PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποτε μη λες ποτε....



aristent
18-05-11, 14:23
Πριν 5-6 χρονια ειχε εμφανιστει σε μανδρα αυτοκινητων η παρακατω 5αρα...
https://i5.photos.scar.gr/1471/1471405_b_b.jpg

...τοτε ειχα παθει πλακα με την εμφανιση της,και λεω εαν ποτε αποκτησω ενα καλο οχημα ετσι θα το ηθελα.....μετα απο 2-3 χρονια τα καταφερα και αγορασα τη δικη μου 5αρα!!!:thumbsup:

...τοτε λοιπον,πριν5-6χρονια,ειχα παει μαζι με τον γαμπρο μου και την εβγαλα φωτο,ειχε παθει πλακα και εκεινος....τι ζαντα? τι εμφανηση?....:whistle:αρχικα την "φαγαμε" οτι ειναι //Μ5!!!:th_Laie_67-1:....βλεπετε τοτε δεν ηξερα τοσα πραγματα,....πχ.ειχε μεν φτερα //Μ5,αλλα προφυλακτηρα //Μ-πακ,:whistle:δεν ειχε καθρεπτες,και πισω προφυλακτηρα //Μ5....και αλλα πολλα που τοτε δεν τα προσεξα και δεν τα ηξερα!

Παρ'ολα αυτα σημερα πουλιεται για ¤ 22.500 (Συζητήσιμη) απο 70.000ευρω που ηταν τοτε....βεβαια τοτε η ζαντες ηταν ακεραιες και οχι ετσι οπως ειναι σημερα:thumbsdown:

Τελος παντων επειδη και η φωτο που ανεβασα ειναι απο το Car.gr και ισως να μην εφανιζεται,για οσο καιρο υπαρχει η αγγελια,μπορειτε να δειτε και αλλες φωτο εδω:https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1471405/

DionisisM5
18-05-11, 14:26
Αυτο με τη δικη σου την αμαξαρα παντως δεν συκγρινεται.....!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gregory_///M
18-05-11, 14:37
Άρη, με το συγκεκριμένο Ε60 την είχα πατήσει κ εγώ...
Τότε που το είχε φέρει ο μαντράς δεν κυκλοφορούσε κανένα αντίστοιχο στη Λάρισα...
Και εμείς με φιλαράκια είχαμε πάει να το δούμε από κοντά...νομίζοντας ότι είναι Μ5
Τελικά αυτός που το πήρε και τώρα το πουλάει μένει στην πολυκατοικία (ακριβώς από πάνω μας) που είναι το πατρικό μου και το έβλεπα κάθε μέρα!! (είναι γνωστό όνομα στην Λάρισα με Έπιπλα, αλλά δεν αναφέρω όνομα).
Γουστάρει πολύ τα BMW, αφού είχε θυμάμαι Ε30 323i coupe, αλλά δεν είναι πολύ προσεκτικός με τις ζάντες!! Αν τις δεις από κοντά, θα πάθεις ...:shok:

giannis_compact
18-05-11, 15:04
Ωραίο και ψαρωτικό Άρη αλλά το δικό σου πιστεύω είναι πολυ ομορφότερο!

όφ τόπικ: ο μαντρά έχει βάλει και μία φώτο από Ε46!

Moufas E46
18-05-11, 15:19
καλα πως γινοτανε πριν 5 χρονια ενα 520 να πουλιετε 70000 σα μεταχειρισμενο? ακομα και με πληρη εξοπλισμο που βλεπω οτι εχει και αρκετα πραγματα της schnitzer πανω τα 70 μου φενονται πολλα για 520

S8N
18-05-11, 16:23
Μην το ψάχνεις, τότε το αυτοκίνητο ήταν μόλις 1 έτους και ήταν η εποχή που ζήταγε ό,τι ήθελε ο καθένας. Προφανώς θα του στοίχισε και πολλά γιατί βλέπω comfort καθίσματα, ζάντες, αεροτομές, χαμήλωμα κλπ.

Για να λέμε βέβαια και του στραβού το δίκιο, καμία σχέση με full extra. Το δε Μ-pack μόνο γνήσιο δεν είναι μ' αυτό το τιμόνι και τα χρώμια γύρω από τα παράθυρα.

nikos ///M
18-05-11, 16:26
παντως ο τυπος εχει ενα θεμα με τα πεζοδρομια
μιας και τις μαμησε τις ζαντες

aristent
18-05-11, 16:49
Αυτο με τη δικη σου την αμαξαρα παντως δεν συκγρινεται.....!!!!!!!!!!!!!!!!!
:thnx:


