PDA

Επιστροφή στο Forum : AAAAArrrrrrgggghhh!!! (ρετάρισμα)



S8N
21-02-11, 23:58
Γαμώ τις μέρες η σημερινή.

Βγαίνω με καθαρό αυτοκίνητο και με πιάνει ψιλόβροχο πίσω από 42 νταλίκες και 37 λεωφορεία χωρίς λασπωτήρες.

Πηγαίνω στην Πολεοδομία και οι μακάκες κάνουν απεργία ως διαμαρτυρία για τον αυξημένο φόρτο εργασίας.

Καταλήγω στο γραφείο να κάνω μελέτες 5 ώρες σερί, απαντώντας και σε κάτι κουλά τηλεφωνήματα που έπεφταν κάθε 10 δευτερόλεπτα.

Και σαν να μην έφταναν αυτά, φεύγοντας 10 παρά από το γραφείο, με οδοντογλυφίδες να κρατούν ανοιχτά τα βλέφαρά μου, βάζω μπροστά τη BMW κι αυτή τρεμοπαίζει πιο πολύ κι από παλάμη αυνανιζόμενου εφήβου. Μετά από λίγο ανοίγει το CEL, ενώ μια φωτεινή ένδειξη με προειδοποιεί πως έχω μειωμένη ισχύ κινητήρα. Την οποία εξ' αρχής δε θα τη χαρακτήριζες και άφθονη...

Αύριο έπρεπε να 'μαι στη Βουλιαγμένη κατά τις 8.00, αλλά αφού πήρα τα @@ μου πρέπει να σταματήσω πρώτα σε κάποιο συνεργείο να τσεκάρει πολλαπλασιαστές, injectors, μπουζί, αισθητήρα στροφάλου ή ό,τι άλλο μπορεί να ψήθηκε.

Όπως το βλέπω, ή στον Νταγκουνάκη θα πάω ή στον Σφακιανάκη στη Λαυρίου, αφού αυτοί είναι στον δρόμο μου.

Είμαι περίεργος να δω αν έχουν διαθέσιμα ανταλλακτικά καθώς και το πόσο θα τσούξει.

Όπως είπα και στην αρχή, γαμώ τις μέρες σήμερα αλλά η αυριανή προβλέπεται εξίσου συναρπαστική. Καληνύχτα σε όλους.

gant
22-02-11, 00:02
Ενός κακού μύρια έπονται, έλεγαν οι αρχαίοι, αλλα be cool.
Εύχομαι νά ναι όλα βολικά αύριο.

Jimmakos
22-02-11, 00:04
Αχ αυτή η πανσέληνος..... Τα χουμε δεί όλα ρε φίλε!

Εγώ θα έλεγα να αλλάξεις βενζινάδικο!

NickE60
22-02-11, 00:11
καμια εγγυηση δεν παίζει?? πολ/της πιθανα ..έχουν αδυναμία στις υγρές μέρες..

aristent
22-02-11, 06:45
Περαστικα Αρη!:original:

:whistle:δηλ.εννοω κοιτα να μαθεις πως περνιουνται πολλαπλασιαστες,να γλιτωνεις τουλαχιστον τα περαστικα και να τους αλλαζεις μονος σου!!!!

...γιατι απ'οτι ακουω απο αλλους,σε μενα φτου,φτου,φτου,δεν ετυχε ακομα,συμβαινει συχνα!!!

z3 2.2
22-02-11, 07:23
τουλαχιστον σε γυρισε σπιτι :)
για φαντασου να εμενε καγκελο και να μας ελεγες για οδικες κλπ κλπ...
τωρα θα μου πεις οτι θα μπορουσε να μην παθαινε και τιποτα...!!!!

Vasilis
22-02-11, 07:38
οι περιγραφες σου παντως ειναι το κατι αλλο ρε φιλε...

που μας κρυβοσουν τοσο καιρο...?

χαιρομαι να σε διαβαζω (χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν σταναχωριεμαι με την συγκεκριμενη ατυχια σου)!

ωστοσο , ακομα κ την ατυχια εχεις εναν τροπο να την παρουσιαζεις...που τι να πω?

ευχομαι να μην ''τσουξει'' πολυ!

περιμενουμε νεα σου!

Ptboul
22-02-11, 07:44
Εμ δε τα λεγα εγώ? Τι το θέλαμε καινούριο πεμφέ? Δε κράταγα το 34 άρι μου? https://www.mybike.gr/public/style_emoticons/default/mB_faskelo.gif (στα μούτρα μου)

nik200
22-02-11, 07:54
μπραβο φιλαρακι, φοβερη περιγραφη...και εως το κομματι της δουλειας σου που περιγραφεις..ακριβως τα ιδια τραβαω...

ευχομαι να μην ειναι κατι σοβαρο..και να πας στην δουλεια κανονικα..

mixalis
22-02-11, 07:56
Πάντως αν είναι πολ/στές και είσαι κοντά στο κορωπί πήγαινε Μεγαγιάννη, έχει τους beru (ελπίζω να τους λέω σωστά) με 30 € τον καθένα...

Ptboul
22-02-11, 08:01
Πάντως αν είναι πολ/στές και είσαι κοντά στο κορωπί πήγαινε Μεγαγιάννη, έχει τους beru (ελπίζω να τους λέω σωστά) με 30 ¤ τον καθένα...

Αυτός επισκευαστής μερσεντέ δεν είναι? - αν θυμάμαι καλά https://www.mybike.gr/public/style_emoticons/default/ohmy.gif

Apostolos
22-02-11, 08:46
...Είμαι περίεργος να δω αν έχουν διαθέσιμα ανταλλακτικά καθώς και το πόσο θα τσούξει...

Αν είναι τελικά θέμα με τους πολλαπλασιαστές τσούζει κάμποσο Άρη η αντικατάσταση τους στην αντιπροσωπεία. Εψαξα στο χαμό να βρω την απόδειξη να σου πω πόσο μου στοίχισε στην αντιπροσωπεία, δεν μπόρεσα να την βρω μέσα στον χαμό αλλά με τα περαστικά την διάγνωση και την αγορά του αν δεν με γελάει η μνήμη μου ήταν κάπου στα 136¤ ο ένας χαχαχαχα:th_Laie_67-1: ναι, ναι καλά άκουσες. Μετά από λίγο καιρό πάλι τα ίδια σε άλλο κύλινδρο, άλλα τόσα και τελικά αγόρασα από το ebay άλλους τέσσερις και ξεμπέρδεψα (έτσι θέλω να πιστεύω προς το παρόν, ). Καλού κακού κρατάω και την συμβουλή του γνωστού Νικόλα:original: να κρατάω πλέον μερικούς στο πορτ μπαγκάζ μου για την κακιά στιγμή.thumb Είχαν περίπου 52-54.000χλμ, στην πλάτη τους αλλά απ'ότι μου είπαν στην αντιπροσωπεία έχει τύχει να αντικαταστήσουν πολλαπλασιαστές μέσα στην εγγύηση:shok: με ελάχιστα χιλιόμετρα λειτουργίας...

Υ.Γ. Εσύ τουλάχιστον τους έχεις τέσσερις... :original::original:

stef
22-02-11, 09:15
Και όλα αυτά λόγω κινητήρα vlavitronic?
Εαν είχε τον προηγουμενο κινητήρα με τα 150 άλογα δεν θα του παρουσίαζε τέτοιο πρόβλημα?
Τι να πώ ρε Άρη! Εύχομαι γρήγορα ξεμπερδέματα!

stef
22-02-11, 09:15
Εμ δε τα λεγα εγώ? Τι το θέλαμε καινούριο πεμφέ? Δε κράταγα το 34 άρι μου? https://www.mybike.gr/public/style_emoticons/default/mB_faskelo.gif (στα μούτρα μου)

Ε κάτι υπάρχει ακόμη....thumbthumb

mixalis
22-02-11, 09:33
Αυτός επισκευαστής μερσεντέ δεν είναι? - αν θυμάμαι καλά https://www.mybike.gr/public/style_emoticons/default/ohmy.gif

Απλά έχει και αντιπροσωπεία MERCEDES αλλά είναι έμπορος σε όλα τα ανταλακτικά όλων των αυτ/τωνthumbthumbthumb

S8N
22-02-11, 15:31
Good news: Πήγα το πρωί στον Νταγκουνάκη και εξυπηρετήθηκα αμέσως ως προς τη διάγνωση.

Bad news: Θέλω 4 μπεκ, πολλαπλασιαστή 1ου κυλίνδρου και μπουζί 1ου κυλίνδρου.

Good news: Τα μπεκ θα τα περάσουν στην εγγύηση χαριστικά.

Bad news: Τα υπόλοιπα θα τα πληρώσω από την τσέπη μου.

