PDA

Επιστροφή στο Forum : M3 E30 γνήσιο υπάρχει???



m_power_lunatic
18-04-11, 19:07
Ας σας ζαλισω λιγο ακομα χαχαχα!!

Ζηταω ΓΝΗΣΙΑ BMW M3 E30 προς αγορα.

Πρεπει να εχει ξεκαθαρο αριθμο πλαισιου και αδεια ελληνικη με τον αντιστοιχο αριθμο πλαισιου.

Με ενδιαφερει σε οποιαδηποτε κατασταση ακομα και με ελειψεις αρκει να ειναι αριστο το σασι του.Δεν με ενδιαφερει κατασταση χρωματος-σαλονιου-μηχανικα ή ακομα και να λειπουνε ολα αυτα ή μερικα.

Με ενδιαφερουνε και γνησια Μ3 Ε30 με ξενους αριθμους κυκλοφοριας και αδεια σε ισχυ για αγορα απο αλλοδαπο (την συζυγο μου).



Οποιος απο τους βορειοελλαδιτες φιλους και οχι μονο εχει δει ή γνωριζει για καποιο γνησιο αμαξι ας μου στειλει P.M ή ακομα και ενα τηλεφωνο στο κινητο μου.Το κινητο μου μπορειτε ελευθερα να το δινετε σε οποιον ιδιοκτητη Μ3 Ε30 ενδιαφερεται να πουλησει το αμαξι του.Δεν απευθυνομαι μονο στην Β.Ελλαδα αλλα σε ολη την Ελλαδα απλα στα βορεια υπαρχουν 2-3 πολυ καλα αμαξια.Ειμαι προθυμος να ταξιδεψω ΠΑΝΤΟΥ για το σωστο αυτοκινητο.

Αντε και καλη μου τυχη (για δευτερη φορα)!

Γιαννης 6951-069211
6946-128008

M3E30
18-04-11, 19:52
εγω ξερω ενα γνησιο αλλα το ζηταει ακριβα...εχει 80.000χλμ το αυτοκινητο μιας και κινειται σπανια πια...

M3E30
18-04-11, 20:46
δεν κανει,ειναι πολυ ακριβο...65 χιλιαδες θελει,ειναι ολοκαινουριο με πραγματα απο EVO SPORT...προερχεται απο ιδιωτικη συλλογη..πινακιδατο ομως..ασε που δε θελει να τον ζαλιζει ο καθενας και να το κανει καυλαντα...

m_power_lunatic
19-04-11, 10:58
Ευχαριστω για τις ευχες και για την καζουρα αλλα δεν μασαω λεμε χαχαχ!!!!

Καποιος Αdmin να σβησει τα post παραπανω και τις δικες μου απαντησεις,να μεινει η αγγελια καθαρη οσο γινεται και κοντα στο φλογερο μου θεμα!

Christos 330
19-04-11, 13:00
Eιμαι προθυμος να ψαξω για το ε30 που συζητουσαμε Γιαννη. . .

Υπαρχει ενα στο car μαυρο που λεει οτι ειναι γνησιο το δες ; ; ;

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1396683/

m_power_lunatic
19-04-11, 15:53
Χρηστο μου οπως μπορεις βοηθησε,θα το εκτιμησω πολυ και εγω οτι μπορω θα στο αναταποδωσω με καθε τροπο.

Αυτο στην Ξανθη το ξερω,εχω μιλησει με τον ανθρωπο πριν βαλει αγγελια!Δεν ειναι οτι γραφει.

stef
19-04-11, 16:15
Δεν ειναι οτι γραφει.

Λογικό μ αυτή την τιμή....:(

Christos 330
19-04-11, 17:19
Χρηστο μου οπως μπορεις βοηθησε,θα το εκτιμησω πολυ και εγω οτι μπορω θα στο αναταποδωσω με καθε τροπο.

Αυτο στην Ξανθη το ξερω,εχω μιλησει με τον ανθρωπο πριν βαλει αγγελια!Δεν ειναι οτι γραφει.

Ok . . .

Εσυ τα ξες καλυτερα . . .

mixalis
19-04-11, 17:44
Ας σας ζαλισω λιγο ακομα χαχαχα!!

Ζηταω ΓΝΗΣΙΑ BMW M3 E30 προς αγορα.Οποιος δεν εχει δει την αντιστοιχη αγγελια ζητησης που εχω βαλει στο https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1213810/ ειπα να το βαλω και εδω.Τα χρηματα ειναι μετρητα και αρκετα καλα για το σωστο αυτοκινητο.

Οποιος απο τους βορειοελλαδιτες φιλους και οχι μονο εχει δει ή γνωριζει για καποιο γνησιο αμαξι ας μου στειλει P.M ή ακομα και ενα τηλεφωνο στο κινητο μου.Το κινητο μου μπορειτε ελευθερα να το δινετε σε οποιον ιδιοκτητη Μ3 Ε30 ενδιαφερεται να πουλησει το αμαξι του.Δεν απευθυνομαι μονο στην Β.Ελλαδα αλλα σε ολη την Ελλαδα απλα στα βορεια υπαρχουν 2-3 πολυ καλα αμαξια.Ειμαι προθυμος να ταξιδεψω ΠΑΝΤΟΥ για το σωστο αυτοκινητο.

Αντε και καλη μου τυχη!

Γιαννης 6951-069211
6946-128008

P.S Στο car.gr ειναι ολα ελεγμενα τα αυτοκινητα και δεν με καλυπτουν μεχρι στιγμης.

Καλησπέρα, έχεις pm..........thumb

Jimmakos
19-04-11, 20:26
Λογικό μ αυτή την τιμή....:(


Δηλαδή ένα αυτοκίνητο της δεκαετίας του 80 με τα σημερινά δεδομένα πόσο έπρεπε να πουλιέται? :original:

Συγνώμη για το οφφτοπικ αλλά έχω απορίες και εγώ σαν παιδί :th_Laie_67-1:

m_power_lunatic
19-04-11, 21:36
Καλησπέρα, έχεις pm..........thumb

Μιχαλη σε ευχαριστω πολυ,θα επικοινωνησω!

m_power_lunatic
20-04-11, 11:01
Να διευκρινησω κατι...ψαχνω Μ3 Ε30 γνησιο με ΑΡΙΘΜΟ ΠΛΑΙΣΙΟΥ που να ανταποκρινεται σε Μ3 Ε30.Η αδεια του δηλαδη πρεπει να λεει 2302 κυβικα και ο αριθμος πλαισιου στην αδεια να ειναι ιδιος με αυτον στον ''καθρεφτη'' και να ανταποκρινεται σε Μ3 Ε30,να εχει τελη κυκλοφοριας 800 ευρω κτλ.Οτιδηποτε αλλο αυτη τη στιγμη δεν με ενδιαφερει,αργοτερα βλεπουμε......

Ευχαριστω ολους για την βοηθεια μεχρι στιγμης!!!!

stef
20-04-11, 12:31
Το 2302 έχει τέλη 600 ευρώ...
Από 2358 αλλάζει σε 800..

Jimmakos
20-04-11, 13:33
Να διευκρινησω κατι...ψαχνω Μ3 Ε30 γνησιο με ΑΡΙΘΜΟ ΠΛΑΙΣΙΟΥ που να ανταποκρινεται σε Μ3 Ε30.Η αδεια του δηλαδη πρεπει να λεει 2302 κυβικα και ο αριθμος πλαισιου στην αδεια να ειναι ιδιος με αυτον στον ''καθρεφτη'' και να ανταποκρινεται σε Μ3 Ε30,να εχει τελη κυκλοφοριας 800 ευρω κτλ.Οτιδηποτε αλλο αυτη τη στιγμη δεν με ενδιαφερει,αργοτερα βλεπουμε......

Ευχαριστω ολους για την βοηθεια μεχρι στιγμης!!!!

Δύσκολο πολύ φίλε μου αυτό που ψάχνεις.... Απο μετατροπές και καλές μάλιστα υπάρχουν....

Πάντως σου εύχομαι να βρείς αυτό που ζητάς γιατί ζητάς έναν θρύλο της αυτοκίνησης και αυτό με συγκινεί thumb

m_power_lunatic
20-04-11, 13:50
Το 2302 έχει τέλη 600 ευρώ...
Από 2358 αλλάζει σε 800..

Sport evo ψαχνω βρε χαχαχαχαχα!!!!!Εκ παραδρομης το λαθος,δικο μου!

Δημοσια ευχαριστω στο Χρηστο,τον Γιαννη και το Θωμα (με εφερε σε επαφη με τα παιδια απο την Κατερινη)....ειστε τα ''ματια'' μου στην Β.Ελλαδα ανετα!!

Νομιζω οτι αυτο το μικρο thread ειναι μια ξεκαθαρη περιπτωση του πως μπορουμε να αλληλοστηριζομαστε μεσω του forum.To εχω κανει για καποια παιδια στο παρελθον απο την επαρχια και θα χαρω να το ξανακανω οπως το κανουνε τωρα και τα παιδια για εμενα!

stef
20-04-11, 16:45
Sport evo ψαχνω βρε χαχαχαχαχα!!!!!

Σε σκότωσα, τα sport evo είναι δικά μου....:hystericalbs1::hystericalbs1:
Είναι και πολλά τα original βλέπεις...

Thomelef
20-04-11, 18:37
είμαι σίγουρος, πως ο δικός μου σε περίμενε πάνω απο το τηλ, με κλειστό πακέτο τσιγάρα
για να το ανοίξει εκείνη την ώρα, και καφέ μερακλίδικο έτοιμο, όπου η πρώτη γουλιά έφυγε,
όταν του είπες ποιός είσαι...
υγ. όλα καλά???τελικά μούφα είναι το μώβ ή όχι???

m_power_lunatic
20-04-11, 18:45
Χαχαχαχα...φοβερα παιδια παντως εχεις δικιο,τα ειπαμε αρκετη ωρα και καταχαρηκα που μιλαγαμε την ιδια γλωσσα και αρκετη ωρα στο τηλεφωνο.Θα ανεβω να τους δω απο κοντα και να δω και τα αμαξια (δεν πουλανε και καλα κανουνε).Πολυ ενταξει παιδια και ανοιχτοκαρδος ο αδερφος του Μιχαλη,ο Μιχαλης ειχε βγει για λιγο σε μια δουλεια και τα ειπα με τον αδερφο του.Τον Μιχαλη θα τον γνωρισω οταν ανεβω με το καλο προς τα επανω.