Άρη, με το συγκεκριμένο Ε60 την είχα πατήσει κ εγώ...
Τότε που το είχε φέρει ο μαντράς δεν κυκλοφορούσε κανένα αντίστοιχο στη Λάρισα...
Και εμείς με φιλαράκια είχαμε πάει να το δούμε από κοντά...νομίζοντας ότι είναι Μ5
Τελικά αυτός που το πήρε και τώρα το πουλάει μένει στην πολυκατοικία (ακριβώς από πάνω μας) που είναι το πατρικό μου και το έβλεπα κάθε μέρα!! (είναι γνωστό όνομα στην Λάρισα με Έπιπλα, αλλά δεν αναφέρω όνομα).
Γουστάρει πολύ τα BMW, αφού είχε θυμάμαι Ε30 323i coupe, αλλά δεν είναι πολύ προσεκτικός με τις ζάντες!! Αν τις δεις από κοντά, θα πάθεις ...:shok:
Ξερω ποιος το ειχε αγορασει....και μαλιστα δεν ηταν και ευχαριστημενος με την συμπεριφορα του αυτοκινητου στο τιμονι,(τα ελεγε σε εναν ξαδερφο μου που εχει την ταβερνα "τα Πλατανια"στο Λειβαδακι).....ηταν λεει υπερβολη οι 20αρες ζαντες και το οχημα πηγαινε οπου να'ναι!!!....ισως και να ειχε δικιο.....αλλα αυτα τα ελεγε μετα απο καιρο που μαλλον ειχε "κουραστει" η αναρτηση/συτημα διευθυνσης/ψαλιδια κλπ.
:whistle:...τωρα δεν ειναι ευχαριστημενες οι ζαντες απο εκεινον!!!:th_Laie_67-1::thumbsup:



Ωραίο και ψαρωτικό Άρη αλλά το δικό σου πιστεύω είναι πολυ ομορφότερο!

όφ τόπικ: ο μαντρά έχει βάλει και μία φώτο από Ε46!
:thnx:


καλα πως γινοτανε πριν 5 χρονια ενα 520 να πουλιετε 70000 σα μεταχειρισμενο? ακομα και με πληρη εξοπλισμο που βλεπω οτι εχει και αρκετα πραγματα της schnitzer πανω τα 70 μου φενονται πολλα για 520

2,200 κυβικα βλεπεις....μεταχειρισμενο?... σχεδον καινουργιο ηταν.....γι'αυτο δεν ειχε πωλησεις η 5αρα...οταν στο αντιπαλο στρατοπεδο ειχαν την ιδια ιπποδυναμη με 1,800 κυβικα!!!:ranting2:....και λιγοτερους φορους,τελη,ασφαλεια κλπ.



Μην το ψάχνεις, τότε το αυτοκίνητο ήταν μόλις 1 έτους και ήταν η εποχή που ζήταγε ό,τι ήθελε ο καθένας. Προφανώς θα του στοίχισε και πολλά γιατί βλέπω comfort καθίσματα, ζάντες, αεροτομές, χαμήλωμα κλπ.

Για να λέμε βέβαια και του στραβού το δίκιο, καμία σχέση με full extra. Το δε Μ-pack μόνο γνήσιο δεν είναι μ' αυτό το τιμόνι και τα χρώμια γύρω από τα παράθυρα.
Εγινες εξπερ πουλακι μου!!!!:th_Laie_67-1::hystericalbs1::thumbsup:

Αετος βλεπω!!! δε σου ξεφευγει τιποτα!!!!:thumbsup:

:whistle:...μη νομιζεις υστερα απο 3ετη διατριβη στο "αντικειμενο" τωρα τα "πιανω" και εγω!!!:thumbsup:



παντως ο τυπος εχει ενα θεμα με τα πεζοδρομια
μιας και τις μαμησε τις ζαντες
Ευτυχως που ειναι διαιρουμενες!!!...οποτε φανταζομαι να επισκευαζονται.thumb

merlin
18-05-11, 17:27
Με 50 euro η μία, γίνονται καινούργιες !!!

Σας μιλάω εκ πείρας, γιατί και η γυναίκα μου έχει ένα άχτι με τις ζάντες...


Sent from my iPhone using Tapatalk

PANOS-E60
18-05-11, 19:45
το αμάξι αυτό είναι ότι να ΄ναι που λέει κι η νεολαία ... αν τον κάνουμε μέλος του φόρουμ και έρθει σε κανένα Ε60 meeting θα βάλει τα κλάματα ... thumb

E60_Arkadia
18-05-11, 19:55
Ωραιο αυτοκινητο Αρη,σκεψου οτι πλεον τα 530 ειναι πιο φθηνα απο τα 520.Ετυχε να πεσω σε ενα σαιτ με αγγελιες παλιες γυρω στα 5 χρονια,η τιμη για ενα 520 του -04 ηταν 45-50000 ευρω τοτε!! Οπως θα γινει και με τα F10,εχουν εμφανιστει μερικα στο car.gr,523 με 50-55000 ευρω,κατσε να δεις σε μια πενταετια τι θα γινει και με αυτα..

aristent
18-05-11, 20:12
Ωραιο αυτοκινητο Αρη,σκεψου οτι πλεον τα 530 ειναι πιο φθηνα απο τα 520.Ετυχε να πεσω σε ενα σαιτ με αγγελιες παλιες γυρω στα 5 χρονια,η τιμη για ενα 520 του -04 ηταν 45-50000 ευρω τοτε!! Οπως θα γινει και με τα F10,εχουν εμφανιστει μερικα στο car.gr,523 με 50-55000 ευρω,κατσε να δεις σε μια πενταετια τι θα γινει και με αυτα..

