PDA

Επιστροφή στο Forum : Επιδιορθωση δερματος



TOMIS
28-02-11, 12:57
Καταρχας καλησπερα σε ολους!!Λοιπον εδω και ενα χρονο ειχα παρατηρησει μια τρυπα να ανοιγει στην πλατη του οδηγου στο καθισμα..Με τον καιρο αυτη μεγαλωνε γιατι δεν εδινα σημασια λογω οικονομικων αλλα αποφασισα να το φτιαξω...Ειχα παει σε εναν γνωστο και ζητησε 250ευρω για να το φτιαξει και βιολογικο καθαρισμο μαζι..Ειπε οτι δεν ειχε στο χωμα του δερματος μου και θα εβαζα ενα παρομοιο το οποιο θα ψεκαζε κτλ..Με το που ακουω ψεκασμα απλα ειπα οχι και εφυγα..Υπαρχει καποιος που να γνωριζει καποιον να με στειλει η καποιος απο δω μεσα ασχολειται ο ιδιος?250 ευρω για ολα αυτα δεν ειναι λιγο πολλα?Μια τρυπα θα κλεισει και εναν βιολογικο θα κανει..

Monsta
28-02-11, 13:24
Πολύ καλά έκανες και έφυγες τρέχοντας.

Άσχετα αν είναι πολλά, το θέμα δεν είναι στο ποσό. Το θέμα είναι ότι η επισκευή (βάψιμο) στο εσωτερικό του αυτοκινήτου είναι πολύ πιο πολύπλοκη απ όσο ακούγεται. Επειδή έχω δει άπειρες δουλειές προσπάθειας 'μπαλώματος' θα σου πω ένα πράγμα. ΜΑΚΡΙΑ!

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας σε ένα ταπετσέρη να σου αλλάξει το συγκεκριμένο κομμάτι.

Παρακάτω δες τη προσπάθεια κάποιου 'μάστορα' (από πολύ γνωστή εταιρεία του χώρου) πως έκανε το ταμπλό μιας Boxster S μετά από επέμβαση σε αμυχή 0.5 εκατοστού. Αυτό που βλέπεις να γυαλίζει, είναι το βερνίκι που έχει ρίξει (απλώσει) και δυστυχώς το έχει αλλοιώσει εντελώς. Τώρα πάει για αλλαγή ταμπλό....

Jimmakos
28-02-11, 14:02
Απο που είσαι φίλε μου?

TOMIS
28-02-11, 14:19
Αθηνα και απο οτι βλεπω στο προφιλ σου και γειτονας...

Jimmakos
28-02-11, 14:25
Ωραία.... Σου έχω ταπετσέρη γείτονα επίσης....

Θες να πάμε παρέα που με ξέρει αυτός να κάνει καλύτερη τιμή κιόλας?

Monsta
28-02-11, 14:26
για πες Δημήτρη, τον ίδιο σκεφτόμαστε στη Ν. Ερυθραία?

Jimmakos
28-02-11, 14:28
Ναι Κώστα στην Βενιζέλου.... Τον Τάκη thumb

Monsta
28-02-11, 14:32
α γεια σου, πρώτο παλικάρι ο Τάκης.....αν δεν είναι εκεί ζήτα το Στέφανο τον αδερφό του.

Jimmakos
28-02-11, 14:35
Στον Τάκη έφτιαχνα το παλιό μου αυτοκίνητο και το παλικάρι είχε κάνει τέτοια δουλειά που χάζευε όποιος το έβλεπε!

Όλη την οικογένεια την έχω γνωρίσει μέσω του αδερφού μου που ήταν συμμαθητές στο γυμνάσιο.... Εξού και η καλές τιμές thumb
Tomis όποτε θέλεις πές μου και για όποιον μπορώ να φανώ χρήσιμος εδώ είμαι :original:

Υ.γ. Κώστα δεν σε έχω ξεχάσει, θα κατέβω για καφεδάκι να τα πούμε!

ghost-rider
28-02-11, 16:22
Θα αλλαξεις ολο το καθισμα? Η φιλετο? Αυτο μαλλον θα χτυπαει. Δυσκολα θα βρεις ιδιο δερμα ακομα και αν απευθυνθεις σε πολυ επωνυμες εταιρειες.