P.S 1000 ευχαριστω για το κονε!!!Για τα αμαξια θα σου πω μολις τα δω απο κοντα,ακουγονται παντως παρα πολυ καλα και το ενα ειναι αριθμημενο (αγορασμενο απο τον ΟΔΔΥ).

Thomelef
20-04-11, 18:48
να μου πείς οπωσδήποτε όταν είναι, να πάμε παρεούλα...έχω και καιρό να τους δώ.

scania124
21-04-11, 00:02
Χαχαχαχα...φοβερα παιδια παντως εχεις δικιο,τα ειπαμε αρκετη ωρα και καταχαρηκα που μιλαγαμε την ιδια γλωσσα και αρκετη ωρα στο τηλεφωνο.Θα ανεβω να τους δω απο κοντα και να δω και τα αμαξια (δεν πουλανε και καλα κανουνε).Πολυ ενταξει παιδια και ανοιχτοκαρδος ο αδερφος του Μιχαλη,ο Μιχαλης ειχε βγει για λιγο σε μια δουλεια και τα ειπα με τον αδερφο του.Τον Μιχαλη θα τον γνωρισω οταν ανεβω με το καλο προς τα επανω.

P.S 1000 ευχαριστω για το κονε!!!Για τα αμαξια θα σου πω μολις τα δω απο κοντα,ακουγονται παντως παρα πολυ καλα και το ενα ειναι αριθμημενο (αγορασμενο απο τον ΟΔΔΥ).

οτι και να πουμε για αυτα τα δυο αμαξια ειναι λιγο.......
αριστοι ιδιοκτητες.....αριστα τα αυτοκινητα τους......
μωβακια και τα δυο!!!!!!!
απο τα ποιο ζηλευτα αυτοκινητα της κατερινης.....αξιζει να ερθεις μια βολτα να τα δεις!!

m_power_lunatic
02-05-11, 19:35
Ανανεωση......ψαχνω ΓΝΗΣΙΑ Μ3 Ε30,οποιος ξερει ή ακουσει κατι ας με ενημερωσει εδω η στο κινητο μου που αναφερεται στο πρωτο post.

dark knight
03-05-11, 14:40
ο καλφουνης εχει ενα ασημι Μ3ε30 στην βιτρινα του.δεν ξερω αν ειναι γνησιο.απλως επειδη περναω συχνα απο εκεινο το δρομο λογω δουλειας ,το χαζευω.παρε ενα τηλ να ρωτησεις αν θες

Ptboul
03-05-11, 14:58
ο καλφουνης εχει ενα ασημι Μ3ε30 στην βιτρινα του.δεν ξερω αν ειναι γνησιο.απλως επειδη περναω συχνα απο εκεινο το δρομο λογω δουλειας ,το χαζευω.παρε ενα τηλ να ρωτησεις αν θες

Είναι γνησιότατο, μάλιστα με αυτό έτρεχε ο ίδιος σε αγώνες. Δείχνει να είναι race edition κ αρκετά αγριεμένο. Δε νομίζω να το δίνει αλλά τα πάντα έχουν μια τιμή σε αυτό τον κόσμο.

Πράγματι όμως αξίζει ένα τηλεφώνημα.

Dr. Yamastura
03-05-11, 15:47
Μου είχε πει τον οκτωβριο που ετυχε να βρεθώ στο μαγαζί του,οτι είναι γνήσιο...
Καφούνης Ιωάννης:210-5232605
Το έχει και το βλέπει,δεν νομίζω να το πουλησει..

m_power_lunatic
03-05-11, 18:31
Yπαρχει λογος που το αμαξι ειναι στην βιτρινα και δεν πουλιεται....ο Γ.Καφουνης ειναι ενταξει τυπος και δεν θα το πουλαγε σε κανεναν......μην ρωτατε περισσοτερα,η ιστορια παει πολλα χρονια πισω.

Christos 330
03-05-11, 21:39
Yπαρχει λογος που το αμαξι ειναι στην βιτρινα και δεν πουλιεται....ο Γ.Καφουνης ειναι ενταξει τυπος και δεν θα το πουλαγε σε κανεναν......μην ρωτατε περισσοτερα,η ιστορια παει πολλα χρονια πισω.

Tελικα τι μαγικο εχουν αυτα τα Ε30 και δεν πωλουνται ; ; ;

Ιδια ιστορια με τον κατοχο του Μ3 που μιλησα εγω απο την Θεσσαλονικη . . .

Συνεχισε Γιαννη δεν μπορει ..........................

stef
03-05-11, 22:02
Απλό, αυτοί που τα έχουν, ξέρουν
Γιάννη μαζί σου ρε φίλε!

chief
04-05-11, 08:17
Απο Αγγλια να αγοραστει και να ερθει το αμαξι το εχεις ψαξει lunatic ?

chief
04-05-11, 08:21
https://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201050375580128/sort/pricedesc/usedcars/model/m3/make/bmw/postcode/sr11xd/radius/1501/keywords/e30%20evo/page/1?logcode=p

stef
04-05-11, 08:34
Με τι πινακίδες θα κυκλοφορήσει εδώ....?

chief
04-05-11, 08:49
δεν γνωριζω πως πάει η εγγραφη και οι δασμοι στην Ελλαδα αλλα για ελληνικες πινακιδες σκεφτηκα οπως γινεται και εδω στην Κυπρο που αφου πληρωθουν αυτα, το αμαξι παιρνει κυπριακες πινακίδες.

Ptboul
04-05-11, 08:52
Απο Αγγλια να αγοραστει και να ερθει το αμαξι το εχεις ψαξει lunatic ?


Με τι πινακίδες θα κυκλοφορήσει εδώ....?

Λογικά Ελληνικές οπότε θα βγει ο κούκος αηδόνι (45-50-60K) :D

chief
04-05-11, 09:26
Εδω υπάρχει ενα συστημα δασμων που εχει να κανει με αρκετες παραμέτους μεχρι να βγει ο τελικός δασμος.
Ειναι μια συναρτηση των:
-ρυπων
-αμαξωματος
-κυβικών
-ηλικίας

m_power_lunatic
04-05-11, 09:28
Tο συγκεκριμενο ασημι δεν πωλειται για αλλο λογο,οχι για αυτους που αναφερθηκαν επανω,δυστυχως για οχι καλο λογο....οπως προειπα το αμαξι δεν ειναι σωστο να πουληθει σε ιδιωτη και ο Γ.Καφουνης σωστα πραττει και δεν το πουλαει και προτιμα να το εχει διπλα στα υπολοιπα.

Αυτοκινητο απο το εξωτερικο βρισκω,απλα ειναι η τελευταια μου επιλογη αυτη τη στιγμη και θελω να βεβαιωθω οτι εξαντλησα καθε πιθανοτητα στην Ελλαδα.Παντως επεσαν 2 ''πορτες'' καλες,τωρα εχω κινηθει προς επαρχια παλι για ενα αμαξι που ειχε μπει και περυσι αγγελια και ειχα κρατησει στοιχεια του ιδιωτη.Για να δουμε.....

Christos 330
04-05-11, 10:22
Υπαρχει και η εκδοχη να το κανεις απο την αρχη . . .

Λεω ενα σεναριο !!!

stef
04-05-11, 12:45
Γιάννη έχεις PM

Jimmakos
04-05-11, 14:24
Tελικα τι μαγικο εχουν αυτα τα Ε30 και δεν πωλουνται ; ; ;

Ιδια ιστορια με τον κατοχο του Μ3 που μιλησα εγω απο την Θεσσαλονικη . . .

Συνεχισε Γιαννη δεν μπορει ..........................

Άμα έβρισκα ένα καλοσυντηρημένο έστω μαμά θα σου έλεγα εγώ που θα πήγαινε το 34άρι και τα 36άρια και τα 46άρια μαζί thumb

Δυστηχώς όταν έψαχνα δεν βρήκα ένα της προκοπής... Ειδικά τα 2πορτα ΟΛΑ είχανε περάσει καλίμπρα!

Libanner
04-05-11, 14:33
Εδω υπάρχει ενα συστημα δασμων που εχει να κανει με αρκετες παραμέτους μεχρι να βγει ο τελικός δασμος.
Ειναι μια συναρτηση των:
-ρυπων
-αμαξωματος
-κυβικών
-ηλικίας

Πρέπει να περάσει τελωνείο και στην Κύπρο ένα αμάξι που εισάγεται από άλλη χώρα της ΕΕ;
Στην υπόλοιπη Ελλάδα πρέπει να περάσει κανονικά τελωνείο,ο τελικός δασμός έχει σχέση με τα κριτήρια που προανέφερες που τελικά κάνουν ασύμφορη τη εισαγωγή ενός τόσο παλιού αυτοκινήτου με πολλά κυβικά.Αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση του Μ3 Ε30 η εισαγωγή πιστεύω είναι μονόδρομος οι ενδιαφερόμενοι το γνωρίζουν και είναι διατεθειμένοι να πληρώσουν το ανάλογο τίμημα.

m_power_lunatic
04-05-11, 16:26
Υπαρχει και η εκδοχη να το κανεις απο την αρχη . . .

Λεω ενα σεναριο !!!

Βρηκα στην Αθηνα λευκο που ετοιμαζεται απο την αρχη,απο το μηδεν!!!Μου προτεινε να παω να το δω μολις το τελειωσει.Αυτο που εβαλες πρεπει να ειναι εξωτερικο....σαλονι 2.5αρι και κοκκινες ζωνες πολυ δυσκολα στην Ελλαδα.Εχει και το πλαισιακι στην πινακιδα το μαυρο που τα περισσοτερα δεν το εχουνε και δεν το βαζουνε οι ιδιοκτητες τους.Τα φαναρια ειναι STARTEC και στο EBAY πιανουνε 300 λιρες για πλακα.Εμενα μου αρεσουνε τα μαμα.

P.S Πες μου οτι ειναι Σαλονικα η φωτο να ερθω μπουσουλωντας με την πιπιλα στο στομα......

Thomelef
04-05-11, 17:13
σαλόνικα είναι γιάννη. το συγκεκριμενο είναι μετατροπή απο καρότσα απλής τριάρας, και φοράει
μοτέρ απο Μ3 Ε36, αυτό με τα 321 άλογα, με διάφορα πράγματα αλλαγμένα. το έχω δεί live,
μαζί με τον μανωλάκη, και το αμάξι ειναι πολύ καλά φτιαγμένο και απο την αρχή...το χρώμα δε
απο κοντά σε συνδιασμό με την μαύρη ζάντα, είναι αλλού. απ'ότι ειπε ο ιδιοκτητης, το αμάξι
δεν είναι για δώσιμο...

nikos ///M
04-05-11, 17:33
Tελικα τι μαγικο εχουν αυτα τα Ε30 και δεν πωλουνται ; ; ;

απλα φιλε χρηστο ειναι και γ@μ@ τα εργαλεια γιαυτο δεν πουλιουνται!

m_power_lunatic
04-05-11, 18:03
απλα φιλε χρηστο ειναι και γ@μ@ τα εργαλεια γιαυτο δεν πουλιουνται!

Eτσι-ετσι.....πες το να το ακουω!!!

To πορτοκαλι καταλαβα ποιο ειναι,μου εχουνε μιλησει καποια παιδια παλαιοτερα απο Σαλονικα.Θα μιλησω και αυτες τις ημερες για να δω αν 100% ειναι αυτο που νομιζω.Παντως αν το σαλονι ειναι γνησιο 2.5αρι και οι ζωνες γνησιες SPORT EVO απορω ποσο τα πληρωσε και που τα βρηκε.Υπαρχει η πιθανοτητα να ειναι RECARO ξαναντυμενο και οι ζωνες απο αλλο αμαξι (ελπιζω να μην ειναι...απαγορευτικο).Δεν θελω να ειμαι διστακτικος αλλα τρομαζουν οι τιμες τους καινουργιες (δεν υπαρχουν πια βεβαια).Αν εξαιρεσω το χρωμα φαινεται εξαιρετικο και βλεπω και λεπτομερεια και αυτο μου αρεσει.Βεβαια θα ηθελα 2.5αρι καρμπονατο μοτερ!!!!!

chief
04-05-11, 18:27
Πρέπει να περάσει τελωνείο και στην Κύπρο ένα αμάξι που εισάγεται από άλλη χώρα της ΕΕ;
Στην υπόλοιπη Ελλάδα πρέπει να περάσει κανονικά τελωνείο,ο τελικός δασμός έχει σχέση με τα κριτήρια που προανέφερες που τελικά κάνουν ασύμφορη τη εισαγωγή ενός τόσο παλιού αυτοκινήτου με πολλά κυβικά.Αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση του Μ3 Ε30 η εισαγωγή πιστεύω είναι μονόδρομος οι ενδιαφερόμενοι το γνωρίζουν και είναι διατεθειμένοι να πληρώσουν το ανάλογο τίμημα.
Ναι πρεπει να περαστει τελωνειο και πληρόνοντε δασμοι, εκτελωνισμος και εγγραφή για να πάρει πινακίδες καθως και τέλη κυκλοφορίας.
Ο καθε ενδιαφερόμενος μεσω προγραμματος που υπάρχει στο νετ απο σάιτ της κυπριακής δημοκρατίας ξερει απο πριν ποσα θα του στοιχισει ενα αμαξι που σκοπευει να εισάγει.

Εγω για το CSL πληρωσα 1000 μεταφορά και εκτελωνιστικά, 9000 δασμους, και 4000 εγγραφή για πινακίδες.

Το Μ3 Ε30 για να εχόταν εδω κοστζει περίπου την αγορά + 3-4000 χιλιαδες μεσα στο γκαραζ μου.

Thomelef
04-05-11, 18:30
βρε άμα το δείς μπροστά σου θα τον βγάλεις και θα τον χτυπάς στο πάτωμα...το εργαλείο
είναι σαν καινούριο και πολύ καλοφτιαγμένο. φυσικά δεν είναι ένα γνήσιο Μ3 Ε30, με ότι
αυτό συνεπάγεται απο άποψη συλεκτικότητας κτλ κτλ...

stef
04-05-11, 18:51
https://www.munichlegends.co.uk/component/option,com_rdautos/id,170/view,detail/
https://www.munichlegends.co.uk/component/option,com_rdautos/id,168/view,detail/

Λα, λα , λαλήσαμεεεεεεεεεεεεεεεεεε εεεεεεεεεεεεεε!!!!

m_power_lunatic
04-05-11, 18:54
Ναι πρεπει να περαστει τελωνειο και πληρόνοντε δασμοι, εκτελωνισμος και εγγραφή για να πάρει πινακίδες καθως και τέλη κυκλοφορίας.
Ο καθε ενδιαφερόμενος μεσω προγραμματος που υπάρχει στο νετ απο σάιτ της κυπριακής δημοκρατίας ξερει απο πριν ποσα θα του στοιχισει ενα αμαξι που σκοπευει να εισάγει.

Εγω για το CSL πληρωσα 1000 μεταφορά και εκτελωνιστικά, 9000 δασμους, και 4000 εγγραφή για πινακίδες.

Το Μ3 Ε30 για να εχόταν εδω κοστζει περίπου την αγορά + 3-4000 χιλιαδες μεσα στο γκαραζ μου.

H Kυπρος ειναι μια απο τις επιλογες μου αν δεν βρω αυτοκινητο εδω.Δραστηριοποιουμαι επαγγελματικα εδω και 6 χρονια στην Κυπρο και παραμενω εκει 2 εβδομαδες καθε φορα (4 φορες το χρονο) που κατεβαινω για δουλεια.Θα δουμε πως θα παει η αναζητηση εδω και βλεπουμε,μαλλον για Βουλγαρικα ή Κυπριακα νουμερα τη βλεπω τη δουλεια.

m_power_lunatic
04-05-11, 18:57
βρε άμα το δείς μπροστά σου θα τον βγάλεις και θα τον χτυπάς στο πάτωμα...το εργαλείο είναι σαν καινούριο και πολύ καλοφτιαγμένο. φυσικά δεν είναι ένα γνήσιο Μ3 Ε30, με ότι
αυτό συνεπάγεται απο άποψη συλεκτικότητας κτλ κτλ...

Θωμα δεν κακολογω τις μετατροπες (τις σωστες).Εξαλλου ενα τρακαρισμενο γνησιο τι διαφορα εχει απο μια μετατροπη???Τα νουμερα οπως λες σωστα.....παντως πολυ χαιρομαι που εχει τοσο μερακι ο φιλος μας!!!

Γελασα με την εκφραση του Θωμα...χαχαχα!!!!Δεν αμφιβαλλω καθολου οτι θα την επ@ιζα χαχχαχα!!!

P.S Εβλεπα αφιερωμα σε ενα αγωνιστικο Μ3 Ε30 το οποιο το ανακατασκευασανε και του ''κολλησανε'' αλλη μουρη μπροστα απο τρακαρισμα-σκουριες που ειχε.Οι χρονοι του ειναι οπως ητανε σε πιστα που μπηκε (αρα η ακαμψια που βοηθαει σε χρονους κτλ ειχε επανελθει πληρως).

Christos 330
04-05-11, 20:00
Γιαννη εχω πολυ υλικο . . .

Αλλα μιας και εχεις θεμα με το σαλονι δικο σου . . .

Thomelef
04-05-11, 20:05
του βγάζω το καπέλο του ανέστη γι'αυτό το αυτοκίνητο...πραγματικά έχει κάνει πάρα πολύ
καλή δουλειά, με μεράκι, και υπομονή. πολύ προσωπική εργασία.

Christos 330
04-05-11, 20:13
του βγάζω το καπέλο του ανέστη γι'αυτό το αυτοκίνητο...πραγματικά έχει κάνει πάρα πολύ
καλή δουλειά, με μεράκι, και υπομονή. πολύ προσωπική εργασία.

Πολυ θα ελεγαν . . .

Αντε μωρε την παλιατζουρα . . .

Αυτοι που αγαπαν τα σιδερα και την ιστορια δημιουργουν αυτα τα αυτοκινητα

κυριοι !!!

Ας μην ειμαστε off topic και σορυ κιολας Γιαννη απλα ξερω οτι εχουμε την ιδια

αρωστια και ειπα να σε αναστατωσω λιιιιιιιιιιγο ακομα !!!!

Με το καλο να βρεις οτι ψαχνεις !!!!

m_power_lunatic
05-05-11, 08:44
ΔΙΟΡΘΩΣΗ

Οι ζωνες υπαρχουν ακομα σαν ανταλλακτικο ή ξαναβγηκανε σε παραγωγη γιατι θυμομουνα οτι ειχανε σταματησει.

Ευχαριστω ολους για την βοηθεια,οποιος δει ή ακουσει κατι ας ενημερωσει εδω.

Terry Grant
11-05-11, 00:21
Βρηκα στην Αθηνα λευκο που ετοιμαζεται απο την αρχη,απο το μηδεν!!!Μου προτεινε να παω να το δω μολις το τελειωσει.Αυτο που εβαλες πρεπει να ειναι εξωτερικο....σαλονι 2.5αρι και κοκκινες ζωνες πολυ δυσκολα στην Ελλαδα.Εχει και το πλαισιακι στην πινακιδα το μαυρο που τα περισσοτερα δεν το εχουνε και δεν το βαζουνε οι ιδιοκτητες τους.Τα φαναρια ειναι STARTEC και στο EBAY πιανουνε 300 λιρες για πλακα.Εμενα μου αρεσουνε τα μαμα.