Good news: Τους είπα να αντικαταστήσουν όλους τους πολλαπλασιαστές και τα μπουζί και δέχθηκαν.

Bad news: Και γιατί να μη δεχθούν, αφού εγώ θα τα πληρώσω.

Good news: Τα ανταλλακτικά θα είναι αύριο το πρωί εκεί, οπότε θ' αφήσω και το έπιπλο.

Bad news: Σήμερα γύρισα τη μισή Αττική σε ρυθμούς Driving Miss Daisy.

Good news: Πήγαν να μου κάνουν και επαναπρογραμματισμό!

Bad news: Ο οποίος κόλλησε στο sport κιβώτιο που έβαλα, οπότε έφαγαν Χ.

Good news: Πρόλαβα να πάω και στην Πολεοδομία Γλυφάδας!

Bad news: Είχαν στάση εργασίας οι υπάλληλοι, με τη βοήθεια του ΠΑΜΕ.

Good news: Η Βάρης-Κορωπίου δεν είχε κίνηση!

Bad news: Είχε όμως μια τάφρο και σα ******* που είμαι έπεσα μέσα.

Good news: Πήγα βρίζοντας σε βουλκανιζατέρ να τσεκάρουν τις ζάντες, οι οποίες ήταν ok.

Bad news: Έφυγα 20 ευρώ φτωχότερος.

Good news: Στο γυρισμό με πήρε τηλ. ο αδερφός μου να μου πει πως ήρθαν τα φρένα της 545 από τη Γερμανία, και πως τα άφησε στο πατρικό μου.

Bad news: Έφαγα παντόφλα ΚΑΙ από τη μάνα μου.

Good news: Με λένε Άρη...

Bad news: ... και η BMW μου εξακολουθεί να ρετάρει.

z3 2.2
22-02-11, 15:33
why the fuck θες 4 μπεκ???
αφου βεβαια ειναι εγγυησαουα...δε μας νοιαζει μπιτ

αλλα γιατι??

NickE60
22-02-11, 15:45
Μην τους αλλάξεις όλους Άρη... γιατι?? Και οι νέοι έχουν πιθανότητες να βραχυκυκλώσουν (δεν καλύπτονται από εγγύηση) όπως υπάρχει πιθανότητα να μην βραχυκυκλώσουν οι υπόλοιποι από αυτούς που έχεις τώρα ..πεταμένα λεφτά νομίζω
Εναν πάντα να τον έχεις ρεζέρβα μέσα στο αυτοκίνητο... δύο ταυτόχρονα αποκλέιεται να χαλάσουν ...θα πρέπει να είσαι πολύ καντέμης

alexm
22-02-11, 15:47
Κυριε ποιητα.... εχω μια απορια!!!!
Γιατι τα φρενα πηγαν στο πατρικο και οχι σπιτι σου;


Υ.Γ:εαν σου βασταγε:whistle:ας τα πηγαινες σπιτι σου....αντρες γυναικοκρατουμενοι:th_Laie_67-1::hystericalbs1:




https://www.youtube.com/watch?v=ZzVw54br5Xs

Jimmakos
22-02-11, 16:00
Good news: Πήγα το πρωί στον Νταγκουνάκη και εξυπηρετήθηκα αμέσως ως προς τη διάγνωση.

Bad news: Θέλω 4 μπεκ, πολλαπλασιαστή 1ου κυλίνδρου και μπουζί 1ου κυλίνδρου.

Good news: Τα μπεκ θα τα περάσουν στην εγγύηση χαριστικά.

Bad news: Τα υπόλοιπα θα τα πληρώσω από την τσέπη μου.

Good news: Τους είπα να αντικαταστήσουν όλους τους πολλαπλασιαστές και τα μπουζί και δέχθηκαν.

Bad news: Και γιατί να μη δεχθούν, αφού εγώ θα τα πληρώσω.

Good news: Τα ανταλλακτικά θα είναι αύριο το πρωί εκεί, οπότε θ' αφήσω και το έπιπλο.

Bad news: Σήμερα γύρισα τη μισή Αττική σε ρυθμούς Driving Miss Daisy.

Good news: Πήγαν να μου κάνουν και επαναπρογραμματισμό!

Bad news: Ο οποίος κόλλησε στο sport κιβώτιο που έβαλα, οπότε έφαγαν Χ.

Good news: Πρόλαβα να πάω και στην Πολεοδομία Γλυφάδας!

Bad news: Είχαν στάση εργασίας οι υπάλληλοι, με τη βοήθεια του ΠΑΜΕ.

Good news: Η Βάρης-Κορωπίου δεν είχε κίνηση!

Bad news: Είχε όμως μια τάφρο και σα ******* που είμαι έπεσα μέσα.

Good news: Πήγα βρίζοντας σε βουλκανιζατέρ να τσεκάρουν τις ζάντες, οι οποίες ήταν ok.

Bad news: Έφυγα 20 ευρώ φτωχότερος.

Good news: Στο γυρισμό με πήρε τηλ. ο αδερφός μου να μου πει πως ήρθαν τα φρένα της 545 από τη Γερμανία, και πως τα άφησε στο πατρικό μου.

Bad news: Έφαγα παντόφλα ΚΑΙ από τη μάνα μου.

Good news: Με λένε Άρη...

Bad news: ... και η BMW μου εξακολουθεί να ρετάρει.


Προσπαθώ να νιώσω την απελπισία σου αλλά δεν με αφήνεις......

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Nino
22-02-11, 16:26
<<ντί μπέστεν κουαλιτάτ>>...
αλλα καλου κακου ας υπαρχει και ενας πολλαπλασιαστης στο πορτ μπαγκαζ...
Αν ηταν σωστοι θα κοτσαραν απο το εργοστασιο εναν διπλα στη ρεζερβα!!!:hystericalbs1:

Z4 DCT
22-02-11, 16:28
Κυριε ποιητα.... εχω μια απορια!!!!
Γιατι τα φρενα πηγαν στο πατρικο και οχι σπιτι σου;


Υ.Γ:εαν σου βασταγε:whistle:ας τα πηγαινες σπιτι σου....αντρες γυναικοκρατουμενοι:th_Laie_67-1::hystericalbs1:



https://www.youtube.com/watch?v=ZzVw54br5Xs


Εδω ειναι ολο το ζουμι!!!!.......αλλα και ωραια ιδεα ταυτοχρονα...:whistle:

Nick bmwlover
22-02-11, 16:33
Μην τους αλλάξεις όλους Άρη... γιατι?? Και οι νέοι έχουν πιθανότητες να βραχυκυκλώσουν (δεν καλύπτονται από εγγύηση) όπως υπάρχει πιθανότητα να μην βραχυκυκλώσουν οι υπόλοιποι από αυτούς που έχεις τώρα ..πεταμένα λεφτά νομίζω
Εναν πάντα να τον έχεις ρεζέρβα μέσα στο αυτοκίνητο... δύο ταυτόχρονα αποκλέιεται να χαλάσουν ...θα πρέπει να είσαι πολύ καντέμης

Πολυ σωστος Νικολη,ακριβως η δικια μου ιστορια:whistle:

Z4 DCT
22-02-11, 16:34
Πολυ σωστος Νικολη,ακριβως η δικια μου ιστορια:whistle:

Εσυ εχεις ξυλοποδαρο και το χαλας τ αμαξι.....κουλε!!!!!:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

bill_m3
22-02-11, 16:51
Προσπαθώ να νιώσω την απελπισία σου αλλά δεν με αφήνεις......

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Έτσι ακριβώς, τι άνθρωπος αυτός ο Άρης, να θέλει κάποιος να νιώσει αυτά που τραβάει και να σε κάνει να πέφτεις κάτω από τα γέλια!! :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

S8N
22-02-11, 16:52
Κυριε ποιητα.... εχω μια απορια!!!!
Γιατι τα φρενα πηγαν στο πατρικο και οχι σπιτι σου;


Υ.Γ:εαν σου βασταγε:whistle:ας τα πηγαινες σπιτι σου....αντρες γυναικοκρατουμενοι:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Σπίτι μου είναι τα φρένα κύριε! Δημιούργησα αντιπερισπασμό και πρόλαβα να τα χώσω στη γνωστή αμαρτωλή αποθήκη, δίπλα στα ελατήριά σας, στον παλαιό εγκέφαλο του κιβωτίου, τα M-Pack bump stops και τα Bilstein (Όλα μέσα σε κούτες LEGO, παιδικών καθισμάτων, κούνιας, κλπ.).


