PDA

Επιστροφή στο Forum : Carburetor Project



Jimmakos
07-02-11, 09:17
Ναι καλά διαβάσατε :th_Laie_67-1:

Στο θέμα μας τώρα, λοιπόν ας υποθέσουμε οτι έχουμε έναν κινητήρα 318is 16v με τους 2πλους εκκεντροφόρους!
Μας αποδίδει αβάδιστα 140hp!
Καταργούμε λάμδα, εγκέφαλο, αισθητήρες, μπέκ και πάσης φύσεως ηλεκτρονικό εξάρτημα απο τον κινητήρα και φτιάχνουμε τα απαραίτητα πλακάκια για να πατήσουν ή webber 48mm ή Dellorto καρμπυρατέρ.
Αυτά τα μοτέρ έχουν ήδη πολλαπλασιαστή και διανομέα οπότε δεν μας χρειάζεται τέτοια προσθήκη, αλλά και να χρειάζεται λόγο ότι το αβάνς το ρυθμίζει ο εγκέφαλος βάζεις εξωτερικό διανομέα (πχ μια βάση και δίνεις κίνηση με ιμάντα απο τον στρόφαλο) και ρυθμίζεις το αβάνς σου!
Με το σκεπτικό ότι καταργούμε τον καταλύτη ή βάζουμε έναν αγωνιστικό να κερδίσουμε δύναμη, μελλοντικά τραβάμε και έναν υπερκιβυσμό, κατεβάζουμε καπάκι για συμπίεση και αγριεύουμε λίγο τους εκκεντροφόρους
Τι κερδίζουμε?

Θα μου πείς πάρε ένα έτοιμο βανάτο ρε φίλε τι μπλέκεις, θέλω να μπλέξω γιατί θέλω να ξαναζήσω αυτό το "κροτάλησμα" στα αυτιά μου και ΔΕΝ θέλω injection! Όσο οτι θα πίνει κάτι παραπάνω το ξέρω ήδη αλλά τουλάχιστον έχω βαρύ πόδι εκεί που χρειάζεται και ελαφρύ εκεί που χρειάζεται!
Περιμένω εν αγωνίως τις γνώμες σας!
Τώρα σε τι καρότσα θα μπούν όλα αυτά θα δείτε όπου να ναι! :thumbsup:

Jimmakos
13-02-11, 21:23
Έλα παιδάκια κάποιος βετεράνος να ξέρει?!

z3 2.2
13-02-11, 21:59
αυτο που θες ειναι σα να προσπαθεις να βαλεις την οδοντοπαστα πισω στο σωληναριο!!!

Ποιος ο λογος καλο μου παιδι να κανεις κατι τετοιο???
Και δεν νομιζω να βρεθει και καποιος τεχνιτης να αναλαβει τετοιο εγχειρημα

Jimmakos
13-02-11, 22:01
Απο τεχνίτη δεν περιμένω.... Κανείς δεν ασχολείται.... Εγώ θα το κάνω!

θεωρητικά θα κερδίσω ροπή, θα αναπνέει καλύτερα ο κάθε κύλινδρος, θα κάνω ότι ρυθμίσεις θέλω όποτε θέλω και όπως θέλω απλά με ένα κατσαβιδάκι και όχι με λάπτοπ και 1000άρικα στον μάστορα να πειράξει τον εγκέφαλο..... thumb

z3 2.2
13-02-11, 22:09
με τι γνωσεις θα τα κανεις ολα αυτα?
με τι γνωσεις θα ρυθμισεις δυο διπλα
και πως θα κανεις τον διανομεα να παιρνει κινηση απο τροχαλια στροφαλου με ιμαντα....
νομιζω οτι δεν τα εχει σκεφτει και πολυ καλα

Δας Ι ρεστ μαϊ κεϊς

Jimmakos
13-02-11, 22:11
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

You will see! :whistle: :thumbsup:

Η τρέλα δεν πήγε στα βουνά ήρθε πάνω μου!

manos
13-02-11, 22:19
δεν γινονται αυτα μητσαρα!!το μονο που θα καταφερεις ειναι χαλασεις ενα ομορφο μοτερακι...φιλικα παντα ετσι thumb

Jimmakos
13-02-11, 22:19
Edit: θα χε κολλήσει και τώρα είδα την απάντησή σου.....

Λοιπόν που είναι το δύσκολο? Μια βάση να πατήσει ο διανομέας που σε φυσιολογικές συνθήκες παίρνει κίνηση απο τον εκκεντροφόρο.
Ρυθμίσεις? 3 όλες και όλες
1) Αβάνς στον διανομέα
2) Ζιγκλέρ αέρα
3) Ζιγκλέρ καυσίμου

Jimmakos
13-02-11, 22:22
δεν γινονται αυτα μητσαρα!!το μονο που θα καταφερεις ειναι χαλασεις ενα ομορφο μοτερακι...φιλικα παντα ετσι thumb

Αν όχι αυτό το μοτέρ κοιτάω και άλλο απλά το είπα ενδικτικά φίλε μου ;)

Όσο για γνώσεις απο 2πλά ξέρω αρκετά, με αυτά μεγάλωσα :original:

takis1983
13-02-11, 22:35
φιλε μου δεν ειναι καθολου απλα τα πραματα! πολλοι παραμετροι που μπορει να μην τους δωσεις σημασια μπορει να σε βαλουν σε ασχημους μπελαδες! πχ οι αυλοι θα πρεπει να ειναι ακριβως ισοι, αρα μαλλον κ χειροποιητοι (σε περιπτωση πολλων καρμπυρατερ), αναλογα με το/τα μεγεθος/η του καρμπυρατερ κ το που θες να δεινει αλλα κ το που εχουν σχεδιαστει οι εκκεντροφοροι να δινουν θα πρεπει να εχουν το αναλογο μηκος κ διαμετρο.. θα πρεπει να βαλεις πλακακια στους αυλους που δεν περναει η θερμοκρασια στο καρμυρατερ.. να τα ρυθμισεις πααααααρα πολυ καλα με μηχανιμα.. θα σου κανουν κ καμια υπερχειλιση κ θα ξενερωσεις στη καλυτερη κ στη χειροτερη θα κανει καμια υδραβληκη κ θα παρεις καμια μπιελα στο χερι η μπορει κ να φουτωσεις.. κτλ κτλ κτλ
κ σκεψου οτι δεν υπολογισαμε ουτε την πολλαπλη εξαγωγης, ουτε τους εκκεντροφορους της κτλ κτλ! συμβουλη΄μου ειναι αν θες τοοσο πολυ να την κανεις αυτη τη μετατροπη ειναι να αντιγραψεις μια επιτυχιμενη τετοια μετατροπη απο αλλο αμαξι με ακριβως τον ιδιο κινητηρα,οχι απ οπου να ναι!! απο την αλλη μπορει να μπλεξεις τοοσο ασχημα που μπορει να σε συμφερει να παρεις αλλο κινητηρα μεγαλυτερο κ να τον κουμπωσεις πανω κατευθειαν..

Jimmakos
13-02-11, 22:48
Ακριβώς όπως τα λές είναι ριψοκίνδυνο αλλά αν πετύχει.....................

Δεν ξέρω κάποιο BMW μοτέρ να είχε 2πλά καρμπυρατέρ φίλε μου, τα 2002 νομίζω είχανε αλλά που να βρείς τέτοιο μοτέρ πλέον,
Αν έβρισκα τέτοιο μοτέρ θα το άνοιγα ολόκληρο και θα το έφτιαχνα απο την αρχή, χρόνο έχω άπλετο μπροστά μου να το τελειοποιήσω, δόξα τον Θεό έχω το 34άρι του πατέρα μου (πλέον του το έκανα δώρο όπως λέω στην υπογραφή :th_Laie_67-1: ) και το παπάκι για να μετακινούμαι.....

dblade
13-02-11, 22:49
Γιατι δεν βαζεις ενα μοτερ απο 2002 με 2 διπλα να εισαι τσιλικος και θες να πεδευτεις?https://www.car.gr/parts/view/1212539/

https://www.car.gr/parts/view/686569/

Jimmakos
13-02-11, 22:54
Αυτά κοιτούσα τώρα thumb

Να ρωτήσω όμως, σασμάν κλπ ταιριάζουν σε πιο καινούριες καρότσες? Ή πρέπει να βάλω μοτέρ, σασμάν, διαφορικό, κεντρικό κλπ απο 2002?

dblade
13-02-11, 23:00
Nομιζω μονο απο 2002 αλλα δεν ξερω αν σε ε30 μπαινουν οι πρεπει να πειραξεις βασεις κτλ. Σε ε21 μπαινουν σχεδον σιγουρα.

m-power_01
14-02-11, 02:53
Δημητρη ασε τα Μ10 και τα 2002... πας να μπλεξεις σε περιεργα χωραφια!
Ενα Μ10 μπορει να βγαλει ακομα και κοντα 200 αλογα... αλλα δεν θες να ξερεις το κοστος. Μιλαμε για να ειναι αξιοπιστο και να δουλευει.
Αλλα μετα γινεσαι θυμα του καθε παλιατζη και του καθε ''παρανομου εμπορακου'' που σε παταει στον λαιμο γιατι ξερει οτι αυτο που εχει σπανιζει... Ψαξε να βρεις 5αρι σασμαν για 2002 ακου τιμη και μετα μου λες.
Εχω δει και εχω συμμετασχει σε ανακατασκευες 2002 ιστορικα, αγωνιστικα οτι θες...
Αφησε το

oldcarskickass
14-02-11, 12:30
Απο τεχνίτη δεν περιμένω.... Κανείς δεν ασχολείται.... Εγώ θα το κάνω!

θεωρητικά θα κερδίσω ροπή, θα αναπνέει καλύτερα ο κάθε κύλινδρος, θα κάνω ότι ρυθμίσεις θέλω όποτε θέλω και όπως θέλω απλά με ένα κατσαβιδάκι και όχι με λάπτοπ και 1000άρικα στον μάστορα να πειράξει τον εγκέφαλο..... thumb


Το ΜΟΝΟ σίγουρο είναι ότι αν δεν κάνεις ένα μοτέρ κανίβαλο δεν θα κερδίσεις ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα, ούτε αναπνοή ούτε εκπνοή.

Για παράδειγμα δες μόνο το βύθισμα και την διάρκεια των εκκεντροφόρων ενός συντηρητικού καρμπυρατεράτου μοτέρ και σύγκρινέ τα με του ψεκαστού is.

Στο καρμπυρατεράτο θα δεις ότι η διάρκεια (μοίρες) είναι τεράστια σε σχέση με ίδιας ειδικής ισχύς ψεκαστό και αυτό γιατί για να λάβει χώρα το intake event Στο καρμπυρατέρ ΠΡΕΠΕΙ να ανοίξει η βαλβίδα, αλλιώς καύσιμο ΔΕΝ τραβιέται.

Δλδ στο καρμπυρατέρ για να λειτουργήσει το μοτέρ βασίζεται σε αδρανειακά φαινόμενα, ενώ με το Injection έχεις απείρως καλύτερη παραμετροποίηση, το οποίο σου δίνει ΚΑΙ άλογα ΚΑΙ οικονομία.

Επίσης η αεριοποίηση και η ανάμειξη του καυσίμου στο καρμπυρατέρ είναι (χοντρά χοντρά) 2 τάξεις μεγέθους κάτω από ένα σωστά συντηρημένο Injection. Δλδ πληρώνεις καύσιμο που το πετάς και άλογα δεν γίνεται κιόλας.

Χώρια που τα διπλά πρέπει κάθε τόσο να τα συντηρείς (αρμονικότητες υποπιέσεις, βίδες κτλ).

spar@
14-02-11, 17:23
ρε παιδια γιατι να πηγαινουμε πισω? εχω ακουσει για μετατροπες απο καρμπυρατερ σε ιντζεκτιον αλλα το αναποδο οχι... αν θες καρμπυρατερ γιατι δεν παιρνεις ενα καρμπυρατερατο να το φτιαξεις???
γιατι δεν φτιαχνεις το is τετραπεταλουδο με εκκεντροφορους και αγραφο εκει να δεις πανηγυρι απο ηχο και απο γκαζι...

Jimmakos
14-02-11, 23:41
Μα να κάνω όποιο μοτέρ θα πάρω 4πετάλουδο/6πετάλουδο injection δεν έχω τέτοιο πρόβλημα....

Το πρόβλημά μου είναι οτι μπαίνει στην μέση το λούφτ και με "περιορίζει" ο εγκέφαλος, μου φένεται κάπως "απόλυτο" δηλαδή έτσι δουλεύει σ'αρέσει δεν σ'αρέσει.....
Άμα πχ το έχω συνδεδεμένο και το λύσω απο την εισαγωγή "παρταλιάζει" το μοτέρ.... Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό που είναι ήδη συνδεδεμένο.....
Θα προτιμούσα έναν άγραφο να τον φέρω στα μέτρα μου παρά να πειράζω τον μαμά εγκέφαλο..... Εδώ σκέφτομαι αν πάω σε άγραφο να τον κάνω με επιλογέα, οικονομική/σπόρ/racing οδήγηση (δεν ξέρω πως λέγεται αυτό το σύστημα απλά μου αρέσει σαν ιδέα και σαν εξάρτημα....)

Δηλαδή πάει στράφη αυτό το όνειρο....... Αχ..... :crying:

m-power_01
14-02-11, 23:43
Το πρόβλημά μου είναι οτι μπαίνει στην μέση το λούφτ!
Άμα πχ το έχω συνδεδεμένο και το λύσω απο την εισαγωγή "παρταλιάζει" το μοτέρ.... Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό που είναι ήδη συνδεδεμένο.....


αφου αν το βγαλεις απο την εισαγωγη και το εχεις μπριζωμενο διαβαζει μιδενικη ροη αερα. αρα σου κοβει καυσιμο

spar@
14-02-11, 23:49
ααα ρε καταραμενα λουφτ... βαλε αγραφο να κανεις οτι θες!!! και ασε τα καρμπυρατερ!

Dimzan
14-02-11, 23:53
ενας αγραφος με το λαπτοπ σου παρεα ειναι η καλυτερη λυση.

σιγουρο μικροτερο κοστος απο την μετατροπη σε καρμπυρατερ.

εγω αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι σου τη σπανε τα ηλεκτρονικα, απο την αποψη οτι αν παθει κατι πρεπει να πηγαινεις στο συνεργειο και να στο φτιαξει ο μαστορας στον υπολογιστη του.

Απ οτι φαινεται προτιμας το κατσαβιδιασμα μονος σου. Θα χαρακτηριζα τον αγραφο με λαπτοπ ως το συγχρονο κατσαβιδιασμα. Ουτε να ρυθμιζεις ζιγκλερ, ουτε υπερχειλισεις, αντε να φτιαξεις υποπιεσεις κλπ κλπ.

Σκεψου να μπορεις να φτιαξεις μιγματα-αβανς σε ζωντανο χρονο χωρις να χρειαζεται να σβησεις τον κινητηρα, να ανοιξεις καπω και να κατσαβιδιασεις τα καρμπς.

Εμενα τουλαχιστο η ιδεα αυτη με εθιζει, απλα δεν εχω αμεσες βλεψεις σε tuning οποτε δεν εχω ασχοληθει :)



Οταν βαλεις τον αγραφο πετας και εκκεντρα-4πεταλουδο και μας χαιρετας αφ υψηλου (οπως θα σε χαιρεταει και ο βενζινας σου )



edit Με προλαβαν :p

m-power_01
14-02-11, 23:55
ααα ρε καταραμενα λουφτ... βαλε αγραφο να κανεις οτι θες!!! και ασε τα καρμπυρατερ!

αγραφο ειναι το κεφαλι σου εσενα...:th_Laie_67-1:

Δημητρη αυτα τα προτζεκτ τρωνε χρημα...
Αν θες να το συζηταμε ετσι υποθετικα, να γραψουμε 400 σελιδες δεν εχω κανενα προβλημα.