P.S Πες μου οτι ειναι Σαλονικα η φωτο να ερθω μπουσουλωντας με την πιπιλα στο στομα......


μαλλον για Μενιδι μιλας , το ειδα και εγω και μου τρεχαν τα σαλια...............

m_power_lunatic
11-05-11, 08:13
μαλλον για Μενιδι μιλας , το ειδα και εγω και μου τρεχαν τα σαλια...............

Αυτο γινετε ALPINA B6 3.5S το αλλο το ασπρο ειναι στην Αγ.Παρασκευη και θα εχει 2.3 κινητηρα εργοστασιακο με τα παντα γυαλισμενα-ελαφρωμενα.

TSAF
11-05-11, 09:20
To ασπρο στο Μενιδι το ξερω καλα, ειναι το παλιο του Μακη εαν δεν κανω λαθος. Της Αγιας Παρασκευης δεν το ξερω το αυτοκινητο.

Monsta
17-05-11, 13:24
Ένα δροσιστικό UP για το φίλο το Γιάννη.

Τούτο εδώ εθεάθη το Σάββατο το απόγευμα στην Αμαρουσίου Χαλανδρίου. Φυσικά είναι γνήσιο evo II.







Γιάννη, στείλε PM ή πάρε με τηλ/νο για λεπτομέρειες (όχι ότι είναι για πούλημα πάντως :whistle: ).

Jimmakos
17-05-11, 14:11
Ένα δροσιστικό UP για το φίλο το Γιάννη.

Τούτο εδώ εθεάθη το Σάββατο το απόγευμα στην Αμαρουσίου Χαλανδρίου. Φυσικά είναι γνήσιο evo II.







Γιάννη, στείλε PM ή πάρε με τηλ/νο για λεπτομέρειες (όχι ότι είναι για πούλημα πάντως :whistle: ).

Ωχ Παναγία μου...... Δεν μπορώ να ξεχάσω τον ήχο που έκανε όταν άνοιγε στην Σωρού ένα βράδυ το συγκεκριμένο!

Monsta
17-05-11, 14:12
Ωχ Παναγία μου...... Δεν μπορώ να ξεχάσω τον ήχο που έκανε όταν άνοιγε στην Σωρού ένα βράδυ το συγκεκριμένο!


Στη Σωρού ο δρόμος είναι βομβαρδισμένος παντού !!!!! :shok:

Jimmakos
17-05-11, 14:18
Στη Σωρού ο δρόμος είναι βομβαρδισμένος παντού !!!!! :shok:

Δυστηχώς.... Αλλά την "παντόφλα" την έριξε μόλις στρίβεις δεξιά απο Αμαρουσίου/Χαλανδρίου για καμιά 100αριά μέτρα και μετά το κολλέγιο στην στροφή που σε βγάζει στον Δούκα (μεσογείων)

m_power_lunatic
17-05-11, 17:10
Κωστα αν σου πω τι ειναι το συγκεκριμενο αμαξι θα βγαλουμε μαλλια και οι δυο......το ξερω οπως ξερω και τον ανθρωπο που το ειχε πριν το παρει αυτος που το εχει τωρα.Το σχολιο παραπανω το λεω για καλο οχι για κακο παντως...

Το πηρε με σπασμενο μοτερ 8-9χιλιαρικα πριν χρονια και τωρα ειναι 2.5αρι το μοτερ στον Μητση αν θυμαμαι καλα.

giannis_compact
17-05-11, 17:22
Κωστα αν σου πω τι ειναι το συγκεκριμενο αμαξι θα βγαλουμε μαλλια και οι δυο......το ξερω οπως ξερω και τον ανθρωπο που το ειχε πριν το παρει αυτος που το εχει τωρα.Το σχολιο παραπανω το λεω για καλο οχι για κακο παντως...

Το πηρε με σπασμενο μοτερ 8-9χιλιαρικα πριν χρονια και τωρα ειναι 2.5αρι το μοτερ στον Μητση αν θυμαμαι καλα.

Γιάννη ξέρεις το κάθε αυτοκίνητο που κυκλοφορεί,έχω πάθει πλάκα!2,5 Μ3 Ε30 ή 6κύλινδρο Μ20?

bill_m3
17-05-11, 17:30
Γιάννη ξέρεις το κάθε αυτοκίνητο που κυκλοφορεί,έχω πάθει πλάκα!2,5 Μ3 Ε30 ή 6κύλινδρο Μ20?

:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:
Και εγώ απορώ γιατί ψάχνει, αφού τα ξέρει όλα!!!!!!!!

m_power_lunatic
17-05-11, 17:57
Φοραει 2.5 κινητηρα S14.Εσπασε στο παρελθον στον προηγουμενο ιδιοκτητη ο οποιος το ειχε πολλα χρονια ακινητο σε μια περιοχη εκτος Αθηνων και μετα το πηρε ο τωρινος του ιδιοκτητης και το επισκευασε.Ειναι και πολυ ελαφρυ,χωρις οροφη απο κατασκευης του.

Ξερω για τι ψαχνω,απλα περιμενω να βγουνε προς πωληση ή εστω να τα βρω και να το προτεινω εγω αν και αυτο το τελευταιο ποτε δεν συμφερει στο εμποριο αλλα η επιθυμια βλεπεις.....

m_power_lunatic
17-05-11, 19:07
Eπιβεβαιωθηκε μια πληροφορια που ειχα φετος και δεν την πολυπιστευα....αλλο ειναι το αμαξι που ειδε ο Κωστας....ολοιδιο εκτος απο τα μαυρα τζαμια ξερω και εγω αλλα ειναι διαφορετικο αμαξι.

E60_Arkadia
17-05-11, 19:47
Δεν ριχνεις ενα τηλεφωνο στο Κιατο,στον γνωστο με το Μ3 μηπως το δωσει? Ειναι και φιλαρακι,παω την γρια (Ε28) για σερβις..

Monsta
17-05-11, 20:30
:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:
Και εγώ απορώ γιατί ψάχνει, αφού τα ξέρει όλα!!!!!!!!


χα χα σωστά!! :hystericalbs1:


Ο Γιάννης είναι κάτι σαν το carfax των Αμερικάνων που 'αποθηκεύει' το ιστορικό του κάθε αυτοκινήτου (μηχανικά, ζημιές & τρακαρίσματα), ώστε να μπορεί να εξακριβωθεί ανά πάσα στιγμή από τον κάθε ενδιαφερόμενο.

m_power_lunatic
25-05-11, 11:46
Ανανεωση,ειχαμε καποιο τηλεφωνο απο ανθρωπο που ειδε την αγγελια μου,θα δουμε τι θα γινει.

Ευχαριστω δημοσια και τον Kωστα απο Αρκαδια για τη συσταση και τη βοηθεια του σε ενα αυτοκινητο που γνωριζω και μου εδωσε το τηλεφωνο και την επαφη,θα επικοινωνησω εντος εβδομαδας να δω και τις διαθεσεις του ιδιοκτητη.

giannis_compact
25-05-11, 14:06
Ανανεωση,ειχαμε καποιο τηλεφωνο απο ανθρωπο που ειδε την αγγελια μου,θα δουμε τι θα γινει.

Ευχαριστω δημοσια και τον Kωστα απο Αρκαδια για τη συσταση και τη βοηθεια του σε ενα αυτοκινητο που γνωριζω και μου εδωσε το τηλεφωνο και την επαφη,θα επικοινωνησω εντος εβδομαδας να δω και τις διαθεσεις του ιδιοκτητη.

Ο άνθρωπος που σε πήρε είναι ιδιοκτήτης γνήσιου Μ3 Ε30 και το έχει πρός πώληση?Μακάρι να βρέθηκε αμάξι! :thumbsup:

m_power_lunatic
27-05-11, 09:19
Ο άνθρωπος που σε πήρε είναι ιδιοκτήτης γνήσιου Μ3 Ε30 και το έχει πρός πώληση?Μακάρι να βρέθηκε αμάξι! :thumbsup:

Εγινε προχθες μια συναντηση με τον κυριο που με πηρε τηλεφωνο και μου ειχε προτεινει το αμαξι του,συναντηθηκαμε-κερασε χυμο (να ναι καλα ο ανθρωπος) και μου εδειξε φωτο απο το αυτοκινητο στο λαπτοπ του μιας και το αμαξι δεν μετακινειται συχνα και ειναι στο γκαραζ.Χθες λογω βροχης που ξαναμιλησαμε και επαγγελματικου του ταξιδιου δεν βρεθηκαμε να το δω και ανανεωσαμε το ραντεβου για Δευτερα με το καλο οταν γυρισει ο ανθρωπος.

Εν τω μεταξυ η αναζητηση στα εξειδικευμενα συνεργεια με τα στοιχεια μου φαινεται να αποδιδει καρπους.Το Σαββατοκυριακο αν ειναι καλος ο καιρος θα μεταβω Κορινθο και Σπαρτη για να δω ενα γαλλικων προδιαγραφων απο ΟΔΔΥ μη καταλυτικο του 1987 και ενα αμερικανικο απο ΟΔΔΥ.Τα 2 προαναφερθεντα αμαξια ειναι παλιοι μου ''γνωριμοι'' και απομενει να δω την κατασταση τους μετα απο τοσα χρονια και τις απαιτησεις των ιδιοκτητων τους.

Το αμαξι που μου προτεινε ο κυριος εδω στην Αθηνα ειναι μετατροπη ενω τα αλλα 2 ειναι γνησια απο ΟΔΔΥ και τα 2.....ειδωμεν!

Οποιος εχει πληροφοριες για καποιο αλλο αμαξι ας ενημερωσει,η αναζητηση συνεχιζεται,για να δουμε τι καρπους θα αποδωσει!

stef
27-05-11, 09:24
Πάει καλά η αναζήτηση βλέπω
Μπράβο Γιάννη!

