PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγή - Περιποίηση Δερμάτων σε Μ3 Ε46



EVERGET
02-03-11, 20:39
Αέρας ανανέωσης φύσηξε στο εσωτερικό του Μ3!

Σήμερα το παρέλαβα από το Βρανάκη όπου κάναμε αλλαγή δέρματος στα μπροστά καθίσματα και βιολογικό πλύσιμο – περιποίηση στα υπόλοιπα δέρματα. ΄

Γενικά, τα μπροστινά καθίσματα παρόλο που δεν είχαν χτυπητή φθορά, είχαν αποκτήσει (ειδικά του οδηγού) τις γνωστές ραγάδες – ρυτίδες που κάνει το υπερευαίσθητο nappa του Μ3. Επειδή λοιπόν είμαι κάπως «ψείρας» και επειδή βρήκα γνήσιο Imola Red δέρμα στο Bρανάκη αποφάσισα να τα ντύσω…άλλωστε σε 2-3 χρόνια θα χρειαζόταν σίγουρα αλλαγή και τότε σίγουρα δεν θα έβρισκα το εργοστασιακό δέρμα αλλά θα προσπαθούσα να ταιριάξω κάποιο παρόμοιο (πράγμα αδιανόητο για το “all original parts” κόλλημά μου).

Το Imola Red όπως και τα περισσότερα nappa του Μ3 δεν πωλούνται πια σαν «τομάρι» από την BMW, σαν ανταλλακτικά έχουν «Λήξει». O μόνος τρόπος για να προμηθευτείς εργοστασιακό δέρμα είναι ή να αγοράσεις έτοιμα ραμμένα καλύμματα σαν ανταλλακτικά από τη BMW, όπου το κόστος είναι περί τα 1,200 ανά κάθισμα, ή να πέσεις στην περίπτωση που ο Βρανάκης (σαν συνεργάτης της BMW) έχει τομάρι στην αποθήκη του:shok:!!!!

Λοιπόν, όπως βλέπετε και από τις photos η δουλειά που έχει κάνει είναι πραγματικά υψηλού επιπέδου, τόσο το ράψιμο των δερμάτων στα μπροστά όσο και ο καθαρισμός – ματάρισμα των υπόλοιπων δερμάτων. Τα πλυμένα δέρματα είναι σαν καινούργια, ματ και απόλυτα αρμονικά με τα νέα δέρματα των μπροστινών καθισμάτων. Το εσωτερικό μου πια είναι αυτοκινήτου που μόλις βγήκε από το εργοστάσιο:thumbsup:!!! Ο Στέλιος ο Βρανάκης πέρα του ότι ξέρει τα BMW όπως και τα καπρίτσια των εσωτερικών τους, κάνει δουλειά πραγματικά εργοστασιακού επιπέδου και σε αντιμετωπίζει σαν πελάτη και όχι σαν να σου κάνει χάρη όπως πολλοί κάνουν στο χώρο του αυτοκινήτου.

Ως συμπλήρωμα των δερμάτων αλλαγή έγινε και στο τιμόνι, που είχε τη γνωστή ενοχλητική γυαλάδα. Το τιμόνι δεν ντύθηκε αφού κακά τα ψέματα κανένας ταπετσέρης δεν μπορεί να το κάνει ίδιο με το εργοστασιακό. Πέρα από το ότι συνήθως βγαίνει πιο χοντρό και με κάποιον «κυματισμό» στο δέρμα, δεν έχω βρει κανέναν που να έχει τη θαλασσί κλωστή του γνήσιου Μ τιμονιού. Άλλος θα σου βάλει γκρί, άλλος θαλασσί σκούρο...κανένας το genuine χρώμα. Το τιμόνι μου λοιπόν αλλάχτηκε με νέο γνήσιο (ελέω Νίκου M3EST) κρατώντας όμως τον αερόσακο, τα paddles και τα κουμπιά πολλαπλών ελέγχων από το παλιό μου τιμόνι.

Vasilis
02-03-11, 20:43
καλοριζικο....

πανεμορφο ...κ ειναι κ το αγαπημενο μου χρωμα!!!!!

Z4 DCT
02-03-11, 20:43
:1::thumbsup:

Kostas_1
02-03-11, 20:43
ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

dark knight
02-03-11, 20:45
με γεια!πολυ καλο αποτελεσμα!

PANOS-E60
02-03-11, 20:46
Νάσο με γειές ! Υπέροχο το αποτέλεσμα ! Θα μας δώσεις και μιά ιδέα γιά το κόστος αν θέλεις ?

EVERGET
02-03-11, 21:02
Νάσο με γειές ! Υπέροχο το αποτέλεσμα ! Θα μας δώσεις και μιά ιδέα γιά το κόστος αν θέλεις ?

Πάνο από τη στιγμή που βρήκα το ΟΕΜ δέρμα δεν κόλλησα στην τιμή, ήταν 600 ευρώ τα δύο καθίσματα...αρκετά δε λέω αλλά σου αλλάζει όλη η διάθεση όταν μπαίνεις πια στο αμάξι!!!

alexm
02-03-11, 21:37
Πολυ ομορφο σαν χρωμα και σαν δουλεια!!!! καλοριζικο....
Η bmw εδεινε τομαρι σαν ανταλλακτικο μεχρι και τα Μ3 Ε46,μετα το σταματησε και δινει ετοιμα ραμμενα κοματια (βαση-πλατη)και στο Μ5 Ε60 στοιχιζει 2200 ευρω η επενδυση του καθε εμπρος καθισματος και 4000 ευρω τα πισω!!!!!
Μετα απο πολυυυυυυυ ψαξιμο οταν εφτιαξα το δικο μου,βρηκα στη Γερμανια merino sepang bronze(LKA8) ακριβως το ιδιο με της bmw(μου εστειλαν δειγμα και το συγκρινα)και η τιμη του ηταν για 17 περιπου τ.μ δερματος που χρειαζεται το Μ5 (καθισματα-κονσολα-πλαίνα)900-1000 ευρω με τα μεταφορικα!!!!!!
Οσο για το δερμα στο τιμονι μπορω να σε βεβαιωσω οτι μπορει να γινει εργοστασιακοτατο,χωρις κυματισμους στο δερμα με ακριβως τις ιδιες σε μαμα χρωμα κλωστες (σε 30αρα παχος!!! για αντοχη στο χρονο),υπαρχει ομως και ενα σετ κλωστες που σε χρωμα ειναι ιδιες με το σημα Μ που εχεις στο στροφομετρο thumb και με αυτο το σετ βλεπεις 3 χρωματα στο τιμονι σε αντιθεση με το μαμα που βλεπεις 2 γιατι το μεσαιο μπλε ειναι πολυ σκουρο και χανετε στο μαυρο του δερματος....:whistle:

Kostas Maras
02-03-11, 21:38
Ρε παιδιά έχω δει σε κάποια θέματα φίλων από το φόρουμ όταν κοινοποιούν κάποιον επαγγελματία να φωνάζουν κάποιοι για την απαγόρευση διαφημίσεως των επαγγελματιών.
Αν δεν κάνω κάνω λάθος......τους κανονισμους του φόρουμ........παρακαλώ να πει κάποιος αν έχω δικαίωμα και εγώ και άλλοι να λέμε ονόματα.....

stef
02-03-11, 21:50
Αέρας ανανέωσης φύσηξε στο εσωτερικό του Μ3!

