PDA

Επιστροφή στο Forum : Ζαντολαστιχα!



strof
09-02-11, 19:35
Ήρθε επιτέλους η ώρα να φύγουν τα απαίσια τάσια απο την μπέμπα και να μπουν ζάντες!
Θα προτιμήσω 17άρες και τώρα είμαι στο ψάξιμο. Από μια πρόχειρη ματιά που έριξα στο car ξεχώρισα ένα κατάστημα στον Πειραιά, ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ. Βλέπω μεγάλη ποικιλία και πολύ καλές τιμές. Δεν έχω πρόβλημα να πάρω και μεταχειρισμένες. Ξέρει κανείς σας αυτό το κατάστημα? Επειδή είμαι Λάρισα και θα κατέβω Αθήνα μόνο και μόνο για αυτή την δουλειά θα μπορούσατε να μου πείτε σε ποιά καταστήματα να πάω για να τα έχω όλα μαζεμένα και να προλάβω να πάω σε όσο πιο πολλά μπορώ σε μια μέρα που θα είμαι κάτω?

EDIT: Αν κάποιο μέλος διαθέτει κάτι προς πώληση και δεν το έχω εντοπίσει, ας το αναφέρει εδώ.

vaspap
09-02-11, 20:42
BBS LM REPLICA τις εχει και ο Αναστασιαδης.
Η γνησιες ειναι πανακριβες.

deepBLUE
09-02-11, 20:46
Ναι φιλε απο κει πηρα και γω τις δικες μου.
Ειναι καλα παιδια και ξηγημενα !!!
Αν βαλεις ομως ρεπλικες η συμφωνια που θα κανεις ειναι πως..αν τυχον το τιμονι τρεμει και μετα απο ζυγοσταθμιση τοτε θα πρεπει να σου αλλαξει τη ζαντα που ισως εχει στραβοκαλουπωθει απο την κατασκευη της.
Σπανιο αλλα μπορει και να συμβει.
Αν κατεβεις παρεμε να παμε και μαζι.

strof
09-02-11, 21:07
Ναι φιλε απο κει πηρα και γω τις δικες μου.
Ειναι καλα παιδια και ξηγημενα !!!
Αν βαλεις ομως ρεπλικες η συμφωνια που θα κανεις ειναι πως..αν τυχον το τιμονι τρεμει και μετα απο ζυγοσταθμιση τοτε θα πρεπει να σου αλλαξει τη ζαντα που ισως εχει στραβοκαλουπωθει απο την κατασκευη της.
Σπανιο αλλα μπορει και να συμβει.
Αν κατεβεις παρεμε να παμε και μαζι.

Βαγγελάκο, όπως πάντα εξηπηρετικότατος!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε, θα σου τηλ να πιούμε και καφεδάκι!

georggge46
09-02-11, 21:12
+1 κι εγω στον ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ , εχω βαλει κι εγω ζαντες εκει ,πολυ καλα παιδια ! Επισης αλλος ενας καλος ζαντας εκει κοντα ειναι ο ΚΑΡΛΗΣ https://www.karlis.gr/products.asp?cat_id=2

merbeind
09-02-11, 23:41
Προσωπικα θα σου προτεινα τις m-pack τις 17αρες.Αν θες βρισκομαστε να τις δεις και απο κοντα ειμαι απο Λαρισα

strof
10-02-11, 00:01
Προσωπικα θα σου προτεινα τις m-pack τις 17αρες.Αν θες βρισκομαστε να τις δεις και απο κοντα ειμαι απο Λαρισα

90αρι εχεις? Ξερεις κανα καλο μαγαζι εδω λαρισα να μην τραβιεμαι Αθήνα?

giannis_compact
10-02-11, 00:11
Για μένα φίλε βάλε γνήσιες για να μην χαλάσεις την εικόνα του αυτοκινήτου...

strof
10-02-11, 00:31
Για μένα φίλε βάλε γνήσιες για να μην χαλάσεις την εικόνα του αυτοκινήτου...

Δεν έχεις άδικο.. Το ψάχνω κι αυτό.

Libanner
10-02-11, 01:18
Η γνήσια είναι γνήσια δεν είναι τυχαίο οτι όσο κάνει η μια κάνει όλη η τετράδα οι απομιμήσεις.