Monsta
27-05-11, 10:09
Μπράβο ρε Γιάννη!! Το αμερικάνικο που λες είναι λευκό ?

m_power_lunatic
01-06-11, 13:21
Μπράβο ρε Γιάννη!! Το αμερικάνικο που λες είναι λευκό ?

Το αμερικανικο Κωστα ειναι μαυρο-πρωην κοκκινο.Το ασπρο που λες αν το ξετρυπωσω (ειναι Β.Ελλαδα) θα εχουμε μια σοβαροτατη υποψηφιοτητα για αγορα.

Σημερα πηγα σε ''φωλια'' των Μ3 Ε30 (μια απο τις 2-3 στην Αθηνα τελος παντων) και ειδα μεσα SPORT EVO κοκκινο πληρεστατη μετατροπη κοκκινο (παλιος γνωστος το αυτοκινητο) και......:shok::shok:.

Το απογευμα θα συναντηθω με τον ιδιοκτητη ενος υποψηφιου αυτοκινητου που προαναεφερα τις προηγουμενες ημερες για το θεμα της τιμης κτλ,για να δουμε πως θα παει.....

Monsta
01-06-11, 14:27
Το ασπρο που λες αν το ξετρυπωσω (ειναι Β.Ελλαδα) θα εχουμε μια σοβαροτατη υποψηφιοτητα για αγορα.

.

Δε ξέρω αν λέμε το ίδιο, αλλά μιλάω για εποχή 04-05 που το είχε ένα παλικάρι εδώ Αθήνα. Μάλιστα είχαμε κατέβει σε μια συνάντηση στα νότια ένα καλοκαίρι, εγώ με το δράκουλα (S38B38) και εκείνος με το δικό του. Ήταν εντελώς μαμά και κούκλα!!!!

850CSI
01-06-11, 15:33
Δε ξέρω αν λέμε το ίδιο, αλλά μιλάω για εποχή 04-05 που το είχε ένα παλικάρι εδώ Αθήνα. Μάλιστα είχαμε κατέβει σε μια συνάντηση στα νότια ένα καλοκαίρι, εγώ με το δράκουλα (S38B38) και εκείνος με το δικό του. Ήταν εντελώς μαμά και κούκλα!!!!

ΑΚΟΜΑΑΑΑΑΑΑ ΔΕ βρηκε!!!!!!!!!!

Monsta
01-06-11, 21:51
https://img41.imageshack.us/img41/4388/e30m3zw.jpg
https://img23.imageshack.us/img23/6564/e30m3interior.jpg

Άσχετο με εδώ, απλά κουβέντα να γίνεται Γιάννη.

Τούτο εδώ μόλις άλλαξε χέρια. Εννοείται γνήσιο. Είναι του '90, με ένα πάκο χαρτούρα, χωρίς ίχνος σκουριάς και σε καταπληκτική κατάσταση.

90Κ μίλια και η τελική τιμή πώλησης $17.500 (δολάρια).

Monsta
01-06-11, 22:08
Αυτό ξεκίνησε να ζητάει $24Κ, τελικά μετά από αρκετούς μήνες το έδωσε $18Κ.


https://www.s14.net/forums/showthread.php?t=42827


Σε βλέπω για καμιά εισαγωγή από 3-ες χώρες Γιάννη.

stef
02-06-11, 00:20
Πωπωπωπω
Μου τρέχουν τα σάλια βραδυάτικο....

nikos ///M
02-06-11, 13:54
τι τρελα ειναι αυτη ρε παιδια?

andreas110080
02-06-11, 19:12
Φίλε μου τώρα το θυμήθηκα!
Υπάρχει στη Καλαμάτα ένα παρόμοιο αυτοκίνητο με αυτό που ψάχνεις, αλλά δεν ξερώ αν είναι γνήσιο.
Το έχει ένας φαναρτζής, μπορώ να σου δώσω τα στοιχειά του αν θέλεις και να τον ρωτήσεις.
Αυτό που μπορώ επίσης να κάνω είναι να πάω κάποια στιγμή και να βγάλω καμιά φωτο και να στη στείλω!

stef
02-06-11, 19:39
Kαι ο ανάγωγος συνεχίζει το δούλεμα....

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1175284/

Monsta
02-06-11, 19:52
Αν δε κάνω λάθος έχει ξένα νούμερα και ζητάει ένα χέρι κι ένα πόδι.

5555
02-06-11, 20:24
Προφανως μουφα ?

m_power_lunatic
02-06-11, 20:33
Φίλε μου τώρα το θυμήθηκα!
Υπάρχει στη Καλαμάτα ένα παρόμοιο αυτοκίνητο με αυτό που ψάχνεις, αλλά δεν ξερώ αν είναι γνήσιο.
Το έχει ένας φαναρτζής, μπορώ να σου δώσω τα στοιχειά του αν θέλεις και να τον ρωτήσεις.
Αυτό που μπορώ επίσης να κάνω είναι να πάω κάποια στιγμή και να βγάλω καμιά φωτο και να στη στείλω!

Λιγο πιο εξω απο την Καλαματα υπαρχει φανοποιιο που ο ιδιοκτητης του εχει ''μανια'' με αυτα και εχει πουλησει και εχει βγαλει κατα διαστηματα απο τον ΟΔΔΥ τετοια αυτοκινητα,μαλλον λεμε τον ιδιο.Αν δεν ου κανει κοπο για ριξε καμια φωτο.Ευχαριστω πολυ,νομιζω οτι πλεον με περιτρυγυριζει......ειμαι κοντα!

andreas110080
03-06-11, 17:23
Ναι, για τον Νικο λεμε και οι δυο, θα προσπαθησω να παω απο εκει συντομα να βγαλω καμια φωτο και να σου τη στειλω!

S8N
04-06-11, 15:57
Είχα έναν συμφοιτητή στο ΕΜΠ (μεγαλύτερο έτος) που είχε μια λευκή Μ3 Ε30 (εν έτει 1995). Μου είχε πει τότε πως φορούσε μοτέρ Hartge. Έμενε κάπου στα βόρεια προάστια, το μικρό του είναι Μάρκελλος. Μπορώ να βρω τηλέφωνο αλλά μετά από τόσα χρόνια (έχω να του μιλήσω από τότε) φαντάζομαι πως ή θα το έχει πουλήσει, ή θα το έχει βάλει στη γυάλα.

gnx
04-06-11, 20:25
Τι να απέγινε αυτό το αμάξι άραγε; Παλιός γείτονας ο ιδιοκτήτης .


Sent from my iPhone using Tapatalk

halkida116mpack
05-06-11, 15:40
Γιαννη ειδα ενα σημερα στην Ριτσωνα και ειχε πωλειται, σε σκεφτηκα και να το τηλ...δεν τον ξερω δεν με ξερει απλα γραφω το κιν του αφου το ειχε και επανω στο χαρτι του πωλειται ...ελπιζω να βοηθησω 6977154304

m_power_lunatic
10-06-11, 18:20
Παρακαλω να κλεισει η αγγελια για το τυπικο της υποθεσης.Αυτοκινητο βρεθηκε μετα απο τηλεφωνημα που δεχθηκα στο κινητο μου απο μελος εδω που μας εφερε σε επαφη με τον προηγουμενο (καταπληκτικος ανθρωπος και τυπος) ιδιοκτητη.

Ενα μεγαλο Ε-Υ-Χ-Α-Ρ-Ι-Σ-Τ-Ω σε ολα τα παιδια που ενδιαφερθηκαν στα προηγουμενα posts και βοηθησανε.

Ευχομαι το καλυτερο σε ολους,τα forum ξεκαθαρα δειχνουν σε παρομοιες περιπτωσεις ποσο μπορουν να βοηθησουνε τα μελη τους.

Παλι σας ευχαριστω ολους και ειδικα το μελος ''jannisa''-Γιάννης για το προξενιο!!!!!!!!!

Γιαννη χρωσταω 1 δεν το ξεχνω!!!!!!!

Thomelef
10-06-11, 18:22
να ανοιχτεί θρεντ με φώτο παρικαλώ!!!

hades7
10-06-11, 18:26
Παρακαλω να κλεισει η αγγελια για το τυπικο της υποθεσης.Αυτοκινητο βρεθηκε μετα απο τηλεφωνημα που δεχθηκα στο κινητο μου απο μελος εδω που μας εφερε σε επαφη με τον προηγουμενο (καταπληκτικος ανθρωπος και τυπος) ιδιοκτητη.

Ενα μεγαλο Ε-Υ-Χ-Α-Ρ-Ι-Σ-Τ-Ω σε ολα τα παιδια που ενδιαφερθηκαν στα προηγουμενα posts και βοηθησανε.

Ευχομαι το καλυτερο σε ολους,τα forum ξεκαθαρα δειχνουν σε παρομοιες περιπτωσεις ποσο μπορουν να βοηθησουνε τα μελη τους.

Παλι σας ευχαριστω ολους και ειδικα το μελος ''jannisa''-Γιάννης για το προξενιο!!!!!!!!!

Γιαννη χρωσταω 1 δεν το ξεχνω!!!!!!!





o Γιαννης γνωστη προξενητρα η βασιλειαδου που πεταγε τις σταμνες ωχρια μπροστα του... μπραβο Γιαννηδες .....