Σήμερα το παρέλαβα από το Βρανάκη όπου κάναμε αλλαγή δέρματος στα μπροστά καθίσματα και βιολογικό πλύσιμο – περιποίηση στα υπόλοιπα δέρματα. ΄

Γενικά, τα μπροστινά καθίσματα παρόλο που δεν είχαν χτυπητή φθορά, είχαν αποκτήσει (ειδικά του οδηγού) τις γνωστές ραγάδες – ρυτίδες που κάνει το υπερευαίσθητο nappa του Μ3. Επειδή λοιπόν είμαι κάπως «ψείρας» και επειδή βρήκα γνήσιο Imola Red δέρμα στο Bρανάκη αποφάσισα να τα ντύσω…άλλωστε σε 2-3 χρόνια θα χρειαζόταν σίγουρα αλλαγή και τότε σίγουρα δεν θα έβρισκα το εργοστασιακό δέρμα αλλά θα προσπαθούσα να ταιριάξω κάποιο παρόμοιο (πράγμα αδιανόητο για το “all original parts” κόλλημά μου).

Το Imola Red όπως και τα περισσότερα nappa του Μ3 δεν πωλούνται πια σαν «τομάρι» από την BMW, σαν ανταλλακτικά έχουν «Λήξει». O μόνος τρόπος για να προμηθευτείς εργοστασιακό δέρμα είναι ή να αγοράσεις έτοιμα ραμμένα καλύμματα σαν ανταλλακτικά από τη BMW, όπου το κόστος είναι περί τα 1,200 ανά κάθισμα, ή να πέσεις στην περίπτωση που ο Βρανάκης (σαν συνεργάτης της BMW) έχει τομάρι στην αποθήκη του:shok:!!!!

Λοιπόν, όπως βλέπετε και από τις photos η δουλειά που έχει κάνει είναι πραγματικά υψηλού επιπέδου, τόσο το ράψιμο των δερμάτων στα μπροστά όσο και ο καθαρισμός – ματάρισμα των υπόλοιπων δερμάτων. Τα πλυμένα δέρματα είναι σαν καινούργια, ματ και απόλυτα αρμονικά με τα νέα δέρματα των μπροστινών καθισμάτων. Το εσωτερικό μου πια είναι αυτοκινήτου που μόλις βγήκε από το εργοστάσιο:thumbsup:!!! Ο Στέλιος ο Βρανάκης πέρα του ότι ξέρει τα BMW όπως και τα καπρίτσια των εσωτερικών τους, κάνει δουλειά πραγματικά εργοστασιακού επιπέδου και σε αντιμετωπίζει σαν πελάτη και όχι σαν να σου κάνει χάρη όπως πολλοί κάνουν στο χώρο του αυτοκινήτου.

Ως συμπλήρωμα των δερμάτων αλλαγή έγινε και στο τιμόνι, που είχε τη γνωστή ενοχλητική γυαλάδα. Το τιμόνι δεν ντύθηκε αφού κακά τα ψέματα κανένας ταπετσέρης δεν μπορεί να το κάνει ίδιο με το εργοστασιακό. Πέρα από το ότι συνήθως βγαίνει πιο χοντρό και με κάποιον «κυματισμό» στο δέρμα, δεν έχω βρει κανέναν που να έχει τη θαλασσί κλωστή του γνήσιου Μ τιμονιού. Άλλος θα σου βάλει γκρί, άλλος θαλασσί σκούρο...κανένας το genuine χρώμα. Το τιμόνι μου λοιπόν αλλάχτηκε με νέο γνήσιο (ελέω Νίκου M3EST) κρατώντας όμως τον αερόσακο, τα paddles και τα κουμπιά πολλαπλών ελέγχων από το παλιό μου τιμόνι.


Είσαι και εσύ αγόρι μου "βλαμμένος" σαν κ εμένα!!
Καλά πας στο Βρανάκη, δεν λες και τίποτα που θέλω εδώ και 3 :whistle: χρόνια να αλλάξω ένα κομμάτι του πλαινού δέρματος του αυτοκινήτου μου και δεν έχω αξιωθεί να πάω να το φτιάξω...!!!
Να πάμε να πιούμε εναν καφέ, να μιλήσουμε για τις εμπειρίες των silver grey αυτοκινήτων μας....
Αχχχχ, χωρίς πλάκα στο έκανε "κούτα" καλοφόρετα τόσο το τιμόνι όσο και τα δερματάκια σου!!!!!

bill_m3
02-03-11, 21:55
Ρε παιδιά έχω δει σε κάποια θέματα φίλων από το φόρουμ όταν κοινοποιούν κάποιον επαγγελματία να φωνάζουν κάποιοι για την απαγόρευση διαφημίσεως των επαγγελματιών.
Αν δεν κάνω κάνω λάθος......τους κανονισμους του φόρουμ........παρακαλώ να πει κάποιος αν έχω δικαίωμα και εγώ και άλλοι να λέμε ονόματα.....

Φίλε μου τον καλό επαγγελματία τον ονομάζουμε ελεύθερα, να μαθαίνουμε και εμείς (π.χ.) που δεν ξέρουμε κάποιον!

Με τα παράπονα σε κάποιον επαγγελματία έχουμε πρόβλημα (μηνύσεις κ.τ.λ)!


Το εσωτερικό τα σπάει!!!:thumbsup: :thumbsup:

EVERGET
02-03-11, 22:27
Ρε παιδιά έχω δει σε κάποια θέματα φίλων από το φόρουμ όταν κοινοποιούν κάποιον επαγγελματία να φωνάζουν κάποιοι για την απαγόρευση διαφημίσεως των επαγγελματιών.
Αν δεν κάνω κάνω λάθος......τους κανονισμους του φόρουμ........παρακαλώ να πει κάποιος αν έχω δικαίωμα και εγώ και άλλοι να λέμε ονόματα.....