Μην τους αλλάξεις όλους Άρη... γιατι?? Και οι νέοι έχουν πιθανότητες να βραχυκυκλώσουν (δεν καλύπτονται από εγγύηση) όπως υπάρχει πιθανότητα να μην βραχυκυκλώσουν οι υπόλοιποι από αυτούς που έχεις τώρα ..πεταμένα λεφτά νομίζω
Εναν πάντα να τον έχεις ρεζέρβα μέσα στο αυτοκίνητο... δύο ταυτόχρονα αποκλέιεται να χαλάσουν ...θα πρέπει να είσαι πολύ καντέμης

Το σκέφτηκα βρε Νίκο, άσε που δε μου περισσεύουν καν... Αλλά έχω κακή εμπειρία από τα VAG. Καίγονταν δυο-δυο οι φούστηδες οι πολλαπλασιαστές και έβγαζα τα μπουζί κατάμαυρα. Τη μια εβδομάδα άλλαζα το ένα σετ, την επόμενη το άλλο. Άσε να κάνω καινούργια αρχή και να κρατήσω τους τρεις 'καλούς' καβάντζα.


<<ντί μπέστεν κουαλιτάτ>>...
αλλα καλου κακου ας υπαρχει και ενας πολλαπλασιαστης στο πορτ μπαγκαζ...
Αν ηταν σωστοι θα κοτσαραν απο το εργοστασιο εναν διπλα στη ρεζερβα!!!:hystericalbs1:

Γιατί, σάμπως υπάρχει ρεζέρβα? Τέσσερεις θήκες για μικροπράγματα έχει, με μια υποδοχή για το μπουλόνι ασφαλείας. Ούτε πρίζα 12v δεν έχουν βάλει οι μαλάκες στο δικό μου! Όλα κι όλα όμως, έχει θηκούλα δερματίνης με σκρατς για να βάζεις το λάδι... Βέβαια, η τραγική ειρωνία είναι πως πρόκειται για το 1ο αυτοκίνητο στα χέρια μου που δεν καίει σταγόνα.

stef
22-02-11, 17:06
Εγώ νομίζω ότι όλα αυτά στα κάνει το Ε60 επειδή βαρέθηκε τον κινητήρα που έχεις και θέλει να γίνει το πρώτο και μοναδικό επί ελληνικού εδάφους 535 Ν54!!
Εκεί να σε δω 2πλοτούρμπινο με ΒΜW χαζομπαμπά κ να κάνεις το μισό forum να παραμιλάει με το BMW σου...

gant
22-02-11, 17:50
Και όλα αυτά λόγω κινητήρα vlavitronic?
Εαν είχε τον προηγουμενο κινητήρα με τα 150 άλογα δεν θα του παρουσίαζε τέτοιο πρόβλημα?
Τι να πώ ρε Άρη! Εύχομαι γρήγορα ξεμπερδέματα!

Δεν πιστεύω να ναι θέμα αποκλειστικά vlavitronic.
Και στο δικό μου 316, με τον Ν40, έκαψε πρόπερσι κάπου στα 50000χλμ τον 3ο πολλάπλασιαστή και αφού μου είπαν στην αντιπροσωπεία, εφ όσον κάηκε ο ένας, σειρά έχουν και οι υπόλοιποι, αναγκάστηκα να αλλάξω και τους άλλους 3.

PANOS-E60
22-02-11, 17:58
Τώρα φταίω εγώ να σχολιάσω την εξυπηρέτηση των εξουσιοδοτημένων συνεργείων ? Μήπως κανονικά το αυτοκίνητο έπρεπε να μείνει μέσα εφόσον η διάγνωση ήταν αρκετά σοβαρή δυσλειτουργία του κινητήρα και ο πελάτης να φύγει με αυτοκίνητο εξυπηρέτησης πελατών ? Θα μου πέιτε μην τα θέλουμε όλα δικά μας ... του περάσανε τα μπέκ εγγύηση ... Ο.Κ. Τον άφησαν όμως να κυκλοφορεί με ένα αυτοκίνητο που δεν μπορεί να πάρει τα πόδια του στο δρόμο ενώ τους είπε πως το χρειάζεται γιά τη δουλειά του. Και θα περίμενα ένα κορυφαίο συνεργείο της αντιπροσωπείας να έχει στοκ μπεκ γιά Ν43 κινητήρα, δεν τους είναι καθόλου άγνωστη η βλάβη ...

Αρη, λίγο υπομονή, αύριο μεσημέρι θα κελαηδάει πάλι το εργαλείο :thumbsup: Σκέψου τον Παντελή και χαμογέλα ! :th_Laie_67-1:

Αντε γιατί τα μπαξίματα περιμένουν τη σειρά τους ! Με τα μπεκ θα ασχολούμαστε ???

nikos-Mpacket
22-02-11, 21:45
Αρη τι τραβας ρε παιδακι μου,ακομα εχεις πανω σου την γκρινια-παντοφλα απο το κοπι τη πιτα οπου μαζι με την Πανσεληνο της περασμενης εβδομαδας εχουν φτιαξει ενα μιγμα που θα σε ταλαιπωρει μεχρι να περασουν οι Ιχθεις.

Προσεχε βρε αγορι μου μην ανακαλυψει και τα υπολοιπα πραγματα που ειναι στα κουτια με τα Lego και κανει Lego το BMW και τρεχεις στα συνεργεια,οχι για μπαξιματα αλλα για επισκευες,βαλε κανενα σκορδο στον καθρεπτη κανενα πεταλο στην πινακιδα και δεν προκειται να σε πιανει η γλωσσοφαγια.

Σου μιλαω εκ πειρας.........:whistle:

Παντως στην ολη φαση βλεπω κατι θετικο,οταν θελησεις να κανεις τα μπαξιματα σου για να μην εχεις γκρινια θα "χαλαει" ενας πολλαπλασιαστης και δεν θα υπαρχει προβλημα να πας στο συνεργειο αφου θα ειναι επιβεβλημενο να τον φτιαξεις για την ασφαλεια των παιδιων.

Βεβαια να προσεξεις να μην ακολουθησεις τα χναρια του φιλτατου Apostolos γιατι θα σε χρεωνουν και εξοδα φυλαξης στα συνεργεια.

E60_Arkadia
23-02-11, 00:29
Αρη με το καλο να ξαναγινει καλα η μπουμπου σου.Ειδες που σου ειπα να κοιτας σιγα,σιγα για προ φεις λιφτ Ε60 6κυλ.:thumbsup:

Jimmakos
23-02-11, 01:16
1. Παίρνεις ένα κατσαβίδι
2. Κάτω απο την θέση του οδηγού τραβάς ένα κατσαβίδιασμα να χαρακώσεις την λαμαρίνα
3. Πας το αυτοκίνητό σου στην πλησιέστερη Εκκλησία και λές στον παπά να σου κάνει αγιασμό
4. Κρατάς ένα μικρό μπουκαλάκι με αγιασμό πάντα στο ντουλαπάκι σου
5. Και άμα ξαναδείς ζημιά έλα να με .....

Konstantinos E60
23-02-11, 10:22
Good news: Πήγα το πρωί στον Νταγκουνάκη και εξυπηρετήθηκα αμέσως ως προς τη διάγνωση.

Bad news: Θέλω 4 μπεκ, πολλαπλασιαστή 1ου κυλίνδρου και μπουζί 1ου κυλίνδρου.

Good news: Τα μπεκ θα τα περάσουν στην εγγύηση χαριστικά.

Bad news: Τα υπόλοιπα θα τα πληρώσω από την τσέπη μου.

Good news: Τους είπα να αντικαταστήσουν όλους τους πολλαπλασιαστές και τα μπουζί και δέχθηκαν.

.

Γιατί τα μπεκ ? :shok: Ανάκληση δεν έγινε στο δικό σου ?
Δεν αλλάχτηκαν ποτέ ? Αλλαξε μόνο τον καμένο πολλαπλασιαστή και μια
σειρά μπουζί ,ετσι έκανα και εγω,τζαμπα λεφτα ειναι να τους αλλάξεις όλους.Να μην σου πω κιόλας οτι οι τελευταίες σειρες καιγονται συχνοτερα και αν ξανακαεί κάποιος κάλεσε το mobile
της bmw να στον αλλάξουν...thumb

Nick bmwlover
23-02-11, 13:06
Εσυ εχεις ξυλοποδαρο και το χαλας τ αμαξι.....κουλε!!!!!:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Mηπως εχουμε μπερδευτει εδω μεσα???:whistle::hystericalbs1:
Εγω κουλος???
Παρακαλω οσα μελη,μας γνωριζουν κ τους δυο,κ εχουν μια εικονα απο τις οδηγικες μας ικανοτητες να τον επαναφερετε στη ταξη λεγοντας ποσο καλυτερος οδηγος ειμαι απο αυτον :banana: :tease: :hystericalbs1:

Nick bmwlover
23-02-11, 13:15
Για να μην πω για τις σατεν πυτζαμες που φοραει και πηγαινει περα δωθε μεσα στο αμαξι οταν παει να παρει μια στροφη:hystericalbs1:

nikos1400
23-02-11, 15:17
Λοιπον Αρη.

