PDA

Επιστροφή στο Forum : [M3 E46] βαφη ζαντων



hades7
21-04-11, 18:55
οπως καποιοι γνωριζετε χρειαστηκε να βαψω τις ζαντες(στο μαμα ενοειται χρωμα)
το θεμα ειναι βαφτηκαν και στο εσωτερικο και δεν παρουσιαζουν την προηγουμενη διχρωμια(εσωτερικου-εξωτερικου).γνωριζετε αν αυτο ηταν αναποφευκτο για αυτες τις ζαντες(μαμα 19") η αν μπορουσαν με καποιο αλλο τροπο να βαψουν μονο το εξωτερικο γιαλιστερο μερος και να διατηρηθει η διχρωμια?

υ.γ μην ζητησετε φωτο( δεν ξερω να ανεβαζω) και ονομα συνεργειου που αναλαβε την βαφη(δεν θυγουμε υποληψεις)

:thanks:

HULK
21-04-11, 19:02
Αυτη η διχρωμια που λες ειναι το λεγομενο διαμανταρισμα(εξωτερικα).Ο αν ειχα ρωτησει παλιοτερα σε γνωστο μαγαζι μου ειχει πει οτι δεν μπορει να το πετυχει και οτι αυτο γινεται εξ αρχης απο το εργοστασιο.Ο τυπος εδω https://www.bilirisepiskeveszanton.gr/diamadarisma.html (δεν εχω παει) στο τηλεφωνο που βγηκε μια κοπελα μου ειπε οτι το κανει αλλα πρεπει να δει την ζαντα πρωτα.Οπως και να εχει εαν καποιος ισχυριζεται οτι μπορει να το κανει πρωτα θα πηγαινα να δω την δουλεια του και αν μπορει να πετυχει την διχρωμια.

hades7
21-04-11, 19:10
το κακο ειναι οτι ενω εφυγαν γδαρσιματα γρατζουνιες μικροφθορες τωρα δειχνουν σαν replica...

HULK
21-04-11, 19:16
Κανε μια βολτα στα γνωστα μαγαζια Πετας,Στεργιος και στον απο πανω και ρωτα αν μπορουν να σου κανουν το διαμανταρισμα στις ζαντες σου και μετα θα γινουν οπως στην αρχη μονο αυτο θες τωρα αφου τις εβαψες.

Monsta
21-04-11, 19:40
Όπως έγραψε ο hulk. Δεν ξαναγίνονται όπως πριν.

5555
21-04-11, 20:53
Οντως με τιποτα δεν γινονται οπως πριν

mark e92
21-04-11, 22:23
δεν μπορει να μην γινονται οπως ηταν πριν θα περαστουν παλι αμμοβολη και θα ξαναβαφτουν και μετα στον τορνο θα γιαλυσει την φατσα (διαμανταρισμα), απλα θα ξαναπληρωσεις!

m3est
21-04-11, 22:41
Tο διαμανταρισμα γινεται μονο στο στεφανι εξωτερικα.Οχι στο κεντρο και στις ακτινες.Την εργοστασιακη βαφη δεν μπορει κανεις να την πετυχει στην αγορα.Το εχω ερευνησει παρα πολυ.

5555
21-04-11, 22:42
Ειναι αδυνατον να γινουν
Και αν γινονται καλυτερα να παρεις μεταχειρο
Υπαρχουν αρκετες στο νετ. Οι επισκευασμενες κανουν κρα απο μακρια

hades7
21-04-11, 23:15
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια σας ίσως να ψάξω μελοντικα για csl original ζαντες φυσικά μτχ