Φίλε μου το thread μου δεν είναι διαφήμιση, δεν είμαι εγώ ο ταπετσέρης ούτε είναι κολλητός μου! Απλά μοιράζομαι τη χαρά μου αλλά και μία πολύ θετική εμπειρία μου που μπορεί να βοηθήσει αρκετά μέλη που θέλουν τα αυτοκίνητά τους να τα αγγίζουν καλά χέρια.

Απ ότι έχω δει στο forum αναφερόμαστε συχνά σε καλούς επαγγελματίες γιατί αυτό το νόημα έχει μία κοινότητα σαν αυτή, να μας δίνει λύσεις και καλές προτάσεις! Άλλωστε τον Βρανάκη οι περισσότεροι τον ξέρετε απλά εγώ επιβεβαιώνω τα πολύ θετικά που έχουν ξαναγραφτεί σε παλαιότερα θέματα!

Kostas Maras
02-03-11, 22:32
Φίλε μου τον καλό επαγγελματία τον ονομάζουμε ελεύθερα, να μαθαίνουμε και εμείς (π.χ.) που δεν ξέρουμε κάποιον!

Με τα παράπονα σε κάποιον επαγγελματία έχουμε πρόβλημα (μηνύσεις κ.τ.λ)!


Το εσωτερικό τα σπάει!!!:thumbsup: :thumbsup:

Ο καλός επαγγελματίας σύμφωνα με εμένα....; ...και ποιός είναι αυτός που θα πειστεί ότι του λεω εγώ αλήθεια.....; ....εαν είναι έτσι γιατί να μη γράφουμε και για τον κακό επαγγελματία με το ονοματεπωνυμό του;

aristent
02-03-11, 22:32
......
Οσο για το δερμα στο τιμονι μπορω να σε βεβαιωσω οτι μπορει να γινει εργοστασιακοτατο,χωρις κυματισμους στο δερμα με ακριβως τις ιδιες σε μαμα χρωμα κλωστες (σε 30αρα παχος!!! για αντοχη στο χρονο),υπαρχει ομως και ενα σετ κλωστες που σε χρωμα ειναι ιδιες με το σημα Μ που εχεις στο στροφομετρο thumb και με αυτο το σετ βλεπεις 3 χρωματα στο τιμονι σε αντιθεση με το μαμα που βλεπεις 2 γιατι το μεσαιο μπλε ειναι πολυ σκουρο και χανετε στο μαυρο του δερματος....:whistle:

Oταν λεει ο Αλεξης οτι γινεται,αν και δεν εχω δει απο κοντα το προσφατα ανακαινισμενο δικο του τιμονι παρα μονο απο φωτο,σημαινει οτι ΓΙΝΕΤΑΙ!!!:thumbsup:


......
Το εσωτερικό τα σπάει!!!:thumbsup: :thumbsup:

+1000thumb

και //Μ σταμπα στα προσκεφαλα???wow!!!
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=6661&d=1299094331

Mε 'γεια και απο μενα!!!τελειος συνδιασμος εσωτερικου και εξωτερικου χρωματισμου!!!.....και φυσικα μια //Μ αξιζει καθε περιποιηση!!!:thumbsup:

EVERGET
02-03-11, 22:38
Πολυ ομορφο σαν χρωμα και σαν δουλεια!!!! καλοριζικο....
Η bmw εδεινε τομαρι σαν ανταλλακτικο μεχρι και τα Μ3 Ε46,μετα το σταματησε και δινει ετοιμα ραμμενα κοματια (βαση-πλατη)και στο Μ5 Ε60 στοιχιζει 2200 ευρω η επενδυση του καθε εμπρος καθισματος και 4000 ευρω τα πισω!!!!!
Μετα απο πολυυυυυυυ ψαξιμο οταν εφτιαξα το δικο μου,βρηκα στη Γερμανια merino sepang bronze(LKA8) ακριβως το ιδιο με της bmw(μου εστειλαν δειγμα και το συγκρινα)και η τιμη του ηταν για 17 περιπου τ.μ δερματος που χρειαζεται το Μ5 (καθισματα-κονσολα-πλαίνα)900-1000 ευρω με τα μεταφορικα!!!!!!
Οσο για το δερμα στο τιμονι μπορω να σε βεβαιωσω οτι μπορει να γινει εργοστασιακοτατο,χωρις κυματισμους στο δερμα με ακριβως τις ιδιες σε μαμα χρωμα κλωστες (σε 30αρα παχος!!! για αντοχη στο χρονο),υπαρχει ομως και ενα σετ κλωστες που σε χρωμα ειναι ιδιες με το σημα Μ που εχεις στο στροφομετρο thumb και με αυτο το σετ βλεπεις 3 χρωματα στο τιμονι σε αντιθεση με το μαμα που βλεπεις 2 γιατι το μεσαιο μπλε ειναι πολυ σκουρο και χανετε στο μαυρο του δερματος....:whistle:

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!

Για το τομάρι λέμε ακριβώς το ίδιο. Σε δέρματα με ιδιόμορφα χρώματα όπως είναι το Imola ή το δικό σου παράδειγμα με το Sepang είναι πολύ δύσκολο να βρείς τομάρι αφού η BMW δεν τα διαθέτει πλέον. Σε Αμερικάνικα φόρουμς θα δεις θέματα του στυλ: "Πού μπορώ να αγοράσω Imola Red Νappa?" και μετά από αρκετές απαντήσεις το συμπέρασμα είναι: "ψάξε, πάρε δείγματα και μπορεί να πετύχεις κάποια απόχρωση που να φέρνει σε Imola...αλλιώς δώσε τα Χ εξωφρενικό ποσό που ζητάει η BMW να πάρεις έτοιμα κομάτια". Γι αυτό και γω βρίσκοντας το ΟΕΜ δέρμα δεν μπορούσα παρά να αδράξω την ευκαιρία!

Όσο για το τιμόνι όσες δουλειές είδα από ταπετσέριδες καμία δεν μου έκανε σαν το εργοστασιακό, ήθελα τις ραφές ίδιες ακριβώς....δεν γινόταν? Πλήρωσα τα 2πλάσια και πήρα το τιμόνι και καθάρισα....

Kostas Maras
02-03-11, 22:47
Αλλα ντάλα......

