PDA

Επιστροφή στο Forum : [E36]Λαμπακι καντραν



Skyline_IS
18-03-11, 23:57
Καλησπερα σας

Πριν λιγο καιρο, ο χαζος πειραματιζομουν με το καντραν του αυτοκινητου.Δεν ξερω τι ακριβως πατησα ή συνδυασμο και μου εμφανιστηκε ενα μικρο ρολογακι πανω απο τα κουτακια του inspection.

Οπως δειχνει η εικονα
https://img295.imageshack.us/img295/3078/imag00013vz.jpg

Ριχνωντας μια ματια στο google και σε διαφορα μπεμβεδο φορουμς το προβλημα εντοπιζεται στα υγρα φρενων.
Τσεκαρα τα υγρα φρενων στο δικο μου και ειναι σε νορμαλ επιπεδα..
Καμια ιδεα για το τι συμβαινει?

giannis_compact
19-03-11, 02:37
Φίλε μου το ρολογάκι έτυχε και άναψε μάλλον δε φταις εσύ!Απλά ήταν η ώρα, η οποία συνέπεσε την ώρα που έπαιζες με το καντράν! Πάραταυτα, αυτό το ρολογάκι δεν άναβει όταν πέσει η στάθμη τών υγρών του φρένου αλλά μετά την πάροδο δύο χρόνων από την τελευταία φορά που σβήστηκε το λαμπάκι αυτό και έγινε η αλλαγή των υγρών!Σημαίνει δηλαδή ότι πρέπει να αλλάξεις υγρά φρένων διότι αυτά τα συγκεκριμένα που έχεις πέρασαν δύο χρόνια από την τελευταία φορά που αλλάχτηκαν!

Skyline_IS
19-03-11, 09:22
Οποτε παμε για αλλαγη.Στο ποσο να υπολογιζω περιπου?

gregE36
19-03-11, 09:27
κανα 50αρι

savvas bmwdakias
19-03-11, 09:29
Φίλε μου το ρολογάκι έτυχε και άναψε μάλλον δε φταις εσύ!Απλά ήταν η ώρα, η οποία συνέπεσε την ώρα που έπαιζες με το καντράν! Πάραταυτα, αυτό το ρολογάκι δεν άναβει όταν πέσει η στάθμη τών υγρών του φρένου αλλά μετά την πάροδο δύο χρόνων από την τελευταία φορά που σβήστηκε το λαμπάκι αυτό και έγινε η αλλαγή των υγρών!Σημαίνει δηλαδή ότι πρέπει να αλλάξεις υγρά φρένων διότι αυτά τα συγκεκριμένα που έχεις πέρασαν δύο χρόνια από την τελευταία φορά που αλλάχτηκαν!

Σωστος!

Skyline_IS
19-03-11, 09:39
Καλα ειναι..


Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις σας παιδια!
:thanks:

nikos ///M
19-03-11, 11:08
νομιζω οτι πρεπει να τα νερα του ψηγειου να αλλαξεις

m_sak
19-03-11, 14:09
Άστο νίκο υγρα φρένων αλλαγή. Καμία σχέση με νερα

Sent from my HTC Desire using Tapatalk