Δες εδω στη Λαρισα τι γινεται!!!https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1481726/

Christos 330
18-05-11, 20:17
παντως ο τυπος εχει ενα θεμα με τα πεζοδρομια
μιας και τις μαμησε τις ζαντες

Kαι εμεις τι θα κανουμε θα πεθανουμε δλδ ; ; ;

Καλα οταν ειχε βγει στο 60αρι η εκδοση m pack μουδιασε

το κεφαλι μου . . .

E60_Arkadia
22-05-11, 01:12
Δες εδω στη Λαρισα τι γινεται!!!https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1481726/

Αυτα ειναι,ποιος να φανταζοτανε πριν δυο χρονια οτι θα μπορουσε να αγορασει τωρα 530 σχεδον τετραετιας με 25000 ευρω!! Με αυτα τα εξτρα και κυριως με το καλο μοτερ!! Σκεψου οτι το Ε60 το πηρα πολυ παραπανω και γυρω στα δυο χρονια πριν!! :ranting2:

EVERGET
22-05-11, 02:39
Αυτό το Μ5 πάνω στο 520, και μάλιστα σε λάθος σημείο που βγάζει μάτι γιατί το βάζουνε ρε γαμώτο???

aristent
22-05-11, 08:31
Αυτό το Μ5 πάνω στο 520, και μάλιστα σε λάθος σημείο που βγάζει μάτι γιατί το βάζουνε ρε γαμώτο???

Συμφωνω με το...."λάθος σημείο που βγάζει μάτι "!!!!:thumbsup:
https://i5.photos.scar.gr/1471/1471405_i_b.jpg

Εαν ειναι να κανεις κατι τετοιο,..... κανε το σωστα!!!:original:
https://i10.photos.scar.gr/1455/1455455_6_b.jpg
https://i6.photos.scar.gr/1439/1439908_3_b.jpg

Εκτος του οτι δεν εχει το λουκ που θα μπορουσε να σε μπερδεψει για να πεις οτι ειναι Μ5.....πχ.δεν εχει προφυλακτηρες Μ5,ειδικα πισω που θα επρεπε να εχει 2 διπλες εξατμισεις,εξ.καθρεπτες Μ5,φρενα Μ5,τελειωμα πορτμπαγκαζ στο σημειο που βιδωνει η πινακιδα σε φλατ μορφη,....και αλλα που δεν αφορουν το εξωτερικο λουκ....εκτος απο δυο μπροστινα φτερα Μ5 δεν εχει τιποτε αλλο απο Μ5!!!!!

Οταν μας πρωτοηρθε το αυτοκινητο εδω στη Λαρισα ηταν σχετικα καινουργιο μοντελο και δεν ηξερε ο περισσοτερος κοσμος τις διαφορες απο μια Μ5,οποτε πολλοι λεγαμε ειναι μαλλον Μ5,.... εστω και μετατροπης,........ασε που 20αρες ζαντες ηταν(και ειναι ακομα...) σπανιο θεαμα εδω στη Λαρισα....

S8N
22-05-11, 11:29
Βήμα 1ο: Διαβάζω το μήνυμα του Άρη.

Βήμα 2ο: Συνειδητοποιώ ότι το Μ5 έχει διαφορετικό πορτ μπαγκάζ.

Βήμα 3ο: Ρίχνω μια ματιά στο γκαράζ του Άρη.

Βήμα 4ο: Συνειδητοποιώ ότι ο Άρης πέρα από φτερά έχει αλλάξει ΚΑΙ πορτ μπαγκάζ.