EVERGET
02-03-11, 22:47
Είσαι και εσύ αγόρι μου "βλαμμένος" σαν κ εμένα!!
Καλά πας στο Βρανάκη, δεν λες και τίποτα που θέλω εδώ και 3 :whistle: χρόνια να αλλάξω ένα κομμάτι του πλαινού δέρματος του αυτοκινήτου μου και δεν έχω αξιωθεί να πάω να το φτιάξω...!!!
Να πάμε να πιούμε εναν καφέ, να μιλήσουμε για τις εμπειρίες των silver grey αυτοκινήτων μας....
Αχχχχ, χωρίς πλάκα στο έκανε "κούτα" καλοφόρετα τόσο το τιμόνι όσο και τα δερματάκια σου!!!!!

Στέφανε όποτε γουστάρεις! Άντε ρε συ, πάρτο απόφαση θυμάμαι που μου το έδειχνες πριν κάτι μήνες και το συζητάγαμε! Το δέρμα σου θα υπάρχει στάνταρ και αν του κάνεις και ένα πλυσιματάκι θα γίνει σαν καινούργιο!!!

Α! Ο Στέλιος μου έκανε μαζί με τα δέρματα και επισκευή όλων των αφρολέξ των καθισμάτων που κάθονται με τον καιρό....καινουργίλες σου λέω!!!

EVERGET
02-03-11, 22:49
Αλλα ντάλα......

Θέλεις να πεις κάτι πάνω στα δέρματα? Εάν θέλεις να συζητήσεις κάποιο φιλολογικό θέμα φορουμικής δεοντολογίας άνοιξε ένα άλλο θρεντάκι....Ευχαριστούμε!

gant
02-03-11, 22:52
Να σαι γερός, να ξαναζαρώσεις τα δέρματα των καθισμάτων και να γυαλίσεις πάλι το τιμόνι.
Πανέμορφη η μπουμπού, και άλλο πράγμα η μυρωδιά του καινούργιου δέρματος. :thumbsup:

stef
02-03-11, 22:57
Στέφανε όποτε γουστάρεις! Άντε ρε συ, πάρτο απόφαση θυμάμαι που μου το έδειχνες πριν κάτι μήνες και το συζητάγαμε! Το δέρμα σου θα υπάρχει στάνταρ και αν του κάνεις και ένα πλυσιματάκι θα γίνει σαν καινούργιο!!!

Α! Ο Στέλιος μου έκανε μαζί με τα δέρματα και επισκευή όλων των αφρολέξ των καθισμάτων που κάθονται με τον καιρό....καινουργίλες σου λέω!!!

Καλά εαν εσύ μου λες ότι στο έδειχνα πριν κάτι μήνες, ο Monsta θα αρχίσει να φωνάζει γιατί θα μου πει ακόμη να το φτιάξεις μετά από κάτι χρόνια....??? :hystericalbs1::shok::whistle:
Αααα, μου φαίνεται θα ανοίξω δουλειές από τώρα μέχρι και το Πάσχα, δέρμα φτιάξιμο, τιμόνι Μ γιατί έχω τον Φάνη που φωνάζει και είσοδο Ipod/Iphone/Aux...
Πάντως ο Βρανάκης κάνει φανταστική δουλειά το ξέρω και από άλλους!

Kostas Maras
02-03-11, 22:58
Θέλεις να πεις κάτι πάνω στα δέρματα? Εάν θέλεις να συζητήσεις κάποιο φιλολογικό θέμα φορουμικής δεοντολογίας άνοιξε ένα άλλο θρεντάκι....Ευχαριστούμε!

Παρακαλώ.....τίποτε παραπάνω.....και άλλο θρεντάκι και εσύ για τα περί διαφημισεών σου.....

alexm
02-03-11, 22:59
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!

Για το τομάρι λέμε ακριβώς το ίδιο. Σε δέρματα με ιδιόμορφα χρώματα όπως είναι το Imola ή το δικό σου παράδειγμα με το Sepang είναι πολύ δύσκολο να βρείς τομάρι αφού η BMW δεν τα διαθέτει πλέον. Σε Αμερικάνικα φόρουμς θα δεις θέματα του στυλ: "Πού μπορώ να αγοράσω Imola Red Νappa?" και μετά από αρκετές απαντήσεις το συμπέρασμα είναι: "ψάξε, πάρε δείγματα και μπορεί να πετύχεις κάποια απόχρωση που να φέρνει σε Imola...αλλιώς δώσε τα Χ εξωφρενικό ποσό που ζητάει η BMW να πάρεις έτοιμα κομάτια". Γι αυτό και γω βρίσκοντας το ΟΕΜ δέρμα δεν μπορούσα παρά να αδράξω την ευκαιρία!

Όσο για το τιμόνι όσες δουλειές είδα από ταπετσέριδες καμία δεν μου έκανε σαν το εργοστασιακό, ήθελα τις ραφές ίδιες ακριβώς....δεν γινόταν? Πλήρωσα τα 2πλάσια και πήρα το τιμόνι και καθάρισα....

Εχουν τα παντα (τομαρια) σε BMW εργοστασιακα δερματα και αψογη εξυπηρετηση,οπως σου ειπα μου εστειλαν με courier (πληρωμενο απο αυτους!!!!) ενα κοματι δερματος merino για να συγκρινω.
Αυτη ειναι η διευθυνση,αχρειαστη να ειναι......thumb

www.leder-reinhardt.de

stef
02-03-11, 23:07
Παρακαλώ.....τίποτε παραπάνω.....και άλλο θρεντάκι και εσύ για τα περί διαφημισεών σου.....

Δεν έκανε ΚΑΜΙΑ διαφήμηση το παιδί, ούτε πρότεινε να πάμε όλοι εκεί!
Ανέφερε την εμπειρία του και μάλιστα με απολυτα αντικειμενικό τρόπο.
Εαν σε κάποιους, η καλή και επαγγελματική δουλειά τους ενοχλεί δεν πειράζει.
Εμείς είμαστε εδώ για να "κράζουμε" τους αντιεπαγγελματίες και όσους μας πουλάνε εκδούλευση...

stef
02-03-11, 23:10
Εχουν τα παντα (τομαρια) σε BMW εργοστασιακα δερματα και αψογη εξυπηρετηση,οπως σου ειπα μου εστειλαν με courier (πληρωμενο απο αυτους!!!!) ενα κοματι δερματος merino για να συγκρινω.
Αυτη ειναι η διευθυνση,αχρειαστη να ειναι......thumb

www.leder-reinhardt.de


Alex καλησπέρα
Για να καταλάβω και εγώ σωστά, λες ότι αυτοί αναλαμβάνουν να "ντύσουν" ένα φθαρμένο τιμόνι με δέρμα και μάλιστα με ραφή ///Μ?
Όπως επίσης και ότι εκεί μπορούμε να βρούμε ΟΕΜ δέρματα της BMW?

fanisk
02-03-11, 23:31
Alex καλησπέρα
Για να καταλάβω και εγώ σωστά, λες ότι αυτοί αναλαμβάνουν να "ντύσουν" ένα φθαρμένο τιμόνι με δέρμα και μάλιστα με ραφή ///Μ?
Όπως επίσης και ότι εκεί μπορούμε να βρούμε ΟΕΜ δέρματα της BMW?

