PDA

Επιστροφή στο Forum : Aλλαγη ελαστικων!!!



Nick bmwlover
07-02-11, 19:58
Ηρθε η στιγμη να αλλαξω λαστιχα μιας κ το αμαξακι μου εχει αρχισει να γλυστραει,αρκετα σε μερικα σημεια...:drive:Φοραω τα Sport Contact 3 της Continental,κ εμεινα πολυ ευχαριστημενος,τα Εuforia που ειχε απο τη μανα του που ηταν και ρανφλατ δεν μου αρεσαν πολυ απο θεμα ανεσης...
Απλως θελω να ακουσω κ αλλες αποψεις απο εσας κ γνωμες,ενδεχομενως για κατι καλυτερο,για να αποφασισω τελικα ποια θα βαλω!!!:thanks:

steliose36
07-02-11, 20:31
εγω προσωπικα εχω μεινει πολυυ μα πολυυ ευχαριστημενος απο τα toyo t1r που εχω!!πολυ προσφυση ζεστενονται γρηγορα!!βεβαια ειναι και ******!
για μενα ειναι τα καλυτερα ελαστικα που εχω βαλει μεχρι στιγμης

deepBLUE
07-02-11, 20:38
εγω προσωπικα εχω μεινει πολυυ μα πολυυ ευχαριστημενος απο τα toyo t1r που εχω!!πολυ προσφυση ζεστενονται γρηγορα!!βεβαια ειναι και ******!
για μενα ειναι τα καλυτερα ελαστικα που εχω βαλει μεχρι στιγμης

Και γω αυτα θα εβαζα.

Z4 DCT
07-02-11, 20:54
Τι διασταση φορας Νικολα? :whistle:

Vasilis
07-02-11, 21:01
σορυ για το οφτοπικ...


για να μην ανοιγω κ γω παρομοιο θεμα...να υποθεσω οτι οτι προτεινεται εδω θα κανει κ για το κουβαδακι μου το σμαρτ?

ή να κοιταξω κατι πιο εξειδικευμενο για ενα αμαξακι πολης?

νικολα με συγχωρεις...μπορουμε να λαβουμε κ οι δυο απαντησεις νομιζω...χχεχε

Z4 DCT
07-02-11, 21:07
EEEE ενταξει ειμαι γαιδουρι και χαλαω το θρεντ αλλα που να κρατηθω......



ΕΛΑΤΕ ΑΓΟΡΙ ΔΙΑΛΕΧΤΕ ΜΕΓΕΘΟΣ ΕΧΩ ΑΠ ΟΛΑ....:hystericalbs1::hystericalbs1::hysterica lbs1:


παρακαλω αμα ενοχλει(που θα ενοχλει) να το διαγραψετε....χιχιχιχιχι

z3 2.2
07-02-11, 21:14
Nικολακη....sport contact 3....ξανα ;)
δε κοπαναει,δε θελει 300 αλογα για να ζεστανει και δεν ειναι πολυ μαλακο για να μπαλωναρει στις στροφες + το γεγονος οτι βγαζει και χιλιομετρακια!

Z4 DCT
07-02-11, 21:16
Nικολακη....sport contact 3....ξανα ;)
δε κοπαναει,δε θελει 300 αλογα για να ζεστανει και δεν ειναι πολυ μαλακο για να μπαλωναρει στις στροφες + το γεγονος οτι βγαζει και χιλιομετρακια!

thumbthumb
Θα συμφωνησω απολυτα

Lefteris116
07-02-11, 23:38
Ηρθε η στιγμη να αλλαξω λαστιχα μιας κ το αμαξακι μου εχει αρχισει να γλυστραει,αρκετα σε μερικα σημεια...:drive:Φοραω τα Sport Contact 3 της Continental,κ εμεινα πολυ ευχαριστημενος,τα Εuforia που ειχε απο τη μανα του που ηταν και ρανφλατ δεν μου αρεσαν πολυ απο θεμα ανεσης...
Απλως θελω να ακουσω κ αλλες αποψεις απο εσας κ γνωμες,ενδεχομενως για κατι καλυτερο,για να αποφασισω τελικα ποια θα βαλω!!!:thanks:

T1r νικο αυτα προτεινω και γω.τα φοραει ο αδερφος μου στο δικο του και ειναι κορυφη.βεβαια ισως οχι τοσο απαραιτητα για τα δικα μας αμαξια λιγων ιππων αλλα πολυ καλα.

georgepap
08-02-11, 00:49
Πολυ καλα τα λστιχα που φορουσες αλλα πιστευω πως τα καινουρια pilot sport της
michelin ειναι αλλο πραμα!!!

gant
08-02-11, 00:55
conti3. 2,5 χρόνια, 22000 χλμ και ακόμη σε πολύ κατάσταση

Nick bmwlover
08-02-11, 05:19
Ευχαριστω για τις απαντησεις!!!
Γιαννη εχω βαλει 225/45/17 σε ολα αλλα το ψιλομετανιωσα και σκεφτομαι να βαλω παλι της μαμα διαστασεις εμπρος 205/50/17 και πισω 225/45/17.Δημητρη το να βαλω παλι τα ιδια ειναι απο τις πρωτες σκεψεις μου για τους λογους που ειπες,για αυτο τα εβαλα κ εγω τα ειχα δει στου πατερα μου το 46αρι,αλλα θα κοιταξω και τα toyo,michelin.
Απαντησεις για τον Βασιλη δεν βλεπω ομως:hystericalbs1:

bimmer-corfu
08-02-11, 08:18
πάντως περιμένουμε και τα 3ης γενιάς runflat της bridgestone (3G) που όπως λέει όλος ο ειδικός τύπος στο εξωτερικό που τα δοκίμασε κοπανάνε ελάχιστα παραπάνω απο τα αντίστοιχα συμβατικά.

Στο περίμενε θα μείνω νομίζω, απο πέρσι όλο περιμένω και φως δε βλέπω. Στην Ιαπωνία πάντως τα έχουν... κάνα ομαδικό ταξίδι Ιαπωνία παίζει?:th_Laie_67-1:

optostyle
08-02-11, 08:48
Τα Τ1R ειναι γαμάτα αλλα βγαζουν πολυ θορυβο

Nick bmwlover
08-02-11, 21:58
Λοιπον,μεγαλο τριλημμα :th_Laie_67-1:αναμεσα στα conti3,michelin pilot sport 3,k toyo t1r!!!Θα παω να δω τι παιζει κ σε κανα 2 μαγαζια,κ καπου αλλου και βλεπουμε...

TAZ118!
08-02-11, 22:49
Θα ξαναβαλεις συμβατικα?

Nick bmwlover
08-02-11, 22:51
Μαλλον Τασο,συμβατικα φοραω κ τωρα!!!

TAZ118!
08-02-11, 22:57
Kαι εγω παω σιγα-σιγα για αλλαγη ελαστικων αλλα φοβαμαι να βαλω συμβατικα...Αφενος λογω της ρυθμισης της αναρτησης για RunFlat και αφετερου λογω του οτι με επιασε λαστιχο 2 φορες σε ενα μηνα και το μονο που εκανα ηταν να παω την αλλη μερα να το επισκευασω αφου πρωτα πηγα και καφε και σε ενα παρτυ...Ουτε αλλαγες ρεζερβας στον δρομο,ουτε προχειρες επισκευες με αφρους κλπ ...

Nick bmwlover
08-02-11, 23:28
Θα δω Τασο δεν εχω αποφασισει σιγουρα ακομη...