Η διαφορά είναι μεγάλη και στην αντοχή και στο βάρος.Οι λαστιχάδες δουλεύουν με απομιμήσεις γι αυτό είναι και τόσο φτηνές κοτσάρουν και ενα σήμα bmw πάνω και τις πλασάρουν σαν γνήσιες .Υπάρχουν πολλές απομιμήσεις απο ταιβαν και κινα κτλ εκει θέλει προσοχή,υπάρχουν ομως και πάρα πολύ καλές οι οποίες είναι made in Italy αν αποφασίσεις να πας τελικα σε ρέπλικα θέλει λίγο ψάξιμο...

Ο σίγουρος δρόμος βέβαια είναι να αγοράσεις μια επώνυμη μάρκα η γνήσια.

nikos1400
10-02-11, 01:37
Και μπορεις να βρεις σχετικα ευκολα σχεδον καινουριες γνησιες απο καποιον που τις αλλαζει κατευθειαν σε καινουριο αυτοκινητο.
πολλοι το κανουν.
Λιγο υπομονη εφοσον εισαι ετοιμος, και αν δεν υπαρχει κατι τωρα, λιγο υπομονη και κοιταζε τις αγγελιες.
:original:

strof
10-02-11, 16:30
Και πώς ξεχωρίζω τις γνησιες απο τις υπολοιπες?

konstantinaM3
10-02-11, 16:42
ειχα τις ρεπλικα τις lm bbs ηταν πολυ καλες ζαντες αλλα μεγαλη πατουρα πισω κ εβρισκε σε μενα κ τις εδωσα κ εβαλα γνησιες αλλο πραμα οι γνησιες!!!!:)

bill_m3
10-02-11, 17:11
Και πώς ξεχωρίζω τις γνησιες απο τις υπολοιπες?

Οι γνήσιες έχουν στάμπα με το σήμα από πίσω!!

m3est
10-02-11, 17:29
Εαν ενδιαφερεσαι για γνησιες εχω διαθεσιμες ελαφρως μεταχειρισμενες στο καταστημα απο ανταλλαγες.Κανε ενα τηλεφωνο στο 210 9850450 να σου πω τι υπαρχει διαθεσιμο.

Christos 330
10-02-11, 18:47
Επισης υπαρχουν γνησιες απο ε92 17αρες (οι πεντακτινες) με μολις 1200

χιλιομετρα!!!

Γυρο στα 650 ευρω με τα λαστιχα . . .


Επισης υπαρχουν και 18αρες (ασυμμετρες) στο ιδιο σχεδιο και 19αρες (ασυμμετρες)

παλι στο ιδιο σχεδιο και εννωειται γνησιες !!!!

Απο Ε 9Χ σειρα ολες !!!!

strof
25-02-11, 21:55
Επισης υπαρχουν γνησιες απο ε92 17αρες (οι πεντακτινες) με μολις 1200

χιλιομετρα!!!

Γυρο στα 650 ευρω με τα λαστιχα . . .




Μετα απο μια βολτα αστραπη στο μαγαζι του Χρηστου, μπηκαν οι εικονιζομενες ζαντες, οι οποιες μαλιστα ειναι σε αριστη κατασταση με πολυ καλα λαστιχα!
Να ευχαριστησω λοιπον και δημοσια τον Χρηστο- ο οποιος ειναι ενα εξαιρετικο παιδι- για την ασυναγωνιστη προσφορα του!
Φωτο απο τα νεα πατουμενα συντομα αφου πλυθει!

Gregory_///M
25-02-11, 22:32
Μετα απο μια βολτα αστραπη στο μαγαζι του Χρηστου, μπηκαν οι εικονιζομενες ζαντες, οι οποιες μαλιστα ειναι σε αριστη κατασταση με πολυ καλα λαστιχα!
Να ευχαριστησω λοιπον και δημοσια τον Χρηστο- ο οποιος ειναι ενα εξαιρετικο παιδι- για την ασυναγωνιστη προσφορα του!
Φωτο απο τα νεα πατουμενα συντομα αφου πλυθει!

Καλά και ασφαλή χιλιόμετρα Παναγιώτη!! Φαντάζομαι θα έδειξε σαν άλλο αυτοκίνητο!! Φυσικά και στην τιμή που σου είπε ο Χρήστος, είναι τέλεια!!:thumbsup:

aristent
26-02-11, 08:28
Παναγιωτη με 'γεια!!!:thumbsup:
Αντε να δουμε φωτο συντομα.thumb

strof
26-02-11, 09:29
Καλά και ασφαλή χιλιόμετρα Παναγιώτη!! Φαντάζομαι θα έδειξε σαν άλλο αυτοκίνητο!! Φυσικά και στην τιμή που σου είπε ο Χρήστος, είναι τέλεια!!:thumbsup:

Σε ευχαριστω πολυ Γρηγορη, οντως καμια σχεση το αυτοκινητο, οχι μονο σε ομορφια αλλα εχω την εντυπωση πως βελτιωθηκε η ακριβεια του τιμονιου και γενικα το 'πατημα' του. Παντως οσο αφορα την απολια δυναμης, δεν ειδα διαφορα..

