PDA

Επιστροφή στο Forum : Μπροστινο τζαμι σπασμενο!



andreas110080
13-05-11, 18:27
Πηγαίνω προχθές το απόγευμα να πάρω το καμάρι μου για μια βολτουλα, (είχα έρθει Αθηνά για κάτι δουλίτσες) και βλέπω το τζαμί έτσι...

Αφού περνάει το πρώτο ΣΟΚ, αρχίζω να σκέφτομαι πως μπορεί να έγινε, ανέβηκα από Καλαμάτα, άφησα το αυτοκίνητο έξω από το σπίτι και το βρίσκω έτσι.
Κατέληξα ότι είναι από χέρι το σπάσιμο και όχι από κάτι άλλο.

Αφού χαλάρωσα λέω δεν πειράζει, αφού έχω και θραύση κρυστάλλων είμαστε μια χαρά.

Παίρνω την επόμενη μέρα την ασφαλιστική και τους λέω το και το.

Έχω είδη πάει στα παιδιά της ΒMW και μου λένε πάρε τηλ. την ασφαλιστική για να έρθει ο πραγματογνώμονας ώστε να προχωρήσουμε στην αντικατάσταση του!

[Ήμουν τόσο κ@λ@φαρδος στην ατυχία μου που από λάθος παραγγελιά είχαν το δικό μου τζάμι εκεί].

Τους εξηγώ και ταυτόχρονα τους παρακαλώ να κανονίσουν να έρθει σύντομα ο πραγματογνώμονας γιατί είμαι από επαρχία και πρέπει να φύγω.
Ε, αυτοί σε όλα μου τα τηλεφωνήματα γ@μηθηκαν με την carglass (δεν έχω κάποιο πρόβλημα με την εν λόγω εταιρεία), να το πάω εκεί και μπουρου μπουρου... :ranting2::ranting2::ranting2: και τους εξηγώ από την αρχή ότι δεν θέλω να το πάω εκεί αλλά στην BMW, ούτε διαφημιστές τους να ήταν η ασφαλιστική!

Τέλος πάντων μετά από δυο μέρες :thumbsdown: ηρθε ο τύπος από την ασφαλιστική.

Τοποθετήθηκε το καινούργιο τζάμι και ξανακατέβηκα κάτω! :thumbsup:


Πολλά ευχαριστώ :thanks: στα παιδιά του Pit Stop BMW στους αγίους Αναργύρους!

aristent
13-05-11, 18:48
Εαν ησουν παρκαρισμενος κατω απο καποια οικοδομη/πολυκατοικια να ξερεις οτι πολυ συχνα πεφτουν βιδες,καρφια,εργαλεια,κλπ. και οτιδηποτε μικρο ακομη και ενα παξιμαδι απο βιδα εαν πεσει απο οποιονδηποτε οροφο ειναι σαν σφαιρα,....αλλα αφου τακτοποιηθηκε το θεμα, ολα καλα!!!:thumbsup:


....κατσε να σε μαλωσω τωρα.....τι "πουα" εμφανιση ειναι αυτη για BMWδικο?
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=7686&d=1305302297
...ελπιζω να εχει αλλαξει εμφανιση!!!!:thumbsup:

andreas110080
13-05-11, 19:00
Όταν λες πουα...? Εννοεις το τζαμι?
Όχι δεν το είχα βάλει κάτω από πολυκατοικία, τώρα όμως που το λες στο πιο κάτω οικόπεδο κόβανε κάτι ξύλα με αλυσοπριονο, λεν να έφυγε τίποτα από εκεί? :think:

gyiama
13-05-11, 19:08
το χτυπημα που εχεις δεν ειναι απο χερι κατι το χτυπησε πετρα σιδερο κατι

aristent
13-05-11, 19:10
Όταν λες πουα...? Εννοεις το τζαμι?
Όχι δεν το είχα βάλει κάτω από πολυκατοικία, τώρα όμως που το λες στο πιο κάτω οικόπεδο κόβανε κάτι ξύλα με αλυσοπριονο, λεν να έφυγε τίποτα από εκεί? :think:

το καπο εννοω!!!:thumbsup:...με το συμπαθειο ε?...εχω μανια με την καθαριοτητα!!!!:thumbsup:

andreas110080
13-05-11, 19:17
το καπο εννοω!!!:thumbsup:...με το συμπαθειο ε?...εχω μανια με την καθαριοτητα!!!!:thumbsup:

Εχεις δικιο, και εγω εχω μανια με την καθαριοτητα :thumbsup:, οτι ειχα ανεβει ταξιδι απο καλαματα και ειχα βρει και λασποβροχη!

S8N
13-05-11, 19:27
Η Carglass είναι γρήγορη στη δουλειά της, ενώ υπάρχει και το πλεονέκτημα πως κάνουν οι ίδιοι την πραγματογνωμοσύνη και τη συνεννόηση με την ασφαλιστική. Δε γνωρίζω όμως κατά πόσον τα νέα τζάμια είναι από τον ίδιο προμηθευτή που χρησιμοποιεί ο κατασκευαστής (π.χ. τα πανάκριβα Saint Gobain που φοράει η 5άρα). Τουλάχιστον είναι ίδιων προδιαγραφών.