Lefteris116
09-02-11, 00:00
Τα Τ1R ειναι γαμάτα αλλα βγαζουν πολυ θορυβο

Παντως στου αδερφου μου δεν ακουγεται τιποτα!

bimmer-corfu
09-02-11, 07:56
Kαι εγω παω σιγα-σιγα για αλλαγη ελαστικων αλλα φοβαμαι να βαλω συμβατικα...Αφενος λογω της ρυθμισης της αναρτησης για RunFlat και αφετερου λογω του οτι με επιασε λαστιχο 2 φορες σε ενα μηνα και το μονο που εκανα ηταν να παω την αλλη μερα να το επισκευασω αφου πρωτα πηγα και καφε και σε ενα παρτυ...Ουτε αλλαγες ρεζερβας στον δρομο,ουτε προχειρες επισκευες με αφρους κλπ ...

έτσι είναι...

stef
09-02-11, 09:23
πάντως περιμένουμε και τα 3ης γενιάς runflat της bridgestone (3G) που όπως λέει όλος ο ειδικός τύπος στο εξωτερικό που τα δοκίμασε κοπανάνε ελάχιστα παραπάνω απο τα αντίστοιχα συμβατικά.

Στο περίμενε θα μείνω νομίζω, απο πέρσι όλο περιμένω και φως δε βλέπω. Στην Ιαπωνία πάντως τα έχουν... κάνα ομαδικό ταξίδι Ιαπωνία παίζει?:th_Laie_67-1:

Μα και εσύ περιμένεις...
Ξέρεις γιατί περιμένεις τόσο ε...?
Για να ξεστοκάρουν τα 2G runflat!

bimmer-corfu
09-02-11, 09:31
να παίζει αυτό το σενάριο...
Πάντως δεν υπάρχουν ούτε Ευρώπη ούτε Αμερική ακόμα

stef
09-02-11, 09:34
Πάντως από έρευνα που έκανα στο net παρουσιαστήκαν τον Ιούνιο του 2009...

bimmer-corfu
09-02-11, 09:37
Αλήθεια είναι αυτό, τα έχουν οδηγήσει και περιοδικά σε όλο το κόσμο αλλά η διάθεση στην αγορά δεν έχει ξεκινήσει

stef
09-02-11, 09:53
Τι περιμένουν τότε?

bimmer-corfu
09-02-11, 09:55
έλα ντε...

mixalis
09-02-11, 12:29
Ηρθε η στιγμη να αλλαξω λαστιχα μιας κ το αμαξακι μου εχει αρχισει να γλυστραει,αρκετα σε μερικα σημεια...:drive:Φοραω τα Sport Contact 3 της Continental,κ εμεινα πολυ ευχαριστημενος,τα Εuforia που ειχε απο τη μανα του που ηταν και ρανφλατ δεν μου αρεσαν πολυ απο θεμα ανεσης...
Απλως θελω να ακουσω κ αλλες αποψεις απο εσας κ γνωμες,ενδεχομενως για κατι καλυτερο,για να αποφασισω τελικα ποια θα βαλω!!!:thanks:

......αυτά παθαίνουν όσοι πάνε κομμάτια τα κρύα βράδυα έτσι Νικολάκη?:whistle::whistle::whistle:
πάλι καλά λοιπόν που εκείνο το κρύο βράδυ είχεσ χάλια λάστιχα γιατί θα κλαίγανε πολλοί................:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Nick bmwlover
09-02-11, 15:34
......αυτά παθαίνουν όσοι πάνε κομμάτια τα κρύα βράδυα έτσι Νικολάκη?:whistle::whistle::whistle:
πάλι καλά λοιπόν που εκείνο το κρύο βράδυ είχεσ χάλια λάστιχα γιατί θα κλαίγανε πολλοί................:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

:th_Laie_67-1:Eεε,ενα δικιο το εχεις...:thumbsup:
Τι να κανω ρε Μιχαλη δεν φταιω εγω,δεν κρατιεται ο ασσος,λυσσαει απο μονος του!!!:hystericalbs1:

mixalis
09-02-11, 15:55
:th_Laie_67-1:Eεε,ενα δικιο το εχεις...:thumbsup:
Τι να κανω ρε Μιχαλη δεν φταιω εγω,δεν κρατιεται ο ασσος,λυσσαει απο μονος του!!!:hystericalbs1:

Παλικάρι μου μη τα λες αυτά σε εμένα να τα πεις σε αυτούς που σε είχαν κολλητά από πίσω τους.......thumbthumbthumbthumbthumb
........και ας είχατε μεγάλη(?) διαφορά αλόγων.......:whistle::whistle::whistle::whi stle:

Nick bmwlover
09-02-11, 16:11
Παλικάρι μου μη τα λες αυτά σε εμένα να τα πεις σε αυτούς που σε είχαν κολλητά από πίσω τους.......thumbthumbthumbthumbthumb
........και ας είχατε μεγάλη(?) διαφορά αλόγων.......:whistle::whistle::whistle::whi stle:

:th_Laie_67-1:Το ερωτηματικο Μιχαλη τσαμπα το εβαλες...thumb
Μακαρι να υπηρχε πραγματικα λογος για να το βαλεις:warriorsmiley:,αλλα ισχυουν μονο αυτα που σου ειπα!!!

Vasilis
11-02-11, 11:14
ενημερωτικα:


αλλαξα λαστιχα στο ''κτηνος'' (βλεπε smart :th_Laie_67-1:)

βρηκα καλυτερη τιμη απο ολους τους βουλκανιζατεραδες του λεκανοπεδιου!

παιδι τζιμανι...μου υποσχεθηκε οτι θα μπει κ στο φορουμ μας να κανει προσφορα! thumb


ωστοσο...θελω να ενημερωσω για την προσφορα της Continental!

τοποθετησα τα εν λογω κ οταν ηρθε η στιγμη να πληρωσω κ να φυγω

μου εδωσαν εγγραφως απο το καταστημα ενα χαρτι το οποιο συνοδευε εγγυηση του ελαστικου για δυο χρονια....και...


ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ σε περιπτωση κλαταρισματος απο οποιαδηποτε αιτια,

ερχεται πλατφορμα κ σε παει στο πλησιεστερο βουλκανιζατερ για επισκευη ή αντικατασταση ελαστικου (ισχυος 2 ετων κ αυτη η προσφορα)


Ενημερωθηκα οτι ισχυει αυτη η προσφορα απο την conti σε ΟΛΑ τα αυτοκινητα που ΔΕΝ εχουν ρεζερβα...ετσι σε περιπτωση ζημιας σε εξυπηρετουν ΔΩΡΕΑΝ για δυο ολοκληρα ετη!


ενημερωτικα για οσους προβουν σε αγορα ελαστικων!:thumbsup:

Z4 DCT
11-02-11, 11:17
ενημερωτικα:


αλλαξα λαστιχα στο ''κτηνος'' (βλεπε smart :th_Laie_67-1:)

βρηκα καλυτερη τιμη απο ολους τους βουλκανιζατεραδες του λεκανοπεδιου!

παιδι τζιμανι...μου υποσχεθηκε οτι θα μπει κ στο φορουμ μας να κανει προσφορα! thumb


ωστοσο...θελω να ενημερωσω για την προσφορα της Continental!

τοποθετησα τα εν λογω κ οταν ηρθε η στιγμη να πληρωσω κ να φυγω

μου εδωσαν εγγραφως απο το καταστημα ενα χαρτι το οποιο συνοδευε εγγυηση του ελαστικου για δυο χρονια....και...


ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ σε περιπτωση κλαταρισματος απο οποιαδηποτε αιτια,

ερχεται πλατφορμα κ σε παει στο πλησιεστερο βουλκανιζατερ για επισκευη ή αντικατασταση ελαστικου (ισχυος 2 ετων κ αυτη η προσφορα)


Ενημερωθηκα οτι ισχυει αυτη η προσφορα απο την conti σε ΟΛΑ τα αυτοκινητα που ΔΕΝ εχουν ρεζερβα...ετσι σε περιπτωση ζημιας σε εξυπηρετουν ΔΩΡΕΑΝ για δυο ολοκληρα ετη!


ενημερωτικα για οσους προβουν σε αγορα ελαστικων!:thumbsup:



Μπραβο Βασιλη πολυ καλη κινηση και πολυ καλη προσφοραthumbthumbthumb

Nick bmwlover
01-03-11, 13:42
Σημερα,αφου πρωτα εισεπραξα το δωρακι μου απο την BMW Σιττας-Φλασκης τους οποιους ευχαριστω για αλλη μια φορα το οποιο κερδισα απο την κοπη της πιτας,εμπαξα εν συνεχεια τελικα δυαδα λαστιχαρες Continental sport contact 3 205/50/17 στα 290 ευρω,και τα μπροστινα 225/45/17 της ιδιας μαρκας που ειχα τα γυρισα πισω,οπως ηταν και η μαμα διαστασεις,μιας κ ηταν σε πολυ καλη κατασταση κ το μεγαλο μου θεμα ηταν να αλλαξω βασικα τα πισω!!!Τωρα ειμαι κομπλε κ πολυ ευχαριστημενος!!!

john
01-03-11, 15:43
καλοριζικο νικολα. η σωστη διασταση πλεον. μηπως σου πιασαν τον κ..ο στην τιμη?

hades7
01-03-11, 16:29
[QUOTE=Vasilis;135932]ενημερωτικα:


αλλαξα λαστιχα στο ''κτηνος'' (βλεπε smart :th_Laie_67-1:)

βρηκα καλυτερη τιμη απο ολους τους βουλκανιζατεραδες του λεκανοπεδιου!

παιδι τζιμανι...μου υποσχεθηκε οτι θα μπει κ στο φορουμ μας να κανει προσφορα! thumb


ωστοσο...θελω να ενημερωσω για την προσφορα της Continental!

τοποθετησα τα εν λογω κ οταν ηρθε η στιγμη να πληρωσω κ να φυγω

μου εδωσαν εγγραφως απο το καταστημα ενα χαρτι το οποιο συνοδευε εγγυηση του ελαστικου για δυο χρονια....και...


ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ σε περιπτωση κλαταρισματος απο οποιαδηποτε αιτια,

ερχεται πλατφορμα κ σε παει στο πλησιεστερο βουλκανιζατερ για επισκευη ή αντικατασταση ελαστικου (ισχυος 2 ετων κ αυτη η προσφορα)


Ενημερωθηκα οτι ισχυει αυτη η προσφορα απο την conti σε ΟΛΑ τα αυτοκινητα που ΔΕΝ εχουν ρεζερβα...ετσι σε περιπτωση ζημιας σε εξυπηρετουν ΔΩΡΕΑΝ για δυο ολοκληρα ετη!


ενημερωτικα για οσους προβουν σε αγορα ελαστικων!:thumbsup:[/Q\
την επομενη φορα βασιλη σκεψου yokohama s drive η toyo t1r αυτα φοραω τωρα και εγω

merbeind
01-03-11, 16:48
Ειμαι και εγω για αλλαγη στο z και σε φιλο λαστιχα που πηγα αναμεσα σε continental και michelin με συμβουλεψε.Τιμη ακριβως ιδια απλα μου ειπε οτι σαν λιγο πιο καινουργιο τα michelin ειναι με μικρη διαφορα καλυτερα

Nick bmwlover
02-03-11, 21:08
καλοριζικο νικολα. η σωστη διασταση πλεον. μηπως σου πιασαν τον κ..ο στην τιμη?

Γιαννη στα Τρικαλα που κοιταξα σε μαγαζι με πολυ καλες τιμες σε σχεση με αλλους εβγαιναν στα 300...

john
02-03-11, 21:12
σε μαγαζι που μας ''εξυπηρετει'' στο μοσχατο,μου ειχε πει 520 η τετραδα!

john
02-03-11, 21:12
σε μαγαζι που μας ''εξυπηρετει'' στο μοσχατο,μου ειχε πει 520 η τετραδα!

Nick bmwlover
02-03-11, 21:25
σε μαγαζι που μας ''εξυπηρετει'' στο μοσχατο,μου ειχε πει 520 η τετραδα!

Στο Μοσχατο τα εβαλα,εχεις π.μ!!!