PDA

Επιστροφή στο Forum : M3 CSL-TSUKUBA



chief
22-02-11, 21:22
https://www.youtube.com/watch?v=ti0u5nXKwL0

ΔημήτρηςΜ3
22-02-11, 21:25
αυτα ειναι....

Dimzan
22-02-11, 21:32
ωραιος ηχος αλλα:

στο 1ο λεπτο δεν μπορει να περασει το (καλοστημενο) ΑΕ86 και γλυτωνει στο τσακ τα χειροτερα

στο 5ο λεπτο σπαει δαιφορικο..?

πρεπει να το χει σκισει στις πιστες αυτο το csl!

Monsta
22-02-11, 21:37
από τι έμεινε?

Thomelef
22-02-11, 22:39
ή διαφορικό, που αυτό είναι γιατί ξέρω τον θόρυβο, ή ξύρισε κάνα ημιαξόνιο...

z3 2.2
22-02-11, 22:45
ή διαφορικό, που αυτό είναι γιατί ξέρω τον θόρυβο, ή ξύρισε κάνα ημιαξόνιο...

σωστος ο Θωμακος.
αν και μενα μου κανει πιο πολυ για ημιαξονιο...:original:

oldcarskickass
22-02-11, 22:53
Από διαφορικό δε νομίζω, γιατί λογικά θα ακούγονταν όλη την ώρα αν έσπαγε.

Thomelef
22-02-11, 22:58
άσχετα που τον θόρυβο τον ξέρω γιατί το έχω πάθει και εγώ αλλά όχι έτσι, αν είχε ξυρίσει ημιαξόνιο,
τότε θα πάλευε με κάνα 2 τιμονιές, λόγο του ότι ο ένας τροχός θα ήταν ελέυθερος, ενώ ο άλλος
όχι...εκτός και αν κόπηκα και τα 2, πράγμα πολύ δύσκολο...πάντως εγώ το έχω πάθει με το
διαφορικό...είχαν μασήσει τα δόντια απο κορώνα και πηνίο και όταν γκάζωνες απότομα,
καταλάβαινες πως σχεδόν δούλευε πηδώντας δόντια...σε πολύ νορμάλ οδήγηση πείγαινε
νορμάλ για καμμιά 15αριά χιλιόμετρα που είχα κάνει έτσι...πάντως δεν μπορείτε να φανταστείτε
πως ακούγεται απ'έξω αυτός ο θόρυβος...

Dimzan
22-02-11, 22:58
Από διαφορικό δε νομίζω, γιατί λογικά θα ακούγονταν όλη την ώρα αν έσπαγε.

ακου οταν τον τραβαει το φορτηγο στο τελος το κρατς κρατς

saikoe39
22-02-11, 23:35
Σε καποιες αλλαγες ακουγοταν σαν να πατιναρει η κατι τετοιο...μολις αλλαζε μουλαρωνε..!!!

Πολυ γλιστρα παντως...και πολυ ατσαλος...για αυτο και τον μουτζωσε το csl...!!!!

Bellof-3
23-02-11, 02:15
https://www.youtube.com/watch?v=Tko9fz2kb-0&feature=related

εδω παντως οι χρονοι του ειναι πολυ καλοι

chief
23-02-11, 07:02
Παντως ο οδηγος αυτος και το αμάξι εχει ρεκόρ στο 1:00 στην Tsukuba που ειναι σούπερ χρόνος απ την στιγμή που ενα μαμα CSL κάνει τον γύρο σε 1:05 περίπου.

Πεντε δευτερόλεπτα κάτω δεν είναι και κάτι εύκολο σε τόσο μικρή πιστα.

Εγραψε οτι το προβλημα ηταν αυτό: "Breaks has made ACPT carbon propeller shaft"

Monsta
23-02-11, 08:20
"Breaks has made ACPT carbon propeller shaft"

Δηλαδή?

Εμένα μου κανε εντύπωση πως ακόμα και στις μικρές στροφές δε σταυρώνει πουθενά τα χέρια του (είναι πολύ κοντός?) και ότι ο μεσαίος καθρέφτης δεν είναι ο οβάλ που φοράνε τα Μ3.

Thomelef
23-02-11, 08:21
https://www.acpt.com/driveshaft/index.html

τελικά ημιαξόνιο ήταν...αν είπε αυτό που γράφει και ο συμπεθερος, ορίστε και η εταιρεία
που τα βγάζει...εγώ δεν καταλαβαίνω τι θέλει να πεί με το ότι οι διακοπές το έκαναν να
σπάσει...ενοεί μήπως το σταμάτημα που έκανε στα πιτ???και αν ναι, γιατί να αποτελεί τον
λόγο μια διακοπή στο να κοπεί το ημιαξόνιο???

Straight six
23-02-11, 08:52
πολυ ατσαλος οδηγος...θα του ειχε πιει το αιμα κ στο παρελθον....

Straight six
23-02-11, 09:12
δηλαδη πρεπει να κανει αλλαγες με πρωτη τερμα (αν τ εχει κανει τη χρηση της αρκουδας)??????? και γκαπ γκουπ το διαφορικο:thumbsdown::thumbsdown:

chief
23-02-11, 09:23
Δηλαδή?