Dr. Yamastura
10-06-11, 18:38
Επειδή τα έλεγα με το Γιάννη(jannisa),στο παρατσάκ δεν το αγόρασε για τον εαυτό του(Έχει ήδη 2 αμάξια,το 3ο θα ηταν too much).Δείχνει το χαρακτήρα του,που έφερε σε επαφή τον λούνατικ με τον ιδιοκτήτη του Μ3 και δεν κράτησε καβάντζα...
Καλόρίζικο και καλοτάξιδο Λούνατικ-Γιάννη!!:rally:
Εύγε jannisa!!thumb

BILL007
10-06-11, 21:05
Mεγεία!!!Περιμένουμε thread με παρουσίαση !!!!! https://www.bmwfans.gr/forum/forumdisplay.php?f=25

Bρέθηκε τελικά το πολυπόθητο γνήσιο Ε30 Μ3 στο Ελλαδιστάν?:think::think::think::think:


:clap: :thumbsup::rally:

kloukakis
10-06-11, 21:07
Μπράβο φίλτατε, να το χαρείς όπως το ονειρευόσουν!!! Εύγε για την υπομονή και την επιμονή σου!!!!!!!!!

Dr. Yamastura
10-06-11, 21:23
Mεγεία!!!Περιμένουμε thread με παρουσίαση !!!!! https://www.bmwfans.gr/forum/forumdisplay.php?f=25

Bρέθηκε τελικά το πολυπόθητο γνήσιο Ε30 Μ3 στο Ελλαδιστάν?:think::think::think::think:


:clap: :thumbsup::rally:

Μετατροπή είναι,αλλά πρέπει να λέει πολλά και απ' ότι άκουσα είναι σούπερ

Monsta
10-06-11, 21:39
Αυτοκινητο βρεθηκε




ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟ Γιαννάκοοοοοο!!!!! Κακομοίρη μου σε περιμένω.........δεν έχεις πλέον άλλες δικαιολογίες.....

Εν τω μεταξύ σου αφιερώνω αυτό....

https://www.youtube.com/watch?v=zZGtFrL2xtU

BILL007
11-06-11, 10:40
Μετατροπή είναι,αλλά πρέπει να λέει πολλά και απ' ότι άκουσα είναι σούπερ

:shok::shok::shok::shok::shok: Tόσος κόπος και ψάξιμο για μετατροπή???

Ελπίζω να αξίζει την όλη φασαρία και να είναι υπερπλήρες με καλούδια εποχής, έτσι ώστε όταν βρεθεί η γνήσια καρότσα να έχει ένα αμάξι ακόμα.

Άλλωστε είναι γνωστό ότι τα ιστορικά αυτοκίνητα, καθώς και τα περιορισμένης παραγωγής (για διάφορους λόγους), όταν κάποιος ασχολείται μαζί τους πρέπει το λιγότερο να έχει δυο στην κατοχή του,ώστε να φτιάξει ένα super και το άλλο να το έχει καβάτζα για ανταλλακτικά thumbthumbthumbthumb

Περιμένουμε παρουσίαση! :D:D:D

Monsta
11-06-11, 11:12
Για να το αγοράσει ο Γιάννης είναι σίγουρο ότι άξιζε.

Επίσης, μη κολλάτε τόσο με τις ''μετατροπές''. Η πραγματική τους αξία είναι μόνο στα χαρτιά και στην υψηλότερη μεταπώληση. Διότι ένα μετατροπή Ε30 δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από ένα γνήσιο, αν για παράδειγμα το 2ο έχει επισκευαστεί στο πίσω φτερό από τρακάρισμα. Τα μηχανολογικά αλλάζονται έτσι κι αλλιώς. Το μόνο που χρειάζεται είναι ένας καλός και σχολαστικός μάστορας / συνεργείο. ;)

BILL007
11-06-11, 11:35
Για να το αγοράσει ο Γιάννης είναι σίγουρο ότι άξιζε.

Επίσης, μη κολλάτε τόσο με τις ''μετατροπές''. Η πραγματική τους αξία είναι μόνο στα χαρτιά και στην υψηλότερη μεταπώληση. Διότι ένα μετατροπή Ε30 δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από ένα γνήσιο, αν για παράδειγμα το 2ο έχει επισκευαστεί στο πίσω φτερό από τρακάρισμα. Τα μηχανολογικά αλλάζονται έτσι κι αλλιώς. Το μόνο που χρειάζεται είναι ένας καλός και σχολαστικός μάστορας / συνεργείο. ;)

Κώστα να μου επιτρέψεις εδώ να διαφωνίσω λιγάκι μαζί σου.
Ένα αυτοκίνητο είναι συλλεκτικό σαν σύνολο απο το εργοστάσιο,γι'αυτό και η αξία του στα χαρτιά είναι οση είναι. Σαφώς μια μετατροπή μπορεί να είναι χίλιες φορές καλύτερη σε ένα σκασμό πράγματα,απο αξεσουάρ μέχρι επισκευές καρότσας απο σκουριές και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο.Όμως αυτό δεν παύει να ανήκει στην κατηγορία της μετατροπής-replica.Καταλαβαίνεις πως το εννοώ thumb
To E30 M3 tour de corse για παράδειγμα είναι "ένα" αμάξι.Όσα και να φτιαχτούν παραπλήσια θα είναι πάντα το "ένα".Έτσι και με τις μετατροπές κατ'εμένα.Όσες και να φτιάξεις,όπως και να τις φτιάξεις,ποτέ δεν θα είναι στον αριθμό που θα ανήκει στο πχ 167/5000,άρα συλλεκτικό γιόκ thumb

Τώρα απο εκεί και πέρα είναι και το σκεπτικό του καθενός.Εγώ σου είπα το δικό μου που είναι καθαρά σκεπτικό συλλέκτη.
Άλλος μπορεί να θέλει το λουκ και την οδηγική ευχαρίστηση,που σίγουρα μπορεί να του προσφέρει η μετατροπή (ίσως-σίγουρα- και σε καλύτερο βαθμό απο ένα γνήσιο-καλοκακοσυντηρημένο-).:rally:

Ο φίλος Γιάννης για να το πήρε σίγουρα έθεσε τα δικά του κριτήρια,που πολύ θα ήθελα να μας τα πει κάποια στιγμή-αν θέλει-γιατί οφείλω να πω ότι με μπέρδεψε λιγάκι.
Άλλωστε είναι ωραίο να μοιράζεσαι τις σκέψεις και την χαρά σου για ένα τέτοιο αμάξι που το αγαπάει τόσος κόσμος και άλλος τόσος θα το ήθελε στο γκαράζ του.:original: :original: :original: :rally:

Φιλικά Βασίλης:original:

Monsta
11-06-11, 12:15
Ναι Μπιλ δε διαφωνώ πουθενά. Απλά μερικές φορές καταπίνεις το κόμπο και προχωράς. Αν δλδ ο Γιάννης ήταν σε άλλη χώρα και είχε επιλογές, είμαι σίγουρος ότι θα διάλεγε γνήσιο.

BILL007
11-06-11, 17:42
Ναι Μπιλ δε διαφωνώ πουθενά. Απλά μερικές φορές καταπίνεις το κόμπο και προχωράς. Αν δλδ ο Γιάννης ήταν σε άλλη χώρα και είχε επιλογές, είμαι σίγουρος ότι θα διάλεγε γνήσιο.

:original::original::original::original:thumbthumb thumbthumb:rally::rally::rally:

m_power_lunatic
11-06-11, 18:43
Να εξηγησω λιγο τον τροπο σκεψης μου.......

Ασχολουμαι με τα Μ3 Ε30 πολλα χρονια,οσα αυτοκινητα και αν ειχα παντα κοιταγα για Μ3 Ε30.Ειχα χασει και προκαταβολες και χιλια δυο ακομα,ταξιδια σε ολη την Ελλαδα κτλ.Δεν ειμαι εγωιστης,αλλα εχω δει παρα πολλα πραγματικα,ειναι το μερακι μου.

Στην Ελλαδα υπαρχουν γνησια (γυρω στα 10
+),υπαρχουν μετατροπες και υπαρχει αλλη μια κατηγορια που δεν αναφερεται.Απο τα γνησια που εψαχνα και ηξερα ολα αυτα τα χρονια τα περισσοτερα ειναι σακατεμενα.Αξιζανε 2
(ενα λευκο ανερικανικο και ενα μαυρο αμερικανικο-οχι αυτο στο Κιατο) τα οποια δεν πουλιοντουσαν και 2 που το συζηταγανε ζητησανε λεφτα εκτος πραγματικοτητας και ηταν και σε αθλια κατασταση σε σχεση με το εξωτερικο.

Θελω να πω,οτι ενα κλασσικο αμαξι εχει μικροδοαφορες απο χωρα σε χωρα και οχι 40% που βρηκα εγω.Σαν να μην εφθανε αυτο και η κατασταση τους δεν συμβαδιζε με τα ευρωπαικα.Απο ολα τα παραπανω αποφασισα να παρω το συγκεκριμενο γιατι ειχε παρα πολλα χρηματα πανω του σε συντηρηση-ανακατασκευη και εξτρα.Η κατασταση και το μερακι με κερδισανε συν κατι ακομα (απο κοντα αυτο).

Ρωτησα για να μαθω σε 2 συνεργεια για το αμαξι.Στο καθενα απο αυτα ειχε αφησει ο προηγουμενος ιδιοκτητης ενα πολυ μεγαλο χρηματικο ποσο και απορουσανε και οι 2 πως και το πουλαει ο συγκεκριμενος.

Εδω να πω οτι ειχα γυρισει ΟΛΑ τα συνεργεια BMW στην Αθηνα και οταν ειχα παει στον ενα απο τους προαναφερθεντες μου ειπε οτι δεν υπαρχει τιποτα προς πωληση.Οταν ξαναπηγα και του ειπα οτι πουλαει ενας πελατης σου το Μ3 Ε30 μου ειπε ''παρτο χθες'' και ας ειχε να παει πολυ καιρο στο συνεργειο του.

Δεν ειχανε καποιο οφελος τα προαναφερθεντα συνεργεια,λεγανε την αληθεια και ηταν διαθεσιμοι να μου δειξουν τιμολογια στον υπολογιστη.Μετρησε πολυ και ο ιδιοκτητης,στην ηλικια του πατερα μου και γνωστης της BMW M3 E30 και της εταιρειας γενικοτερα.

