PDA

Επιστροφή στο Forum : z4 coupe steptronic



StratosZ4
18-04-11, 00:34
Καλησπερα παιδια

Σκεφτομαι να παρω z4coupe 3.0si. Ειναι αυτοκινητο που το γουσταρω χρονια και επειδη εδω και λιγο ειμαι προς αναζητηση νεου τουτου, δεν μπορω να αγνοησω τις ελκυστικες τιμες που βλεπω.

Τα κυβικα,τα τελη και η καταναλωση ειναι πραγματα που δεν με προβληματιζουν προς το παρον. Το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι η συντριπτικη πλειοψηφεια των μεταχειρισμενων coupe εχουν το αυτοματο κιβωτιο. Για το οποιο κιβωτιο δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα και το φοβαμαι μηπως σε κανα χρονο μου βγαλει κανα κουσουρι και αρχιζουν να μου ραβουν κουστουμια στη bmw...

Σε περιπτωση ομως που δεν το αποφυγω θα ηθελα να ρωτησω το εξης:
Στη θεση DS και με το sport button πατημενο σε αφηνει να φτασεις στον κοφτη αλλα αλλαζει σχεση. Υπαρχει τροπος μεσω προγραμματισμου στον εγκεφαλο,οταν εισαι στη συγκεκριμενη θεση, να χτυπαει κοφτη και να μην σε περναει στην επομενη σχεση? Να γινει manual δλδ κατα καποιο τροπο.

Δεν εχω σκοπο να βαραω κοφτες αλλα αυτοκινητο γνωστου μου δουλευουντας με το παραπανω σεναριο και ολα τα ηλεκτρονικα εκτος,του αλλαξε σχεση πανω στο apex και το αυτοκινητο εφυγε.

Z4///M
18-04-11, 02:23
γιατι δεν ψαχνεις μονο για manual?? οντως εχεις δικιο, πολυ λιγα χειροκινητα...

Ολοι βαριουνται να αλλαζουνε ταχυτητες??

StratosZ4
18-04-11, 02:56
Η πλακα ειναι πως το αυτοματο το χρεωνε η ελληνικη αντιπροσωπεια 2.900ευρω!
Και κλεβει κομματι του χαρακτηρα του αυτοκινητου... Τι να πεις.
Νομιζω ομως πως οσα ειναι ελληνικα και υπηρχαν ως ετοιμοπαραδοτα ηρθαν ως αυτοματα.

Z4///M
18-04-11, 03:35
εχει 3-4 χειροκινητα που κοιταξα...

θα συμφωνησω οτι κλεβει μεγαλο κομματι του χαρακτηρα του.

StratosZ4
18-04-11, 04:00
Ειδωμεν...
Πρεπει να παρω την κατιουσα προς Αθηνα να δω και απο κοντα οσα με ενδιαφερουν γιατι στις αγγελιες ολα ατρακαριστα και υπεραριστα ειναι.
Σε ευχαριστω Ζ4//Μ και ελπιζω να ξερει καποιος να μου απαντησει και στο αρχικο μου ερωτημα.

fanisk
18-04-11, 15:06
Καλησπερα παιδια

Σκεφτομαι να παρω z4coupe 3.0si. Ειναι αυτοκινητο που το γουσταρω χρονια και επειδη εδω και λιγο ειμαι προς αναζητηση νεου τουτου, δεν μπορω να αγνοησω τις ελκυστικες τιμες που βλεπω.

Τα κυβικα,τα τελη και η καταναλωση ειναι πραγματα που δεν με προβληματιζουν προς το παρον. Το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι η συντριπτικη πλειοψηφεια των μεταχειρισμενων coupe εχουν το αυτοματο κιβωτιο. Για το οποιο κιβωτιο δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα και το φοβαμαι μηπως σε κανα χρονο μου βγαλει κανα κουσουρι και αρχιζουν να μου ραβουν κουστουμια στη bmw...