Εμένα μου κανε εντύπωση πως ακόμα και στις μικρές στροφές δε σταυρώνει πουθενά τα χέρια του (είναι πολύ κοντός?) και ότι ο μεσαίος καθρέφτης δεν είναι ο οβάλ που φοράνε τα Μ3.
Ο Ιαπωνας Μανωλακης ειναι

nik200
23-02-11, 10:55
ο οδηγος ειναι παρα πολυ καλος..μονο και μονο το σωσιμο που κανει....δειχνει την κλαση του..το 95% θα χε παει στην μπαριερα χαλαρα...και το αε86 που βλεπετε ειναι τα γκρουπ (κατι) δεν θυμαμαι πως τα λενε αλλα ειναι φουλ αγωνιστικα και 950 κιλα και 240hp....και πανε υπεροχα και στριβουν υπεροχα...εχουν ενιαιο με αυτα στην ιαπωνια...και εξαλλου ας μην ξεχναμε οτι και οι χρονοι του το λενε....το gtr φτιαγμενο κανει 1.00 tsukuba και μονο κατι υπερκατασκευες πεφτουν κατω απο το λεπτο...ο οδηγος το παει πολυ πανω απο το οριο το αμαξι..

S54POWER
23-02-11, 21:21
Εγω ενα εχω να πω, το να κατακρινεις τον τροπο οδηγησης ειναι πολυ ευκολο...
Πολυ θα ηθελα να σας δω ολους εσας τους χεραδες στην πιστα...
Μην βγαζετε βιαστικα συμπερασματα, επειδη απο την οθονη ειναι δυσκολο να καταλαβαιτε τι συμβαινει εκει, δειτε το βιντεακι 2 και 3 φορες και αν εχετε εστω και μια μικρη εμπειρια πανω στην οδηγηση σε πιστα ακομα καλητερα

Dimzan
23-02-11, 21:23
καλα δε λεει κανεις οτι ο ανθρωπος δεν το χει, ισα ισα , αλλα τι σκατα εχει αυτο το corola πανω και δεν το περναει????

paganis
23-02-11, 22:10
καλα δε λεει κανεις οτι ο ανθρωπος δεν το χει, ισα ισα , αλλα τι σκατα εχει αυτο το corola πανω και δεν το περναει????

αυτο το κορολλα μπορει καλλιστα να εχει μοτερ απο συλβια ..ακομα και απο σουπρα...οποτε μην απορεις ,για το πως παει ετσι!

nik200
23-02-11, 22:11
καλα δε λεει κανεις οτι ο ανθρωπος δεν το χει, ισα ισα , αλλα τι σκατα εχει αυτο το corola πανω και δεν το περναει????

δες εδω...https://www.youtube.com/watch?v=nsylOuxyUCg&feature=related

διοτι αυτα ειναι τα ae86 n2 (τα αγωνιστικα τους) που ειναι τετραπεταλουδα 4age με 900kg βαρος και 240hp...και ειναι φουλ στημενα για πιστα...αν το csl ειναι 1300-1400kg και 350hp οι αναλογιες σε κλειστη πιστα ειναι πολυ κοντα!!!

Straight six
23-02-11, 22:13
Εγω ενα εχω να πω, το να κατακρινεις τον τροπο οδηγησης ειναι πολυ ευκολο...
Πολυ θα ηθελα να σας δω ολους εσας τους χεραδες στην πιστα...
Μην βγαζετε βιαστικα συμπερασματα, επειδη απο την οθονη ειναι δυσκολο να καταλαβαιτε τι συμβαινει εκει, δειτε το βιντεακι 2 και 3 φορες και αν εχετε εστω και μια μικρη εμπειρια πανω στην οδηγηση σε πιστα ακομα καλητερα


δν ειπαμε οτι δν το εχει,το αντιθετο απλα φαινεται οτι καποιες φορες το ΄΄σπαει΄΄...δν επαι κανεις οτι ειναι κουλαδι..

chief
23-02-11, 22:24
καλα δε λεει κανεις οτι ο ανθρωπος δεν το χει, ισα ισα , αλλα τι σκατα εχει αυτο το corola πανω και δεν το περναει????
Το επιασε στην ευθεια αλλα δεν του εκανε χωρο να περασει οταν εφτασάν στην στροφή.
Επειδη προφανώς δεν ηταν αγώνας και ηταν track day περιμενε με την πρωτη ευκαιρία να του κανει χωρο να περάσει.

Straight six
23-02-11, 22:25
οσο για τα ae86 π πολυ απορειτε,εχει δικιο ο νικ200, ειναι αγωνιστικα απο την δικια τουσ εποχη στα αντιστοιχα γκρουπ τους. παναλαφρα καθαροαιμα και πολυ δυνατα. ωραιο το csl αλλα οπως και να το κανουμε το αλλο ειναι καθαροαιμο αγωνιστηκο και δυνατο...

