PDA

Επιστροφή στο Forum : highway project....



hades7
26-04-11, 17:03
Μετα απο ταξειδι στην κερκυρα για πασχα επρεπε να γυρισω μεσω θεσσαλονικης για αθηνα ετσι λοιπον με αφετηρια την ηγουμενιτσα ξεκινησα με λιγα λιτρα στο ρεζερβουαρ και αρκετα υγρα στην κυστη μου απο μπυρα.μετα απο 300, ναι ΤΡΙΑΚΟΣΣΙΑ χιλιομετρα καταφερα να βρω βενζιναδικο σχεδον 5 χιλ πρην το τελος της εγνατιας και επιτελους φουλαρα με "υγρο πυρ" και ετρεξα και στην τουαλετα καθοτι δεν υπαρχει στην διαδρομη ουτε χορος parking παρα μονο κατι αισχρες προχειρες χημικες καπου στα μεσα της εγνατιας που φλερταραν επικυνδηνα με την υπατητιδα


το επιμυθιο΄ για να φτασω ως το βενζιναδικο αναγκαστηκα να ελαφρηνω το αυτοκινητο για να πετηχω καταναλωση 2.34 λιτρα/100 χιλιομετρα ετσι λοιπον πεταξα την γκομενα,την ρεζερβα που δεν εχω,τα τζαμια,ολα τα καθισματα μαζι και του οδηγου(οδηγουσα γονατηστος) το navi,το clima,τις μοκετες,κονσολες, οργανα κλπ και αφου εβλεπα οτι αυτα δεν εφταναν στο τελος εξησα και το χρωμα με γιαλοχαρτο γλυτονωντας αλλα 28 περιττα γραμμαρια.πετωντας και το σολινακι υψηλης μαζι με την σακουλα του Σκλαβενιτη που ηταν συνδεδεμενο και λητουργουσε ωσ καθετηρας εφτασα τελικα συναντωντας εκει και το yugo που με ειχε προσπερασει πιο πριν με τη ιλλιγγιοδη ταχυτητα των 68 χλ/ωρα....ελλας το μεγαλειο σου

Jimmakos
26-04-11, 17:06
Μην λές για Κέρκυρα.... Κερκυραία ήταν και με σούταρε 1 μέρα πριν πάω εκεί για πασχαλιάτικες διακοπές.............

Όσο αντί για τουαλέτες φίλε.... Μπουκαλάκια ΒΙΚΟΣ! Με έχουν σώσει πολλές φορές σε ταξίδια!

S8N
26-04-11, 18:01
Πάντως, μου έκανε μεγάλη εντύπωση κατά την επιστροφή μου τη Δευτέρα του Πάσχα ο αριθμός των αυτοκινητιστών που είχαν σταματήσει στην άκρη του δρόμου για κατούρημα. Προσωπικά, όταν περνάω από δίπλα τους κορνάρω, καθώς θεωρώ το θέαμα προσβλητικό και απαράδεκτο. Φέτος όμως υπήρχε μια πρωτοτυπία: Στην ευθεία της Τρίπολης είδα αυτοκίνητο σταματημένο στη ΛΕΑ με ανοιχτή την πόρτα του συνοδηγού και τον οδηγό σκυμμένο πίσω απ' αυτή να κάνει το χοντρό του. Έλεος ρε φούστη μου, ένα km πριν είχε Olympus Plaza.

Leonidas_E39
26-04-11, 18:11
Πάντως, μου έκανε μεγάλη εντύπωση κατά την επιστροφή μου τη Δευτέρα του Πάσχα ο αριθμός των αυτοκινητιστών που είχαν σταματήσει στην άκρη του δρόμου για κατούρημα. Προσωπικά, όταν περνάω από δίπλα τους κορνάρω, καθώς θεωρώ το θέαμα προσβλητικό και απαράδεκτο. Φέτος όμως υπήρχε μια πρωτοτυπία: Στην ευθεία της Τρίπολης είδα αυτοκίνητο σταματημένο στη ΛΕΑ με ανοιχτή την πόρτα του συνοδηγού και τον οδηγό σκυμμένο πίσω απ' αυτή να κάνει το χοντρό του. Έλεος ρε φούστη μου, ένα km πριν είχε Olympus Plaza.

Αρη αν ηταν κοψιμο δεν σε ρωταει.:hystericalbs1::hystericalbs1: :hystericalbs1:




Οντως ηλιθιο αυτο που κανουν μερικοι.