Σε περιπτωση ομως που δεν το αποφυγω θα ηθελα να ρωτησω το εξης:
Στη θεση DS και με το sport button πατημενο σε αφηνει να φτασεις στον κοφτη αλλα αλλαζει σχεση. Υπαρχει τροπος μεσω προγραμματισμου στον εγκεφαλο,οταν εισαι στη συγκεκριμενη θεση, να χτυπαει κοφτη και να μην σε περναει στην επομενη σχεση? Να γινει manual δλδ κατα καποιο τροπο.

Δεν εχω σκοπο να βαραω κοφτες αλλα αυτοκινητο γνωστου μου δουλευουντας με το παραπανω σεναριο και ολα τα ηλεκτρονικα εκτος,του αλλαξε σχεση πανω στο apex και το αυτοκινητο εφυγε.

Προχθες χαζευα το site της ESS, μπορουν να κανουν αυτο που ζητας (πιθανον και αλλοι), στειλε ενα email για επιβεβαιωση. thumb

stef
18-04-11, 15:09
Ως κάτοχος τέτοιου κιβωτίου θέλω να πώ πως την κρατάει μέχρι ενός βαθμού 2-4 sec και μετά βάζει την επόμενη!!
Εαν θες Ζ4 χειροκίνητο σου έχω ενός φίλου μαύρο!

stef
18-04-11, 15:11
γιατι δεν ψαχνεις μονο για manual?? οντως εχεις δικιο, πολυ λιγα χειροκινητα...

Ολοι βαριουνται να αλλαζουνε ταχυτητες??

Θύμησέ μου να σου βρω κανά Ζ4 DKG να φας μερικές κολώνες να ηρεμίσεις εσύ... χα χα χα
Εαν είσαι συνέχεια στην κίνηση Δημητράκη το steptronic είναι μονόδρομος
Τα κιβώτια αυτά είναι φτιαγμένα για το 90% των οδηγών που πάνε normal , αλλιώς παίρνεις manual...thumb

StratosZ4
19-04-11, 01:18
Προχθες χαζευα το site της ESS, μπορουν να κανουν αυτο που ζητας (πιθανον και αλλοι), στειλε ενα email για επιβεβαιωση. thumb

Αυτη την απαντηση ηθελα.thumbthumbthumb

StratosZ4
19-04-11, 01:20
Εαν θες Ζ4 χειροκίνητο σου έχω ενός φίλου μαύρο!

Μπορεις να μου στειλεις ενα πμ με λιγες πληροφοριες παραπανω?

m-power_01
19-04-11, 02:18
Μπορεις να μου στειλεις ενα πμ με λιγες πληροφοριες παραπανω?

https://www.esstuning.com/products/MS43-Steptronic-Transmission-Software.html

κατι αντιστοιχο εννοει ο Φανης .Στειλε mail να σου πουν ανυπαρχει και για σενα.

stef
19-04-11, 09:38
Έφυγε ήδη πάντως mail....;)

panos90
19-04-11, 12:00
πριν ~2 χρόνια είχα κάνει test drive μια z4 2.5si και ήταν αυτόματη.
steptronic δηλαδή. οχι smg.

η εντύπωση που μου είχε δωθεί ήταν οτι καθηστερούσε λίγο να ανεβάσει ταχύτητα απο την στιγμή που πάταγες τον μοχλό..
και μου είχε πάρει ώρα να συνηθίσω το πάτα/τράβα του μοχλού..
πολύ πέριεργο πράμα και απο τις δυο μεριές να κάνει το ίδιο..

για κόφτη νομίζω χτύπαγε στιγμιαία αλλά δεν το ζόρισα για να δώ πόση ώρα θα κρατήσει..

το σίγουρο είναι οτι στην κίνηση και σε εκκίνηση σε ανηφόρα είναι παραδεισος!

StratosZ4
19-04-11, 12:46
Έφυγε ήδη πάντως mail....;)

Thanks stefthumb

Ειχα σκοπο να τους στειλω σημερα το απογευμα αλλα με προλαβες!
Αναμενουμε λοιπον...

stef
19-04-11, 12:51
Μόλις έρθει απάντηση, ελπίζω να έρθει, θα την ποστάρω κατευθείαν

StratosZ4
19-04-11, 12:55
πριν ~2 χρόνια είχα κάνει test drive μια z4 2.5si και ήταν αυτόματη.
steptronic δηλαδή. οχι smg.