Monsta
13-05-11, 19:39
Δε σπάει έτσι απλά το παρπρίζ από μπουνιά. Τα πλαϊνά ναι. Κάτι άλλο χτύπησε εκεί πάνω.

Πάντως έκανες τη καλύτερη κίνηση που έβαλες γνήσιο bmw με τη σφραγιδούλα και όχι από κάποια άλλη εταιρεία.

andreas110080
13-05-11, 19:54
Δε σπάει έτσι απλά το παρπρίζ από μπουνιά. Τα πλαϊνά ναι. Κάτι άλλο χτύπησε εκεί πάνω.

Πάντως έκανες τη καλύτερη κίνηση που έβαλες γνήσιο bmw με τη σφραγιδούλα και όχι από κάποια άλλη εταιρεία.

Δεν αμφιβαλω οτι εσπασε απο κατι αλλο, σιδερο-πετρα, απλα αυτο το κατι αλλο προηλθε απο χερι...
Για αυτη τη σφραγιδουλα ζουμε...thumb

Tsakirakos
13-05-11, 20:49
αφου δεν επαθες εγκεφαλικο μολις το ειδες εισαι μια χαρα! εγω δε το γλιτωνα....

spyrosK
13-05-11, 22:35
αφου δεν επαθες εγκεφαλικο μολις το ειδες εισαι μια χαρα! εγω δε το γλιτωνα....

:shok: κι εγώ είχα παρόμοια εμπειρία πριν 10 μέρες στη πυλωτη που παρκαρω το αμαξι, όταν βρήκα το πισω φινιστρίνι σπασμένο, γεμάτο θρύψαλα το κάθισμα αλλά ευτυχώς δεν μου πηραν τίποτα και δεν μπόρεσαν να ανοίξουν το αμάξι μου( Χ3) , ειχα και την παιδική ασφαλεια. Μετα το σοκ (αν και στη πολη που ζουμε-αθηνα- καπου το περιμενα) καλεσα την φροντιδα ατυχήματος της ασφαλιστικης μου, την αλλη μερα εκανα δηλωση, και αφου μου προτειναν την carglass, το πηγα, παρηγγειλαν το γνήσιο απο τη BMW και σε 2 μερες μου το τοποθέτησαν , χωρις φυσικα να πληρωσω, και απεφυγα πραγματογνωμονες κλπ... ολα καλα και η διαδικασια απλη, χωρις γραφειοκρατια και ταλαιπωριες.. παλι καλα...

Jimmakos
14-05-11, 00:32
Αν γνωρίζω καλά και στην carglass μπορείς να επιλέξεις αν θα βάλεις γνήσιο ή aftermarket κρύσταλλο!

Για αυτό σε προέτρεψαν εκεί κατευθείαν για να μην περιμένεις thumb

mixalis
14-05-11, 10:19
Αν γνωρίζω καλά και στην carglass μπορείς να επιλέξεις αν θα βάλεις γνήσιο ή aftermarket κρύσταλλο!

Για αυτό σε προέτρεψαν εκεί κατευθείαν για να μην περιμένεις thumb

Ακριβώς όπως τα λέει ο Μητσάρας είναι απλά σου λένε να πας εκεί για να μην έρχεται κάποιος από την ασφάλεια και το λέω αυτό από ιδία πείρα....
Και το κάνουν αυτό γιατί και καλά είναι συνεργάτες και υπάρχει εμπιστοσύνη και δεν πάνε να το δούν thumb

Άσχετα αν το δικό μου δεν είχε σπάσει απλά είχαν γίνει κάτι γρατζουνιές και το σπάσαμε εκεί για να το βάλει η ασφάλεια :whistle::whistle:

S8N
14-05-11, 10:53
Ακριβώς όπως τα λέει ο Μητσάρας είναι απλά σου λένε να πας εκεί για να μην έρχεται κάποιος από την ασφάλεια και το λέω αυτό από ιδία πείρα....
Και το κάνουν αυτό γιατί και καλά είναι συνεργάτες και υπάρχει εμπιστοσύνη και δεν πάνε να το δούν thumb

Άσχετα αν το δικό μου δεν είχε σπάσει απλά είχαν γίνει κάτι γρατζουνιές και το σπάσαμε εκεί για να το βάλει η ασφάλεια :whistle::whistle:

Μ' αρέσει που το λες και δημοσίως βρε Μιχάλη! :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

mixalis
14-05-11, 11:00
Μ' αρέσει που το λες και δημοσίως βρε Μιχάλη! :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Άρη μου γιατί να μην το πω δημοσίως όταν το ίδιο το κράτος μας κλέβει καθημερινώς μπροστά στα μάτια μας και μένουν ατιμώρητοι?

panos90
14-05-11, 11:48
για να μην "καιμε" και τους υπολοιπους ρε παιδια..

gregE36
14-05-11, 11:59
απο τοτε που ανοιξε η carglas ολο σπασμενα τζαμια βλεπω παντως.....

Jimmakos
14-05-11, 13:31
Ελάτε ρε παιδιά τώρα.... Έχουν φάει κοπάνημα ΙΧ απο απορριματοφόρα σε αμαξοστάσια (επίτιδες) για να αλλάξουν τσαμπέ φτερά και προφυλακτήρες.... Ουυυυυυυυυυυυ

Και τα χω δεί με τα μάτια μου! :th_Laie_67-1: