PDA

Επιστροφή στο Forum : Fuel saver



Stathis
13-04-11, 19:17
εχω δει διαφημισεις με προϊοντα που λενε οτι κανουν οικονομια βενζινης τη ταξεως του 30%.

https://www.fueleconomy.gr/

εγγυημενα μαλιστα!

τι λετε γνωμη εχετε?

δουλεουν σε συνδυασμο με στρινγκ μπουστερ, ή θα εχει παρεμβολες?

Nino
13-04-11, 19:20
κοιτα εμενα για το χ3 δεν με ενδιαφερει(δεν θελω να χασω καθολου απο τον ατιθασο αυτο κινητηρα),αλλα αν κανει δουλεια... να το παρω για τον καυστηρα στη πολυκατοικια που ως διαχειριστης μου κανουν ολοι παραπονα...:original:

gnx
13-04-11, 19:20
MOY XA XA χαχα!

Thomelef
13-04-11, 19:20
εχω δει διαφημισεις με προϊοντα που λενε οτι κανουν οικονομια βενζινης τη ταξεως του 30%.

https://www.fueleconomy.gr/

εγγυημενα μαλιστα!

τι λετε γνωμη εχετε?

δουλεουν σε συνδυασμο με στρινγκ μπουστερ, ή θα εχει παρεμβολες?

είμαστε πολύ περίεργοι να μας πείς εσύ την γνώμη σου, μιάς και απ'ότι φαίνεται,
τα έχεις δοκιμάσει όλα...και αν μπορείς σε παρακαλώ, να τεκμηριώσεις με στοιχεία.

S8N
13-04-11, 19:23
Πλάκα πλάκα, το είχε δοκιμάσει ο πρόεδρος του S3 Club πριν χρόνια και το αποτέλεσμα ήταν...


...τζίφος. Οπότε πάει κι αυτό. Πάμε τώρα στο παραφλού του Καματερού.

Z4 DCT
13-04-11, 19:26
Πλάκα πλάκα, το είχε δοκιμάσει ο πρόεδρος του S3 Club πριν χρόνια και το αποτέλεσμα ήταν...


...τζίφος. Οπότε πάει κι αυτό. Πάμε τώρα στο παραφλού του Καματερού.

Η στον Φικιωρη......
https://www.youtube.com/watch?v=ynjpymHIHO4

ghost-rider
13-04-11, 19:28
Κιολας? Αυτα ειναι!

Λοιπον ειμαι ανιδεος επι του ζητηματος, αλλα καποια στιγμη πριν χρονια ειχα διαβασει ενα αρθρο του Διονυση Χοιδα για το συγκεκριμενο ζητημα.

Ουτε λιγο ουτε πολυ κατεληξε στο οτι... Οντως πολώνοντας τα μορια του καυσιμου πετυχαινεις τα υποσχόμενα!!!
....
Επισης ομως ελεγε οτι εξαιτιας των θερμοκρασιων που αναπτυσσονται στο χωρο του μηχανοστασιου οι μαγνητες χανουν πολυ γρηγορα τις ιδιοτητες τους.
Δηλαδη τα μαγνητακια θα δουλεψουν μια φορα, μεχρι να ζεσταθεί η μηχανη!
Αυτα.

Stathis
13-04-11, 19:30
κοιταξε θωμα για να το δοκιμασω στο V10 επρεπε να παρω καμια 10αρια μαγνητακια.

ετσι αποφασισα να το δοκιμασω στη λαμπρετα. βρισκομαι στο τελικο σταδιο της αξιολογησης...

οσον αφορα την τεκμηριωση εδω μιλαμε για σοβαρο προϊον με αεροπορικη τεχνολογια:


Από πού προέρχεται αυτού του είδους η τεχνολογία του FuelEX?

Στο απόγειο του δευτέρου παγκοσμίου πολέμου, η R.A.F και η U.S.A.F. προσπαθούσαν να βρουν τρόπους να αυξήσουν την ακτίνα δράσης των πολεμικών τους αεροπλάνων, καταδιωκτικών και βομβαρδιστικών. Έτσι δημιούργησαν ένα παρόμοιο μηχανισμό που λειτουργούσε με ηλεκτρομαγνητισμό, ο οποίος όμως ήταν πολύ βαρύς και μεγάλος και το όλο σχέδιο απορρίφτηκε, διότι απαιτούσε μία μεγάλη εξωτερική πηγή ενέργειας.

Σήμερα πλέον μπορούμε να δημιουργήσουμε τα ίδια και μεγαλύτερα μαγνητικά πεδία χρησιμοποιώντας συσκευές όχι μεγαλύτερες από ένα σπιρτόκουτο. Το 1952 ο Felix Bloch και ο Edward Mills Purcell βραβεύτηκαν με το βραβείο Νόμπελ για τις έρευνές τους πάνω στα μαγνητικά πεδία σε σχέση με την επίδρασή τους στα καύσιμα, υγρά, στερεά ή αέρια.

Την δεκαετία του 1950, ο επιστήμονας πυραυλικών συστημάτων Simon L. Ruskin ανακάλυψε πως η μαγνητική διέγερση μπορεί να μετατρέψει το παραϋδρογόνο σε ορθοϋδρογόνο. Αυτή η διέγερση, που πραγματοποιούταν με μαγνητικό πεδίο, είχε σαν αποτέλεσμα την αύξηση της κίνησης των μορίων υδρογόνου και κατά συνέπεια την δραματική αύξηση της αποδοτικότητας του καυσίμου.

Η τεχνολογία αυτή τελειοποιήθηκε αρκετά χρόνια αργότερα, και καταχωρήθηκε σαν παγκόσμια πατέντα. Χρησιμοποιεί 2 υπερμαγνήτες οι οποίοι είναι οι πιο ισχυροί και μόνιμοι μαγνήτες που υπάρχουν και άλλα 3 ειδικά υλικά που μόνο το FuelEX® έχει, κάνοντας το προϊόν μας να έχει δεκαπλάσια απόδοση από τα ανταγωνιστικά προϊόντα. Μετά από δεκαετίες τεχνολογίας και έρευνας, μπορείτε εσείς πλέον σήμερα να απολαμβάνετε τα πολλά οφέλη του.

δε νομιζω ομως να ειναι μουφα...