η εντύπωση που μου είχε δωθεί ήταν οτι καθηστερούσε λίγο να ανεβάσει ταχύτητα απο την στιγμή που πάταγες τον μοχλό..
και μου είχε πάρει ώρα να συνηθίσω το πάτα/τράβα του μοχλού..
πολύ πέριεργο πράμα και απο τις δυο μεριές να κάνει το ίδιο..

για κόφτη νομίζω χτύπαγε στιγμιαία αλλά δεν το ζόρισα για να δώ πόση ώρα θα κρατήσει..

το σίγουρο είναι οτι στην κίνηση και σε εκκίνηση σε ανηφόρα είναι παραδεισος!

Πανο γενικα δεν το σκεφτομαι για αυτοματο..
Απλως μου αρεσει απιστευτα το Coupe και υπαρχουν καποιες ευκαιριες,φαινομενικα τουλαχιστον. Αλλιως δεν το σκεφτομουν ουτε για τριλιτρο ουτε για αυτοματο.
Ειναι το μονο αυτοκινητο που δεν θα με πειραζει να πληρωνω βενζινες!
Κανω πολλα χλμ. Να φανταστεις τωρα που εχω clk200k, διλιτρο, μου φευγουν περιπου 500Ε/μηνα. Αλλα το Coupe μου κανει κατι!!
Αν δεν βρω κατι μαλλον θα κοιταξω προς Ζ4 2.5 καμπριο,χειροκινητο

PATSIMINI
19-04-11, 13:05
Παρωχενο το steptronic....αλλοιωνει το χαρακτηρα απλα ειναι ξεκουραστο!!!!!αν γινετε καλη αλλαγη λογισμικου τοτε μπορει και ειναι καλη επιλογη!!!

StratosZ4
19-04-11, 13:10
Παρωχενο το steptronic....αλλοιωνει το χαρακτηρα απλα ειναι ξεκουραστο!!!!!αν γινετε καλη αλλαγη λογισμικου τοτε μπορει και ειναι καλη επιλογη!!!

Θα ειναι ιδανικη επιλογη αν μπορει να μπορει να γινει αυτο που σκεφτομαι.

Μεσα στην πολη το εχεις στο auto και εισαι χαλαρος και στις διαδρομες σε b-roads το εχεις στο χειροκινητο και ευχαριστιεσαι οδηγηση!

StratosZ4
19-04-11, 13:12
Μου κανει τρομερη εντυπωση που κανενας δεν εχει κανει αυτο που σκεφτομαι...

stef
19-04-11, 13:14
Μια χαρά είναι το steptronic
Ανάλογα για τι το θέλεις....

stef
19-04-11, 13:15
Μου κανει τρομερη εντυπωση που κανενας δεν εχει κανει αυτο που σκεφτομαι...

Εγώ δεν την έχω χρειαστεί μιας και δεν είμαι κάφτης! thumb

StratosZ4
19-04-11, 13:21
Εγώ δεν την έχω χρειαστεί μιας και δεν είμαι κάφτης! thumb

Ουτε εγω ειμαι...Δεν εχω παει πανω απο 150 ποτε στη ζωη μου!

Απλως μου αρεσει να κανω καποιες στριφτερες διαδρομες που τις γνωριζω καλα και οπως ανεφερα και στην αρχη εχω φιλο που την πατησε λογω steptronic και το εχω παρει λιγο στραβα.

stef
19-04-11, 14:16
Λογικό, αλλά και ο φίλος σου θα έπρεπε να είχε δοκιμάσει πρώτα πριν το κάνει.
Εγώ στοι κιβώτιο τα έλεγξα αυτά από την πρώτη μέρα που το πήρα, πού και πότε αλλάζει ταχύτητες...

StratosZ4
19-04-11, 14:55
Λογικό, αλλά και ο φίλος σου θα έπρεπε να είχε δοκιμάσει πρώτα πριν το κάνει.
Εγώ στοι κιβώτιο τα έλεγξα αυτά από την πρώτη μέρα που το πήρα, πού και πότε αλλάζει ταχύτητες...