Πρωτα θα χτυπησεις ξυλο.

Μετα θα εκμεταλλευτεις αυτη τη μοναδικη ευκαιρια και θα ξεκινησεις το ψησιμο της γυναικας, μιας και καταλαβαινω την κατασταση σου.

Θα της πεις τα "κακα" νεα...

"Κατι τρεχει με τον κινητηρα του αυτοκινητου...πρεπει να αρχισουμε να σκεφτομαστε εναλλακτικες... βγαζει η BMW μια σειρα απο καλυτερα μοτερ, που δεν παρουσιαζουν ζημιες..."
:original:

Jimmakos
23-02-11, 15:24
Λοιπον Αρη.

Πρωτα θα χτυπησεις ξυλο.

Μετα θα εκμεταλλευτεις αυτη τη μοναδικη ευκαιρια και θα ξεκινησεις το ψησιμο της γυναικας, μιας και καταλαβαινω την κατασταση σου.

Θα της πεις τα "κακα" νεα...

"Κατι τρεχει με τον κινητηρα του αυτοκινητου...πρεπει να αρχισουμε να σκεφτομαστε εναλλακτικες... βγαζει η BMW μια σειρα απο καλυτερα μοτερ, που δεν παρουσιαζουν ζημιες..."
:original:

Σωστόοοοος! Εγώ πειράζω την πεταλούδα απο μπροστά και το μοτεράκι του ρελαντί για να ρετάρει και έχω βγάλει βρώμα και λέω: ρε πατέρα ρετάρει πάει για φούντο το μοτέρ.... Να το ψάχνω για 25άρι σιγά σιγά? :th_Laie_67-1:

Nino
23-02-11, 15:50
Για να μην πω για τις σατεν πυτζαμες που φοραει και πηγαινει περα δωθε μεσα στο αμαξι οταν παει να παρει μια στροφη:hystericalbs1:

Νικολα αυτο ειναι κολπο για να μην υπαρχει φθορα στα δερματα ενω παραλληλα με το περα-δωθε κανει γυαλισμα απιστευτο...:th_Laie_67-1:

Z4 DCT
23-02-11, 17:26
Νικολα αυτο ειναι κολπο για να μην υπαρχει φθορα στα δερματα ενω παραλληλα με το περα-δωθε κανει γυαλισμα απιστευτο...:th_Laie_67-1:

Εμ ελα ντε πεστα του ρε συ Γιαννη του κεφτε!!!!, αλλα που να ξερει αυτος απο γυαλισμα με τον κωλο....ειναι χοντρελας και δε μπορει να κανει στο καθισμα περα δωθε το κωλι του......:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Nick bmwlover
23-02-11, 19:54
Εμ ελα ντε πεστα του ρε συ Γιαννη του κεφτε!!!!, αλλα που να ξερει αυτος απο γυαλισμα με τον κωλο....ειναι χοντρελας και δε μπορει να κανει στο καθισμα περα δωθε το κωλι του......:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Kαποτε ημουν κ εγω 70 κιλα,μη μου λες εμενα οτι δεν ξερω...:hystericalbs1:

Kostas_1
23-02-11, 19:56
Ασε Νικο, αυτος γδερνει τα καθισματα με τα κοκκαλα του....:th_Laie_67-1:

halkida116mpack
24-02-11, 02:14
κουραγιο s8n ακριβως αυτη ηταν και εμενα η πρωτη μου βλαβη 4 μπεκ πολλαπλασιαστης και μπουζι πρωτου κυλινδρου........ελπιζω να μην εχεις και την δικια μου συνεχεια....thumb..........η υπογραφη μου τα λεει ΟΛΑ.

S8N
24-02-11, 17:32
Τετάρτη 23 Φλεβάρη, ώρα 13.00:

- Καλησπέρα, βρήκα κάποιον να με πετάξει έως εδώ οπότε δεν περίμενα τηλεφώνημά σας, υπάρχει πρόβλημα?
- Όχι βέβαια, καθίστε στο σαλονάκι και σε λίγο θα το ανεβάσουμε.

Τετάρτη 23 Φλεβάρη, ώρα 14.00 (μετά από 3 γαλλικούς καφέδες):

- Συγνώμη, θ' αργήσουμε πολύ? Ρωτώ γιατί το αυτοκίνητο δεν έχει ανέβει ακόμη και πρέπει να ειδοποιήσω τη γυναίκα μου που με περιμένει.
- Όχι, όπου να'ναι ανεβαίνει! Πρέπει να δηλωθούν τα καινούργια μπεκ και να γίνει δοκιμή. Θα σας ειδοποιήσω εγώ!

Τετάρτη 23 Φλεβάρη, ώρα 14.30 (μετά από 5 γαλλικούς καφέδες, ένα Marie-Claire, ένα Autocar και άπειρα προσπέκτους κατηργημένων μοντέλων BMW):

- Λοιπόν, κ. Σταρχιδουλάκη: Αντικαταστήσαμε τα μπεκ στην εγγύηση και θα επιβαρυνθείτε τα 4 μπουζί και τους πολλαπλασιαστές, στα οποία σας κάνουμε έκπτωση. Αυτή τη στιγμή θα το πάει για δοκιμή ο υπεύθυνος και μόλις επιστρέψει θα σας δώσω τα δελτία για να πάτε στο λογιστήριο.

Τετάρτη 23 Φλεβάρη, ώρα 15.30 (μετά από 7 γαλλικούς καφέδες, ένα Marie-Claire, ένα Autocar, άπειρα προσπέκτους κατηργημένων μοντέλων BMW και 2.347.179 κλεφτές ματιές στον πισινό μιας πελάτισας):

- Κ. Σταρχιδουλάκη, ο υπεύθυνος επέστρεψε από τη δοκιμή και όλα είναι ok. Mπορείτε να περάσετε στο λογιστήριο.
- Πρέπει να ήταν εξοντωτική δοκιμή πάντως, αν κρίνω από τη διάρκεια. Στην Τσουκούμπα το πήγε?
- ... (κάτι τραύλισε αλλά δεν κατάλαβα τι).

Τετάρτη 23 Φλεβάρη, ώρα 16.00 (μετά από 7 γαλλικούς καφέδες, ένα Marie-Claire, ένα Autocar, άπειρα προσπέκτους κατηργημένων μοντέλων BMW, 4.985.029 κλεφτές ματιές στον πισινό της ίδιας πελάτισας και 455 ευρώ φτωχότερος):

- Αντίο και σας ευχαριστούμε! Ελπίζω να μη χρειαστεί να ξανάρθετε!
- Να μην το ελπίζετε. ΝΑ ΤΟ ΕΥΧΕΣΤΕ.

Τετάρτη 23 Φλεβάρη, ώρα 16.05 (μετά από 7 γαλλικούς καφέδες, ένα Marie-Claire, ένα Autocar, άπειρα προσπέκτους κατηργημένων μοντέλων BMW, 4.985.030 κλεφτές ματιές στον πισινό της ίδιας πελάτισας και 455 ευρώ φτωχότερος):

- Ντιιιινγκ!
- Ω να σου μαμήσω. Τι έπαθες πάλι?
- Ντιιιινγκ!
- Βενζίνη? Πάλι καλά! Για να δω, μου έμεινε τίποτα? Α, ωραία: 7 ευρώ. Πόσο έχει την απλή αυτός εδώ? 1,73! :shok::shok::shok: 4 ολόκληρα λίτρα, να τ' αφήσω? :ranting2::ranting2::ranting2::ranting2:

nikos1400
24-02-11, 17:40
Εισαι φοβερος ! :original:


Με 'γεια τους πολλαπλασιαστες Αρη !
:D

Leonidas_E39
24-02-11, 17:51
Αρη ζωγράφισες αφηγηματικα για ακομη μια φορα ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ

z3 2.2
24-02-11, 18:05
Τετάρτη 23 Φλεβάρη, ώρα 13.00:

- Καλησπέρα, βρήκα κάποιον να με πετάξει έως εδώ οπότε δεν περίμενα τηλεφώνημά σας, υπάρχει πρόβλημα?
- Όχι βέβαια, καθίστε στο σαλονάκι και σε λίγο θα το ανεβάσουμε.

..."και σε λιγο θα το πιασουμε" εννοουσε Αρη...:ranting2:

Monsta
24-02-11, 18:28
Μπορείς να δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες για τον .......πισινό της πελάτισσας?











Είμαι σίγουρος ότι μπορείς!

nikos-Mpacket
24-02-11, 18:48
................
[B]- Συγνώμη, θ' αργήσουμε πολύ? Ρωτώ γιατί το αυτοκίνητο δεν έχει ανέβει ακόμη και πρέπει να ειδοποιήσω τη γυναίκα μου που με περιμένει.

