PDA

Επιστροφή στο Forum : Μπαρομετρο.



Vasilis
03-03-11, 08:37
Απο λιγο ψαξιμο που χω κανει εχω διαπιστωσει

οτι υπαρχουν τα μηχανικα κ τα ηλεκτρικα-νικα μπαρομετρα!(διορθωστε με)


θελω να προβω στην αγορα ενος ηλεκτρικου μπαρομετρου.

Ξερει κανεις αν ειναι ευκολο στην εγκατασταση κ αν τοποθετειτε σε ολα τα turbo αυτοκινητα ή υπαρχουν προυποθεσεις για την τοποθετηση του?

Προτεινετε σαν καλυτερο το μηχανικο μπαρομετρο ή το ηλεκτρικο?


:thanks:

nik200
03-03-11, 08:55
εγω ειχα και μηχανικο και ηλεκτρονικο..καλυτερο το ηλεκτρονικο..

πιστευω οτι αν παρεις ειτε ενα apexi η ενα defi η ενα blitz...ειναι τα καλυτερα..εγω εχω apexi εδω και καποια χρονια και ποτε προβλημα..γενικα τα πιο φτηνα..που κανουν και πολυ λιγα λεφτα χανουν σε ακριβεια κιολας περα απο την αξιοπιστια..και καλυτερα να μην το τοποθετησεις μονος αλλα να αφησει καποιον που ξερει..ενα καλο μαγαζι...οχι οτι ειναι τιποτα δυσκολο...παιρνεις απο το ρυθμιστη πιεσης καυσιμου στην εισαγωγη απο το σωληνακι του (συνηθως υπαρχουν 2) και το ενωνεις με το taf που σου δινει το οργανο (τα καλα οργανα τα εχουν μεσα αυτα!)!

επισης το που θα το βαλεις ειναι σοβαρο..οι πιο πολλοι πλεον τα βαζουν με ταινια διπλης στο ταμπλο...αλλα τρωει πολυ ταρακουνημα!!!εγω το χω στην κολωνα..γιατι εκει δεν κουνιεται τοσο πολυ!!!οπουδηποτε χαλας το εσωτερικο του αμαξιου...αν θες να το δωσεις μετα

Vasilis
03-03-11, 09:11
ευχαριστω για την απαντηση ρε Νικολα

θελω να παρω για το σμαρτακι ενα ηλεκτρονικο

θα παιξει ή πρεπει να κοιταξω κατι στο αυτοκινητο?

υπαρχει περιπτωση να μην συνδεεται δλδ? (αυτο εννοω)

το μηχανικο ειμαι σιγουρος οτι μπαινει...το ηλεκτρονικο ομως?

nik200
03-03-11, 12:01
ευχαριστω για την απαντηση ρε Νικολα

θελω να παρω για το σμαρτακι ενα ηλεκτρονικο

θα παιξει ή πρεπει να κοιταξω κατι στο αυτοκινητο?

υπαρχει περιπτωση να μην συνδεεται δλδ? (αυτο εννοω)

το μηχανικο ειμαι σιγουρος οτι μπαινει...το ηλεκτρονικο ομως?

γιατι να μην μπαινει?..σε ολα τα αμαξια μπαινει το ηλεκτρονικο..παρε τηλ σε διαφορους που πουλανε μπαρομετρα και ρωτα...αν εχει καποιο προβλημα το smart...

spar@
09-03-11, 02:27
γιατι να μην μπαινει??? σε σωληνακι υποπιεσης το βαζεις ή στον εγκεφαλο... και μια γραμμη ρευμα για το ηλεκτρονικο και κανεις μια διακλαδωση στην υποπιεση σε ενα εγκεφαλακι που εχει εξτρα! τωρα ενταξει το defi στο σμαρτ ειναι υπερβολη!

spar@
09-03-11, 02:39
(φτου περασε το 5λεπτο), λοιπον παιζει να μπαινει το μπαρομετρο που ειχαν τα roadster, και θα ειναι και μαμα, τα f2 ειχαν???
https://www.evilution.co.uk/ αν ψαξεις εδω εχει πολυ πραγμα για συνδεσεις!!!
λοιπον τα πραγματα ειναι απλα... αποφασισε και εδω ειμαστε!

paganis
09-03-11, 07:39
οποιο θελεις βαζεις ..ητε ηλεκτρονιικο ητε μηχανικο...η διαφορα του ειναι ο εξτρα αισθητηρας που εχει το ηλεκτρονικο ! η συνδεση ειναι σχεδον ιδια και στα δυο..και δεν ειναι κατι δυσκολο, εγω στο δικο μου το εβαλα μονος μου,,,χωρις να εχω γνωση ηλεκτρολογικων! οσο αφορα την αξιοπιστια ....τα θεωρω εφαμιλλα...και θα προτιμουσα ενα μηχανικο...λογω κοστους και απλοτητας κατασκευης-διαρκειας στο χρονο!

Z4 DCT
09-03-11, 08:06
Το μπαρομετρο για που το θες;;;; Θα το σκαλισεις;;;

z3 2.2
09-03-11, 08:07
Μηπως να βρεις ενα μπαρομετρο στρογγυλο,να καταργησεις το ρολοι και να το βαλεις στη θεση του???
Να βγαλεις τα σωθικα του ρολογιου και να το κανεις μπαρομετρο?
χεχεχε...

Z4 DCT
09-03-11, 09:52
Μηπως να βρεις ενα μπαρομετρο στρογγυλο,να καταργησεις το ρολοι και να το βαλεις στη θεση του???
Να βγαλεις τα σωθικα του ρολογιου και να το κανεις μπαρομετρο?
χεχεχε...

Καλοοοοο:shok:thumbthumb

Vasilis
09-03-11, 10:15
ευχαριστω για τις απαντησεις σας φιλαρακια:thnx:

παζαρευω ενα 60mm στο ebay apexi ενα defi κ ενα Depo!:whistle:

μαλλον για το apexi με κοβω μιας κ εχει ασπρη πλακα σαν τα μαμισια μου οργανα!

σαφως ειναι υπερβολη για το σμαρτακι ενα τοσο καλο οργανο...αλλα το κολομικροβιο του καφετεριακια δεν φευγει απο μεσα μου...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

ειναι κ μηχανικο,θα με βοηθησει κ καποιο φιλαρακι να το βαλουμε:whistle:...οποτε μια χαρα!

θα το τοποθετησω αναμεσα στα (ρολοι στροφομετρο) που υπαρχουν ηδη σε δικη του βαση,

απο οτι εχω δει ειναι ομορφο στην τοποθετηση,οποτε με βλεπω να το χτυπαω αμμεσα!thumb


ποιο φιλαρακι θα με βοηθησει στην τοποθετηση?:whistle::whistle:

Z4 DCT
09-03-11, 10:18
ευχαριστω για τις απαντησεις σας φιλαρακια:thnx:

παζαρευω ενα 60mm στο ebay apexi ενα defi κ ενα Depo!:whistle:

μαλλον για το apexi με κοβω μιας κ εχει ασπρη πλακα σαν τα μαμισια μου οργανα!

σαφως ειναι υπερβολη για το σμαρτακι ενα τοσο καλο οργανο...αλλα το κολομικροβιο του καφετεριακια δεν φευγει απο μεσα μου...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

ειναι κ μηχανικο,θα με βοηθησει κ καποιο φιλαρακι να το βαλουμε:whistle:...οποτε μια χαρα!

θα το τοποθετησω αναμεσα στα (ρολοι στροφομετρο) που υπαρχουν ηδη σε δικη του βαση,

απο οτι εχω δει ειναι ομορφο στην τοποθετηση,οποτε με βλεπω να το χτυπαω αμμεσα!thumb


ποιο φιλαρακι θα με βοηθησει στην τοποθετηση?:whistle::whistle:

Βαζω το χωρο.......:original:

Vasilis
09-03-11, 10:20
...ελα κ ενας τεχνικος παρακαλω...

stratos
09-03-11, 10:29
Εγώ :)

Z4 DCT
09-03-11, 10:30
Εγώ :)

:thumbsup::thumbsup:

Αντε ολα μαζι θα μπουν.......:original:

Vasilis
09-03-11, 10:33
μολις χτυπησα λοιπον κ γω το APEXI...

με το που θα ρθει σας ενημερωνω φιλαρακια....

ευχαριστω πολυ

nik200
09-03-11, 11:17
μολις χτυπησα λοιπον κ γω το APEXI...

με το που θα ρθει σας ενημερωνω φιλαρακια....

ευχαριστω πολυ

καλη επιλογη..και εγω το apexi το 60αρι εχω (σε μαυρο!)..και στα 2.5 χρονια που το χω δεν εχει παρουσιασει κανενα προβλημα

Vasilis
09-03-11, 13:30
μπας κ ξερεις κ απο turbo timer στρατουλη?:whistle::whistle:

χτυπησα κ ενα τετοιο apexi...

stratos
09-03-11, 13:53
Αχαχαχ ωραίος. Βασικά αυτό πρέπει να πάρει σήμα απο τον διακότη της μίζας. Δεν θέλω να σου υποσχεθώ οτι μπορώ να στο περάσω αυτό.

paganis
09-03-11, 14:26
Αχαχαχ ωραίος. Βασικά αυτό πρέπει να πάρει σήμα απο τον διακότη της μίζας. Δεν θέλω να σου υποσχεθώ οτι μπορώ να στο περάσω αυτό.

στο ζ3..απο εκει εκλεψα σημα για το χαλμιτερ...οποτε με λιγο ψαξιμο και ενα πολυμετρο στο βρισκω! αν θελετε ερχομαι και εγω για καφε και βοηθεια!...

Vasilis
09-03-11, 14:31
Με Μεγάλη μου χαρα να σας φιλεψω καφεδάκι για να κάνω τη δουλειά μου
Στο γκαράζ του...Γιαννη ....αχαχαχαχα


Sent from my iPhone using Tapatalk

spar@
09-03-11, 19:04
οτι θελετε ρωτηστε, παιζει να ξερω!!!
αν πηρες το apexi οπως ειπε και ο στρατος επειδη ειναι ηλεκτρικο θα παρετε ρευμα απο την μιζα ετσι ωστε στην πρωτη σκαλα να αναβει, ενα δοκιμαστικο και θα δειτε πιο καλωδιο δινει ρευμα και θα παρετε απο εκει με εναν "κλεφτη"!

stratos
09-03-11, 19:07
Αυτό είναι εύκολο να το κάνουμε. Απλα φοβάμαι να ανοίξω τα πλαστικά και να βρώ τα καλώδια.

spar@
09-03-11, 19:10
στρατο μην φοβασαι πες στον βασιλη να μην κοιταει, ειμαι σιγουρος οτι θα το προσεξεις πολυ περισσοτερο απο οποιοδηποτε ηλεκτρολογο!!! παρε μονο ενα δοκιμαστικο αν δεν εχεις με βελονα μπροστα!!!

Z4 DCT
09-03-11, 19:15
στρατο μην φοβασαι πες στον βασιλη να μην κοιταει, ειμαι σιγουρος οτι θα το προσεξεις πολυ περισσοτερο απο οποιοδηποτε ηλεκτρολογο!!! παρε μονο ενα δοκιμαστικο αν δεν εχεις με βελονα μπροστα!!!

ΕΧΟΥΜΕ κυριε....μη μας κανετε ρομπα......:hystericalbs1::hystericalbs1:

spar@
09-03-11, 19:23
γιαννη εκει στην πυλωτη εχεις και εργαλεια????χεχεχε ΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ

Leonidas_E39
09-03-11, 19:31
Γιαννη κανε ενα update με φωτογραφιες απο το γκαραζ σου προς ενημερωση του κόσμου.




Υ.Σ (Αν το κανεις βαλτες σιγα σιγα να γλυτωσουμε τα εγκεφαλικα - καρδιακα επεισόδεια)

spar@
09-03-11, 19:37
πλακα του κανω γι αυτο γελαω....
εχω δει φωτογραφιες και του χω πει για τα σκορδα τα φτου φτου μην τον ματιασουμε να το χαιρεται κλπ!!!!!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
ενταξει το 70% απο δω αν ειχαμε τετοιο γκαραζ απλα δεν θα ανεβαιναμε σπιτι!!!

Vasilis
09-03-11, 20:56
οτι θελετε ρωτηστε, παιζει να ξερω!!!
αν πηρες το apexi οπως ειπε και ο στρατος επειδη ειναι ηλεκτρικο θα παρετε ρευμα απο την μιζα ετσι ωστε στην πρωτη σκαλα να αναβει, ενα δοκιμαστικο και θα δειτε πιο καλωδιο δινει ρευμα και θα παρετε απο εκει με εναν "κλεφτη"!



...ελα παρειτσα κ συ φιλε μου

παρε κ τον Σπυρακο...


κερναω καφεδακια ειπαμε ...κ οχι μονο....:whistle::th_Laie_67-1:


τι αλλο εχει το γκαραζ Γιαννη μου ειπαμε?:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:


μεχρι καναπεδες δερματινους να κοιμηθουμε εχει ρεεεεεεεεεεεεεεεεε...ελευθ ρα οσοι πιστοι προσελθετε....:th_Laie_67-1:!!!!:whistle:

m-power_01
09-03-11, 21:01
Άλλος πίνει άλλος κερνάει !

Z4 DCT
09-03-11, 21:05
Ρε τι ειν τουτος.........φερε μπυρες,σουβλακια.....και κατι θα γινει....

paganis
09-03-11, 21:09
το μπαρομετρο αφου ειναι μηχανικο, να συνδεθει στους διακοπτες των φωτων...ετσι ωστε να φωτιζει μονο οταν αναβεις τα φωτα! το τουρμπο ταιμερ...κανονικα απο την μιζα..

spar@
09-03-11, 23:15
δεν ξερω ποιο apexi πηρε απλα παιζουν πολλα, δηλαδη αν εχει οθονη η οποια αναβει και σβηνει δηλαδη στυλ defi που υπαρχουν πολλα τετοια και apexi τοτε θελει συνδεση στην μιζα γιατι αλλιως την μερα δεν θα χει μπαρομετρο αφου θα ειναι σβηστη η οθονη, επισης ειναι πιο δυσκολο να βρεθει το καλωδιο της πρωτης σκαλας των φωτων παρα το καλωδιακη που δινει συνεχομενο ρευμα οταν αναβεις τον διακοπτη, ευκολο επισης ειναι αν εχεις αφτερμαρκετ ραδιο cd να τραβηξεις ρευμα απο αυτο.
κατι τελευταιο να αγορασετε "κλεφτες" καλωδιου (θελω κ γω..χεχε) και αν δεν εχει σωληνακια σηλικονουχα και διακλαδωση, αν το χεις παρει καινουριο θα χει σιγουρα!
Βασιλη πολυ θα το ηθελα να βρισκομαι μαζι σας και αν ειμαι Αθηνα θα ερθουμε στανταρ, πρωτα για την παρεα δευτερον να βοηθησουμε οπου μπορουμε και τριτον να δω αυτον τον πανεμορφο χωρο! αν δεν σας δω απο κοντα οτι θελετε να παρετε τηλεφωνο!

Vasilis
09-03-11, 23:39
Το μπαρομετρο είναι αυτο
https://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=230593249748&viewitem=&sspagename=STRK%3AMEWNX%3AIT

Όσον αφορά τη προσφορά σου κ όλων των παιδιών,νοιώθω ήδη υποχρεος!

Σαφώς ευγνώμων στο Γιαννη που πάντα προσφέρεται για την παρέα κ το φόρουμ μας.
Επειδή όμως βλέπω πολλούς συμφορουμιτες να Χούν την Καλή διάθεση να με βοηθήσουν ,θα βρω κάποιο χώρο για να μην αναστατωσουμε το φίλο μας τον Γιαννη...ήδη με Έχει βοηθήσει πολλές φορές κ Είμαι ΠΟΛΥ ΥΠΟΧΡΕΟΣ!

Sent from my iPhone using Tapatalk

spar@
10-03-11, 00:31
λοιπον Βασιλη δες τι θα εχει η συσκευασια λογικα θα θες κιαλλο σωληνακι γιατι απο πισω θα πρεπει να περασεις στην καμπινα απο κατω απ την μοκετα μεχρι μπροστα(γυρω στα 4μ), παρε σιλικονουχο, και ενα ταφ που θα χει μεσα, θα βρειτε μια υποπιεση θα κανετε την διακλαδωση και θα δωσετε ρευμα και θα δοκιμασετε! αυτα!!! οπου και να γινει η συναντηση καλα να περασετε και με καλο αποτελεσμα, μακαρι να μπορω να ρθω και γω! καλη επιτυχια!

Z4 DCT
10-03-11, 06:17
Το μπαρομετρο είναι αυτο
https://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=230593249748&viewitem=&sspagename=STRK%3AMEWNX%3AIT

Όσον αφορά τη προσφορά σου κ όλων των παιδιών,νοιώθω ήδη υποχρεος!

Σαφώς ευγνώμων στο Γιαννη που πάντα προσφέρεται για την παρέα κ το φόρουμ μας.
Επειδή όμως βλέπω πολλούς συμφορουμιτες να Χούν την Καλή διάθεση να με βοηθήσουν ,θα βρω κάποιο χώρο για να μην αναστατωσουμε το φίλο μας τον Γιαννη...ήδη με Έχει βοηθήσει πολλές φορές κ Είμαι ΠΟΛΥ ΥΠΟΧΡΕΟΣ!

Sent from my iPhone using Tapatalk


Τι λες ρε βαρεμενε......τωρα που το κανονισα στο μυαλο μου δεν αλλαζει.....:thumbsup:

Vasilis
10-03-11, 10:18
...αντε λοιπον...:rally:


μη σου χαλασω το χατηρι!:whistle:

βαζω το πειραματοζωο :shok: για να σε εχω ευχαριστημενο ρε...:whistle:

να δεις τι φιλο εχεις!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:




:thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks:

m-power_01
10-03-11, 14:31
Αυτες οι εργασιες που ενας δουλευει και 40 καθονται τις γουσταρω πολυ!!!!

Vasilis
10-03-11, 14:33
Αυτες οι εργασιες που ενας δουλευει και 40 καθονται τις γουσταρω πολυ!!!!

σε περιμενουμε οι λοιποι 39 ε?:whistle::whistle:
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

m-power_01
10-03-11, 14:37
σε περιμενουμε οι λοιποι 39 ε?:whistle::whistle:
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Νομίζεις... δεν ειδες οτι θα ερθω με τον βοηθο μου????
Οταν τον εχω μαζι μου, δεν ''τσαλακώνομαι'' :th_Laie_67-1:

Vasilis
14-03-11, 21:17
λοιπον...

τα μπλιμπλικια ηρθαν

το τουρμποταιμερ

https://i760.photobucket.com/albums/xx248/bmw330vasilis/IMG_0499.jpg


κ το μπαρομετρο

https://i760.photobucket.com/albums/xx248/bmw330vasilis/IMG_0501.jpg




βλεπω στο τουρμποταιμερ τα κατωθι (στη φωτο) ...μηπως χρειαζεται να παρω κ κατι αλλο για να συνδεθει?

https://i760.photobucket.com/albums/xx248/bmw330vasilis/IMG_0488.jpg

https://i760.photobucket.com/albums/xx248/bmw330vasilis/IMG_0491.jpg

https://i760.photobucket.com/albums/xx248/bmw330vasilis/IMG_0495.jpg

https://i760.photobucket.com/albums/xx248/bmw330vasilis/IMG_0494.jpg


κ τα προσπεκτους...


https://i760.photobucket.com/albums/xx248/bmw330vasilis/IMG_0496.jpg

https://i760.photobucket.com/albums/xx248/bmw330vasilis/IMG_0498.jpg

https://i760.photobucket.com/albums/xx248/bmw330vasilis/IMG_0497.jpg

για πειτε οι γνωστες ρε παιδια...

κλεφτακια για τα καλωδια ;
κανα αρσενικο κλιπ?(βλεπω ενα θηλυκο κ εχει στα καλωδια)
μονωτικες ταινιες?

τι αλλο μπορει να χρειαστουμε?

:thanks:

stratos
14-03-11, 21:46
Μονωτική, κόφτης, ενα κομματάκι velcro (το "σκράτς" που εχουν τα παπούτσια για παράδειγμα), πολύμετρο... αλλά έτσι και αλλιώς τα έχει ο Γιάννης.

Βασίλη μήπως θα ήταν εύκολο να σκανάρεις κάπως τα manual? Θα ψάξω στο ιντερνετ μήπως υπάρχουν

Vasilis
14-03-11, 21:49
πιπιλα...ζεσταινω σκανερ...

περιμενε...χεχε

φανταζομαι οτι θες του τουρμποταιμερ μονο...το αλλο το βλεπω ευκολο,μονο ρευμα θελει

stratos
14-03-11, 21:59
Ναι του τάιμερ θέλω το άλλο είναι ευκολάκι. Μηχανικο δεν είναι το μπαρόμετρο?

Vasilis
14-03-11, 22:12
ναι ναι...μηχανικο!

stratos
14-03-11, 22:20
Βασίλη ευχαριστώ για τον κόπο σου. Δεν με αφήνει να δώσω πράσινη. Το ρίχν στο διάβασμα αμέσως

nikos-Mpacket
14-03-11, 22:21
λοιπον...

τα μπλιμπλικια ηρθαν

το τουρμποταιμερ


κ το μπαρομετρο

βλεπω στο τουρμποταιμερ τα κατωθι (στη φωτο) ...μηπως χρειαζεται να παρω κ κατι αλλο για να συνδεθει?

κ τα προσπεκτους...

για πειτε οι γνωστες ρε παιδια...

κλεφτακια για τα καλωδια ;
κανα αρσενικο κλιπ?(βλεπω ενα θηλυκο κ εχει στα καλωδια)
μονωτικες ταινιες?

τι αλλο μπορει να χρειαστουμε?

:thanks:

Καλη παρεα και καφε,ισως;

Αφου το "συνεργειο" και τον "μαστορα" τα εχεις βρει.

spar@
14-03-11, 22:48
το κουτι με το μπαρομετρο τι εχει μεσα?? ισως χρειαστεις σωληνακι... αν και πρεπει να κανεις την κοντινοτερη διαδρομη αφου ειναι μηχανικο το μπαρομετρο!
εχεις συναγερμο στο σμαρτ???
συνδεσμολογια για το apexi
κοβεις την φυσσα την ασπρη και μενουν 3 καλωδια χοντρα αυτα τα προσαρμοζεις στον διακοπτη της μιζας
α) το κοκκινο παει στο καλωδιο που δινει ρευμα ειτε ειναι ο διακοπτης κλειστος ή ανοιχτος!
β) το πρασινο στο καλωδιο που δινει ρευμα στην 1η "σκαλα" του διακοπτη
γ) το μπλε στο καλωδιο που δινει ρευμα στην 2η "σκαλα" του διακοπτη(δηλαδη στο ΟΝ του διακοπτη)

τα μικρα καλωδια τωρα γκρι και ασπρο, το ασπρο το προσαρμοζεις ή στον λαμδα ή στον εγκεφαλο εκει που παει το καλωδιο του λαμδα και σου δινει σημα ο2 ουσιαστικα βολτομετρο ειναι!
το γκρι παει στο χειροφρενο
και το ΜΑΥΡΟ ΓΕΙΩΣΗ!

υ.γ (εχω ενα τεφτερακι και τα εχω με χρωμματα, ειναι και καλα για ευρωπαικα αμαξια, απλα σας ειπα τα σιγουρα-θεωρητικα γιατι αν σας τα πω και δεν δουλεψει θα φαω καραμουζα)

stratos
14-03-11, 23:36
Οπως είπε και πιο πάνω ο Σπύρος δεν είναι κάτι τραγικό στην εγκατάσταση. Αυτό που φοβάμαι είναι πόσο ξήλωμα θέλουν τα πλαστικά για να γίνει η εγκατάσταση κάτι που φοβάμαι πολύ. Οπως και τι βγάλσιμο θέλουν τα πλαστικά για να βρούμε το καλώδιο του χειρόφρενου.

Αν δεν συνδέσουμε το καλώδιο του λ φαντάζομαι δεν θα εχει κάποιο πρόβλημα

spar@
15-03-11, 00:19
Στρατο αυτο ειναι το ολο θεμα...
οτι θελουν στανταρ ξηλωμα τα καπακια για τον διακοπτη της μιζας, θελει σηκωμα μοκετα για να περασεις το σωληνακι απο πισω μπροστα...
αν δεν βαλεις στο λαμδα απλα δεν θα δουλευει το υποτιθεμενο hallmeter, και επισης στο χειροφρενο μπαινει για το οταν λυθει το χειροφρενο να σβηνει.....

///M Arios
15-03-11, 02:21
Μηπως να βρεις ενα μπαρομετρο στρογγυλο,να καταργησεις το ρολοι και να το βαλεις στη θεση του???
Να βγαλεις τα σωθικα του ρολογιου και να το κανεις μπαρομετρο?
χεχεχε...

το εχουμε κανει σε ενα φιλο με μπαρομετρο της VDO!! οτι θες εδω ειμαστε.... thumb