Thomelef
23-02-11, 23:04
xexe τι παραπάνω έχει δεν ξέρω, αλλά σίγουρα έχει κάτι παρακάτω, το οποίο είναι πάααααρα
πολύ σημαντικό...μια 200αριά κιλά κάτω, το οποίο όπως πολύ σωστά είπαν παραπάνω, σε μια
κλειστή πίστα, παίζει τεράστιο ρόλο ακόμα και αν το αμάξι είναι 100 άλογα κάτω...

dblade
23-02-11, 23:11
δες εδω...https://www.youtube.com/watch?v=nsylOuxyUCg&feature=related

διοτι αυτα ειναι τα ae86 n2 (τα αγωνιστικα τους) που ειναι τετραπεταλουδα 4age με 900kg βαρος και 240hp...και ειναι φουλ στημενα για πιστα...αν το csl ειναι 1300-1400kg και 350hp οι αναλογιες σε κλειστη πιστα ειναι πολυ κοντα!!!

Εχεις δικιο και το συγκεκριμενο παιζει να ειναι και του D.K οπως ολοι γνωριζουμε
:worthy: :worthy: :worthy: :worthy:

SuperSonic
24-02-11, 09:45
Καλα αυτα τα βιντεακια απο τα Best Motring ειναι ακρως αντικειμενικα..:th_Laie_67-1:

Thomelef
24-02-11, 10:00
Καλα αυτα τα βιντεακια απο τα Best Motring ειναι ακρως αντικειμενικα..:th_Laie_67-1:

εγώ πάλι νομίζω πως είναι απο τα καλύτερα, και οι γιαπωνέζοι είναι τρελοί
σκίστες...δεν νομίζω να υπάρχουν πολές εκπομπές που να δείχνουν σε μια
πίστα συγκριτικά με 5 και 6 αυτοκίνητα σε ένα session με 5 - 6 laps...:original:

Straight six
24-02-11, 10:15
εγώ πάλι νομίζω πως είναι απο τα καλύτερα, και οι γιαπωνέζοι είναι τρελοί
σκίστες...δεν νομίζω να υπάρχουν πολές εκπομπές που να δείχνουν σε μια
πίστα συγκριτικά με 5 και 6 αυτοκίνητα σε ένα session με 5 - 6 laps...:original:

σωστος ο φιλος!! για να μην αναφερουμε τα best motoring με enduro race...που εκει τους πινουν το αιμα με το μπουρι της σομπας....και καποια δεν τερματιζουν καν.. εχει και csl το βιντεο ..




https://www.youtube.com/watch?v=ZBGaqLQBnUM

nik200
24-02-11, 11:00
και εγω θεωρω οτι ειναι απο τα πιο αξιοπιστα βιντεο τα best motoring..πραγματικα τα καινε τα αμαξια..δεν λυπονται τιποτα..και καποια χρονια που τα παρακολουθω εχουν σεβασμο στα ευρωπαικα αυτοκινητα..που αμα δει καποιος παλια video..παντα σαν το μετρο αναφορας τους, για να βελτιωθουν οι ιαπωνικες εταιριες, επαιρναν τα ευρωπαικα αμαξια επιδοσεων!!!
πιο συγκεκριμενα οταν εβαλαν το μ3 ε36 286 στην tsukuba ηταν πολυ μπροστα απο ολα τα υπολοιπα ιαπωνικα με κινητηρα μπροστα και κινηση πισω...
επισης..οταν ειχαν βαλει μ3 ε92 vs lexus isf δεν κολλησαν να βγαλουν ευκολα με βιντεο παντα το μ3 αρκετα μπροστα στην πιστα...λιγο με τα ferrari με εχουν στεναχωρησει ωρες ωρες...

Jimmakos
24-02-11, 11:06
Σιδεροφάγοι ρε παιδί μου..... Ποπο!

Απο την μία καλό είναι αυτό γιατί βελτιώνουν συνεχώς τα αυτοκίνητα σε θέμα αντοχής αλλά απο την άλλη δεν είναι και ότι καλύτερο "για μένα, για σένα" να ακούμε κράου και να βλέπουμε γερανούς..... Προσωπικά στεναχωριέμαι!

SuperSonic
25-02-11, 13:09
Δεν πολυ εμπιστευομαι τα best Motoring γιατι στα περισσοτερ βιντεο προσπαθουν να βγαλουν τα γιαπωνεζικα γρηγοροτερα και καλυτερα..οσο τρομερο αυτοκινητο ειναι ενα nsx δεν μπορει να βγει γρηγοροτερο απο μια 911 το βλεπω υπερβολη.

chief
25-02-11, 13:25
ειδικα το NSX-R το εχουν κάνει διαστημόπλοιο.

nik200
25-02-11, 13:29
εγω παρατηρω οτι ουτε ferrari ουτε porsche μπορουν να πανε ευκολα τερμα.....ιδιως τα φερραρικα τα ψιλοτρεμουν...

SuperSonic
25-02-11, 13:31
ειδικα το NSX-R το εχουν κάνει διαστημόπλοιο.

οπως και το R34..:original: