PDA

Επιστροφή στο Forum : ΣΥΜΦΕΡΕΙ Η ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ?3.91



MILTOS M3 E46
04-02-11, 20:05
αξιζει να μπει διαφορικο 3.91 σε SMG Μ3 η οχι...

stamatis m3 e30
04-02-11, 20:17
αξιζει να μπει διαφορικο 3.91 σε SMG Μ3 η οχι...


σε τσακωσα ποντικιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ιιι!!!!!!χαχαχαχαχαχαχαχαχα!! !!!!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

MILTOS M3 E46
04-02-11, 20:19
σε τσακωσα ποντικιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ιιι!!!!!!χαχαχαχαχαχαχαχαχα!! !!!!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

μα δεν κρυβομαι....thumbthumbthumb ποντικαρα σαν και εσενα που εκρυβες το βολαν.....!!!:whistle::whistle::whistle::whis tle::whistle::whistle:

Samaro
04-02-11, 20:50
Ωπ ! Ανοίξανε θρέντ τα τρωκτικά ;;:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Ωραίο καλαμπουράκι !! Μπράβο παίδες !!thumb

Thomelef
04-02-11, 22:59
μια χαρά αξίζει...ειδικά δε αν ανέβεις και στις 8200, ακόμα καλύτερα.

saulm3
04-02-11, 23:47
an εισαι ηδη στισ 8800max ακομα καλυτερα?

MILTOS M3 E46
05-02-11, 02:38
Ωπ ! Ανοίξανε θρέντ τα τρωκτικά ;;:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Ωραίο καλαμπουράκι !! Μπράβο παίδες !!thumb

σε εχω γνωρισει?....και με λες τρωκτικο?...

NickE60
05-02-11, 02:44
παιδιά (Σταμάτη και Μίλτο) δημόσια τα λέτε τα αστεία, το επικροτεί δεν ειρωνεύεται, μην παρεξηγιόμαστε για ψύλλου πήδημα.
Κι εγώ όταν τα διάβασα με πιάσαν τα γέλια, δεν είναι κακό, αφού αστειεύεστε..

Vasilis
05-02-11, 03:02
Ειδικά αν πρόκειται για τον Κυριο Αντωνη μας (κατα κόσμο Samaro) που είναι αξιαγαπητος κ με αστείρευτο χιούμορ...χεχε


Ναι Μιλτο...δεν είναι λόγος παρεξηγησης...
Θα τον γνωρίσεις σε κάποια συνάντηση κ θα καταλάβεις περι τίνος κυρίου πρόκειται!

MILTOS M3 E46
05-02-11, 03:37
Ειδικά αν πρόκειται για τον Κυριο Αντωνη μας (κατα κόσμο Samaro) που είναι αξιαγαπητος κ με αστείρευτο χιούμορ...χεχε


Ναι Μιλτο...δεν είναι λόγος παρεξηγησης...
Θα τον γνωρίσεις σε κάποια συνάντηση κ θα καταλάβεις περι τίνος κυρίου πρόκειται!


αααααααααα τωρα λειτουργησε ο εγκεφαλος μου σωστα ( δεν ειχε σωστα αβανσ μαλλον)χαχαχαχα επιδει λεμε ποντικι ο ενας τον αλλον σορυ αλλα καταλαωα λαθος.....ΣΥΓΝΩΜΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ ΗΗΗΗΗΗΗ ΦΙΛΕ ΣΑΜΑΡΟ

Nick bmwlover
05-02-11, 03:42
Κ σου ειπα,καθαρισε maf να δουλευεις σωστα...:hystericalbs1:

MILTOS M3 E46
05-02-11, 03:47
Κ σου ειπα,καθαρισε maf να δουλευεις σωστα...:hystericalbs1:

εχεις δικιο...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

chief
05-02-11, 09:07
Ο Σταματης δεν εχει 3.91 ;;
Εχει δει καποιες διαφορες ;

Thomelef
05-02-11, 09:10
an εισαι ηδη στισ 8800max ακομα καλυτερα?

:shok::shok:
έχεις αλλαγμένες βαλβίδες και ελατήρια????
αν και δεν είναι το τέλειο παράδειγμα, του νίκου στροφάρει στις 8700 και φοράει
3.91...αν θυμάμαι καλά, στις 8700 μου είχε πεί πως το δικό του κόβει την παροχή
λαδιού...πάντως για μένα το κοντό διαφορικό, είναι απο τα πιο ωραία upgrade,
άσχετα αν είναι manual ή smg...γεμίζει πολύ πιο ωραία το αμάξι...ειδικά αν κάνεις
διαδρομές και μπαντηλίκια, θα το καταευχαριστηθείς...

soc12r
05-02-11, 09:29
Συμφερει συμφερει χι χι χι χι....:thanks:

https://www.youtube.com/watch?v=H1jgHlsiLOY

chief
05-02-11, 09:33
Εγινε το 46αρι πιο γρηγορο και απ το csl γιατι εβαλε ενα κοροπηναιο.
Μπραβο βελτειωση....

Thomelef
05-02-11, 09:34
ο τίτλος λέει csl...αν προσέξετε και τον χιλιομετρητή, είναι σαν να πειγαίνουν δίπλα δίπλα...

Thomelef
05-02-11, 09:35
Εγινε το 46αρι πιο γρηγορο και απ το csl γιατι εβαλε ενα κοροπηναιο.
Μπραβο βελτειωση....

έλα έλα...παραδέξου το...ένα απλά Μ3 με διαφορικό, είναι πιο γρήγορο απο την
λατέρνα σου που δεν έχει δέρματα...χαχαχαχαχαχαχαχα. ..
υγ. και πιο γρήγορος και με νάβι και τηλεόραση είμαι συμπέ...:th_Laie_67-1:

mo328i
05-02-11, 15:39
αρχικα το 3,91 σε smg δεν θα δουλεψει εαν δεν επαναπρογραμματισεις την μοναδα smg (αλλα ποιος θα στο κανει αυτο??) δευτερον εαν τελικα δουλευε σε smg και το θελεις για πιστα θα σου ελεγα βαλτο εαν εισαι κοντρακιας και θελεις να χασεις μια δυο καροτσες τοτε βαλτο και πες μας αποτελεσματα!!!το τι θα κανεις ειναι δικο σου θεμα!!

NickE60
05-02-11, 15:44
κι εγώ αυτή την εντύπωση είχα αλλά το έχουν βάλει πολλά παιδιά (και σε SMG) και σε συνδυασμό με ανέβασμα του κόφτη δείχνει να κάνει δουλειά!

Η απορία μου είναι, τι θα γίνει αν ένα ακριβώς ίδιο κατά τα άλλα Μ3 με 3.64 ανεβάσει κι αυτό τον κόφτη?
Πως θα σταθεί δίπλα στο 3.91 με ανεβασμένο κόφτη στις ίδιες στροφές? (κυρίως για SMG μιλάω)

chief
05-02-11, 15:49
αρχικα το 3,91 σε smg δεν θα δουλεψει εαν δεν επαναπρογραμματισεις την μοναδα smg (αλλα ποιος θα στο κανει αυτο??)
τι σχεση εχει ο επαναπρογραμματισμος του smg οσον αφορα το διαφορικό?

Thomelef
05-02-11, 15:55
αρχικα το 3,91 σε smg δεν θα δουλεψει εαν δεν επαναπρογραμματισεις την μοναδα smg (αλλα ποιος θα στο κανει αυτο??) δευτερον εαν τελικα δουλευε σε smg και το θελεις για πιστα θα σου ελεγα βαλτο εαν εισαι κοντρακιας και θελεις να χασεις μια δυο καροτσες τοτε βαλτο και πες μας αποτελεσματα!!!το τι θα κανεις ειναι δικο σου θεμα!!


τι σχεση εχει ο επαναπρογραμματισμος του smg οσον αφορα το διαφορικό?

όπως το λέει ο συμπέθερος...δεν χρειάζεται τπτ...εκτός και αν δουλεύεις
μόνο αυτόματο και το σπάς και όλη την ώρα στο αυτόματο. τότε η ντίναν
κάνει πρόγραμμα για τον ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΗΤΗ, έτσι ώστε να μπορεί να αλλάζει
ταχύτητα ...

mo328i
05-02-11, 17:24
το ξερω στο auto θα μπερδευει...εχουν κανει παντως και μετρησεις με κοντο βημα και αποδεδειγμενα χανεις στις ευθειες 100%

chief
05-02-11, 17:34
Τα βαλαμε, τα βγαλαμε, θα τα ξαναβαλουμε, θα τα ξαναβγαλουμε, καναμε πατηματα, μετρησαμε με v-box και ακρη δεν βγαλαμε.
Καποια παιδια μετα απο νικες σε κοντρες ειπαν οτι οφειλετε στο κοντο διαφορικο. Καποιοι αλλοι μετα απο ηττες παλι στο κοντο τα εριξαν.
Ακρη δεν βγαινει.
Το σιγουρο ειναι οτι για πιστα βοηθα αρκετα.

turbodog
05-02-11, 17:55
το ξερω στο auto θα μπερδευει...εχουν κανει παντως και μετρησεις με κοντο βημα και αποδεδειγμενα χανεις στις ευθειες 100%

Αυτο δεν ισχυει. Στην ασφαλτο τυπου γυαλισμενο μωσαικο, που ειναι οι περισσοτεροι ελληνικοι δρομοι, μπορει να χανει σε απολυτα νουμερα αλλα αυτο δεν αντικατοπτριζει τις πραγματικες του δυνατοτητες. Το εχουμε ξανασυζητησει, εχουμε παρει μετρησεις με v-box κτλ και συμπερασμα δεν εχει τελικα βγει. Η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι παντου ειναι ταχυτερο (ειδικα απο ρολλ) αλλα εδω στην Ελλαδα,λογω μειωμενης προσφυσης και συνεπως περισσοτερου σπινιαρισματος οι χρονοι του ειναι χειροτεροι.
Αν αξιζει να το βαλεις? Αν ησουν Αμερικα σιγουρα ναι. Αν πηγαινεις σε πιστες ναι. Για χρηση δρομου ομως, και ξεκινηματα απο φαναρι που τις περισσοτερες φορες θα παλευεις μεχρι να βρεις προσφυση στους κολοδρομους που εχουμε (και να χανεις σε χρονους) δεν θα το συνιστουσα.
Εχουμε γραψει αρκετα threads για το συγκεκριμενο. Κανε ενα search και θα βρεις οτι ψαχνεις

MILTOS M3 E46
05-02-11, 21:46
μεχρι στιγμης και εδω μεσα και με καποια αλλα ατομα που εχω κανει μια κουβεντα δεν αξιζει να μπει κοντο βημα σε smg...μαλλον δεν θα μπω στην διαδικασια της αγορας διαφορικου...

pilot
05-02-11, 22:00
κι εγώ αυτή την εντύπωση είχα αλλά το έχουν βάλει πολλά παιδιά (και σε SMG) και σε συνδυασμό με ανέβασμα του κόφτη δείχνει να κάνει δουλειά!

Η απορία μου είναι, τι θα γίνει αν ένα ακριβώς ίδιο κατά τα άλλα Μ3 με 3.64 ανεβάσει κι αυτό τον κόφτη?
Πως θα σταθεί δίπλα στο 3.91 με ανεβασμένο κόφτη στις ίδιες στροφές? (κυρίως για SMG μιλάω)

3.62 δεν είναι το μαμά ρε παιδιά??

Thomelef
05-02-11, 22:10
3.62 δεν είναι το μαμά ρε παιδιά??

oh yeah!!!

chief
05-02-11, 22:45
μεχρι στιγμης και εδω μεσα και με καποια αλλα ατομα που εχω κανει μια κουβεντα δεν αξιζει να μπει κοντο βημα σε smg...μαλλον δεν θα μπω στην διαδικασια της αγορας διαφορικου...
Μιλτο εγω δεν πιστευω οτι το θεμα είναι αν αξίζει το κοντο ή δεν αξιζει σε smg.
Εγω νομιζω οτι το smg δεν εχει να κανει με το αν αξιζει η οχι.
Υπάρχει καποιος που να έχει αποδείξει οτι επειδη το αμαξι ειναι smg γι αυτό δεν παει το αμαξι ενω αν ηταν μάνουαλ θα ηταν οκ?

Επειδη νόμιζω οτι ειμαι μαλλον ο πρωτος που εβαλα 3.91 στο παλιο μου Μ3 SMG και επειδη ακολουθησε και ο Σοκιν (που και εκεινου το αμαξι ηταν SMG), και επειδη ειδαμε οτι δεν ετυχε να εχει το θεμιτό αποτελεσμα στις κόντρες τα βγαλαμε, και εγινε αυτη η ιστορία μες τα φόρουμ.

Δεν βρεθηκε καποια εξηγηση (λες και ηταν 100% σιγουρο οτι το αμαξι θα κερδιζε σε καροτσες) και καποιοι ειπαν "επειδη ειναι smg ισως γι αυτο να μην δουλευει" . Μετα η κουβέντα αυτη εγινε "επειδη ειναι smg γι αυτο δεν δουλευει"

Μ@λακιες δηλαδη. Δεν ειπε κανεις οτι πιθανον να εφταιγε το σετ απ του αυτοκινητου μου ή οτιδηποτε αλλο... Καρφωτό το smg εφταιγε...H ευκολη δικαιολογία.

Δεν πιστευω οτι περα απο την λειτουργεια στο αυτοματο (που δεν αλλαζει στις ψηλες στροφες) εχει να κανει το smg.
Το αν το αμαξι ειναι πιο αργο ή πιο γρηγορο ειναι αλλο θεμα. Εγω λέω οτι ειναι πιο αργο αλλα μπορει να εχω και λάθος.

Διαβασα σε κοντροσάιτ οτι ο Σταματης φοράει διαφορικό.
Εχεις δει να του δινει 2-3 καρότσες? Εγω νομιζω οτι ειναι και λιγο πιο αργο και απ του Μπιλάρα.

Λοιπον, το αν αξιζει το διαφορικό η οχι δεν μπορω να σου πω με σιγουριά.
Αυτο που ειναι σιγουρο ειναι οτι ΑΝ το αμαξι δεν γινει πιο γρηγορο, αυτο δεν εχει να κανει με smg ή οχι.

NickE60
05-02-11, 22:47
3.62 δεν είναι το μαμά ρε παιδιά??

ohhhh :original: χρωστάω .02 cents :thumbsup: ..τσίμπησα απ' το βίντεο χωρίς να το καταλάβω...

mo328i
05-02-11, 23:27
Δεν βρεθηκε καποια εξηγηση (λες και ηταν 100% σιγουρο οτι το αμαξι θα κερδιζε σε καροτσες) και καποιοι ειπαν "επειδη ειναι smg ισως γι αυτο να μην δουλευει" . Μετα η κουβέντα αυτη εγινε "επειδη ειναι smg γι αυτο δεν δουλευει"

Μ@λακιες δηλαδη. Δεν ειπε κανεις οτι πιθανον να εφταιγε το σετ απ του αυτοκινητου μου ή οτιδηποτε αλλο... Καρφωτό το smg εφταιγε...H ευκολη δικαιολογία.


Για να ξεκαθαρίσω παραδεχομαι οτι απλα εχω ακουσει οτι δεν θα δουλεψει σε smg δεν το ξερω αυτο,κατα δευτερον ηταν να το βαλω και εγω στο δικο μου smg και μετα απο συζητησεις και 2-3 τηλεφωνα που με πηραν καποια παιδια (που δεν τα ηξερα να με αποτρεψουν απο την αγορα αυτου) εννοειται δεν το εβαλα ! !Παντως το ακουω παρα πολυ λογικο με κοντοτερο βημα να χασει λιγακι στην ευθεια εαν σκεφτεις οτι θα πεσεις στροφες αλλαζοντας ταχυτητα και ο αλλος θα ειναι ακομα εκει ψηλα και θα σου κανει την διαφορα!!
Γνωμη μου..

chief
05-02-11, 23:47
Παντως το ακουω παρα πολυ λογικο με κοντοτερο βημα να χασει λιγακι στην ευθεια εαν σκεφτεις οτι θα πεσεις στροφες αλλαζοντας ταχυτητα και ο αλλος θα ειναι ακομα εκει ψηλα και θα σου κανει την διαφορα!!
Γνωμη μου..
και εμενα αυτη ειναι η γνωμη μου και ειναι λογικη σκεψη αφου εισαι περισσοτερα δευτερα στα ψηλα και περισσοτερη ωρα στο οφελιμο.
Ισως σε συνδιασμο αυξηση κοφτη στροφων και ελαφρυ βολαν το αμαξι να γινεται πιο γρηγορο.
Ομως και αυτο δεν σημαινει οτι ειναι αποκληστικα το διαφορικό που εκανε την δουλεια.
Ακομη και απο μονο του ενα ελαβρυ βολάν ή απο μονη της η αυξηση του οριου στροφων κανει το αμαξι πιο γρηγορο (λογο του οτι εισαι περισσοτερη ωρα στο οφέλιμο ;) κατι που ειναι αναποδο με την θεωρια του κοντου διαφορικου)

Το θεμα smg η μανουαλ δεν εχει να κανει με το διαφορικό ομως.

turbodog
06-02-11, 00:39
Για να ξεκαθαρίσω παραδεχομαι οτι απλα εχω ακουσει οτι δεν θα δουλεψει σε smg δεν το ξερω αυτο,κατα δευτερον ηταν να το βαλω και εγω στο δικο μου smg και μετα απο συζητησεις και 2-3 τηλεφωνα που με πηραν καποια παιδια (που δεν τα ηξερα να με αποτρεψουν απο την αγορα αυτου) εννοειται δεν το εβαλα ! !Παντως το ακουω παρα πολυ λογικο με κοντοτερο βημα να χασει λιγακι στην ευθεια εαν σκεφτεις οτι θα πεσεις στροφες αλλαζοντας ταχυτητα και ο αλλος θα ειναι ακομα εκει ψηλα και θα σου κανει την διαφορα!!
Γνωμη μου..

Και ολοι οι γνωστοι σου που σε αποτρεπουν να μην βαλεις ειναι επειδη εισαι SMG? Αν ησουν manual θα ελεγαν το ιδιο? Δεν κατηγορω εσενα, εσυ καλα κανεις και ψαχνεσαι να δεις αν αξιζει η οχι, αλλα εχει επικρατησει η made in Greece αποψη οτι το κοντο δουλευει στα χειροκινητα και οχι στα SMG. Και βεβαια χωρις αποδειξεις απο τους ειδημονες-ειδικους για το που το στηριζουν αυτο.
Το αν θα βαλεις η οχι (και το τι ακριβως κερδιζεις/χανεις και που) οπως πολυ σωστα ειπε ο Χριστοφορος δεν εχει να κανει με το αν εισαι manual η SMG. Αυτο ειναι το μονο σιγουρο thumb

Samaro
06-02-11, 00:45
αααααααααα τωρα λειτουργησε ο εγκεφαλος μου σωστα ( δεν ειχε σωστα αβανσ μαλλον)χαχαχαχα επιδει λεμε ποντικι ο ενας τον αλλον σορυ αλλα καταλαωα λαθος.....ΣΥΓΝΩΜΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ ΗΗΗΗΗΗΗ ΦΙΛΕ ΣΑΜΑΡΟ
Νάσαι πάντα καλά φίλε Μίλτο !!
Ευχομαι να τα πουμε σύντομα απο κόντά!! :original:

Thomelef
06-02-11, 09:22
λοιπόν...για άλλη μια φορά, ας ξαναπούμε...το 3.91 το φοράω εδώ και ένα ενάμιση χρόνο.
το αμάξι μου είναι smg. το μοναδικό πρόβλημα του στο συγκεκριμένο σαζμάν, είναι πως
στην αυτόματη λειτουργεία, στο s6, αν πάς να σπάσεις το αμάξι, δεν θα αλλάξει ποτέ μα
ποτέ ταχύτητα...αυτό γίνεται, γιατί το σαζμάν σε αυτές της συνθήκες, είναι προγραμματισμένο
βάση του χιλιομετρητή, όπου αν δεν φτάσει σε κάποια συγκεκριμένα χιλιόμετρα, δεν αλλάζει
ποτέ...δλδ. απο την στιγμή που η δευτέρα σου είναι προγραμματισμένη να αλλάξει σε
τρίτη στα 100 χιλιόμετρα, λόγο κοντύτερου βήματος πλέον δεν τα φτάνει ποτέ, άρα δεν
αλλάζει και ποτέ...κατά τα άλλα, με νορμάλ οδήγηση ακόμα και στο αυτόματο, το σαζμάν
θα αλλάξει κανονικά και στις 3,000 και στις 4.000 κτλ κτλ...αν κάποιον τον ενοχλεί αυτό
το πράγμα, τότε εταιρείες όπως η ντίναν, δίνουν πρόγραμμα όπου δηλώνουν νέα
χιλιόμετρα ανά ταχύτητα και το σαζμάν δουλεύει κανονικότατα και στο αυτόματο με wot.
το βρίσκω λίγο άχρηστο, αλλά ο καθένας μπορεί να το βλέπει διαφορετικά...στην manual
λειτουργία, δεν υπάρχει, ΚΑΜΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ. όσον αφορά την απόδοση τώρα,
εγώ θα πώ πως με τα δικά μου μάτια, με το ίδιο αμάξι, στον ίδιο δρόμο, με τις ίδιες συνθήκες,
το διαφορικό δούλεψε καλύτερα έναντι του 3.62. σημείωση πως εγώ στροφάρω στις 8200.
δεν ξέρω αν μετράει, αλλά αρχίζω να πιστεύω με αυτά που διαβάζω, πως ίσως η αύξηση
στροφών να κάνει και την διαφορά...απο εκεί και πέρα, αυτό που έχω να πώ είναι πως
είναι απολαυστικότατο και για χρήση πίστας και για μπάντες, μιάς και είσαι πιο γεμάτος
παντού και ανεβάζεις πιο γρήγορα απο τις μεσαίες μέχρι ψηλά...επίσεις διαφορά στην
κατανάλωση, δεν βλέπεις καμμία, μιάς και είσαι μια ταχύτητα πάνω...σε ταξίδι θα δείς
μια διαφορά. πχ αν πείγαινες σταθερά με 160 και 4.000 στροφές, πλέον θα πειγαίνεις με
160 με 4.500 - 4.600...
αν αξίζει ή όχι???για μένα ναι...έχω στην αποθήκη κομπλέ το 3.62 και δεν μπαίνω καν στον
κόπο να σκεφτώ να το ξαναβάλω...ελπίζω να σε καλύπτει αυτό το ποστ...τπτ άλλο δεν
υπάρχει να ειπωθεί για το συγκεκριμένο θέμα...αυτά είναι όλα τα θέματα με το κοντύτερο
διαφορικό και τπτ άλλο.

chief
06-02-11, 14:02
στην αυτόματη λειτουργεία, στο s6, αν πάς να σπάσεις το αμάξι, δεν θα αλλάξει ποτέ μα

στο Α5 πρεπει να εννοείς συμπε...

Thomelef
06-02-11, 18:02
στο Α5 πρεπει να εννοείς συμπε...

??????

chief
06-02-11, 18:13
Το S6 ειναι για τις χειροκίνητες αλλαγες ρε συμπε..Ετσι κι αλλιώς εκει δεν αλλαζει μονο ουτε στον κόφτη.
Στον κοφτη της αυτοματης λειτουργίας εχει πρόβλημα απο μονο του με το κοντό διαφορικό.
Στο Α5 δηλαδη και οχι στο S6

Thomelef
06-02-11, 18:53
Το S6 ειναι για τις χειροκίνητες αλλαγες ρε συμπε..Ετσι κι αλλιώς εκει δεν αλλαζει μονο ουτε στον κόφτη.
Στον κοφτη της αυτοματης λειτουργίας εχει πρόβλημα απο μονο του με το κοντό διαφορικό.
Στο Α5 δηλαδη και οχι στο S6

πωπωπω τι είσαι εσύ ρε...καταλαβαίνεις πλεόν τις τραγικά πολές γνώσεις που
έχω γύρω απο το Μ3 και προσπαθείς με κάθε τρόπο να βρείς κάτι για να με
διορθώσεις...παπαπα...

chief
06-02-11, 18:57
δεν πειραζει ρε συμπε..
λιγες γνωσεις εσυ, ακομη πιο λιγες εγω.
τουλάχιστον συμπληρωνουμε ο ένας τον αλλο.

Thomelef
06-02-11, 19:00
δεν πειραζει ρε συμπε..
λιγες γνωσεις εσυ, ακομη πιο λιγες εγω.
τουλάχιστον συμπληρωνουμε ο ένας τον αλλο.

πολύ μετριόφρων μου έγινες τώρα τελευταία εσύ και δεν μ'αρέσει...+ του ότι
σε βλέπω στεναχωρεμένο τις τελευταίες μέρες...μήπως σου έκανε τπτ το κρητικάκι και το κρατάτε κρυφό???:D:D

m-power_01
06-02-11, 20:11
Όπως τα λες Τόμις ... Πολύ απλά στην αυτόματη λειτουργία δεν σου αλλάζει ποτέ ταχύτητα γιατί νομίζει ότι σπινιαρεις ! Δεν μπορεί να εξηγήσει αλλιώς ο εγκέφαλος του smg την «απώλεια» ταχύτητας του αυτοκινήτου .αφού πολύ σωστά είπες ότι ξέρει πως πρέπει να αλλάζει σε συγκεκριμένα χλμ .
Αν θυμάμαι καλά ,γιατί το είχα ψάξει παλιά , το smg δέχεται σήματα Απο 7 διαφορετικούς αισθητήρες .

stamatis m3 e30
06-02-11, 20:58
Μιλτο εγω δεν πιστευω οτι το θεμα είναι αν αξίζει το κοντο ή δεν αξιζει σε smg.
Εγω νομιζω οτι το smg δεν εχει να κανει με το αν αξιζει η οχι.
Υπάρχει καποιος που να έχει αποδείξει οτι επειδη το αμαξι ειναι smg γι αυτό δεν παει το αμαξι ενω αν ηταν μάνουαλ θα ηταν οκ?

Επειδη νόμιζω οτι ειμαι μαλλον ο πρωτος που εβαλα 3.91 στο παλιο μου Μ3 SMG και επειδη ακολουθησε και ο Σοκιν (που και εκεινου το αμαξι ηταν SMG), και επειδη ειδαμε οτι δεν ετυχε να εχει το θεμιτό αποτελεσμα στις κόντρες τα βγαλαμε, και εγινε αυτη η ιστορία μες τα φόρουμ.

Δεν βρεθηκε καποια εξηγηση (λες και ηταν 100% σιγουρο οτι το αμαξι θα κερδιζε σε καροτσες) και καποιοι ειπαν "επειδη ειναι smg ισως γι αυτο να μην δουλευει" . Μετα η κουβέντα αυτη εγινε "επειδη ειναι smg γι αυτο δεν δουλευει"

Μ@λακιες δηλαδη. Δεν ειπε κανεις οτι πιθανον να εφταιγε το σετ απ του αυτοκινητου μου ή οτιδηποτε αλλο... Καρφωτό το smg εφταιγε...H ευκολη δικαιολογία.

Δεν πιστευω οτι περα απο την λειτουργεια στο αυτοματο (που δεν αλλαζει στις ψηλες στροφες) εχει να κανει το smg.
Το αν το αμαξι ειναι πιο αργο ή πιο γρηγορο ειναι αλλο θεμα. Εγω λέω οτι ειναι πιο αργο αλλα μπορει να εχω και λάθος.

Διαβασα σε κοντροσάιτ οτι ο Σταματης φοράει διαφορικό.
Εχεις δει να του δινει 2-3 καρότσες? Εγω νομιζω οτι ειναι και λιγο πιο αργο και απ του Μπιλάρα.

Λοιπον, το αν αξιζει το διαφορικό η οχι δεν μπορω να σου πω με σιγουριά.
Αυτο που ειναι σιγουρο ειναι οτι ΑΝ το αμαξι δεν γινει πιο γρηγορο, αυτο δεν εχει να κανει με smg ή οχι.


με τον μπιλαρα παμε ιδια ακριβως!!

για οτι αφορα το διαφορικο μπορω να σας πω την εμπειρια μου απο το 30αρι που ειχα και φοραγα 4.10...... το αμαξι γεμιζε παντου...οταν τα αλλα κρεμαγανε εγω πηγαινα τεζα!!!! επισης για την χρηση που το ηθελα εγω(κοντρες) με ειχε βοηθησει αρκετα μιας και στα 400αρια και 500αρια....το αμαξι ηταν πραγματικα πιστολι!!!!

δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν κανει το κοντο διαφορικο για ευθειες που λετε....

mo328i
06-02-11, 21:01
με τον μπιλαρα παμε ιδια ακριβως!!

για οτι αφορα το διαφορικο μπορω να σας πω την εμπειρια μου απο το 30αρι που ειχα και φοραγα 4.10...... το αμαξι γεμιζε παντου...οταν τα αλλα κρεμαγανε εγω πηγαινα τεζα!!!! επισης για την χρηση που το ηθελα εγω(κοντρες) με ειχε βοηθησει αρκετα μιας και στα 400αρια και 500αρια....το αμαξι ηταν πραγματικα πιστολι!!!!

δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν κανει το κοντο διαφορικο για ευθειες που λετε....

ποιος φοραγε κοντο βημα εσυ ή ο Μπιλαρας??

Thomelef
06-02-11, 21:10
Όπως τα λες Τόμις ... Πολύ απλά στην αυτόματη λειτουργία δεν σου αλλάζει ποτέ ταχύτητα γιατί νομίζει ότι σπινιαρεις ! Δεν μπορεί να εξηγήσει αλλιώς ο εγκέφαλος του smg την «απώλεια» ταχύτητας του αυτοκινήτου .αφού πολύ σωστά είπες ότι ξέρει πως πρέπει να αλλάζει σε συγκεκριμένα χλμ .
Αν θυμάμαι καλά ,γιατί το είχα ψάξει παλιά , το smg δέχεται σήματα Απο 7 διαφορετικούς αισθητήρες .

πάνω σ'αυτό που λές σπύρο, θυμάμαι όταν είχα πρωτοπάρει το αυτοκίνητο,
καταλάθος το είχα στο αυτόματο, μιάς και τότε το έβαζα μια αυτόματο μια
χειροκίνητο. θυμάμαι πως είμουν με δευτέρα, και στα μέσα της μπαντιάς το
αμάξι ανέβασε σε τρίτη και ίσιωσε πολύ απότομα. τόσο απότομα, που σχεδόν
υπερδιόρθωσε μόνο του...εκείνη ήταν και η τελευταία φορά που το αμάξι
δούλεψε χεορικίνητα.:original:

Thomelef
06-02-11, 21:14
με τον μπιλαρα παμε ιδια ακριβως!!

για οτι αφορα το διαφορικο μπορω να σας πω την εμπειρια μου απο το 30αρι που ειχα και φοραγα 4.10...... το αμαξι γεμιζε παντου...οταν τα αλλα κρεμαγανε εγω πηγαινα τεζα!!!! επισης για την χρηση που το ηθελα εγω(κοντρες) με ειχε βοηθησει αρκετα μιας και στα 400αρια και 500αρια....το αμαξι ηταν πραγματικα πιστολι!!!!

δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν κανει το κοντο διαφορικο για ευθειες που λετε....

άρα δοκιμασμένα, λές και εσύ πως το κοντό αποδίδει...
τελικά ο συμπέ και ο σόκιν αν δεν κάνω λάθος, είναι οι μοναδικοί
ιδιοκτήτες που λένε το αντίθετο απο όλα όσα έχουν γραφτεί και
σε ελληνικά και ξένα φόρουμ...ρε συμπέ!!!θα μας τρελάνεις όλους
τελικά εσύ μου φαίνεται ρε...ο βαγγέλης κοντεύει να βγάλει
καινούριες θεωρείες άλγεβρας - φυσικής για να σου αποδείξει πως
το κοντό αποδίδει...χαχαχαχαχαχαχαχ χαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!!!

chief
06-02-11, 22:06
με τον μπιλαρα παμε ιδια ακριβως!!

για οτι αφορα το διαφορικο μπορω να σας πω την εμπειρια μου απο το 30αρι που ειχα και φοραγα 4.10...... το αμαξι γεμιζε παντου...οταν τα αλλα κρεμαγανε εγω πηγαινα τεζα!!!! επισης για την χρηση που το ηθελα εγω(κοντρες) με ειχε βοηθησει αρκετα μιας και στα 400αρια και 500αρια....το αμαξι ηταν πραγματικα πιστολι!!!!

δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν κανει το κοντο διαφορικο για ευθειες που λετε....
Σταματη το αμαξι που ειχες ηταν αλλο αμαξι και εκανες πατήματα με αλλα αμαξια.

Με τον Μπιλάρα είστε Μ3 Ε46 Φ.Π.Ε και δυο.
Λογικά το πολύ πολύ να έχετε 5-6 αλογα διαφορά ή να είστε και το ιδιο και γι αυτό πάτε μαζί.
Κανατε και οι δύο custom προγραμματα στον δρόμο και στο δυναμόμετρο και λογικά πηρατε το μάξιμουμ απο ενα Μ3 φ.π.ε.
Εσυ πιθανον εκτος απο φίλτρο-προγραμμα-εξατμηση μπορει να εχεις και πιο κοντό διαφορικό απ τον Μπιλάρα.

Εαν έχεις πιο κοντο διαφορικό στο Μ3 που εχεις τωρα (δεν ειμαι σιγουρος γιατι δεν το εχεις αναφέρεις) και αφου πιστευεις οτι βοηθά, γιατι δεν ριχνεις και 2-3 καρότσες στον Μπιλαρα και πατε σχεδον μαζί οπως λές ????
Μηπως στην τελική είτε 3.91 είτε 3.62 το ιδιο πραγμα ειναι στην ευθεία????

Και επειδη και εγω το εχω ψαξει πριν απο καιρό, πιστευω οτι εαν με τον Βασιλη πάτε μαζι σε ευθεία, σε κατηφόρα σου ριχνει και ανετα εαν φοράς κοντο διαφορικο.
Τσεκαρισμενο.
Εαν δεν φορας και θα βαλεις πες μας τα αποτελέσματα να λυσουμε την απορία εαν απο το ποστ μου δεν την εχω είδη λυσει...

stamatis m3 e30
06-02-11, 22:26
θα σου πω διαφορες οταν θα βαλω και εγω εισαγωγη!!!

εσυ τελικα δεν εχω καταλαβει τι επιμενεις.....οτι βοηθα το διαφορικο η οχι!

2 ΙΔΙΑ αμαξια αν το ενα φοραει διαφορικο.....θα ειναι μπροστα.

chief
06-02-11, 22:46
θα σου πω διαφορες οταν θα βαλω και εγω εισαγωγη!!!

εσυ τελικα δεν εχω καταλαβει τι επιμενεις.....οτι βοηθα το διαφορικο η οχι!

2 ΙΔΙΑ αμαξια αν το ενα φοραει διαφορικο.....θα ειναι μπροστα.
Σταματη, εγω επιμένω οτι δεν βοηθα το διαφορικό.

Εσυ πιστευεις οτι εχεις κοντο και θες και εισαγωγη να περασεις μπροστα και ανετα απ τον Μπιλάρα?
Πιστευεις δηλαδη οτι τις 2-3 καροτσες που επρεπε με την λογικη σου, να σου δωσει το διαφορικό, σου τις "παιρνει" η εισαγωγη του Μπιλάρα??

Με λιγα λογια πιστευεις οτι αν βαλεις εισαγωγη και γινεις ιδιος με τον Μπιλάρα θα εισαι μπροστα λογο του οτι θα εχεις και το διαφορικό.

Οκ, θα περιμενουμε και ειναι ευκαιρία να μας φυγει και η απορία για το κοντο.
Εμενα η προβλεψη μου ειναι οτι και εισαγωγη να βαλεις (δεν μιλαω για alpha-N) παλι στα ιδια θα είστε περίπου και αρα το διαφορικο δεν βοηθάει αφου εμμεσος λες οτι δεν σε βοηθησε και τοσο μεχρι τωρα.

turbodog
06-02-11, 23:11
:popcorn:


https://www.youtube.com/watch?v=JdpsY-OL2JU

chief
06-02-11, 23:15
Ελα ρε Μητσο, μου το εχεις ξαναβαλει αυτο καπου αλλού.
Αμα θες να φαμε και ποπ κορν βαλε κατι φρεσκο.:th_Laie_67-1:

chief
06-02-11, 23:22
Αμα μετρησεις του εκανε κολωνα σε 6 δυτερολεπτα.
Μπραβο το κοντο, ουτε κομπρεσερ να ηταν.

Δημητρη αυτα δεν γινοντε.

NickE60
06-02-11, 23:24
χαχαχα ρε παιδιά το αμάξι είναι άδειο ...αυτός ο οδηγός δεν πρέπει να είναι πάνω από 45 κιλά... κοντεύει να φιλήσει το τιμόνι... :hystericalbs1: :thumbsup:

chief
06-02-11, 23:36
Εγω επειδη εφαγα με τον Δημήτρη και τον Ευαγγελο αρκετο ποπ κορν για το διαφορικό, και παλι δεν αλαξα γνωμη περιμενω να το δω και live το θεμα με τους Σταματη vs Μπιλαρα.

Μεχρι στηγμης με βαση τα αποτελεσματα τους πιστευω οτι εαν δεν κόβει το κοντό, δεν ειναι και κατι σπέσιαλ οσον αφορα κοντρες.
Δεν τίθεται και θεμα smg ή μανιουαλ αφου του Σταματη ειναι μάνιουαλ.

Καλυτερα εισαγωγη και φιλτρο "Μπιλαρας-type" μεχρι στιγμης.
Eιναι και πιο οικονομικη.

turbodog
06-02-11, 23:39
Ελα ρε Μητσο, μου το εχεις ξαναβαλει αυτο καπου αλλού.
Αμα θες να φαμε και ποπ κορν βαλε κατι φρεσκο.:th_Laie_67-1:

ειναι φρεσκοψημενα αυτα. Δεν ειχα με τι να τα φαω οποτε εβαλα το videaki. Ειναι οντως παλιο αλλα αυτο ειχα προχειρο για τα δω μαζι με τα ποπ-κορν:D Περιμενω να ερθεις Αθηνα για να ψησουμε λουκανικακια μαζι. Και βεβαια και του αλλου συμπε μιας και απο οτι βλεπω, σε εσας τους δυο, σας αρεσουν ιδιαιτερα :D:D

chief
06-02-11, 23:50
off topic
Σκεφτομαι και εγω να βαλω 3.91 ή 4.10 για τα track days.

Μητσο, αμα κανω και καμια κοντρα και κερδισω με το κοντο να το γραψω ή θα πεσει ποπ κορν και κραξιμο??:D

Εδω που τα λέμε δεν νομιζω να το γραψω.
Φοβαμαι ο Ευαγγελος θα μου κινησει και αγωγη για χασιμο χρονου.
Μεχρι και τηλεφωνα εδω με επερνε για να με πείσει για το κοντό διαφορικο ο τρελός:D

manos///3
06-02-11, 23:56
Σεφακο μη βαλεις τιποτα ρε..

Αντε παρε το αεροπλανο , κανονισε ενα πατημα με ενα δυνατο Μ3, παρε το δικο μου και πετα του τα ματια εξω....

Ευκαιρια να δεις απο κοντα το ψηλο!

chief
07-02-11, 00:08
Ακου Μανωλακη,
Το δικο σου το αμαξι φοράει 4.10 και ειναι αργο.

Το πρωτο δυνατο Μ3 που θα του πεταξω τα ματια εξω θα ειναι το δικό σου!!!
Θα ασελγισω στο αμαξακι σου για να με θυμασε μεχρι να γερασεις.
Θα στον κάνω πάλι ρεκτιφιέ και παλι θα ψαχνεσε με τα μηχανακια και τα v-box.
Οι Σερρες ειναι κοντα...
χιχιχιχιχι :devil2:

manos///3
07-02-11, 00:13
Δε με λες ......σκεφτεσαι να ανεβασεις τη κατσαρολα σου βορεια?

chief
07-02-11, 00:15
Ναι.
Μηπως φοβάσαι??

manos///3
07-02-11, 00:19
Ναι.
Μηπως φοβάσαι??

Οχι ρε...χαιρομαι πολυ που θα ανεβεις!

Παω να πιω δυο ποτακια τωρα να γιορτασω τη ξεφτιλα που θα φας απο 316 ala csl..!

NickE60
07-02-11, 00:21
Μάνο έχεις βάλει κι εσύ 3.91 ή στοκ είσαι?

Τώρα είδα 4.10 οκ ..

chief
07-02-11, 00:26
Τα λεμε αυριο.
Σιρόπι για τον πυρετό ή και υποθετο και πηγαινε για υπνο.
Πυρετό εχεις.
Δεν γινεται να υποτιμάς ετσι τον Ρεκορτμαν, τον Τσάπιον, τον Κυπριο Βατανεν, τον κλώνο του Σενα....

billarasm3
07-02-11, 00:36
σταματη ποτε θα βαλεις εισαγωγη???
εγω τελος τις εβδομαδας θα ειμαι ετοιμος λογικα!!!

stamatis m3 e30
07-02-11, 10:38
σταματη ποτε θα βαλεις εισαγωγη???
εγω τελος τις εβδομαδας θα ειμαι ετοιμος λογικα!!!

κατσε να δω ποτε θα τελειωσει απο φανοπειο γιατι οπως εγραψα του αλλαζω και look,γιατι ενα τηλ το πρωι δεν ηταν καλο και μου αλλαζει το προγραμμα μου. μολις εχω ακριβη ημερομηνια παραδοσης θα σου στειλω πμ μπιλ γιατι ηταν να το παρω τεταρτη αλλα δεν το βλεπω με τιποτα!!!! οταν λες θα εισαι ετοιμος τι εννοεις;;;βελτιωνεις και κατι αλλο; γιατι απο οσο ξερω ετοιμο ειναι το αμαξι σου.


επισης chief θα στο πω και αλλιως...παταω με φπε χωρις εισαγωγη και ειμαι μπροστα ανετα......παταω με μπιλαρα ο οποιος εχει εισαγωγη και παμε μαζι,οποτε λογικα αν βαλω και εγω εισαγωγη και επαναπρογραμματισω δεν θα ειμαι μπροστα;;

chief
07-02-11, 10:56
επισης chief θα στο πω και αλλιως...παταω με φπε χωρις εισαγωγη και ειμαι μπροστα ανετα......παταω με μπιλαρα ο οποιος εχει εισαγωγη και παμε μαζι,οποτε λογικα αν βαλω και εγω εισαγωγη και επαναπρογραμματισω δεν θα ειμαι μπροστα;;
Με αυτη την λογική σιγουρα αφου εχεις και το διαφορικό πρεπει να σε βοηθά το διαφορικό.
Αν και το προγραμμα το δικό σου και του Μπιλαρα απ οτι ξερω φτιαχτικε στο δυναμομετρο και στον δρομο και σιγουρα θα ειναι καλυτερο απο συνηθησμένα προγραμματα που εχουν αλλα Μ3.
Τεσπα, ασφαλη συμπερασματα οσον αφορά το διαφορικό και αν ειναι αυτο που κάνει την διαφορά θα βγουν αφου βαλεις εισαγωγη και εσυ και πατησεις με τον Μπιλάρα.

turbodog
07-02-11, 11:51
Τεσπα, ασφαλη συμπερασματα οσον αφορά το διαφορικό και αν ειναι αυτο που κάνει την διαφορά θα βγουν αφου βαλεις εισαγωγη και εσυ και πατησεις με τον Μπιλάρα.

Μου αρεσει η σιγουρια σου :D Το μονο σιγουρο που θα βγει, ειναι η δημιουργια ενος καινουργιου thread με πολλες σελιδες :D Εδω ρε χριστοφορε τα ιδια αυτοκινητα, πατανε την ιδια μερα και φερνουν διαφορετικα αποτελεσματα, πως θα βγαλουμε ασφαλη συμπερασματα? Μονο vbox με τις ιδιες συνθηκες θα μπορυσε να δωσει μια εικονα. Ετοιμασε λοιπον φρεσκο :popcorn: για να απολαυσεις καλυτερα το καινουργιο thread μετα το ανοιγμα :D (εγω ετοιμαζω :morningcoffee: για μενα, το ποπ κορν παχαινει και ειμαι σε διαιτα αυτην την περιοδο :D)

chief
07-02-11, 12:44
Μητσο, απο το πολυ το ποπ κορν (καλαμποκι) που εχω φάει για το θεμα διαφορικου, ακουω, βλέπω, και διαβαζω για διαφορικο και κατι γινεται με το λαρυγγι μου.
Ξεκινα απο μονο του και αυτόματα χωρις να το θέλω και κανει κο κο κο κο :D

Λες να επαθα κατι??

MILTOS M3 E46
07-02-11, 13:58
καλησπερα και απο μενα...εχω 2 μερες να μπω διοτι ειχα ενα ατυχημα με το αμαξι της αδερφης μου (να ζησουμε να το θυμομαστε το κακομοιρο)και σημερα μου επετρεψαν να γυρισω σπτι μου.....

οσον αφορα τα 2 αμαξια (ΜΠΙΛΑΡΑ ΣΤΑΜΑΤΗ) την ημερα που πατησανε το αμαξι του μπιλ δεν δουλεψε σωστα διοτι μετα απο καποιες δοκιμες που εκανε ειχε βραχει η χοανη μπροστα και δεν εμπενε αερας απο την εισαγωγη....

τωρα αν αναλογιστης σταματη οτι εσυ εισαι φπε (διαφορικο οπως βλεπουμε ολοι) και εχεις απο μαμα μ3 μια διαφορα 60+ κιλα διαφορα +18ΑΡΕΣ λογικο να περνας μ3 φπε(κομμωτη ποθ πλεον εχει πεσει πααααααρα πολυ)....με το καλο να το βγαλεις και να κανονισουμε ενα μαζεμα παλι οσα Μ3 θελουν 1 σταδιο (αλλα να δηλωσουμε τι και τι φοραμε οχι ν βγαινουνε ενα ενα π.χ οπως βολαν)...

billarasm3
07-02-11, 15:00
κατσε να δω ποτε θα τελειωσει απο φανοπειο γιατι οπως εγραψα του αλλαζω και look,γιατι ενα τηλ το πρωι δεν ηταν καλο και μου αλλαζει το προγραμμα μου. μολις εχω ακριβη ημερομηνια παραδοσης θα σου στειλω πμ μπιλ γιατι ηταν να το παρω τεταρτη αλλα δεν το βλεπω με τιποτα!!!! οταν λες θα εισαι ετοιμος τι εννοεις;;;βελτιωνεις και κατι αλλο; γιατι απο οσο ξερω ετοιμο ειναι το αμαξι σου.


επισης chief θα στο πω και αλλιως...παταω με φπε χωρις εισαγωγη και ειμαι μπροστα ανετα......παταω με μπιλαρα ο οποιος εχει εισαγωγη και παμε μαζι,οποτε λογικα αν βαλω και εγω εισαγωγη και επαναπρογραμματισω δεν θα ειμαι μπροστα;;

Σταμάτη απλά θα διορθωσω την εισαγωγή
γιατί την είχα βάλει λίγο πρόχειρα!!!
Τίποτα άλλο!!!
Οκ θα περιμένω!!!

turbodog
07-02-11, 16:07
Μητσο, απο το πολυ το ποπ κορν (καλαμποκι) που εχω φάει για το θεμα διαφορικου, ακουω, βλέπω, και διαβαζω για διαφορικο και κατι γινεται με το λαρυγγι μου.
Ξεκινα απο μονο του και αυτόματα χωρις να το θέλω και κανει κο κο κο κο :D

Λες να επαθα κατι??

Δεν ειναι τιποτα...ξεκινα τα λουκανικα και εσυ και θα δεις μεγαλη διαφορα. Μετα δεν θα σε απασχολουν ζητηματα και σκεψεις οπως το παραπανω. Σκεψου το αυτο που σου λεω, ειναι μια λυση στο προβλημα σου :D:D:D
Back to topic λοιπον, βλεπω οτι ο βασιλιας πεθανε (κομμωτης-oddy) και ετοιμαζονται οι νεοι διαδοχοι. Subscribed και εγω να δουμε ποιος θα βγει :D

saulm3
07-02-11, 16:09
καλησπερα και απο μενα...εχω 2 μερες να μπω διοτι ειχα ενα ατυχημα με το αμαξι της αδερφης μου (να ζησουμε να το θυμομαστε το κακομοιρο)και σημερα μου επετρεψαν να γυρισω σπτι μου.....

οσον αφορα τα 2 αμαξια (ΜΠΙΛΑΡΑ ΣΤΑΜΑΤΗ) την ημερα που πατησανε το αμαξι του μπιλ δεν δουλεψε σωστα διοτι μετα απο καποιες δοκιμες που εκανε ειχε βραχει η χοανη μπροστα και δεν εμπενε αερας απο την εισαγωγη....

τωρα αν αναλογιστης σταματη οτι εσυ εισαι φπε (διαφορικο οπως βλεπουμε ολοι) και εχεις απο μαμα μ3 μια διαφορα 60+ κιλα διαφορα +18ΑΡΕΣ λογικο να περνας μ3 φπε(κομμωτη ποθ πλεον εχει πεσει πααααααρα πολυ)....με το καλο να το βγαλεις και να κανονισουμε ενα μαζεμα παλι οσα Μ3 θελουν 1 σταδιο (αλλα να δηλωσουμε τι και τι φοραμε οχι ν βγαινουνε ενα ενα π.χ οπως βολαν)...




:thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Thomelef
07-02-11, 16:18
ώπα...τι βλέπω???δηλώσεις απο κύπρο για σέρρες???ωραίο team θα είμαστε ρε...
μανωλάκης - συμπεθερος - νίκος...άντε να μπορέσουμε να πείσουμε και τον βάγγο...
συμπέ, αυτόν ψήστον εσύ ρε...πές του ότι θα έχει μια μέρα, μόνο 400άρια...έτσι θα
έχετε όλο τον χρόνο να βγάλετε συμπέρασμα για το κοντό...
υγ. ρε δημήτρη...τι δίαιτα κάνεις εσύ ρε???ίδιος με τον σεφ είσαι ρε φίλε...10 κιλά
κάτωνα γράψεις, θα πρέπει να ψωνίζεις απο το ίδιο μαγαζί που ψωνίζει και ο ψάλτης...

billarasm3
07-02-11, 17:57
ώπα...τι βλέπω???δηλώσεις απο κύπρο για σέρρες???ωραίο team θα είμαστε ρε...
μανωλάκης - συμπεθερος - νίκος...άντε να μπορέσουμε να πείσουμε και τον βάγγο...
συμπέ, αυτόν ψήστον εσύ ρε...πές του ότι θα έχει μια μέρα, μόνο 400άρια...έτσι θα
έχετε όλο τον χρόνο να βγάλετε συμπέρασμα για το κοντό...
υγ. ρε δημήτρη...τι δίαιτα κάνεις εσύ ρε???ίδιος με τον σεφ είσαι ρε φίλε...10 κιλά
κάτωνα γράψεις, θα πρέπει να ψωνίζεις απο το ίδιο μαγαζί που ψωνίζει και ο ψάλτης...

παιδες για ποτε λετε???
ισως ανεβω και εγω σερρες!!
δεν το εχω βαλει ποτε πιστα!!!

Thomelef
07-02-11, 18:00
παιδες για ποτε λετε???
ισως ανεβω και εγω σερρες!!
δεν το εχω βαλει ποτε πιστα!!!

απρίλιο βασίλη...έχει οργανώσει trackday ένα άλλο φόρουμ που είμαστε μέλη...
αν ψήνεσαι να έρθεις, κάνε subscribe και εσύ, γιατί είναι μόνο για μέλη...
trackdayspecial λέγεται...

manos///3
07-02-11, 18:08
Και σιγουρα ενα Σαββατο ή Κυριακη μεσα στο Μαρτιο!!!

Απλα επειδη ειναι κριμα να παμε και να βρεχει καλο ειναι να αποφασιστει 5-6 μερες πιο πριν , αφου υπαρχει δυνατοτητα 10 ημερης προβλεψης καιρικων φαινομενων...

manos///3
07-02-11, 18:21
Για το θεμα του βηματος ειμαι ακομα μπερδεμενος..

Εχω κανει μετρησεις με μακρυ και κοντο βημα σε αναλογο θρεντ και τα αποτελεσματα ηταν υπερ του μαμα βηματος. Υποστηριξα πως το κοντο ειναι τελικα πιο αργο.

ΑΛΛΑΑΑΑΑΑ...... μετα απο επισκεψη στις Σερρες τον προηγουμενο Οκτωβριο αρχισα να αμφισβητω τα στοιχεια της τηλεμετριας που εχω αναρτησει...Οχι πως ειναι ψευτικα μιας και το pbox δε κανει λαθη...Ομως οι συνθηκες περιβαλλοντος επηρεαζουν οπως θερμοκρασια , υγρασια , ασφαλτος , λαστιχα ...

Και καταληγω.....ο χρονος επιταχυνσης με το κοντο βημα στις Σερρες, ειναι πολυ μικροτερος σε σχεση με το μακρυ βημα...Βεβαια οι συνθηκες ηταν διαφορετικες και παλι..

Οποτε ή γινεται πατημα με δυο αυτοκινητα διαφορετικου βηματους αλλα με ιδια χαρακτηριστικα
ή γινονται μετρησεις στο pbox με το ιδιο αυτοκινητο ,στο ιδιο μερος ,την ιδια ωρα...με διαφορετικο βημα....λιγο δυσκολο..!

Το κοντο βημα σου δινει την αισθηση πως επιταχυνεις σαν παλαβος...Η αληθεια ειναι καπου στη μεση.

stamatis m3 e30
07-02-11, 20:09
καλησπερα και απο μενα...εχω 2 μερες να μπω διοτι ειχα ενα ατυχημα με το αμαξι της αδερφης μου (να ζησουμε να το θυμομαστε το κακομοιρο)και σημερα μου επετρεψαν να γυρισω σπτι μου.....

οσον αφορα τα 2 αμαξια (ΜΠΙΛΑΡΑ ΣΤΑΜΑΤΗ) την ημερα που πατησανε το αμαξι του μπιλ δεν δουλεψε σωστα διοτι μετα απο καποιες δοκιμες που εκανε ειχε βραχει η χοανη μπροστα και δεν εμπενε αερας απο την εισαγωγη....

τωρα αν αναλογιστης σταματη οτι εσυ εισαι φπε (διαφορικο οπως βλεπουμε ολοι) και εχεις απο μαμα μ3 μια διαφορα 60+ κιλα διαφορα +18ΑΡΕΣ λογικο να περνας μ3 φπε(κομμωτη ποθ πλεον εχει πεσει πααααααρα πολυ)....με το καλο να το βγαλεις και να κανονισουμε ενα μαζεμα παλι οσα Μ3 θελουν 1 σταδιο (αλλα να δηλωσουμε τι και τι φοραμε οχι ν βγαινουνε ενα ενα π.χ οπως βολαν)...



καταρχην ευχομαι να εισαι καλα γιατι απο οτι καταλαβα παλι επαιζες τα "συγκρουομενα"!!!

κατα δευτερον το εχω ξανα αναφερει αλλου αλλα θα στο πω και εδω!

πατησα με μπιλαρα...και παμε τα ιδια...στο ανεβα μας κοψανε,στο κατεβα ξεχασε να βαλει τις "γρηγορες" αλλαγες,στο ξανα ανεβα παμε κοπια! τελειωνω και ακουω μετα απο μια μερα οτι λογω οτι εκανε καποιες δοκιμες σε βρεγμενο εδαφος ειχε παρει νερα το φιλτρο,και δεχομαι προσκληση για δοκιμη.

μετα απο 2-3 μερες.......παταει ο μπιλαρας με τον κωστα απο καρδιτσα...με αποτελεσμα να πηγαινει κοπια! παταω εγω με κωστα...και πηγαιναμε κοπια αντε να ξεμυτιζε καποιος σε καποια αλλαγη και μετα παλι κοπια...


και ρωταω πατησαμε και οι δυο με το ιδιο αμαξι την ιδια μερα και ωρα και πηγαιναμε και οι 3 το ιδιο.....ειχε και εκει προβλημα η εισαγωγη;;;παλι ειχε παρει νερο και δεν τραβαγε σωστα;;;γιατι ειχανε περασει 3 μερες...λιακαδα ειχε!!!!


λοιποοοοοννννν δεν λεω...πολυ καλο το αμαξι του και πολυ καλη οδηγηση απο τον μπιλ γιατι ολα παιζουν ρολο σε ενα πατημα.....μακαρι γιατι εχω ριξει πολλα λεφτα με την αλλαγη του λουκ και το φανοπειο να μπορεσω να παρω καμια εισαγωγη αμμεσα,και ελα να δεις γλεντι σε ενα 0-700!!!!:thnx:


οποτε αναμονη γιατι τα πολλα λογια ειναι φτωχεια!!! προς το παρον με τον μπιλ εχουμε 2 πολυ καλα φπε!!!!thumbthumb

MILTOS M3 E46
07-02-11, 21:16
καταρχην ευχομαι να εισαι καλα γιατι απο οτι καταλαβα παλι επαιζες τα "συγκρουομενα"!!!

κατα δευτερον το εχω ξανα αναφερει αλλου αλλα θα στο πω και εδω!

πατησα με μπιλαρα...και παμε τα ιδια...στο ανεβα μας κοψανε,στο κατεβα ξεχασε να βαλει τις "γρηγορες" αλλαγες,στο ξανα ανεβα παμε κοπια! τελειωνω και ακουω μετα απο μια μερα οτι λογω οτι εκανε καποιες δοκιμες σε βρεγμενο εδαφος ειχε παρει νερα το φιλτρο,και δεχομαι προσκληση για δοκιμη.

μετα απο 2-3 μερες.......παταει ο μπιλαρας με τον κωστα απο καρδιτσα...με αποτελεσμα να πηγαινει κοπια! παταω εγω με κωστα...και πηγαιναμε κοπια αντε να ξεμυτιζε καποιος σε καποια αλλαγη και μετα παλι κοπια...


και ρωταω πατησαμε και οι δυο με το ιδιο αμαξι την ιδια μερα και ωρα και πηγαιναμε και οι 3 το ιδιο.....ειχε και εκει προβλημα η εισαγωγη;;;παλι ειχε παρει νερο και δεν τραβαγε σωστα;;;γιατι ειχανε περασει 3 μερες...λιακαδα ειχε!!!!


λοιποοοοοννννν δεν λεω...πολυ καλο το αμαξι του και πολυ καλη οδηγηση απο τον μπιλ γιατι ολα παιζουν ρολο σε ενα πατημα.....μακαρι γιατι εχω ριξει πολλα λεφτα με την αλλαγη του λουκ και το φανοπειο να μπορεσω να παρω καμια εισαγωγη αμμεσα,και ελα να δεις γλεντι σε ενα 0-700!!!!:thnx:


οποτε αναμονη γιατι τα πολλα λογια ειναι φτωχεια!!! προς το παρον με τον μπιλ εχουμε 2 πολυ καλα φπε!!!!thumbthumb

ευχαριστω σταματη...νιωθω καλυτερα και ολας...!!!
οσο για αυτο που λες οτι πατησατε υην ιδια μερα με το ιδιο αμαξι...
οταν ειχαμε κανει το war M3 H EN ΛΟΓΟ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ EIXE ΠΕΡΑΣΕΙ μιση μουρη στον τζεο...παταω εγω μαζι του και του ριχνω μισο κενο αν θυμαμαι καλα....παταω με geo παω κοποιο...και οοοοοοοοοοολα αυτα την ιδια μερα στης ιδιες συνθηκες.....

βρε παπαρα παρε τηλ πριν κανεις τιποτα στο λοοκ....
πιστευω να μην εδωσες πολλα...αλαξες και φλας (εβαλες τα μαυρα σαν τα δικα μου?)

stamatis m3 e30
07-02-11, 21:27
plaka plaka den exo parei flas!!!!

ematha psaxneis kapo gia enan filo sou?

exo kapo-port pagkaz- kai profylaktira mprosta


sorry gia to off topic!!!

mo328i
07-02-11, 22:33
στο ανεβα μας κοψανε,στο κατεβα ξεχασε να βαλει τις "γρηγορες" αλλαγες,στο ξανα ανεβα παμε κοπια!


χαχαχαχαχα και εγω οταν πατησα με τον billara στο ανεβα μου εκανε εναμιση κενο και στο κατεβα που του εκανα ενα φτερο εγω ειχε "ξεχασει" να βαλει τις αλλαγες στο γρηγορο!!μιλαω για το πατημα στα σκοταδια!
sory για το offtopic αλλα μου φανηκε πολυ αστειο!

ΔημήτρηςΜ3
07-02-11, 22:54
ο σοκιν που εχει χαθει???
ενα μικρο off topic

Thomelef
07-02-11, 23:01
ο σοκιν που εχει χαθει???
ενα μικρο off topic

ετοιμάζει το τζετ σκι, για να ράψει κόσμο το καλοκαίρι...
γιατί???ψάχνεις να τον ράψεις και αυτόν???:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

ΔημήτρηςΜ3
07-02-11, 23:07
ετοιμάζει το τζετ σκι, για να ράψει κόσμο το καλοκαίρι...
γιατί???ψάχνεις να τον ράψεις και αυτόν???:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

:thefinger::thefinger::thefinger:

Thomelef
07-02-11, 23:10
:thefinger::thefinger::thefinger:

ααα τράβα ψήσε καμμιά σπέσιαλ ρε που μου θές και πατήματα...τραχανά. ε τραχανα...:th_Laie_67-1:

saulm3
07-02-11, 23:32
ααα τράβα ψήσε καμμιά σπέσιαλ ρε που μου θές και πατήματα...τραχανά. ε τραχανα...:th_Laie_67-1:

την κανει ωραια ο τραχανασ ομωσ την πιτσα..........θωμα................:thumb sup:

Thomelef
07-02-11, 23:34
την κανει ωραια ο τραχανασ ομωσ την πιτσα..........θωμα................:thumb sup:

thumb είναι pro ο άνθρωπος...η αλήθεια να λέγεται...

ΔημήτρηςΜ3
08-02-11, 00:01
thumb είναι pro ο άνθρωπος...η αλήθεια να λέγεται...
:tt1::tt1::tt1::tt1::wub::wub::wub:

billarasm3
08-02-11, 01:38
χαχαχαχαχα και εγω οταν πατησα με τον billara στο ανεβα μου εκανε εναμιση κενο και στο κατεβα που του εκανα ενα φτερο εγω ειχε "ξεχασει" να βαλει τις αλλαγες στο γρηγορο!!μιλαω για το πατημα στα σκοταδια!
sory για το offtopic αλλα μου φανηκε πολυ αστειο!

εσυ εισαι φιλε μου το παιδι με το μ3???
μου συμβαινει συχνα αυτο με το προγραμμα στο στο smg γιατι εμτα απο καθε πατημα το βγαζω απο το τη μεγαλη σκαλα γιατι νομιζω πως η αντλια τοθ smg την ακουει και δεν αλλαζει γρηγορα!!!
καμια φορα ξεχναω να την σηκωσω!!!
αυτο ειναι ολο!!!
δεν το κανω εσκεμενα!!!
εκει δικαιολογειται η διαφορα αναβαση καταβαση!!!
παντως φιλε μου το αμαξι σου παει που καλα!!!

billarasm3
08-02-11, 01:43
καταρχην ευχομαι να εισαι καλα γιατι απο οτι καταλαβα παλι επαιζες τα "συγκρουομενα"!!!

κατα δευτερον το εχω ξανα αναφερει αλλου αλλα θα στο πω και εδω!

πατησα με μπιλαρα...και παμε τα ιδια...στο ανεβα μας κοψανε,στο κατεβα ξεχασε να βαλει τις "γρηγορες" αλλαγες,στο ξανα ανεβα παμε κοπια! τελειωνω και ακουω μετα απο μια μερα οτι λογω οτι εκανε καποιες δοκιμες σε βρεγμενο εδαφος ειχε παρει νερα το φιλτρο,και δεχομαι προσκληση για δοκιμη.

μετα απο 2-3 μερες.......παταει ο μπιλαρας με τον κωστα απο καρδιτσα...με αποτελεσμα να πηγαινει κοπια! παταω εγω με κωστα...και πηγαιναμε κοπια αντε να ξεμυτιζε καποιος σε καποια αλλαγη και μετα παλι κοπια...


και ρωταω πατησαμε και οι δυο με το ιδιο αμαξι την ιδια μερα και ωρα και πηγαιναμε και οι 3 το ιδιο.....ειχε και εκει προβλημα η εισαγωγη;;;παλι ειχε παρει νερο και δεν τραβαγε σωστα;;;γιατι ειχανε περασει 3 μερες...λιακαδα ειχε!!!!


λοιποοοοοννννν δεν λεω...πολυ καλο το αμαξι του και πολυ καλη οδηγηση απο τον μπιλ γιατι ολα παιζουν ρολο σε ενα πατημα.....μακαρι γιατι εχω ριξει πολλα λεφτα με την αλλαγη του λουκ και το φανοπειο να μπορεσω να παρω καμια εισαγωγη αμμεσα,και ελα να δεις γλεντι σε ενα 0-700!!!!:thnx:


οποτε αναμονη γιατι τα πολλα λογια ειναι φτωχεια!!! προς το παρον με τον μπιλ εχουμε 2 πολυ καλα φπε!!!!thumbthumb

σταματη εχω γραψει αρκετες φορες το τι εγινε με τον κωστα απο καρδιτσα!!
βαριεμαι να λεω τα ιδια 1000φορες!!!
τα αμαξια παντως κυμαινονται στα ιδια επιπεδα και η διαφορα τους ειναι μικρη!!
με το καλο να το ετοιμασεις να κανουμε ενα πατημα απο σταση!!!
κατα προτιμηση κερατεα με φαναρι η χερια μεχρι γεφυρα!!!!!

turbodog
08-02-11, 02:25
Βλεπω το κλιμα εχει ζεσταθει για τα καλα. Το πληρωμα του χρονου για την εκλογη του νεου βασιλια στα Ν/Α Μ3 εχει ερθει. Παρακολουθουμε λοιπον με ενδιαφερον :warriorsmiley:

mo328i
08-02-11, 09:32
εκει δικαιολογειται η διαφορα αναβαση καταβαση!!!


καλα φιλε μου bill δεν δικαιολογειται εκει,πιστευω γιατι και τις δυο φορες που ανοιξαμε καταβαση και οταν μας εκοωψαν τα αυτοκινητα και μετα τα ιδια πηγαιναμε..τεσπα αυτα τα ξερω εγω και εσυ που ανοιξαμε,μια απο αυτες τις μερες ισως παω και εγω για προγραμμα,θα σου στειλω πμ!!ναι και λεγαμε για το 3,91..!!

stamatis m3 e30
08-02-11, 10:08
σταματη εχω γραψει αρκετες φορες το τι εγινε με τον κωστα απο καρδιτσα!!
βαριεμαι να λεω τα ιδια 1000φορες!!!
τα αμαξια παντως κυμαινονται στα ιδια επιπεδα και η διαφορα τους ειναι μικρη!!
με το καλο να το ετοιμασεις να κανουμε ενα πατημα απο σταση!!!
κατα προτιμηση κερατεα με φαναρι η χερια μεχρι γεφυρα!!!!!


Οκ μπιλ! απλα προτιμω με χερια και οχι κερατεα και σιγουρα οχι τοσα πολλα μετρα...(1000+ δεν ειναι η κερατεα;;;) θα παμε ενα 0-700, νομιζω φτανουν για ενα μ3 ανετα!!!:rally::rally:

billarasm3
08-02-11, 15:00
Οκ μπιλ! απλα προτιμω με χερια και οχι κερατεα και σιγουρα οχι τοσα πολλα μετρα...(1000+ δεν ειναι η κερατεα;;;) θα παμε ενα 0-700, νομιζω φτανουν για ενα μ3 ανετα!!!:rally::rally:

σταματη παμε κερατεα με χερια!!!
1000+ ειναι νομιζω!!
οχι 700 ρε!!
παμε 1000 για να βαλουμε και 5ες να δουμε τι γινεται ψηλα!!!

billarasm3
08-02-11, 15:02
Βλεπω το κλιμα εχει ζεσταθει για τα καλα. Το πληρωμα του χρονου για την εκλογη του νεου βασιλια στα Ν/Α Μ3 εχει ερθει. Παρακολουθουμε λοιπον με ενδιαφερον :warriorsmiley:

στα φπε μας καθαριζει ο ευαγγελος!!
δεν ελαφρωσουμε θα τρωμε κολωνα μια ζωη!!!:th_Laie_67-1:

chief
08-02-11, 15:46
σταματη παμε κερατεα με χερια!!!
1000+ ειναι νομιζω!!
οχι 700 ρε!!
παμε 1000 για να βαλουμε και 5ες να δουμε τι γινεται ψηλα!!!

Ναι παιδιά, 1000 μετρα καλα ειναι. Μην πω και παραπάνω.
Τι ειναι τα Μ3 ?
Σαξοραλα ή Εβο και θα κανουν μπαμ?

saulm3
08-02-11, 16:11
κ εγω πιστευω πωσ το χιλιομετρακι ειναι το καλυτερο πατημα για το μ3 εκει φενεται η πραγματικη δυναμη το αυτοκινητου.το 400αρι δεν ειναι απο τα ατου του.αποψη μου.

turbodog
08-02-11, 16:46
Σταση-χιλιομετρο. Με χερια, αν ειναι δυνατο. Οτι λιγοτερο για τα Μ3 ειναι απλες δοκιμουλες. Τα λιγοτερα μετρα δεν αντικατοπριζουν την δυναμη του αυτοκινητου αλλα δινουν περισσοτερο βαρος στα καλυτερα αντακλαστικα του οδηγου, καλυτερο RT, καλυτερες αλλαγες, λιγοτερο σπινιαρισμα στην εκκινηση κτλ. Εδω ομως θελουμε να δουμε πιο ειναι το πιο γρηγορο Μ3 (οχι απαραιτητα το πιο δυνατο στο δυναμομετρο) οποτε τα πολλα μετρα ειναι μονοδρομος

Thomelef
08-02-11, 16:52
δημήτρη???εσύ με μαμά Μ3 τι διαφορά έχετε???

chief
08-02-11, 16:54
και με μαμα και με μπαμπα, ενα ταχυδρομικο κώδικα πρεπει να εχει

Thomelef
08-02-11, 16:59
είμαι σίγουροσ πως η διαφορά είναι χαοτική, απλά επειδή δεν έχει αναφερθεί ποτέ και
έχω μεγάλη περιέργεια για να δώ για τι διαφορά μιλάμε...στο κάτω κάτω, δεν έχει κάνει
λίγη δουλειά στο αμάξι του ο δημήτρης!!!έχω την εντύπωση, πως πρέπει να είναι απο τα
καλύτερα κομπρεσοράτα, αν όχι το καλύτερο, που κυκλοφορεί στους ελληνικούς δρομους.

turbodog
08-02-11, 17:41
δημήτρη???εσύ με μαμά Μ3 τι διαφορά έχετε???

Δεν εχω ανοιξει και με πολλα 46αρια. Ενα δοκιμαστικο που ειχα κανει με του GEO απο 1ες ρολλ ΑΒ η διαφορα μας ηταν πολυ μεγαλη. Με 92αρια παλι απο ρολλ στο ΑΒ, στα πολλα αρχιζω να κανω καλη διαφορα. Εχω ανοιξει με 92αρι που θεωρηται αρκετα δυνατο στα κοντροστεκια και στα 60-260 και ημουν δυομιση κενα μπροστα με ταση να ανοιγω και αλλο. Οι επιδοσεις μου και απο τους χρονους που εχω στο vbox νομιζω οτι ειναι παραπλησιοι με ενος Μ5 Ε60 μεχρι τα 260-270. Μετα θεωρω οτι τα κυβικα θα εχουν τον πρωτο λογο

saulm3
08-02-11, 17:41
λογικο ειναι να το ριχνει κολωνεσ αφου ενα μαμα ειναι 285 τροχο κ αυτο ειναι 400φευγα.μην συγκρινουμε ανομοια πραγματα.πολυ θα ηθελα παντωσ να οδηγησω ενα τετοιο πραγμα παρα ενα ε92 m3.

stamatis m3 e30
08-02-11, 21:34
σταματη παμε κερατεα με χερια!!!
1000+ ειναι νομιζω!!
οχι 700 ρε!!
παμε 1000 για να βαλουμε και 5ες να δουμε τι γινεται ψηλα!!!


μπιλ σε μια κοντρα πρεπει να συνυπολογισοτυν ολα....δεν ειπα 400 μετρα ειπα 700! θα εχεις βαλει και πεμπτη απο σταση!!δεν με ενδιαφερει να δω 300 στο κοντερ,ουτε με ενδιαφερει να πηγαινω με 270+ πορτα πορτα για λογους ασφαλειας! εισαι καλος οδηγος απο οσο ξερω...το αμαξι σου ειναι αρκετα καλο απο δυναμη....οποτε δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα!!

η κοντρα θα γινει αιγαλεου που ο δρομος ειναι ασφαλες,η ασφαλτος δεν γλυστραει,και η εκκινηση θα δωθει με χερια απο αγνωστο ατομο και στους δυο!ενα πατημα και δρομο κατευθειαν......

turbodog
08-02-11, 22:09
μπιλ σε μια κοντρα πρεπει να συνυπολογισοτυν ολα....δεν ειπα 400 μετρα ειπα 700! θα εχεις βαλει και πεμπτη απο σταση!!δεν με ενδιαφερει να δω 300 στο κοντερ,ουτε με ενδιαφερει να πηγαινω με 270+ πορτα πορτα για λογους ασφαλειας!

Η ταχυτητα εξοδου στο χιλιομετρο ειναι 220-230 χαω σε 23-25 sec. Για να βαλετε και 5ες, το χιλιομετρο οπως καταλαβαινεις, ειναι απαραιτητο. Αν βεβαια δεν θελεις τοσα μετρα και θελεις λιγοτερα, αυτο ειναι δικαιωμα σου. Η πιο αντικειμενικη μετρηση ομως ειναι στο χιλιομετρο.

billarasm3
09-02-11, 01:49
μπιλ σε μια κοντρα πρεπει να συνυπολογισοτυν ολα....δεν ειπα 400 μετρα ειπα 700! θα εχεις βαλει και πεμπτη απο σταση!!δεν με ενδιαφερει να δω 300 στο κοντερ,ουτε με ενδιαφερει να πηγαινω με 270+ πορτα πορτα για λογους ασφαλειας! εισαι καλος οδηγος απο οσο ξερω...το αμαξι σου ειναι αρκετα καλο απο δυναμη....οποτε δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα!!

η κοντρα θα γινει αιγαλεου που ο δρομος ειναι ασφαλες,η ασφαλτος δεν γλυστραει,και η εκκινηση θα δωθει με χερια απο αγνωστο ατομο και στους δυο!ενα πατημα και δρομο κατευθειαν......

σταματη ειχαμε πει πιο παλια πως θα καναμε ενα πατημα μεχρι ψηλα 5εσ να δουμε τα αμαξια!!!
σταση 1000μ ειναι μια χαρα!!
θα παμε 230-240!!
μ3 εχεις!!
οχι ενο!!!
κερατεα ειναι ησυχα εχει ευθεια καλη εχει τερματισμο για καλο βιντεακι και να
δουν και αυτοι που θα ερθουν ωραιο πατημα!!!
δεν καταλαβαινω γιατι θες 700!!!
μηπως εκει τελειωνεις την 4η με κοντο διαφορικο???:th_Laie_67-1:

MILTOS M3 E46
09-02-11, 02:32
σταματη ειχαμε πει πιο παλια πως θα καναμε ενα πατημα μεχρι ψηλα 5εσ να δουμε τα αμαξια!!!
σταση 1000μ ειναι μια χαρα!!
θα παμε 230-240!!
μ3 εχεις!!
οχι ενο!!!
κερατεα ειναι ησυχα εχει ευθεια καλη εχει τερματισμο για καλο βιντεακι και να
δουν και αυτοι που θα ερθουν ωραιο πατημα!!!
δεν καταλαβαινω γιατι θες 700!!!
μηπως εκει τελειωνεις την 4η με κοντο διαφορικο???:th_Laie_67-1:

μαλλον εκει τελειωνει....σε συνδυασμο και με το βολαν του (το αποκαλυψε ο φιλος με το μπλε μ3 που πατησε ο σαλιας)κανει καλη δουλεια.....