PDA

Επιστροφή στο Forum : Βιολογικος καθαρισμος+περιποιηση δερματινου



Dr. Yamastura
02-03-11, 23:27
Καποια καλη προταση για βιολογικο καθαρισμό και περιποιηση δερματινου σαλονιου?
Καποιος που να βγαζει και τα καθισματα για να καθαρισει όλους τους χωρους στο εσωτερικο?Κατα προτίμηση απο ψυχικο και πανω...

stef
02-03-11, 23:29
Έχω την εντυπωση ότι το μέλος Monsta κάνει κάτι τέτοιο!!!
Καλύτερα να επικοινωνήσεις μαζί του!
Στα Σίδερα Χαλανδρίου είναι το μαγαζί του!
Στο φανάρι του Υγεία δεξιά!

Dr. Yamastura
02-03-11, 23:30
Έχω την εντυπωση ότι το μέλος Monsta κάνει κάτι τέτοιο!!!
Καλύτερα να επικοινωνήσεις μαζί του!
Στα Σίδερα Χαλανδρίου είναι το μαγαζί του!
Στο φανάρι του Υγεία δεξιά!

Το ξερω το μαγαζι...μαλιστα.

mo328i
04-03-11, 02:18
υπαρχει και η meguiars και η paint bull και παρα πολλες αλλες εαν κανεις ενα search στο google θα βρεις πααααρα πολλους

nik200
04-03-11, 08:29
χρηστο σου χω και εγω εναν πολυ καλο γαλατσι...παρε με τηλ..

Harisp
03-04-13, 15:24
Για να μην ανοίγω καινούργιο topic και επειδή ψάχνω κάποιο μαγαζί στην Αθήνα για βιολογικό, που να ζητάει λογικά χρήματα για τις εποχές, έχετε κάτι να προτείνετε;

Βλέπω πολλά καταστήματα(συνοικειακά και paintbull) με Online Προσφορες sta 39 euro για πλήρη βιολογικό.

Αξίζει; Έχει πάει κάποιος;

stef
03-04-13, 20:57
Εαν θες πραγματικά καλή δουλειά 2 είναι τα καταστήματα:

Μιχάλης : Θίσβης 13 Περιστέρι 210-5789603
& Πλάτωνας: Ναούσης 2 Πεύκη 213-0009361

Και οι 2 άψογοι επαγγελματίες ! Άποψή μου να μην μπλέξεις με online προσφορές μιας καιναι μεν θα "δείχνει" ότι στο καθάρισαν αλλά μετά από μια βδομάδα το αμάξι θα ξαναμυρίζει...



Πραγματικά ΑΨΟΓΟΙ

Harisp
03-04-13, 21:02
Τους ξέρω και τους δύο και φυσικά πόσο καλοί είναι στην δουλειά τους.
Απλά επειδή είναι για το αυτοκίνητο του πατέρα μου, το οποίο είναι για πούλημα, δεν θέλω να επενδύσω πολλά χρήματα.

Όσο πιο φτηνά γίνει η δουλειά τόσο πιο καλά. Και ας μην είναι το απόλυτο αποτέλεσμα. Να είναι αξιοπρεπές όμως...

bimmerm
03-04-13, 21:45
εκτος απο αυτους που αναφερθηκαν κανει νομιζω και το μελος michalis 330

EVERGET
03-04-13, 21:57
Όντως θέλει αρκετή προσοχή η επιλογή μαγαζιού για βιολογικό. Σε δική μου περίπτωση όπου έγινε φθηνός βιολογικός σε φθηνό αυτοκίνητο πόλης το αποτέλεσμα ενώ αρχικά φαινόταν τέλειο, τις επόμενες ημέρες τα καθίσματα "ξεράσανε" ασπρίλα - ίσως από τα καθαριστικά τους, ίσως δεν κάνανε σωστή αναρρόφηση των καθαριστικών και πότισαν - πάντως το αποτέλσμα μετά από λίγες ημέρες ήταν απαίσιο...

stef
03-04-13, 22:48
Παιδιά να διευκρινίσουμε κάτι?
Όταν λέμε βιολογικός, εννοούμε τουλάχιστον 8ωρη χρήση μηχανήματος που απορροφάει όλες τις μυρωδίες από μέσα, πέραν του λεπτομερέστατου καθαρισμού όλου του σαλονιού κλπ...

Ptboul
04-04-13, 09:01
Να ρωτήσω κάτι άσχετο:

Αν κάνεις βιολογικό, μετά μπορείς να περάσεις στα δέρματα γαλάκτωμα κατευθείαν ή

πρέπει δεν αποφεύγεις να ακολουθήσεις την γνωστή διαδικασία; (νεροσάπουνο, λοσιόν και μετά γαλάκτωμα).

Monsta
04-04-13, 12:14
https://www.youtube.com/watch?v=CB8NuTwWWGY

A8hnaios
04-04-13, 14:02
Καποια καλη προταση για βιολογικο καθαρισμό και περιποιηση δερματινου σαλονιου?
Καποιος που να βγαζει και τα καθισματα για να καθαρισει όλους τους χωρους στο εσωτερικο?.

Αυτό θέλω κ γω..!! :tt1:

Υπάρχει κανείς τέτοιος.. thumb

Monsta
04-04-13, 14:16
Τούτος εδώ είναι ακόμα πιο σχολαστικός.

https://www.youtube.com/watch?v=png5BFnwg1I

ntinos
04-04-13, 14:47
αμα του ειπε "μεσα - εξω", καλα ξηγηθηκε :p

Harisp
04-04-13, 15:14
Δεν χρειάζεται να χαλάμε το θέμα.
Αν υπάρχει κάποια βοήθεια-πρόταση τότε να συνεισφέρει όποιος μπορεί.

Σχετικά με τον χρόνο που αναφέρεις stef, η μια προσφορά μιλούσε για 4 ώρες δουλειά.
Σίγουρα υπάρχουν καλοί επαγγελματίες που ξέρουν την δουλειά τους, όπως υπάρχουν και άλλοι που τους έχουμε όλοι λίγο πολλοί χρυσοπληρώσει και το αποτέλεσμα ήταν απογοήτευση.
Άπλα όταν οι εποχές είναι δύσκολες, κοιτάς να βρεις κάτι αξιοπρεπές σε ανταγωνιστική τιμή.

friendgr
14-06-13, 21:13
Σχετικά με τον καθαρισμό δερμάτινου σαλονιού διαβάζω σε αμερικάνικα φόρουμ ότι είναι ευχαριστημένοι με αυτό:
https://www.amazon.com/Leatherique-Restoration-Products-16oz-Kit/dp/B0002SPCBW/ref=cm_cr_pr_pb_t

Έχει κανείς προσωπική εμπειρία;

για γκουκλαρετε το οι έμπειροι ;-)

stef
14-06-13, 21:29
Τι ακριβώς θες να κάνεις?
Να καθαρίσεις κι να ενυδατώσεις?
Για το συγκεκριμένο είναι αντικρουόμενες οι απόψεις...