PDA

Επιστροφή στο Forum : ουγκο τσαβες......



tamtamcafe
29-04-11, 06:50
Δήλωση του Ούγκο Τσάβες (Ιούλιος 2010):

Με ρωτάτεγιατί στείλαμε φυλακή όσα στελέχη μας κλέψανε; Γιατί κλέψανε! Και δεν τους τιμωρήσαμε εμείς αλλά οι θεσμοί.
Μου λένε «γιατί άφησες να μπει φυλακή ο υπουργός άμυνας και δεν τον κάλυψες επειδή ήταν προσωπικός σου φίλος;».
Μα... γιατί έκλεψε! Πρόδωσε την εμπιστοσύνη μας, την πίστη τουλαού στη κυβέρνηση.
Πρόδωσαν τονΛαό, τη Δημοκρατία, το Στρατό, την Πατρίδα, το Έθνος; Τιμωρούνται από τη Δικαιοσύνη!
Αν τους αφήσεις θα διαφθείρουν κι άλλους. Γι' αυτό φυλακίστηκαν.
Τιμωρώντας τη διαφθορά, κρατάμε γεμάτα τα ταμεία και τη Παγκόσμια Τράπεζα, το Διεθνές Νομισματικό Ταμείο και τη μαφία των τραπεζών μακριά απ' τα πόδια μας.
Δεν καταντάμε Ελλάδα!

GEORGE316
29-04-11, 12:05
σκεφτειτε λιγο....
αν ολοι οι τομεις λειτουργουσαν καλα και ο τομεας της δικαιοσυνης σταματουσε να λειτουργει...δε θα παρεσερνε και ολα τα υπολοιπα?
ο θεσμος της δικαιοσυνης ειναι η βαση για τη παιδεια,την υγεια,τη δημοκρατια και παει λεγοντας.
ισως το πιο σαπιο,το πιο διεφθαρμενο συστημα στην ελλαδα ειναι αυτο της δικαιοσυνης.
το χειροτερο ομως ειναι οτι ειμαστε πλεον ο περιγελος του του πλανητη...
πριν μερικα χρονια εμεις κοροιδευαμε και λεγαμε γιατι αλβανος ειμαι?
σημερα ολος ο πλανητης κοροιδευει εμας..τους ελληναραδες..
και εμεις καθομαστε και βλεπουμε dance with the stars....
ΩΡΑΙΑ!!!!

Samaro
29-04-11, 12:52
σκεφτειτε λιγο....
αν ολοι οι τομεις λειτουργουσαν καλα και ο τομεας της δικαιοσυνης σταματουσε να λειτουργει...δε θα παρεσερνε και ολα τα υπολοιπα?
ο θεσμος της δικαιοσυνης ειναι η βαση για τη παιδεια,την υγεια,τη δημοκρατια και παει λεγοντας.
ισως το πιο σαπιο,το πιο διεφθαρμενο συστημα στην ελλαδα ειναι αυτο της δικαιοσυνης.
το χειροτερο ομως ειναι οτι ειμαστε πλεον ο περιγελος του του πλανητη...
πριν μερικα χρονια εμεις κοροιδευαμε και λεγαμε γιατι αλβανος ειμαι?
σημερα ολος ο πλανητης κοροιδευει εμας..τους ελληναραδες..
και εμεις καθομαστε και βλεπουμε dance with the stars....
ΩΡΑΙΑ!!!!
Μας κοιμήσανε ρέεεεεεε!!!!!

Αυτό θέλανε!!! Να χάσουμε την ιστορική μας μνήμη,την πίστη μας, το φιλότιμο,την αλληλεγγύη, το εγώ μας.

Καταφέρανε να διαλύσουνε ένα λαό, που ακόμη και στην κατοχή του Β' Παγκόσμιου μπόρεσε να αντισταθεί και να κρατήσει τουλάχιστον την αξιοπρέπειά του.

Και αυτό το πέτυχαν, γιατί αυτή τη φορά χρησιμοποίησαν ανθρώπους "εκ των έσω." Πάντα εκεί υποφέραμε.!!!