Να μη το ντυσεις γιατι δεν θα βγει ιδιο με του M. Ειχα ντυσει και φουσκωσει με gel 3mm (γιατι μετα βγαινει χαλια λεει ο μαστορας) του 316ti και δεν ηταν ιδιο με M3 τιμονι.

Δεν ξερω αν εγινα σαφης, αλλα... ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ Μ ΤΙΜΟΝΙ? :ranting2::thumbsup:

Νασο να χαιρεσαι το νεο σαλονι! Χρειαζομαι και εγω ντυσιμο ρε γαμωτο γιατι εχει φθαρει απο το μπες-βγες, εχει κατσει και λιγο του οδηγου, λιγοτερο του συνοδηγου.. θελει και βιολογικο τωρα που ειναι 1 μηνα ακαπνο μεσα.. :thumbsup: αντε να δουμε..

Μπαινει στους υποψιν ο Βρανακης thumb

alexm
02-03-11, 23:45
Alex καλησπέρα
Για να καταλάβω και εγώ σωστά, λες ότι αυτοί αναλαμβάνουν να "ντύσουν" ένα φθαρμένο τιμόνι με δέρμα και μάλιστα με ραφή ///Μ?
Όπως επίσης και ότι εκεί μπορούμε να βρούμε ΟΕΜ δέρματα της BMW?

Η εταιρια leder-reinhardt εχει τομαρια απο ολα σχεδον τα εργοστασιακα σαλονια της BMW.
Αγοραζεις οσο δερμα χρειαζεσαι και το πας στον ταπετσερη σου για ραψιμο.
Το φθαρμενο τιμονι το στελνεις εδω https://stores.ebay.de/Petersen-Project?_trksid=p4340.l2563,ή το φερνεις στην Πατρα.....:whistle:

stef
02-03-11, 23:54
Να μη το ντυσεις γιατι δεν θα βγει ιδιο με του M. Ειχα ντυσει και φουσκωσει με gel 3mm (γιατι μετα βγαινει χαλια λεει ο μαστορας) του 316ti και δεν ηταν ιδιο με M3 τιμονι.

Δεν ξερω αν εγινα σαφης, αλλα... ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ Μ ΤΙΜΟΝΙ? :ranting2::thumbsup:

Νασο να χαιρεσαι το νεο σαλονι! Χρειαζομαι και εγω ντυσιμο ρε γαμωτο γιατι εχει φθαρει απο το μπες-βγες, εχει κατσει και λιγο του οδηγου, λιγοτερο του συνοδηγου.. θελει και βιολογικο τωρα που ειναι 1 μηνα ακαπνο μεσα.. :thumbsup: αντε να δουμε..

Μπαινει στους υποψιν ο Βρανακης thumb

Προφανώς δεν κατάλαβες τι θέλω να κάνω μικρέ...
Σιγά μην ντύσω το υπάρχον τιμόνι με δέρμα....
Απλά το τιμόνι ΠΟΥ ΑΚΟΜΗ να παραγγείλω, σκεφτόμουν να το έφτιαχνε με τα χρώματα του ///Μ....:thumbsup::original:

stef
02-03-11, 23:56
Η εταιρια leder-reinhardt εχει τομαρια απο ολα σχεδον τα εργοστασιακα σαλονια της BMW.
Αγοραζεις οσο δερμα χρειαζεσαι και το πας στον ταπετσερη σου για ραψιμο.
Το φθαρμενο τιμονι το στελνεις εδω https://stores.ebay.de/Petersen-Project?_trksid=p4340.l2563,ή το φερνεις στην Πατρα.....:whistle:

Τους ζητάς με mail τον κωδικό του χρώματός σου και του δέρματός σου?
Απλά ρωτάω για να καταλάβω...

alexm
03-03-11, 00:12
Να μη το ντυσεις γιατι δεν θα βγει ιδιο με του M. Ειχα ντυσει και φουσκωσει με gel 3mm (γιατι μετα βγαινει χαλια λεει ο μαστορας) του 316ti και δεν ηταν ιδιο με M3 τιμονι.

Δεν ξερω αν εγινα σαφης, αλλα... ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ Μ ΤΙΜΟΝΙ? :ranting2::thumbsup:

Νασο να χαιρεσαι το νεο σαλονι! Χρειαζομαι και εγω ντυσιμο ρε γαμωτο γιατι εχει φθαρει απο το μπες-βγες, εχει κατσει και λιγο του οδηγου, λιγοτερο του συνοδηγου.. θελει και βιολογικο τωρα που ειναι 1 μηνα ακαπνο μεσα.. :thumbsup: αντε να δουμε..

Μπαινει στους υποψιν ο Βρανακης thumb

Οχι Φανη δεν εγινες σαφης :th_Laie_67-1::hystericalbs1:
Για το απλο τιμονι να το κανεις Μ μαλλον εχεις δικιο,αλλα το Μ τιμονι ντυνεται τελεια εαν ο ταπετσερης το κατεχει.....,πουθενα ζαρες το δερμα!!!!!

Υ.Γ: τα χρωματα στις κλωστες ειναι δικη μου επιλογη(αν και η φωτο δεν τα αποδιδει σωστα),υπαρχουν και τα Original χρωματα.

stef
03-03-11, 00:23
Όπότε σ' ένα τέτοιο Μ τιμόνι μπορεί να μας βάλει ο ταπετσέρης την οriginal 3χρωμή ραφή...?

https://cgi.ebay.de/BMW-Z4-M-Lenkrad-Sportlederlenkrad-MFL-/230590181072?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item35b03eeed0

Επίσης απ ότι είδα εσύ έχεις κάνει και 2χρωμα τα καθίσματά σου με δέρματα που παρήγγειλες να υποθέσω από τον leder-reinhardt και στα τοποθέτησε ο ταπετσέρης σου?

alexm
03-03-11, 00:25
Τους ζητάς με mail τον κωδικό του χρώματός σου και του δέρματός σου?
Απλά ρωτάω για να καταλάβω...

