PDA

Επιστροφή στο Forum : νεο δανειο στηριξης για την ελλαδα



GEORGE316
10-05-11, 13:53
Συμφωνία για δάνειο στήριξης 60 δις

Σε καθημερινή βάση βρίσκεται στο επίκεντρο η Ελλάδα. Οι απόψεις για την αναδιάρθρωση, οι φήμες για νέα οικονομική ενίσχυση και οι διαψεύσεις δημοσιεύματος που ήθελε να συζητάμε για νέα οικονομική βοήθεια
news 247...

μια απο τα ιδια...η κυβερνηση διαψευδει,ενω η Wall Street Journal επικαλειτε δηλωσεις ελληνα αξιωματουχου,οτι εχει συμφωνηθει νεο δανειο απο το ΔΝΤ υψουν 60 δισ. ευρω.
μηπως επιτελους πρεπει να ξεσηκωθουμε??
αν μπειτε στο yahoo.gr θα δειτε το δημοσιευμα...
ποιον να πιστεψω?τι να πιστεψω??
σημερα πρεπει να παω να πληρωσω την ασφαλεια του αυτοκινητου μου που πηρε παλι αυξηση,ενω ο εργοδοτης μου κουναει το κεφαλι και μου λεει πρεπει να κανουμε περικοπες....
εγω τι θα κανω???????
τι στο δι....λο γινεται εδω??

PATSIMINI
10-05-11, 14:20
μακαρι να ηξερε καποιος ακριβως να μας πει τι γινεται!!!!!!!!

GEORGE316
10-05-11, 14:33
διορθωση.
δεν εχει συμφωνηθει,αλλα θα ανακοινωθει τον ιουνιο-ιουλιο...αρα δηλαδη εχει συμφωνηθει,αλλα κολλανε στις λεπτομερειες...

atha
10-05-11, 16:10
daneio sto danei kai pali daneio oloena me skliroterous orous pou tha exoun mexri kai xepoulima etairion .
san na eimaste stin entatiki na mas exoun me texniki anapnoi kai emeis na min exoume lefta na xeplirosoume ama ginoume kala kai o giatros na thelei na tou grapsoume to amaxi to spiti ti gomena kai oti allo exoume.
(ligo aploopioimeno to paradeigma mou alla den peftei kai poly makria)

bomber21
10-05-11, 16:24
μηπως επιτελους πρεπει να ξεσηκωθουμε??
?

Πάντως, και να ξεσηκωθούμε, τα χρέη γράφουν και δεν ξεγράφουν...Δυστυχώς...

Samaro
10-05-11, 17:15
διορθωση.
δεν εχει συμφωνηθει,αλλα θα ανακοινωθει τον ιουνιο-ιουλιο...αρα δηλαδη εχει συμφωνηθει,αλλα κολλανε στις λεπτομερειες...
Θα συμφωνηθεί μόλις αποδεχθούμε τις απαιτήσεις των δανειστών μας για λήψη εξασφαλίσεων (βλέπε: Κρατική Περιουσία ) διότι αυτή τη φορά ζητούν ενέχυρο.

Cobalt
10-05-11, 17:40
ΕΜΕΙΣ φταίμε που απο την ΑΡΧΗ δεν έγινε ένα Δημοψήφισμα για να δούμε αν θα κάναμε δεκτό το ΔΝΤ.

ΕΜΕΙΣ φταίμε και τώρα που ΠΑΛΙ δεν κάνουμε τίποτα συλλογικό για να αποτρέψουμε τα χειρότερα (τα οποία είναι δρομολογημένα δυστυχώς)

ΕΜΕΙΣ θα φταίμε και πάλι όταν θα έρθει η ώρα να πάμε στις κάλπες και θα δώσουμε ψήφο ΠΑΛΙ στους ίδιους.

ΕΜΕΙΣ φταίμε που ακούμε ειδήσεις και δεν ενημερωνόμαστε απο το Ιντερνετ.