Τα οφέλη

Οικονομία στα καύσιμα έως και 30%

Εως 30% περισσότερα χιλιόμετρα

Αύξηση ροπής ιπποδύναμης μέχρι και 13%

Μείωση των εκπομπών καυσαερίου έως και 80%

Ομαλότερη λειτουργία κινητήρα

Καθαρίζει τα συσσωρευμένα κατάλοιπα στον χώρο καύσης του κινητήρα και ο κινητήρας σας παραμένει καινούργιος χωρίς φθορές

Ευνοϊκό για το περιβάλλον

Χωρίς έξοδα συντήρησης

Γρήγορη και εύκολη τοποθέτηση χωρίς εργαλεία μέσα σε 1 λεπτό

Δεν φθείρεται και δεν χρειάζεται ποτέ αντικατάσταση. Κρατάει για μιά ζωή.

Μπαίνει σε όλα τα οχήματα, παλιά και καινούργια ανεξάρτητα τον τύπο καυσίμου (βενζίνη, πετρέλαιο κλπ)

Μπορεί να μεταφερθεί πολύ εύκολα από το παλιό σας αυτοκίνητο στο καινούργιο.

Είναι σαν να πληρώνει από μόνο του, βάση της οικονομίας που κάνει, ξανά και ξανά.

Μειώνει ή παύει την κρουστική καύση (πυράκια)

Η λειτουργία του είναι τέτοια που σαν επιπρόσθετο αποτέλεσμα είναι σαν να αυξάνει τα οκτάνια του καυσίμου

Μειώνει τη θερμοκρασία του κινητήρα (2-5 βαθμούς) και αυτό γιατί επιτυγχάνουμε τέλεια καύση μίγματος

Monsta
13-04-11, 19:34
Έχω βάλει ένα στο πασσάτ εδώ και ένα χρόνο (μου το δωσε πελάτης μου να το δοκιμάσω) και δεν έχω δει καμία απολύτως διαφορά.

gnx
13-04-11, 19:36
Καλά να πάθεις με το κουVAG!

Kostas_1
13-04-11, 19:36
deja vu


Να το βαλω στο χιουμορ? :D

Stathis
13-04-11, 19:39
φταει το πασατ...

ποιο χιουμορ, εδω τεκμηριωνουμε σοβαρα πραγματα...
παρακαλω πολυ!

Thomelef
13-04-11, 19:44
κοιταξε θωμα για να το δοκιμασω στο V10 επρεπε να παρω καμια 10αρια μαγνητακια.
ε ναι που να το κάνεις...με τόσα μαγνητάκια έτσι και πάς να μπείς σε καράβι το
καλοκαίρι, θα κολήσεις στο ταβάνι με τη μία.




ετσι αποφασισα να το δοκιμασω στη λαμπρετα. βρισκομαι στο τελικο σταδιο της αξιολογησης...
μήπως η λαμπρέτα είναι στο τελευταίο στάδιο και κοντεύει να γίνει λαμπρινή???




οσον αφορα την τεκμηριωση εδω μιλαμε για σοβαρο προϊον με αεροπορικη τεχνολογια:
έβαλε το χέρι του ο μπουλέκος πάλι???




δε νομιζω ομως να ειναι μουφα...
αφού το πράμα μιλάει μόνο του ρε φίλε...βλέπεις τπτ παράλογο???


Τα οφέλη

Οικονομία στα καύσιμα έως και 30%

Εως 30% περισσότερα χιλιόμετρα

Αύξηση ροπής ιπποδύναμης μέχρι και 13%

Μείωση των εκπομπών καυσαερίου έως και 80%

Ομαλότερη λειτουργία κινητήρα

Stathis
13-04-11, 19:48
κοιταξε θωμα, το θεμα εδω δεν προσφερεται για πλακιτσα...
σε παρακαλω πολυ!
αν ενα θεμα δεν το ξερεις μη μας ενοχλεις.
εδω γινεται επιστημονικη προσεγγιση.

Thomelef
13-04-11, 19:55
κοιταξε θωμα, το θεμα εδω δεν προσφερεται για πλακιτσα...
σε παρακαλω πολυ!
ok dada!!




αν ενα θεμα δεν το ξερεις μη μας ενοχλεις.
εδω γινεται επιστημονικη προσεγγιση.
αφού είπαμε...ο μπουλέκος έβαλε το χέρι του.

πέραν της πλάκας, εγώ το δοκίμασα. έχει πολύ καλά αποτελέσματα. ειδικά στα
πατήματα. αν κάνει πως σε περνάει κανείς, ο μαγνήτης σε βοηθάει να κολήσεις
πίσω στο πορτ μπαγκάζ του. έτσι η διαφορά, δεν είναι ποτέ μεγαλύτερη απο
ακριβώς ένα αυτοκίνητο...λίγο χάλασε η φάση βέβαια απο τότε που βγήκαν τα
κάρμπον πορτ μπαγκάζ...

nikos1400
13-04-11, 20:10
πανω απ'ολα μην ξεχνατε οτι
το μεγεθος μετραει !
https://fuelxx-economy.gr/?%D4%EF%F0%EF%E8%DD%F4%E7%F3%E7,75
:hystericalbs1:

Stathis
13-04-11, 20:13
καλα εσυ εισαι ικανος να φορεσεις και βιομαγνητικο μασαζοκαλσον για να κρατηθεις με το κασονι...

Thomelef
13-04-11, 20:15
όντως πρόκειτε για επιστημονική ανακάλυψη, και μάλιστα προερχόμενη απο τους
εξωγήινους...


εδώ είναι ακόμα σε πειραματικό στάδιο...:th_Laie_67-1:

Stathis
13-04-11, 20:29
θριαμβος!
βρηκαμε λυση και για την πολυκατοικια του νινο! https://www.monachos.gr/forum/topic.asp?TOPIC_ID=840

δεν ξερω αν προσαρμοζεται και σε αμαξι...

Stathis
13-04-11, 20:44
οριστε απιστε θωμα!


https://www.youtube.com/watch?v=pmdbDV6KZog

Thomelef
13-04-11, 20:57
ένας εγώ και άλλος ένας ο γιακουματος...τελικά είμαστε οι μόνοι δύσπιστοι απ'ότι φαίνεται...
εγώ απορώ πως η γιωργάρα δεν το ανακάλυψε ακόμα...

Thomelef
13-04-11, 20:59
καλα εσυ εισαι ικανος να φορεσεις και βιομαγνητικο μασαζοκαλσον για να κρατηθεις με το κασονι...

πέραν της πλάκας, πολύ θα ήθελα να διάβαζα και την άποψη του ευάγγελου, τόσο
για αυτό το θέμα, όσο και για το στρινγκ...:D

oldcarskickass
13-04-11, 21:22
Κιολας? Αυτα ειναι!

Λοιπον ειμαι ανιδεος επι του ζητηματος, αλλα καποια στιγμη πριν χρονια ειχα διαβασει ενα αρθρο του Διονυση Χοιδα για το συγκεκριμενο ζητημα.

Ουτε λιγο ουτε πολυ κατεληξε στο οτι... Οντως πολώνοντας τα μορια του καυσιμου πετυχαινεις τα υποσχόμενα!!!
....
Επισης ομως ελεγε οτι εξαιτιας των θερμοκρασιων που αναπτυσσονται στο χωρο του μηχανοστασιου οι μαγνητες χανουν πολυ γρηγορα τις ιδιοτητες τους.
Δηλαδη τα μαγνητακια θα δουλεψουν μια φορα, μεχρι να ζεσταθεί η μηχανη!
Αυτα.

Όχι πρέπει να κάνεις κάποιο λάθος, το ίδιο άρθρο θυμάμαι και εγώ.

Ανέφερε ότι ΔΕΝ επτυγχάνονταν οικονομία. Τουλάχιστον δεν είχα κάποια επίσημη έρευνα που να το αποδεικνύει.

Επίσης πάνω από κάποιους βαθμούς σχεδόν κάθε υλικό χάνει τις μαγνητικές του ιδιότητες. Οι θερμοκρασίες αυτές όμως είναι ΠΑΡΑ πολύ υψηλές.

Στο ίδιο άρθρο του Χοϊδά αναφέρονταν ένας Κινέζος ο οποίος έβαλε μαγνήτες σε αγωγούς μεταφοράς υγρών καυσίμων.Κάπου στα τέλη του 80.

Το αποτέλεσμα αυτού του πειράματος ήταν ότι οι αγωγοί ΔΕΝ στόμωναν τόσο εύκολα όσο χωρίς τα μαγνητικά πεδία.

Στάθη σε κάποιο μονοψήφιο τεύχος ήταν, για δες.

Έχω χάσει την μπάλα με τις μετακομίσεις, το έχω 100% αλλά δεν ξέρω σε ποιο μέρος της Ελλάδας είναι.

z3 2.2
13-04-11, 21:48
Ωραια με την βενζινη.
Με το υγραεριο δουλευει????

oldcarskickass
13-04-11, 22:32
Από εβδομάδα θα ψάξω στο database του science direct αν υπάρχει κάποιο paper, αναφορά κτλ κτλ για περί ενίσχυσης της θερμογόνου δύναμης ενός καυσίμου, ή της βελτιστοποίησης της καύσης μέσω μαγνητισμού.

z3 2.2
13-04-11, 22:48
Mε αυτους τι σχεση εχει?

https://www.youtube.com/watch?v=dscfeQOMuGw

halkida116mpack
13-04-11, 22:59
εγω ειμαι σιγουρος οτι δουλευει και προσφερει τα αναμενομενα...

(προς οφελος αυτου που το εμπορευεται)

m-power_01
14-04-11, 01:48
Εχουμε ξανασυζητησει για αυτο θεμα εδω https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=4737

και εχω πει την αποψη μου εδω https://www.bmwfans.gr/forum/showpost.php?p=99261&postcount=12

και εδω https://www.bmwfans.gr/forum/showpost.php?p=99281&postcount=17

M3 GT ATHENS
14-04-11, 03:19
Αγαπητοί φίλοι πρόκειτε για απλούς μαγνήτες αρκετά ισχυρούς μέν σε σχέση με το μέγεθός τους οι οποίοι τοποθετούνται στην είσοδο του καυσίμου στους κινητήρες λίγο πριν την μπεκιέρα....που όμως ...και χωρίς να προσβάλω κανέναν δεν κάνουν τίποτε παρά πάνω απο το να επεμβαίνουν στο ιξώδες του καυσίμου(ρευστότητα) με το να το κάνουν λίγο πιό λεπτόρευστο και έτσι να αυξάνουν ελαφρώς την πίεση του καυσίμου στη μπεκιέρα.........Ναί ξέρω ακούγεται κάπως περίεργο αλλά η γνώμη μου προέρχεται μέσα απο αρκετά τέστ αυτών των προιόντων παλαιότερα!!
Οφείλω λοιπόν να σας πώ ότι σε ορισμένα αυτοκίνητα κυρίως παλαιότερης τεχνολογίας λειτούργησε σωστά ...ενώ σε κινητήρες με υψηλή πίεση καυσίμου και ειδικά με άμεσο ψεκασμό π.χ. group vag κλπ. το αποτέλεσμα ήταν πρός το χειρότερο.
Λειτουργεί άψογα σε καυστήρες πετρελαίου καθώς το πετρέλαιο είναι παχύρευστο σε σχέση με την βενζίνη και με τα μαγνητάκια αυτά θα δείτε καλύτερη καύση την οποία και θα διαπιστώσετε ιδίοις όμαση απο τις ενδείξεις του καυστήρα...θερμοκρασία, φλόγα..κλπ.!
Τώρα θα μπορούσα να σας γράψω σελίδες για να σας εξηγήσω τα παραπάνω...αλλά τα πολλά τά λόγια τα βαριέμαι...οπότε όποιος καταλαβαίνει και την μαγνητο-υδραυλική ανάρτηση που πλέον μπήκε και σε κάποια μοντέλα παραγωγής θα εννοήσει και τα παραπάνω.
ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ....λειτουργεί υπό προυποθέσεις και αναλόγως τον κινητήρα και την διαχείρηση αυτού και όποιος θέλει να το δοκιμάσει θα τον συμβούλευα να πάει το αυτοκίνητό του με τον/τους μαγνήτες επάνω σε ένα αναλυτή καυσαερίων και να το τεστάρει επί τόπου για να διαπιστώσει θετικά ή τυχόν αρνητικά αποτελέσματα!
Υ.Γ. Απλά παραθέτω την γνώμη μου ...δεν διαφημίζω ούτε και δυσφημίζω!

Σας χαιρετώ όλους!

turbodog
14-04-11, 04:42
Και βεβαια ειναι ευεργητικα τα αποτελεσματα απο την χρηση των μαγνητων στην οικονομια καυσιμου. Μαλιστα ενας φιλος και μελος του φορουμ χρησιμοποιει τους μαγνητες πιλοτικα σε ενα καινουργιο setup λιγο διαφορετικο απο το προαναφερθεν με αποτελεσματα ακομα πιο εντυπωσιακα. Αν και μετριοφρων δεν εχει ανακοινωσει τα αποτελεσματα του, αλλα τυγχανει να εχω μια φωτογραφια απο την διαρκεια των δοκιμων του...

turbodog
14-04-11, 05:10
...και η σοβαρη πλευρα του ζητηματος μας λεει οτι η κατασκευαστες του FuelMAX καταδικαστηκαν για απατη και τιμωρηθηκαν με προστιμο 4.2 εκ δολλαρια τον Αυγουστο του 2006 (5 παραγραφοι πριν το τελος του παρακατω αρθρου)

https://www.fuelsaving.info/magnets.htm

Nino
14-04-11, 08:17
:original:
Εσεις τωρα χιουμοριστικες ανακριβειες γρεφετε..:thumbsdown:εδω μιλαμε οτι το θεμα ξεκινα απο τις εξισωσεις του Μαξγουελ και φτανει στο κβαντομηχανικο σπιν (κατι σαν το σπιν στο ping pong ) το λαθος στην εφαρμογη τετοιου γκατζετιου ειναι οτι με μαγνητικο μονοπολο δεν θα γινει δουλεια για αυτο θα πρεπει να χρησιμοποιηθει μαγνητικο διπολο που θα ευθυγραμιστει σε αντιθετη πολικοτητα και θα επιφερει επιθυμητα αποτελεσματα.
Τα οποια περαν της οικονομιας ειναι και θεμα δυναμης οδηγου και κινητηρα κατα την ωρα που αλλοι νομοι της φυσικης λαμβανουν χωρα...
Για αυτο το μυστικο ειναι εδω
https://www.biosbalance.gr/BIOSBALANCE/WhatisBiosBalance/tabid/60/Default.aspx
:hystericalbs1::th_Laie_67-1:

bill_m3
14-04-11, 09:12
Εσείς γελάτε .........
Δεν ξέρετε τι μάχη έχω δώσει με τους συναδέλφους για να τους πείσω ότι είναι π@π@ριά!!!

2 από αυτούς να λένε ότι είδαν διαφορά στα καύσιμα, μα ρε παιδιά δεν είναι έτσι για τον ψ λόγο τον χ, δεν γίνονται αυτά, ξοδεύουν δις για να μειώσουν την κατανάλωση και τους ρύπους και εσείς με ένα ποσό 30¤ το καταφέρατε ??

Ακόμα 2 κάνανε την παραγγελία :shok: :shok: :shok:

Το παράτησα το θέμα!! :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

tamtamcafe
14-04-11, 09:43
ενας και μονο τροπος ειναι να κανετε οικονομια παιδια ολα τα υπολοιπα ειναι απλα οδοντοκρεμες
το εχω δοκιμασει και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος να φανταστειτε οτι ολοκληρη τη χρονια καταναλωσα μονο 200λιτρα ναι ναι ναι
....
.....
......
η λυση λοιπον ειναι μονοδρομος..............
χειροφρενο στο γκαραζ,
λυση Μ Ο Ν Α Δ Ι Κ Η και ανεξοδη.............. αμε...!!!

BMWMAN
16-08-11, 22:07
ενας και μονο τροπος ειναι να κανετε οικονομια παιδια ολα τα υπολοιπα ειναι απλα οδοντοκρεμες
το εχω δοκιμασει και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος να φανταστειτε οτι ολοκληρη τη χρονια καταναλωσα μονο 200λιτρα ναι ναι ναι
....
.....
......
η λυση λοιπον ειναι μονοδρομος..............
χειροφρενο στο γκαραζ,
λυση Μ Ο Ν Α Δ Ι Κ Η και ανεξοδη.............. αμε...!!!

την καλυτερη δουλεια εκανες ( οπως και εγω...)
εαν καναμε ολοι το ιδιο ,να δω τι θα εκανε η κωλοκυβερνηση με την υπερφορολογηση στα καυσιμα!

Compactstav
16-10-11, 23:52
χαιρετε και καλη βδομαδα, εχει τοποθετησει κανεις στη μπεμπα του τα μαγνητακια που κανουν οικονομια στη βενζινη, υπαρχει μειωση :thumbsup: στην καταναλωση οντως ή ειναι μια απατη :thumbsdown: ακομα; :thanks:

m-power_01
16-10-11, 23:56
Καλή εβδομάδα και σε σένα. Υπάρχουν δύο παλαιότερα τόπικ που έχει συζητηθεί το ζήτημα. Θα κοιτάξω να τα βρώ, κοίτα και εσύ ή όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

Αν ενδιαφέρεσαι υπάρχει αντιπρόσωπος που τα πουλάει με δοκιμή. Δηλαδή το τοποθετείς και αν δεν σου κάνει σου δίνει τα λεφτά σου πίσω

Leonidas_E39
16-10-11, 23:56
Εχει συζητηθει εδω https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=7623&highlight=%EC%E1%E3%ED%E7%F4%E1%EA%E9%E1 και το συμπερασμα ειναι :


https://static.freepik.com/free-photo/trash-can-sun-container_12678196.jpg

billakos
16-10-11, 23:59
οικολογικα οπως λενε...χαχαχ
και ανακυκλωσιμα...αχαχαχα

m-power_01
17-10-11, 00:00
Μπράβο βρε Λεωνίδα ! Αυτό έψαχνα! Στην τρίτη σελίδα μάλιστα έχω όλα τα λινκ.

Bellof-3
17-10-11, 00:00
μην πεταξεις τα πολυτιμα χρηματα σου σε βλακειες...

ziaba
17-10-11, 00:03
χαιρετε και καλη βδομαδα, εχει τοποθετησει κανεις στη μπεμπα του τα μαγνητακια που κανουν οικονομια στη βενζινη, υπαρχει μειωση :thumbsup: στην καταναλωση οντως ή ειναι μια απατη :thumbsdown: ακομα; :thanks:

φίλε ειναι σκέτη απάτη η βενζίνη δε μαγνητίζεται

m-power_01
17-10-11, 00:06
https://www.bmwfans.gr/forum/showpost.php?p=99261&postcount=12
φίλε ειναι σκέτη απάτη η βενζίνη δε μαγνητίζεται

georgepap
17-10-11, 00:10
Το ανταλλακτικο αυτο ειναι ΚΟΥΚΟΥ-ΡΟΥ-ΚΟΥ......

Compactstav
17-10-11, 00:21
εμ αμα υπηρχε τροπος να μειωθει η καταναλωση 30% δε θα εκανε 30euro αλλα κανα 3χιλιαρο..
παντως αν υπηρχε εστω λιγο αυξηση στην ροπη και 5-6 αλογακια που λενε θα τα βαζα.. compact rules.. :rally:

spar@
17-10-11, 01:08
εγω εβαλα τα περιφημα μαγνητακια πριν 6 μηνες απο τοτε εχω βαλει 2 φορες βενζινη και εχω γυρισει την μιση ελλαδα, και σε καλο οδοστρωμα σπινιαρω 4η σε καλη ασφαλτο, σε φιατ ουνο 55αρη!

ziaba
17-10-11, 01:08
..πάντως αν υπηρχε εστω λιγο αυξηση στην ροπη και 5-6 αλογακια που λενε θα τα βαζα..

τότε δε θα εκάνε 30ευρω αλλά πάνω από 300 :original:

Nikos
17-10-11, 11:38
Σταθη εχω ακουσει οτι δουλευει πολυ αποτελεσματικα σε συνδιασμο με spring rolls και γλυκοξυνη .... εκει πιανει τη μαξιμουν αποδοση εξοικονομησης 30%....μετα το τεταρτο spring roll εμφανιζεται η διαφορα..

Tsakirakos
17-10-11, 11:41
εχω ακουσει για ενα μαραφετι για τουρμπο κινητηρες που μπαινει νομιζω στη σωληνωση πριν την τουρμπινα. κατι με το αεριο κανει και ειναι σαν φιλτρακι. κοστιζει γυρω στο 400αρι.... εχει ακουσει κανεις τιποτα? για ντιζελ κινητηρες προς το παρον!

fanisk
17-10-11, 12:02
Μη πετατε τα λεφτα σας..

paganis
17-10-11, 12:36
αφου υποσχονται μειωση στην καταναλωση...αν τα κολλησω στο ψυγειο , λετε να μειωσω το φαι?? εχω παχυνει τελευταια...και ψαχνω διαιτα

Nikos
17-10-11, 12:52
αφου υποσχονται μειωση στην καταναλωση...αν τα κολλησω στο ψυγειο , λετε να μειωσω το φαι?? εχω παχυνει τελευταια...και ψαχνω διαιτα

Κυκλοφορει και σε εκδοση κολλαρου για το λαιμο με απιστευτα αποτελεσματα στη βουλιμια .....ο Παγκαλος και ο Βενιζελος αυτα φορανε εδω και χρονια....

paganis
17-10-11, 12:57
Κυκλοφορει και σε εκδοση κολλαρου για το λαιμο με απιστευτα αποτελεσματα στη βουλιμια .....ο Παγκαλος και ο Βενιζελος αυτα φορανε εδω και χρονια....

δεν βλεπω να κανει δουλεια ομως στους συγκεκριμενους! μαλλον θα ανηκουν στο ποσοστο εκεινο, που δεν ενδεικνυτε η χρηση του και εχουν παρενεργειες! για τους 2 κυριους, υπαρχει και αλλο κολλαρο (θηλεια)...που υποσχεται μονιμα αποτελεσματα !

Nikos
17-10-11, 12:59
δεν βλεπω να κανει δουλεια ομως στους συγκεκριμενους! μαλλον θα ανηκουν στο ποσοστο εκεινο, που δεν ενδεικνυτε η χρηση του και εχουν παρενεργειες! για τους 2 κυριους, υπαρχει και αλλο κολλαρο (θηλεια)...που υποσχεται μονιμα αποτελεσματα !

Αυτοι μαλλον πηραν την εκδοση booster και οχι saver .........

bakalos
11-07-12, 11:51
Καλησπέρα σε όλους,
πήγε ο ξαφερφός μου το Audi του για service κάπου στα νότια και ο τύπος του λέει να του βάλει 2 υπερμαγνήτες στον κινητήρα για οικονομία καυσίμου κτλ.
Κάτι που βρήκα στο Internet αλλά δεν έχει σχέση με το συγκεκριμένο συνεργείο είναι το εξής:

https://www.auto-economy.gr/technology.html

Να σβηστεί αν θεωρείται διαφήμιση, το βάζω απλά γιατί εξηγεί χοντρικά πως γίνεται.

και έναν που κράζει
https://paratiriseis.blogspot.gr/2010/03/blog-post.html

Γνωρίζει κανείς κάτι?
Η άποψη μου είναι οτι αν ίσχυε κάτι τέτοιο δε θα το έβαζαν εξαρχής οι εταιρίες από μόνες τους?

Να προσθέσω κόστος 100¤.

viper
11-07-12, 11:54
Δεν κάνει τίποτα φίλε μου. Το δοκίμασα παλαιότερα σε Nissan Ν14 και δεν άλλαξε τίποτα στην κατανάλωση.
Μούφα όπως και το σύστημα υδρογόνου - ηλεκτρόλυσης.

dark knight
11-07-12, 11:56
ειναι η ιδια ιστορια με τους μαγνητες για εξοικονομηση καυσιμου απλα με διαφορετικο σχημα.στην ιδια αρχη βασιζονται που δεν ισχυει.απλα εκμεταλευονται την αναγκη του κοσμου για οικονομια

Ptboul
11-07-12, 12:08
Το θέμα έχει αναλυθεί μέχρις εσχάτων σε αυτό το φόρουμ.

Δεν αξίζει._

Kostas_1
11-07-12, 12:11
https://3.bp.blogspot.com/_YcJY0kmqeJ0/TB-eUP89JpI/AAAAAAAAATo/Ke9QnVv5odg/s1600/the_conscious_consumer-595801249-1276624869.jpg

bakalos
11-07-12, 12:14
Το θέμα έχει αναλυθεί μέχρις εσχάτων σε αυτό το φόρουμ.

Δεν αξίζει._

Συμφωνώ, αν μπορεί να διαγράψει και το thread ολόκληρο κάποιος admin για να μη γεμίζουμε με σκουπίδια καλά θα είναι....

m-power_01
11-07-12, 12:25
Κάποιο καλό παιδι ας βρει το παλιό θρεντ να τα ενώσουμε .

Thomelef
11-07-12, 15:59
Κάποιο καλό παιδι ας βρει το παλιό θρεντ να τα ενώσουμε .

μλκσμένο. άντε κάνε και καμμιά δουλειά μόνος σου.
άιντε που μου θέλεις να σου βρούμε και το θρεντ. κουλόπαιδο, ε κουλόπαιδο.

Stathis
11-07-12, 17:10
μη βριζετε το μοντ. θα σας κανω μπαν...

Thomelef
11-07-12, 18:55
μη βριζετε το μοντ. θα σας κανω μπαν...

δεν τον βρίζουμε ρεσυ αντμίν να πούμε. απλά του ανεβάζουμε την ψυχολογία για να αποδίδει καλύτερα.
όπως οι προπονητές στους αθλητές.

GiannisRob
11-07-12, 19:00
Σπύρο κάτσε κάτω απ' τη μπάρα!

https://www.contra.gr/incoming/article949834.ece/ALTERNATES/w460/iakobouafie_170408.jpg

PANOS-E60
11-07-12, 19:08
μη βριζετε το μοντ. θα σας κανω μπαν...


δεν τον βρίζουμε ρεσυ αντμίν να πούμε. απλά του ανεβάζουμε την ψυχολογία για να αποδίδει καλύτερα.
όπως οι προπονητές στους αθλητές.

τα μπινελίκια τον βοηθάνε να εκκρίνει περισσότερη αδρεναλίνη :thumbsup:

Kostas_1
11-07-12, 19:11
βγαινετε εκτος θεματος ρε

Thomelef
11-07-12, 19:16
τα μπινελίκια τον βοηθάνε να εκκρίνει περισσότερη αδρεναλίνη :thumbsup:
ήδη έχει βρωμίσει η τεστοστερίνη!!!:th_Laie_67-1:

βγαινετε εκτος θεματος ρε
να μπεί ο μπάουερ να ρίξει σκούπα.

aristent
11-07-12, 19:26
βγαινετε εκτος θεματος ρε

και δεν εγραψε καν ο Σπαρα!!!:th_Laie_67-1: :thumbsup:

Kostas_1
11-07-12, 19:30
και δεν εγραψε καν ο Σπαρα!!!:th_Laie_67-1: :thumbsup:

Τα καταφέρνουμε και μονοι μας :th_Laie_67-1:

Ο Σπαρος ειναι σε αποστολή.

Φτιαχνει τα τραπεζια στου ταμταμ για τη Παρασκευη.

Αυριο εχει να φροντισει και τη μουσική.

Τον κραταμε busy μπας και σωσουμε κανενα θρεντ :hystericalbs1:

Thomelef
11-07-12, 19:41
αφήστε τον άμα είναι μετά την συνάντηση να τρίψει τις λαμαρίνες.
busy για άλλες δυο μέρες!!!

kotanidis
16-04-13, 16:56
σορη μάγκες που μιλάω εφθεος ειδικά που γράφτηκα σήμερα :)
1) Ναι τα εχω δοκιμασει
2) Οχι δεν κανουν τιποτα.
Μηδενικη διαφορα σε οποιοδηποτε τομεα. αντι να ασχολουνται οι
εταιριες να δινουν εκατομμυρια για να φτιαξουν οικονομικοτερους
κινητηρες θα εβαζαν ενα τετοιο. ολες θα ηθελαν
ενα κινητηρα που δεν σπαει ποτε. Λες και οταν το αμαξι σου κανει
500.000χλμ θα πας να αγορασεις μοτερ καινουργιο απο αντιπροσωπεια...
3)3) Η απατη ειναι πολυ απλη. Δεν μπορεις να μαγνητισεις κατι που δεν
μαγνητιζεται οπως η βενζινη. Και να κανεις τα διπολα να παρουν συγκεκριμενη
κλιση με καποιο πανισχυρο μαγνητικο πεδιο το οποιο δεν μπορεις να το δημιουργησεις
στον χωρο του κινητηρα σου, την χανουν αμεσα οταν βγουν απο το μαγνητικο
πεδιο το οποιο σημαινει οτι και 1 εκ πριν το μπεκ να το βαλεις δεν κανεις
τιποτα. οι διαφημισεις που λενε οτι χρησιμοποιουν τεχνολογιες NASA. Ναι εχουν
μαγνητικα μπεκ αυτα τα φορτηγα αλλα οχι για να 'μαγνητιζουν' το καυσιμο
αλλα γιατι ετσι λειτουργει το μπεκ, με μαγνητικη βαλβιδα.
Παρα πολλα οχηματα εχουν μαγνητικα μπεκ και βγαζουν ολες οι εταιριες.

hades7
16-04-13, 16:59
φιλε πολυ τεκμηριωμενη η αποψη σου thumb by the way δικο σου ειναι αυτο το κουκλι στην φωτο?

kotanidis
16-04-13, 17:22
φιλε πολυ τεκμηριωμενη η αποψη σου thumb by the way δικο σου ειναι αυτο το κουκλι στην φωτο?


ναι ειναι το παλιό οπελακι μου :) θα ανεβάσω κιαλες φοτο απ το νεο μου αυτο

hades7
16-04-13, 17:26
βαλε βαλε ειναι το αγαπημενο μου χρωμα βαλε και απο το εσωτερικο του καμια να χαζεψουμε λιγο πολυ μπανικο το εργαλειδι πρεπει να γαζωνε ε?

fanisk
16-04-13, 17:57
Μπιστολι το οπελ! Βαλε φωτος να μας τρελανεις ! Το νεο θα γινει καλυτερο ε?

Leonidas_E39
16-04-13, 18:25
Και OPC look βλεπω τρελανε μας

hades7
16-04-13, 18:27
εδω το φορουμ εχει πολλους θαυμαστες της οπελ γιατι δεν ανοιγεις ενα θρεντ να κανεις παρουσιαση του αυτοκινητου με πλουσιο φωτογραφικο υλικο,specs etc?

kotanidis
16-04-13, 19:20
εδω το φορουμ εχει πολλους θαυμαστες της οπελ γιατι δεν ανοιγεις ενα θρεντ να κανεις παρουσιαση του αυτοκινητου με πλουσιο φωτογραφικο υλικο,specs etc?

ανέβασα κιαλες φώτο :) βασικά φοβήθηκα να ανεβάσω απ το αυτο φώτο για να μιν φάω βαναρισμα αλλα τελικά εδο τα πεδία ειναι γαματα. μάγκες κhτάξτε τιν πρώτη μου φώτο πριν 3 χρόνια και μετά απο 3 χρόνια με τιν βμβ ειχα προσθέσει 25 κιλά :)
:hystericalbs1:

hades7
16-04-13, 19:23
η αεροτομη ειναι biskitzis racing? πρεπει να κανε καλη δουλεια στις μεγαλες ταχυτητες ειχε βανει κι ενας κολητος μου, ειχε μεινει ευχαριστημενος τωρα μενει πετραλωνα

kotanidis
16-04-13, 19:24
Μπιστολι το οπελ! Βαλε φωτος να μας τρελανεις ! Το νεο θα γινει καλυτερο ε?
ανέβασα κιαλες φιλε

kotanidis
16-04-13, 19:24
Και OPC look βλεπω τρελανε μας

ανέβασα κιαλες φιλε

fanisk
16-04-13, 19:31
ανέβασα κιαλες φιλε

Πενα το'χεις thumb Εχεις προχειρη τη συνδεσμολογια του διακοπτη ? Kill switch ή νιτρο ειναι?

Leonidas_E39
16-04-13, 20:03
Το αστρα θεσσαλονικη κυκλοφορουσε πρεπει να το πετυχα κανα δυο φορες και μου επεσαν τα σαγονια.

Leonidas_E39
16-04-13, 20:03
Τα σποιλερ πλαστικα η πολυεστερας ειναι?

hades7
16-04-13, 20:05
Το αστρα θεσσαλονικη κυκλοφορουσε πρεπει να το πετυχα κανα δυο φορες και μου επεσαν τα σαγονια.

και ειναι και γκομενοπαγιδα :thumbsup:

turbodog
16-04-13, 20:07
η αεροτομη ειναι biskitzis racing? πρεπει να κανε καλη δουλεια στις μεγαλες ταχυτητες ειχε βανει κι ενας κολητος μου, ειχε μεινει ευχαριστημενος τωρα μενει πετραλωνα

Πως η αεροτομη επηρεαζει τον τελικο τοπο διαμονης? Παρακολουθω τα γραφομενα σου τακτικα.

--Ενας θαυμαστης--

fanisk
16-04-13, 20:11
ανέβασα κιαλες φώτο :) βασικά φοβήθηκα να ανεβάσω απ το αυτο φώτο για να μιν φάω βαναρισμα αλλα τελικά εδο τα πεδία ειναι γαματα. μάγκες κhτάξτε τιν πρώτη μου φώτο πριν 3 χρόνια και μετά απο 3 χρόνια με τιν βμβ ειχα προσθέσει 25 κιλά :)
:hystericalbs1:

Εισαι στον ογκο και εσυ ε? Εχεις 2.5 μηνες να στεγνωσεις :thumbsup:

hades7
16-04-13, 20:12
Πως η αεροτομη επηρεαζει τον τελικο τοπο διαμονης? Παρακολουθω τα γραφομενα σου τακτικα.

--Ενας θαυμαστης--

πως φενεται οτι δεν εχεις σχεση με τα καλλιτεχνικα χρηστη turbodog δεν εχεις ακουσει ποτε Τουρνα οπου φυσαει ο ανεμος παω?

kotanidis
16-04-13, 20:15
Το αστρα θεσσαλονικη κυκλοφορουσε πρεπει να το πετυχα κανα δυο φορες και μου επεσαν τα σαγονια.

ναι ναι ναι.. πολιχνη ποιο πολη ειμουν και δουλεβα στο ασβεστοχορη :))

fanisk
16-04-13, 20:15
Ανοιξε νεο θεμα να κανεις μια παρουσιαση, γιατι εδω ειμαστε off-topic. thumb

kotanidis
16-04-13, 20:18
Ανοιξε νεο θεμα να κανεις μια παρουσιαση, γιατι εδω ειμαστε off-topic. thumb

:) οκ θα βρω φοτο που εχω και θα κανω μια παρουσιαση, :original::original:

turbodog
16-04-13, 20:36
πως φενεται οτι δεν εχεις σχεση με τα καλλιτεχνικα χρηστη turbodog δεν εχεις ακουσει ποτε Τουρνα οπου φυσαει ο ανεμος παω?

thumb Ευχαριστω. Ναι τοχω ακουστα. Μου δημιουργηθηκε ομως μια αλλη απορια. Πως εισαι σιγουρος οτι ο ανεμος θα φυσαει παντα προς τα εκει? Και εν πασει περιπτωσει, αν εχεις συμβουλευτει το δελτιου καιρου και εχεις παρει τα μετρα σου, πως θα διασφαλιστεις απο τυχον αλλαγη του ανεμου?
Συγνωμη αν σε κουρασα, ξερω οι αποριες μου ειναι πολλες, αλλα οι συμβουλες σου ειναι πολυτιμες.
Ευχαριστω

Dermatis
16-04-13, 23:00
Πωπωπω ...........ναι αντεξα το διαβασα όλο! Τελικά μου εμεινε το opel.............ευγε!
Βασικα κατα τη διαρκεια του διαβασματος σκεφτηκα να γραψω πολλα αλλα βαριεμαι μετα απο 7 ωρες μαθημα Καταστασεων και ιδιοτητων της υλης :tt1::tt1:
Ναι ναι το σπουδαζω το αντικειμενο και το λατρευω! Ορεξη να υπαρχει ... και πιστευω του χρονου στην Κβαντο θα ειμαι σε θεση και θα εχω και προσβαση ωστε να κανω κανα ξηγημενο πειραμα επι του θεματος γιατι προς το παρον μπορω μονο στη θεωρια να καταλαβω και να εξηγησω το φαινομενο!
Παντως τα συγκεκριμενα δεν προκειτε να κανουν δουλεια κυριως της μονοπολικοτητας και βεβαια λογω εντασης μαγνητικου πεδιου ( βεβαια αμα αυξησουμε το μαγνητικο ωστε να πετυχουμε το επιθυτο ........θα ψηθουν ολα)
Αυτο που αμυδρα καταφερνουν ειναι να αλλαξουν το ιξωδες του καυσιμο σε πιο αραιο!
Ο m-power 01 νομιζω εδωσε την πιο σωστη επιστημονικα απαντηση :

Λοιπον αυτα τα μαγνητακια στηριζονται στην αρχη του ιονισμου με μαγνητικο συντονισμο. Επιστημονικη μεθοδος βραβευμενη και με Νομπελ καπου στα 1950. Συμφωνα λοιπον με την μεθοδο αυτη, κατακερματιζονται οι αλυσιδες υδρογονανθρακων και τα συμπλεγματα μοριων βενζινης, ετσι μενουν σε πληρη εκθεση στα μορια του οξυγονου με αποτελεσμα την καλυτερη καυση. Χοντρα-χοντρα...
Αλλα το θεμα ειναι οτι συμφωνα με την φυσικη παντα...χρειαζομαστε μαγνητικα πεδια πολλων gauss ,τα οποια δυο μαγνητακια δεν πιστευω οτι μπορουν να τα πετυχουν

Την μικρη διαφορα που λες... αν πρεπει να αποδεχτω οτι υπαρχει, δεν μπορω να εξηγησω πως την καταλαβες!

Ειπαμε σαν θεωρια μπορει να δουλευει...στην πραξει αυτα τα 30% οικονομια δεν υπαρχου! Αν δεις 3% να εισαι ικανοποιημενος.
Παλια ειχε δοκιμαστει αυτη η τεχνολογια σε πλοια... που οι ιονιστες επιαναν ολοκληρα δωματια. Και ηταν απο ηλεκτρομαγνητες. Και σημερα θα μπορουσαμε να επιτυχουμε τετοια ηλεκτρο-μαγνητικα πεδια και να εχουμε αποτελεσμα...αλλα οτι ηλεκτρονικο εχει το αυτοκινητο σου θα αποδημουσε εις κυριον. Καθοτι θα ειχαμε ενα emp weapon στο αυτοκινητο μας.

Αν θελεις να εχεις ασφαλη συμπερασματα σχετικα με αυτο το μαραφετι, πηγαινε σε εναν μετρητη καυσαεριων και μετρα χωρις αυτο, στην συνεχεια βαλτο πανω. Αν δεις διαφορα στους HC... ναι κανει κατι!

Λιγο πιο μπακαλικος τροπος...βρες αυτοκινητο πχ opel που στο ρελαντι μετραει την καταναλωση σε lt/hr ...και μετρα το πριν και το μετα...θεωρητικα θα πρεπει το 0,8 τκατι τετοιο θα γραφει...να γινει εστω 0,7
Ωστοσο να πω πως επειδη ο παιδικος μου φιλος δουλευει σε βενζιναδικο ειχε φερει κανα δυο τετοια μαραφετια και τα δοκιμασαμε! .........ναι ναι ναι τα δοκιμασαμε.............................. ........σε βενζινοκινητα μοντελα:hystericalbs1::hystericalbs1::hyste ricalbs1:
Περα απο την πλακα εκανε εμφανη δουλεια στο τεποζιτακι (250cc) του ΜΤΑ4 s28 4WD :tt1::tt1::tt1: Εχω σταματησει να ασχολουμε και δεν εχω πλεον κανα βενζινοκινητο αλλιως θα εβγαζα ενα βιντεακι!
Το ειχαμε βαλει πανω σε ενα τσιμεντολιθο φουλαραμε χωρις το μαραφετι αυτο και αφησαμε το σερβο του γκαζιου σε συγκεκριμενη θεση!
Καναμε το ιδιο με το μαραφετι επανω και αν θυμαμαι κρατησε γυρω στα 3 λεπτα χρονομτρημενα παραπανω!

hades7
16-04-13, 23:26
thumb Ευχαριστω. Ναι τοχω ακουστα. Μου δημιουργηθηκε ομως μια αλλη απορια. Πως εισαι σιγουρος οτι ο ανεμος θα φυσαει παντα προς τα εκει? Και εν πασει περιπτωσει, αν εχεις συμβουλευτει το δελτιου καιρου και εχεις παρει τα μετρα σου, πως θα διασφαλιστεις απο τυχον αλλαγη του ανεμου?
Συγνωμη αν σε κουρασα, ξερω οι αποριες μου ειναι πολλες, αλλα οι συμβουλες σου ειναι πολυτιμες.
Ευχαριστω

Μόλις κάνει ο φίλος παρουσίαση το εργαλείο θα σου φύγουν όλες οι απορίες φίλε μερικοί είστε κολλυμενοι με τα πεμβε το πορτοκαλί εργαλείο φενεται πριονι και απο τα ποιο ωραία που κυκλοφορούν στην πιάτσα με τα σποιλερ του με τις αεροτομες του με τα όλα του μήπως είσαι λίγο υπεροπτης ;

oldcarskickass
17-04-13, 00:07
Πωπωπω ...........ναι αντεξα το διαβασα όλο! Τελικά μου εμεινε το opel.............ευγε!
Βασικα κατα τη διαρκεια του διαβασματος σκεφτηκα να γραψω πολλα αλλα βαριεμαι μετα απο 7 ωρες μαθημα Καταστασεων και ιδιοτητων της υλης :tt1::tt1:
Ναι ναι το σπουδαζω το αντικειμενο και το λατρευω! Ορεξη να υπαρχει ... και πιστευω του χρονου στην Κβαντο θα ειμαι σε θεση και θα εχω και προσβαση ωστε να κανω κανα ξηγημενο πειραμα επι του θεματος γιατι προς το παρον μπορω μονο στη θεωρια να καταλαβω και να εξηγησω το φαινομενο!
Παντως τα συγκεκριμενα δεν προκειτε να κανουν δουλεια κυριως της μονοπολικοτητας και βεβαια λογω εντασης μαγνητικου πεδιου ( βεβαια αμα αυξησουμε το μαγνητικο ωστε να πετυχουμε το επιθυτο ........θα ψηθουν ολα)
Αυτο που αμυδρα καταφερνουν ειναι να αλλαξουν το ιξωδες του καυσιμο σε πιο αραιο!
Ο m-power 01 νομιζω εδωσε την πιο σωστη επιστημονικα απαντηση :


Ωστοσο να πω πως επειδη ο παιδικος μου φιλος δουλευει σε βενζιναδικο ειχε φερει κανα δυο τετοια μαραφετια και τα δοκιμασαμε! .........ναι ναι ναι τα δοκιμασαμε.............................. ........σε βενζινοκινητα μοντελα:hystericalbs1::hystericalbs1::hyste ricalbs1:
Περα απο την πλακα εκανε εμφανη δουλεια στο τεποζιτακι (250cc) του ΜΤΑ4 s28 4WD :tt1::tt1::tt1: Εχω σταματησει να ασχολουμε και δεν εχω πλεον κανα βενζινοκινητο αλλιως θα εβγαζα ενα βιντεακι!
Το ειχαμε βαλει πανω σε ενα τσιμεντολιθο φουλαραμε χωρις το μαραφετι αυτο και αφησαμε το σερβο του γκαζιου σε συγκεκριμενη θεση!
Καναμε το ιδιο με το μαραφετι επανω και αν θυμαμαι κρατησε γυρω στα 3 λεπτα χρονομτρημενα παραπανω!

Είσαι offtopic τέτοιες συζητήσεις στα ελληνικά φόρουμ ξεκινάνε περίπου στον σεπτέμβρη οκτώβρη και κάθε σεπτέμβρη οκτώβρη αν καμία σοβαρή υπηρεσία το παρακολουθούσε θα είχαμε και την ανάλογη απονομή νόμπελ.

Πέρισυ πχ είχαμε τις επαναστατικές συσκευές εξοικονόμησης καυσίμου επειδή παράγουν υδρογόνο. Απλά, οικονομικά, στο χώρο σας.

Vassilis ///M
17-04-13, 08:25
πω πω πω...Κάηκα εντελώς....:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Αφήστε το παιδί ρε ρεμάλια.....