Πριν 2 χρονια ειχα ρωτησει σε ενα παλικαρι στην Πατρα που συνεργαζοταν με την connoly(αυτο μαλλον εχει ορθογραφικα).
Μου ειχε πει 180 για ντυσιμο καθισματος χωρις την πλατη(θα την αφηνε ιδια).

Δε μου αρεσε σαν ιδεα γιατι τα δυο δερματα ειχαν ψιλοδιαφορες.
Σκεφτηκα να κανω τα δυο μπροστινα αλλα θα διεφερε με τα πισω...

Πηγα για καινουριο στην αντιπροσωπεια, αλλα στο τσακ βρηκα καποιον που ειχε ολοιδιο σαλονι με το δικο μου και το αλλαξε γιατι ειχε φθαρει του οδηγου...

Πηρα τα καμματια απο το καθισμα του συνοδηγου(κρατησα την πλατη μου), και ολα μπαμ.
Δεν ειναι και τελειως καινουριο και δεν το ψιλιαζεσαι για κανενα λογο.
Εκανε αριστη δουλεια.
Κοστος 150 ολα μαζι αν θυμαμαι καλα.
Βεβαια ο ανθρωπος ειναι Πατρα και δε θα σε βολεψει.
Αλλα εχε το στο νου σου σαν ιδεα. Κανας ταπετσιερης μπορει να εχει κρατησει παλιο σαλονι σαν το δικο σου οταν πηγε καποιος για ντυσιμο.
Σχεδον παντα τα κρατανε τα καλα κομματια για να εχουν για μπαλωματα.

Ποσο συνηθισμενο ειναι το σαλονι σου? Μηπως παιζει και κανενα τετοιο σεναριο?

ghost-rider
28-02-11, 16:48
https://img833.imageshack.us/img833/5656/24082010006.jpg

Kαι εγινε καπως ετσι στο τελος. Δεν ειχα ευκαιρη φωτο που να ναι ολοκληρο αλλα σκεψου οτι και το κατω κομματι πριν ηταν χαλια.

deepBLUE
28-02-11, 16:56
Θα σου προτεινα το Βρανακη στη Δωδεκανησου 34, στα Καμινια στον Πειραια,ειναι αυτος που δουλευει με Σπανο,Φλασκη,Κορφιατη και γενικα ξερει τις bmw απ εξω και ανακατωτα.
Αλλη μια εξισου αριστη περιπτωση ειναι η connolly που ειναι καπου στο Γερακα https://www.autostop.gr/main_gr.html

TOMIS
28-02-11, 17:52
Παιδια ευχαριστω πολυ για την βοηθεια απο ολους!!!!:thumbsup:Θα προσπαθησω να παω σε ολους αυτους αλλα θα ξεκινησω απο την Ερυθραια μιας και ειναι 5 λεπτα απο το σπιτι μου...Dimitri E34 στειλε μου με πμ τον αριθμο σου να μιλησουμε να παμε οποτε μπορεις..Μολις τελειωσε η ασφαλεια του αυτοκινητου οπτοε θα περιμενω να ερθει αυριο μεθαυριο και παμε οποτε μπορεις..ΤΟ καθισμα θελει αλλαγη ολη πλατη οχι τα υπολοιπα...Σε ενα κομματι εχει ανοιξει αλλα δεν νομιζω να μπορει να το φτιαξει τοπικα

big-mac
28-02-11, 23:48
εμενα φιλε μου, εχει τρυπησει στο πλα'ι' απο το μπες-βγες (ειναι Μ-pack δερμα-υφασμα) και ο ταπετσερης μου που ρωτησα, μου αλαζει μονο αυτο το κομματι και το κοστος ειναι 40-50 ευρω

stef
01-03-11, 00:33
Θα σου προτεινα το Βρανακη στη Δωδεκανησου 34, στα Καμινια στον Πειραια,ειναι αυτος που δουλευει με Σπανο,Φλασκη,Κορφιατη και γενικα ξερει τις bmw απ εξω και ανακατωτα.


Για Βρανάκη θα συμφωνήσω απόλυτα!!