PDA

Επιστροφή στο Forum : Acrapovic σε Μ3 Ε92....



lourbas
13-01-10, 18:52
Καλησπερα κ παλι απο μενα!
Σημερα εβαλα επιτελους την εξατμιση που καιρο τωρα ζαχαρωνω κ ευελπιστω οτι ειναι οτι καλυτερο στην αγορα αυτη την στιγμη!

Θα πω απλα τις πρωτες εντυπωσεις κ περνωντας ο καιρος κ κανοντας κ τις δοκιμες μου θα εχω ακομα περισσοτερες πληροφοριες!
Καταρχην ευχαριστω κ δημοσια τον Νικο (speed and style) κ τα παιδια στο συνεργειο BMW οπου εκανα την τοποθετηση....(δεν γνωριζω αν μπορω να το αναφερω η οχι...) ...Αψογοι κ στην συνενοηση αλλα κ γενικα στην εξυπηρετηση!:warriorsmiley:

Εχουμε κ λεμε λοιπον .... με αριστα το 10....

ΗΧΟΣ.....για μενα 11.....οχι πολυ δυνατος, αλλα οσο πρεπει μπασος κ ηψισυχνος οσο ανεβαινουν τα χλμ....11 με τονο λοιπον....(αποκλειω εξατμισεις που ουρλιαζουν διοτι γνωμη μου χαλανε το ''υφος'' κ τον χαρακτηρα του αυτοκινητου αυτου)

ΠΟΙΟΤΗΤΑ.....απλα 11 κ παλι.......η εξατμιση εκτος του οτι ειναι πουπουλο σε σχεση με την μαμα εχει κ μια ποιοτητα, απο τα καζανια μεχρι ακομα κ τις ραφες στο τιτανιο που απλα θα την ζηλευε κ το εργοστασιο....

ΑΠΟΔΟΣΗ.....λογο του οτι πριν ειχα κ προγραμα, αλλα ειχα ξυλωσει κ τους ΠΡΟκαταλυτες, ακομα ειμαι στην φαση λεπτομερης αναζητησης, διοτι ο ηχος δεν θελω να με ξεγελαει!
Αν αυτο που ειδα σε μια δοκιμη που εκανα ειναι αληθινο, πιστευω με την καταλληλη ρυθμιση στο προγραμα θα μπορω να βαλω κ εδω ανετα 10!...προς το παρον ειμαστε στο 9:hystericalbs1:....

Αντε κ εις ανωτερα λοιπον....ανοιξε κ ο δρομος για τον ESS πλεον....:th_Laie_67-1:

Υ.Γ.....καλα το βαρος της μαμα σε σχεση με τουτη εδω απλα ειναι στανταρ η πιο σιγουρη απο ολες τις βελτιωσεις.....:thumbsup::whistle::hyste ricalbs1:....

sokinm3
13-01-10, 18:54
καλοριζικη Παναγιωτη......σου ευχομαι οτι καλυτερο

scania124
13-01-10, 18:55
καλοφορετη και καλο ρυζικη.......και καλα ουρλιαγματα:thumbsup:

stratos
13-01-10, 18:56
Καλορίζικη και καλά πατήματα. Υπήρχε περίπτωση να ήσουν Μαγούλα Αττικής σήμερα?

Stathis
13-01-10, 19:00
μπραβο παναγιωτη, ειναι κορυφαιος ο "ακράπας"...
καλα και "βροντερα" χιλιομετρα!

μπορεις να αναφερεις οποιον θελεις, απο αυτους που σε βοηθησαν...

lourbas
13-01-10, 19:24
Σαε ευχαριστω ολους για τα ''συγχαρικια''....:th_Laie_67-1:...λες κ γεννησε η γυναικα μου νιωθω!:th_Laie_67-1::thumbsup:....(δεν ειμαι παντρεμενος αλλα τετοια φαση μου θυμιζω...:th_Laie_67-1:)

Φιλε οχι δεν ημουν Μαγουλα σημερα!:warriorsmiley:

Οπως ειπα λοιπον εκτος του Νικου (speed and style) που τον ανεφερα κ πιο πανω, ευχαριστωτο συνεργειο BMW Σητας-Φλασκης για την ιδιαιτερη εξυπηρετηση!:thumbsup:

Σειρα εχει πρωτα ο θεος απο την αλλη εβδομαδα η τελειοποιηση του προγραματος στον ''καραφλα''...Δημητιαδης/ace motorsport κ ελπιζω να δω αυτα που θελω σε ενα αμαξι που αν κ ξεκινησα πολυ διστακτικα μαζι του, εχει αρχισει κ γινετε πολυ αγαπητο......:thumbsup::rally:

z3 2.2
13-01-10, 19:27
Ωραιος ο Σλοβενος εκδικητης!!!
Να εισαι καλα να τη χαρεις!!!

VanVIC
13-01-10, 19:28
Πραγματικά εντυπωσιακή εξάτμιση απο μια εταιρία με "ιστορία" (τουλάχιστον στις μοτοσυκλέτες).
Ετυχε και άκουσα (και την "άκουσα"...) την πρώτη AKRAPOVIC που μπήκε σε ελληνικό Μ3Ε92, μόλις την τοποθέτησαν, πραγματική έκσταση !
Καλά χιλιόμετρα λοιπόν με ηχητική πανδαισία...

Vasilis
13-01-10, 20:13
να την χαιρεσαι κ απο μενα φιλε μου.....κανονισε να την ακουσουμε κ απο κοντα ομως.....!!!!:thumbsup::thumbsup:

Christos 330
13-01-10, 20:14
Θελω βιντεο . . .


ΤΩΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

yodas
14-01-10, 09:16
σιγά την εξάτμιση ρε φίλε...αυτή φοράει και ο μπάμπης ο σουγιάς....lol

πέρα από την πλάκα νομίζω πως έκανες κορυφαία επιλογή....να την χαίρεσαι και καλές βόλτες...

Z4 DCT
14-01-10, 09:19
Ρε τι χρεπια κυκλοφορουν.........:whistle::whistle:


Καλοριζικη φιλε μου!:thumbsup:

merlin
14-01-10, 09:36
Εκανες την καλύτερη επιλογή !!! Καλοφόρετη και καλά χιλιόμετρα !!!:thumbsup:

Η εξάτμιση είναι φοβερή !!!
Εργο τέχνης, πανάλαφρη, ανατριχιαστική... είμαι τρελαμένος μαζί της !!!

Οταν την έβαλα στο 93άρι νόμισα ότι αγόρασα άλλο αυτοκίνητο... δυνατότερο χαμηλά (εκεί που το Μ κάτι χρειάζεται) και γενικά πιό ερωτεύσιμο... Κρίμα που δεν άντεξα τον θόρυβο και αναγκάστικα να την βγάλω...:ranting2: Αν είχα 92άρι, πιστεύω ότι θα την είχα ακόμη...

Να συμπληρώσω τέλος, μιάς και με εξυπηρέτησαν οι ίδιοι άνθρωποι που εξυπηρέτησαν και εσένα, ότι ο συνδυασμός της Speed and Style με την BMW-Sitas-Flaskis είναι άψογος και η εξυπηρέτηση σε πολύ υψηλό επίπεδο........:thnx:

Υ.Γ.
Οταν την έβγαλα και ενώ είχε δουλέψει κάμποσες ώρες, είχε πάρει τα χρώμματα του ουράνιου τόξου... ήταν να την κρεμάσεις σε σαλόνι για έργο τέχνης !!!

BILL007
14-01-10, 09:43
Αχ ρε Νίκο με τη φασαρία και τα τριξίματα της πολυκατοικίας...heheheh!!!:D:D:D

Prophet Of Noise
14-01-10, 09:44
Πωπωπω video ΤΩΡΑ!

Πήρες όλο το σύστημα, που δεν έχει θέση καταλύτες πίσω σωστά;

merlin
14-01-10, 09:47
Αχ ρε Νίκο με τη φασαρία και τα τριξίματα της πολυκατοικίας...heheheh!!!:D:D:D

Σωστά...
Ξέχασα να γράψω ότι βασικό ρόλο στον να αφαιρεθεί η εξάτμιση έπεξαν οι γείτονες μου !!!
Ειδικά μια ευγενέστατη κυρία που με ρώτησε : " Πότε θα το φτάξεις βρε αγόρι μου, γιατί ξυπνάνε τα παιδιά...... ":th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

BILL007
14-01-10, 09:54
Χαλασμένο Νίκο :shok::shok:...χααχχαχαχαχαχα!!!!!:t h_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

KOSTADAS
14-01-10, 10:08
Απλα κορυφη το ολλο συστημα θυμαμαι που την ειχα πιασει και εγω στα χερια μου και μου ειχε κανει εντυπωσει το βαρος της!ΠΑΝΑΛΑΦΡΗ!!
Αχ να εβγαζε και για 135i.....

Z4 DCT
14-01-10, 11:29
Σωστά...
Ξέχασα να γράψω ότι βασικό ρόλο στον να αφαιρεθεί η εξάτμιση έπεξαν οι γείτονες μου !!!
Ειδικά μια ευγενέστατη κυρία που με ρώτησε : " Πότε θα το φτάξεις βρε αγόρι μου, γιατί ξυπνάνε τα παιδιά...... ":th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαα δεν το ηξερα!!!!!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

VanVIC
14-01-10, 11:32
Απλα κορυφη το ολλο συστημα θυμαμαι που την ειχα πιασει και εγω στα χερια μου και μου ειχε κανει εντυπωσει το βαρος της!ΠΑΝΑΛΑΦΡΗ!!
Αχ να εβγαζε και για 135i.....

Μήπως έχει ήδη βγάλει ή είναι πολύ κοντά ?
Για ρίξε ένα τηλέφωνο στον Νίκο (2109850450)

Z4 DCT
14-01-10, 11:33
Μήπως έχει ήδη βγάλει ή είναι πολύ κοντά ?
Για ρίξε ένα τηλέφωνο στον Νίκο (2109850450)

και γω κατι τετοιο εχω ακουσει!! για ρωτα

Monsta
14-01-10, 11:45
Απίστευτος συνδυασμός V8 με Acrapovic.

Καλά χιλιόμετρα!

lourbas
14-01-10, 14:06
Ευχαριστω τους παντες για τα καλα σας λογια!!
:thumbsup::thumbsup::rally:

chief
14-01-10, 14:23
μπραβο lourbas,
καλα πατηματα.

yodas
14-01-10, 19:54
kostadas έχει βγάλει και είναι και διαθέσιμη....τηλ Νικ now....

m3est
14-01-10, 22:12
Για 335 εχει βγαλει παιδια οχι για 135.Μακαρι να βγαλει και για 135 αλλα ακομα δεν ειναι στο προγραμμα τους.

VanVIC
15-01-10, 13:47
Για 335 εχει βγαλει παιδια οχι για 135.Μακαρι να βγαλει και για 135 αλλα ακομα δεν ειναι στο προγραμμα τους.

Βρε Νίκο αφού ξέρεις το πρόγραμμα, γιατί δεν ενημερώνεις τον κόσμο τί (για ποιά μοντέλα) να περιμένει και να μην ξοδευει τα λεφτά του σε άλλες λύσεις ?
Υπάρχει κόσμος που θα περίμενε για μια akrapovic και το ξέρεις...

Υ.Γ. Για Ζ3 τίποτα ?
Μην :13:

lourbas
15-01-10, 14:00
Synexeia της ταινιας μια acrapovic για τον λουρμπακο εχθες....:th_Laie_67-1:...

Αφου μας πιτσιλισε καλα καλα ο ΚΟΛΟ ΚΑΙΡΟΣ:thumbsdown: ειπα να βγω να κανω μια βολτα να τα ακουσω παλι....:th_Laie_67-1:...

Λοιπον..εχω την εντυπωση (ισως ειναι η ιδεα μου) οτι οσο το παταω το αμαξι καταρχην αρχιζει να ακουγετε πιο πολυ ο ηχος απο την εξατμιση, αλλα κ οτι ολο κ καλυτερα γινονται τα πραγματα σε αποδοση....:shok:....ειλικρινα δεν ξερω αν κ τα Μ χρειαζονται adaptation αλλα διακρινω μια μικρη επιπλεον βελτιωση στη δυναμη....

Ολα θα φανουν απο Δευτερα-Τριτη που θα παω να ξαναρυθμισω το αμαξι απο την αρχη....

Υ.Γ. Αυτο παντως που μου αρεσει ειναι οτι με κλειστα παραθυρα ειναι λες κ δεν τρεχει τιποτα, εκτος ενος μικρου μπασου που κανεις εκει καπου στις 2000-2200 οπου το εκανε (πολυ λιγοτερο βεβαια) ακομα κ μαμα!

Υ.Γ. Δευτερο κ πιο σημαντικο.....εχθες το αμαξι ΖΥΓΙΣΤΗΚΕ.......
Πριν βαλω την εξατμιση κ με λαμπακι βενζινη χωρις οδηγο 1585 κιλα....
Εχθες με βενζινη ΠΡΙΝ αναψει το λαμπακι(σχεδον καθαρο 1/4) κ παλι χωρις οδηγο 1555!!!!!!!!!!!!!!:shok::whistle:.....

Διαιτα 30 κιλων λοιπον κ πραγματι κατι που περιμενα αλλα οχι τοσο πολυ να πω την αληθεια!!:rally:

Stathis
15-01-10, 14:06
ειλικρινα δεν ξερω αν κ τα Μ χρειαζονται adaptation αλλα διακρινω μια μικρη επιπλεον βελτιωση στη δυναμη....


φυσικα χρειαζονται...:thumbsup::thumbsup:

Monsta
15-01-10, 14:14
Διαιτα 30 κιλων λοιπον κ πραγματι κατι που περιμενα αλλα οχι τοσο πολυ να πω την αληθεια!!:rally:

Μα κάπου θυμάμαι να διάβασα ότι με τη δίαιτα δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα είσαι τώρα και πιο γρήγορος... :whistle:

Χωρίς πλάκα τώρα, το κτήνος πρέπει να ράβει κανονικά...

VanVIC
15-01-10, 14:22
Μα κάπου θυμάμαι να διάβασα ότι με τη δίαιτα δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα είσαι τώρα και πιο γρήγορος... :whistle:

Χωρίς πλάκα τώρα, το κτήνος πρέπει να ράβει κανονικά...

Κώστα 30 κιλά σε τέτοιο βάρος, κάνουν διαφορά, έτυχε να το'χω δεί και το πιστευω πλεον (πρέπει να χάσω 30 κιλά παραυτα).

Κάνε ένα πάτημα 0-400m με 2 ίδια αυτοκίνητα των 1500 κιλών, δίπλα-δίπλα και βάλε στο ένα έρμα 30 κιλών να δείς οτι η διαφορά είναι εμφανής.
Στο χιλιόμετρο ίσως και να μιλάμε για καρότσα.
Πάντως για τέτοιες διαφορές μιλάμε. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι σημαντικές για κάποιον ή όχι.

merlin
15-01-10, 14:26
Λοιπον..εχω την εντυπωση (ισως ειναι η ιδεα μου) οτι οσο το παταω το αμαξι καταρχην αρχιζει να ακουγετε πιο πολυ ο ηχος απο την εξατμιση, αλλα κ οτι ολο κ καλυτερα γινονται τα πραγματα σε αποδοση....:shok:....ειλικρινα δεν ξερω αν κ τα Μ χρειαζονται adaptation αλλα διακρινω μια μικρη επιπλεον βελτιωση στη δυναμη....

Χρειάζεται adaptation αρκετό.... και ο ήχος θα ομορφήνει και άλλο και θα ανέβει λίγο ακόμη....
Οταν ζεσταίνονται οι μπούκιες.... βγαίνουν λίγο πιό πίσω... τρέλλα !!!

Τι μου θυμίζεις......................... :thumbsup::thumbsup::thumbsup:

https://img25.imageshack.us/img25/6477/img0214bs.jpg

Monsta
15-01-10, 14:28
Ρε συ το ξέρω ότι θα κάνει διαφορά και στο δρόμο...

Απλά ειρωνευόμουν ένα 'άλλο' ποστ σε 'άλλο' φόρουμ.....ίσως να μη το χεις διαβάσει....

Στο κάτω κάτω 30 κιλά από μία εξάτμιση είναι ΤΡΕΛΗ διαφορά!!!!!

VanVIC
15-01-10, 14:34
Χρειάζεται adaptation αρκετό.... και ο ήχος θα ομορφήνει και άλλο και θα ανέβει λίγο ακόμη....
Οταν ζεσταίνονται οι μπούκιες.... βγαίνουν λίγο πιό πίσω... τρέλλα !!!

Τι μου θυμίζεις......................... :thumbsup::thumbsup::thumbsup:

...

Θές να τ'ακούσεις κι εσύ τώρα ?
Αμα θες, κάνουμε κι εξομολογήσεις :hystericalbs1:

m3est
08-02-10, 23:29
Θές να τ'ακούσεις κι εσύ τώρα ?
Αμα θες, κάνουμε κι εξομολογήσεις :hystericalbs1:

Για εξομολογησου VanVic.

lourbas
09-02-10, 13:03
Δεν το πες σωστα ρε...

Για εξομολογησου merlin επρεπε να ελεγες, με την αμαρτια να βγαλεις την acrapovic...:th_Laie_67-1:.......:warriorsmiley:

merlin
09-02-10, 13:49
Δεν το πες σωστα ρε...

Για εξομολογησου merlin επρεπε να ελεγες, με την αμαρτια να βγαλεις την acrapovic...:th_Laie_67-1:.......:warriorsmiley:

Δίκιο έχεις, μεγάλη αμαρτία έκανα !!!:thumbsdown:

Εχω ζητήσει συγχώρεση, αλλά το αίτημά μου εξετάζεται μιάς και ούτε ο θεός δεν συγχωρεί εύκολα τέτοια αμαρτία... :hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

lourbas
09-02-10, 17:54
Δίκιο έχεις, μεγάλη αμαρτία έκανα !!!:thumbsdown:

Εχω ζητήσει συγχώρεση, αλλά το αίτημά μου εξετάζεται μιάς και ούτε ο θεός δεν συγχωρεί εύκολα τέτοια αμαρτία... :hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:


Αντε θα βαλω κ ενα βιντεακι αυριο μεθαυριο , να εξομολογηθεις στανταρ μετα....thumb:th_Laie_67-1:

Stamatis
09-02-10, 17:56
Αντε θα βαλω κ ενα βιντεακι αυριο μεθαυριο , να εξομολογηθεις στανταρ μετα....thumb:th_Laie_67-1:
αύριο, αύριο...
:thanks:

m3est
13-02-10, 21:49
Τι θα γινει μ αυτο το βιντεακι?Θα περιμενουμε πολυ ακομα?

VanVIC
13-02-10, 23:22
Για εξομολογησου VanVic.

O Merlin να εξομολογηθεί που αποκαθήλωσε την akrapovic για τα αυτιά μιας γειτόνισας !
:ranting2:

Z4 DCT
14-02-10, 12:08
O Merlin να εξομολογηθεί που αποκαθήλωσε την akrapovic για τα αυτιά μιας γειτόνισας !
:ranting2:

Συμφωνω........και ας ηταν και γρια....:thumbsdown::thumbsdown:

munchen
14-02-10, 17:47
Συγχαρητηρια Ο συνδιασμος !!! Αλλα ο ΛΑΟΣ περιμενει βιντεο

m3est
14-02-10, 19:10
Αντε θα βαλω κ ενα βιντεακι αυριο μεθαυριο , να εξομολογηθεις στανταρ μετα....thumb:th_Laie_67-1:

O κοσμος περιμενει....

merlin
14-02-10, 19:12
O Merlin να εξομολογηθεί που αποκαθήλωσε την akrapovic για τα αυτιά μιας γειτόνισας !
:ranting2:


https://www.youtube.com/watch?v=MjwSESYv54w

lourbas
14-02-10, 20:08
O κοσμος περιμενει....

Exω εκνευριστει παραυθα.....ενω εχω τα videakia στο κιν μου, ψαχνα ν αβρω πως θα τα ανεβασω στο youtube....:th_Laie_67-1:
Eimai ανθρωπος της τεχνολογιας παναθεμα με...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Δεν ξερω που μου πανε τα 4...:hystericalbs1:

lourbas
14-02-10, 20:49
https://www.youtube.com/user/lourbasrs#p/a/u/0/SES1BazlO9o

Εχω αλλα δυο κ θα τα ανεβασω κ αυτα συντομα...

sokinm3
14-02-10, 20:56
μας τεντωσες τρελο κορμι:th_Laie_67-1:

οντως ακουγεται πολυ καλα

lourbas
14-02-10, 21:02
μας τεντωσες τρελο κορμι:th_Laie_67-1:

οντως ακουγεται πολυ καλα

Δες κ το αλλο βιντεακι που εχει στο ''καναλι'' να τεντωσεις πιο πολυ....:th_Laie_67-1:
Μιλαμε για τρελο ουρο το κοκκινακι με το αλογακι....:hystericalbs1:

m3est
15-02-10, 10:02
Δες κ το αλλο βιντεακι που εχει στο ''καναλι'' να τεντωσεις πιο πολυ....:th_Laie_67-1:
Μιλαμε για τρελο ουρο το κοκκινακι με το αλογακι....:hystericalbs1:

Off topic το αλογακι:ranting2:.Το σκορπιο θελει ο κοσμος ν ακουσει κι οχι στο ρελαντι:warriorsmiley:.

lourbas
15-02-10, 10:23
Off topic το αλογακι:ranting2:.Το σκορπιο θελει ο κοσμος ν ακουσει κι οχι στο ρελαντι:warriorsmiley:.


Tωρα ετοιμαζονται κ τα αλλα...thumb

Χρίστος
15-02-10, 10:32
εκει που μ αρεσε αυτο που ακουγα.....ακουσα και το f!!!

τι να λεμε τωρα????.........