PDA

Επιστροφή στο Forum : ebay?



kwstakhs_Z4
07-02-11, 16:19
καλησπερα παιδες......
θελω να παρω κατι απο ebay......το θεμα μου ειναι οτι το βρηκα στην ιταλια αυτο που θελω...και στο ευρωπαικο ebay αλλα και στο αμερικανικο....

η ερωτηση μου ειναι η εξης...το αντικειμενο αυτο λεει οτι ειναι απο ιταλια...τοποθεσια αντικειμενου ιταλια.....

αλλα επειδη το ειδα και στο αμερικανικο το ιδιο δεν πιστευω να μην ερθει απο ευρωπη ε? το λεω αυτο για να μην μου κατσουν και τελωνεια μετα....

καποιος που να ξερει σιγουρα ας μου απαντησει μην το πληρωνω διπλα μετα...

:thanks:

bill_m3
07-02-11, 16:46
Σε αυτό μόνο ο πωλητής μπορεί να σου απαντήσει.

Ερώτηση..
Γιατί δεν το παίρνεις από το Ιταλικό???

NickE60
07-02-11, 16:57
στο Αμερικάνικο δεν γράφει χώρα προέλευσης αντικειμένου Ιταλία? Το ίδιο πραγμα είναι, απλά όταν μπαίνεις από ebay.com το σύστημα θεωρεί πως βλέπεις την αγγελία απο την Αμερική..

Vasilis
07-02-11, 17:02
θα κοιτας παντα που δειχνει location του πωλητη!

απο οπου κ να το παρεις...απο το location θα σταλει!...

μπορει να δειχνει αμερικη κ η τοποθεσια του πωλητη να ειναι χογκ κογκ!


δεν παιζει κανενα ρολο η αμερικη....απο χ.κ θα ερθει!

kwstakhs_Z4
07-02-11, 17:09
Σε αυτό μόνο ο πωλητής μπορεί να σου απαντήσει.

Ερώτηση..
Γιατί δεν το παίρνεις από το Ιταλικό???

απο το ιταλικο θα το παρω...απλα εχω ψιλο μπερδευτει....και επειδη το βρηκα απο τον ιδιο και στο αμερικανικο και στο ιταλικο και στο ευρωπαικο σκαλωσα λιγο....

και ηθελα καποιος να μου πει με σιγουρια οτι αν το παρω θα ειμαι οκ γιατι δεν σκαμπαζω και πολλα απο αυτα........

παντως απο το ιταλικο θα κανω την παραγγελεια.....απλα ηθελα καποιος να μου πει με σιγουρια γιατι αυτο κανει 250 μην μου ερθει κανα 500αρι....

kwstakhs_Z4
07-02-11, 17:10
θα κοιτας παντα που δειχνει location του πωλητη!

απο οπου κ να το παρεις...απο το location θα σταλει!...

μπορει να δειχνει αμερικη κ η τοποθεσια του πωλητη να ειναι χογκ κογκ!


δεν παιζει κανενα ρολο η αμερικη....απο χ.κ θα ερθει!

α οκ τοτε! αυτουνου η τοποθεσια λεει aprilia italia

bill_m3
07-02-11, 17:11
Βάλε το link!!

kwstakhs_Z4
07-02-11, 17:14
https://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPII.dll?ViewItem&item=260731019920

PANOS-E60
07-02-11, 17:16
Τα παιδιά παραπάνω το εξήγησαν. Αν το αντικείμενο ταξιδ΄΄εψει από την Αμερική (ή από την Κίνα ...) θα πληρώσεις τελωνείο. Αν ταξιδέψει από Ιταλία (ή από Γερμανία ...) δεν θα πληρώσεις. Αρα κοιτάς το location του πωλητή και ησυχάζεις.

bill_m3
07-02-11, 17:16
Ιταλός είναι χεχεχεχ

Από Ιταλία έρχεται, δεν πληρώνεις τίποτα επιπλέον!!

kwstakhs_Z4
07-02-11, 17:19
ok παιδες λυθηκε το θεμα....απλα δεν εχω ξανα παραγγειλει τπτ και δεν ξερω καθολου

σας ευχαριστω πολυ ολους!

strof
18-08-11, 09:03
Θελω να αγορασω 4 πραγματα απο τον ιδιο πωλητη. Πως το κανω για να πληρωσω μονο μια φορα μεταφορικα και οχι και για τα 4 ξεχωριστα?

PANOS-E60
18-08-11, 09:04
Θελω να αγορασω 4 πραγματα απο τον ιδιο πωλητη. Πως το κανω για να πληρωσω μονο μια φορα μεταφορικα και οχι και για τα 4 ξεχωριστα?

Στείλτου mail.

strof
18-08-11, 09:18
Του εστειλα, αλλα ειναι τα Γερμανικα στην μεση. Του εστειλα μεσω μεταφρασης google (αναθεμα κι αν καταλαβε τι του ελεγα) και την απαντηση του την μεταφρασα παλι και δεν βγαινει νοημα. Αν αγορασω το καθε αντικειμενο ξεχωριστα με χρεωνει και τα μεταφορικα του, μηπως αν το δει απο μονος του θα μου γυρισει τα παραπανω μεταφορικα?

PANOS-E60
18-08-11, 09:23
Του εστειλα, αλλα ειναι τα Γερμανικα στην μεση. Του εστειλα μεσω μεταφρασης google (αναθεμα κι αν καταλαβε τι του ελεγα) και την απαντηση του την μεταφρασα παλι και δεν βγαινει νοημα. Αν αγορασω το καθε αντικειμενο ξεχωριστα με χρεωνει και τα μεταφορικα του, μηπως αν το δει απο μονος του θα μου γυρισει τα παραπανω μεταφορικα?

Παίζεται ... γιά Γερμανό. Δεν βρίσκεις καλύτερα κάποιον να σε βοηθήσει στα γερμανικά ? Αλλιώς, δοκίμασε να του γράψεις αγγλικά, συνήθως τα πιάνουν.

strof
18-08-11, 09:28
Hallo,

Sie brauchen bei mir nur einmal Versandkosten zu bezahlen,egal wieviele Artikel sie kaufen.Nur die Käufe noch nicht abschloeßen,damit ich die Höe der Versandkosten auch noch abändern kann.Also nach den Kauf etwas abwarten ok.


Αυτο μου εστειλε, αν μπορουσε καποιος φιλος να βοηθησει?? 850csi??

fanisk
18-08-11, 09:37
Αυτο μου εστειλε, αν μπορουσε καποιος φιλος να βοηθησει?? 850csi??

Απο οτι καταλαβαινω ειστε ενταξει, θα πληρωσεις 1 φορα μεταφορικα χωρις να παιζει ρολο ποσα θα παρεις. Θα το δεις και στο checkout, αν δεν ειναι ενταξει μη πατησεις ok.

Stathis
18-08-11, 09:50
οταν κανεις μεταφραση απο ξενη γλωσσα να επιλεγεις να γινει στα αγγλικα, διοτι εκει το google ειναι πιο ακριβες...
αν επιλεξεις απο σουαχιλι σε κινεζικα μαλλον δεν θα βγαλεις ακρη.

ετσι ο ανθρωπος αναφερει τα εξης:

You need to pay me for postage costs only once, no matter how many items it purchases kaufen.Nur not abschloeszlig s, so that I can modify Houmle the shipping costs too. So wait after buying something ok.

στα σημεια που δεν βγαινει νοημα, προφανως η γραμματοσειρα σου εφαγε τους γερμανικους τονους.

οποτε χτυπας αυτα που θες και περιμενεις απο τον πωλητη να διορθωσει την τιμη των μεταφορικων.

επισης μπορεις να κανεις "request total", και με αυτον τον τροπο το βλεπει και το προσαρμοζει...