Ακριβως!!!!,ή πηγαινεις στο Produkte, επιλεγεις Automobilleder και πατας επανω στο δερμα που εχεις,εαν το αναφερει thumb

alexm
03-03-11, 00:42
Όπότε σ' ένα τέτοιο Μ τιμόνι μπορεί να μας βάλει ο ταπετσέρης την οriginal 3χρωμή ραφή...?

https://cgi.ebay.de/BMW-Z4-M-Lenkrad-Sportlederlenkrad-MFL-/230590181072?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item35b03eeed0

Επίσης απ ότι είδα εσύ έχεις κάνει και 2χρωμα τα καθίσματά σου με δέρματα που παρήγγειλες να υποθέσω από τον leder-reinhardt και στα τοποθέτησε ο ταπετσέρης σου?

stef εαν ξηλωσεις την ραφη το δερμα παει περιπατο!!!!,για να αλλαξεις ραφη πρεπει να αλλαξεις και δερμα.
Δεν αγορασα τελικα δερμα απο εκει......https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=1625

stef
03-03-11, 01:07
stef εαν ξηλωσεις την ραφη το δερμα παει περιπατο!!!!,για να αλλαξεις ραφη πρεπει να αλλαξεις και δερμα.
Δεν αγορασα τελικα δερμα απο εκει......https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=1625

OK οπότε ξεχνάω τα αλλάξω σε ολοκαίνουριο τιμόνι την ραφή...!!!
Πάντως το δέρμα μου δεν το έχει στο automobile leather!!
Θα τους ρωτήσω αύριο.
ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ δουλειά
Ομολογώ πως δεν το είχα δει το topic!!

fanisk
03-03-11, 08:02
Οχι Φανη δεν εγινες σαφης :th_Laie_67-1::hystericalbs1:
Για το απλο τιμονι να το κανεις Μ μαλλον εχεις δικιο,αλλα το Μ τιμονι ντυνεται τελεια εαν ο ταπετσερης το κατεχει.....,πουθενα ζαρες το δερμα!!!!!

Υ.Γ: τα χρωματα στις κλωστες ειναι δικη μου επιλογη(αν και η φωτο δεν τα αποδιδει σωστα),υπαρχουν και τα Original χρωματα.

Γεια σου βρε Αλεξη με το αρμα σου :thumbsup:
Πολυ σωστα, το απλο δεν γινεται Μ σε παχος. Οχι οτι το Μ δεν ντυνεται thumb

Gregory_///M
03-03-11, 08:53
Πολύ ωραίο το χρώμα του δέρματος....Φοβερό!!!thumb
Έγινε πάλι καινούριο το ///Μ............................Α,ρε μεράκια!!!:thumbsup:

gyiama
03-03-11, 09:37
Η εταιρια leder-reinhardt εχει τομαρια απο ολα σχεδον τα εργοστασιακα σαλονια της BMW.
Αγοραζεις οσο δερμα χρειαζεσαι και το πας στον ταπετσερη σου για ραψιμο.
Το φθαρμενο τιμονι το στελνεις εδω https://stores.ebay.de/Petersen-Project?_trksid=p4340.l2563,ή το φερνεις στην Πατρα.....:whistle:

Αλεξη το τιμονι το στελνεις σε αυτον εδω και στο ντυνει η πουλαει τιμονια ετσι οπως τα εχει στην φωτογραφια?

Monsta
03-03-11, 09:54
Μπράβο Νάσο. Πανέμορφο έγινε!! Ο Βρανάκης είναι εγγύηση και ο Στελάρας πολύ καλός μάστορας.

Μου κάνει εντύπωση πάντως αυτό που λες για το τιμόνι και τη 3-χρωμία. Μου είχε φτιάξει στο παρελθόν δύο τιμόνια με Μ ραφές (στο Μ5 & στο Ε36) και δεν είχα προσέξει κάποια διαφορά.








ΥΓ: Μάλλον παραείσαι υποχόνδριος... :p

alexm
03-03-11, 10:23
Αλεξη το τιμονι το στελνεις σε αυτον εδω και στο ντυνει η πουλαει τιμονια ετσι οπως τα εχει στην φωτογραφια?

Σου στελνει το τιμονι,πληρωνεις 100 ευρω παραπανω και οταν του στειλεις πισω το δικο σου στα επιστρεφει στην καρτα σου,ή του στελνεις πρωτα το δικο σου τιμονι και σου στελνει ετοιμο δικο του χωρις να δωσεις τα 100 ευρω εγγυηση.

gyiama
03-03-11, 10:28
αρα οι τιμες που εχει 130ε δεν ισχυουν εε?ειναι μονο με αντικατασταση!

alexm
03-03-11, 11:03
αρα οι τιμες που εχει 130ε δεν ισχυουν εε?ειναι μονο με αντικατασταση!

Ω ναι...:thumbsup:

Christos 330
03-03-11, 11:53
Ευγε ωραια πραγματα και με σωστο χρωμα !!!

Μια μικρη ενσταση για το τιμονι εχω ντυσει μεχρι τωρα 2-3 φορες σε εναν

κυριο στην Αθηνα και μου το ειχε κανει ολοιδιο ακομα και με ραφες . . .

Stathis
03-03-11, 11:55
Ο καλός επαγγελματίας σύμφωνα με εμένα....; ...και ποιός είναι αυτός που θα πειστεί ότι του λεω εγώ αλήθεια.....; ....εαν είναι έτσι γιατί να μη γράφουμε και για τον κακό επαγγελματία με το ονοματεπωνυμό του;


Αλλα ντάλα......

μπορεις να γραψεις και για κακο επαγγελματια, να κανεις καταγγελια και οτι θελεις, αρκει να υπογραψεις το σημειωμα σου βαζοντας ολα τα στοιχεια σου μαζι με σταθερο τηλεφωνο, ωστε αν ο θιγομενος θελησει να υπερασπιστει τον εαυτο του να ξερει που και σε ποιον να απευθυνθει.thumb

οσον αφορα τον καλο επαγγελματια επιτρεπονται μεν καποιες αναφορες απο ικανοποιημενους πελατες ωστε να ενημερωνονται τα μελη, απαγορευονται ομως οι "αβανταδορικες" συμπεριφορες, οι οποιες επιφερουν ποινη μονιμου αποκλεισμου.:original:

stef
03-03-11, 12:01
Πάντως τόσο η δουλειά του Νάσου όσο και η δική σου (alexm) είναι αψεγάδιαστες!!
Ειδικά η δική σου που έβαλες διχρωμία στο δέρμα κλπ είναι πολύ κουραστική και επίφοβη!!
Βέβαια έχεις ένα individual εσωτερικό το οποίο είναι ίδιο με το original

stef
03-03-11, 12:05
Ευγε ωραια πραγματα και με σωστο χρωμα !!!

Μια μικρη ενσταση για το τιμονι εχω ντυσει μεχρι τωρα 2-3 φορες σε εναν

κυριο στην Αθηνα και μου το ειχε κανει ολοιδιο ακομα και με ραφες . . .

Σε ποιον Χρήστο?
Θες να μας πεις ή με PM?

Christos 330
03-03-11, 12:19
Σε ποιον Χρήστο?
Θες να μας πεις ή με PM?

Και βεβαια δεν εχω προβλημα . . .

Λεγεται Καρκουλιας και ειναι συνορα Γαλατσι με Πατησια . . .

Δεν τον ξερω καν προσωπικα μεσω ενος πολυ καλου μου φιλου

απο εδω μεσα τα εστελνα εκει . . .

Και 150 ευρω διαφορα απο τιμες Θεσσαλονικης ειχε ο κυριος . . .


Υ.Γ Οι Φωτο ειναι απο το τιμονι του 330 που ειχα ντυσει . . .

aristent
03-03-11, 12:22
:shok:πως καταφερνουν να κανουν τελεια αυτες τις ραφες?.....
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=6679&d=1299150981

...ειναι και οι κλωστες στα ///Μ χρωματα!!!:thumbsup:

Christos 330
03-03-11, 12:27
:shok:πως καταφερνουν να κανουν τελεια αυτες τις ραφες?.....
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=6679&d=1299150981

...ειναι και οι κλωστες στα ///Μ χρωματα!!!:thumbsup:

Λογικα χειροποιητα Αρη . . .

Απο εκει που βγαζουν τις μαυρες κλωστες βαζουν του ///Μ τις κλωστες . . .

stef
03-03-11, 12:27
Και βεβαια δεν εχω προβλημα . . .

Λεγεται Καρκουλιας και ειναι συνορα Γαλατσι με Πατησια . . .

Δεν τον ξερω καν προσωπικα μεσω ενος πολυ καλου μου φιλου

απο εδω μεσα τα εστελνα εκει . . .

Και 150 ευρω διαφορα απο τιμες Θεσσαλονικης ειχε ο κυριος . . .


Υ.Γ Οι Φωτο ειναι απο το τιμονι του 330 που ειχα ντυσει . . .

Πολύ καλή δουλειά Χρήστο!!!
Δηλαδή ποια ήταν η τελική τιμή?
Θέλω να πάρω ένα τέτοιο τιμόνι και να βάλω ραφές από Μ μιας και έχει μαύρες ραφές!!

https://cgi.ebay.de/BMW-Z4-M-Lenkrad-Sportlederlenkrad-mit-MFL_W0QQitemZ230590181072QQcategoryZ53943QQcmdZVie wItemQQ_trksidZp5197.m7QQ_trkparmsZalgo%3DLVI%26it u%3DUCI%26otn%3D3%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D7 473598509096456948

gyiama
03-03-11, 12:53
Και βεβαια δεν εχω προβλημα . . .

Λεγεται Καρκουλιας και ειναι συνορα Γαλατσι με Πατησια . . .

Δεν τον ξερω καν προσωπικα μεσω ενος πολυ καλου μου φιλου

απο εδω μεσα τα εστελνα εκει . . .

Και 150 ευρω διαφορα απο τιμες Θεσσαλονικης ειχε ο κυριος . . .


Υ.Γ Οι Φωτο ειναι απο το τιμονι του 330 που ειχα ντυσει . . .

και που περασα εγω μεσα στο κρυο και στα μαυρα σκοταδια σε ενα παρκινγκ μιας καφετεριας η ωρα 12 το βραδυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:hystericalbs1:

Christos 330
03-03-11, 12:54
Πολύ καλή δουλειά Χρήστο!!!
Δηλαδή ποια ήταν η τελική τιμή?
Θέλω να πάρω ένα τέτοιο τιμόνι και να βάλω ραφές από Μ μιας και έχει μαύρες ραφές!!

https://cgi.ebay.de/BMW-Z4-M-Lenkrad-Sportlederlenkrad-mit-MFL_W0QQitemZ230590181072QQcategoryZ53943QQcmdZVie wItemQQ_trksidZp5197.m7QQ_trkparmsZalgo%3DLVI%26it u%3DUCI%26otn%3D3%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D7 473598509096456948

150 ευρω απ'οτι θυμαμαι Στεφ . . .

Christos 330
03-03-11, 12:55
και που περασα εγω μεσα στο κρυο και στα μαυρα σκοταδια σε ενα παρκινγκ μιας καφετεριας η ωρα 12 το βραδυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:hystericalbs1:

Και δεν δουλευε ο αυτοματος πιλοτος και το εγγεφαλικο μου χτυπουσε την

πορτα . . .

Α ρε εποχες . . .

EVERGET
03-03-11, 13:09
Και βεβαια δεν εχω προβλημα . . .

Λεγεται Καρκουλιας και ειναι συνορα Γαλατσι με Πατησια . . .

Δεν τον ξερω καν προσωπικα μεσω ενος πολυ καλου μου φιλου

απο εδω μεσα τα εστελνα εκει . . .

Και 150 ευρω διαφορα απο τιμες Θεσσαλονικης ειχε ο κυριος . . .


Υ.Γ Οι Φωτο ειναι απο το τιμονι του 330 που ειχα ντυσει . . .

Το αποτέλεσμα στο τιμόνι σου είναι όντως πολύ ωραίο, απλά στο εργοστασιακό οι κλωστές είναι από έξω προς τα μέσα: θαλλασσί, μπλέ, κόκκινο ενώ εσένα σου έβαλε το θαλασσί στη μέση. Θα μου πεις εάν κολάμε σε τέτοια πράγματα θα τρελαθούμε στο τέλος!

Christos 330
03-03-11, 13:17
Το αποτέλεσμα στο τιμόνι σου είναι όντως πολύ ωραίο, απλά στο εργοστασιακό οι κλωστές είναι από έξω προς τα μέσα: θαλλασσί, μπλέ, κόκκινο ενώ εσένα σου έβαλε το θαλασσί στη μέση. Θα μου πεις εάν κολάμε σε τέτοια πράγματα θα τρελαθούμε στο τέλος!

