PDA

Επιστροφή στο Forum : Χτυπημα πισω προφυλακτηρα.....



aristent
10-02-11, 20:53
:ranting2::ranting2::ranting2:
....πριν λιγο γυρισα απο βολτα ομως η ατυχη στιγμη ηταν εκει και περιμενε με υπομονη....οταν καποιος αφηρημενος 23χρονος οδηγος με Πεζω 106 επεσε πισω μου ενω ημουν σταματημενος ευτυχως σε αποσταση ασφαλειας απο τον μπροστινο μου σε ουρα αυτοκινητων πριν απο φαναρι!!!ξανα:ranting2::ranting2::rantin g2:....εντελως ψυχραιμος κατεβηκα να δω τι εχει γινει....οταν ειδα το Πεζω να χανει νερα!!!:shok: και να εχει κατατσαλακωθει μπροστα!!!:shok:...... λεω τι θα δω στο δικο μου???...εκ πρωτης οψεως σχεδον τιποτα....εκτος απο δυο πολυ μικρα σημεια που εχει φυγει χρωμα....ενω ο νεαρος ζητουσε συνεχεια συγνωμη εγω ρωτουσα εαν χτυπησε κανεις(ηταν μαζι του η κοπελα του που οντως κοπανηθηκε στο παμπριζ)αλλα δεν ειχε ευτυχως τιποτα σοβαρο....

Τι να πω ρε παιδια???....μοιραζομαι μαζι σας την κακια στιγμη μου,χωρις να θελω ουτε να κλαφτω ουτε να σας στεναχωρησω,απλα δεν εφταιγα, εννοητε ,στη συγκεκριμενη περιπτωση και μπαινω σε διαδικασια πραγματογνωμονες, επισκευες κλπ.γιατι ειμαι σιγουρος οτι εκτος απο το κατω ντιφιουσερ που εσπασε σε καποιο σημειο και τις εξωτερικες γρατσουνιες θα υπαρχει ζημια και παραπερα....(νομιζω οτι οι αισθητηρες παρακαρισματος δεν λειτουργουν σωστα αλλα αυτα μετα τον πληρη ελεγχο θα τα ξερω...)

Φωτο δεν εβγαλα,αφου στη δικη μου περιπτωση δεν φαινεται κατι ιδιαιτερο...θα τα πουμε βεβαια και στην Αθηνα αφου δεν θα το εχω επισκευασει μεχρι τοτε....

Z4 DCT
10-02-11, 20:56
Πω πω ρε Αρη τι σου εκατσε!!!!
Τα αμαξια φτιαχνονται.....ολα καλαthumbthumbthumb

aristent
10-02-11, 20:59
Πω πω ρε Αρη τι σου εκατσε!!!!
Τα αμαξια φτιαχνονται.....ολα καλαthumbthumbthumb

:thnx:
Εννοητε Γιαννη!!!τις παλιολαμαρινες τις αψυχες δεν τις λογαριαζω παρ'ολη την τρελλα μου/μας για τα αυτοκινητα!thumb

z3 2.2
10-02-11, 21:00
Aρη να πας σε αντιπροσωπεια να καλεσεις πραγματογνωμονα και να ψαξουν καλα το αυτοκινητο.
Αμα ο προφυλακτιρας εχει "νερα" και σημαδια τραβα του ενα σκισιμο με ενα κατσαβιδι και θα παει για αλλαγη χωρις δευτερη κουβεντα.δεν αρνουνται απο τις ασφαλειες σχισμενο προφυλακτηρα.
Να γινει ελεγχος και στην τραβερσα του προφυλακτηρα μην την εχει ακουσει.

Μην το αφησεις ετσι.Να δυο αισθητηρες που εσπασαν,να ενας προφυλακτηρα με βαφη και εργασιες θα φτασει 2 χιλιαρικα...

Μη μασας ομως! μια χαρα θα γινει !!!!

Αντε...και μη χειροτερα!

PANOS-E60
10-02-11, 21:05
Πω πω σπάσιμο ! Είναι από αυτά τα περιστατικά που δεν ξέρεις πως να το πάρεις ... μισογεμάτο (πάλι καλά που δεν έγινε τίποτα σοβαρό ...) ή μισοάδειο (το βλαμμένο ... στραβομάρα ... κοίτα πως την έκανε την κούκλα μου ...).
Αρη, σα να την έφαγα εγώ είναι, μόλις το διάβασα :ranting2:
Κρίμα ... ελπίζω να μην είναι τίποτα παραπάνω από επιφανειακό. Από τα λίγα που έχω μάθει είναι ότι ο προφυλακτήρας έχει εντυπωσιακή ελαστικότητα και απορροφητικότητα στα χτυπήματα.

Μη στεναχωριέσαι, την Κυριακή θα μαζευτούμε και θα περάσουμε καλά και θα το ξεχάσεις thumb

nikos-Mpacket
10-02-11, 21:06
Αρη περαστικα,εσεις να ειστε καλα και τα σιδερα φτιαχνονται.

Παντως και σ'εμενα που ειχε πεσει ενα Citroen C4 ο τυπος τραβαγε τα μαλλια του με την ζημια που επαθε σε σημειο που τον λυπηθηκα τοσο που του ειχα προτεινει να μου πληρωσει την ζημια μου με μετρητα και να του κανω δηλωση οτι τον χτυπησε με την οπισθεν.Τελικα δεν δεχτηκε.

Εγω ειχα παθει μια γρατζουνια αλλα τοτε μου δοθηκε και η ευκαιρια να βαλω το difuser που μου ειχες στειλει.

Το μονο αρνητικο στην ολη φαση ειναι οπως ειπες και εσυ τα τραβηγματα στα συνεργεια με τους πραγματογνωμονες και το αγχος να βγει το αμαξι οπως πριν.

Dathanaso
10-02-11, 21:09
Oι λαμαρίνες φτιαχνονται αφου δεν χτυπησε κανεις και δεν ησουν και εν κινηση...φανταζεσαι να χτυπαγες τον μπροστινο.
Τεσπα σπασιμο μεγαλο υπομονη

beliris
10-02-11, 21:09
Κακή στιγμή ,κακό μάτι!Μπράβο για την ψύχραιμη αντίδραση σου.Το αυτοκίνητο θα γίνει και ούτε καν θα θυμάσαι το γεγονός!Τα πέρασα το περυσινό καλοκαίρι!

Nino
10-02-11, 21:40
Aρη να πας σε αντιπροσωπεια να καλεσεις πραγματογνωμονα και να ψαξουν καλα το αυτοκινητο.
Αμα ο προφυλακτιρας εχει "νερα" και σημαδια τραβα του ενα σκισιμο με ενα κατσαβιδι και θα παει για αλλαγη χωρις δευτερη κουβεντα.δεν αρνουνται απο τις ασφαλειες σχισμενο προφυλακτηρα.
Να γινει ελεγχος και στην τραβερσα του προφυλακτηρα μην την εχει ακουσει.

Μην το αφησεις ετσι.Να δυο αισθητηρες που εσπασαν,να ενας προφυλακτηρα με βαφη και εργασιες θα φτασει 2 χιλιαρικα...

Μη μασας ομως! μια χαρα θα γινει !!!!

Αντε...και μη χειροτερα!

οπως τα λεει ο Δημητρης σηκωστε και καμια μοκετα παραμεσα να δειτε τι γινεται,διοτι με την παθητικη ασφαλεια τωρα η ζημια εμφανιζεται αλλου απο οπου το "περιμενεις"

NickE60
10-02-11, 21:47
Άρη είχα πάθει κι εγώ ακριβώς το ίδιο όταν το είχα πρωτοπάρει... δεν καταλαβαίνει εύκολα.. όσο κι αν δεν του φαίνεται είναι θηρίο πίσω.... εγώ άλλαξα προφυλακτήρα και μπάρα (βιδωτή είναι) γιατί είχε ψιλολυγίσει ..και ο άλλος το πέταξε. Ένα παλιό ρενώ ήταν...

https://img146.imageshack.us/img146/981/dscn3569cut.jpg

https://img87.imageshack.us/img87/2453/042cut.jpg

https://img808.imageshack.us/img808/3853/dscn3521large.jpg

scania124
10-02-11, 21:55
αρουλι περαστικα σου....και περαστικα μου.....