Βήμα 5ο: Αντιλαμβάνομαι πόσο στραβαδι είμαι.

aristent
22-05-11, 11:37
Ετσι ειναι,.... η λεπτομερειες κανουν τη διαφορα!!!:thumbsup:
https://www.bmwfans.gr/forum/picture.php?albumid=80&pictureid=1166

Αν και τα LCI μοντελα,οπως τα δικα μας οχηματα Αρη,εχουν πιο φλατ τελειωμα στο πορτμπαγκαζ και δεν ηταν τοσο απαραιτητο το "trunk finisher".thumb

YΣ.δεν εχω αλλαξει πορτμπαγκαζ,εβαλα το "trunk finisher",......εκτος ολων των αλλων που εχουν αλλαχθει!!!
....και τωρα που ειναι η τρυπα απο την κλειδαρια του πορτμπαγκαζ ΟΕΟ????...χαχαχαχα

EVERGET
22-05-11, 12:30
Kαλό! Και γω νόμιζα πως το Μ5 είχε άλλο part πορτμπαγκάζ αλλά τελικά το μόνο που χρειάζεσαι είναι το trim part no 51138045535 και ξεμπερδεύεις!

(Εμείς να τα βλέπουμε αυτά που για να δείχνει csl το ρημάδι πρέπει να αλλάξεις όλο το πορτμπαγκάζ....:ranting2:)

Christos 330
22-05-11, 14:15
Το Σαββατο ηρθε ο Κωνσταντινος Ε60 για αλλαγη ελαστικων . . .

Μετα το τελειωμα της εργασιας πλυσιματος φαγητου κτλ ηταν ενας φιλος μας με ενα 530d

του 2005 . . .

Του Κωνσαντινου 523 lci του 2007 . . .

Ξεκιναμε να βρουμε τις λεπτομερειες περα απο τα φωτα εμπρος πισω ταμπλο κτλ . . .

Ειδαμε (δεν το ξερα) την διαφορα του πορτ μπαγκαζ που αναφερατε τωρα . . .

Αλλα τελικα το υπαρχων καπο προ face lift δεν αλλαζετε . . .

Καλο !!!!


οποτε βλεπω αυτοκινητο απλο ειμαι σαν τιμοκαταλογος και σκεφτωμαι οτι αν καταληξω σε ε60 και δεν ειναι lci οτι θα χρειαστει και πισω καπο εκτος απο τα φωτα !!!

E60_Arkadia
22-05-11, 15:59
Χρηστο ολα μια ιδεα ειναι φιλε,εγω ειμαι υπερ του να "εισαι,χωρις να φαινεσαι".Π.χ η 530 στο λινκ που εβαλε πιο πανω ο Αρης,ξερεις ποσα ανυποψιαστα θυματα θα ειχε στον αυτοκινητοδρομο? Απλο λουκ με 17αρες κλπ αλλα με μοτερ ξυραφι.(Παντως του Αρη η ασπρουλα ειναι σκετη κουκλα οσο και να την κοιταω πιο πολυ κολλαω).Και προ LCI να βρεις αν εχει τα σωστα πραγματα πανω τοτε ολα τα αλλα περισσευουν..

Christos 330
22-05-11, 17:29
Χρηστο ολα μια ιδεα ειναι φιλε,εγω ειμαι υπερ του να "εισαι,χωρις να φαινεσαι".Π.χ η 530 στο λινκ που εβαλε πιο πανω ο Αρης,ξερεις ποσα ανυποψιαστα θυματα θα ειχε στον αυτοκινητοδρομο? Απλο λουκ με 17αρες κλπ αλλα με μοτερ ξυραφι.(Παντως του Αρη η ασπρουλα ειναι σκετη κουκλα οσο και να την κοιταω πιο πολυ κολλαω).Και προ LCI να βρεις αν εχει τα σωστα πραγματα πανω τοτε ολα τα αλλα περισσευουν..

Εχεις δικιο και συμφωνω μαζι σου . . .

Αλλωστε πριν 3 χρονια μπορει και 4 εκανα αυτο που λες . . .

4 πορτο 46αρι με χαλαρες 18αρες και μεσα ξυραφι Μ54 Β30 . . .

Πολυ θυμα μα παρα πολυ θυμα !!!!

E60_Arkadia
22-05-11, 20:49
Ακριβως,το ειχα δει στο γκαραζ το Ε46 σου και μου αρεσε αυτο ακριβως,οτι ειχες ενα πολυ ωραιο διακριτικο λουκ αλλα μοτερ ξυραφι.. Σε λουκ ειμαι υπερ ενος Μ-πακ με την αναλογη ζαντουλα ή αλλιως ,απλο με μια μεγαλη ζαντα..αναξαρτητως μοντελου..

dafidack
24-05-12, 15:27
Πρωτη φορα ειδα το αμαξι αυτο αραγμενο στη γωνια Πολυτεχνειου και Υψηλαντου.Ηταν σιγουρα πριν το 2006 και εκανα ακριβως την ιδια σκεψη με τον Aristent.Φυσικα τοτε δεν ειχα ιδεα τι θα πει Mpack,το μονο που κοιταξα ηταν ποσο,μα ποσο πολυ ομορφο ηταν για τα τοτε δεδομενα' ακομα και τωρα.Ακουσα οτι ιδιοκτητης ηταν γνωστος επιπλοποιος της πολης μας...