Αν το σκεφτεσαι σοβαρα οφειλω να στο πω με ολο το θαρρος , αστο...ανοιγεις ιστοριες δαπανηρες.

spar@
15-02-11, 00:35
να τες και οι προσωπικες επιθεσεις.... να τα μας....:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

δημητρη βαλε αγραφο με 500ευρο βρισκεις μεταχειρισμενο και ασε εδω περα τον mpower_01 να βαζει οθονες και γουφερ και ρανταρ!!!!!!!εχει καταλαβει οτι δεν τραβαει ουτε στην κατηφορα και το χει ριξει στο λουκ τρομαρα του!!!!:shok::whistle:

spar@
15-02-11, 00:45
σοβαρα τωρα ομως ανοιγεις δουλειες.... προσωπικη μου αποψη αν και ειμαι λατρης της βελτιωσης τετοια πραγματα τα κανεις σε δυο περιπτωσεις μονο αν το αυτοκινητο που θες να φτιαξεις δεν εχει αλλες λυσεις δηλαδη 106-σαξο-εβο-sti οπου κρατας το μοτερ και αρχιζεις και παιζεις ή αν θες να κανεις αγωνιστικο αναβασεων-dragster οπου παιζουν ρολο τα κυβικα επειδη μαλλον δεν εχεις ουτε τετοιο αμαξι ουτε θες κατι τετοιο γιατι να ξεκινισεις να σπαταλας ασκοπα λεφτα και να μην βρεις ενα μοτερακι περισσοτερων κυβικων που εχει πολλες επιλογες και θα σου ρθουν πιο φθηνα ετοιμα εργοστασιακα αλογα και αν θες να το ανεβασεις κιαλλο θα ναι πιο ευκολο???
ναι καταλαβαινω οτι θες να ασχοληθεις... βαλε εναν αγραφο και ασχολησου, απλα σου λεω οτι αν βαλεις τετραπεταλουδο θα θες και εκκεντροφορους αν βαλεις εκκεντροφορους θα θες να φτιαξεις καπακι, με ροικες, με ενισχυμενα ελατηρια βαλβιδων με βαλβιδες με συμπιεσεις κλπ αν φτιαξεις συμπιεσεις και στροφαρεις θες εμβολα και μπιελες αν τα βγαλεις ολα αυτα εε δεν θα ελαφρωσεις τον στροφαλο , δεν θα βαλεις ενα καλο δισκοπλατο δεν θα ελαφρωσεις ολες τις τροχαλιες? δεν θα φτιαξεις εξατμιση?? εε θα χεις βγαλει οσα αλογα εχει το 2800cc!!

m-power_01
15-02-11, 01:03
Τωρα μίλησες σωστα... σταθηκες στο υψος των περιστασεων βοηθέ

Jimmakos
15-02-11, 10:30
Ωραία λοιπόν....

Να πάμε σε ένα 6κύλινδρο κατευθείαν με άγραφο?
Βασικά θα χω carputer μέσα οπότε ενα καλώδιο OBD στο PC και κάνω ότι θέλω όποτε το θέλω.
Όπως είπε και ο φίλος ναι είμαι λίγο "άρρωστος" με το κατσαβίδιασμα, αλλά μπορεί να μην ήμουν καλός με τα γράμματα αλλά τα "παίρνω" πολύ εύκολα, αν μου δείξει κάποιος πως τα προγραμματίζουν μετά τα κάνω όλα μόνος μου, αν είχα γρυλάκι θα κατέβαζα το μοτέρ μου ήδη και θα το έφτιαχνα, τέτοια τρέλα!

ziaba
15-02-11, 13:23
για να το κάνεις 4πεταλούδο κ κατάργησεις το λουφτ ένα πρόγραμμα alpha/n θα σε βοηθούσε πολύ

Jimmakos
15-02-11, 22:29
Ή ένας άγραφος.........

Stefanos_Cool
15-02-11, 23:44
Το είχα κάνει πριν πολλά χρόνια σε gtv 2,5 ...

πολλά λεφτά, πολλές ώρες δουλειάς...

και το αποτέλεσμα, ποτέ δεν δούλεψε σωστά.

Κάνε το κέφι σου συζητώντας το εδώ με τα παιδιά όσο θες, προς Θεού όμως μην ξεκινήσεις τέτοια διαδικασία, εκτός αν σου περισσεύει κανα πεντοχίλιαρο (και λίγα λέω) για πέταμα, τότε πάω πάσο.

Τα παραπάνω στα λέω με όλο το θάρρος και βάσει κουβέντας που είχαμε κάνει προ ημερών στο γραφείο μου.

Jimmakos
16-02-11, 00:27
5000? :shok:

Επειδή έχουμε συζητήσει πριν λίγο καιρό ξέρεις οτι δεν σκέφτομαι άμεσα κάποια μετατροπή....
Δόξα τον Θεό μπαίνω σιγά σιγά σε μια σειρά απλά είμαι άνθρωπος που θέλω να ξέρω πριν επιχειρήσω κάτι παρά να τρέχω τελευταία στιγμή......

Υ.γ. Στέφανε μίλα άνετα όπως και ο καθένας δεν παρεξηγούμαι... Για αυτό ρωτάω για να μαθαίνω και να βελτιώνω συνεχώς τις γνώσεις μου!

Stefanos_Cool
16-02-11, 11:22
5000? :shok:

Επειδή έχουμε συζητήσει πριν λίγο καιρό ξέρεις οτι δεν σκέφτομαι άμεσα κάποια μετατροπή....
Δόξα τον Θεό μπαίνω σιγά σιγά σε μια σειρά απλά είμαι άνθρωπος που θέλω να ξέρω πριν επιχειρήσω κάτι παρά να τρέχω τελευταία στιγμή......

Υ.γ. Στέφανε μίλα άνετα όπως και ο καθένας δεν παρεξηγούμαι... Για αυτό ρωτάω για να μαθαίνω και να βελτιώνω συνεχώς τις γνώσεις μου!

χεχε...οκ, επίσης αν θέλεις ρώτα και το Δρόσο για την σχετική μετατροπή να στο επιβεβαιώσει...

Jimmakos
16-02-11, 22:55
Σε πιστεύω φίλε μου.....

ποοοο με τόσα χρήματα βάζω το μοτέρ απο το δικό σου (κρυφή καψούρα χεχεχε) και κάθε μήνα αλλάζω λάστιχα!

Stefanos_Cool
17-02-11, 01:30
Σε πιστεύω φίλε μου.....

ποοοο με τόσα χρήματα βάζω το μοτέρ απο το δικό σου (κρυφή καψούρα χεχεχε) και κάθε μήνα αλλάζω λάστιχα!

Τώρα που είπες λάστιχα, έχω μια τετράδα μαζί με τις ζάντες (εργοστασιακές). Αν σου κάνουν έλα να πιούμε καφέ και να τις φορτώσουμε. ;)

Το μοτέρ θα είναι διαθέσιμο σε λίγο καιρό αν τελικά την κρατήσω. :original:

m-power_01
17-02-11, 01:35
Τώρα που είπες λάστιχα, έχω μια τετράδα μαζί με τις ζάντες (εργοστασιακές). Αν σου κάνουν έλα να πιούμε καφέ και να τις φορτώσουμε. ;)



κουτι του καθονται. Ειναι κοινα τα καρε-οφσετthumb

Jimmakos
17-02-11, 10:24
Τώρα που είπες λάστιχα, έχω μια τετράδα μαζί με τις ζάντες (εργοστασιακές). Αν σου κάνουν έλα να πιούμε καφέ και να τις φορτώσουμε. ;)

Το μοτέρ θα είναι διαθέσιμο σε λίγο καιρό αν τελικά την κρατήσω. :original:

Θα μιλήσουμε ή σήμερα απογευματάκι ή αύριο.... Να δώ τι δουλειά θα έχει thumb

ziaba
17-02-11, 10:45
εάν ψάχνεις για μοτέρ μπορείς να βάλεις ένα v8 4.4lt εάν σ ενδιαφέρει ψάξτό είδα στ car πωλείται ένα εάν δε κάνω λάθος μόνο για 1600 ευρώ θα σου δεινά το λινκ αλλά τώρα γράφω από κινητό

Stefanos_Cool
17-02-11, 11:23
κουτι του καθονται. Ειναι κοινα τα καρε-οφσετthumb

Οπότε να πούμε καλορίζικες!thumb


Θα μιλήσουμε ή σήμερα απογευματάκι ή αύριο.... Να δώ τι δουλειά θα έχει thumb

οκ, όποτε θέλεις είμαι στη διάθεσή σου. Πάρε πριν έρθεις τηλέφωνο 2108160700 για να είμαι εκτός παραγωγής.

dblade
17-02-11, 12:00
https://www.car.gr/parts/view/660255/

Stefanos_Cool
17-02-11, 12:15
https://www.car.gr/parts/view/660255/

Δεν υπάρχει περίπτωση να πουλάει το V8 με αυτά τα χρήματα.

m_power_lunatic
17-02-11, 12:17
Κατι τετοιο σου κανει???Θες να φτιαξεις κατι τετοιο??Πολυ παντιλικι,πολυ δυναμη και θα ακουγεσαι μεχρι την καγκελοπορτα του παραδεισου!!!!!!!!!!!

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1149721/

dblade
17-02-11, 12:37
Δεν υπάρχει περίπτωση να πουλάει το V8 με αυτά τα χρήματα.

Aυτο φανταζομαι και εγω its too good to be true τοσο δινουν τον 3,28.

ziaba
17-02-11, 13:08
Δεν υπάρχει περίπτωση να πουλάει το V8 με αυτά τα χρήματα.

γιατί όχι δεν είναι μετατροπή μόνο μοτέρ με τ εγκέφαλο κ πλεξουδα δίνει 1600 ευρώ θέλει αλλά τόσα μπορεί κ παρά πάνω για να μπεί πάνω στ αμάξι

Jimmakos
17-02-11, 21:40
Σίγουρα θα θές και δισκόπλατο, σασμάν, άκρα, ζαμφόρ, κεντρικό, διαφορικό βαρβάτο να αντέχει τις ροπές και και και και....

Να πως ανεβαίνει το κασέ.... Στα χρήματα για σκέτο μοτέρ, πλεξούδα, εγκέφαλο πάντως είναι καλά 1600 πιστεύω....

Όσο για το Ε21 φίλε μου έχω δεί κάτι τέτοια πριόνια....... "Κακές καρότσες".... :D

ΟΚ Στέφανε thumb

ziaba
17-02-11, 23:18
μετάδοση φρένα κτλ πιστευω μπορείς να βάλεις από 535
μετά όμως φαντάζεσαι τι ήχο θα βγάζει ο v8 άμα του βάλεις 2 4πεταλούδα χωρίς λουφτ από πάνω
p.s. δίσκο πλατό κανονικά είναι πάνω στ μοτέρ(εάν είναι σε καλή κατάσταση δε τ αλλάζεις)

Jimmakos
17-02-11, 23:31
μετάδοση φρένα κτλ πιστευω μπορείς να βάλεις από 535
μετά όμως φαντάζεσαι τι ήχο θα βγάζει ο v8 άμα του βάλεις 2 4πεταλούδα χωρίς λουφτ από πάνω
p.s. δίσκο πλατό κανονικά είναι πάνω στ μοτέρ(εάν είναι σε καλή κατάσταση δε τ αλλάζεις)

Αυτός ο ήχος για μερικούς και για μένα είναι η καλύτερη μουσική.......

Θα φτιάξουν τα οικονομικά μου κ άλλο που θα πάει.....

Stefanos_Cool
17-02-11, 23:40
https://www.youtube.com/watch?v=Fx1MfyLCeII&NR=1

Jimmakos
17-02-11, 23:46
:worthy::worthy::worthy::worthy:
Στέφανε το φαντάζομαι να ανοίγουν τα vanos.... Έρε κόλαση! Τι κροτάλισμα ειναι αυτό?

Πάει καταστράφηκα........ Μια βόλτα ρε παιδιά.... Σώστε με απο το τρελλάδικο!