ΑΝ δεν χάσει ο καθένας μας τη δουλειά του δεν μπορεί να καταλάβει τι ακριβώς έχει γίνει γιατι πολύ απλά δεν έχει αλλάξει κατι στη ζωή του.

ΠΡΕΠΕΙ να φτάσουμε σε σημείο να χάσουμε τις δουλειές μας για να ξεσηκωθούμε?

όσο για το αν με ρωτήσετε: ωραία τα λες ρε φίλε αλλά τι λύση υπήρχε απο την αρχή?

...... ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ οτι ΔΕΝ υπήρχε άλλη λύση?

:hystericalbs1:


το κακό είναι οτι ΟΣΟΙ έχουν παιδιά καταλαβαίνουν ακόμα πιο έντονα και ανησυχούν περισσότερο γιατί τα παιδιά μας θα την πληρώσουν και εν μέρη κ η γενιά μας...

φοβάμαι οτι τα χειρότερα έρχονται...
ποιά είναι τα χειρότερα? θα το μάθουμε πολύ σύντομα!

ελπίζω μόνο να μην πεινάσουμε όπως οι γονείς μας πριν μερικές δεκαετίες. αλλά ακόμα και αυτό να γίνει τουλάχιστον τότε είμασταν ''ελεύθεροι'' και δεν είμασταν ξεπουλημένοι σαν ΕΘΝΟΣ και σαν ΑΝΘΡΩΠΟΙ.

katsaraios
10-05-11, 22:51
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΞΕΠΟΥΛΗΘΟΥΝ ΟΛΑ ΣΕ ΞΕΝΟΥΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΚΑΤΙ ΣΩΣΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΟΠΟ.

nikos1400
10-05-11, 23:14
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=7921

δειτε το.

GEORGE316
11-05-11, 08:07
διαβασα παλι σημερα στην ιδια ιστοσελιδα,οτι ο προεδρος των σκοπιων δηλωσε,οτι θα κανει δημοψηφισμα για να αποφασισουν οι σκοπιανοι αν δεχονται η οχι το ονομα που προτεινουν τα ηνωμενα εθνη...
ακουστε...δημοψηφισμα οι σκοπιανοι...
και η μανα της δημοκρατιας...αποφασιζομεν και διαταζομεν..
χωρια που ακουσα εχθες δηλωση του τζεφρυ στην τηλεοραση οτι η συντριπτικη πλειοψηφια του ελληνικου λαου θελει να συνεχισουμε ετσι...
ποιος το λεει αυτο????????????????/
το ειπ μηπως κανενας απο εσας????
να θυμισω σε ολους σας πραγματα που δε μας μαθαν ποτε στο σχολειο..
ο μεταξας,αυτος ο δικτακτορας που ολοι ελεγαν,ειπε στις μεγαλες δυναμεις τοτε,κυριοι αδυνατουμε να πληρωνουμε το χρεος μας προς εσας.
η θα πληρωσω εσας η θα πληρωσω το λαο μου.και τα δυο δεν μπορω.και σε αυτη τη περιπτωση θα πληρωσω το λαο μου διοτε δεν διακινδυνευω την ακεριαοτοτα του.....
εγω παντως που εχω μιλησει απο γιατρους και βιομηχανους μεχρι εργατες κανενας δεν εχει να πει καλο λογο...ποιος τελικα συμφωνει με αυτη τη πολιτικη??
οταν θα υπογραφτει και το νεο δανειο...τι θα γινει???
οπως καταλαβαινεται το πραγμα ειναι ισως το μεγαλυτερο φιασκο που εχει υποστει η ελλαδα (χωρις να υπερβαλλω) απο τη γεννηση της.τουλαχιστο στη τουρκοκρατια χασαμε πολεμο και μας κατακτησαν,πολεμησαμε τουλαχιστον!!τωρα???
εγω εσυ ο διπλα τι κανουμε??πινουμε απλα καφε και συζηταμε για το αν τα Μ θα γινουν τουρμπο η οχι?