το απογευμα πηγα super market και ενα παλικαρι 70+ προτίμησε να σταματησει επανω στον ποπο του Ε90......:ranting2:
ευτυχως μικρη ζημια η οποια θα φυγει με τοπικο βαψιμο....

aristent
10-02-11, 21:56
Άρη είχα πάθει κι εγώ ακριβώς το ίδιο όταν το είχα πρωτοπάρει... δεν καταλαβαίνει εύκολα.. όσο κι αν δεν του φαίνεται είναι θηρίο πίσω.... εγώ άλλαξα προφυλακτήρα και μπάρα (βιδωτή είναι) γιατί είχε ψιλολυγίσει ..και ο άλλος το πέταξε. Ένα παλιό ρενώ ήταν

Πραγματι Νικο εχω παθει πλακα τωρα που μου ερχεται η εικονα στο μυαλο....ενω εγω εφευγα γιατι ειμαστε και σε σημειο με κινηση και δεν ηθελα να εμποδιζω ,αυτος ηταν στην ακρη και περιμενε να τον φορτωσουνε για να φυγει αφου ουτε φαναρια δεν ειχε καλα-καλα,εκτος του οτι δεν ειχε νερα στο ψυγειο!!!...εμεις δεν εχουμε αυτοκινητο,εχουμε ΤΑΝΚΣ!!!:thumbsup:

aristent
10-02-11, 21:58
αρουλι περαστικα σου....και περαστικα μου.....

το απογευμα πηγα super market και ενα παλικαρι 70+ προτίμησε να σταματησει επανω στον ποπο του Ε90......:ranting2:
ευτυχως μικρη ζημια η οποια θα φυγει με τοπικο βαψιμο....

:shok:αντε και εσυ???
μια στρωση χρωμα και διπλη αλοιφη και εισαι ετοιμος και εσυ!!!:th_Laie_67-1::thumbsup:

Z4 DCT
10-02-11, 21:58
Τι εγινε σημερα ρε παιδια.....ο Αρης, ο Στρατος, Ο Θανος.....:shok:...τριτωσε το κακο...

aristent
10-02-11, 21:59
Τι εγινε σημερα ρε παιδια.....ο Αρης, ο Στρατος, Ο Θανος.....:shok:...τριτωσε το κακο...

Ο Στρατος τι?:shok:

Z4 DCT
10-02-11, 22:01
Ο Στρατος τι?:shok:

Ειδα στο σουτ μποξ που χτυπησε με καποιον...λιγο πολυ λιγο παλι καλα...

aristent
10-02-11, 22:07
Στρατο ελπιζω τιποτε σοβαρο!!!...το πολυ-πολυ μεχρι το Μονστα!!!!οχι παραπερα!!!!

NickE60
10-02-11, 22:26
Τι έγινε ρε παιδιά? Περαστικά σας και γρήγορα μάχιμοι!!

pilot
10-02-11, 22:40
αφοί δεν υπάρχει τραυματισμός ΔΕΝ υπάρχει και ζημιά!thumb

gant
10-02-11, 22:43
Παιδιά 5 μέτρα λαμαρίνες στον δρόμο, σίγουρα θα έχετε διαπιστώσει πως μερικές φορές από τύχη γλυτώσατε πολύ χειρότερα.
Δεν λέω, κι εγώ μεγάλος ψείρας είμαι και φαρμακώθηκα όταν πριν από χρόνια, είχα ακόμη το Ε21, έπεσε από πίσω μου ένας νεαρός με κόρσα.
Το σπουδαίο είναι οι άνθρωποι να είναι καλά, τα υπόλοιπα βολεύονται.
Περαστικά ρε Αρη, Θάνο και Στράτο.

Y.Γ. Ο Στράτος έχει απλά ένα γδάρσιμο στον προφυλακτήρα, όπως έγραφε τουλάχιστον στο shoutbox.

atha
10-02-11, 22:48
:ranting2::ranting2::ranting2:
....πριν λιγο γυρισα απο βολτα ομως η ατυχη στιγμη ηταν εκει και περιμενε με υπομονη....οταν καποιος αφηρημενος 23χρονος οδηγος με Πεζω 106 επεσε πισω μου ενω ημουν σταματημενος ευτυχως σε αποσταση ασφαλειας απο τον μπροστινο μου σε ουρα αυτοκινητων πριν απο φαναρι!!!ξανα:ranting2::ranting2::rantin g2:....εντελως ψυχραιμος κατεβηκα να δω τι εχει γινει....οταν ειδα το Πεζω να χανει νερα!!!:shok: και να εχει κατατσαλακωθει μπροστα!!!:shok:...... λεω τι θα δω στο δικο μου???...εκ πρωτης οψεως σχεδον τιποτα....εκτος απο δυο πολυ μικρα σημεια που εχει φυγει χρωμα....ενω ο νεαρος ζητουσε συνεχεια συγνωμη εγω ρωτουσα εαν χτυπησε κανεις(ηταν μαζι του η κοπελα του που οντως κοπανηθηκε στο παμπριζ)αλλα δεν ειχε ευτυχως τιποτα σοβαρο....

Τι να πω ρε παιδια???....μοιραζομαι μαζι σας την κακια στιγμη μου,χωρις να θελω ουτε να κλαφτω ουτε να σας στεναχωρησω,απλα δεν εφταιγα, εννοητε ,στη συγκεκριμενη περιπτωση και μπαινω σε διαδικασια πραγματογνωμονες, επισκευες κλπ.γιατι ειμαι σιγουρος οτι εκτος απο το κατω ντιφιουσερ που εσπασε σε καποιο σημειο και τις εξωτερικες γρατσουνιες θα υπαρχει ζημια και παραπερα....(νομιζω οτι οι αισθητηρες παρακαρισματος δεν λειτουργουν σωστα αλλα αυτα μετα τον πληρη ελεγχο θα τα ξερω...)

Φωτο δεν εβγαλα,αφου στη δικη μου περιπτωση δεν φαινεται κατι ιδιαιτερο...θα τα πουμε βεβαια και στην Αθηνα αφου δεν θα το εχω επισκευασει μεχρι τοτε....

itan na sou katsei vre paidi mou i strabi. den bariesai. toso na einai kai oxi parapano. metalla einai emeis na maste kala :original:

giannis_compact
10-02-11, 23:06
Παλι καλα που ηταν κατι οχι τοσο δυνατο γιατι τα αυτοκινητα φτιαχνονται οι ανθρωποι οχι!Κριμα παντως για την κουκλα,ευχομαι συντομα να γινει οπως ηταν!Αρη,παντως,αν οι αισθητηρες παρκαρισματος επαθαν κατι θα ακουγοταν ενα συνεχες ηχητικο μπιπ (5-10 περιπου δευτερολεπτα) πραγμα που θα σημαινε οτι επαθε καποιος αισθητηρας ζημια!Τουλαχιστον ετσι συμβαινει στο Ε46 και σε ενα Ε60 ενος φιλου που το χτυπησε σε ενα κολωνακι και επαθε ζημια ο αισθητηρας!

panos90
10-02-11, 23:19
και σε μας τις προαλες επεσε ενα mini πανω στον ποπο της x3 ..
το mini εγινε πατσαβουρα.. του τρεχανε ζουμια και το καπο ειχε σηκωθει απανω λυγισμενο..

η δε φοραδα-χ3 μερικες γρατζουνιες. :thumbsup:

απλα τωρα εχω ενα αγχος οταν οδηγω (το δικο μας) μινι...

S8N
10-02-11, 23:31
Άρη, Στράτο, Θάνο, περαστικά σε όλους σας! Δε χρειάζεται στεναχώρια για τέτοια μικροπράγματα πάντως.

Αρούλη, είμαι σίγουρος πως η ζημιά στην κούκλα σου είναι επιφανειακή. Όσο για το 106, αν είναι σαν το Saxo της πεθεράς μου τότε δεν έχει καν τραβέρσα μπροστά. Όλο το δέσιμο το κάνει η πλαστική μετώπητου ψυγείου. Καλά, για τις λαμαρίνες δεν κάνω λόγο... Κάποτε την είχε εμβολίσει ποδηλάτης -ο οποίος δεν τραυματίστηκε καν- και το αυτοκίνητο έγινε σώβρακο. Όταν το είδα τρόμαξα, ήταν σα να έχει φάει κλωτσιά από τον King Kong. Φαντάσου ότι μπήκε σε καλίμπρα γιατί είχε πάρει το ράμφος 4 μοίρες!

aristent
10-02-11, 23:36
Άρη, Στράτο, Θάνο, περαστικά σε όλους σας! Δε χρειάζεται στεναχώρια για τέτοια μικροπράγματα πάντως.

Αρούλη, είμαι σίγουρος πως η ζημιά στην κούκλα σου είναι επιφανειακή. Όσο για το 106, αν είναι σαν το Saxo της πεθεράς μου τότε δεν έχει καν τραβέρσα μπροστά. Όλο το δέσιμο το κάνει η πλαστική μετώπητου ψυγείου. Καλά, για τις λαμαρίνες δεν κάνω λόγο... Κάποτε την είχε εμβολίσει ποδηλάτης -ο οποίος δεν τραυματίστηκε καν- και το αυτοκίνητο έγινε σώβρακο. Όταν το είδα τρόμαξα, ήταν σα να έχει φάει κλωτσιά από τον King Kong. Φαντάσου ότι μπήκε σε καλίμπρα γιατί είχε πάρει το ράμφος 4 μοίρες!

:hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1:
αρε συνονοματε, με εφτιαξες παλι!!!!:th_Laie_67-1::thumbsup:

E60_Arkadia
11-02-11, 01:12
Αρη κριμα αλλα συμβαινουν αυτα ρε φιλε τι να γινει,αφου δεν εχουμε τραυματισμους ειναι ολα οκ.Μην την πολυκυκλοφορεις την κουκλα σου γτ στην ματιαζουν απο οπου περνας :thumbsup:

Z4 DCT
11-02-11, 07:57
Άρη, Στράτο, Θάνο, περαστικά σε όλους σας! Δε χρειάζεται στεναχώρια για τέτοια μικροπράγματα πάντως.

Αρούλη, είμαι σίγουρος πως η ζημιά στην κούκλα σου είναι επιφανειακή. Όσο για το 106, αν είναι σαν το Saxo της πεθεράς μου τότε δεν έχει καν τραβέρσα μπροστά. Όλο το δέσιμο το κάνει η πλαστική μετώπητου ψυγείου. Καλά, για τις λαμαρίνες δεν κάνω λόγο... Κάποτε την είχε εμβολίσει ποδηλάτης -ο οποίος δεν τραυματίστηκε καν- και το αυτοκίνητο έγινε σώβρακο. Όταν το είδα τρόμαξα, ήταν σα να έχει φάει κλωτσιά από τον King Kong. Φαντάσου ότι μπήκε σε καλίμπρα γιατί είχε πάρει το ράμφος 4 μοίρες!

Πριν χρονια ειχα ενα saxo vts, μια μερα λοιπον εσκασε πισω μου ενα παπακι με δυο πιτσιρικαδες που εκαναν σουζα αλλα δε του βγηκε και πολυ καλη..:ranting2:
Αφου κατεβηκα και τους εβγαλα απο κατω (χαλια)....κοιταω το αμαξι μου και ο κωλος πισω εχει μπει ολος μεσα...ουτε πορτα, ουτε προφυλακτηρας, ειχαν στραβωσει πολυ ολα.....λες και με χτυπησε φορτηγο...:shok:

Gregory_///M
11-02-11, 09:11
Παιδιά ήταν ανάδρομος ο Ερμής χθες γι'αυτό και τα ατυχήματα...:th_Laie_67-1:
Ας το πάρουμε στα αστεία, αφού δεν υπάρχει κανένας τραυματισμός, αλλά μόνο υλικές ζημιές!

Ρε Άρη, τί έπαθε η ασπρούλα? Φαντάζομαι το ΣΟΚ μόλις κατέβηκες και περίμενες να δεις το χτύπημα! Ευτυχώς είναι δεν είναι τίποτα σοβαρό, το μόνο σπάσιμο είναι ότι θα τρέχεις για τις επιδιορθώσεις!

Περαστικά σε όλες τις Μπέμπες που είχαν άτυχες στιγμές....

υ.γ. Χθες που είδα την ασπρούλα κατά τις 9.00 ήσουν ήδη χτυπημένος? (ήμουν στην κάβα)

aristent
11-02-11, 10:08
Παιδιά ήταν ανάδρομος ο Ερμής χθες γι'αυτό και τα ατυχήματα...:th_Laie_67-1:
Ας το πάρουμε στα αστεία, αφού δεν υπάρχει κανένας τραυματισμός, αλλά μόνο υλικές ζημιές!

Ρε Άρη, τί έπαθε η ασπρούλα? Φαντάζομαι το ΣΟΚ μόλις κατέβηκες και περίμενες να δεις το χτύπημα! Ευτυχώς είναι δεν είναι τίποτα σοβαρό, το μόνο σπάσιμο είναι ότι θα τρέχεις για τις επιδιορθώσεις!

Περαστικά σε όλες τις Μπέμπες που είχαν άτυχες στιγμές....

υ.γ. Χθες που είδα την ασπρούλα κατά τις 9.00 ήσουν ήδη χτυπημένος? (ήμουν στην κάβα)

:thnx:
Ναι, μολις ειχα φυγει απο τη Φαρσαλων οπου εγινε το περιστατικο....τελικα τωρα που το βλεπω μερα δεν ειναι κατι το σοβαρο, εξωτερικα τουλαχιστον,....αλλα δε βαριεσε, δε θα κατσω να σκασω,να εχουν και λιγη δουλεια και οι φαναρτζιδες!!!:thumbsup:

....ειδικα το 106 εχει τον ασυμαζευτο......κριμα για τον νεαρουλη θα μεινει χωρις οχημα μερικες μερες.

ΥΣ.και μολις μια μερα πριν ειχα τακτοποιησει κατι μικρο γρατσουνιες στις ζαντες στην Chips Away και δεν ειχα κατι μεπτο πλεον απο ζημιες στο οχημα.....εκτος απο μια δυσκολα ανιχνευσιμη γρατσουνια στο φτερο που την αφηνω ετσι επιτηδες,μη μας πιανει το ματι αλλα απ'οτι καταλαβα τιποτα δεν κανει και αυτη αφου μαλλον δεν εντοπιζεται ευκολα!!!:th_Laie_67-1:

Apostolos
11-02-11, 10:26
Γρήγορα να επιστρέψει στην ενεργό δράση και να είναι "σιδερένιο" Άρη, δυστυχώς μέσα στο πρόγραμμα είναι και αυτά, όσο θα υπάρχουν αυτοκίνητα. Κάτι ξέρω εγώ που δεν το πολυκυκλοφορώ και το έχω συνέχεια στα συνεργεία για βελτιώσεις χαχαχαχαχαχαχα:th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1:

aristent
11-02-11, 10:31
Γρήγορα να επιστρέψει στην ενεργό δράση και να είναι "σιδερένιο" Άρη, δυστυχώς μέσα στο πρόγραμμα είναι και αυτά, όσο θα υπάρχουν αυτοκίνητα. Κάτι ξέρω εγώ που δεν το πολυκυκλοφορώ και το έχω συνέχεια στα συνεργεία για βελτιώσεις χαχαχαχαχαχαχα:th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1:

:thnx:
Δημητρη!!!
....τι σιδερενιο???..αλουμινενιο ειναι και το ξερεις!!!βιδες το εχεις κανει δεν το ειδες????:hystericalbs1::th_Laie_67-1:

PANOS-E60
11-02-11, 10:36
Κάτι ξέρω εγώ που δεν το πολυκυκλοφορώ και το έχω συνέχεια στα συνεργεία για βελτιώσεις χαχαχαχαχαχαχα:th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1:

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: To πιό πετυχημενο που έχω διαβάσει εδώ και πολύ καιρό ! :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΟΥ ΚΛΕΙΣΤΟΥ GARAGE ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΑΙΑ !!!

nikos-Mpacket
11-02-11, 10:56
Γρήγορα να επιστρέψει στην ενεργό δράση και να είναι "σιδερένιο" Άρη, δυστυχώς μέσα στο πρόγραμμα είναι και αυτά, όσο θα υπάρχουν αυτοκίνητα. Κάτι ξέρω εγώ που δεν το πολυκυκλοφορώ και το έχω συνέχεια στα συνεργεία για βελτιώσεις χαχαχαχαχαχαχα:th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1:


:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: To πιό πετυχημενο που έχω διαβάσει εδώ και πολύ καιρό ! :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΟΥ ΚΛΕΙΣΤΟΥ GARAGE ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΑΙΑ !!!

Πανο αστον να γελάει προς το παρόν και την άλλη εβδομάδα που θα το έχει μέσα βλεπω να του χρεώνει και φυλακτρα ο Μανωλης......

Apostolos
11-02-11, 11:11
Πανο αστον να γελάει προς το παρόν και την άλλη εβδομάδα που θα το έχει μέσα βλεπω να του χρεώνει και φυλακτρα ο Μανωλης......

Βρε μαρτυριάρη....πωπωπω ούτε πρακτορείο reuters να ήσουνα βρε παιδάκι μου. Τι ταχύτητα μετάδοσης των νέων είναι αυτή...χαχαχαχα:th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1:

Apostolos
11-02-11, 11:13
Βρε δεν σηκώνεστε από τις καρέκλες σας λέω εγώ, να πάμε να πιούμε κανά ρόφημα μιας και έχει καλή μέρα, να πούμε :grin::grin:

PANOS-E60
11-02-11, 11:22
Βρε δεν σηκώνεστε από τις καρέκλες σας λέω εγώ, να πάμε να πιούμε κανά ρόφημα μιας και έχει καλή μέρα, να πούμε :grin::grin:

Το ονοματάκι σας στη λίστα γιά την Κυριακή δεν το είδαμε ακόμα κε Δημήτρη :whistle::whistle:

stratos
11-02-11, 11:28
Αρη πάλι καλά, πλαστικά είναι και φτιάχνονται.

Εχτές πέτυχα έναν στο Σκιστό που πάταγε φρένο για να πέσω πάνω του. Βγήκαμε στην έξοδο για Σκαραμαγκά όπου πάνω στην επιτάχυνση πάτησε ξανά φρένο. 3 λωρίδες δρόμος και είμαι στην δεξιά. Επιταχύνω προς την μεσαία και μου κλείνει ξανα το δρόμο. Οι μεθανόλες είναι ανοιχτές και σπάω όλη την δευτέρα βγαίνοντας στην αριστερή. Ακούω ένα δυνατό φρενάρισμα και ένα Tipo με ακουμπάει πίσω και αριστερά. Την γλύτωσα με μια γρατζουνιά στον προφυλακτήρα ευτυχώς. Ο άλλος την κοπάνησε. Θυμάμαι τα γράμματα απο την πινακίδα του και 2 αριθμούς. Ευτυχώς που δεν την θυμάμαι όλη την πινακίδα

S8N
11-02-11, 11:36
Αρη πάλι καλά, πλαστικά είναι και φτιάχνονται.

Εχτές πέτυχα έναν στο Σκιστό που πάταγε φρένο για να πέσω πάνω του. Βγήκαμε στην έξοδο για Σκαραμαγκά όπου πάνω στην επιτάχυνση πάτησε ξανά φρένο. 3 λωρίδες δρόμος και είμαι στην δεξιά. Επιταχύνω προς την μεσαία και μου κλείνει ξανα το δρόμο. Οι μεθανόλες είναι ανοιχτές και σπάω όλη την δευτέρα βγαίνοντας στην αριστερή. Ακούω ένα δυνατό φρενάρισμα και ένα Tipo με ακουμπάει πίσω και αριστερά. Την γλύτωσα με μια γρατζουνιά στον προφυλακτήρα ευτυχώς. Ο άλλος την κοπάνησε. Θυμάμαι τα γράμματα απο την πινακίδα του και 2 αριθμούς. Ευτυχώς που δεν την θυμάμαι όλη την πινακίδα

Κι έτσι γίνεται δουλειά. Πάρε τα γράμματα και τους δυο αριθμούς, σημείωσε χρώμα και μοντέλο, δώστα στον Σταμάτη και αύριο η dream-team των προικισμένων ομοφυλόφιλων βιαστών θα του χτυπήσει την πόρτα για μια ενημέρωση.

nikos-Mpacket
11-02-11, 12:18
Βρε δεν σηκώνεστε από τις καρέκλες σας λέω εγώ, να πάμε να πιούμε κανά ρόφημα μιας και έχει καλή μέρα, να πούμε :grin::grin:

Είμαι στην δουλειά,απο το μηλοφωνο σας γράφω,μακάρι να μπορούσα να πιούμε καφεδάκι.

Gregory_///M
11-02-11, 12:30
:thnx:
Ναι, μολις ειχα φυγει απο τη Φαρσαλων οπου εγινε το περιστατικο....τελικα τωρα που το βλεπω μερα δεν ειναι κατι το σοβαρο, εξωτερικα τουλαχιστον,....αλλα δε βαριεσε, δε θα κατσω να σκασω,να εχουν και λιγη δουλεια και οι φαναρτζιδες!!!:thumbsup:

....ειδικα το 106 εχει τον ασυμαζευτο......κριμα για τον νεαρουλη θα μεινει χωρις οχημα μερικες μερες.

ΥΣ.και μολις μια μερα πριν ειχα τακτοποιησει κατι μικρο γρατσουνιες στις ζαντες στην Chips Away και δεν ειχα κατι μεπτο πλεον απο ζημιες στο οχημα.....εκτος απο μια δυσκολα ανιχνευσιμη γρατσουνια στο φτερο που την αφηνω ετσι επιτηδες,μη μας πιανει το ματι αλλα απ'οτι καταλαβα τιποτα δεν κανει και αυτη αφου μαλλον δεν εντοπιζεται ευκολα!!!:th_Laie_67-1:

Καλά ήμουν σίγουρος ότι δεν είναι τίποτα το σοβαρό...Τελικά μπορεί και να μην φαίνεται κιόλας...
Σαν δεν ντρέπεσαι που κυκλοφορείς με το Τανκς-Θωρακισμένο και πέφτουν πάνω σου ανίδεοι πιτσιρικάδες...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:


Αρη πάλι καλά, πλαστικά είναι και φτιάχνονται.

Εχτές πέτυχα έναν στο Σκιστό που πάταγε φρένο για να πέσω πάνω του. Βγήκαμε στην έξοδο για Σκαραμαγκά όπου πάνω στην επιτάχυνση πάτησε ξανά φρένο. 3 λωρίδες δρόμος και είμαι στην δεξιά. Επιταχύνω προς την μεσαία και μου κλείνει ξανα το δρόμο. Οι μεθανόλες είναι ανοιχτές και σπάω όλη την δευτέρα βγαίνοντας στην αριστερή. Ακούω ένα δυνατό φρενάρισμα και ένα Tipo με ακουμπάει πίσω και αριστερά. Την γλύτωσα με μια γρατζουνιά στον προφυλακτήρα ευτυχώς. Ο άλλος την κοπάνησε. Θυμάμαι τα γράμματα απο την πινακίδα του και 2 αριθμούς. Ευτυχώς που δεν την θυμάμαι όλη την πινακίδα

Μην ασχολείσαι καθόλου Στράτο, αφου δεν έγινε τίποτα σοβαρό...όλα καλά!thumb

S8N
11-02-11, 12:33
Είμαι στην δουλειά,απο το μηλοφωνο σας γράφω,μακάρι να μπορούσα να πιούμε καφεδάκι.

Ο ένας θέλει καφεδάκι, ο άλλος μιλάει στο μηλόφωνο μέσω τάπατωκ, ο Πάγκαλος μας φταίει ύστερα!!!! :hystericalbs1:

Apostolos
11-02-11, 12:47
Το ονοματάκι σας στη λίστα γιά την Κυριακή δεν το είδαμε ακόμα κε Δημήτρη :whistle::whistle:

Θεού θέλοντος και δουλειά επιτρέποντος Πανούλη...:th_Laie_67-1:


Ο ένας θέλει καφεδάκι, ο άλλος μιλάει στο μηλόφωνο μέσω τάπατωκ, ο Πάγκαλος μας φταίει ύστερα!!!! :hystericalbs1:

:hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

bill_m3
11-02-11, 18:05
Ωρε τι γκαντεμομέρα ήταν αυτή???

