PDA

Επιστροφή στο Forum : Που υπάρχει , μαγαζί για βιολογικο καθαρισμό στην Θεσσαλονίκη???



Unknown
18-05-11, 17:08
Όπως το βλέπετε στον τίτλο παιδιά.

Με το καλό μόλις μάθω τι έχει και πως το αυτοκίνητο θέλει έναν καλό καθαρισμό μέσα,γιατί αλλίως... δεν πάει ,είναι χάλια ο εσωτερικός χώρος και ΠΡΕΠΕΙ να καθαριστεί και για λόγους υγιεινής.

Τι ξέρετε και που ?

Συγκεκριμένα πόσο θα κοστισει ?

Το θέμα είναι στα καθίσματα ,και ελάχιστα στον ουρανό,απλά στο Οδηγό/συνοδηγό δεν παλεύεται ;)

Οπότε ευκολοπρόσδεκτες οι γνώμες σας.

thumb

bmwcompactjohn
18-05-11, 17:26
καλησπερα φιλε μου...υπαρχη εδω μεσα στο φορυμ το μελος Monsta που ασχολειτε με τετοια πραγματα...κανη τελεια δουλεια...εγω ειμε παρα πολυ ευχαριστημενος....

Unknown
18-05-11, 17:30
εγώ ξέρω για το PaintBull που είναι δίπλα στο σπίτι μου , οτι είναι αρκετά καλό με χαμηλές τιμές.

Το μέλος Monsta ελπίζω να δεί το θέμα μου και να μου πει την γνώμη του ,η γενικά το μαγαζί και τιμές που έχει , εξήγησα ήδη τι θέλω να κάνω :)

deepBLUE
18-05-11, 17:36
Εσυ εισαι θεσσαλονικη και ο Monsta Αθηνα.
Οστοσο το να σου λεμε εμεις και να εικαζουμε ειναι πολυ καλυτερο να πας απ ευθειας σε καποια καταστηματα για να μαθεις τιμες μια και απο μαγαζι σε μαγαζι ποικιλουν.

Unknown
18-05-11, 17:43
Ναι,δεν αντι-λεω απλα οι εμπειριες παντα ειναι οτι καλυτερο.

Κριμα που ο Monsta ειναι Αθηνα,μολις ειδα το μαγαζι κτλ. κριμα.

Αλλα για Θεσσαλονικη ψαχνω και μαλιστα αμεσα τις επομενες μερες...

Driver M
18-05-11, 18:11
Συγκεκριμένα πόσο θα κοστισει ?

Το θέμα είναι στα καθίσματα ,και ελάχιστα στον ουρανό,απλά στο Οδηγό/συνοδηγό δεν παλεύεται ;)


thumb
Το πόσο θα κοστίσει φίλε, εξαρτάται από το πόσο βρώμικο είναι το σαλόνι σου αλλά και τις υπηρεσίες του detailer και τα προϊόντα που θα χρησιμοποιήσει (γαλακτώματα για ταμπλό, ενυδάτωση τσιμουχών κλπ).
Επίσης, καλό είναι να γίνει και απόσμωση με όζον για εξάλειψη μυρωδιών και καλύτερη απολύμανση.

Καλή τιμή για μια ολοκληρωμένη δουλειά που να περιλαμβάνει όλα τα παραπάνω σε ένα σχετικά βρώμικο σαλόνι είναι γύρω στα 150 ευρώ και με τίποτα περισσότερα από 200 ευρώ.

Όλα αυτά για σοβαρή δουλειά με έμφαση και στην παραμικρή λεπτομέρεια.
Ειδάλλως, για πιο απλά πράγματα (δηλαδή απλό καθαρισμό καθισμάτων, μοκετών) υπάρχουν και μαγαζιά που κάνουν καθαρισμούς με 70-80 ευρώ οπότε ανάλογα τις απαιτήσεις σου διαλέγεις και παίρνεις.

Όσο για τον ουρανό, θέλει αρκετή προσοχή γιατί αν δεν γίνει σωστή δουλειά και χαλάσουν οι κόλλες, είναι πιθανό να "σακουλιάσει" και να χρειάζεται αντικατάσταση.
Το ίδιο συμβαίνει και με τα πλαστικά όπου μερικοί χρησιμοποιούν πολύ δυνατά καθαριστικά πάνω τους με αποτέλεσμα να ξεθωριάζουν και να ξεφλουδίζουν.

Γι'αυτό καλό είναι να το πας σε κάποιο αξιόπιστο και εξειδικευμένο μαγαζί, όχι απαραίτητα ακριβό αλλά να έχει εμπειρία στον τομέα αυτό και αν γίνεται να έχεις δει και δείγματα δουλειάς.

PATSIMINI
18-05-11, 18:17
καλησπερα φιλε μου...υπαρχη εδω μεσα στο φορυμ το μελος Monsta που ασχολειτε με τετοια πραγματα...κανη τελεια δουλεια...εγω ειμε παρα πολυ ευχαριστημενος....

O Monsta βρισκεται Αθηνα....

Monsta
18-05-11, 19:12
Πολύ σωστός ο Άρης σε όλες τις πληροφορίες ακόμα και στις τιμές.


Υπήρχε ένα παλικάρι στο φόρουμ από Θεσσαλονίκη που έκανε πολύ καλή δουλειά, ο Maevius (?), αλλά αν δε κάνω λάθος έκλεισε το μαγαζί του ?

Unknown
18-05-11, 20:13
κατάλαβα,ευχαριστώ για τις πληροφορίες,αλλά όλο και κάποιος θα έχει πάει σε κάποιο μαγαζί θεσσαλονίκη και θα έχει μείνει ευχαιρστημένος...τέτοιο άτομο ψάχνω..

Monsta
18-05-11, 20:33
θα έχει μείνει ευχαιρστημένος...τέτοιο άτομο ψάχνω..


Πολύ σωστά τα λες και αυτό ακριβώς να κάνεις. Μη πέσεις θύμα της 'φθηνής' τιμής και καταλήξεις να πληρώσεις 2 & 3 φορές για να κάνεις τη δουλειά σου. Ένας λεπτομερής καθαρισμός του εσωτερικού παίρνει μέχρι και 7 ώρες και σίγουρα δεν κοστίζει 60 ευρώ. Ψάξε το λοιπόν καλά.

Unknown
18-05-11, 20:41
συμφωνώ πάλι και ξανά μαζί σου .

Οπότε περιμένω γνώμες απο τους βορειοελλαδιτες!

liakos
18-05-11, 20:44
Check PM

Unknown
18-05-11, 20:51
να σε καλα ρε Λιακο , καπου το ειχα ακουσει αυτο το μαγαζι αλλα δεν θυμομουν το ονομα του .Θα το εχω στα υποψιν μου .

Οποιος αλλος εχει να προτειενει κατι εδω ειμαστε ... :)

gyiama
18-05-11, 21:24
αν το μαγαζι που σου ειπε ο ηλιας ειναι αυτο που φανταζομαι τοτε πλυσου πριν πας..........

Unknown
18-05-11, 21:25
γιατι?

gyiama
18-05-11, 21:28
ειναι παρα μα παρα πολυ τσιμπητος στις τιμες του.δεν χανεις βεβαια να κανεις μια ερωτηση

Unknown
18-05-11, 21:32
ναι μου το ειπε ηδη ο Λιακος... αλλα νταξ περιμενουμε και αλλες γνωμες :)

nikos ///M
18-05-11, 23:26
υπαρχει ενα πλυντηριο απεναντι απο το στρτοπεδο καρατασου
που κανει πολυ καλη δουλεια!!!
επισης στα καρφουρ στην ευκαρπια εχει αλλαξει ιδιοκτητη
το πλυντηριο και κανει βιολογικο με 28 ευρω
τωρα τη δουλεια κανει δεν γνωριζω