PDA

Επιστροφή στο Forum : Kiyonari με τις πάντες



Monsta
24-02-11, 13:29
https://www.youtube.com/watch?v=P1Etb_kqxnI&feature=player_embedded

Χρίστος
24-02-11, 13:33
και γω ετσι παω κωστα.
Πολλες φορες γερνω τοσο που χτυπαω με τον ωμο στο κομοδινο!!!!!

paganis
24-02-11, 13:42
ευτυχως που μετα την παρωδια της φορμουλα 1 , υπαρχουν τα σουπερμπαικς και τα μοτο gp...για να δουμε θεαμα απο μηχανοκινητα σε πιστα!

Dimzan
24-02-11, 13:51
καλα το παει ο τυπος! Στρο φρενο ειναι ευκολο να πετας κωλο ακομα και στανερα, στην επιταχυνση ομως ξεκολλαει πολυ ευκολα και ο κινδυνος της τουμπας ειναι μεγαλος. Θελει πολυ εμπειρια για να μη σου φυγει..

εγω με τη μηχανη χεζομαι να γειρω στη βροχη.... τις προαλλες στην κιφισιας (υψος ψυχικου )με 6η και 100 πηγα να επιταχυνω χαλαρα και σπινιαρε.

και τελος δεν παλευονται οι διαβασεις. Το υλικο που βαζουν για τα χρωματα γλιστραει σε σημειο αηδιας..

Monsta
24-02-11, 14:13
Το υλικο που βαζουν για τα χρωματα γλιστραει σε σημειο αηδιας..

Μάλλον βάζουν και βερνικάκι από πάνω για λόγους αντοχής, ποιος ξέρει?

Dimzan
24-02-11, 14:34
Δεν ξερω τι βαζουν.. πιθανον να βαζουν.. Αν οδηγας μηχανη το ξερεις πως γλυστραει εκει. Ακομα και με το αμαξι αν πατησεις το βλεπεις ..

Καπου ειχα διαβασει παλαιοτερα και δεν το βρισκω, πως στην αμερικη βαζουν αλλο υλικο για τους χρωματισμους στις λωριδες και τις διαβασεις για αυτον ακριβως το λογο. Ειναι ομως πιο ακριβο

pilot
24-02-11, 14:38
παλιό και καλό το βιΔεο..thumb

Gregory_///M
24-02-11, 15:01
και γω ετσι παω κωστα.
Πολλες φορες γερνω τοσο που χτυπαω με τον ωμο στο κομοδινο!!!!!

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Monsta
24-02-11, 15:08
Δεν ξερω τι βαζουν.. πιθανον να βαζουν.. Αν οδηγας μηχανη το ξερεις πως γλυστραει εκει. Ακομα και με το αμαξι αν πατησεις το βλεπεις ..

Καπου ειχα διαβασει παλαιοτερα και δεν το βρισκω, πως στην αμερικη βαζουν αλλο υλικο για τους χρωματισμους στις λωριδες και τις διαβασεις για αυτον ακριβως το λογο. Ειναι ομως πιο ακριβο

Ξέρω, ξέρω. Σιγά μη νοιαστούν για την ασφάλεια των οδηγών. Εδώ τα κάγκελα και οι σιδεριές εξέχουν παντού και περιμένουν να αποκεφαλίσουν το κάθε άτυχο, λες οι αλήτες να δώσουν σημασία στη ποιότητα των υλικών (του βαψίματος) της ασφάλτου??

nikos1400
24-02-11, 15:20
οι αληταραδες που ελεγχουν τους αληταραδες που τα "φτιαχνουνε"...
:ranting2:

θυμαμαι την τελευταια φορα που ανεβηκα Αθηνα με το αμαξι (γυρω στο 2003)...χειροτεροι απο τα Χανια οι δρομοι...

Γενικα στο Ελλαντα δεν εχουμε σχεδιο...για τιποτα.



εχουμε φυγει λιγο οφφ τοπικ, ε?

ωραιο το βιντεο.

paganis
24-02-11, 15:22
Ξέρω, ξέρω. Σιγά μη νοιαστούν για την ασφάλεια των οδηγών. Εδώ τα κάγκελα και οι σιδεριές εξέχουν παντού και περιμένουν να αποκεφαλίσουν το κάθε άτυχο, λες οι αλήτες να δώσουν σημασία στη ποιότητα των υλικών (του βαψίματος) της ασφάλτου??

μιας και ανεφερες..για καγκελα και σιδεριες! στην εξοδο της εθνικης οδου προς πειραια , εδω και περιπου 6-7 μηνες, εξεχουν υψους 50cm βιδες-βεργες απο την στηριξη των μπαριερων, πανω σε στροφη και σε αποσταση 30m...ο απολυτος εφιαλτης οδηγου μηχανης, σε περιπτωση ανατροπης ! καναμε παραπονα...και αντι να παει καποιος να τις κοψει....βαλανε σημαιακια προειδοποιησης...!

gant
24-02-11, 15:24
Παχύ απλό ακριλικό χρωματάκι είναι παιδιά. Έτσι όταν βραχεί, γίνεται τσουλήθρα.

Stathis
24-02-11, 15:28
αγαπημενο ντονιγκτον παρκ...

να μην ξεχναμε τον συμπατριωτη μας τον γιαννη το μπουστα που μας εδειξε πως γινονται οι εισοδοι με ντριφτ στην ασφαλτο εδω και 15 χρονια...

https://www.motolobby.gr/attachments/Image/paprta/boustas1.jpg

ο μπουστας υιοθετησε αυτο το στυλ οδηγησης επειτα απο την φοιτηση του στο kenny roberts racing school στην ισπανια το '94-'95...

babisbabou
07-04-11, 12:21
Κορυφαίος με επίπεδο οδηγού motogp όπως είχε πει ο δάσκαλος του...