Αφού είστε καλά, όλα καλά!!!

aristent
11-02-11, 18:27
Αρη πάλι καλά, πλαστικά είναι και φτιάχνονται.

Εχτές πέτυχα έναν στο Σκιστό που πάταγε φρένο για να πέσω πάνω του. Βγήκαμε στην έξοδο για Σκαραμαγκά όπου πάνω στην επιτάχυνση πάτησε ξανά φρένο. 3 λωρίδες δρόμος και είμαι στην δεξιά. Επιταχύνω προς την μεσαία και μου κλείνει ξανα το δρόμο. Οι μεθανόλες είναι ανοιχτές και σπάω όλη την δευτέρα βγαίνοντας στην αριστερή. Ακούω ένα δυνατό φρενάρισμα και ένα Tipo με ακουμπάει πίσω και αριστερά. Την γλύτωσα με μια γρατζουνιά στον προφυλακτήρα ευτυχώς. Ο άλλος την κοπάνησε. Θυμάμαι τα γράμματα απο την πινακίδα του και 2 αριθμούς. Ευτυχώς που δεν την θυμάμαι όλη την πινακίδα

Αρε Στρατακο μας κυνηγανε να χαλασουν τον ποπο μας!!!!!:thumbsup:

Περαστικα μας,αφου δεν ηταν τιποτε σημαντικο!!!thumb

scania124
11-02-11, 18:29
και τωρα πως θα πας στα αθηνας αρη με χαλασμενο ποπο????:hystericalbs1:

Leonidas_E39
11-02-11, 18:29
Αρε Στρατακο μας κυνηγανε να χαλασουν τον ποπο μας!!!!!:thumbsup:

Περαστικα μας,αφου δεν ηταν τιποτε σημαντικο!!!thumb


Περαστικα βρε παιδια αλλα εχετε ομορφους ποπους τι να κανει ο φουκαρας ο πιτσιρικας αν τον χαζευε και δεν προλαβε να πατησει φρενο. :thumbsup::thumbsup:

aristent
11-02-11, 18:32
Περαστικα βρε παιδια αλλα εχετε ομορφους ποπους τι να κανει ο φουκαρας ο πιτσιρικας αν τον χαζευε και δεν προλαβε να πατησει φρενο. :thumbsup::thumbsup:

:thnx:μου τελειωσαν και τα αλλα thanks.....
:whistle:τωρα καταλαβα ποιος με ματιασε!!!!:thumbsup:
....αλλα θα ξαναρθω Σαλονικα να σας ματιασω εγω!!!!:thumbsup:

aristent
11-02-11, 18:37
και τωρα πως θα πας στα αθηνας αρη με χαλασμενο ποπο????:hystericalbs1:

Δε φαινεται σχεδον τιποτα Θανο!!!...δυο κουτσουλιτσες χρωμα εφυγαν και το πλαστικο που ειναι απο κατω εσπασε αλλα δεν φαινεται και αυτο....τι να κανω?.....ετσι κι αλλιως με Κορολλα (alexm)θα κυκλοφορουμε εκει.....:thumbsup:

S8N
11-02-11, 19:15
Δε φαινεται σχεδον τιποτα Θανο!!!...δυο κουτσουλιτσες χρωμα εφυγαν και το πλαστικο που ειναι απο κατω εσπασε αλλα δεν φαινεται και αυτο....τι να κανω?.....ετσι κι αλλιως με Κορολλα (alexm)θα κυκλοφορουμε εκει.....:thumbsup:

Τουλάχιστον έχει Μ ταχύμετρο, δε λες?!

aristent
11-02-11, 21:45
Τουλάχιστον έχει Μ ταχύμετρο, δε λες?!

:th_Laie_67-1::hystericalbs1:Ειμαι περιεργος να δω και που αλλου θα εχει βαλει σηματακι //Μ!!!:thumbsup:

Φανταζεσαι να μου ερθει με τα πατακια της //Μ5 με το λογοτυπο επανω???:th_Laie_67-1::hystericalbs1:....ελπιζω να μην βιδωσε και το τιμονι το //Μ με τα paddels επανω:whistle:....ετσι κι αλλιως τωρα τελευταια ξεβιδωνει πραγματα απο την //Μ5 μου!!!!!!...... το "σκορπισε"το εργαλειο!!!:thumbsup::th_Laie_67-1:

aristent
08-03-11, 20:18
Την περασμενη Πεμπτη επιδιορθωθηκε ο πισω προφυλακτηρας μου σε ενα φανοποιειο εδω στη Λαρισα.

Τα καλα νεα ειναι οτι το τρακαρισμα δεν επηρεασε τιποτε αλλο!!!!:shok:....θηριο η πενταρα!!!!:thumbsup:

Τα κακα νεα ειναι οτι η δουλεια ηταν μετρια στο τοπικο βαψιμο/σβησιμο,με τη συμφωνη αποψη και του αφεντικου, που πρωτα απ'ολα δεν εμεινε εκεινος ευχαριστημενος και θελει σε 15 μερες να ξαναπαω να γινει τελεια η δουλεια του, γιατι τον ενδιαφερει παρα πολυ για το ονομα του και οπωσδηποτε επειδη δεν ειναι ενα παρατημενο και παλιο οχημα και αξιζει καλυτερου αποτελεσματος!!!....αναμεσα στα αλλα μου ελεγε:"τι στο καλο καποιος μας εφτυσε και μας παει στραβα εδω και μια εβδομαδα ενω οι δουλειες που παραδινουμε ειναι ολες αψογες !!!"

Ενταξη,ανθρωπινα λαθη γινονται, ετσι δεν ειπα και εγω τιποτε περισσοτερο και ας ταλαιπωρηθω μετα απο 15μερες και παλι......

Σημερα πηγα να παραδωσω τις εξουσιοδοτησεις για να εισπραξει απο την ασφαλιστικη τα χρηματα του(διγραμμη επιταγη προφανως...)αλλα,φευγοντας, για κακη μου τυχη δυο τσοπανοσκυλα που ηταν σε διπλανο μαγαζι,αλλα στην ιδια αυλη/περιφραξη, κυνηγησαν το επισκευασμενο πισω προφυλακτηρα και ο ενας μαλιστα τον ΔΑΓΚΩΣΕ!!!!:ranting2:....αφηνωντας πανω του δυο μικρα σημαδια απο τα δοντια του!!!!...εβγαλε χρωμα!!!!.....τι στο καλο να κανω τωρα?....εαν παω ξανα να τον επισκευασω εκει, στο φυγεμο μπορει να με δαγκωσουν παλι!!!

Τελος παντων!!!! θα τον παρω τηλ.αυριο να τον ενημερωσω για το συμβαν, φανταζομαι οτι στο δεκαπενθημερο που θα ξαναπαω, θα αναλαβει και αυτη την επισκευη γιατι ουτε αυτη η φημη τον συμφερει.....

PANOS-E60
08-03-11, 20:27
Αρη, τρείς στρώσεις ζελατίνα είναι η λύση για τον προφυλακτήρα σου ! Και μάλιστα ημιδιαφανές νάυλον γιά να μην τον πιάνει και το μάτι βρε παιδί μου :th_Laie_67-1: Πες του Αλέξη να σου στείλει απ΄την καλή :thumbsup:

Z4 DCT
08-03-11, 20:31
Την περασμενη Πεμπτη επιδιορθωθηκε ο πισω προφυλακτηρας μου σε ενα φανοποιειο εδω στη Λαρισα.

Τα καλα νεα ειναι οτι το τρακαρισμα δεν επηρεασε τιποτε αλλο!!!!:shok:....θηριο η πενταρα!!!!:thumbsup:

Τα κακα νεα ειναι οτι η δουλεια ηταν μετρια στο τοπικο βαψιμο/σβησιμο,με τη συμφωνη αποψη και του αφεντικου, που πρωτα απ'ολα δεν εμεινε εκεινος ευχαριστημενος και θελει σε 15 μερες να ξαναπαω να γινει τελεια η δουλεια του, γιατι τον ενδιαφερει παρα πολυ για το ονομα του και οπωσδηποτε επειδη δεν ειναι ενα παρατημενο και παλιο οχημα και αξιζει καλυτερου αποτελεσματος!!!....αναμεσα στα αλλα μου ελεγε:"τι στο καλο καποιος μας εφτυσε και μας παει στραβα εδω και μια εβδομαδα ενω οι δουλειες που παραδινουμε ειναι ολες αψογες !!!"

Ενταξη,ανθρωπινα λαθη γινονται, ετσι δεν ειπα και εγω τιποτε περισσοτερο και ας ταλαιπωρηθω μετα απο 15μερες και παλι......

Σημερα πηγα να παραδωσω τις εξουσιοδοτησεις για να εισπραξει απο την ασφαλιστικη τα χρηματα του(διγραμμη επιταγη προφανως...)αλλα,φευγοντας, για κακη μου τυχη δυο τσοπανοσκυλα που ηταν σε διπλανο μαγαζι,αλλα στην ιδια αυλη/περιφραξη, κυνηγησαν το επισκευασμενο πισω προφυλακτηρα και ο ενας μαλιστα τον ΔΑΓΚΩΣΕ!!!!:ranting2:....αφηνωντας πανω του δυο μικρα σημαδια απο τα δοντια του!!!!...εβγαλε χρωμα!!!!.....τι στο καλο να κανω τωρα?....εαν παω ξανα να τον επισκευασω εκει, στο φυγεμο μπορει να με δαγκωσουν παλι!!!

Τελος παντων!!!! θα τον παρω τηλ.αυριο να τον ενημερωσω για το συμβαν, φανταζομαι οτι στο δεκαπενθημερο που θα ξαναπαω, θα αναλαβει και αυτη την επισκευη γιατι ουτε αυτη η φημη τον συμφερει.....

Αμαν ρε φιλε σε φαγανε!!!!!:shok::shok:

Τι κακο ματι ειναι αυτο!!!!....

aristent
08-03-11, 20:59
Αμαν ρε φιλε σε φαγανε!!!!!:shok::shok:

Τι κακο ματι ειναι αυτο!!!!....

Τι να κανω ρε Γιαννη?...ειναι κουκλα η ρουφιανα και την πιανει και το κακο ματι!!!!:thumbsup:

.....αλλα και τα σκυλια?...εξαδερφος μου του ξεσκισανε στην κυριολεξια κατι τσοπανοσκυλα τον πισω προφυλακτηρα του Σουζουκι Μπαλενο του, αλλα σε μια ερημικη σχετικα τοποθεσια!!!


Αρη, τρείς στρώσεις ζελατίνα είναι η λύση για τον προφυλακτήρα σου ! Και μάλιστα ημιδιαφανές νάυλον γιά να μην τον πιάνει και το μάτι βρε παιδί μου :th_Laie_67-1: Πες του Αλέξη να σου στείλει απ΄την καλή :thumbsup:

:thumbsup:

alexm
08-03-11, 21:32
Τι να κανω ρε Γιαννη?...ειναι κουκλα η ρουφιανα και την πιανει και το κακο ματι!!!!:thumbsup:

.....αλλα και τα σκυλια?...εξαδερφος μου του ξεσκισανε στην κυριολεξια κατι τσοπανοσκυλα τον πισω προφυλακτηρα του Σουζουκι Μπαλενο του, αλλα σε μια ερημικη σχετικα τοποθεσια!!!



:thumbsup:

Τι να σου κανει η ζελατινα ρε...γκαντεμη;
Ουτε το απλο ευχελαιο μαλλον σε πιιανει.....εσυ θελεις λειτουργια ολοκληρη!!!!! :th_Laie_67-1::hystericalbs1:

S8N
08-03-11, 22:45
Και δεν παίρνεις μαζί σου την επόμενη φορά κανα-δυο κιλά κρέας με κόκκαλα γι' αντιπερισπασμό?

nikos-Mpacket
08-03-11, 23:15
Αρη, τρείς στρώσεις ζελατίνα είναι η λύση για τον προφυλακτήρα σου ! Και μάλιστα ημιδιαφανές νάυλον γιά να μην τον πιάνει και το μάτι βρε παιδί μου :th_Laie_67-1: Πες του Αλέξη να σου στείλει απ΄την καλή :thumbsup:


Τι να σου κανει η ζελατινα ρε...γκαντεμη;
Ουτε το απλο ευχελαιο μαλλον σε πιιανει.....εσυ θελεις λειτουργια ολοκληρη!!!!! :th_Laie_67-1::hystericalbs1:


Και δεν παίρνεις μαζί σου την επόμενη φορά κανα-δυο κιλά κρέας με κόκκαλα γι' αντιπερισπασμό?


Aρη περαστικα,αλλα προσεχε και εσυ ρε παιδι μου,αλλη φορα οταν ειναι να δωσεις λεφτα να τους φωναζεις στο μαγαζι.

Παρε τις ζελατινες που λεει ο Πανος με την μια τυλιξε το αμαξι για καλυψη,με την δευτερη το κρεας του Αρη να το διατηρεις φρεσκο για οποτε χρειαστει και στην τριτη βαλε αγιασμο απο τον καλο της Πατρας και επι ενα μηνα οταν ξεκινας για καπου να ραντιζεις το αυτοκινητο.
Αμα δεν σου αρεσει η ζελατινα ο Αλεξης νομιζω οτι μπορει να σε προμηθευσει και αλουμινοχαρτο.

Παντως περα απο την πλακα αμα τα πιασει λυσσα δεν αφηνουν τιποτε ορθιο τα σκυλια,δυστυχως δεν εχω φωτογραφιες απο το αμαξι του γειτονα μου στην Ζακυνθο για να δειτε πως το εκανε ενα pitbull που ειχα τοτε επειδη μπηκε μια γατα απο κατω.

NickE60
09-03-11, 08:49
Κάτι σε κυνηγάει ρε Άρη... χεχεχε δεν πειράζει, καλύτερο θα γίνει!

έχει καλες ζελατίνες ο Άρης να το καλύψει αν θέλει.... που δεν τις περνάει δόντι σκύλου

Gregory_///M
09-03-11, 09:13
Ρε Άρη τι έπαθες πάλι? Άσε και καμια μικρή ατέλεια στο αυτοκίνητο για να μην σε πιάνει το μάτι..........δεν γίνεται αλλιώς!
Άκου εκεί σε δάγκωσαν τα σκυλιά....αφού δεν υπήρχε περίπτωση να το οδηγήσουν τι σε κυνήγησαν?:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Monsta
09-03-11, 19:33
Τα κακα νεα ειναι οτι η δουλεια ηταν μετρια στο τοπικο βαψιμο/σβησιμο,..


Μπορείς να εμβαθύνεις λίγο Άρη ?

aristent
09-03-11, 19:37
Μπορείς να εμβαθύνεις λίγο Άρη ?

Οσο ηταν εκτος αυτοκινητου ο προφυλακτηρας πανω στο σταντ, φαινοταν οι ακρες στο σβησιμο του λουστρου σα κατι νερα,δε ξερω πως να το περιγραψω....γιατι σα χρωμα δεν υπηρχε διαφορα,ομως οταν φορεθηκε ο προφυλακτηρας επρεπε να ξερεις που να κοιτας για να τα δεις αυτα...

Leonidas_E39
09-03-11, 19:42
Υπομονη Αρη θα φτιαχτει το κτηνος σου και παλι και απο την στιγμη που ανελαβε την ευθυνη του ο μαστορας πιστευω πως το αμαξι θα το παρεις οπως πρεπει . Οσο για τα σκυλια φωναξε με να κατεβω λαρισα οταν ειναι να ξαναπας στο συνεργειο και θα κατσω στην θεση του συνοδηγου με την μπερετα , ενα ειναι το σιγουρο οτι δεν θα σκεφτουν να σου πλησιασουν ξανα το εργαλειο.:th_Laie_67-1::hystericalbs1: :th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Monsta
09-03-11, 19:45
ΟΚ. Σίγουρα το ξέρει και ο μάστοράς σου, αλλά ένας πολύ σημαντικός παράγοντας στην επιτυχία στου 'δεσίματος' (παλιό με νέο βερνίκι) έχει να κάνει κατά πόσο το ένα είναι 'συμβατό' με το άλλο.

