PDA

Επιστροφή στο Forum : κάπνισμα στο αυτοκίνητο



giannis_compact
14-03-11, 17:56
Πώς μπορεί να σταματήσει αυτή η άθλια μυρωδιά τσιγάρου στο αυτοκίνητο?Το έχω αφήσει άπειρες ώρες ανοιχτό αλλά ακόμα τα ίδια!Καπνίζει κανείς μέσα στο αυτοκίνητο?Πώς αντιμετωπίζεται αυτήν την κατάσταση?

Jimmakos
14-03-11, 18:03
Αρχικά πας το αμάξι για ένα στεγνό καθάρισμα στο σαλόνι....
Θα πας για εσωτερικό καθάρισμα με σκούπες και τα συνναφή, μετά θα πάρεις λίγο οινοπνευματάκι καθαρό και θα περάσεις όοοοοοοοοοολα τα πλαστικά, ταμπλώ μαρσπιεδάκια μέσα κλπ.....

Μετά θα τα περάσεις (τα πλαστικά) με λίγο βαζελίνη να γυαλίσουν και να θρέψουν και μετά θα πάρεις ένα απλό "δεντράκι" με άρωμα, βάλε και 2 κακό δεν κάνουν....

Εγώ γουστάρω σαν τρελός την καρύδα! thumb

NickE60
14-03-11, 18:08
Δεν θα συνιστούσα οινόπνευμα σε πλαστικές επιφάνειες. Το οινόπνευμα έχει την ιδιότητα να πολυμερίζει τα πλαστικά υλικά με αποτέλεσμα μετά από καιρό να εμφανίζουν ραγάδες και ανοίγματα και να απορούμε από που προήλθαν...

m-power_01
14-03-11, 18:12
Όχι οινοπνευμα προς Θεού !

PANOS-E60
14-03-11, 18:17
Γιάννη εγώ καπνίζω ασύστολα μέσα στο αυτοκίνητο. Ομως, ακόμα κι αν έξω χιονίζει έχω μισάνοιχτο παράθυρο ή / και οροφή. Είμαι μανιώδης καπνιστής, αλλά η τσιγαρίλα με τρελαίνει. Δεν αφήνω ποτε το αμάξι να μυρίσει ... Το τασάκι αδειάζεται τουλάχιστον μιά φορά την ημέρα και έχω παντα δεντράκι μέσα γιά τα υπολείματα της μυρωδιάς.

Αν ποτίσουν μοκέτες, καθίσματα, ουρανός, πλαστικά ... κλάφτα :thumbsdown: Πας γιά βιολογικό καλύτερα ...

panos90
14-03-11, 18:19
η τσιγαριλα ειναι ατιμο πραμα.

μια φορα που ειχα παει το αμαξι για τακακια ο μαστορας οταν παταγε το πενταλ για να βγαλει τα ζουμια του καπνιζε και τσιγαρακι..
και οχι απο τα ελαφρια .. αλλα αυτα του θανατα.. η βαρια η μποχα.

μολις γυρισα σπιτι πηρα την ηλεκτρικη σκουπα και περασα ολο το αμαξι (ταπετσαριες οροφη χαλακια) και τα πλαστικα με βρεγμενη πετσετα.

βγηκα εξω να "ξε-συνηθισω" και μετα απο καμια ωρα ξαναμπηκα για να δω αν μυριζε τπτ..

δεν μυριζε 100% αλλα το αμαξι δεν ειχε την μυρωδια του αλλα σου αφηνε μια αισθηση σαπιλας.

τωρα πια το εχω συνηθισει και δεν το καταλαβαινω. μπορει και να ξεμυρισε 100%.. τι να πω..

(και αυτο για 2-3 λεπτα που καθισε ο τυπος μεσα με το τσιγαρο....)

giannis_compact
14-03-11, 18:21
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!!

Πάνο έχεις δέρμα στο Ε60?

Samaro
14-03-11, 18:22
Ουτε βαζελινη θα ελεγα, αφου ως γνωστο, αυτη ειναι παραγωγο πετρελαιου.
Γλυκερινη ισως ειναι καλυτερα !!

PANOS-E60
14-03-11, 18:26
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!!

Πάνο έχεις δέρμα στο Ε60?

ναι Γιάννη, η γνώμη μου είναι προσέχουμε γιά να έχουμε. thumb

giannis_compact
14-03-11, 18:30
Λογικά η μυρωδιά έμεινε όταν έμειναν τσιγάρα στο τασάκι...Έχει αρκετό καιρό από τότε αλλά ακόμα μου μένει αυτή η μυρωδιά!

Jimmakos
14-03-11, 18:32
Ουτε βαζελινη θα ελεγα, αφου ως γνωστο, αυτη ειναι παραγωγο πετρελαιου.
Γλυκερινη ισως ειναι καλυτερα !!

Χρόνια και χρόνια και οινοπνευματάκι βάζω και βαζελινούλα.... Σε ότι αμάξι είχε πέσει στα χέρια μου δεν έκανε όχι ράγισμα το πλαστικό, ούτε καν σημάδι δεν άφησε ούτε το χρώμα αλλοιόθηκε thumb

Με σωστές ποσότητες κάνεις δουλειά δεν είπαμε να πάρεις τον μπλάστρη και να το πασαλείψεις.... ;)

Τώρα αν σε φοβίζει η εκδοχή αυτή άστη κατα μέρους μην το κάνεις

PANOS-E60
14-03-11, 18:36
Λογικά η μυρωδιά έμεινε όταν έμειναν τσιγάρα στο τασάκι...Έχει αρκετό καιρό από τότε αλλά ακόμα μου μένει αυτή η μυρωδιά!

Οτι χερότερο ! Και στο σπίτι το ίδιο δεν ισχύει άλλωστε ... ? Δεν ξέρω αν έχεις δέρματα Γιάννη αλλά αν ναι, μιά καλή πρώτη κίνηση είναι ένα καλό πλύσιμο - στέγνωμα - ενυδάτωση. Η διαφορά στην εσωτερική αύρα του αυτοκινήτου θα φανεί αμέσως :original:

giannis_compact
14-03-11, 18:39
Κάτι τέτοιο θα κάνω αλλά ίσως κάνω και έναν βιολογικό!

Leonidas_E39
14-03-11, 18:42
Απλα τα πραγματα γιαννακο κανεις ενα καλο καθαρισμα το τουτου σου παιρνεις καμια 5-6 βανιλιες που βαζει η μαμα στα κεικ (αυτα τα μικρα τα ασπρα με το κοκκινο καπακι) και τα ριχνεις κατω απο τα πατακια . Μετα πας jumbo με 2 ευρω παιρνεις κατι τριμμενα ποτ πουρι που εχουν για τα σταχτοδοχεια του σπιτιου και το βαζεις στο τασακι. Μετα απο κανα δεκαλεπτο δεν θα μυριζει τιποτα.

giannis_compact
14-03-11, 18:45
Απλα τα πραγματα γιαννακο κανεις ενα καλο καθαρισμα το τουτου σου παιρνεις καμια 5-6 βανιλιες που βαζει η μαμα στα κεικ (αυτα τα μικρα τα ασπρα με το κοκκινο καπακι) και τα ριχνεις κατω απο τα πατακια . Μετα πας jumbo με 2 ευρω παιρνεις κατι τριμμενα ποτ πουρι που εχουν για τα σταχτοδοχεια του σπιτιου και το βαζεις στο τασακι. Μετα απο κανα δεκαλεπτο δεν θα μυριζει τιποτα.

Έχω στο σπίτι τέτοια και μου φέρνουν ζαλάδα...Η βανίλια δοκιμάστηκε και δεν κάνει τίποτα!

gyiama
14-03-11, 18:47
γινεται αποσμηση στο αυτοκινητο με γεννητιρα οζον που εχουν καποια καλα μαγαζια περιποιησης του αυτοκινητου! εξαφανιζονται ολες οι μυρωδιες και απολυμαινεται ο χωρος!ο monsta θα μας πει πιο πολλα

Leonidas_E39
14-03-11, 18:48
Η επομενη λύση γιαννη ειναι να βάλεις ηλιοροφή.:thumbsup::thumbsup:

giannis_compact
14-03-11, 18:55
γινεται αποσμηση στο αυτοκινητο με γεννητιρα οζον που εχουν καποια καλα μαγαζια περιποιησης του αυτοκινητου! εξαφανιζονται ολες οι μυρωδιες και απολυμαινεται ο χωρος!ο monsta θα μας πει πιο πολλα

Παναγιώτη ξέρεις πόσο περίπου στοιχίζει?

trueno
14-03-11, 19:02
Κοίτα και αυτό...αν το βρεις
Λένε ότι κάνει θαυματα!!!

https://classic-motoring.stores.yahoo.net/wuqufrnewcar.html

Σχετικο ποστ υπάρχει και εδώ :
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=944&page=8

z3 2.2
14-03-11, 21:21
Βαλε σε ενα μπολακι μαγειρικη σοδα και αστο μεσα στο αυτοκινητο ολο το βραδυ.
Θα εκπλεγεις απο το αποτελεσμα ;)

strof
14-03-11, 21:49
Για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα, μιας και αυτο που θελω ειναι σχετικο..
Οταν πηρα το αυτοκινητο μου πριν 2 χρονια περιπου ηταν 4 χρονων και με 138.000 χλμ, μυριζε ομως bmwδιλα! Μυριζαν τα δερματα την γνωριμη μυρωδια..
Εγω μεσα σε 2 χρονια και μολις 10.000 χλμ καταφερα να το κανω να μην μυριζει πλεον ετσι..
Πως διαλο καταφερε ο Γερμανος να το κρατησει να μυριζει ετσι τοσα χρονια και με τοση χρηση κι εγω οχι??
Μηπως εκει εξω με καθε service στην αντιπροσωπεια φρεσκαρουν το αρωμα του??
Υπαρχει καποιο αρωμα oem με αυτην την ιδια μυρωδια??

edit: δεν καπνιζω μεσα στο αυτοκινητο ποτε.

panos90
14-03-11, 22:05
κυκλοφορεις αθηνα?

// ωραια υπογραφη btw !

strof
14-03-11, 22:24
κυκλοφορεις αθηνα?

// ωραια υπογραφη btw !

ζητημα αν εχω ερθει 2 φορες αθηνα!!
Για τους ρυπους πρεπει να λες.. Στην γερμανια δεν εχει??
Ασε που τα παραθυρα ειναι μονιμως κλειστα.
Κι εσυ βλεπω καινουργιο εχεις, εχεις ακομα την μυρωδια??

Ευχαριστω για την υπογραφη..τροπος ζωης ειναι..

panos90
14-03-11, 22:55
εμεις καινουργιο το ειχαμε και το κυκλοφορουσαμε γερμανια.
εκανε 50.000 χιλιομετρα εκει και μοσχομυριζε και γενικα ηταν σαν καινουργιο οταν το εβλεπες.

τωρα εχει 70.000 (τα 20 σε αθηνα και εκδρομες ελλαδα)
η Bmwδιλα ειχε μειωθει αρκετα απο τοτε που το φεραμε,
μετα τον μαστορα αποτελειωθηκε :-(

βεβαια με απασχολουν ποιο σημαντικα οπως:
τα αμορτισερ που σε λιγο θα θελουν αλλαγμα απο τις λακουβες.
οι τριγμοι που απεκτησε (πριν δεν εκανε κιχ)
το καφε χρωμα που εχει κατσει στο σασι (βλεπε καθαρους δρομους)
γρατζουνιες σε ζαντες απο σπασμενα πεζοδρομια
γρατζουνιες στα φιλετα απο απροσεκτους "μπουρμπουληθρες" που πλενουν αμαξια
κιτρινες ενδειξεις σε ακυρες στιγμες απο κακη βενζινη
αραχνη πανω στο βερνικι
κλπ κλπ

το αμαξι εχει ΒΙΑΣΤΕΙ

// ενα 46 αρι ειναι..

stavr
15-03-11, 02:07
Για τις μυρωδιες στην καμπινα ειχαν προτεινει 2 πραγματα σε φιλο ο οποιος ειχε ασχημη εμπειρια απο συνοδηγο μετα απο μεθυσι ....μην μπαινω σε λεπτομεριες...και του ειχε κανει καθισματα και πατωματα αχρηστα!! Μετα απο πλυσιμο σαλονιου το αυτοκινητο συνεχιζε και μυριζε πολυ ασχημα.....σε ενα ταπερακι κατω απο το καθισμα για 2-3 μερες 2 κομματακια καρβουνο (ναι απλο καρβουνο) και αλλο ενα ταπερακι (οπως ειπε και ο φιλος Ζ3 2.2) με λιγη μαγειρικη σοδα . Δοκιμαστε το

///M Arios
15-03-11, 02:08
.................... ;)

Jimmakos
15-03-11, 02:27
Ρε παιδιά το πιο απλό βγαίνετε το πρωί να πάτε δουλειά και είστε πηγμένοι μέσα στην κίνηση! Όλο αυτό το καυσαέριο που τρώτε που πάει? Ακόμα και κλειστά παράθυρα να έχεις με καλοριφέρ ή A/C δεν περνάει όλη αυτή η βρώμα απο τα φίλτρα και τα εβαπορέτα?

Κάτι βλαχοδήμαρχοι που το θυμόνται σε ώρες αιχμής να σπάσουν τον δρόμο και σου σκάει μπροστά το μπαζάδικο με όλη αυτή την σκόνη να σκάει πάνω σου που πάει?

Θα μπορούσα να λέω περιπτώσεις μέχρι το πρωί αλλά είμαι τόσο κουρασμένος που δεν έχω κουράγιο.....
Μην κολλάμε στο τσιγάρο είμαστε εντελώς απολίτιστος λαός και κάνουμε ότι γουστάρουμε χωρίς να μας νοιάζει η περιουσία του άλλου παρά μόνο η δικιά μας περιουσία που την καταστρέφουμε χωρίς να το καταλαβαίνουμε!

Μην κολλάμε στο τσιγάρο τώρα (όχι οτι δεν δέχομαι οτι ενοχλεί κάποιους, σαφώς και δεν είναι αρεστό σε όλους αλλά υπάρχουν και τρείς χειρότερα!)

individual
15-03-11, 07:42
το δικο μου παλι,οταν ηρθε απο γερμανια,βρομουσε σαν σαπιλα ενα πραγμα και ευτυχως ηταν καλοκαιρι και κυκλοφορουσα με ολα τα παραθυρα ανοιχτα,αλλα καθημερινα εψαχνα τι φταιει......ευτυχως δεν με τραβηξε βιντεο καποιος γειτονας και να το στηλει σε καποια χιουμοριστικη εκπομπη......
Μπορειτε να με φανταστειτε ξαπλωμενο ανποδα μεσα στο αμαξι με το κεφαλι κολλημενο στις μοκετες και τα ποδια,το ενα εξω και το αλλο αναμεσα στα μπροστινα καθισματα;;;;;μια εικονα χιλιες λεξεις.....
Ηθελα να μυρισω απο που ερχεται αυτη η μποχα!!!!!
Ενα σημειο που βρομουσε παρα πολυ ηταν στον πισω τεμπελη,οπου οταν τον ανοιγεις,βλεπεις παλι δερμα,το οποιο μαλλον δεν ειχε ανοιχτει ποτε και προφανως δεν ειχε παρει αερα ποτε,σε σημειο να εχω βαλει αρωματικο,μονιμα εκει!!!!
Ενα αλλο σημειο ηταν τα πατακια,που ειναι βελουδινα,τα οποια ειχα πλενει με το πιεστικο αρκετες φορες,αλλα παλι βρωμουσαν.......
Την λυση ζητησα απο την συζηγο η οποια εχει μαστερ σε τετοια θεματα!!!!
Γεμισε την μπανιερα με καυτο νερο,τα εβαλε μεσα,με τα αναλογα καθαριστικα,για πολλες ωρες και μετα απλωμα κανονικο στον ηλιο παλι για πολλες ωρες!!!!!
Ενα αλλο παλι που ειχα παρατηρησει ηταν οτι η μποχα γινοταν εντονοτερη ηταν οταν ανοιγα τον κλιματισμο!!!
Μιλαμε παιδες για πολυ μποχα!!!
Πηγα σε ενα συνεργειο και εβαλε ενα αφρωδες σπρευ μεσα στους αεραγωγους και μου ειπε να μην ανοιξω τον κλιματισμο για καποιες ωρες.........σουπερ ο αφρος!!!
Κατι αλλο που το κανω 2-3 φορες το χρονο......
Επειδη απεχθανομαι τα γυαλιστικα του ταμπλο γιατι αφηνουν εκεινο το πολυ γυαλιστερο αποτελεσμα,θυμιζοντας μου αγροτικο ντατσουν του 80........
Βαζω λοιπον ενα σπρευ οπου ειναι για τα ΑΒΑΦΑ πλαστικα,δινοντας ενα πολυ ωραιο ματ αποτελεσμα με μια πολυ ωραια διακριτικη μυρωδια και φενεται πραγματικα οπως τα καινουρια αυτοκινητα,που ουτε γυαλιζει,αλλα φενεται φρεσκο...
Το σαλονι οπου το προσεχω ως κορη οφθαλμου.......2-3 φορες το χρονο,περασμα με ειδικο γαλακτωμα.οπου ενισχυει λιγο την ¨δερματιλα¨
Και φυσικα παντα διακριτικο αρωματικο.....
Με ολα τα παραπανω,χαιρομαι οταν μπαινει καποιος στο αμαξι και μου λεει.......
¨¨ρε αυτο μυριζει μπεμβεδιλα,ακομα¨
Αρα ,σκεφτομαι.....την πετυχα τη μυρωδια που ηθελα......ναι την μπεμβεδιλα!!!!!
Σας ζαλισα εεεε;;;;

Ptboul
15-03-11, 07:47
Προσωπικά δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το τασάκι κανενός αυτοκινήτου. Έχω πάντα ένα έχτρα δίπλα στην κονσόλα κ χρησιμοποιώ αυτό.

Μόλις γυρίζω σπίτι, το αδειάζω πάντα μέσα στον κάδο απορριμάτων. Δεν το αφήνω ποτέ να διανυκτερεύσει μέσα στο αυτοκίνητο γεμάτο.

Πλένω το αμάξι μέσα - έξω μία φορά την εβδομάδα (+τζάμια εσωτερικά)

Μία φορά τον χρόνο κάνω βιολογικό καθαρισμό

Προσπαθώ να μην κάνω πάρα πολλά τσιγάρα

Έχω χειμώνα - καλοκαίρι το παράθυρο ανοιχτό (πλην Εθνικής)

Με αυτό τον τρόπο, μπορεί να μυρίζει στιγμιαία το αμάξι, στην αρχή της επόμενης ημέρας πραγματικά δεν μυρίζει.

Konstantinos E60
15-03-11, 07:58
Προσωπικά δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το τασάκι κανενός αυτοκινήτου. Έχω πάντα ένα έχτρα δίπλα στην κονσόλα κ χρησιμοποιώ αυτό.

Μόλις γυρίζω σπίτι, το αδειάζω πάντα μέσα στον κάδο απορριμάτων. Δεν το αφήνω ποτέ να διανυκτερεύσει μέσα στο αυτοκίνητο γεμάτο.

Πλένω το αμάξι μέσα - έξω μία φορά την εβδομάδα (+τζάμια εσωτερικά)

Μία φορά τον χρόνο κάνω βιολογικό καθαρισμό

Προσπαθώ να μην κάνω πάρα πολλά τσιγάρα

Έχω χειμώνα - καλοκαίρι το παράθυρο ανοιχτό (πλην Εθνικής)

Με αυτό τον τρόπο, μπορεί να μυρίζει στιγμιαία το αμάξι, στην αρχή της επόμενης ημέρας πραγματικά δεν μυρίζει.

Ρε και κράζεις εμένα για το τσιγάρο που κάνω ενα καθε 2 μήνες με ορθάνοιχτα παράθυρα ????
Την λύση για την τσιγαρίλα την ειπε ποιο πανω ο Πανος (Gyiama) ! Οζον thumb

Ptboul
15-03-11, 08:03
Ρε και κράζεις εμένα για το τσιγάρο που κάνω ενα καθε 2 μήνες με ορθάνοιχτα παράθυρα ????
Την λύση για την τσιγαρίλα την ειπε ποιο πανω ο Πανος (Gyiama) ! Οζον thumb

Ήταν γιατί σκεφτόμουν να το αγοράσω (αν τελικά το πούλαγες) :hystericalbs1::hystericalbs1:

Ps: Νομίζω ότι πριν την εφαρμογή της ''οζονοθεραπείας'' καλό είναι να έχει προηγηθεί βιολογικός.

individual
15-03-11, 08:04
με ολα τα παραπανω,ξεχασα να πω οτι,ναι,καπνιζω στο αμαξι,αλλα παντα με το παραθυρο ανοιχτο,οτι καιρο και αν εχει και φυσικα αδειασμα το τασακι,την ιδια μερα.
Δεν καπνιζω πολλα,αν και το θελω.....αλλα το τασακι στο 39αρι,ειναι μικρο και σε πολυ αβολη θεση,αποσπωντας την προσοχη μου κατα πολυ,για να μην σβησω το τσιγαρο,πανω στο ξυλινο φιλετο του σασμαν......
το 34αρι του κουμπαρου μου ειναι η χαρα του καπνιστη......
Μεγαλο τασακι και σε πολυ σωστη θεση!!!!!

Konstantinos E60
15-03-11, 08:13
Ήταν γιατί σκεφτόμουν να το αγοράσω (αν τελικά το πούλαγες) :hystericalbs1::hystericalbs1:

Ps: Νομίζω ότι πριν την εφαρμογή της ''οζονοθεραπείας'' καλό είναι να έχει προηγηθεί βιολογικός.

Εμμ τι να σου κανω ? Ηθελες να γίνεις φορμουλίσιος !!! :thumbsup:

Βιολογικό ??? Αν στα πατάκια εχουν φυτρώσει σπαράγγια εναν βιολογικό
τον θέλεις οσο να ναι...thumb γιατι μονο με το οζον δουλειά δεν θα γίνει !!
Ειναι σαν να φοράς καινουργια παπούτσια με βρωμικες κάλτσες !!:thumbsdown:

GEORGE316
15-03-11, 08:17
με τη κριση που μας εχει πιασει,με το χρεος που ασε μη μιλησω,με τους μισθους που παιρνουμε μια και μοναδικη ειναι η λυση...
ΚΟΨΤΕ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ!!!!τοτε το εσωτερικο του αυτοκινητου σας θα αποκτησει εναν αερα φρεσκαδας....

gyiama
15-03-11, 09:45
Έχω στο σπίτι τέτοια και μου φέρνουν ζαλάδα...Η βανίλια δοκιμάστηκε και δεν κάνει τίποτα!

Γιαννη κανε ρε για αρχη μια δοκιμη με κατι τετοιοhttps://www.mystore.gr/autoshop/product.php?id_product=185 ισως να γλυτωσεις απο αρκετα χρηματα και πολυ δουλεια

stratos
15-03-11, 12:33
Πάντως καλήτερα να είναι λερωμένο το τασάκι παρά να ανοίγεις το παράθυρο και να το σουτάρεις έξω.... Εμένα το τασάκι είναι μόνο για κέρματα και το χειρηστήριο της μεθανόλης

PANOS-E60
15-03-11, 18:45
με ολα τα παραπανω,ξεχασα να πω οτι,ναι,καπνιζω στο αμαξι,αλλα παντα με το παραθυρο ανοιχτο,οτι καιρο και αν εχει και φυσικα αδειασμα το τασακι,την ιδια μερα.
Δεν καπνιζω πολλα,αν και το θελω.....αλλα το τασακι στο 39αρι,ειναι μικρο και σε πολυ αβολη θεση,αποσπωντας την προσοχη μου κατα πολυ,για να μην σβησω το τσιγαρο,πανω στο ξυλινο φιλετο του σασμαν......το 34αρι του κουμπαρου μου ειναι η χαρα του καπνιστη......
Μεγαλο τασακι και σε πολυ σωστη θεση!!!!!

ετσι είναι και στο Ε60 pre-facelift. Ειδικά με 1 -3 -5η ταχύτητα, χλωμό να κεντράρεις τασάκι χωρίς να κάνεις ατύχημα ... Στο LCI διορθώθηκε αυτό επιτέλους !

Karizma Z4
15-03-11, 19:28
Δεν εχω καπνισει ποτε.
Ουτε ενα τσιγαρο μεσα στο δικο μου,επειδη πραγματικα το λυπαμαι και επειδη το ειχα κοψει την περιοδο που το αγορασα.
Στα υπολοιπα αυτοκινητα που εχουμε στην οικογενεια,το κανω κανενα τσιγαρακι που και που...

giannis_compact
15-03-11, 20:52
Εμένα δεν το καταλαβαίνει κανείς ότι μυρίζει αλλά εγώ όταν μπαίνω μέσα το καταλαβαίνω και πιστεύω ότι πιο πολύ έρχεται απο μοκέτα και ουρανό!

katsaraios
15-03-11, 22:27
ουρανο μαυρισμενο απο τσιγαριλα και καυσαεριο πως τον καθαριζοθμε???:thanks:

m-power_01
16-03-11, 02:55
Κωδικός: 321200Καθαριστικό εσωτερικού χώρου

Κωδικός: 292241Smoke-X Ειδικό Αποσμητικό

https://www.intertrade.gr/index.php/el/2010-10-11-15-32-23/sonax-?page=shop.browse&category_id=272

εγω δεν καπνιζω μεσα στο αυτοκινητο ,ειναι νομος!

Το καθαριστικο ταπετσαριων το περναω 2-3 φορες τον χρονο, κανει τρομερη δουλεια και σε καθαρισμα και σε φρασκαδα για μυρωδια.
Σε συνδιασμο με το γαλακτωμα για ταμπλω και πλαστικα.
Το αλλο για την τσιγαριλα δεν το εχω χρησιμοποιησει αλλα εμπιστευομαι sonax επισημο προμηθευτη bmw