Τετάρτη 23 Φλεβάρη, ώρα 15.30 ( 2.347.179 κλεφτές ματιές στον πισινό μιας πελάτισας):

Τετάρτη 23 Φλεβάρη, ώρα 16.00 ( 4.985.029 κλεφτές ματιές στον πισινό της ίδιας πελάτισας και 455 ευρώ φτωχότερος):

Τετάρτη 23 Φλεβάρη, ώρα 16.05 (......... 4.985.030 κλεφτές ματιές στον πισινό της ίδιας πελάτισας και 455 ευρώ φτωχότερος):


Αρη αγορι μου,αγορι μου δεν πιστευω να υπηρξε προβλημα με την γυναικα σου;
Ειπαμε πανω απ'ολα η ασφαλεια των παιδιων αλλα μην της πεις οτι το εφτιαξες τελειως το αμαξι για να μπορεις να το ξαναπας για "φτιαξιμο".


Βρε ΑΘΕΟΦΟΒΕ ολοι εμεις που ειμαστε στο γκρουπ της Παντοφλας δεν τολμαμε να σηκωσουμε τα ματια μας σε αλλη γυναικα μην τυχον περασει κανενας γνωστος και μας δει και το μαθει η δικια μας και εσυ ησουνα στο μπανιστηρι 35 ολοκληρα λεπτα;τι να σου πω βρε παιδι μου;
ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ εισαι ΑΞΙΟΣ.

Μονο που εχω μια απορια,τι εγινε και στο πενταλεπτο απο τις 16:00 μεχρι τις 16:05 εριξες μονο μια ματια στον πισινο της Κυριας,ε;

Α και κατι τελευταιο,με ποσα λιτρα πηγες το αμαξι στο συνεργειο;γιατι νομιζω οτι μαζι με την δοκιμη πρεπει να εκανε και αλλες δουλειες ο "υπευθυνος".

S8N
24-02-11, 18:49
Μπορείς να δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες για τον .......πισινό της πελάτισσας?

Είμαι σίγουρος ότι μπορείς!

Με μια λέξη: Μηλαράτος.

Με μια εικόνα:

https://i136.photobucket.com/albums/q170/MPower_this/2-1.jpg

Leonidas_E39
24-02-11, 18:51
Με μια λέξη: Μηλαράτος.

Με μια εικόνα:

https://i136.photobucket.com/albums/q170/MPower_this/2-1.jpg
:notworthy::notworthy::notworthy:

S8N
24-02-11, 18:51
...

Μονο που εχω μια απορια,τι εγινε και στο πενταλεπτο απο τις 16:00 μεχρι τις 16:05 εριξες μονο μια ματια στον πισινο της Κυριας,ε;

Α και κατι τελευταιο,με ποσα λιτρα πηγες το αμαξι στο συνεργειο;γιατι νομιζω οτι μαζι με την δοκιμη πρεπει να εκανε και αλλες δουλειες ο "υπευθυνος".



Ήταν μια τελευταία ματιά φεύγοντας βρε Νίκο!

Για τον υπεύθυνο θα στα πω από κοντά...

nikos-Mpacket
24-02-11, 19:00
Ήταν μια τελευταία ματιά φεύγοντας βρε Νίκο!

Για τον υπεύθυνο θα στα πω από κοντά...

Αντε κανονιστε κανενα καφεδακι να τα πουμε...

Monsta
24-02-11, 19:02
Δηλαδή κάπως έτσι ένα πράμα ?

https://bustygrls.com/pics/images/booty/big-butt-001.jpg

S8N
24-02-11, 19:21
Βρε ΑΘΕΟΦΟΒΕ ολοι εμεις που ειμαστε στο γκρουπ της Παντοφλας δεν τολμαμε να σηκωσουμε τα ματια μας σε αλλη γυναικα μην τυχον περασει κανενας γνωστος και μας δει και το μαθει η δικια μας και εσυ ησουνα στο μπανιστηρι 35 ολοκληρα λεπτα;τι να σου πω βρε παιδι μου;
ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ εισαι ΑΞΙΟΣ.



/offtopic

Μιας κι αναφέρθηκες σ' αυτό, να σου διηγηθώ τον χθεσινοβραδυνό διάλογο:

- Πολύ ωραίος δεν είναι ο Γιώργης?
- Ποιός Γιώργης?
- Έλα ρε Άρη, ξύπνα, ποιος Γιώργης? Ο Αρχιτέκτονας στο 'Σπίτι απ' την αρχή'!
- Δεν καταλαβαίνω ποιον εννοείς.
- Ορίστε, αυτός είναι.
- Ρε συ, αυτός δεν παίζει σε μια διαφήμιση με γιαούρτια? Τι Αρχιτέκτονας και παραμύθια της Χαλιμάς? Και γιατί κάθεται συνέχεια με ανοιχτά τα πόδια, με αγελαδίσιο βλέμμα και με ζωγραφισμένο το χαμόγελο του ροφού? Αυτόν θεωρείς όμορφο? Χάιντε χάιντε... Και που ΄σαι, πες του να φτιάξει και κανα μπάνιο, όχι μόνο γυψοσανίδες και ροζ τοίχους.
- Ό,τι και να λες, είναι πολύ ωραίος.
- Ναι, κούκλος είναι. Αχχχχχχχ, Γιώωωωωωωργηηηηηηηη! Μμμμμμμμμ!

https://i136.photobucket.com/albums/q170/MPower_this/horrifyingtongue.gif

- Μπράβο, συγχαρητήρια, κάνε κι άλλες βλακείες μπροστά στα παιδιά...
- Παιδιά, είναι ωραίος ο Γιώργης?
- ...

stef
24-02-11, 19:26
Α πολύ ωραία!
Την επόμενη φορά μιας και κάθεσαι εκεί τόσες ώρες βγάλε και μια φώτο βρε μοναχοφαγά και κάνε ένα mobile upload!!!!

Monsta
24-02-11, 19:46
Αχχχχχχχ, Γιώωωωωωωργηηηηηηηη! Μμμμμμμμμ!




https://4gifs.com/gallery/d/178088-1/Hungry_donkeys.gif?

alexm
24-02-11, 22:40
Πανο (PANOS-E60+),εσυ που εχεις πολλα πολλα με τον S8N για βοηθα λιγο.
Ο Αρης που καθομουνα διπλα του στου Σεριφη, ειναι σιγουρα αυτος που γραφει στο φορουμ με το username S8N.....:think:,δεν μπορει να εφαγα τετοια μηχανη!!!!!:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Αρη αγορι μου, αντε και Πλανηταρχης.......και δεν σου φαινεται :winkcool: ρε...μπαγασα!!!!!!

Jimmakos
24-02-11, 23:00
Και δεν έπαιρνες ένα τηλ να έρθω να κοιτάω εγώ τον πισινό για σένα?

Τηλεφωνάκια, καρτούλες εδώ είμαστε για σας μαντμαζέλ κλπ.....

halkida116mpack
25-02-11, 14:01
εγω εχω αλλη ερωτηση ασχετη με τον πωπω της κυριας(γιατι η θεωρια ειναι οτι αν δεν το μαμισεις να σου μεινει η γλυκα μην το κοιτας καν)
455 ευρω με εκπτωση για 4 μπουζι και 4 πολλαπλασιαστες δεν ειναι πολλα βρε παιδια...η οι 5αρες εχουν πιο ακριβα μπουζι και πολλαπλασιαστες απο τους ασσους?ρωταω ,γιατι δεν το γνωριζω.

S8N
25-02-11, 14:31
44,03 ευρώ + ΦΠΑ κοστίζει ο κάθε πολλαπλασιαστής, 5,35 Ευρώ + ΦΠΑ το κάθε λαστιχάκι για μπεκ και 9,54 ευρώ + ΦΠΑ το κάθε μπουζί.

Σύνολο ανταλλακτικών: 212,11 + 23%.

Όλα τα υπόλοιπα είναι κόστος εργασίας.

Μάλιστα, αν περάσει κανείς από τον Σφακιανάκη στη Λαυρίου θα δει το ταμπελάκι χρεώσεων: "75 ευρώ + ΦΠΑ εργατώρα για το συνεργείο της BMW, 45 ευρώ + ΦΠΑ εργατώρα για το συνεργείο της OPEL. Η κοροϊδία είναι ότι οι επισκευές γίνονται στο ίδιο συνεργείο και πιθανότατα από το ίδιο προσωπικό.

Φαντάζομαι λοιπόν πως και ο Νταγκουνάκης 75+ΦΠΑ θα χρεώνει την εργατώρα. Το θέμα είναι ότι στα παίρνουν από την εργασία, από τη διάγνωση, από τον προγραμματισμό, από το κατούρημα, από παντού.

GiannisRob
25-02-11, 14:44
Μάλιστα, αν περάσει κανείς από τον Σφακιανάκη στη Λαυρίου θα δει το ταμπελάκι χρεώσεων: "75 ευρώ + ΦΠΑ εργατώρα για το συνεργείο της BMW, 45 ευρώ + ΦΠΑ εργατώρα για το συνεργείο της OPEL. Η κοροϊδία είναι ότι οι επισκευές γίνονται στο ίδιο συνεργείο και πιθανότατα από το ίδιο προσωπικό.



Το ίδιο ισχύει σε πολλές αντιπροσωπείες.

Για παράδειγμα, στο Σφακιανάκη στην Πάτρα που πηγαίνω εγώ, η εργατοώρα είναι 45¤ για Ford και 55¤ για Volvo και μιλάμε για χείριστο επίπεδο συμπεριφοράς, εξυπηρέτησης και εργασιών.

Στον Ζαφειρόπουλο, η τιμή της εργατοώρας για FIAT είναι 55¤ και 60¤ για Lancia και Alfa Romeo.

Την λογική δεν την καταλαβαίνω. Μάλλον πληρώνεις ανάλογα με το σηματάκι που έχεις στο καπώ...

Jimmakos
25-02-11, 14:47
Ρε δεν τους τα χαρίζω....... Χίλιες φορές να παιδευτώ 1 ώρα παραπάνω παρά να πληρώνω το νταβατζιλίκι!

halkida116mpack
27-02-11, 03:12
75 ευρω την ωρα δεν περνει ουτε αστροναυτης....

aristent
19-06-12, 23:43
Αυτα τα ποστ πρεπει να ξαναδιαβαζονται:

Γαμώ τις μέρες η σημερινή.

Βγαίνω με καθαρό αυτοκίνητο και με πιάνει ψιλόβροχο πίσω από 42 νταλίκες και 37 λεωφορεία χωρίς λασπωτήρες.

Πηγαίνω στην Πολεοδομία και οι μακάκες κάνουν απεργία ως διαμαρτυρία για τον αυξημένο φόρτο εργασίας.

Καταλήγω στο γραφείο να κάνω μελέτες 5 ώρες σερί, απαντώντας και σε κάτι κουλά τηλεφωνήματα που έπεφταν κάθε 10 δευτερόλεπτα.

Και σαν να μην έφταναν αυτά, φεύγοντας 10 παρά από το γραφείο, με οδοντογλυφίδες να κρατούν ανοιχτά τα βλέφαρά μου, βάζω μπροστά τη BMW κι αυτή τρεμοπαίζει πιο πολύ κι από παλάμη αυνανιζόμενου εφήβου. Μετά από λίγο ανοίγει το CEL, ενώ μια φωτεινή ένδειξη με προειδοποιεί πως έχω μειωμένη ισχύ κινητήρα. Την οποία εξ' αρχής δε θα τη χαρακτήριζες και άφθονη...

Αύριο έπρεπε να 'μαι στη Βουλιαγμένη κατά τις 8.00, αλλά αφού πήρα τα @@ μου πρέπει να σταματήσω πρώτα σε κάποιο συνεργείο να τσεκάρει πολλαπλασιαστές, injectors, μπουζί, αισθητήρα στροφάλου ή ό,τι άλλο μπορεί να ψήθηκε.

Όπως το βλέπω, ή στον Νταγκουνάκη θα πάω ή στον Σφακιανάκη στη Λαυρίου, αφού αυτοί είναι στον δρόμο μου.

Είμαι περίεργος να δω αν έχουν διαθέσιμα ανταλλακτικά καθώς και το πόσο θα τσούξει.

Όπως είπα και στην αρχή, γαμώ τις μέρες σήμερα αλλά η αυριανή προβλέπεται εξίσου συναρπαστική. Καληνύχτα σε όλους.




Good news: Πήγα το πρωί στον Νταγκουνάκη και εξυπηρετήθηκα αμέσως ως προς τη διάγνωση.

Bad news: Θέλω 4 μπεκ, πολλαπλασιαστή 1ου κυλίνδρου και μπουζί 1ου κυλίνδρου.

Good news: Τα μπεκ θα τα περάσουν στην εγγύηση χαριστικά.

Bad news: Τα υπόλοιπα θα τα πληρώσω από την τσέπη μου.

Good news: Τους είπα να αντικαταστήσουν όλους τους πολλαπλασιαστές και τα μπουζί και δέχθηκαν.

Bad news: Και γιατί να μη δεχθούν, αφού εγώ θα τα πληρώσω.

Good news: Τα ανταλλακτικά θα είναι αύριο το πρωί εκεί, οπότε θ' αφήσω και το έπιπλο.

Bad news: Σήμερα γύρισα τη μισή Αττική σε ρυθμούς Driving Miss Daisy.

Good news: Πήγαν να μου κάνουν και επαναπρογραμματισμό!

Bad news: Ο οποίος κόλλησε στο sport κιβώτιο που έβαλα, οπότε έφαγαν Χ.

Good news: Πρόλαβα να πάω και στην Πολεοδομία Γλυφάδας!

Bad news: Είχαν στάση εργασίας οι υπάλληλοι, με τη βοήθεια του ΠΑΜΕ.

Good news: Η Βάρης-Κορωπίου δεν είχε κίνηση!

Bad news: Είχε όμως μια τάφρο και σα ******* που είμαι έπεσα μέσα.

Good news: Πήγα βρίζοντας σε βουλκανιζατέρ να τσεκάρουν τις ζάντες, οι οποίες ήταν ok.

Bad news: Έφυγα 20 ευρώ φτωχότερος.

Good news: Στο γυρισμό με πήρε τηλ. ο αδερφός μου να μου πει πως ήρθαν τα φρένα της 545 από τη Γερμανία, και πως τα άφησε στο πατρικό μου.

Bad news: Έφαγα παντόφλα ΚΑΙ από τη μάνα μου.

Good news: Με λένε Άρη...

Bad news: ... και η BMW μου εξακολουθεί να ρετάρει.




Τετάρτη 23 Φλεβάρη, ώρα 13.00:

- Καλησπέρα, βρήκα κάποιον να με πετάξει έως εδώ οπότε δεν περίμενα τηλεφώνημά σας, υπάρχει πρόβλημα?
- Όχι βέβαια, καθίστε στο σαλονάκι και σε λίγο θα το ανεβάσουμε.

Τετάρτη 23 Φλεβάρη, ώρα 14.00 (μετά από 3 γαλλικούς καφέδες):

- Συγνώμη, θ' αργήσουμε πολύ? Ρωτώ γιατί το αυτοκίνητο δεν έχει ανέβει ακόμη και πρέπει να ειδοποιήσω τη γυναίκα μου που με περιμένει.
- Όχι, όπου να'ναι ανεβαίνει! Πρέπει να δηλωθούν τα καινούργια μπεκ και να γίνει δοκιμή. Θα σας ειδοποιήσω εγώ!

Τετάρτη 23 Φλεβάρη, ώρα 14.30 (μετά από 5 γαλλικούς καφέδες, ένα Marie-Claire, ένα Autocar και άπειρα προσπέκτους κατηργημένων μοντέλων BMW):

- Λοιπόν, κ. Σταρχιδουλάκη: Αντικαταστήσαμε τα μπεκ στην εγγύηση και θα επιβαρυνθείτε τα 4 μπουζί και τους πολλαπλασιαστές, στα οποία σας κάνουμε έκπτωση. Αυτή τη στιγμή θα το πάει για δοκιμή ο υπεύθυνος και μόλις επιστρέψει θα σας δώσω τα δελτία για να πάτε στο λογιστήριο.

Τετάρτη 23 Φλεβάρη, ώρα 15.30 (μετά από 7 γαλλικούς καφέδες, ένα Marie-Claire, ένα Autocar, άπειρα προσπέκτους κατηργημένων μοντέλων BMW και 2.347.179 κλεφτές ματιές στον πισινό μιας πελάτισας):

- Κ. Σταρχιδουλάκη, ο υπεύθυνος επέστρεψε από τη δοκιμή και όλα είναι ok. Mπορείτε να περάσετε στο λογιστήριο.
- Πρέπει να ήταν εξοντωτική δοκιμή πάντως, αν κρίνω από τη διάρκεια. Στην Τσουκούμπα το πήγε?
- ... (κάτι τραύλισε αλλά δεν κατάλαβα τι).

Τετάρτη 23 Φλεβάρη, ώρα 16.00 (μετά από 7 γαλλικούς καφέδες, ένα Marie-Claire, ένα Autocar, άπειρα προσπέκτους κατηργημένων μοντέλων BMW, 4.985.029 κλεφτές ματιές στον πισινό της ίδιας πελάτισας και 455 ευρώ φτωχότερος):

- Αντίο και σας ευχαριστούμε! Ελπίζω να μη χρειαστεί να ξανάρθετε!
- Να μην το ελπίζετε. ΝΑ ΤΟ ΕΥΧΕΣΤΕ.

Τετάρτη 23 Φλεβάρη, ώρα 16.05 (μετά από 7 γαλλικούς καφέδες, ένα Marie-Claire, ένα Autocar, άπειρα προσπέκτους κατηργημένων μοντέλων BMW, 4.985.030 κλεφτές ματιές στον πισινό της ίδιας πελάτισας και 455 ευρώ φτωχότερος):

- Ντιιιινγκ!
- Ω να σου μαμήσω. Τι έπαθες πάλι?
- Ντιιιινγκ!
- Βενζίνη? Πάλι καλά! Για να δω, μου έμεινε τίποτα? Α, ωραία: 7 ευρώ. Πόσο έχει την απλή αυτός εδώ? 1,73! :shok::shok::shok: 4 ολόκληρα λίτρα, να τ' αφήσω? :ranting2::ranting2::ranting2::ranting2:


:thumbsup:

S8N
20-06-12, 13:33
Αφού σου αρέσει το διάβασμα, πάρε:

(πηγή:
https://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=31537&view=findpost&p=337899)


Αγαπητοί μου andain και koukouroukou, μάλλον έχετε bad karma ή πιθανόν η αύρα σας αυτή την περίοδο να είναι υπεύθυνη για την υποβάθμιση που διαπιστώνετε στις διαπροσωπικές σας σχέσεις στους δρόμους. Τα πράγματα δεν είναι έτσι όμως φίλοι μου! Δείτε τη φωτεινή πλευρά της ζωής!

Δε θα ήμουν υπερβολικός αν έλεγα ότι, ιδίως φέτος και για πρώτη φορά στα 15 χρόνια που οδηγώ, παρατηρώ μια δραματική βελτίωση στην ευγένεια και την παιδεία του Έλληνα οδηγού. Θα μιλήσω με απτά παραδείγματα:

Παράδειγμα 1ον:

Την προηγούμενη εβδομάδα, κινούμενος κανονικά στο ρεύμα μου σε έρημο δρόμο με πολύ καλό φωτισμό και εξαιρετική ορατότητα, πετάγεται από παρκινγκ ακαλύπτου αυτοκίνητο το οποίο οδηγούσε γιαγιά ηλικίας μεγαλύτερης εκείνης των πρωτόπλαστων χωρίς καν να σταθεί να δει ΜΗΠΩΣ κι έρχεται κάποιος κακόμοιρος (αυτοκίνητο, μηχανάκι, πεζός, κλπ). Με μια ακροβατική μανούβρα κι έχοντας πέσει πάνω στα φρένα, αποφεύγω για cm το ατύχημα και εν συνεχεία, ευγενικός καθώς είμαι, σκέφτομαι πως η καημένη η γιαγιά λογικό είναι να μη μπορεί να γυρίσει το κεφάλι της λόγω νεκρικής ακαμψίας και προχωρημένης σήψης η ταλαίπωρη. Έτσι, χαμογελώντας, της παίζω φώτα ώστε την επόμενη φορά να είναι πιο προσεκτική. Η ανταπόδοση της καλοκάγαθης γιαγιούλας που με ντροπή αντελήφθη το παρολίγον μοιραίο σφάλμα της ήταν να κατεβάσει με τον προϊστορικό γρύλο το παράθυρο του οδηγού του σάπιου γαμωstarlet που οδηγούσε και να μου κάνει ενα μεγαλοπρεπέστατο κωλοδάχτυλο με το επίσης σάπιο αλλά και ρητιδιασμένο, γεμάτο φλέβες, ελιές και μαύρα νύχια -σαν την Φούρκας- βρωμόχερό της, μουρμουρίζοντας ταυτόχρονα βρισιές με τα περικυκλωμένα από μούσι και μουστάκι ζαρωμένα σκατόχειλά της. Αφού την πλησίασα, της έψαλα με τη σειρά μου όλα τα Ευαγγέλια και της ευχήθηκα όχι καλή ψυχή αλλά πριν τη στείλει ο θεριστής στο διάολο να τη φάνε τα σκουλίκια από μέσα προς τα έξω την ******α αρχίζοντας από τους βολβούς των ματιών. Έπειτα συνέχισα απροβλημάτιστα τον δρόμο μου.

Παράδειγμα 2ον:

Είμαι σε διασταύρωση πρώτος στο φανάρι. Έχει διαολεμένη κίνηση και περιμένω τουλάχιστον ένα τέταρτο να περάσω απέναντι αφού μπροστά μου έτυχαν σήμερα α) όλα τα αργοκίνητα φορτηγά που καίνε μαζούτ, που δεν έχουν τέντα αλλά είναι φορτωμένα ενα βουνό μπάζα και που μέχρι να βάλουν πρώτη έχει γίνει ξανά πορτοκαλί, β) σε όλες τις χαριτωμένες κοπελίτσες που βγήκαν με το δάσκαλο οδήγησης πρωινιάτικα μπας και πάρουν αυτό το μαμημένο κωλοδίπλωμα και δε χρειάζεται πια να τις πηγαινοφέρνει ο μπαμπάς και η μαμά κάθε Σαββατόβραδο από το σπίτι-στα Goody's-στο Babae-στο Hotel Kreoli-στα everest-και ξανά πίσω σπίτι, γ) σε όλες τις ντόπιες σκουπιδιάρες τίγκα στο σκατόχαρτο, το σάπιο ψάρι και το σπανακόριζο, δ) σε όλες τις καρακάξες που θυμούνται στο φανάρι να δοκιμάσουν το νέο lip gloss της Max Factor χρησιμοποιώντας και τα πέντε καθρεπτάκια (2 εξωτερικά και 3 εσωτερικά) του αυτοκινήτου τους προκειμένου να δουν τη μεταμόρφωση προφίλ κι ανφάς, ε) σε όλα τα μηχανάκια που στέκονται μπροστά από τη διασταύρωση, σου κλείνουν το δρόμο και έχουν την ψευδαίσθηση πως τα 50cc θα επιταχύνουν τη μίζερη ύπαρξή των καβαλάρηδών τους γρηγορότερα απ' ότι τα τουρμπίσια 2000cc, στ) σε όλα τα σχολικά του ΤΣΟΚΑ και του ΧΑΛΟΥΛΟΥ στα οποία οι ευγενείς μαθητές σεν παραλείπουν να τραβήξουν τα κουρτινιάκια της 5άδας και να σου δείξουν τι κάνει ο μπαμπάς τους -ενίοτε κι ο κουμπάρος- στη μαμά τους το βράδυ και φυσικά ζ) σε όλους εκείνους που βρίσκουν να παρκάρουν όταν το φανάρι έχει γίνει πράσινο και που χρειάζονται 8 μανούβρες για να χώσουν το i10 τους σε θέση όπου παρκάρει Unimog με ρυμουλκούμενο. Το φανάρι ανοίγει τελικά πράσινο και είμαι πρώτος. Μπροστά δεν υπάρχει μηχανάκι. Δεν υπάρχει πεζός που να περνά με κόκκινο. Δεν υπάρχει τροχονόμος. Υπάρχει όμως ο κλασσικός ο μακάκας ο Έλληνας που δε μπορούσε να περιμένει, πέρασε με πορτοκαλί και τώρα έκλεισε τη διασταύρωση. Του κορνάρω. Με βρίζει. Του κάνω χειρονομία. Μου ανταποδίδει. Τελικά η ουρά προχωρά, το ίδιο κι αυτός. Διασχίζοντας τον δρόμο του δίνω πέντε φάσκελα. Μου δίνει 10. Του λέω για τη θεία του. Μου λέει για τη μάνα μου. Φεύγω ρίχνοντας κατάρες. Έχει πάρει ήδη την κούκλα voodoo, έχει κολλήσει πάνω της τη φωτογραφία μου που τράβηξε με το κινητό του και που πρόλαβε να εκτυπώσει μέσω Bluetooth στον φορητό του εκτυπωτή και καρφώνει πάνω της βελόνες. Κάτι αρχίζει να με τσιμπάει στην πλάτη. Λες?

S8N
20-06-12, 13:40
Από τότε μου άρεσαν οι BMW. Ουδέν σχόλιον για τα Audi:

https://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=32904&st=20&p=350672&#entry350672


1. Golf R20. Τα κάνει όλα και συμφέρει.
2. BMW 135i. Μπροστά ο κινητήρας, στη μέση εσύ και πίσω η κίνηση. Οδηγούσα την αδερφούλα της, την 135Ci για μια εβδομάδα και ακόμη έχω ονειρώξεις. Τι κι αν είναι σκοτώστρα? Τουλάχιστον θα πας ευτυχισμένος.

Όσο για τα υπόλοιπα:

Honda Civic Type-R

Αυτοκίνητο για κακόγουστους λάτρεις της λιτότητας και της ελαφρότητας που πάσχουν από χρόνια βαρυκοϊα και έλλειψη αυτοσεβασμού. Μπορεί το μοτέρ να στροφάρει σα μηχανάκι αλλά αποδίδει λιγότερη ροπή απ' ότι μια μέτρια κινέζικη ηλεκτρική οδοντόβουρτσα με μισοκαμμένες μπαταρίες ΙΚΕΑ. Δεν το απορρίπτω όμως, ίσως σε μια άλλη ζωή όταν θα γεννηθώ Pokemon.

Renault Megane Coupe RS

Hot hatch από την εταιρεία που έχει ως σήμα το αιδοίο και η οποία μας χάρισε ονειρικά αυτοκίνητα όπως το το 4L, το 9, το 11, το Espace, το Lamuna, το Kandoo κλπ. Ας θυμηθούμε μερικά σπορ αυτοκίνητα της Renault που έγραψαν με χρυσά ανεξίτηλα γράμματα τη δική τους ιστορία στο αυτοκινητιστικό πάνθεον: R5 Turbo, Renault Fuego, Renault 21 Quadra, Clio 16v/Williams, Renault Megane Maxi, Clio V6, Megane R26... Και τώρα, ας σοβαρευτούμε επιτέλους.

Ford Flocus ST

Είναι βέβαιο ότι θα τιμωρηθώ αρκετά στη μετά-θάνατον ζωή. Γιατί λοιπόν να μην απολαύσω τουλάχιστον αυτήν εδώ?

Audi S3

Το τέρας του Frankenstein. Πατέρας του ήταν ένας μηχανικός που εργαζόταν στην Audi. Τα βράδυα, όταν όλοι οι συνάδελφοί του πήγαιναν να απολαύσουν τις μπύρες τους και τα λουκάνικά τους στις μπυραρίες του Ingolstadt, εκείνος κλειδομπαρωνόταν στο γραφείο του ετοιμάζοντας ενα φιλόδοξο μα και συνάμα αποτρόπαιο σχέδιο δημιουργίας ενός υπέρ-hothatch με τμήματα από άλλα αυτοκίνητα του group VAG. Ένα βροχερό βράδυ με πανσέληνο, μπούκαρε στις αποθήκες και κατάφερε να μαζέψει όλα τα κομμάτια που χρειαζόταν. Έβαλε σε λειτουργία τη γραμμή παραγωγής και έδωσε οδηγίες στα ρομπότ για το πως θα το συναρμολογήσουν. Παρά τα λάθη στη γραμμή παραγωγής (led πάνω από τα φανάρια σαν eyeliner, κοντά ελατήρια βαλβίδων, μάσκα από ψησταριά ταβέρνας στη Βάρη κλπ) το δημιούργημά του ήταν σχεδόν έτοιμο και μόνο ένα πράγμα του έλειπε: μια ψυχή σαν του Golf GTI. Είχε ακούσει για μια που φυλασσόταν στο απόρρητο εργαστήριο της VW οπότε έσπευσε να τη βρει. Πήρε την ηλεκτρονική του κάρτα, την πέρασε από το scanner, ακούστηκε ενας ηλεκτρονικός βόμβος και η πόρτα του εργαστηρίου άνοιξε διάπλατα. Ο μηχανικός προσπέρασε διάφορες μακέτες αυτοκινήτων και κατευθύνθηκε στη μονάδα αποθήκευσης ψυχών όπου διαπιστώνει πως όντως υπήρχε διαθέσιμη μια τελευταία. Πάτησε τον κωδικό πρόσβασης που είχε υποκλέψει αλλά εκείνος απορρίφθηκε. Μια φωνή ακούστηκε από το computer: 'Access denied. Soul reserved for project Golf R20'. Πηγαίνει στο τερματικό και ανοίγει το αρχείο του project R20. Διαβάζει. Βλέπει. Αρχίζει να τρέμει. Πέφτει στα γόνατα. Δακρύζει. Πιάνει το στήθος του. Η καρδιά του τον προδίδει. Αφήνει την τελευταία του πνοή εκεί. Ησυχία παντού. Τα ρομπότ της γραμμής παραγωγής σε αδράνεια. Εκείνος, με μάτια ορθάνοιχτα, κείται νεκρός στα παγωμένα πλακάκια του εργαστηρίου. Στο διπλανό κτήριο, το δημιούργημά του έμελε να περιμένει μάταια μια ψυχή, όπως ο Edward Scissorhands περίμενε μάταια τα χέρια που θα αντικαθιστούσαν τα ψαλίδια. Τι κρίμα.

Seat Leon Cupra

Η νύφη του Frankenstein.

Opel Astra OPC

Φανταστείτε ένα ολίγον παρωχημένης τεχνολογίας και αμφιλεγόμενης αισθητικής hatchback. Βάλτε του ένα bodykit by Tolias Edition. Μετά ενα turbo kit by Daras Developments. Τώρα μπορείτε να του δώσετε όνομα: Opel Astra OPC. Αν το βάψετε λευκό και του προσθέσετε καρώ ρίγες μπορείτε να το λέτε και Nurburgring edition.

Mazda 3 MPS

Πριν 15 χρόνια είπα να απεγκαταστήσω τα Windows για να δοκιμάσω ενα 32bit λειτουργικό σύστημα της IBM, το OS/2 Warp. Δύο ώρες μετά κατάλαβα ότι είχα κάνει μ@λ@κί@. Κανα μήνα αργότερα κι ενώ είχα επιστρέψει στα Windows, βγήκα προς αναζήτηση κάρτας ήχου. Κάποιος με έπεισε αντί της κορυφαίας τότε -εξαιρώντας κάποιες Roland- Soundblaster AWE32 να αγοράσω μια Gravis Ultrasound Max. Μόλις την εγκατέστησα κατάλαβα πως είχα ξανακάνει μ@λ@κί@.

Αυτές τις μ@λ@κίες τις έκανα τότε. Τώρα πια έχω μάθει.

Subaru Impreza STi

Διεστραμένα άσχημο και ανώμαλα όμορφο συνάμα. Με εκπληκτική τετρακίνηση που όμως για κάποιο λόγο του χαρίζει υποστροφική συμπεριφορά. Με ονειρεμένο δίλιτρο κινητήρα που όμως κυκλοφορεί μόνο στην Ιαπωνική αγορά. Και με εναν αιώνιο αντίπαλο-alter ego που ναι μεν δεν είναι hot hatch, όμως είναι πολύ πιο hot απ' οποιοδήποτε hatch: Το Evo.

Mini Cooper Works

Τι να πω για το Mini? Τα μόνα αρνητικά που μπορώ να σκεφτώ είναι η τιμή του και το μέγεθός του, δεδομένων των αναγκών μου.

Ομολογώ πως ήμουν λίγο απόλυτος τότε. Τώρα σοβαρεύτηκα. Τα παιδιά μου με άλλαξαν. Βλέπω πλέον τον κόσμο με άλλο μάτι. Και με άλλο φρύδι.

hades7
20-06-12, 13:45
λεκτικος σουρεαλισμος τρελενομαι να διαβαζω τετοια εισαι ο ανθρωπος μας

aristent
20-06-12, 13:48
Αρη,δωσε λινκ και αυτο που μου εδωσες με ΠΜ.thumb

S8N
20-06-12, 13:49
Αρη,δωσε λινκ και αυτο που μου εδωσες με ΠΜ.thumb

Άσε, εκείνο είχε πολύ μπινελίκι! :whistle:

aristent
20-06-12, 13:51
Άσε, εκείνο είχε πολύ μπινελίκι! :whistle:

θα βαλει ο μπαουερ αστερακια!!!....αμα δεν προλαβει, θα βαλει ο Πανος!!!!.....και αμα δεν βαλει κανενας θα το απολαυσουμε πιο πολυ!!!:thumbsup:

Kostas_1
20-06-12, 13:53
θα βαλει ο μπαουερ αστερακια!!!....αμα δεν προλαβει, θα βαλει ο Πανος!!!!.....και αμα δεν βαλει κανενας θα το απολαυσουμε πιο πολυ!!!:thumbsup:

Δεν εχεις καταλαβει ακομη, τοσο καιρο στο φορουμ....κριμα...

Εμεις ρε διαβαζουμε τι γραφετε πριν το γραψετε :hystericalbs1:

aristent
20-06-12, 13:54
Δεν εχεις καταλαβει ακομη, τοσο καιρο στο φορουμ....κριμα...

Εμεις ρε διαβαζουμε τι γραφετε πριν το γραψετε :hystericalbs1:

Ωχ,ηρθε ο Σαρκυ!!!:thumbsup:

PANOS-E60
20-06-12, 14:06
Ωχ,ηρθε ο Σαρκυ!!!:thumbsup:

Σύρμαααα !!!