Τελευταιο και βασικοτερο,το αμαξι αγοραστηκε σε πολυ καλα χρηματα (κατω απο την πραγματικη του αξια θεωρω εγω και οσοι ασχολουνται με αυτο-δεν ειναι περιεργο η εποχη το επιτασσει,εξαλλου και εγω εδωσα την Μ3 Ε46 μου κατω απο την πραγματικη της αξια) και ηδη στην 30-ετια που θα γινει ιστορικο στη χωρα μας (σε 5 χρονια δηλαδη με τον ισχυοντα νομο) μου εχουν μεινει χρηματα σχεδον απο τωρα να φερω ενα γνησιο.Το συγκεκριμενο θα ειναι lifetime project για τα meetings μας,track-days,ορεινες διαδρομες και μετα απο 2χρονια περιπου θα το ανακατασκευασω εξ ολοκληρου αν και ενα μεγαλο μερος εχει ηδη γινει απο τον προηγουμενο ιδιοκτητη κτλ.

Καπως ετσι σκεφτηκα και αποφασισα,ελπιζω να μην εκανα λαθος υπολογισμους.Τον ιδιοκτητη παντως δεν τον επιασα να μου λεει την παραμικρη ανακολουθια κτλ.Ηταν ξεκαθαρος και ειλικρινης και συμπαθεστατος.

ΔημήτρηςΜ3
11-06-11, 19:29
:worthlesswithoutpic:

Monsta
12-06-11, 22:44
Κάπως έτσι όπως τα λέει ο Γιάννης είχα νιώσει και γω όταν είχα πάει να δω το δικό του ε36 μ3 πριν αρκετά χρόνια που το πουλούσε. Άρα καταλαβαίνω χωρίς να το έχω δει ακόμα, πόσο καλό πρέπει να είναι αυτό το 30άρι.

Monsta
12-06-11, 22:48
:worthlesswithoutpic:


Θα γίνει καλό ''θέμα'' όταν έρθει από το μαγαζί. Θα βγάλω τη φούξια με τα 12 megapixels.

Z4 DCT
13-06-11, 08:15
Θα γίνει καλό ''θέμα'' όταν έρθει από το μαγαζί. Θα βγάλω τη φούξια με τα 12 megapixels.

Αυτο ακουγεται σαν απειλη Κωστα!!!, ειδικα αν ειναι αυτη που ειχες τραβηξει κατι φωτο καποτε που ηταν μειξη παρκινσον με παραποιηση χρωματος....:hystericalbs1::hystericalbs1:

Monsta
13-06-11, 10:51
Αυτο ακουγεται σαν απειλη Κωστα!!!, ειδικα αν ειναι αυτη που ειχες τραβηξει κατι φωτο καποτε που ηταν μειξη παρκινσον με παραποιηση χρωματος....:hystericalbs1::hystericalbs1:


Σε παρακαλώ! Η μηχανή έχει πάρει την έγγριση / σφραγίδα του Snoopy!!! :thumbsup:

m_power_lunatic
28-03-13, 21:20
[QUOTE=m_power_lunatic;155286]Ας σας ζαλισω λιγο ακομα χαχαχα!!

Ζηταω ΓΝΗΣΙΑ BMW M3 E30 προς αγορα.

Πρεπει να εχει ξεκαθαρο αριθμο πλαισιου και αδεια ελληνικη με τον αντιστοιχο αριθμο πλαισιου.

Με ενδιαφερει σε οποιαδηποτε κατασταση ακομα και με ελειψεις αρκει να ειναι αριστο το σασι του.Δεν με ενδιαφερει κατασταση χρωματος-σαλονιου-μηχανικα ή ακομα και να λειπουνε ολα αυτα ή μερικα.

Με ενδιαφερουνε και γνησια Μ3 Ε30 με ξενους αριθμους κυκλοφοριας και αδεια σε ισχυ για αγορα απο αλλοδαπο (την συζυγο μου).



Οποιος απο τους βορειοελλαδιτες φιλους και οχι μονο εχει δει ή γνωριζει για καποιο γνησιο αμαξι ας μου στειλει P.M ή ακομα και ενα τηλεφωνο στο κινητο μου.Το κινητο μου μπορειτε ελευθερα να το δινετε σε οποιον ιδιοκτητη Μ3 Ε30 ενδιαφερεται να πουλησει το αμαξι του.Δεν απευθυνομαι μονο στην Β.Ελλαδα αλλα σε ολη την Ελλαδα απλα στα βορεια υπαρχουν 2-3 πολυ καλα αμαξια.Ειμαι προθυμος να ταξιδεψω ΠΑΝΤΟΥ για το σωστο αυτοκινητο.

Αντε και καλη μου τυχη (για δευτερη φορα)!

Γιαννης 6951-069211
6946-128008

Christos 330
28-03-13, 21:24
Οτι βοηθεια θελεις πες μου Γιαννη . . .

Αν ξερεις περιοχη κτλ . . .

m_power_lunatic
28-03-13, 21:37
Eυχαριστω Χρηστο,τον ανθρωπο που ψαχναμε πριν 2 χρονια με πηρε αυτος τηλεφωνο στο κινητο μου γιατι ειδε το δικο μου και εψαχνε για εναν φιλο του.Εχω το κινητο του στο τηλεφωνο μου τωρα,ειχαμε πει να βρεθουμε και Πορταρια αλλα δεν εκατσε μπας και τον εψηνα να το πουλησει.

Ειμαι ξερο κεφαλι εγω,δεν με ξερει καλα ομως....

Μολις αρχιζα και του ελεγα τί ξερω για το δικο του και για αυτον του εφυγε το ακουστικο.Δεν πουλαει μου ειχε πει,θα τον ενοχλησω παλι απο το Πασχα και βλεπουμε.

m_power_lunatic
16-10-13, 20:02
Επανω η αγγελια,ανανεωση!

aimiliosbmw
16-10-13, 23:16
Το παλιο σου Μ3 παγωσε?

Vasilis M3
17-10-13, 11:15
Γιάννη δώσε πόνο!!!Τα έχουμε πει πολλάκις απο κοντά εμείς!!!thumb

Αντε σε λίγα χρόνια να ψάξουμε και το 46άρι μου!!! :whistle:

Dr. Yamastura
03-12-13, 15:03
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/4419055/

TSAF
03-12-13, 15:43
o ιδιος πουλαει και ενα 911 μετατροπη

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/4345882/

A8hnaios
03-12-13, 18:53
Παει κ ο Μητσος..... :whistle:

m_power_lunatic
03-12-13, 20:48
Φόρα παρτιδα τα γραφει,δεν κανει ο διαολος εχει πολλα ποδαρια.

Τελος παντων,αυτο το αμαξι ητανε κοκκινο αρχικα και το πουλουσανε στην Λεωφορο Καβαλας πριν αρκετα χρονια (υπαρχει φωτο στο αρχειο μου),το ειχε ο ταδε και μετα ο ταδε κτλ-κτλ.

Για αυτο το αμαξι στα Μελισσια ειχα ακουσει προσφατα γιατι το μετεφερε ο Β..ης με το φορτηγο του και μου ελεγε για αυτο πριν 2 χρονια περιπου.Αλλαξε χρωμα και φτιαχτηκε αγωνιστικο εποχης τα 2 τελευταια χρονια maximum.

Δυστυχως δεν μας κανει γιατι λειπει αυτο που λειπει στο 99% των Μ3 Ε30 στη χωρα μας.

Vasilis M3
03-12-13, 20:58
W-B-S!!!:thumbsup:

E60_Arkadia
03-12-13, 23:28
Μπορει να το ξερεις το αμαξι,αλλα όταν παω Αθηνα περναω παντα από μπροστα απ τον Καφουνη,ξερεις πριν την πλατεια Μεταξουργείου και εχει ένα πεντακαθαρο Μ3 Ε30 γκρι,το εχεις δει??

m_power_lunatic
03-12-13, 23:50
Σε ευχαριστω που με σκεφτηκες,αλλα και αυτο το γκρι το καημενο εχει δει τα ραδικια αναποδα σε εναν γκρεμο στην Κρητη πριν καμια δεκα-δεκατρια χρονια.Τον ρωτησα πριν κανενα μηνα αν το πουλαει (σε τιμη χωμα ελπιζα,για καβατζα να το εχω για ανταλλακτικα) και μου ειπε οτι ειναι κατι πολυ ακριβο αυτο το αμαξι (προφανως δεν γνωριζε οτι ηξερα την ιστορια του).

Το εφερε ο γερανος σε ενα διπλανο φανοποιιο οταν εβαφε ο ξαδερφος μου το Ε36 του απο μαυρο σε ESTORIL BLAU.

Σε ευχαριστω παντως.

A8hnaios
04-12-13, 00:01
Φόρα παρτιδα τα γραφει,δεν κανει ο διαολος εχει πολλα ποδαρια.

Τελος παντων,αυτο το αμαξι ητανε κοκκινο αρχικα και το πουλουσανε στην Λεωφορο Καβαλας πριν αρκετα χρονια (υπαρχει φωτο στο αρχειο μου),το ειχε ο ταδε και μετα ο ταδε κτλ-κτλ.

Για αυτο το αμαξι στα Μελισσια ειχα ακουσει προσφατα γιατι το μετεφερε ο Β..ης με το φορτηγο του και μου ελεγε για αυτο πριν 2 χρονια περιπου.Αλλαξε χρωμα και φτιαχτηκε αγωνιστικο εποχης τα 2 τελευταια χρονια maximum.

Δυστυχως δεν μας κανει γιατι λειπει αυτο που λειπει στο 99% των Μ3 Ε30 στη χωρα μας.

Καλα ρε Γιαννη η Μ3Paidia εισαι?

:popcorn: :popcorn:

stef
04-12-13, 07:18
Καλα ρε Γιαννη η Μ3Paidia εισαι?

:popcorn: :popcorn:

Εννοείται!
Αν δεν το ξέρει ο Γιάννης, κάτι βρωμάει.
Να είναι καλά το παιδί!!

Ptboul
04-12-13, 09:00
Είχα ρωτήσει και εγώ τον Καφόυνη για το αμάξι του πριν 3-4 χρόνια, αλλά δεν το πουλούσε, έτρεχε λέει με αυτό σε αγώνες και δεν το δίνει. Έχει και ένα 46άρι δίπλα ίδιου χρώματος.

dark knight
04-12-13, 09:14
Είχα ρωτήσει και εγώ τον Καφόυνη για το αμάξι του πριν 3-4 χρόνια, αλλά δεν το πουλούσε, έτρεχε λέει με αυτό σε αγώνες και δεν το δίνει. Έχει και ένα 46άρι δίπλα ίδιου χρώματος.

ενα κομπρεσορατο Μ3 ε46 με τεραστια φρενα

Ptboul
04-12-13, 09:17
Ααα δεν το ήξερα οτι είναι κομπρέσσορ. Δεν λες για ένα λευκό ε;

dark knight
04-12-13, 09:19
οχι για ενα ασημι.ειχε ανοιχτο το καπο και το ειδα

E60_Arkadia
04-12-13, 11:59
Μπορει να το ξερεις το αμαξι,αλλα όταν παω Αθηνα περναω παντα από μπροστα απ τον Καφουνη,ξερεις πριν την πλατεια Μεταξουργείου και εχει ένα πεντακαθαρο Μ3 Ε30 γκρι,το εχεις δει??

Χαχαχα ακου πεντακάθαρο!!!! Που το είδες ρε μεγάλε το πεντακάθαρο!!:thumbsup:

BILL007
05-12-13, 00:05
Χαχαχα ακου πεντακάθαρο!!!! Που το είδες ρε μεγάλε το πεντακάθαρο!!:thumbsup:

Εξωτερικά εννοούσε! :D

Nick bmwlover
16-01-14, 13:20
Βρηκα αυτο στην ομαδα στο fb https://www.carandclassic.co.uk/car/C349644

BILL007
16-01-14, 13:26
48k σε ευρώ το ζητάει Νίκο :D (40k σε £)

Nick bmwlover
16-01-14, 13:32
48k σε ευρώ το ζητάει Νίκο :D (40k σε £)

Βασιλη ουτε που με ενδιαφερειthumb,εγω το εβαλα στο θρεντ για οποιον ενδιαφερεται καθοτι η αγγελια ειναι σχετικη με το υπαρχον θεμα.

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ
28-05-14, 22:36
Υπάρχει..μπορεί να μην είναι δίπλα αλλά αν το έχει κάποιος απωθημένο....

ΥΓ.η συγκεκριμένη εκδοση δεν είχε κόκκινες ζώνες;οεο;https://www.autoblog.gr/2014/05/24/one-of-500-bmw-m3-e30-evolution-ii-for-sale-in-the-uk/

BILL007
28-05-14, 22:40
Υπάρχει..μπορεί να μην είναι δίπλα αλλά αν το έχει κάποιος απωθημένο....

ΥΓ.η συγκεκριμένη εκδοση δεν είχε κόκκινες ζώνες;οεο;https://www.autoblog.gr/2014/05/24/one-of-500-bmw-m3-e30-evolution-ii-for-sale-in-the-uk/

Ήμουν έτοιμος να το βάλω, με πρόλαβες Κωνσταντίνε thumb

https://www.classicandsportscar.com/classifieds/classic-cars/bmw/e30-m3-86-92/m3-e30-evolution-ii--great-example-number-155-of-just-500-built-increasingly-collectable/2013065

και η τιμή δεν είναι καθόλου άσχημη! £34,995

https://www.bmwfans.gr/4images/data/media/10/bmw-e30-m3-86-92-S1169030-11.jpg



Description

Finished in Macau Blue (one of just 3 colours available) here we have a super clean example of the M3 E30 Evolution II, Number 155 of just 500 built. Its Chassis number WBSAK010702191880 and it has travelled just 90,343km ( 56,113 miles ) from new.

It has lived in Sunny Italy since 1994, Its previous owner keeping it in dry storage for the last 14 years with just occasional use/running.

ItΆs a rare rust free example, difficult to find in this condition, indeed impossible if used in the UK during winter months!

Developed for group A Racing the Evo II M3 E30 is considered by many aficionados as the most pure and collectable of all the E30 M3 Variants, it does not have a catalytic convertor which did not bond well with the high revving F2 derived 220 bhp M3 engine, other changes included new pistons that raised the compression to 11:1 (from 10.5:1), a more efficient air intake, lightened flywheel and reprogrammed engine management system.

Evo II models also featured a BMW Motorsport-painted engine head, longer axle-ratio (for higher top speed). -Lighter windows and bumpers, Brake air intakes instead of fog-lights, model specific rear wing and front splitter.

M3 E30 Aficionados may note that the wheels are not the original type being changed for wider lighter BBS ones and also the Steering wheel has been changed for a later M Sport, type, original specification replacements can be sourced easily, personally IΆm happy with these sensible upgrades from a driving perspective.

The M3 E30 was tall geared for a high speed remember so the last keeper rear differential was changed too for a low ratio unit to improve acceleration/drivability, the original one is with the car and we can swapped back if the new owner desires.

Original Service and Handbooks are with this M3, there are 4 stamps in the maintenance book the last owner self-maintaining the car. IΆve just had a full service carried out with all new fluids, Engine, Coolant, Brake Fluid, Gearbox and Differential.

ItΆs just had a recent MOT too, no advisoryΆs. A new Battery and Alternator have been fitted too.

Any Inspection AA/RAC Invited, a sure-fire appreciating classic thatΆs great fun to drive too!

Private sale, photographs taken October 2013 when car on sale at Xtreme UK

Part Exchange Considered

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ
28-05-14, 22:45
Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ για την τιμή...πιστεύω οτι θα φύγει ανετοτατα....αλλά ας απαντήσει κάποιος για τις ζώνες..

tokiko
29-05-14, 01:12
Μου κάνει εντύπωση που είναι αριστεροτίμονο τα 6αρια πίσω είναι δεξιοτίμονα, φαίνεται είναι ευρωπαϊκό. :original:
Άλλες φορές ψάχνεις αριστεροτίμονο και δε βρίσκεις.

m-power_01
29-05-14, 01:47
Η sport evo είχε κόκκινες ζώνες
Δεν υπαρχουν δεξιοτιμονα Μ3 Ε30!

tokiko
29-05-14, 02:21
Η sport evo είχε κόκκινες ζώνες
Δεν υπαρχουν δεξιοτιμονα Μ3 Ε30!

Δεν το ήξερα!! :original:

panose30
29-05-14, 04:04
Η sport evo είχε κόκκινες ζώνες
Δεν υπαρχουν δεξιοτιμονα Μ3 Ε30!

Υπαρχει μονο 1 αυθεντικο δεξιοτιμονο στην Ιαπωνια
Και αρκετα δεξιοτιμονα τα οποια εγιναν απο την birds uk κατα την δεκαετια του 90 μετατροπη απο αριστεροτιμονα

m-power_01
29-05-14, 04:44
Υπαρχει μονο 1 αυθεντικο δεξιοτιμονο στην Ιαπωνια
Και αρκετα δεξιοτιμονα τα οποια εγιναν απο την birds uk κατα την δεκαετια του 90 μετατροπη απο αριστεροτιμονα

Από το εργοστάσιο μεταποιήθηκαν 2 Μ3 Ε30 και τα δυο για Ιαπωνία. Ενα alpine white και ενα jet black.

Βασικό μειονέκτημα και αυτών των δύο αλλά και όλων των άλλων μετατροπών εκτός εργοστασίου ήταν η κρεμαγιέρα. Οπου δανείζονταν από ''απλή'' 325.

Επισήμως δεν υφίσταται δεξιοτιμονο Ε30 Μ3 . Δεν υπάρχει πουθενα σε επίσημο εγγραφο. Μπορείτε να το διαπιστωσετε και από το etk που δεν δινει επιλογη lhd

stef
29-05-14, 06:03
Υπάρχει..μπορεί να μην είναι δίπλα αλλά αν το έχει κάποιος απωθημένο....

ΥΓ.η συγκεκριμένη εκδοση δεν είχε κόκκινες ζώνες;οεο;https://www.autoblog.gr/2014/05/24/one-of-500-bmw-m3-e30-evolution-ii-for-sale-in-the-uk/

Το αυτοκίνητο έχει στοιχεια μη ΟΕΜ εξοπλισμού για να το κάνει "ευκαιρία"...

stef
29-05-14, 06:04
Επισήμως δεν υφίσταται δεξιοτιμονο Ε30 Μ3 . Δεν υπάρχει πουθενα σε επίσημο εγγραφο. Μπορείτε να το διαπιστωσετε και από το etk που δεν δινει επιλογη lhd

Δεν δίνει επιλογη RHD ήθελες να γράψεις φαντάζομαι...

TSAF
29-05-14, 10:31
E30 M3 & Lancia Delta integrale "Deltona" εβγαιναν μονο αριστεροτιμονα!!!!

m-power_01
29-05-14, 12:33
Δεν δίνει επιλογη RHD ήθελες να γράψεις φαντάζομαι...

Ναι ναι εννοείται . Τυπογραφικό!

NickM3CS
29-05-14, 12:42
Πολυ ομορφο αμαξι!! νομιζω πως οποιος εχει τρέλα με το συγκεκριμενο πρεπει να το παρει!!!:thumbsup::original:

aimiliosbmw
29-05-14, 13:20
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/5084478/

BILL007
29-05-14, 14:42
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/5084478/

Άψογη μετατροπή, είναι το πρώην του Γιάννη (m_power_lunatic) thumb

Είχε γραφτεί εδώ www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?p=486114#762 (https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?p=486114) post #762

Bazil Van Sinner
17-06-14, 01:34
https://www.petrolicious.com/this-bmw-m3-evo2-was-never-imported-to-the-us


https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2014/06/bmwm3evo21-1.jpg

https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2014/06/bmwm3evo22-1.jpg