Εύχομαι να του πετύχει στην επόμενη προσπάθεια.

individual
09-03-11, 20:10
Την περασμενη Πεμπτη επιδιορθωθηκε ο πισω προφυλακτηρας μου σε ενα φανοποιειο εδω στη Λαρισα.

Τα καλα νεα ειναι οτι το τρακαρισμα δεν επηρεασε τιποτε αλλο!!!!:shok:....θηριο η πενταρα!!!!:thumbsup:

Τα κακα νεα ειναι οτι η δουλεια ηταν μετρια στο τοπικο βαψιμο/σβησιμο,με τη συμφωνη αποψη και του αφεντικου, που πρωτα απ'ολα δεν εμεινε εκεινος ευχαριστημενος και θελει σε 15 μερες να ξαναπαω να γινει τελεια η δουλεια του, γιατι τον ενδιαφερει παρα πολυ για το ονομα του και οπωσδηποτε επειδη δεν ειναι ενα παρατημενο και παλιο οχημα και αξιζει καλυτερου αποτελεσματος!!!....αναμεσα στα αλλα μου ελεγε:"τι στο καλο καποιος μας εφτυσε και μας παει στραβα εδω και μια εβδομαδα ενω οι δουλειες που παραδινουμε ειναι ολες αψογες !!!"

Ενταξη,ανθρωπινα λαθη γινονται, ετσι δεν ειπα και εγω τιποτε περισσοτερο και ας ταλαιπωρηθω μετα απο 15μερες και παλι......

Σημερα πηγα να παραδωσω τις εξουσιοδοτησεις για να εισπραξει απο την ασφαλιστικη τα χρηματα του(διγραμμη επιταγη προφανως...)αλλα,φευγοντας, για κακη μου τυχη δυο τσοπανοσκυλα που ηταν σε διπλανο μαγαζι,αλλα στην ιδια αυλη/περιφραξη, κυνηγησαν το επισκευασμενο πισω προφυλακτηρα και ο ενας μαλιστα τον ΔΑΓΚΩΣΕ!!!!:ranting2:....αφηνωντας πανω του δυο μικρα σημαδια απο τα δοντια του!!!!...εβγαλε χρωμα!!!!.....τι στο καλο να κανω τωρα?....εαν παω ξανα να τον επισκευασω εκει, στο φυγεμο μπορει να με δαγκωσουν παλι!!!

Τελος παντων!!!! θα τον παρω τηλ.αυριο να τον ενημερωσω για το συμβαν, φανταζομαι οτι στο δεκαπενθημερο που θα ξαναπαω, θα αναλαβει και αυτη την επισκευη γιατι ουτε αυτη η φημη τον συμφερει.....


κατι τετοιες στιγμες ερχονται......
και μετα λες.......''καλυτερα να ειχα ενα σαραβαλο''......
να το εδινα και εγω μια κλοτσια,απο πανω!!!
ΜΕΓΑΛΟ ΞΕΝΕΡΩΜΑ:thumbsdown::thumbsdown::thumbsdow n:

aristent
28-04-11, 20:52
Τελικα την περασμενη Τριτη πηγα στην πρωην Chips Away, τωρα λεγεται CarTreat.gr, η ιστοσελιδα του ειναι "under cunstruction",για να γινει επιτελους η επισκευη με τοπικη βαφη του πισω προφυλακτηρα με δικα μου εξοδα ,για καλυτερα........

Σημερα το απογευμα,που δεν εβρεχε, καθαρισα λιγο το αμαξι και διαπιστωσα μια διαφορα στο χρωμα......ηταν λιγο ...εστω και λιγο..... πιο κιτρινο,χλωμο να το πω?....τελος παντων διαφορετικο απο το πισω φτερο:ranting2:
πηγα αμεσως στον μαστορα και του το εδειξα,γιατι οταν το παρελαβα ηταν νυχτα και δεν μπορουσα να δω κατι.

Ο μαστορας λεει οτι η αιτια ειναι οτι το βερνικι που πεφτει πανω στο παλιο ,ειδικα στο λευκο,ειναι διαφορετικο και δινει αυτη την εικονα......η μονη λυση θα ηταν να πειραματιστει με βαφη πιο ανοιχτο λευκο ωστε να καλυψει αυτη τη διαφορα.......στο σημειο που εβαψε δεν φαινεται η διαφορα χρωματος αλλα φαινεται κατι περιεργο σαν μαυριλες,λερωμενο,.....οχι κατι εντονο ,ομως δεν ειναι ιδιο με τιποτα!!!!!

....περιμενα καλυτερο αποτελεσμα, αλλα αυτο δεν ηταν δυνατο λεει ο μαστορας......


Το πιο πιθανο ειναι να μην προσεξει καποιος τη διαφορα ......αλλα περιμενα να τη "χασω" τη επισκευη και να μην μπορω να την εντοπισω.....τα σβησιματα του λουστρου της τοπικης, πραγματικα δεν εμφανιζονται πουθενα ομως.....

Περιμενω εναγωνιως την απαντηση απο τον Μονστα,εαν αυτο ειναι σωστο η τελικα δεν εγινε σωστα η δουλεια.

Monsta
29-04-11, 18:53
[QUOTE=aristent;157464]Τελικα την περασμενη Τριτη πηγα στην πρωην Chips Away, τωρα λεγεται CarTreat.gr,/QUOTE]


Μάλιστα. Bye bye λοιπόν και η Chipsaway της Λάρισας.

Στο θέμα μας:

Διάβασα και το ΡΜ σου Άρη και όσο αφορά τη διαφορά στο 'πορτοκάλι' του βερνικιού το βρίσκω απόλυτα λογικό να έχει διαφορά. Και ο λόγος είναι ότι ο μάστορας μάλλον έκατσε και το γυάλισε ώστε να σου αφαιρέσει τυχόν μπιμπικάκια που είχε η βαφή. Δεν υπάρχει λοιπόν κάτι παραπάνω που μπορεί να κάνει ο ίδιος στο θέμα αυτό.

Το πιο κάτω κομμάτι που λες ότι δεν είναι έτσι οφείλεται προφανώς ότι εκεί χαμηλά ΔΕΝ θα είχε μπιμπικάκια, άρα ΔΕΝ γυάλισε, άρα το πορτοκάλι είναι πιο έντονο, πιο 'εργοστασιακό'.

Όσο για το alpine μερικοί μπορεί να νομίζουν πως πρόκειται για εύκολο χρώμα, δεν είναι όμως καθόλου έτσι. Και το χρώμα που ρίχνει ο μάστορας, το 'βγάζει' η συνταγή από το pc και δυστυχώς δε μπορεί να επέμβει παρά μόνο....στη τύχη, πράγμα που δε θα επιχειρούσε κανείς εκτός κι αν έχει σπουδάσει.....εεεεε βάψει καμιά 500αριά alpine και έχει κάτσει να κάνει ο ίδιος διορθώσεις πάνω στις συνταγές αυτές. Χλωμό δηλαδή έως πεθαμενί...

Για το 'μαυρίλες, λερωμένο' που λες Άρη δε μπορώ να καταλάβω.....μήπως σου είναι εύκολο να ανεβάσεις καμιά φωτό???

aristent
29-04-11, 19:34
ισως το Σ/Κ να ανεβασω φωτο,ομως ειναι πολυ δυσκολο απο φωτο να φανουν χρωματικες διαφορες η η διαφορα στο βερνικι....:thnx:

Monsta
29-04-11, 19:47
ειναι πολυ δυσκολο απο φωτο να φανουν χρωματικες διαφορες η η διαφορα στο βερνικι....:thnx:


Είδες το λες και μόνος σου!!! Χαλάρωσε λοιπόν και διώξε τα κακά πνεύματα των χρωμάτων που σε ταλαιπωρούν. :p

jkourkoulis
01-03-13, 13:45
Καλησπέρα παιδιά, δεν είμαι σίγουρος αν είναι σωστό το θέμα αλλά τέλος πάντων. Κάποιος αποφάσισε να μου χτυπήσει τον προφυλακτήρα όταν πάρκαρε - ξεπάρκαρε και ασφαλώς μετά εξαφανίστηκε χωρίς να αφήσει ένα σημείωμα, αυτό είναι το ηθικό άλλωστε.

Στην αριστερή μεριά του πίσω προφυλακτήρα έχω πλέον ένα γερό σημάδι (έχει γδαρθεί και το πλαστικό όχι μόνο το χρώμα) αυτό πιστεύετε ότι φτιάχνεται με τοπική βαφή ή θέλει βάψιμο όλος ο προφυλακτήρας; Έχετε να προτείνεται κάποιο μαγαζί προς Πειραιά που να μη με γδύσει;

Ευχαριστώ προκαταβολικά και συγγνώμη για το έντονο ύφος αλλά είμαι πολύ εκνευρισμένος. Που θα πάει δε θα τύχει να βρω κάποιον να κάνει ζημιά σε ξένο αυτοκίνητο και να ετοιμάζεται να φύγει...

doctore
01-03-13, 14:45
Καλησπέρα παιδιά, δεν είμαι σίγουρος αν είναι σωστό το θέμα αλλά τέλος πάντων. Κάποιος αποφάσισε να μου χτυπήσει τον προφυλακτήρα όταν πάρκαρε - ξεπάρκαρε και ασφαλώς μετά εξαφανίστηκε χωρίς να αφήσει ένα σημείωμα, αυτό είναι το ηθικό άλλωστε.

Στην αριστερή μεριά του πίσω προφυλακτήρα έχω πλέον ένα γερό σημάδι (έχει γδαρθεί και το πλαστικό όχι μόνο το χρώμα) αυτό πιστεύετε ότι φτιάχνεται με τοπική βαφή ή θέλει βάψιμο όλος ο προφυλακτήρας; Έχετε να προτείνεται κάποιο μαγαζί προς Πειραιά που να μη με γδύσει;

Ευχαριστώ προκαταβολικά και συγγνώμη για το έντονο ύφος αλλά είμαι πολύ εκνευρισμένος. Που θα πάει δε θα τύχει να βρω κάποιον να κάνει ζημιά σε ξένο αυτοκίνητο και να ετοιμάζεται να φύγει...

Sorry to hear that !!!

Θα σου πρότεινα να μην περιοριστείς γεωγραφικά, αλλά να επιλέξεις σύμφωνα με τη ποιότητα της δουλειάς.

Bitz
01-03-13, 15:12
Καλησπέρα παιδιά, δεν είμαι σίγουρος αν είναι σωστό το θέμα αλλά τέλος πάντων. Κάποιος αποφάσισε να μου χτυπήσει τον προφυλακτήρα όταν πάρκαρε - ξεπάρκαρε και ασφαλώς μετά εξαφανίστηκε χωρίς να αφήσει ένα σημείωμα, αυτό είναι το ηθικό άλλωστε.

Στην αριστερή μεριά του πίσω προφυλακτήρα έχω πλέον ένα γερό σημάδι (έχει γδαρθεί και το πλαστικό όχι μόνο το χρώμα) αυτό πιστεύετε ότι φτιάχνεται με τοπική βαφή ή θέλει βάψιμο όλος ο προφυλακτήρας; Έχετε να προτείνεται κάποιο μαγαζί προς Πειραιά που να μη με γδύσει;

Ευχαριστώ προκαταβολικά και συγγνώμη για το έντονο ύφος αλλά είμαι πολύ εκνευρισμένος. Που θα πάει δε θα τύχει να βρω κάποιον να κάνει ζημιά σε ξένο αυτοκίνητο και να ετοιμάζεται να φύγει...

Εχεις Π.Μ

Nikos320
01-03-13, 17:37
Να πω και τον δικό μου πόνο??? Το Σάββατο είχα βγει για ποτάκι με την κοπέλα μ, όλα καλά όλα ωραία, όταν γύρισα δεν είδα κάτι, την επόμενη μέρα το πρωί πάω να πάρω το αμάξι και βλέπω ένα λευκό σημαδάκι στην πόρτα του συνοδηγού, το πέρασα με αλοιφή και καθάρισε αλλά έμεινε μια μικρή λακουβιτσα που είναι άσχημη, σημειωτέον το χρώμα δεν έφυγε, υπάρχει καμία λύση?? επίσης pdr εδώ δεν έχουμε….

aristent
01-03-13, 17:44
απο την "εμπειρια" μου ως παθων.....συνιστω ολικη βαφη σε καλο μαστορα!!!!!

...οπου και να βρισκεται αυτος,φανταζομαι θα σου δωθουν καποιες διευθυνσεις,ετσω και μεσω πμ.thumb

Η τοπικη βαφη δεν ειναι ειδικοτητα των απλων φανοποιων,ισως σπανια καποιοι να τα καταφερνουν,ομως αυτου του ειδους βαφες θελουν ειδικη τεχνικη,οχι οτι και ολοι παλι που ασχολουνται με τοπικες επισκευες "το κατεχουν".....τιποτα δεν ειναι σιγουρο.

ΥΣ....τωρα που πολλοι&καλοι φανοποιοι εχουν κατεβασει τιμες,ισως βγει και πιο οικονομικα η ολικη βαφη.

aristent
01-03-13, 17:47
Να πω και τον δικό μου πόνο??? Το Σάββατο είχα βγει για ποτάκι με την κοπέλα μ, όλα καλά όλα ωραία, όταν γύρισα δεν είδα κάτι, την επόμενη μέρα το πρωί πάω να πάρω το αμάξι και βλέπω ένα λευκό σημαδάκι στην πόρτα του συνοδηγού, το πέρασα με αλοιφή και καθάρισε αλλά έμεινε μια μικρή λακουβιτσα που είναι άσχημη, σημειωτέον το χρώμα δεν έφυγε, υπάρχει καμία λύση?? επίσης pdr εδώ δεν έχουμε….

για τετοιες ζημιες,θερμοπιστολο με μεθοδο pdr ειναι η καλυτερη λυση.thumb

Nikos320
01-03-13, 18:07
το κακό είναι ότι είμαι επαρχία και εδώ άμα πω σε φαναρτζή για pdr θα νομίζει ότι του μιλάω για κανένα εξωγήινο...πάντως πρέπει να βρω μια λύση γιατί θα αρρωστήσω όσο το βλέπω...

aristent
01-03-13, 18:16
Οφ τοπικ
Μεγαλοπολη:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0e/Megalopoli.jpg/800px-Megalopoli.jpg

αυτη τη στροφη θα την ειχαν "λιωσει" αρκετα παλικαρια απο το φορουμ μας!!!:thumbsup:


ΟΝ τοπικ
Αν σου ειναι ευκολο να πας Πατρα,να αναζητησουμε εκει καποιον ειδικο,σε ενδιαφερει???

PANOS-E60
01-03-13, 18:18
το κακό είναι ότι είμαι επαρχία και εδώ άμα πω σε φαναρτζή για pdr θα νομίζει ότι του μιλάω για κανένα εξωγήινο...πάντως πρέπει να βρω μια λύση γιατί θα αρρωστήσω όσο το βλέπω...

αφού δεν χρειαζεται βαψιμο, συνδύασε το με κάποια αλλη δουλεια σου και όταν βρεθείς Αθήνα, το φτιάχνεις. Μπορω να σου συστησω μάστορα που δεν θα χρειαστεί πολλή ωρα για να στο φτιαξει.

ισως υπάρχει και στην Πατρα κάποιος που το κάνει.

Nikos320
01-03-13, 18:36
Aristent αυτός ο δρόμος ήταν γεμάτος τέτοιες στροφές, πολύ επικίνδυνες όταν είχε πάγο αλλά και πολύ ωραίες, στο θέμα μας τώρα καλύτερα με βολεύει Αθήνα, Πάνο ο μάστορας που ξέρεις κάνει καλή δουλειά? Για στείλε μ σε παρακαλώ ένα pm την διεύθυνση του και την περιοχή που βρίσκεται.

PANOS-E60
01-03-13, 18:48
Aristent αυτός ο δρόμος ήταν γεμάτος τέτοιες στροφές, πολύ επικίνδυνες όταν είχε πάγο αλλά και πολύ ωραίες, στο θέμα μας τώρα καλύτερα με βολεύει Αθήνα, Πάνο ο μάστορας που ξέρεις κάνει καλή δουλειά? Για στείλε μ σε παρακαλώ ένα pm την διεύθυνση του και την περιοχή που βρίσκεται.

πμ sent. thumb