Παναγιωτη με 'γεια!!!:thumbsup:
Αντε να δουμε φωτο συντομα.thumb

Αρη ευχαριστω! Δεν κανονιζουμε κανενα καφεδακι να τις δεις κ απο κοντα?
Στην πολη του καφε δεν ειμαστε? (ετσι μου ειπαν πως την λετε) Ειναι δυνατον να πηγαινουμε για καφε μια φορα τον μηνα?

strof
26-02-11, 09:36
Μετα απο μια βολτα αστραπη στο μαγαζι του Χρηστου, μπηκαν οι εικονιζομενες ζαντες, οι οποιες μαλιστα ειναι σε αριστη κατασταση με πολυ καλα λαστιχα!
Να ευχαριστησω λοιπον και δημοσια τον Χρηστο- ο οποιος ειναι ενα εξαιρετικο παιδι- για την ασυναγωνιστη προσφορα του!
Φωτο απο τα νεα πατουμενα συντομα αφου πλυθει!

Προσοχη για οσους θελησουν να πανε στο χωριο του Χρηστου, να ΜΗΝ χρησιμοποιησουν το navi της bmw. Το ταξιδι σας θα τελειωσει αδοξα σε ενα ποταμι 2-3 χλμ πριν το χωριο!!
Για καποιον λογο λιγο πριν το χωριο και ενω εχει μεινει μια ευθεια 2-3 χλμ, το navi σε στριβει αριστερα και σε οδηγει σε εναν αγροτικο δρομο ο οποιος σε καποιο σημειο ειναι πολυ κατηφορικος και μετα απο μια αριστερη στροφη βλεπεις μπροστα σου ενα.. ποταμι να διασχιζει τον δρομο. Ισα που προλαβα να σταματησω!!
Απ'οτι μου ειπε ο Χρηστος την πατησε κι αλλο μελος του forum που πηγε εκει με το navi του αυτοκινητου, μονο που αυτος δεν προλαβε να σταματησει, αλλα ηταν τυχερος και το ποταμι δεν ειχε νερο γιατι ηταν καλοκαιρι!
Για σημανση δεν το συζηταμε..

3M_alexandros
26-02-11, 15:51
Τεράστια ποικιλία έχει και ο Ζανιάς στη Λ. Βουλιαγμένης, έβαλα εγώ εκεί μεταχειρισμένες και είχε τουλάχιστον 25 4άδες από διάφορα μοντέλα, ίσως να λές και λίγες.

Christos 330
04-03-11, 16:01
Μετα απο μια βολτα αστραπη στο μαγαζι του Χρηστου, μπηκαν οι εικονιζομενες ζαντες, οι οποιες μαλιστα ειναι σε αριστη κατασταση με πολυ καλα λαστιχα!
Να ευχαριστησω λοιπον και δημοσια τον Χρηστο- ο οποιος ειναι ενα εξαιρετικο παιδι- για την ασυναγωνιστη προσφορα του!
Φωτο απο τα νεα πατουμενα συντομα αφου πλυθει!

Να σαι καλα ρε αγορινα για τα καλα σου λογια . . .

Ειπαμε εδω μεσα δεν ειμαστε μονο για το πληκρολογιο . . .

Οτι μπορουμε αναμεταξυ μας να γλυτωσουμε ειναι καλο . . .

Ποσο μαλλον σε θεμα ζαντα που σημερα ειναι ειδος πολυτελειας . . .

Κατι τετοιες γνωριμιες σαν και την δικη σου πιστεψε με ειναι αξεχαστη !!!

mixalis
04-03-11, 16:49
Τεράστια ποικιλία έχει και ο Ζανιάς ........

Συμφωνώ αλλά κάπου τα χαλάμε στη ποιότητα και καθως ξέρουμε και θέλουμε όλοι μας στισ κούκλες μας πρέπει να μπαίνει κάτι αν όχι επώνυμο τουλάχιστον ποιοτικό.....thumbthumb