Σ'αυτο εχεις δικιο . . .

Στο δευτερο τιμονι μου τα εβαλε οπως επερεπε γιατι του το ειπα . . .

Οχι δεν κολαμε αλλα η λεπτομερεια κανει παντα την διαφορα . . .

Δες το δευτερο που ειναι οκ . . .

Monsta
03-03-11, 13:47
Γρήγορα ένα κουμπαρά για το Χρήστο να πάρει γνήσια πατάκια!!!!!

Christos 330
03-03-11, 15:03
Γρήγορα ένα κουμπαρά για το Χρήστο να πάρει γνήσια πατάκια!!!!!

χαχαχαχαχαχα!!!!!!!

Εμεινες λιγο πισω Κωστα μου . . .

Αυτο το αμαξι ηταν μετα το 330 και πριν το facelift του ειχα πριν 2

εβδομαδες . . .

Τωρα βεβαια παλι στο ψαξιμο . . .

:ranting2::ranting2::ranting2:

alexm
03-03-11, 15:16
Πολύ καλή δουλειά Χρήστο!!!
Δηλαδή ποια ήταν η τελική τιμή?
Θέλω να πάρω ένα τέτοιο τιμόνι και να βάλω ραφές από Μ μιας και έχει μαύρες ραφές!!

https://cgi.ebay.de/BMW-Z4-M-Lenkrad-Sportlederlenkrad-mit-MFL_W0QQitemZ230590181072QQcategoryZ53943QQcmdZVie wItemQQ_trksidZp5197.m7QQ_trkparmsZalgo%3DLVI%26it u%3DUCI%26otn%3D3%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D7 473598509096456948

Το τιμονι απο το εργοστασιο εχει αναμεσα απο τον σκελετο και το δερμα ενα αφρολεξενιο υλικο το οποιο ειναι πρεσσαριστο επανω στο δερμα.
Το αφρολεξ αυτο ειναι κολλημενο επανω στο κοκαλινο σκελετο του τιμονιου για να μην μπορει το δερμα να στριβει μεσα-εξω.
Ειναι σχεδον απιθανο να μπορεσει καποιος να αφαιρεσει το αφρολεξ-δερμα ατοφιο απο το κοκαλινο μερος του τιμονιου(ειδικα σε τιμονι με εξωγκοματα για τους αντιχειρες) και εν δεν αφαιρεθει ατοφιο μετα θα κανει εξογκωματα !!!!!
Οι εξωτερικες κλωστες γαζωνονται στην μηχανη στις δυο ακρες του δερματος,μετα εφαρμοζεται-κολιεται το δερμα στο τιμονι και με βελονα (σαν αγκιστρι) ανα δευτερο εξωτερικο γαζι και διαγωνια περνιεται με το χερι η μεσαια κλωστη και το κλεινει.
Αρα stef εαν δεν βγαλουμε το δερμα πανω απο το τιμονι κλωστες δεν αλλαζουν.....και εντελει ελπιζω να σε βοηθησα να μην χαλασεις το καινουργιο τιμονι που σκεφτεσαι να αγορασεις !!!!!

aristent
03-03-11, 15:27
....
Ειναι σχεδον απιθανο να μπορεσει καποιος να αφαιρεσει το αφρολεξ-δερμα ατοφιο απο το κοκαλινο μερος του τιμονιου(ειδικα σε τιμονι με εξωγκοματα για τους αντιχειρες) και εν δεν αφαιρεθει ατοφιο μετα θα κανει εξογκωματα !!!!!
.......

Εσεις πως το καταφερατε εκει στην Πατρα ?ε?:original:

alexm
03-03-11, 19:37
Εσεις πως το καταφερατε εκει στην Πατρα ?ε?:original:

Εγω αλλαξα δερμα-αφρολεξ Αρη!!!!!!

Z4 DCT
03-03-11, 19:39
Εγω αλλαξα δερμα-αφρολεξ Αρη!!!!!!

Αλεξη, την διευθυνση που ειπαμε για τα δερματα δεν την βρισκω...η παταω κατι λαθος.....:original:

stef
03-03-11, 20:13
Αρα stef εαν δεν βγαλουμε το δερμα πανω απο το τιμονι κλωστες δεν αλλαζουν.....και εντελει ελπιζω να σε βοηθησα να μην χαλασεις το καινουργιο τιμονι που σκεφτεσαι να αγορασεις !!!!!

Πολύ καλά έκανες και μου το είπες!
Θα το σκεφτώ εαν σε ολοκαίνουριο δέρμα κάτσω και κάνω κάτι τέτοιο για 3 ραφές...
Σ ευχαριστώ πολύ! Ήσουν κατατοπιστικότατος...

stef
03-03-11, 20:13
Αλεξη, την διευθυνση που ειπαμε για τα δερματα δεν την βρισκω...η παταω κατι λαθος.....:original:

Εσύ πρέπει να τα αλλάξεις ΟΛΑ
Πάει πάλιωσε το αμάξι σου, τα δερματα χαλάσανε κλπ!!! χα χα :th_Laie_67-1::hystericalbs1:

alexm
03-03-11, 21:40
Αλεξη, την διευθυνση που ειπαμε για τα δερματα δεν την βρισκω...η παταω κατι λαθος.....:original:

Γιαννη εδω σε εχω...https://www.leder-reinhardt.de/en/page/home.php στειλε τους ενα email, γιατι το kansas ειναι απο τα κενουργια δερματα της bmw και δεν το βλεπω στην λιστα τους.

stef
03-03-11, 22:52
Μα ούτε τα πιο παλιά βλέπω στην λίστα τους Alex

alexm
03-03-11, 23:11
Μα ούτε τα πιο παλιά βλέπω στην λίστα τους Alex

Αυτη την στιγμη στο site εχουν για bmw δερματα: Montana-Nevada-Dakota-Merino.
Στειλε τους ενα email με το τυπο-χρωμα δερματος που θελεις... thumb

stef
03-03-11, 23:51
Αυτη την στιγμη στο site εχουν για bmw δερματα: Montana-Nevada-Dakota-Merino.
Στειλε τους ενα email με το τυπο-χρωμα δερματος που θελεις... thumb

OK.
Ξέχασα μου το ανέφερες και χτες!
Συγγνώμη
Επίσης το πουλάνε με το τετραγωνικό?