PDA

Επιστροφή στο Forum : [E46] Δεν ανοίγει εύκολα η πόρτα. (Πρόβλημα στην κλειδαριά;)



YAz
12-01-10, 08:27
Xeloou! Το τελευταίο διάστημα έχω πρόβλημα με την πόρτα του συνοδηγού. Ανοίγει δύσκολα η πόρτα. Αν τύχει και την ανοίξω, και ενώ την έχω ανοιχτή παίξω 2-3 φορές το χερούλι (προς τα πάνω, όπως όταν ανοίγεις την πόρτα) έρχεται και στρώνει λιγάκι. Απ'ότι έχω καταλάβει, και τουλάχιστον έτσι υποθέτω, θέλει πιθανόν κάνα σπρέι εκεί στην κλειδαριά για να στρώσει λιγάκι..
Ποια είναι η γνώμη σας;

z3 2.2
12-01-10, 08:30
Κανε μια λιπανση με γρασσο λιθιου (λευκο) στο σημειο που ειναι πανω στην πορτα και βλεπεις

YAz
12-01-10, 08:32
(Όταν σκέφτηκα ρε μπαγάσα να ανοίξω το τόπικ, εσένα σκεφτόμουν για να μου απαντήσεις αχαχαχαχαχ)

Πρώτον, που το βρίσκω το γράσο λιθίου; Μπας και να πάω σε κάνα συνεργείο και να του πω να μου το γρασάρει; (πολύ πρόστυχο ακούστηκε αυτό ΧΑΧΑΑΧΑΧΑ)

z3 2.2
12-01-10, 08:34
σε οποιο καταστημα με τετοια ειδη πας και το ζητησεις θα εχουν.δεν ειναι κατι special ενα απλο spray γρασσου,απλα ειναι πιο "σταθερο"

Stamatis
12-01-10, 08:35
Wd40 για αρχη και μετα ολα τα αλλα.
Γρασο ηλιθιου βρισκεις σε ολους μαστορες.

z3 2.2
12-01-10, 09:02
Σωστος ο snoopy,αμα εχει ξεραμενα γρασσα εκει το wd θα τα καθαρισει και θα προετοιμασει το εδαφος για το ηλιθιου!
Εχε το τζαμι σου ανεβασμενο γιατι μπορει να περασει γρασσο μεσα στην πορτα και να στο λερωσει αμα ειναι κατεβασμενο και δε καθαριζει με τη καμια μετα!!!