PDA

Επιστροφή στο Forum : Πως εγγράφω το BMW Road Map Europe HIGH 2011 σε dvd?



leonidasgr2003
09-04-11, 15:23
καλημέρα,

εχω αποθηκεύσει στο laptop το BMW_DVD_Road_Map_Europe_HIGH_2011

πως θα κανω εγγραφή σε dvd ? τι πρόγραμμα θα χρησιμοποιήσω, σε τι ταχύτητα και τι μαρκα dvd ?

όταν ανοιγω το φάκελο δεν δειχνει κατι σε αρχειο εικόνας .iso κλπ , οπότε το φάκελο τον γράφω κατευθείαν σε dvd ?

εχω bmw 318 e46 μοντελο (Νοέμβρης 05') με dvd professional

ευχαριστώ

Vasilis
09-04-11, 15:28
γεια σου κ απο εμενα Λεωνιδα!

καλως ορισες , καλη διαμονη στο φορουμ μας!


θα μπορουσες να μας πεις για αρχη λιγα λογια για σενα εδω (https://www.bmwfans.gr/forum/forumdisplay.php?f=23)


σαφως κ θα λαβεις τις απαντησεις που ζητας απο τους ειδημονες του ειδους σ αυτην σου την ερωτηση εντος ολιγου...thumb


καλη συνεχεια...

strof
09-04-11, 15:34
Καλωσήρθες στην παρεα μας!!
Εγω τα γραφω με το ultra iso σε καλο dvd οπως το Verbatim και δεν εχω κανενα προβλημα.

katsaraios
09-04-11, 15:48
και σε χαμηλη ταχυτητα εγγραφης

leonidasgr2003
09-04-11, 17:12
Καλωσήρθες στην παρεα μας!!
Εγω τα γραφω με το ultra iso σε καλο dvd οπως το Verbatim και δεν εχω κανενα προβλημα.

το έγραψα σε χαμηλή ταχύτητα αλλα με dvd intenso... και δεν έπαιξε . incorrect dvd .. το ήδη υπάρχον βέβαια ειναι vερβατιμ πoυ έχει ήδη τους χαρτες του '09 .. γιατι ειναι τόσο σημαντικό η μαρκα dvd ?

Samaro
09-04-11, 19:11
Οι χάρτες Navi γράφονται απο προγράμματάκια όπως οι εικόνες.(iso)
Εγώ έγραψα επιτυχώς πρίν λίγο καιρό σε Verbatim με το προγραμματάκι Setup IngBurn 2.5.50 που κατεβασα απο το Ιντερνετ.
:original:

asot
09-04-11, 21:08
Μια μικρή διόρθωση
IMGBURN είναι και το κατεβάζετε από εδώ https://www.imgburn.com/index.php?act=download

Δωρεάν, ενα ΑΡΙΣΤΟ γραφτήρι για ISO / IMG

ORPHEUS
10-04-11, 02:26
Μια μικρή διόρθωση
IMGBURN είναι και το κατεβάζετε από εδώ https://www.imgburn.com/index.php?act=download

Δωρεάν, ενα ΑΡΙΣΤΟ γραφτήρι για ISO / IMG

σωστος thumb

leonidasgr2003
13-04-11, 16:47
Οι χάρτες Navi γράφονται απο προγράμματάκια όπως οι εικόνες.(iso)
Εγώ έγραψα επιτυχώς πρίν λίγο καιρό σε Verbatim με το προγραμματάκι Setup IngBurn 2.5.50 που κατεβασα απο το Ιντερνετ.
:original:

με αλλα λόγια τα αρχεία/χαρτες που κατέβασα και που θα μπουν στο dvd θα πρέπει να τα μετατρέψω σε μορφή εικόνας .iso ? (το dvd player/gps διαβάζει εικόνες και όχι αρχεία ?

κατέβασα τα αρχεια απο το ιντερνετ > έκανα unzip , αρχείο εικόνας δεν βρήκα πουθενα , και έκαψα σε dvd (μάρκας ιντενσο) τον φάκελο με τα αρχεία > δεν έπαιξε ..

leonidasgr2003
15-04-11, 20:55
τελικά ήταν ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΟ!!!! το dvd ειχε κατέβει ως εικόνα ( .iso ) αλλα το λαπτοπ μου το εμφάνιζε σαν ζιπαρισμένο παρά το γεγονός πως ειχα ήδη κανει unzip .. τελικα έκανα δεξι κλικ πανω του και ειδα πως έγραφε burn image ;) εκανα burn με dvd intenso DL+R 8.5 σε πολυ χαμηλή ταχύτητα με το ultra iso αφού το imgburn εβγαλε σφάλμα κ κατεστρεψε 1 dvd ... λειτούργησε αν και αργεί λιγο να δειξει το χάρτη .. ίσως πρεπει να διαγραψω τις αλλες γλώσσες ..

thanks 4 reading ;)