Ο καθενας σκεφτεται και πραττει... Η στραβη μπορει να γινει οταν δεν εχεις 100% ελεγχο. Ειναι σπορ αυτοκινητο και η σπορ οδηγηση απαιτει πληρη ελεγχο. Ευχομαι να εισαι τυχερος και εσυ και ολοι μας και εχουμε ασφαλη χλμ.

Eγω αυτο που σκεφτομαι ειναι μια λυση που να μου καλυπτει ολες τις αναγκες. Τα αυτοματα Coupe παιζουν στα 24-26 και εχουν καλυτερο εξοπλισμο απο τα χειροκινητα που παιζουν στα 28-32. Πιστευω οτι μπορω να παρω καποιο 22-23 και αν υπαρχει και η λυση του προγραμματισμου του κιβωτιου +1χιλιαρικο, αξιζει.
Ατρακαριστο να ειναι μονο και επισης μακρια απο τα αυτοκινητα τυπου/test drive, τα οποια και γνωριζω..

Και θα εχω αυτοματο/χειροκινητο αναλογα με τις αναγκες/διαθεσεις μου...
Αλλιως παιρνω ενα manual 2.5 facellift και ησυχαζω!

stef
19-04-11, 15:13
Η απάντηση ήρθε....
"Hi Stefanos,

This product is not available for your model.

We do offer engine performance software for your car.

Regards,

Asbjorn Bohn
ESS Performance Products USA Inc."

Περαστικά μας....
Λες και τον ρώτησα για επαναπρογραμματισμό χα χα χα

StratosZ4
19-04-11, 15:43
Η απάντηση ήρθε....
"Hi Stefanos,

This product is not available for your model.

We do offer engine performance software for your car.

Regards,

Asbjorn Bohn
ESS Performance Products USA Inc."

Περαστικά μας....
Λες και τον ρώτησα για επαναπρογραμματισμό χα χα χα

:thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown:

Κατι να πουλησουν και αυτοι!!
Παντως οπως και να χει stef σε ευχαριστω για το ενδιαφερον που εδειξες/δειχνεις

stef
19-04-11, 15:48
Σιγά το πράγμα!
Μακάρι να γινότανε, με ενδιέφερε και εμένα!

StratosZ4
19-04-11, 15:51
Σιγά το πράγμα!
Μακάρι να γινότανε, με ενδιέφερε και εμένα!

Με μπερδεψες...
Τελικα εισαι και εσυ καφτης!!!

stef
19-04-11, 16:16
Ε σε καμιά ανάβασουλα....
Γενικά είμαι normal...:p

Z4///M
19-04-11, 19:18
Θύμησέ μου να σου βρω κανά Ζ4 DKG να φας μερικές κολώνες να ηρεμίσεις εσύ... χα χα χα
Εαν είσαι συνέχεια στην κίνηση Δημητράκη το steptronic είναι μονόδρομος
Τα κιβώτια αυτά είναι φτιαγμένα για το 90% των οδηγών που πάνε normal , αλλιώς παίρνεις manual...thumb

προσωπικα δεν πηρα Ζ4 για να ειμαι μεσα στη κινηση...τωρα αν εσυ το πηρες για να πηγαινεις στο κεντρο με 1η , 2α...αλλο καπελο. Οσο για τις κολονες...να φανταστω εννοεις 35αρι? αν ειναι μαμα , φερτο να δουμε..χαχα

επισης μιλαει για το κουπε...to dkg πολυ καλυτερο

stratos
19-04-11, 19:47
Μαμά DKG δεν το έχεις Δημήτρη. Είναι σκάλες πιο γρήγορο απο το χειροκίνητο

stef
19-04-11, 19:50
To Z4 θα είναι 35άρι DKG φυσικά και με τα άλογά σου
340-350
Ίδια άλογα, διαφορετικής φιλοσοφίας αυτοκίνητα
Απλά για να καταλάβεις γιατί το DKG είναι μονόδρομος
Α επίσης όσον αφορά το streptronic το πήρα συνειδητά...

stratos
19-04-11, 20:10
To Z4 θα είναι 35άρι DKG φυσικά και με τα άλογά σου
340-350
Ίδια άλογα, διαφορετικής φιλοσοφίας αυτοκίνητα
Απλά για να καταλάβεις γιατί το DKG είναι μονόδρομος
Α επίσης όσον αφορά το streptronic το πήρα συνειδητά...

