PDA

Επιστροφή στο Forum : Fazer 600



giannis_compact
29-04-11, 21:07
Εδώ και αρκετό καιρό χαζεύω τα Yamaha Fazer (600) και πιστεύω τώρα που καλοκαιριάζει θα χρειαστώ μηχανή μιάς και πούλησα αυτό που είχα!Είναι ένα μηχανάκι που πιστεύω με καλύπτει σε όλα και μου αρέσει πολύ εμφανισιακά!Γνωρίζει κανείς κάτι για το μοντέλο αυτό?Αξιοπιστία κατά κύριο λόγο!

Μέχρι στιγμής έχω δεί αυτό και μου άρεσε πολύ:
https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1183426/

nikos1400
29-04-11, 21:13
Γιαννη θα σου πει ο Δημητρης (Ζ3 2.2) που πρεπει να'χει ακριβως το ιδιο.

Μη φοβασαι !
Απο αξιοπιστια γενικα τα μηχανακια συνηθως (ειδικα τζαπαν) ειναι απροβληματιστα.

giannis_compact
29-04-11, 21:22
Γιαννη θα σου πει ο Δημητρης (Ζ3 2.2) που πρεπει να'χει ακριβως το ιδιο.

Μη φοβασαι !
Απο αξιοπιστια γενικα τα μηχανακια συνηθως (ειδικα τζαπαν) ειναι απροβληματιστα.

Το ξέρω αυτό Νίκο απλά άν έχει κάποια σημεία προσοχής κατά κύριο λόγο!thumb:original:

Thomelef
29-04-11, 21:27
ένας φίλος μου γιαννάκο έχει το 1000άρι. το έχει 6 χρόνια, και δεν είχε ποτέ το παραμικρό
πρόβλημα...για το 600άρι δεν γνωρίζω, αλλά υποθέτω πως απο αξιοπιστία δεν πρέπει να
υστερεί σε σχέση με το μεγάλο του αδερφάκι...απο γκάζια πάντως το 1000άρι, με 150 ίππους
αν δεν κάνω λάθος είναι πάαααααααααρα πολύ γρήγορο. με είχε κάνει βόλτα μια φορά, και
όταν κατέβηκα είμουν άσπρος σαν πανί...
υγ. ο συγκεκριμένος δεν έχει ανέβει ποτέ στο Μ3, λόγο εκείνης της βόλτας, που ξέρει ότι
του την έχω φυλαγμένη... βασίιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ιιιιιιιιιιιιιιληηηηηηηηηη ηηηηηηηηη κόψε ρε μλκ...
ΦΟΒΑΜΑΙ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ...

z3 2.2
29-04-11, 21:42
Γιαννη παρτο με κλειστα ματια!
Εμενα ειναι του 05.
Το εχω απο καινουριο,εχω κανει περιπου 40.000.
Καθημερινη χρηση,ταξιδια,βολτες,πιστα. ..τα παντα!

Το μονο που εχω αλλαξει ειναι τα ρουλεμαν του λαιμου.
ολα εχουν προβλημα εκει.τα ειχα αλλαξει στην εγγυηση και μετα τελος.
μιλαμε ουτε λαμπα δεν εχει καψει!!!! ουτε λαμπα!!!

Αυτο που θα χρειαστεις σιγουρα αμα το παρεις με το καλο ειναι ενα σετ ελατηρια στο μπροστινο,γιατι αυτα που εχει ειναι χυλος.

Σαν συμπεριφορα ειναι πολυ φιλικο.
Ακομα και η γυναικα μου το παει!
Ρωτα με οτι θες γιατι μπορει να γραφω για ωρες!

giannis_compact
29-04-11, 21:44
ένας φίλος μου γιαννάκο έχει το 1000άρι. το έχει 6 χρόνια, και δεν είχε ποτέ το παραμικρό
πρόβλημα...για το 600άρι δεν γνωρίζω, αλλά υποθέτω πως απο αξιοπιστία δεν πρέπει να
υστερεί σε σχέση με το μεγάλο του αδερφάκι...απο γκάζια πάντως το 1000άρι, με 150 ίππους
αν δεν κάνω λάθος είναι πάαααααααααρα πολύ γρήγορο. με είχε κάνει βόλτα μια φορά, και
όταν κατέβηκα είμουν άσπρος σαν πανί...
υγ. ο συγκεκριμένος δεν έχει ανέβει ποτέ στο Μ3, λόγο εκείνης της βόλτας, που ξέρει ότι
του την έχω φυλαγμένη... βασίιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ιιιιιιιιιιιιιιληηηηηηηηηη ηηηηηηηηη κόψε ρε μλκ...
ΦΟΒΑΜΑΙ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ...

Χαχαχααχχαχαχαχαχααχααχχα !!! Ξέρω Θωμά το 1000άρι είναι πολύ δυνατό!Και το 600άρι έχει 98 άλογα,φοράει τον κινητήρα από το R6 αλλά ρυθμισμένο σε πιο ήπια μορφή!Έχει μείνει και σε ένα φιλαράκι ολόσωμη Akrapovic επειδή το πούλησε οπότε με το που το πάρω (αν δεν αλλάξω γνώμη) θα μπεί κατευθείαν!:original:

Leonidas_E39
29-04-11, 21:57
ΟΧΙ

:ranting2::ranting2: :ranting2::ranting2: :ranting2::ranting2: :ranting2::ranting2:

nfot
29-04-11, 21:58
FZ6 S2.
Πολυ καλη επιλογη για την κατηγορια του. Το S2 ειναι η βελτιωμενη εκδοση του δικου μου, που ειναι 2005 μοντελο.
Κατι χαζοπροβληματα που ειχε το δικο μου, σαν καινουριο μοντελο εχουν λυθει φυσικα. Το μονο κουφο, για τζαπαν βεβαια, ειναι οτι στα 57.000 χλμ τα επαιξε η μιζα. Απλα συντηρηση - καθαρισμο ηθελε, αλλα με αφησε.
Η τιμη ειναι καλη, το μοτορι τιμιο, τα χιλιομετρα ελαχιστα. Ελεγξε το για τρακαρισμα φυσικα. Αν ειναι ΟΚ, αφοβα παρτο.

z3 2.2
29-04-11, 22:02
FZ6 S2.
Πολυ καλη επιλογη για την κατηγορια του. Το S2 ειναι η βελτιωμενη εκδοση του δικου μου, που ειναι 2005 μοντελο.
Κατι χαζοπροβληματα που ειχε το δικο μου, σαν καινουριο μοντελο εχουν λυθει φυσικα. Το μονο κουφο, για τζαπαν βεβαια, ειναι οτι στα 57.000 χλμ τα επαιξε η μιζα. Απλα συντηρηση - καθαρισμο ηθελε, αλλα με αφησε.
Η τιμη ειναι καλη, το μοτορι τιμιο, τα χιλιομετρα ελαχιστα. Ελεγξε το για τρακαρισμα φυσικα. Αν ειναι ΟΚ, αφοβα παρτο.
σε σχεση με το δικο μας το s2 εχει (επιτελους) φρενα! και (επιτελους) ευαναγνωστα οργανα!
Οι διαφορετικες μποτες στο πιρουνι και το διαφορετικο ψαλιδι δεν εχουν καμια ουσιαστικη διαφορα

giannis_compact
29-04-11, 22:03
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά!Με τους κατόχους θα μιλήσω και εκτενέστερα!

Λεωνίδα γιατί όχι??Είχες και σύ και είχε προβλήματα??:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

z3 2.2
29-04-11, 22:03
ΟΧΙ

:ranting2::ranting2: :ranting2::ranting2: :ranting2::ranting2: :ranting2::ranting2:

χαχαχαχ γιατι πουλακι μου????

nfot
29-04-11, 22:06
Εχει και καλυτερο πηρουνι, αλλη σελα, αλλο τιμονι, χαμηλοτερα μαρσπιε συνεπιβατη, κλειδαρια κρανους, βελτιωμενη ποιοτητα, λιγο καλυτερες χαμηλομεσαιες, τριοδικο καταλυτη με αισθητηρα λ, αλλο μουτρο.

z3 2.2
29-04-11, 22:09
Εχει και καλυτερο πηρουνι, αλλη σελα, αλλο τιμονι, χαμηλοτερα μαρσπιε συνεπιβατη, κλειδαρια κρανους, βελτιωμενη ποιοτητα, λιγο καλυτερες χαμηλομεσαιες, τριοδικο καταλυτη με αισθητηρα λ, αλλο μουτρο.

