PDA

Επιστροφή στο Forum : Θεσσαλονικη-Καβάλα ΠΡΟΣΟΧΗ



Dathanaso
12-02-11, 20:06
Παιδια προσεξτε οσοι κινειστε σε αυτην την Εθνικη οδο
Τουρκοι με πολυτελες αυτοκινητα συνηθως ανα δυο πανικοβλημενοι
σταματανε ανυποπτους οδηγους και ζητανε χρηματα να βαλουνε βενζινη στο υποτιθεμενο αυτοκινητο που εμεινε διοτι αγορασανε το δευτερο και ξεμεινανε απο λεφτα Κ.Τ.Λ
εμενα πριν καιρο για να με πεισει εβγαλε και τα κοσμηματα του ως ενεχυρο σημερα τους ξαναειδα.

Tsakirakos
12-02-11, 21:29
τους εχω πετυχει...εχω σταματησει μαλιστα σε BMW Ε39 και μου εδινε το δαχτυλιδι του για 20¤. Ρουμανοι ηταν

Dathanaso
12-02-11, 21:36
Πιθανον να επεσα εξω στην εθνικότητα και εμενα με Ε39 .ηταν ψιλος μελαμψος?

Tsakirakos
12-02-11, 21:41
ο ενας ναι. ο αλλος ηταν μικροσωμος. με πιασανε στο φιλοτιμο και τους εδωσα 20¤ ετσι....

atha
12-02-11, 22:53
tin epomeni pare ta kleidia apo to e39 san enexyro

exo pantos entyposiastei apo tin eufyia tous . kalitexnika myala . oudepote tha mporousa na to skefto ego

m-power_01
12-02-11, 23:38
Και όμως είναι παλιό κόλπο ... Mg zr στην πάτρα , στην ευρύτερη περιοχή του πανεπιστημίου σταματημένο , δυο παλικάρια μέσα ζητούσαν χρήματα για βενζίνη ... Είχα σταματήσει μια φορά ( γιατί το mg φαινόταν φτιαγμένο και θεώρησα ότι Απο κάτι έμεινε ...) . Έδωσα 5 ευρώ εις γνώση μου ,για να μην έχω τίποτα «άλλα»!
Φυσικά αφού την διαδρομή την έκανα σχεδόν κάθε μέρα , τους είδα ξανά και ξανά και ξανά ...
Το μεγάλο γαμωτο είναι η κατάντια μας ... Γνωρίζοντας τέτοια περιστατικά δεν σταματας πλέον όταν βλέπεις ακινητοποιημένο όχημα . Είτε γιατί φοβάσαι είτε γιατί λες κομπίνα είναι...
Δεν υπάρχει πλέον βοήθεια προς τον συνάνθρωπο ... Παλιότερα σταματούσα σχεδόν πάντα όταν έβλεπα σταματημένο όχημα να βοηθήσω αν και όπως μπορούσα ΠΛΕΟΝ ΦΟΒΑΜΑΙ και αυτό είναι λυπηρό ...

Dathanaso
13-02-11, 09:17
Ναι ρε φιλε οντως την πληρωνει πλεο και αυτος που εχει οντως προβλημα

giannis_compact
13-02-11, 09:22
M'αυτα που ακουγονται πλεον οντος δε ξερεις τι μπορει να σου συμβει αν σταματησεις σε καποιον που δειχνει οτι χρειαζεται βοηθεια!Απο την αλλη,ομως,μπορει καποιος οντος να εχει προβλημα και να μη σταματησεις φοβουμενος οτι ειναι καποιος απατεωνας η κατι τετοιο!Το συγκεκριμενο Ε39 το ειδα χθες και γω...

Dathanaso
13-02-11, 14:33
Τεσπα να προσεχουμε, ειδικα οσοι μαζι με εμενα που χρησιμοποιω τακτικα το δρομο αυτο

zgouriazmenos
13-02-11, 18:26
Τους έχω πετύχει και εγώ δύο άτομα με το Ε39 σταματημένοι λίγο μετά τη Μάνδρα προς Ορεστιάδα την περασμένη βδομάδα. Βγήκαν ξαφνικά και οι δύο μέχρι τη μέση του δρόμου και μου κάνανε νόημα να σταματήσω και παραλίγο να τους μαζέψω...

Dathanaso
13-02-11, 20:52
Παντως αν ξερει και καποιος αλλος "στεκια" ας μας ενημερωσει....

takis1983
13-02-11, 23:50
φορα ειχα πετυχει πριν 1 μιση χρονο στην εθν, οδο λαρισα κοζανη! τοτε ειχαν ενα golf δεν ξερω αν ηταν οι ιδιοι η τα κονομισανε κ πηραν ε34..

GiannisRob
14-02-11, 00:00
Και όμως είναι παλιό κόλπο ... Mg zr στην πάτρα , στην ευρύτερη περιοχή του πανεπιστημίου σταματημένο , δυο παλικάρια μέσα ζητούσαν χρήματα για βενζίνη ... Είχα σταματήσει μια φορά ( γιατί το mg φαινόταν φτιαγμένο και θεώρησα ότι Απο κάτι έμεινε ...) . Έδωσα 5 ευρώ εις γνώση μου ,για να μην έχω τίποτα «άλλα»!
Φυσικά αφού την διαδρομή την έκανα σχεδόν κάθε μέρα , τους είδα ξανά και ξανά και ξανά ...
Το μεγάλο γαμωτο είναι η κατάντια μας ... Γνωρίζοντας τέτοια περιστατικά δεν σταματας πλέον όταν βλέπεις ακινητοποιημένο όχημα . Είτε γιατί φοβάσαι είτε γιατί λες κομπίνα είναι...
Δεν υπάρχει πλέον βοήθεια προς τον συνάνθρωπο ... Παλιότερα σταματούσα σχεδόν πάντα όταν έβλεπα σταματημένο όχημα να βοηθήσω αν και όπως μπορούσα ΠΛΕΟΝ ΦΟΒΑΜΑΙ και αυτό είναι λυπηρό ...

Φαντάζεσαι ότι ακόμα υπάρχει το άτιμο?

Και που και που εμφανίζεται ένας άλλος τύπος στον τρίτο κόμβο (που οδηγεί προς Βιβλιοθήκη και Πολιτικούς Μηχανικούς) με ένα παλιό κόκκινο αυτοκίνητο, Seat Ibiza πρώτης γενιάς, αν θυμάμαι καλά.

Τον ίδιο (με το Ibiza) έχω πετύχει και κανα δυο φορές στην Αυστραλίας, μετά την Κανελλοπούλου με μια παλιά vespa.

Μάλλον κάποιοι το έχουν κάνει επάγγελμα.

m-power_01
14-02-11, 01:41
Η Πλάκα Γιαννη είναι ότι αυτός με το mg μένει κάπου στην Κορίνθου . Όταν δεν είναι αραγμενος στο πανεπιστήμιο είναι παρκαρισμενος στην Κορίνθου