PDA

Επιστροφή στο Forum : E92 M3 [ελάχιστα] με το πλάϊ



Monsta
16-04-11, 17:58
Γεια σου ρε Παντελάκο άρχοντα !!!!!!!!!!! thumb thumb thumb



https://www.youtube.com/watch?v=WsgLwa04lsg&feature=share

Thomelef
16-04-11, 18:10
ωραίος...αν και ο συγκεκριμένος δρόμος είναι για άλλα γούστα. σε κάνα πιο γλυστερό
έπρεπε να πάει. φαίνεται πολύ καλός οδηγός, και σε ένα δρόμο πιο σαπούνι δεν υπήρχε
περίπτωση να ισιώσει πουθενά...
υγ. κώστα, είναι το 92άρι που είχες ανοίξει τόπικ για την περιποίηση του???

PANOS-E60
16-04-11, 18:17
ο βασιλιάς του Διονυσου ... in action !!! :thumbsup:

Monsta
16-04-11, 18:30
υγ. κώστα, είναι το 92άρι που είχες ανοίξει τόπικ για την περιποίηση του???


Όχι, άλλο είναι αυτό Θωμά.

gant
16-04-11, 20:20
'Απαιχτος! Μπράβο του.

giannis_compact
16-04-11, 21:22
Πολύ ωραίος οδηγός με λεπτομέρεια σε κάθε κίνησή του!

Stunt Mike
16-04-11, 21:28
Που ειναι αυτο το μερος ρε παιδια???Διονυσος δεν ειναι παντως....

stef
16-04-11, 21:31
Πολύ καλός!!!

PANOS-E60
16-04-11, 21:48
Που ειναι αυτο το μερος ρε παιδια???Διονυσος δεν ειναι παντως....

Μοιάζει με το κομμάτι Ν.Πεντέλη - Πολιτεία μοιάζει και με Υμηττό προς ραντάρ ... μοιάζει και με Μάνδρα - Δερβενοχώρια ...

Stunt Mike
16-04-11, 21:52
Τα πρωτα δυο δεν ειναι σιγουρα!Για το 3ο δεν ξερω....

z3 2.2
16-04-11, 22:31
Θυμιζει λιγο το κομματι απο Διονυσο προς Πεντελη αλλα δεν πρεπει να ειναι αυτο.

Πολυ συγκροτημενη οδηγηση.
Ολα τα Μ3 μου δινουν την εντυπωση οτι ειναι πολυ ευκολο να ντριφταρεις υπο μεγαλες γωνιες με αρκετουτσικα χλμ
Ειδικα στο Ε92 φαινεται ακομα πιο πολυ η ευκολια.
Ολα αυτα βεβαια απο βιντεο....
Δεν εχω οδηγησει ποτε Μ3.
Πιστευω οτι αμα πεσει κανενα στα χερακια μου θα κανω αγγελους!!!! (χοχοχο...πλακιτσα)

stratos
16-04-11, 22:42
Απο 3:32 έως 3:37 είναι όντως η διαδρομή Μαγούλα - Δερβενοχώρια και μια φουρκέτα πιο πρίν αλλά το υπόλοιπο είναι απο άλλα μέρη μιας και την διαδρομή αυτή τη κάνω απο πολύ μικρός και ξέρω και την παραμικρή λακούβα.

Πολύ καλό βίντεο και καλός οδηγός, αλλά η τεχνική του δεν είναι και τόσο καλή. Εκτός απο 1-2 φάσεις που μπαίνει αλεπάλληλα στα "s" όλο το υπόλοιπο είναι υπερστροφή ισχύος στην κορυφή ώς την έξοδο και όχι μεταφορά βάρους. Θα μπορούσε να ήταν πολύ καλήτερος

Stunt Mike
16-04-11, 22:45
Απο 3:32 έως 3:37 είναι όντως η διαδρομή Μαγούλα - Δερβενοχώρια και μια φουρκέτα πιο πρίν αλλά το υπόλοιπο είναι απο άλλα μέρη μιας και την διαδρομή αυτή τη κάνω απο πολύ μικρός και ξέρω και την παραμικρή λακούβα.

Πολύ καλό βίντεο και καλός οδηγός, αλλά η τεχνική του δεν είναι και τόσο καλή. Εκτός απο 1-2 φάσεις που μπαίνει αλεπάλληλα στα "s" όλο το υπόλοιπο είναι υπερστροφή ισχύος στην κορυφή ώς την έξοδο και όχι μεταφορά βάρους. Θα μπορούσε να ήταν πολύ καλήτερος

Ρε συ Στρατο ειναι και δημοσιος δρομος και ισως να μην τον εχουν κλεισει στη κυκλοφορια κιολας,οποτε λογικο να μπαινει φυλαγμενα....Καλα το παει το παλικαρι για τις δεδομενες συνθηκες...

stratos
16-04-11, 22:48
Δεν διαφωνώ καθόλου. Προφανώς και είναι αφύλακτος δρόμος, αλλά στα χέρια του Χρήστου γιαμαστούρα θα βλέπαμε περισσότερο θέαμα

PANOS-E60
16-04-11, 22:59
Δεν διαφωνώ καθόλου. Προφανώς και είναι αφύλακτος δρόμος, αλλά στα χέρια του Χρήστου γιαμαστούρα θα βλέπαμε περισσότερο θέαμα

Στράτο, ο Παντελής είναι πολύ έμπειρος και έχει πάμπολλες ώρες στις Σέρρες με θηρία, σαν δοκιμαστης του Drive. Ξέρει να κάνει χρόνους, εδώ κάνει χαβαλέ για την κάμερα ...

stratos
16-04-11, 23:02
Πάνο δυστηχώς δεν δίνει τα μέγιστα ούτε παρουσιάζει τις πλήρεις δυνατοότητες του τέρατος. Δεν είπα οτι είναι κακό το video, απλά θα μπορούσε να είναι καλήτερο

Monsta
16-04-11, 23:04
Πολύ καλό βίντεο και καλός οδηγός, αλλά η τεχνική του δεν είναι και τόσο καλή. Εκτός απο 1-2 φάσεις που μπαίνει αλεπάλληλα στα "s" όλο το υπόλοιπο είναι υπερστροφή ισχύος στην κορυφή ώς την έξοδο και όχι μεταφορά βάρους. Θα μπορούσε να ήταν πολύ καλήτερος


Στράτο, έχεις ιδέα ποιος είναι στο τιμόνι ? Ή απλά το λες για το post count ?

stratos
16-04-11, 23:08
Ναι, ένας πολύ έμπειρός οδηγός που έχει οδηγήσει πολλά supercars και με ωραίο τρόπο γραφής. Απλά θα προτημούσα να είναι κάποιος πιο ντριφτάς, όπως ο dr. yamastura

Οσο για το post count δεν το σχολιάζω

z3 2.2
16-04-11, 23:08
Πιστευω οτι κανει απλα καφριλιτσες...μπορει και καλυτερα αμα θελει ;)

atha
16-04-11, 23:14
opaios odigos, mprabo tou

Monsta
16-04-11, 23:14
Δεν τα έχει απλά οδηγήσει. Αλλά αφού γνωρίζεις έστω και αυτά τα λίγα, πήγαινε δες τον dr. kamasutra που σε φτιάχνει περισσότερο και άσε τις κριτικές και τα σχόλια.

Stunt Mike
16-04-11, 23:17
Ο Παντελης Πατελος εχει δειξει δειγματα ''γραφης'' χρονια τωρα στο χωρο με διαφορα οχηματα και αδιαμφισβητητη εμπειρια στη γρηγορη οδηγηση εντος κι εκτος πιστας.Θεωρειται σχεδον επαγγελματιας πλεον...Παντα η οδηγηση στο δρομο ειναι πιο συγκρατημενη,για ευνοητους λογους....Ασε που κρινοντας απ'το δρομο αυτον,ελαχιστοι μπορουν να πανε ενα κτηνος 420hp ετσι στη στεναδουρα αυτη,με τα γκρεμια και τα βραχια να χασκουν αριστερα-δεξια.

PANOS-E60
16-04-11, 23:21
Να προσθέσω ότι δεν υπάρχει ούτε μία στα χίλια πιθανότητα να μην είχε "τσιλιαδορους" στη διαδρομή αυτή, γιά λόγους ασφαλείας. Δεν είναι παιδάκι ...

Stunt Mike
16-04-11, 23:27
Να προσθέσω ότι δεν υπάρχει ούτε μία στα χίλια πιθανότητα να μην είχε "τσιλιαδορους" στη διαδρομή αυτή, γιά λόγους ασφαλείας. Δεν είναι παιδάκι ...

Σιιιιιγουρα!!!Και το ελικοπτερο να επιβλεπει απο ψηλα.Αλλα και παλι το ενστικτο αυτοσυντηρησης δεν σ'αφηνει να οργιασεις οταν δεν βλεπεις καθαρα.....Αλλο δρομος,αλλο πιστα παιδες...

z3 2.2
16-04-11, 23:34
Ο Παντελης Πατελος εχει δειξει δειγματα ''γραφης'' χρονια τωρα στο χωρο με διαφορα οχηματα και αδιαμφισβητητη εμπειρια στη γρηγορη οδηγηση εντος κι εκτος πιστας.Θεωρειται σχεδον επαγγελματιας πλεον...Παντα η οδηγηση στο δρομο ειναι πιο συγκρατημενη,για ευνοητους λογους....Ασε που κρινοντας απ'το δρομο αυτον,ελαχιστοι μπορουν να πανε ενα κτηνος 420hp ετσι στη στεναδουρα αυτη,με τα γκρεμια και τα βραχια να χασκουν αριστερα-δεξια.

Πολυ σωστα Μike
Μην ξεχναμε οτι σαφως δεν ειναι δικο του το αυτοκινητο (υποθετω)
Αλλα και το γκρεμι καραδοκει
Και τα χλμ του δεν πρεπει να ειναι και λιγα ετσι?
Κανει 5-6 περασματα και μεχρι εκει

Monsta
16-04-11, 23:47
Μην ξεχναμε οτι σαφως δεν ειναι δικο του το αυτοκινητο (υποθετω)



Σωστά υποθέτεις Δημήτρη μου.

Ωστόσο η εμπειρία του Παντελή πάνω στα bmw είναι μεγάλη, αλλά και η αγάπη του για τα ///Μ πάντα φανερή μέσα από το γραπτό του λόγο.

Stathis
17-04-11, 00:01
με το μερλιν θα παμε να παρακολουθησουμε μια σειρα σεμιναριων για drift που διοργανωνει ο πατελος μαζι με καποιους αλλους, στο ελληνικο... :rally:
εικαζω οτι ο στρατος δεν αμφισβητησε γενικα (πως θα μπορουσε αλλωστε), απλα δεν του αρεσε το συγκεκριμενο βιντεο.
πραγμα λογικο, αφου σε δημοσιο δρομο με αυτο το αυτοκινητο και με ολες αυτες τις παραμετρους που αναφερατε δεν θα μπορουσε να γινει και τιποτα πολυ καλυτερο...thumb

katsaraios
17-04-11, 00:10
ωραιος !!!
φαινεται ο οδηγος που το κατεχει....
παντως στην Πορταρια ανεβαινε παρομοια με χαρακτηριστικη ανεση ο πλαγιοΤουμπας !!!:thumbsup::thumbsup:

chief
17-04-11, 00:41
ο Πατελος ειναι γνωστο οτι ειναι οδηγαρα.
Και δεν φαινεται αυτο απ τα ντριφτ αλλα απ τους χρονους που εχει κανει σε πιστες.

Dr. Yamastura
17-04-11, 07:34
Δεν τα έχει απλά οδηγήσει. Αλλά αφού γνωρίζεις έστω και αυτά τα λίγα, πήγαινε δες τον dr. kamasutra που σε φτιάχνει περισσότερο και άσε τις κριτικές και τα σχόλια.

Εγώ δεν σου έφταιξα σε κάτι για να παραφράζεις με αυτόν τον τρόπο
το username μου.:thumbsdown:
Ούτε το βίντεο σχολίασα,ούτε τον οδηγό..που σαφώς
έχει τεράστια εμπειρία και δεν μπορώ να συγκριθώ μαζί του...
Δεν είμαι επαγγελματίας οδηγός...
By the way,μια χαρά το πάει,άλλοι του χώρου θα το πηγαίνανε σίγουρα καλύτερα,αλλά μην ξεχνάμε ότι το αμάξι είναι πολιτικό και ο δρόμος αυτός πολύ επικίνδυνος...

nik200
17-04-11, 08:35
χωρις να αμφισβητω τον πατελο..τον οποιο ομως δεν γνωριζω προσωπικα ουτε εχω δει για να μπορω να κρινω απο κοντα και το κανουμε παντες για την καμερα δεν μου λεει κατι..ειναι το μονο ευκολο πιστεψε με...με λιγο κοψε ραψε ολοι χεραδες γινονται..και το λεω γενικα..οχι για τον πατελο απαραιτητα...

το βιντεο ειναι αρκετα συμπαθητικο..και δεδομενων των συνθηκων...αλλα μεχρι εκει..ας μην ξεχναμε οτι εχει βαλει μια 2α και παει με 420 αλογα..δεν ειναι τιποτα φοβερο..οπως ελεγε και ενας φιλος driftas ανεβασε μια πανω (ταχυτητα) να σε δω!!!και θα συμφωνησω με το strato οτι απο μεσα δεν μου αρεσει...

οσο για την κριτικη..οταν ανεβαζει καποιος ενα video λογικο ειναι να υπαρχει κριτικη...αν δεν θελει καποιος κριτικη να κρατησει τα video στο αρχειο του και να μην τα βαζει δημοσια...

Dr. Yamastura
17-04-11, 09:11
Δεν κάνουμε διαγωνισμό χεριών και ικανοτήτων...
Τις ειρωνείες σε σχόλια συμφορουμιτών για κάποιες απόψεις τους δεν τις καταλαβαίνω..και ας ήταν ο Στράτος υπερβολικός ότι εγώ θα το πήγαινα καλύτερα.
Όμως το συγκεκριμένο βίντεο δεν ήταν και κάτι ιδιαίτερο για να προσκυνάμε κιόλας...Αλλού μπορεί και είμαι σίγουρος, ότι κάνει παπαδες.
Που να βγάζαμε και λεφτά από τα θετικά σχόλια...:th_Laie_67-1:
Άλλο αυτοκίνητο και στημένο αλλά φαίνεται το πράγμα...

https://www.youtube.com/watch?v=DHtwUr-IkHM

z3 2.2
17-04-11, 09:18
εμενα γιατι δεν μου αρεσει το τοσο επαγγελματικο-εφεντζιδικο-κακγκουροντριφτ????
οκ εχεις 600hp τουρμπισμενα σε καραστημενο αυτοκινητο και δεν ισιωνει πουθενα....βαρετο


..οπως ελεγε και ενας φιλος driftas ανεβασε μια πανω (ταχυτητα) να σε δω!!!...
καλο ;)

nik200
17-04-11, 09:30
οριστε video που εχω τραβηξει εγω προσωπικα..που ναι μεν ειναι πλατυς δρομος αλλα βρεγμενος γενικα και στεγνος σε καποια σημεια..που ειναι οτι χειροτερο για εναν οδηγο....και το αμαξι σκαρτα 190 αλογα....


https://www.youtube.com/watch?v=JXUM1o8LCFU

Dr. Yamastura
17-04-11, 09:35
Δεκτη η άποψη σου.Είναι όμως οδηγάρα και επαγγελματιάς κασκαντερ.
Και εγώ προτιμώ να βλέπω πολιτικά σε ντριφτ.
Δεν συμφωνώ με ντριφτ σε δημόσιο δρόμο και κίνηση,αλλά είναι πολυ καλύτερο αυτό το βίντεο κατά τη γνώμη μου.

https://www.youtube.com/watch?v=7LbUr_kG-lk

mitsos_chania
17-04-11, 10:06
Δεκτη η άποψη σου.Είναι όμως οδηγάρα και επαγγελματιάς κασκαντερ.
Και εγώ προτιμώ να βλέπω πολιτικά σε ντριφτ.
Δεν συμφωνώ με ντριφτ σε δημόσιο δρόμο και κίνηση,αλλά είναι πολυ καλύτερο αυτό το βίντεο κατά τη γνώμη μου.
https://www.youtube.com/watch?v=7LbUr_kG-lk

Και σε αυτο το βιντεο το ιδιο πραγμα κανουν,βαζουν μια δευτερα απλα και το αμαξι τα κανει ολα μονο του.Ασε που στο σημειο που εχουν παει η ασφαλτος ειναι η πιο γλυστερη που εχω συναντησει ποτε μου.

Κατα τα αλλα το βιντεακι ειναι μια χαρα και ο Πατελος οπως πρεπει.Οσοι εχουν εμπειρια συνοδηγου με τον πατελο ξερουν τι μπορει να κανει...

Dioskouroi
17-04-11, 10:13
Ο Παντελης Πατελος εχει δειξει δειγματα ''γραφης'' χρονια τωρα στο χωρο με διαφορα οχηματα και αδιαμφισβητητη εμπειρια στη γρηγορη οδηγηση εντος κι εκτος πιστας.Θεωρειται σχεδον επαγγελματιας πλεον...Παντα η οδηγηση στο δρομο ειναι πιο συγκρατημενη,για ευνοητους λογους....Ασε που κρινοντας απ'το δρομο αυτον,ελαχιστοι μπορουν να πανε ενα κτηνος 420hp ετσι στη στεναδουρα αυτη,με τα γκρεμια και τα βραχια να χασκουν αριστερα-δεξια.
Ασε μας μωρε με τον κουλό τον παντελη... :whistle:
https://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/217522_1017602846780_1426394616_30070580_8894_n.jp g

https://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/216842_1010456188118_1426394616_30048960_4045_n.jp g

https://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/19547_1355185846144_1426394616_30990188_4644157_n. jpg

https://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/19547_1355190966272_1426394616_30990197_47054_n.jp g

https://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/207467_1010463388298_1426394616_30048971_9773_n.jp g


Πολυ σωστα Μike
Μην ξεχναμε οτι σαφως δεν ειναι δικο του το αυτοκινητο (υποθετω)
nop δημοσιογραφικο ειναι το αμαξι..


Δεκτη η άποψη σου.Είναι όμως οδηγάρα και επαγγελματιάς κασκαντερ.
Και εγώ προτιμώ να βλέπω πολιτικά σε ντριφτ.
Δεν συμφωνώ με ντριφτ σε δημόσιο δρόμο και κίνηση,αλλά είναι πολυ καλύτερο αυτό το βίντεο κατά τη γνώμη μου.
https://www.youtube.com/watch?v=7LbUr_kG-lk

το ενα βιντεο ειναι του velocity.gr και το αλλο του XL μονο απο κει καταλαβαινουμε την διαφορα target group αρα και την συνολικη εικονα του βιντεο...

υ.γ.1 στο βιντεο του XL τα Μ δεν ειναι δημοσιογραφικα και δεν οδηγουνται απο δημοσιογραφους, τα οδηγανε οι ιδιοι οι κάτοχοί τους με οτι σημαινει κατι τετοιο ως προς την ενοια της ευθύνης, (μαλιστα ο ενας ειναι πολυ γνωστο κοντρο-bmwδο όνομα)

υ.γ.2 το velocity.gr ηταν μια αποπειρα μιας ομαδας συντακτων αυτοκινητου με πρωτοστατη τον Πατελο για ενα ιντερνετικο περιοδικο (τυπου Drive, 4T, evo etc.) , ειχε πολυ ωραιες παρουσιες, ειχαν πεσει πολλα λεφτα για να στηθει, ειχε πολυ ωραια βιντεο τα περισσοτερα των οποιων ηταν μικρες ιστοριες (ξεχωριζε για μενα το βιντεο που χαν κανει με το Mini JCW) σε σχεδον παραλληλο χρονικο διαστημα ξεκινησε και το mycar.gr απο ομαδα συντακτων του Power κυριως, συμπεριλαμβανομενου και του γραφων δεν ειχαμε κανενα στηριγμα απο τον ομιλο ειτε σε εξοπλισμο κ ειτε στις ωρες εργασιας που προσθετονταν στον τοτε ογκο εργασιας, παρ'ολα αυτα ηταν η καλυτερη παρενθεση στο ταξιδι μου που εκανα απο την optionpress, 2 χρονια μετα και τα 2 αυτα portal ειναι κλειστα, μαλλον στην ελλαδα ειμαστε λιγο πισω και σε αυτον τον τομεα...

Monsta
17-04-11, 10:14
Εγώ δεν σου έφταιξα σε κάτι για να παραφράζεις με αυτόν τον τρόπο
το username μου.:thumbsdown:



Ειλικρινά δεν αντιλήφθηκα ότι ο Στράτος αναφερόταν σε μέλος του φόρουμ και ζητώ συγγνώμη αν σε πρόσβαλα. Πρέπει να έχεις αλλάξει το username σου πρόσφατα, μιας και η υπογραφή σου είναι γνωστή.




Όσο για τους υπόλοιπους που αμφισβητούν τις ικανότητες ενός καταξιωμένου - εδώ και πολλά χρόνια - οδηγού, φυσικά και δε μου κάνουν εντύπωση τα αρνητικά τους σχόλια. Είναι η κλασσική νοοτροπία του έλληνα ξερόλα που ξέρει τα πάντα, έχει άποψη για όλα και για όλους και βέβαια δεν επιδέχεται ο ίδιος άλλη γνώμη. Εκείνος είναι ο καλυτερό-τερος thumb. Η λάμψη της παντογνωσίας είναι εδώ δίπλα μας, ανάμεσά μας αγαπητοί μου φίλοι και μεις δεν το έχουμε εκτιμήσει δεόντως. Πραγματικά είναι κρίμα τέτοια αστείρευτη πηγή γνώσεων να πηγαίνει χαμένη. Ευχαριστούμε για το υπέροχο και εποικοδομητικό σας feedback κύριοι. :thumbsup:

Dr. Yamastura
17-04-11, 10:15
Και σε αυτο το βιντεο το ιδιο πραγμα κανουν,βαζουν μια δευτερα απλα και το αμαξι τα κανει ολα μονο του.Ασε που στο σημειο που εχουν παει η ασφαλτος ειναι η πιο γλυστερη που εχω συναντησει ποτε μου.

Κατα τα αλλα το βιντεακι ειναι μια χαρα και ο Πατελος οπως πρεπει.Οσοι εχουν εμπειρια συνοδηγου με τον πατελο ξερουν τι μπορει να κανει...

Η άσφαλτος είναι σαφώς πιο γλυστερή.Δεν συγκρίνω οδηγούς.
Εγω τα βίντεο συνέκρινα και βάζουν και τρίτες,αν προσέξεις το βίντεο..

Thomelef
17-04-11, 10:16
συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα. ας πάρει ένας ένα μαμά Μ3, και ας πάει εκεί πάνω, όπου
αν κρίνουμε απο τον ήχο των ελαστικών, ο δρόμος γαντζώνει καλά δυσκολεύοντας τον
οδηγό να σπάσει την πρόσφυση...στο άλλο βίντεο έχουμε έναν επαγγελματία, με ένα
τελείως ντριφτάδικο αγωνιστικό, με υδραυλικά χειρόφρενα, ζύγισμα για αυτή την δουλειά,
διαφορικό 2 δρόμων με βήμα που τερματίζει την τελευταία ταχύτητα στα 170 χιλιόμετρα,
σε ένα αμάξι 500φεύγα αλόγων(στμφωνώ απόλυτα με τον δημήτρη για το επαγγελματικό
ντρίφτ. την ίδια άποψη έχω).
απο την άλλη, έχουμε το παμπάλαιο βίντεο το xl, όπου δύο οδηγοί σκίζουν 2 Μ3 σε δρόμο
σαπουνάδα, και πιστέψτε με, αν και το πάνε πάρα πολύ καλά, μπορώ να το πάω και καλύτερα,
χωρίς να λέω καμμία υπερβολή, και ας έχω και smg...
το κυριότερο απ'όλα, είναι πως ο οδηγός του Μ3, οδηγάει dkg το οποίο δυσκολεύει πάρα
μα πάρα πολύ την κατάσταση για τέτοιου είδους οδήγηση.

z3 2.2
17-04-11, 10:23
Ποιος Πατελος και π@π@ρι@.......να χα και γω μια καμερα στο Zed τρια χρονια στις βραδυνες επισκεψεις στα βουνα παρεα με το s2k του Γιαννακη....να σας πω εγω θεαμα και καρδιοχτυπι.
Αmateur (αματεουρ) καταστασεις αλλα πολυ πετυχημενα βραδυα που εχουν χαραχτει για παντα στις μνημες μας

Μεταμεσονυκτιες εξορμισεις μακρυα απο τα φωτα της πολης με μονους συμμαχους το κουραγιο και την τυχη.
Τωρα το s2k περιμενει να πουληθει σε εναν μαντρα και το zed περιμενει και αυτο την σειρα του κουκουλωμενο στο γκαραζ....
Δε μαμιεται...καποια μερα μπορει να παρω Μ-τριο

(μερος το ποστ ειναι χιουμοριστικο....αιντε για να μην μου κρεμμασετε κουδουνια!!!)

chief
17-04-11, 10:23
Ρε παιδια, δεν καταλαβα καλά ποιο ειναι το θεμα.

Να κρινουμε τον Πατέλο ή να τον συγκρινουμε με αλλους ??:D

Ελεος.
Δεν θελω να πω για ολους τους συμφορουμίτες γιατι δεν τους γνωριζω και προσωπικά, αλλα γι αυτους που ξερω ειμαστε ολοι νηπια μπροστα στην εμπειρία και στις ικανοτητες του ανθρωπου.

Dr. Yamastura
17-04-11, 10:25
Ειλικρινά δεν αντιλήφθηκα ότι ο Στράτος αναφερόταν σε μέλος του φόρουμ και ζητώ συγγνώμη αν σε πρόσβαλα. Πρέπει να έχεις αλλάξει το username σου πρόσφατα, μιας και η υπογραφή σου είναι γνωστή.




Όσο για τους υπόλοιπους που αμφισβητούν τις ικανότητες ενός καταξιωμένου - εδώ και πολλά χρόνια - οδηγού, φυσικά και δε μου κάνουν εντύπωση τα αρνητικά τους σχόλια. Είναι η κλασσική νοοτροπία του έλληνα ξερόλα που ξέρει τα πάντα, έχει άποψη για όλα και για όλους και βέβαια δεν επιδέχεται ο ίδιος άλλη γνώμη. Εκείνος είναι ο καλυτερό-τερος thumb. Η λάμψη της παντογνωσίας είναι εδώ δίπλα μας, ανάμεσά μας αγαπητοί μου φίλοι και μεις δεν το έχουμε εκτιμήσει δεόντως. Πραγματικά είναι κρίμα τέτοια αστείρευτη πηγή γνώσεων να πηγαίνει χαμένη. Ευχαριστούμε για το υπέροχο και εποικοδομητικό σας feedback κύριοι. :thumbsup:

No problem Monsta.Ο gardelic είμαι..
Δεν νομίζω να αμφισβήτισε κάποιος τον Πατελο..και δεν νομίζω να έχει κάποιος περισσότερη εμπειρία εδω μέσα για να τον σχολιάσει.
Το βίντεο σχολιάστηκε..

z3 2.2
17-04-11, 10:26
Ρε παιδια, δεν καταλαβα καλά ποιο ειναι το θεμα.

Να κρινουμε τον Πατέλο ή να τον συγκρινουμε με αλλους ??:D

Ελεος.
Δεν θελω να πω για ολους τους συμφορουμίτες γιατι δεν τους γνωριζω και προσωπικά, αλλα γι αυτους που ξερω ειμαστε ολοι νηπια μπροστα στην εμπειρία και στις ικανοτητες του ανθρωπου.
Εσυ το λες αυτο!!!!
Μ εχεις δει εμενα να παιζω play-station????? !!!!!:th_Laie_67-1:
Oχι μωρε Σεφακο!
χαβαλε κανουμε.
τωρα αν καποιος θελει να βαλει τον εαυτο του διπλα στον Πατελο (και στον καθε "Πατελο") χαζουλης θα ειναι!

chief
17-04-11, 10:29
Εσυ το λες αυτο!!!!
Μ εχεις δει εμενα να παιζω play-station????? !!!!!:th_Laie_67-1:

Μητσο, σε προκαλει ο Γιος μου να σε ΞΕΣΚΙΣΕΙ οποτε θες

z3 2.2
17-04-11, 10:33
Μητσο, σε προκαλει ο Γιος μου να σε ΞΕΣΚΙΣΕΙ οποτε θες

Αστα να πανε...εχω κανα χρονο να ασχοληθω.....και τη γυναικα μου να βαλω θα με σουβλισει!!!!

Dioskouroi
17-04-11, 10:35
και μιας κ τα ανεφερα κ πιο πανω.. :

https://www.youtube.com/watch?v=JOwfKuweodY&feature=channel_video_title

sorry for the off-topic post :)

Monsta
17-04-11, 11:00
Ρε συ μήπως έχεις πουθενά στο αρχείο σου (πριν 12 χρόνια περίπου) το βίντ από το κόκκινο S3 1ης γενιάς που ο παλαβιάρης έμπαινε κάθετα σε πέταλο και η λήψη γινότανε από ψηλά???

Dioskouroi
17-04-11, 11:03
Ρε συ μήπως έχεις πουθενά στο αρχείο σου (πριν 12 χρόνια περίπου) το βίντ από το κόκκινο S3 1ης γενιάς που ο παλαβιάρης έμπαινε κάθετα σε πέταλο και η λήψη γινότανε από ψηλά???

12 χρονια πριν ήμουν 11 χρονών... :D το μονο αρχειο που μπορει να χω απο τοτε ειναι τπτ υπερ-Ατου σε κανα παταρι!!
θα ρωτησω ομως τπτ petrolheads φιλους μ μοιπως εχουν..

Monsta
17-04-11, 11:06
χιχιχι σωστό κι αυτό!

Αν βρεις ανέβασε να δούμε, έχω μόνο φωτό...

m-power_01
17-04-11, 11:11
Ο Μεσιε εχει τρομερα χερια ...οποιος θελει να τα μετρησει μπορει να παει στις σερρες και να γραψει 2-10 δευτερα παραπανω απ'οτι ο Πατελος.
Το βιντεο ισως σαν παραγωγη να πασχει λιγο. Ο οδηγος το τι μπορει να κανει φαινεται στο τελος... Με δυο τρια περασματα παραπανω θα μπορουσαν να ειχαν βγαλει βιντεο αλλα κεβιν μπλοκ. Ισως ομως να μην ηταν και αυτος ο στοχος τους.
Εγω διαχωριζω λιγο το ντριφτ απο τις ''παντες'' ....
Οταν πας για ντριφτ , ενωνεις δυο στροφες με την μεταξυ τους ευθεια. Τις κανεις ενα κοματι.
Οταν κανεις παντες απλως οδηγεις ψιλογρηγορα και αμα σουν κανει κλικ καποια στροφη τ'αμολας και λιγο εως πολυ.

Το ενα ειναι αυτοσκοπος ,το αλλοειναι επιλογη τις στιγμης

Stathis
17-04-11, 11:12
Ρε συ μήπως έχεις πουθενά στο αρχείο σου (πριν 12 χρόνια περίπου) το βίντ από το κόκκινο S3 1ης γενιάς που ο παλαβιάρης έμπαινε κάθετα σε πέταλο και η λήψη γινότανε από ψηλά???

σε αυτο το τεστ ηταν ο τσιγκρης, οχι ο πατελος...thumb
αλλη "κουλομαρια" που δεν εχει ιδεα... :hystericalbs1::hystericalbs1:

z3 2.2
17-04-11, 11:16
Εγω διαχωριζω λιγο το ντριφτ απο τις ''παντες'' ....
Οταν πας για ντριφτ , ενωνεις δυο στροφες με την μεταξυ τους ευθεια. Τις κανεις ενα κοματι.
Οταν κανεις παντες απλως οδηγεις ψιλογρηγορα και αμα σουν κανει κλικ καποια στροφη τ'αμολας και λιγο εως πολυ.

Το ενα ειναι αυτοσκοπος ,το αλλοειναι επιλογη τις στιγμης
Σωστοτατος
thumb

Monsta
17-04-11, 11:22
ο τσιγκρης, οχι ο πατελος...thumb
αλλη "κουλομαρια" που δεν εχει ιδεα... :hystericalbs1::hystericalbs1:


Πήγα να πω ότι ίσως να ήταν κι ο Γιαννάκης, ε ναι σωστά, ή ο ένας ή ο άλλος ο ''κουλός'' ...:hystericalbs1: thumb

chief
17-04-11, 11:23
σε αυτο το τεστ ηταν ο τσιγκρης, οχι ο πατελος...thumb
αλλη "κουλομαρια" που δεν εχει ιδεα... :hystericalbs1::hystericalbs1:
Α καλά....
Αυτος και αν ειναι κουλομαρια...

stef
17-04-11, 11:35
Ρε συ μήπως έχεις πουθενά στο αρχείο σου (πριν 12 χρόνια περίπου) το βίντ από το κόκκινο S3 1ης γενιάς που ο παλαβιάρης έμπαινε κάθετα σε πέταλο και η λήψη γινότανε από ψηλά???

Ξέρω ποιο λές εσύ!
Kόκκινο S3 facelift , στο Drive που μπαίνει σε φουρκέτα full lock στο δρόμο Λεωνίδιο-Κοσμάς ανάβαση!!
Το S3 αυτό μετά το είχε ο Γιώργος της τότε Τροχοπροοπτικής...thumb

z3 2.2
17-04-11, 11:39
Ξέρω ποιο λές εσύ!
Kόκκινο S3 facelift , στο Drive που μπαίνει σε φουρκέτα full lock στο δρόμο Λεωνίδιο-Κοσμάς ανάβαση!!
Το S3 αυτό μετά το είχε ο Γιώργος της τότε Τροχοπροοπτικής...thumb

το βιντεακι δεν το ξερω αλλα ξερω τον δρομο....κακακια αμα πεις οτι πας γρηγορα;)

Stunt Mike
17-04-11, 12:24
Δεκτη η άποψη σου.Είναι όμως οδηγάρα και επαγγελματιάς κασκαντερ.
Και εγώ προτιμώ να βλέπω πολιτικά σε ντριφτ.
Δεν συμφωνώ με ντριφτ σε δημόσιο δρόμο και κίνηση,αλλά είναι πολυ καλύτερο αυτό το βίντεο κατά τη γνώμη μου.
https://www.youtube.com/watch?v=7LbUr_kG-lk

Αυτο ειναι το Καπανδριτη γιατρε!thumb..Ωραια το πανε παρεπιπτοντως και στο μεγαλυτερο κομματι εχουν 2α και σε καποιες 3η...Αλλα δεν κανουν κατι ιδιαιτερο,ο δρομος ειναι σαπουνι εκει και η μιση μου παρεα,συμπεριλαμβανομενου του εαυτου μου ανεβαινουμε με τον ιδιο τροπο,με τα μισα αλογα....

kloukakis
17-04-11, 12:33
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αυτή η επίθεση στον Στράτο? Επειδή δεν του άρεσε ΠΟΛΥ το βίντεο??? Ούτε εμένα με ενθουσίασε για να είμαι ειλικρινής. Ούτε τον οδηγό κατέκρινε ούτε είπε οτι το βίντεο είναι για τα μπάζα. Το οτι κάποιος γυρίζει 1:30 στις Σέρρες με "συμβατικό" αμάξι δεν σημαίνει οτι ξέρει και ντρίφτ (και δεν το λέω για τον συγκεκριμένο οδηγό), αλλά το βίντεο έχει να κάνει με ντρίφτ. Ούτε ο DR γυρίζει 1:31 στις Σέρρες ούτε ο Μάνος βγάζει τον κατόδρομο με το πλάι, απλά άλλο το ένα άλλο το άλλο.(Ελπίζω να μην ενοχλεί το παράδειγμα, ξέρετε πόσο σας εκτιμάω και τους δυο:original:!!)

Καλό το βίντεο, αλλά τα εφέ στην αρχή είναι κουραστικά και σε προϊδεάζουν οτι θα γίνει χαμός. Μετά κάμερες ελικόπτερα και ιστορίες, εν τέλη δεν ήταν κάτι το εξωπραγματικό. Προσωπικά πιο πολύ μου άρεσε το βίντεο στο XL και ας ήταν πιο εύκολο το μέρος με χειρότερη άσφαλτο και τα βράχια να μην καραδοκούν. Δεν τους ανάγκασαν στο κάτω κάτω να το γυρίσουν εκεί. Υπήρχαν όντως θεαματικά πλάνα, το αυτόματο όντως χαλάει κατα πολύ την κατάσταση, όντως ξένο αυτοκίνητο δεν το πας όπως το δικό σου και όντως ήταν αρκετά επικίνδυνο καλώς ή κακώς. Το μοντάζ όμως ήταν κακό και χάλαγε το σκηνικό και αρκετά πλάνα έπρεπε να κοπούν.thumb

Stunt Mike
17-04-11, 12:42
Δεν κάνουμε διαγωνισμό χεριών και ικανοτήτων...
Τις ειρωνείες σε σχόλια συμφορουμιτών για κάποιες απόψεις τους δεν τις καταλαβαίνω..και ας ήταν ο Στράτος υπερβολικός ότι εγώ θα το πήγαινα καλύτερα.
Όμως το συγκεκριμένο βίντεο δεν ήταν και κάτι ιδιαίτερο για να προσκυνάμε κιόλας...Αλλού μπορεί και είμαι σίγουρος, ότι κάνει παπαδες.
Που να βγάζαμε και λεφτά από τα θετικά σχόλια...:th_Laie_67-1:
Άλλο αυτοκίνητο και στημένο αλλά φαίνεται το πράγμα...
https://www.youtube.com/watch?v=DHtwUr-IkHM

Αυτος πραγματικα το παει..κομματια!!!!Δεν παμε να κλεισουμε το Καπανδριτη και ν'ανεβαινουμε διχως αυριο???Νικο ακους???:original:

Stunt Mike
17-04-11, 12:57
Συμφωνω απολυτα με τον Kloukaki,το βιντεο δεν ηταν κατι εξωπραγματικο παρολο που προιδεαζε για κατι τετοιο.Προσωπικα πιστευω ηταν ατυχης η επιλογη της διαδρομης για ενα αμαξι τοσο δυνατο.Η ξενη σκηνη εχει να επιδειξει πολυ καλυτερα οργανωμενα ντριφτοβιντεακια(οπως αυτο που ανεβασε ο Dr Yamastura) ή το Ιαπωνεζικο χαρακιρι στα γυρω βουνα.

Z4 DCT
17-04-11, 14:29
Δεν ηξερα τον Πατελο μεχρι σημερα....το ονομα του Τσιγκρη το ηξερα απο περιοδικα αυτοκινητου που αγοραζα πριν χρονια (κατι ισως θυμαμαι και για τον Πατελο απο τοτε), και το ονομα Γιαννακης το μονο που μου θυμιζει ειναι μπασκετ...:original:

Αλλα το βιντεο οντως ειναι απιστευτα βαρετο στην αρχη με τα εφε.....και ειμαι σιγουρος οτι μπορουσε να βρει πολυ καλυτερο δρομο να διπλωνει το τερας....
Ετσι κι αλλιως ακομα και αυτα που κανει ουτε στον υπνο μου δε τα κανω...:original:

Stathis
17-04-11, 14:56
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αυτή η επίθεση στον Στράτο? Επειδή δεν του άρεσε ΠΟΛΥ το βίντεο??? Ούτε εμένα με ενθουσίασε
δεν εγινε καμια επιθεση, ουτε στο στρατο, ουτε στο δρ.γιαμαστουρα (γιατρε μου αχρειαστος να ειστε...:thumbsup:), παρεξηγηση ηταν...
δικαιωμα του στρατου και οποιου αλλου να μην του αρεσει ενα βιντεο, ή να θαυμαζει περισσοτερον τον εναν, ή τον αλλο. αλιμονο...
απλα εγινε παρανοηση οτι απαξιωνε τον οδηγο, κατι που δεν ηθελε φυσικα ο στρατος, οι εξηγησεις δοθηκανε, το θεμα αποσαφηνίστηκε, ολα καλα...:original:

Monsta
17-04-11, 15:01
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αυτή η επίθεση στον Στράτο? Επειδή δεν του άρεσε ΠΟΛΥ το βίντεο???


Έλα μου ντε




αλλά η τεχνική του δεν είναι και τόσο καλή.

Θα μπορούσε να ήταν πολύ καλήτερος




Προσωπικα πιστευω ηταν ατυχης η επιλογη της διαδρομης για ενα αμαξι τοσο δυνατο.Η ξενη σκηνη εχει να επιδειξει πολυ καλυτερα οργανωμενα ντριφτοβιντεακια(οπως αυτο που ανεβασε ο Dr Yamastura) ή το Ιαπωνεζικο χαρακιρι στα γυρω βουνα.


Έτσι έτσι πέστα Χρυσόστομε thumb


https://mebelki.zoni.pl/dni/2009/08/07/Ten_adres_www_nie_dzia%5Bl%5Da.png

stef
17-04-11, 15:15
το βιντεακι δεν το ξερω αλλα ξερω τον δρομο....κακακια αμα πεις οτι πας γρηγορα;)

Τον δρόμο τον κάνω από 0 κυριολεκτικά χρονών σαν συνοδηγός!
Θυμάμαι ανάβαση με τον πατέρα μου στο τιμόνι, αρχικά με 2002 tii , και μετά με 323 Ε21 με μπλοκέ...
Δεν νομίζω στην ζωή μου να ξανακάνω καλύτερη ανάβαση!
Την έκανα και εγώ πέρσυ από Λεωνίδιο στον Κοσμά, ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.
Θέλει πολλά χέρια και @.....

Υ.Γ: Πατέλος μεγάλο χέρι...
Τον θυμάμαι από εποχής Miata 1.8..

Monsta
17-04-11, 15:22
Τον δρόμο τον κάνω από 0 κυριολεκτικά χρονών σαν συνοδηγός!
Θυμάμαι ανάβαση με τον πατέρα μου στο τιμόνι, αρχικά με 2002 tii , και μετά με 323 Ε21 με μπλοκέ...
Δεν νομίζω στην ζωή μου να ξανακάνω καλύτερη ανάβαση!
Την έκανα και εγώ πέρσυ από Λεωνίδιο στον Κοσμά, ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.
Θέλει πολλά χέρια και @.....

Υ.Γ: Πατέλος μεγάλο χέρι...
Τον θυμάμαι από εποχής Miata 1.8..


Είσαι ΩΡΑΙΟΣ ρε, στο χω πει??? Είσαι Ω Ρ Α Ι Ο Σ ! ! ! ! ! !

stef
17-04-11, 15:27
Το ξέρω, αλλά συνήθως μου το λένε κοριτσάκια....!!! χα χα χα
Καλά πρέπει να σου δείξω φώτος με αγωνιστικό 2002 που τρέχει ο πατέρας μου Τατόι και ανάβαση Αφιδνών και Πανοράματος Βούλας τότε 1971-1973 περίοδο....

stef
17-04-11, 15:32
Κάτι βρήκα......
Έτσι επειδή είσαι καλό παιδάκι!!!
Και κάπου έχω και φώτο από 4Τροχούς 1971-1972 από Αφίδνες...

Monsta
17-04-11, 15:43
Εσένα ήτανε large :original:. Εμένα έτρεχε με NSU & Φιατάκι 128.

Monsta
17-04-11, 15:45
Κάτι βρήκα......
Έτσι επειδή είσαι καλό παιδάκι!!!
Και κάπου έχω και φώτο από 4Τροχούς 1971-1972 από Αφίδνες...


edit: Αυτά δε μας τα χες πει. Και δυστυχώς δε μπορώ να σου ρίξω ποοοooοολλά 'thanks'. thumb

stef
17-04-11, 15:46
Δεν είναι δικό του το αυτοκίνητο.
Δανεικό ήταν κ είχε τρέξει σε καμια 10αρία αγώνες τελείως ερασιτεχνικά!
Αλλά έχει "φάει" ώρες ατελείωτες σε συνεργεία φτιάχνοντας 2002. Μιλάμε για μεγάλη τρέλλα...
Άντε μετά εγώ να βγω Audakias ή Mercedakias (μπλιαχ...)
Ψάχνω να βρώ και από ανάβαση Αφιδνών να την scanάρω!

nikos1400
17-04-11, 16:31
Στράτο, ο Παντελής είναι πολύ έμπειρος και έχει πάμπολλες ώρες στις Σέρρες με θηρία, σαν δοκιμαστης του Drive. Ξέρει να κάνει χρόνους, εδώ κάνει χαβαλέ για την κάμερα ...

εγω θα συμφωνησω με τον Πανο εδω,
πλακα εχει το βιντεακι για χαβαλε.

R e s p e c t βεβαιως στον Πατελο που τον εχω απολαυσει και εγω στα γραπτα του (και οντως και γω τον ειχα "ξεχωρισει" στο drive καποτε που το διαβαζα, πριν ανοιξω καν το "ιντερνετ") :notworthy:

αλλα....
το βιντεο μου φαινεται εμενα λιγο "ατυχη" παραγωγη.
εαν καταλαβα καλα στην αρχη καπου εχουν μονταρει ηχο απο το παιχνιδι-pc "bmw m3" ??
με δυο-τρεις gopro σωστα τοποθετημενες θα ειχανε παρει απειρως καλυτερα αποτελεσματα απο την ιδια διαδρομη. σαν εικονα στο βιντεο εννοω.

manosm3
17-04-11, 17:15
Απο 3:32 έως 3:37 είναι όντως η διαδρομή Μαγούλα - Δερβενοχώρια και μια φουρκέτα πιο πρίν αλλά το υπόλοιπο είναι απο άλλα μέρη μιας και την διαδρομή αυτή τη κάνω απο πολύ μικρός και ξέρω και την παραμικρή λακούβα.

Πολύ καλό βίντεο και καλός οδηγός, αλλά η τεχνική του δεν είναι και τόσο καλή. Εκτός απο 1-2 φάσεις που μπαίνει αλεπάλληλα στα "s" όλο το υπόλοιπο είναι υπερστροφή ισχύος στην κορυφή ώς την έξοδο και όχι μεταφορά βάρους. Θα μπορούσε να ήταν πολύ καλήτερος

...λεει εκεινος που δεν μπορουσε να παντηλικωσει στην πλατεια του σεφ :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
:thumbsdown:

stef
17-04-11, 17:17
Δεν νομίζω ένα τόσο όμορφο θέμα να γίνεται πεδίο αντιπαράθεσης βρε παιδιά
Όλοι μια παρέα είμαστε.

Z4 DCT
17-04-11, 17:18
Εδω λεμε να ηρεμησει το θεμα..........:rally:

kloukakis
17-04-11, 17:45
...λεει εκεινος που δεν μπορουσε να παντηλικωσει στην πλατεια του σεφ :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
:thumbsdown:

....αρα το συμπέρασμα είναι οτι γνώμη έχουν μόνο όσοι μπορούν να παντηλικώσουν την πλατεία του σεφ??

Συμφωνώ με το αμέσως επόμενο ποστ στου stef.

nik200
17-04-11, 18:59
εγω αυτο που παρατηρω ειναι οτι οσοι ασχολουνται με drift ειπαν αμεσως οτι καλο το video..μεχρι εκει ομως..απο κει και περα ο πατελος δεν κανει drift αλλα παντες..σε δυσκολο δρομο και αυτο πρεπει να το σεβομαστε εστω και με κλειστη κυκλοφορια...περαν αυτου κανεις δεν ειπε οτι ο πατελος δεν ειναι καλος..στο κατω κατω ομως αυτη δεν ειναι η δουλεια του???? 20 χρονια πχ..οδηγαει αμαξια γρηγορα αργα τα παντα..κατ εμε δεν επρεπε απλα να ναι καλος αλλα τρικαλος...το αποριας αξιον δεν ειναι αν αυτος ειναι καλος αλλα γιατι δεν ειναι καλοι οι υπολοιποι???

nik200
17-04-11, 19:06
Αυτος πραγματικα το παει..κομματια!!!!Δεν παμε να κλεισουμε το Καπανδριτη και ν'ανεβαινουμε διχως αυριο???Νικο ακους???:original:

καποια στιγμη θα γινει και αυτο..ακομα μαθαινω...οταν ομως το μαθω θα τραβηξουμε ωραιο video....

stratos
17-04-11, 20:17
...λεει εκεινος που δεν μπορουσε να παντηλικωσει στην πλατεια του σεφ :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
:thumbsdown:

Αστείο..... ξεκαρδιστήκαμε πάλι. Με 14 posts και χωρίς να με ξέρεις προσωπικά καλό θα ήταν να μην κάνεις τέτοια σχόλια. Τουλάχιστον ο Μόνστα με ξέρει σε προσωπικό επίπεδο και έγραψε κάτι.

chief
17-04-11, 20:18
...λεει εκεινος που δεν μπορουσε να παντηλικωσει στην πλατεια του σεφ :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
:thumbsdown:
Δηλαδη αμα θελει να πει καποιος την αποψη του αποδοση του Μιραλας ή του Σισε σε ενα ματς πρεπει να ξερει να κάνει ντριμπλές, τακουνάκια και αψογο κοντρολ με την μπάλα ?

Thomelef
17-04-11, 20:41
ναι ρε τι βλακείες είναι αυτές. να το ξέραμε να φωνάζαμε τον τσουτσίγια και τον καζάμα
άμα ήταν για να καταθέσουν γνώμη...απαράδεκτο το ποστ και άκρως προσβλητικό χωρίς
κανένα λόγο...

Monsta
17-04-11, 20:47
Για όσους ενδιαφέρθηκαν, το βιντ έχει γυριστεί στην Εύβοια.

Stunt Mike
17-04-11, 21:08
καποια στιγμη θα γινει και αυτο..ακομα μαθαινω...οταν ομως το μαθω θα τραβηξουμε ωραιο video....

Tι να μαθεις ρε αγορι???Το'χεις το Μιτριο λεμε!!thumb

Dioskouroi
17-04-11, 21:10
αλλα....
το βιντεο μου φαινεται εμενα λιγο "ατυχη" παραγωγη.
εαν καταλαβα καλα στην αρχη καπου εχουν μονταρει ηχο απο το παιχνιδι-pc "bmw m3" ??
με δυο-τρεις gopro σωστα τοποθετημενες θα ειχανε παρει απειρως καλυτερα αποτελεσματα απο την ιδια διαδρομη. σαν εικονα στο βιντεο εννοω.

Στην αρχη το βιντεο στην αρχικη του μορφη ειχαι ενα μουσικο χαλι να παιζει απο πισω γι αυτο κ τα γρηγορα πλανα στο ανοιγμα... λογικα το βγαλανε γτ οπως ολα τα ελληνικα βιντεο δεν εχουν αγορασμενα τα δικαιωματα να αναπαραγουν κομματια που ανοικουν σε δισκογραφικες, οποτε το σβησαν για να μην τους κοψει τον ηχο απο ολο το βιντεο η φορμα του youtube,
#(υπαρχει κολπο για να μενει ο ηχος οποιος ενδιαφερεται πμ):whistle:

οσο για τις GoPro Hero λογικα γνωριζεις για τι κοστος μιλαμε οι 3 GoPro???

και εν ετη 2009 που ο ειδικος τυπος εμπαινε στην κριση, και μην ξεχναμε πως το velocity ηταν φτιαγμενο απο δημοσιογραφους δεν ειχε πλατες καποιου εκδοτικου οικου απο πισω, το bugdet κυριως ειχε παει στο web κομματι του, ηταν απο τα λιγα σαιτ που υποστηριζαν επιλογη HD streaming τοτε, καθως επισης πληρωναν εξωτερικο οπερατερ κ μοντερ επιπλεον, το συγκεκριμενο βιντεο κ ολα τα βιντεο του velocity (και του mycar) ηταν με μια κυρια εξωτερικη HD καμερα και μια handycam με βεντουζα για τα on-board... :/

ps. για να καταλαβεις για τις goPro οσο ημουν στην option ειχε εγκρυθει η αγορα 1 τεμαχιου για ολο τον ομιλο νομιζω...

chief
17-04-11, 21:14
Για να τελειωνουμε και με το θεμα του Παντελου...
Εγω ξερω οτι ο συγκεκριμενος δεν ειναι ντριφτ οδηγος. Αντε να κανει κανα παντηλικι που και που...
Ειναι οδηγαρα ομως.

Μερικοι πιστευουν οτι για να ειναι καποιος οδηγος με @@ πρεπει σωνει και καλά να πηγαινει και με το πλάι. Ε δεν ειναι ετσι το πραγμα.

Δεν σημαινει οτι καποιος που ειναι καλός στο ντριφτ σημαινει οτι ειναι και γρηγορος σε μια πιστα ή σε μια διαδρομη.
Απ την αλλη και ο γρηγορος στην πιστα μπορει να ειναι ασχετος ή λιγος στο ντριφτ. Δεν σημαινει οτι δεν ειναι και καλος οδηγος ομως.

Stunt Mike
17-04-11, 21:15
Δηλαδη αμα θελει να πει καποιος την αποψη του αποδοση του Μιραλας ή του Σισε σε ενα ματς πρεπει να ξερει να κάνει ντριμπλές, τακουνάκια και αψογο κοντρολ με την μπάλα ?

Οχι αλλα να ξερει να τη χειριζεται τη μπαλα βρε αδερφε....

chief
17-04-11, 21:26
τι ειναι ο χειρισμος δηλαδη?

Stunt Mike
17-04-11, 21:35
Για να τελειωνουμε και με το θεμα του Παντελου...
Εγω ξερω οτι ο συγκεκριμενος δεν ειναι ντριφτ οδηγος. Αντε να κανει κανα παντηλικι που και που...
Ειναι οδηγαρα ομως.

Μερικοι πιστευουν οτι για να ειναι καποιος οδηγος με @@ πρεπει σωνει και καλά να πηγαινει και με το πλάι. Ε δεν ειναι ετσι το πραγμα.

Δεν σημαινει οτι καποιος που ειναι καλός στο ντριφτ σημαινει οτι ειναι και γρηγορος σε μια πιστα ή σε μια διαδρομη.
Απ την αλλη και ο γρηγορος στην πιστα μπορει να ειναι ασχετος ή λιγος στο ντριφτ. Δεν σημαινει οτι δεν ειναι και καλος οδηγος ομως.

Ετσι ακριβως...η γρηγορη οδηγηση και το ντριφτ ειναι δυο τελειως διαφορετικα πραγματα-αθληματα.Βεβαια ειναι ταλεντο αλλα και θεμα προπονησης για να διακριθει καποιος και στα δυο...

chief
17-04-11, 21:38
+1000

Stunt Mike
17-04-11, 21:41
τι ειναι ο χειρισμος δηλαδη?

Να μπορεις να το πας γρηγορα σχετικα με ασφαλεια,να φρεναρεις σωστα,να κρατας καλες γραμμες,να ελεγχεις κανα παντιλικι,να μπορεις να διαγραψεις ενα τοξο απανωτες φορες χωρις να σβουριζεις,να κατεχεις 5 τεχνικες κι αλλα τοσα θεματα τεχνικης φυσεως(γιατι κι αυτο ειναι κομματι του καλου οδηγου)....αυτο ειναι χειρισμος...

Monsta
17-04-11, 21:52
Για να τελειωνουμε και με το θεμα του Παντελου...
Εγω ξερω οτι ο συγκεκριμενος δεν ειναι ντριφτ οδηγος. Αντε να κανει κανα παντηλικι που και που...
Ειναι οδηγαρα ομως.




Μ αρέσει όταν 'πατάς πόδι' Σεφ μου! :p


Πάντως σκοπός μου δεν ήταν σε καμία περίπτωση να 'ανέβει' το βιογραφικό του Παντελή στο φόρουμ, ούτε να του κάνω διαφήμιση (που δε τη χρειάζεται άλλωστε), ούτε να ανέβουν οι τόνοι. Όσοι κατάλαβαν κατάλαβαν...


Και μιας που το σκέφτομαι.......την επόμενη φορά ΠΡΙΝ ανεβάσω κάποιο βίντεο, θα συγκεντρώσω ένα POLL, ναι αυτό θα κάνω, με όοοολες τις πιθανές παραμέτρους όπως.....


Τι να κάνει ο οδηγός?

α) ντριφτ
β) πάντες
γ) κόντρα
δ) άλλο

Αν κάνει το 'α' πως να το κάνει ??

1α) με χειρόφρενα
1β) με μεταφορά βάρους
1γ) με υπερστροφή ισχύος
1δ) 'άλλη' τοποθέτηση


Αν κάνει το 'β' αντίστοιχα, πως να το κάνει?

2α) ...........
2β) ..............
2γ) ..................
2δ) ......................


Αν κάνει το 'γ', 'δ' κ.ο.κ. αντίστοιχα, πως να το κάνει?

Σε τι είδους δρόμο να το κάνει?

Με τι αυτοκίνητο να το κάνει? (όχι πάντως με Μ3 ξανά, απαπαπαπαπα)

Τι μουσική να έχει από πίσω το βίντεο?


Έτσι θα είμαστε όλοι μία χαρούμενη παρέα :thumbsup:

chief
17-04-11, 21:54
Να μπορεις να το πας γρηγορα σχετικα με ασφαλεια,να φρεναρεις σωστα,να κρατας καλες γραμμες,να ελεγχεις κανα παντιλικι,να μπορεις να διαγραψεις ενα τοξο απανωτες φορες χωρις να σβουριζεις,να κατεχεις 5 τεχνικες κι αλλα τοσα θεματα τεχνικης φυσεως(γιατι κι αυτο ειναι κομματι του καλου οδηγου)....αυτο ειναι χειρισμος...
Δεν αντιλέγω σε αυτα.