Πολυ σωστα,με μια μονη ενσταση στις χαμηλομεσαιεςthumb
Το εχω ψαξει πολυ!:original:

Leonidas_E39
29-04-11, 22:11
χαχαχαχ γιατι πουλακι μου????

Μητσο ξερει ο μικρος ντεντιμποης τι λεω .

Τα πραγματα ειναι πολυ απλα δεν συμπαθω τις μηχανες γιατι πολυ απλα δεν προσεχουν ΠΟΤΕ οι αλλοι αυτον που ειναι πανω στην μηχανη.

Και επειδη ειναι μικρουλης και σε καποιες φασεις κανει κουμαντο το κατω τσουτσουνι δεν αξιζει.

Ασε που θα τον παντρεψουμε νωρις νωρις .


ΑΡΑ ΟΧΙ

:thanks:

giannis_compact
29-04-11, 22:17
Μητσο ξερει ο μικρος ντεντιμποης τι λεω .

Τα πραγματα ειναι πολυ απλα δεν συμπαθω τις μηχανες γιατι πολυ απλα δεν προσεχουν ΠΟΤΕ οι αλλοι αυτον που ειναι πανω στην μηχανη.

Και επειδη ειναι μικρουλης και σε καποιες φασεις κανει κουμαντο το κατω τσουτσουνι δεν αξιζει.

Ασε που θα τον παντρεψουμε νωρις νωρις .


ΑΡΑ ΟΧΙ

:thanks:

Χαχαχχααχαχαχ!!! Τί λες ρε!!! Είχα και Ninja 636 αλλά το έδωσα γιατί δε χωρούσα καλά! To Fazer είναι πιο ήπιο μηχανάκι!!:original:

pilot
29-04-11, 23:20
το έχει ο κολλητός.. κοντεύει τα 70.000χλμ.. άσπαστο αν τηρείς τα προβλεπόμενα φυσικά.. πολύ καλό για κάθε μέρα και για ταξιδάκια. Προτίμησε το S2 φυσικά..

z3 2.2
29-04-11, 23:38
Προτίμησε το S2 φυσικά..
Πανευκολα ομως!thumb

nfot
30-04-11, 03:22
το έχει ο κολλητός.. κοντεύει τα 70.000χλμ.. άσπαστο αν τηρείς τα προβλεπόμενα φυσικά.. πολύ καλό για κάθε μέρα και για ταξιδάκια. Προτίμησε το S2 φυσικά..

Και για μεγαλα ταξιδια ειναι ΟΚ. Εχω παει Δαλματικες ακτες, Ιταλια, Ελβετια.

Thomelef
30-04-11, 09:17
Και για μεγαλα ταξιδια ειναι ΟΚ. Εχω παει Δαλματικες ακτες, Ιταλια, Ελβετια.

:shok:
ωραίος!!!...

z3 2.2
02-05-11, 10:18
Και για μεγαλα ταξιδια ειναι ΟΚ. Εχω παει Δαλματικες ακτες, Ιταλια, Ελβετια.

RESPECT:original:

Dr. Yamastura
02-05-11, 16:53
Καλό ειναι τοείχα πάρει το 2007,ήταν το πρωτο μηχανάκι μου.
15000χλμ έκανα πριν το πουλησω.Όλα ηταν καλά,είχε και το γκαζακι του.
Γιατί δεν παίρνεις αυτό που έχω τώρα και είναι απειρες φορες καλυτερο σε όλα!!:thumbsup:
https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1200434/
χαχαχα

giannis_compact
02-05-11, 19:02
Καλό ειναι τοείχα πάρει το 2007,ήταν το πρωτο μηχανάκι μου.
15000χλμ έκανα πριν το πουλησω.Όλα ηταν καλά,είχε και το γκαζακι του.
Γιατί δεν παίρνεις αυτό που έχω τώρα και είναι απειρες φορες καλυτερο σε όλα!!:thumbsup:
https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1200434/
χαχαχα

Είναι πολύ καλό το μηχανάκι αλλά ξεφεύγει στα χρήματα και στα κυβικά!

:thanks::thanks: