PDA

Επιστροφή στο Forum : logo στιγμής στην ταπετσαρία του ουρανού



giannis_compact
03-03-11, 01:55
Παιδιά επιχειρούσα να κολλήσω κάτι μέσα στο αυτοκίνητο και χωρίς να το καταλάβω μια σταγόνα λόγκο βρέθηκε στον ουράνο με αποτέλεσμα να γίνει σώμα και να μη φεύγει με τίποτα!:ranting2::ranting2::ranting2:
Ξέρει κανείς καμιά λύση για το πώς μπορώ να καθαρίσω το σημείο?Δε μπορώ να το βλέπω έτσι!Υπάρχει τρόπος να φύγει???

Jimmakos
03-03-11, 02:13
Υφασμάτινος ή δερματίνη?

giannis_compact
03-03-11, 02:18
Υφασμάτινος Δημήτρη..Γνωρίζεις κάποια λύση??

Jimmakos
03-03-11, 02:21
Βγαίνει Γιάννη αλλά μόνος σου είναι λίγο ρυψοκίνδυνο!

Θα σου πρότεινα αραιωμένο ασετόν (αραιωμένο με λίγο νεράκι) και με μια μπατονέτα να φύγει σιγά σιγά γιατί αν βάλεις σκέτο ασετόν μπορεί να στο ξεβάψει!

giannis_compact
03-03-11, 02:23
Λές θα φύγει με ασετόν αραιωμένο κιόλας?Αυτό έχει γίνει σαν πέτρα!

Jimmakos
03-03-11, 02:32
Το ασετόν είναι διαλυτικό επι το πλήστον!
ΑΛΛΑ αν δεν το ξέρεις καλά το άθλημα καλύτερα να πας σε κάποιον ειδικό....
Ίσως ο monsta που ανακατεύεται με τέτοια ξέρει κάποιο κόλπο.... Αλλά αυτή η logo στιγμής άσε την έχω πατήσει πολλές φορές.... Αν ήταν δερματίνη θα σου έλεγα να το ξύσεις αλλά στο ύφασμα έχει ποτίσει και είναι δύσκολο....

giannis_compact
03-03-11, 02:40
Σε ευχαριστώ πολύ Μητσάρα θα δώ τί θα κάνω!Δηλαδή το ασετόν λειτουργεί καλύτερα εάν είναι διαλυμένο σε νερό?

Jimmakos
03-03-11, 02:45
Λειτουργεί μεν αλλά όχι τόσο δυνατό όσο είναι σκέτο.....

Για δοκιμή μόνο πάρε λίγο ασετόν απο την μάνα σου, γυναίκα σου, κοπέλα σου ξέρεις αυτό για τα νύχια.... Βάλε λίγο σε μια μπατονέτα και βάλε πάνω απο την "κοτρώνα".... Λογικά θα την μαλακώσει και θα φύγει αλλά μπορεί να σου αφήσει στάμπα.... Δεν ξέρω κάποιο χημικό που μπορεί να κάνει για αυτή τη δουλειά! Αν θέλεις περίμενε λίγο να το δεί κάποιος πιο έμπειρος να σου πεί τι να κάνεις ακριβώς thumb

Ptboul
03-03-11, 07:54
Σε εμένα όσες φορές έχει πέσει logo στο χέρι μου, πάντα χρησιμοποιώ ασετόν κ η κόλλα διαλύεται αμέσως. Για την οροφή σίγουρα είναι λίγο ρίσκο.

Εναλλακτικά πήγαινε στο σούπερ μάρκετ κ αναζήτησε τον ''διαβολάκο του λεκέ'' της dr beckmann https://img179.imageshack.us/img179/2197/7538dw5.jpg

Είναι μια σειρά καθαριστικών για όλων των τύπων λεκέδων. Δεν θυμάμαι αν υπάρχει κ για κόλλα αλλά ρίξε μια ματιά.

Vasilis
03-03-11, 08:22
θα ριχνα κολλα σε καποιο αλλο υφασμα

κ θα δοκιμαζα πρωτα εκει!

αν τα αποτελεσματα ειναι τα επιθυμητα , τοτε δοκιμαζεις κ στον ουρανο της μπεμπας!

gyiama
03-03-11, 09:40
υπαρχει αφαιρετικο κολλας!αν πας σε πρακτικερ λεροϊ κλπ στις κολλες θα βρεις τετοιο πραγμα!ειναι σε σωληναριο σαν κολλα και αυτο!το βαζεις πανω στον λεκε το αφνηνεις 2-3-5 ωρες και μετα σκουπιζεις και εισαι ετοιμος χωρις να εχεις προβλημα με ξεβαματα κλπ!!!