PDA

Επιστροφή στο Forum : Best Motoring: 2012 GT-R vs 911 Turbo S vs R8 V10 vs SLS vs Tuned 430



Monsta
20-03-11, 16:35
Πολύ ενδιαφέρον!


https://www.youtube.com/watch?v=Lll5eMeEqoU&feature=player_embedded

HULK
20-03-11, 17:14
Σε αυτα τα βιντεακια των γιαπωνεζων ολο οι γιαπωνεζοι νικανε.

BILL007
20-03-11, 17:19
Σε αυτα τα βιντεακια των γιαπωνεζων ολο οι γιαπωνεζοι νικανε.

Γιατί άραγε?:think::think::think: :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: :nitro:

Thomelef
20-03-11, 17:36
στο 5:45 είναι εμφανέστατη η υπεροχή του 997 σε δύναμη πάντως...ωραία μάχη, αν και
δεν πιστεύω πως το νισάν μπορεί να πάρει τόσο εύκολα στα φρένα το 997ΤΤ όπως στο
σημείο που πέρσασε μπροστά...του δόθηκε τελείως ο οδηγός του πόρσε.

Monsta
20-03-11, 18:08
και στην αρχή που περνάει το SLS σα σταματημένο.....μιλάμε κοντεύει να καταπιεί και το audi με τη μία.

Monsta
20-03-11, 18:22
Επίσης Θωμά στο 6:48 το 997 φρενάρει πολύ νωρίτερα και το νισσάν περνάει μπροστά.

Thomelef
20-03-11, 18:28
ναι αυτό είπα και εγώ κώστα...ο οδηγός του πόρσε του δόθηκε τελείως στα φρένα.

gant
20-03-11, 20:39
Χε χε! best motoring άλλα μπέμπα δεν υπάρχει, τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες. :whistle: :ranting2:

nik200
20-03-11, 21:12
εγω υποστηριζω το best motoring γενικα..αλλα..στην προκειμενη περιπτωση μου φαινονται περιεργα τα εξης...

1) το ρ8 που ειναι gallardo απο κατω να μην μπορει να στριψει στην τελευταια στροφη με πανω απο 130???και μεσα στην tsukuba ειχε χασει το gtr απο την gallardo!!!

2) το porsche προς το τελος αφηνει πολυ γκαζι και φαινεται!!!περα απο αυτο πολυ ξυλο στο gtr....και μου κανει εντυπωση που το r8 δεν στεκεται διπλα σε αυτα τα 2...??

3) ο drift king μου φαινεται πολυ σκουριασμενος..τον εφαγαν οι γυναικες και η δοξα αυτον!!!

4)το merc..που υποτιθεται οτι ειναι πιο gt απο αυτα τα αμαξια πως σκεκεται κοντα???μηπως δεν πανε τερμα τα αλλα????

5)οι οδηγοι του best motoring γενικα εχω παρατηρησει οτι εχουν αρκετη διαφορα επιπεδου μεταξυ τους...
5)

nikos1400
20-03-11, 21:17
Επίσης Θωμά στο 6:48 το 997 φρενάρει πολύ νωρίτερα και το νισσάν περνάει μπροστά.


ναι αυτό είπα και εγώ κώστα...ο οδηγός του πόρσε του δόθηκε τελείως στα φρένα.

οχι ρε παιδια,
καμμια γατα θα του πεταχτηκε...
:th_Laie_67-1:

οντως, πολυ νωριτερα...

Thomelef
20-03-11, 21:35
πάντως περαν της πλάκας, καλό και το gtr, αλλά το 997 ΤΤ πιστεύω πως άξια θα μπορούσε
να πάρει τον τίτλο για το πιο ολοκληρωμένο supercar απ'όλα όσα κυκλοφορούν στο δρόμο.
κάτι άλλο που μου κάνει μεγάλη εντύπωση, είναι πόσο πίσω είναι τα ferrari σχεδόν πάντα
και σε όποιο συγκριτικό και αν πάρουν μέρος...για το r8, το μοναδικό που μπορεί να πεί
κανείς πέρα απο τη μοτεράκλα που φοράει, είναι πως είναι ένα ακόμα άουντι. καλά το sls
απο την άλλη το αφήνω ασχολίαστο. απλά παλεύει για να μην μείνει τελευταίο. ούτε καν
να κερδίσει μια θέση. όσο για τις ικανότητες των οδηγώ, θα συμφωνήσω απόλυτα με τον
νικόλα...το μόνο για το οποίο έχω μεγάλη απορεία, είναι τι θα γινότανε αν υπήρχε ένα
csl...παλιό μεν, αλλά πιστεύω πως θα στεκόταν επάξια, τουλάχιστο στα κλειστά κομμάτια.

chief
20-03-11, 21:43
.το μόνο για το οποίο έχω μεγάλη απορεία, είναι τι θα γινότανε αν υπήρχε ένα
csl...παλιό μεν, αλλά πιστεύω πως θα στεκόταν επάξια, τουλάχιστο στα κλειστά κομμάτια.



https://www.youtube.com/watch?v=d6OkComcULo

Thomelef
20-03-11, 21:49
https://www.youtube.com/watch?v=d6OkComcULo

εδώ δεν έχει R8 και GTR ρε συμπέ...απο την άλλη το 997 ΤΤ PDK δεν έχει καμμιά
σχέση με το 996 triptronic...η μέρα με την νύχτα είναι σχεδόν...

5555
20-03-11, 21:56
Xaxa στησανε παραγκα και οι τσαπανιζζζζ
Ο σκαραβαιος τους παιζει καλα και εκανε την χαρη στο νισσαν
το αουντι το παλευε
το φεραρι εδειξε τα χρονια του
το ες ελ ες μου φανηκε οτι εκανε την εκπληξη και σταθηκε στο υψος του δεδομενου οτι ολες τις στροφες τις πηρε με το πλαι

chief
20-03-11, 21:56
να σου στειλω τα δικα μου τοτε ρε συμπε που π@δηξα την LP560 στο track day και ασε τους Ιαπωνες.

z3 2.2
20-03-11, 22:04
στο 5:45 είναι εμφανέστατη η υπεροχή του 997 σε δύναμη πάντως...ωραία μάχη, αν και
δεν πιστεύω πως το νισάν μπορεί να πάρει τόσο εύκολα στα φρένα το 997ΤΤ όπως στο
σημείο που πέρσασε μπροστά...του δόθηκε τελείως ο οδηγός του πόρσε.
Θωμακο ακριβως τα ιδια σκεφτομαι και γω.
Η διαφορα δυναμης φαινεται αρκετη υπερ του 997 και ισως να φαινεται και περισσοτερη λογω πιστας.Το 997 σε σχεση με το gtr μοιαζει να ειναι συνεχως στο πιο οφελημο φασμα του και να ανοιγει πιο γρηγορα απο το gtr.

Εκει στα φρενα στο 6.50 δεν εχω δικαιολογια.Πρεπει να ειναι λαθος του Σαο-Λιν που οδηγει,ειναι παρα πολυ νωρις το φρεναρισμα του.
Δεν ειναι λες και βιαστηκε και τον πηρε ο αλλος που καθηστερισε και λιγο.
Ειναι παρα πολυ ακυρο.
Το παλιονισαν μετα εξαφανιζεται...ειναι μεγαλη διαφορα.




4)το merc..που υποτιθεται οτι ειναι πιο gt απο αυτα τα αμαξια πως σκεκεται κοντα???μηπως δεν πανε τερμα τα αλλα????
5)

Ελα ντε...και να σημειωσω οτι το merc φαινεται και ειναι το πιο ατιθασο.
Αρκετα νευρικο,μοιαζει εκτος οριων ενιοτε και πασχιζει να πατησει στις γραμμες του r8.

Το tunned 430 δεν εχει τιποτα καλυτερο να δωσει? Αν δεν κανω λαθος και στους 4 γυρους δεν μπορεσε να απειλησει κανεναν.

Ωραια δουλεια ομως βρε παιδια ε?
Να ξυπνας το πρωι για να πας στην πιστα και να κανεις 4 γυρους μερικα απο τα καλυτερα αυτοκινητα στον κοσμο!!!
Και να εχεις και τα skills να το υποστιρηξεις ολο αυτο ;)

nik200
20-03-11, 22:20
Το tunned 430 δεν εχει τιποτα καλυτερο να δωσει? Αν δεν κανω λαθος και στους 4 γυρους δεν μπορεσε να απειλησει κανεναν.

και εμενα μου φαινεται οτι τα ferrari εχουν κι αλλο να δωσουν...και απλα τα φοβουνται???δεν μπορουν να τα πανε???

βεβαια ας μην ξεχναμε οτι μιλαμε για 430..γιατι δεν βαζουν μεσα το 458????πολυ θα θελα να δω κατι τετοιο..γιατι δεν γινεται ενω οταν πρωτοβγαινουν τα ferrari ολοι να εκθειαζουν και μετα να τα βλεπουμε να τρωνε ξυλο στην πιστα...κατι δεν παει καλα εδω...

z3 2.2
20-03-11, 22:28
Πριν ειπες οτι υπαρχει παντα διαφορα στο skill των οδηγων στο best M.
Την ιδια κουβεντα κανουμε και με τον κολλητο μου παρακολουθοντας best Μ.
Ισως γιατι θελουμε να δικαιολογησουμε την κακη αποδοση καποιου αυτοκινητου?
Μπορει.
Αλλα πολλες φορες μας δινεται αυτη η εντυπωση παντως.

Οσο για το 430,μπορει να ειναι πιο παλιας κοπης αλλα δεν παυει να ειναι ενα 430 και μαλιστα tunned !!!
Δεν μπορει να ακολουθει καταιδρωμενο.

Και οσον αφορα τα Νισσαν τα πανε παντα λες και ειναι το προσωπικο τους αυτοκινητο.
Λες και το ξερουν πιο καλα απο ολα,στρωτα,ταχυστα και με ελαχιστα λαθη.

panos90
20-03-11, 22:39
πολυ παιχνιδιαρα η sls , αλλα οταν βλεπεις να κανει αναποδα σου δινει την αιθηση οτι εχει πολυ πλαδαρο-μπλαουμπλικο τιμονι.

επισης αδυνατω να πιστεψω οτι παταει σε πιστα την ferrari...

TAZ118!
20-03-11, 22:59
Χε χε! best motoring άλλα μπέμπα δεν υπάρχει, τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες. :whistle: :ranting2:



https://www.youtube.com/watch?v=froT98RyeDk&playnext=1&list=PL05C762EC694FDFB4

chief
21-03-11, 08:23
αντε μιας και βλεπουμε bestmotoring...

https://www.youtube.com/watch?v=dCOeD1nw9ik

dblade
21-03-11, 12:02
Ενα εχω να πω αυτοι που οδηγουν τα ποιο πανακριβα αμαξια ηταν και οι 2 d.k ο τανακα δεν το πιεζει καθολου μα καθολου και εχει πααρα πολλες ικανοτητες ο keichi πρεπει να ειχε ριξει κανενα πρωινο δεν εξηγητε αλλιως δεν ειναι ο ιδιος που πηγενε το 430 διχως αυριο στο βουνο!!!!! συγκρινεται απο τα βιντεο ψηλοστημενο μου φενεται.
Και οντως για μενα απο αυτα που ετρεξαν πραγματικα το καλυτερο ηταν το πορσε πως ανοιγει ετσι στην ευθεια!!!!!!!!!!!!!!!!
Ο αλλος φρεναρε 1 χιλιομετρο πριν λες και ειχε φρενα νισαν τσερι τι να πω!

z3 2.2
21-03-11, 14:54
[QUOTE=dblade;146618] ο τανακα δεν το πιεζει καθολου μα καθολου και εχει πααρα πολλες ικανοτητες [QUOTE]

O tanaka ειναι σα να πηγαινει απο πισω σε ρολο σκουπας....

nik200
21-03-11, 17:44
συμφωνω οτι το φεραρι δεν το πιεζουν..αφου σε κανενα σημειο δεν το γλιστρανε...και δευτερον το r8 ενω στον πρωτο γυρο ειναι ισαξιο με το porsche μετα δεν μπορει να ακολουθησει ουτε στις στροφες????

Monsta
21-03-11, 19:03
Σεφ μου, και συ με το αριστερό φρενάρεις???

Thomelef
21-03-11, 19:21
μπά κώστα...αυτός βγάζει το κεφάλι απο το παράθυρο και κοιτάει δεξιά...
έχει τρελό αερόφρενο το παληκάρι...