Στέφανε με μπέρδεψες λίγο με αυτό που έγραψες πιο πάνω. Για να επιλέξεις αυτόματο steptronic ή DKG σε σχέση με χειροκίνητο εξαρτάται απο αυτό που ζητάει ο ιδιοκτήτης και φυσικά απο οικονομικό θέμα.

Ενα DKG με ένα χειροκίνητο έχουν διαφορά χάους μεταξύ τους. Το DKG είναι πολύ πιο κοντό που είναι και η μεγαλήτερη διαφορά ενώ κάνει πιο γρήγορα τις αλλαγές χωρίς να κόβει το αυτοκίνητο. Το steptronic είναι άλλη φάση.

stef
19-04-11, 20:15
Ε τι να κάνω δεν έβγαινε DKG τότε
Πάντως το επόμενο σίγουρα διπλοσύμπλεκτο...

Z4///M
19-04-11, 20:33
Μαμά DKG δεν το έχεις Δημήτρη. Είναι σκάλες πιο γρήγορο απο το χειροκίνητο

το χετε δοκιμασει ? τα ιδια μου λεγανε και για boxster dkg και τον περασα.

Z4 DCT
19-04-11, 20:35
το χετε δοκιμασει ? τα ιδια μου λεγανε και για boxster dkg και τον περασα.

Δεν υπαρχει περιπτωση το χειροκινητο να ειναι γρηγοροτερο στις αλλαγες σε κατασταση πληρους επιταχυνσης με το προγραμμα στο sport+...

TAZ118!
19-04-11, 20:54
Ζ4 κουπε και αυτοματο κιβωτιο ειναι ιεροσυλια....
Μιλαμε για αυτοκινητο-φετιχ που μονο το χειροκινητο αναδεικνυει τις
δυνατοτητες του..

Z4///M
19-04-11, 20:58
Δεν υπαρχει περιπτωση το χειροκινητο να ειναι γρηγοροτερο στις αλλαγες σε κατασταση πληρους επιταχυνσης με το προγραμμα στο sport+...

δεν κανουμε τετοια συγκριση. Χειροκινητο vs DKG . Ζ4Μ vs 35i DKG μιλαμε...

ο στεφ μαλλον το ξεκινησε!:whistle:

Z4 DCT
19-04-11, 21:06
δεν κανουμε τετοια συγκριση. Χειροκινητο vs DKG . Ζ4Μ vs 35i DKG μιλαμε...

ο στεφ μαλλον το ξεκινησε!:whistle:

Εδω ειμαι ασχετος.....δεν ξερω τι γινεται μεταξυ τους...

Z4///M
19-04-11, 21:12
Εδω ειμαι ασχετος.....δεν ξερω τι γινεται μεταξυ τους...

δεν εισαι μαμα ε? να το δοκιμαζαμε...:whistle:

Z4 DCT
19-04-11, 21:26
δεν εισαι μαμα ε? να το δοκιμαζαμε...:whistle:

Δημητρη δεν κανω αταξιες......thumb

Αλλα βρηκα κατι τις, το οποιο βεβαια δεν ειναι αποδηξη για κατι υποθετω, αλλα γνωμες...

https://e89.zpost.com/forums/showthread.php?t=516026

Λογικα εγω ειμαι περισοτερα αλογα απο το 35is....αλλα χωρις fmic

Z4///M
19-04-11, 22:08
Δημητρη δεν κανω αταξιες......thumb

δεν με επεισες!!

πισω στο θεμα μας....αν το χεις μεσα στη κινηση παρε αυτοματο...

αν το θες και για αγριες βολτες manual...

αποψη μου παντα..

stratos
19-04-11, 23:25
δεν εισαι μαμα ε? να το δοκιμαζαμε...:whistle:

Δημήτρη μην ψάχνεις για πάτημα για 2 λόγους (και στο γράφω εντελώς φιλικά).

Πρώτα απο όλα, ο Γιάννης μπορεί να γίνει μαμά σε 1 δευτερόλεπτο κατεβάζοντας τον χάρτη σε μαμά ρυθμίσεις αλλά ο Γιάννης δεν είναι τύπος που θα πάει για πάτημα.

Δευτερον το DCT κιβώτιο έχει μεγάλη διαφορά σε σχέση με το χειροκίνητο σε θέμα επιτάχυνσης. Εγώ με πρόγραμμα, downpipes, intercooler και σκάστρες ήμουν ελάχιστα μπροστά σε σχέση με τον karizma Z4 με μόνο πρόγραμμα, αν και στην αρχή μου πεταγόταν και 1 αυτοκίνητο. Σε αυτό βοηθούσε πολύ το κιβώτιο που εκτός οτι δεν χάνει χρόνο στις αλλαγές, είναι και πιο κοντό απο το χειροκίνητο.

Z4///M
19-04-11, 23:29
δεν με νοιαζουνε και πολυ τα γραφομενα ( εντελως φιλικα ) . Να δω διαφορες θελω.

stratos
19-04-11, 23:36
ΟΚ αν ψηθεί ο Γιάννης κανένα πρόβλημα, με εμένα να δίνω τις κόρνες χεχεχεχε.

Αλλιώς να βρούμε αλλο Ζ4

stef
20-04-11, 01:37
Αλλιώς ο karizma στο τιμόνι ....;)
Το μέλλον της αυτοκίνησης είναι τα κιβώτια αυτά
Θα συμφωνήσω εαν μου πείς ότι μ αρέσει και είμαι εραστής της παλιάς σχολής αλλά μέχρι εκεί...
Δεν φαντάζεσαι το τι κάνουν στο δρόμο τα διπλοσύμπλεκτα...

gnx
20-04-11, 08:23
...είναι και πιο κοντό απο το χειροκίνητο.

Στράτο, κοιτώ το προσκεκτους. Εάν συγκρίνεις το s35 τα στοιχεία του οποίου αφορούν το χειροκίνητο με το s35is το οποίο ειναι μονο DCT, ναι εχει πιό κοντές σχέσεις καθ΄'οτι εχει μια σχεση παραπάνω αλλά η τελική σχέση διαφορικού είναι αρκετά πιό μακριά.

stratos
20-04-11, 08:42
Στράτο, κοιτώ το προσκεκτους. Εάν συγκρίνεις το s35 τα στοιχεία του οποίου αφορούν το χειροκίνητο με το s35is το οποίο ειναι μονο DCT, ναι εχει πιό κοντές σχέσεις καθ΄'οτι εχει μια σχεση παραπάνω αλλά η τελική σχέση διαφορικού είναι αρκετά πιό μακριά.

Ναι Γιώργο αυτό εννοούσα. Νομίζω έγραψα πιο πάνω οτι είναι πιο κοντό εννοώντας το κιβώτιο και όχι το διαφορικό. thumb

StratosZ4
20-04-11, 11:18
Δεν καταλαβα ποτε πως μια ευθεια μπορει να κρινει τοσα πραγματα...

Χαιρομαι που το πρωτο Ζ4Μ ηταν το τελευταιο Μ που βγηκε αποκλειστικα με χειροκινητο κιβωτιο.
Χαιρομαι που το πρωτο Ζ4 εβγαινε Roadster και Coupe και οχι υβριδιο.

Λυπαμαι που ενω φαινεται οτι ειστε ψαγμενοι δεν ασχοληθηκε κανεις με το thread περα απο τον stef και το κανατε Z4M vs Z435 dkg...

Z4///M
20-04-11, 11:30
περα απο τον στεφ?

εμενα με ξεχασες?? :ranting2:
:th_Laie_67-1:

stef
20-04-11, 11:32
Ίσως φταίω και εγώ strato που πείραξα τον Δημήτρη (Ζ4///Μ)

StratosZ4
20-04-11, 11:53
περα απο τον στεφ?

εμενα με ξεχασες?? :ranting2:
:th_Laie_67-1:

Με σενα δεν μιλαω γιατι εχεις Ζ4Μ....

Ζ4Μ...:tt1::tt1::tt1:

stratos
20-04-11, 11:56
Οντως ξεφύγαμε της συζήτησης. Το καλό με τα φόρουμ είναι οτι μπορεί να βγαίνουμε λίγο εκτος θέματος σε μερικά threads αλλά η συζήτηση προσφέρει προβληματισμούς και γνώσεις που ίσως σε άλλη περίπτωση δεν θα έβγαιναν στην επιφάνεια. Τέλος, αν κάποιος ψάχνει για πάτημα και πιστεύει οτι θα χαλάσει το thread αναφέροντας το, μπορεί να κάνει συννενόηση με πμ

Z4///M
20-04-11, 12:12
Με σενα δεν μιλαω γιατι εχεις Ζ4Μ....

Ζ4Μ...:tt1::tt1::tt1:

αμα κατεβεις Αθηνα, αμα θες βολτιτσα...κανονιζετε...thumb
ή ακομα και βοηθεια στα μεταχειρισμενα που θα ψαχνεις

StratosZ4
23-04-11, 20:10
αμα κατεβεις Αθηνα, αμα θες βολτιτσα...κανονιζετε...thumb
ή ακομα και βοηθεια στα μεταχειρισμενα που θα ψαχνεις

Τλκ...σου μιλαω!!

Καλη ανασταση σε ολους με υγεια και ευτυχια.

StratosZ4
27-04-11, 18:16
Σε μοντελα απο το 07 και επειτα υπαρχει κανενα αδυναμο σημειο το οποιο πρεπει να προσεξω σε καποιο ελεγχο?

Επισης περα απο ελεγχο σε αντιπροσωπεια υπαρχει τιποτα αλλο που να πρεπει να κανω?

stef
27-04-11, 18:46
Στράτο πάρε manual να ξεμπερδεύεις
Πήγαινε και τσέκαρε στα μέρη σου αυτό...

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1424252/

Aν και παραείναι χαμηλωμένο....

vagmag
27-04-11, 18:55
πάρε manual....

αυτό που σκέφτεσαι είναι όντως το ιδανικό... το έψαχνα και εγώ για το το steptronic... αλλά δε βρήκα κάποια άκρη....
Είναι ότι πρέπει ... ειδικά για υπερστροφή ισχύος ... όπου η αλλαγή σε επόμενη σχέση...χαλάει το παιχνίδι.

Z4///M
27-04-11, 19:07
Στράτο πάρε manual να ξεμπερδεύεις
Πήγαινε και τσέκαρε στα μέρη σου αυτό...

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1424252/

Aν και παραείναι χαμηλωμένο....

το πισω πλευρα τη ξεχασε?

bill_m3
27-04-11, 19:29
το πισω πλευρα τη ξεχασε?

:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Και εγώ μόλις το είδα, αυτό είπα!!

Δεν είναι θέμα για να το απορρίψει ο φίλος όμως !!!

StratosZ4
27-04-11, 20:11
Προφανως γι αυτο το ειπε και ο stef... Ειναι λιγο περιεργο που πισω ειναι νορμαλ..

Ειμαι αγγλια τωρα και γυρναω αυριο βραδυ. Αρα παρασκευη μαλλον θα περασω μια βολτα να το δω..

Μακαρι το χαμηλωμα να ειναι λογω καγκουριας και οχι καποιο κουσουρι γτ κατα αλλα ειναι οπως το θελω!

Ειδωμεν...

StratosZ4
27-04-11, 20:12
πάρε manual....

αυτό που σκέφτεσαι είναι όντως το ιδανικό... το έψαχνα και εγώ για το το steptronic... αλλά δε βρήκα κάποια άκρη....
Είναι ότι πρέπει ... ειδικά για υπερστροφή ισχύος ... όπου η αλλαγή σε επόμενη σχέση...χαλάει το παιχνίδι.

Μακαρι να ειχες ακομα το διαμαντι σου διαθεσιμο και θα αφηνα τα steptronic και τις υπερστροφες ισχυος, αλλα το προλαβε αλλος!!