Αλλα να μην μπορει ενας συμφορουμιτης να σχολιασει ενα βιντεο γιατι πρεπει να ειναι πανω απ τον μεσο ορο οδηγου, αυτο πάει πολύ σε ενα φορουμ.

Δεν παιρνω το μερος του Στρατου στο θεμα βιντεο. Αλλωστε η αποψη μου ειναι διαφορετικη και αντιθετη με αυτου οσον αφορα το βιντεο.

Ομως δεν μπορει να πεταγετε κάποιος και να κρινει τον Στρατο και το καθε ενα σαν οδηγο με προσβλητικα σχόλια γιατι εγραψε την αποψη του.
Θα ηθελα πολυ να δω κατι τετοιους τι κανουν στον δρομο...

z3 2.2
17-04-11, 22:22
Θα ηθελα πολυ να δω κατι τετοιους τι κανουν στον δρομο...

Συνηθως τα παγωνια....:whistle:

nik200
17-04-11, 22:45
Μ αρέσει όταν 'πατάς πόδι' Σεφ μου! :p


Πάντως σκοπός μου δεν ήταν σε καμία περίπτωση να 'ανέβει' το βιογραφικό του Παντελή στο φόρουμ, ούτε να του κάνω διαφήμιση (που δε τη χρειάζεται άλλωστε), ούτε να ανέβουν οι τόνοι. Όσοι κατάλαβαν κατάλαβαν...


Και μιας που το σκέφτομαι.......την επόμενη φορά ΠΡΙΝ ανεβάσω κάποιο βίντεο, θα συγκεντρώσω ένα POLL, ναι αυτό θα κάνω, με όοοολες τις πιθανές παραμέτρους όπως.....


Τι να κάνει ο οδηγός?

α) ντριφτ
β) πάντες
γ) κόντρα
δ) άλλο

Αν κάνει το 'α' πως να το κάνει ??

1α) με χειρόφρενα
1β) με μεταφορά βάρους
1γ) με υπερστροφή ισχύος
1δ) 'άλλη' τοποθέτηση


Αν κάνει το 'β' αντίστοιχα, πως να το κάνει?

2α) ...........
2β) ..............
2γ) ..................
2δ) ......................


Αν κάνει το 'γ', 'δ' κ.ο.κ. αντίστοιχα, πως να το κάνει?

Σε τι είδους δρόμο να το κάνει?

Με τι αυτοκίνητο να το κάνει? (όχι πάντως με Μ3 ξανά, απαπαπαπαπα)

Τι μουσική να έχει από πίσω το βίντεο?


Έτσι θα είμαστε όλοι μία χαρούμενη παρέα :thumbsup:

μια χαρουμενη παρεα ειμαστε ουτως η αλλως...εγω ετσι αισθανομαι τουλαχιστον...ομως την επομενη φορα που θα ανεβασουμε ενα βιντεο και εμεις..που ειμαστε ερασιτεχνες..με budget μηδαμινο..και με αμαξια που εμεις θα πληρωσουμε απο την τσεπη μας αν κατι παει στραβα (που συνηθως παει...) τοτε εμεις γιατι να δεχτουμε την οποιαδηποτε αρνητικη κριτικη...απο τον καθενα που μιλαει εκ του ασφαλους πισω απο ενα πληκτρολογιο???και σε πληροφορω, στο χομπυ μου, εχω δει πολλους χεραδες να τα βρισκουν πολυ σκουρα και παιδια καθημερινα οπως εμεις να "κεντανε" μεσα στις πιστες...το γεγονος οτι καποιοι ειναι γνωστοι πραγματικα δεν μου λεει κατι...στην πραξη τι κανει ο καθενας...

υγ..χαιρομαι πραγματικα να μοιραζομαι με την παρεα εδω μεσα τα παντα αλλα ειναι κριμα να "εκθειαζουμε" ανθρωπους που στο κατω κατω αν μπορουμε εμεις να κανουμε 2 πραγματα αυτοι θα πρεπε να κανουν 10..αν δεν τα κανουν σορρυ αλλα θα επρεπε..και αυτο πρεπει να το λεμε...

stratos
17-04-11, 23:18
Για να τελειωνουμε και με το θεμα του Παντελου...
Εγω ξερω οτι ο συγκεκριμενος δεν ειναι ντριφτ οδηγος. Αντε να κανει κανα παντηλικι που και που...
Ειναι οδηγαρα ομως.

Μερικοι πιστευουν οτι για να ειναι καποιος οδηγος με @@ πρεπει σωνει και καλά να πηγαινει και με το πλάι. Ε δεν ειναι ετσι το πραγμα.

Δεν σημαινει οτι καποιος που ειναι καλός στο ντριφτ σημαινει οτι ειναι και γρηγορος σε μια πιστα ή σε μια διαδρομη.
Απ την αλλη και ο γρηγορος στην πιστα μπορει να ειναι ασχετος ή λιγος στο ντριφτ. Δεν σημαινει οτι δεν ειναι και καλος οδηγος ομως.

Χριστόφορε αυτό προσπάθησα να γράψω αλλά δεν το κατάφερα. Τα έγραψες όλα με λίγα λόγια

katsaraios
17-04-11, 23:25
τελικα το ζορι ποιο ειναι ρε παληκαρια???
ο Πατελος που ειναι οδηγαρα αλλα δεν κανει και πολλα στο βιντεο??
ο Μονστα που εβαλε το βιντεο??
ο Στρατος που εγραψε οτι δεν του αρεσει και πολυ?(χοντρικα το λεω)
οι ντριφτοεξπερ που δεν βλεπουν αυτα που οι ιδιοι ΘΑ εκαναν με σιγουρια παραπανω?
το Μ3 που ανεβαινει με 2α και αμα το ειχαμε στα χερια μας θα ξεμπαζωναμε την ασφαλτο???
αρχιζει το φορουμ και θυμιζει αλλες καταστασεις που επρεπε να δικαιολογει και να "τεκμηριωνει" ο καθενας το καθε βιντεακι μην τυχον και τον κραξουν....

kostas 325
17-04-11, 23:33
[QUOTE=chief;155027]Για να τελειωνουμε και με το θεμα του Παντελου...
Εγω ξερω οτι ο συγκεκριμενος δεν ειναι ντριφτ οδηγος. Αντε να κανει κανα παντηλικι που και που...


Τον ειχα δει πριν 10 μερες στο δρομο για σουνιο με το miata...
και το πηγαινε ολο με το πλαι...

z3 2.2
17-04-11, 23:35
Χριστόφορε αυτό προσπάθησα να γράψω αλλά δεν το κατάφερα. Τα έγραψες όλα με λίγα λόγια
Βan στον Στρατο:th_Laie_67-1:

Λοιπον εγω λεω να ασχοληθουμε με το γεγονος οτι αυτα τα βιντεο γινονται σε δημοσιους δρομους
Τι πανα πει "ειχε τσιλιαδορους"????? εεεε???

και αμα φυγει και κοπανησει και παρει φωτια και καει το πουρναροδασος????
εεεεε????
μετα ποιος θα φταιει?????
ο τσιλιαδορος??????
εεεε????

panos90
18-04-11, 01:55
το αγαπημενο μου βιντεακι απο αμαξι που το πανε ΤΑΠΑ.. και ειναι Ελληνας ειναι αυτο.


https://www.youtube.com/watch?v=cFkQ1zbbtP8&feature=channel_video_title


https://www.youtube.com/watch?v=8FOREvoeFJ4&feature=relmfu

μπροστοκινητο βεβαια... αλλα...

aristent
18-04-11, 06:37
το αγαπημενο μου βιντεακι απο αμαξι που το πανε ΤΑΠΑ.. και ειναι Ελληνας ειναι αυτο.
https://www.youtube.com/watch?v=cFkQ1zbbtP8&feature=channel_video_title
..

:th_Laie_67-1::hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:
.....γκρεμοι, γεφυρια, πετρες, παπαρογείτονες,....και στο τελος,:shok:αυτο ηταν ολο? :th_Laie_67-1::hystericalbs1::hystericalbs1:

Θα το βαλω το βιντεο στο Χιουμορ!!!!!...να το απολαυσουν και αλλοι.:thumbsup: