PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγορα smart!



Vasilis
02-02-11, 22:20
Σας τα χω ζαλισει...:whistle:

εκτιμω ιδιαιτερα την γνωμη των φιλων ομως

γι αυτο κ περιμενω τις απαντησεις κ τα γουστα σας!


Φυσικα κ το αποφασισα για το σμαρτ...ειμαι μεταξυ των δυο...πιθανοτατα κ τα δυο να μου κατσουν αυριο...

πρεπει να αποφασισω ποιο ειναι το πιο ομορφο (στο ευρυ κοινο)...ισως επηρεαστει κ η δικη μου γνωμη!

τσεκαρετε καλα κ ψηφιστε παρακαλω!
σαφως δεν κολακευουν κ οι δυο φωτο εξισου το αντικειμενο!

το εσωτερικο στο εκρου ειναι πορτοκαλι

κ στο λεμονι ειναι λεμονι!

εξοπλισμοι ειναι οι ιδιοι...ας μιλησουμε μονο για συνδυασμους χρωματων!

...κ μη μ αρχισετε εγω θα παιρνα μαυρο...ή γκρι ή σκουρο κλπ!

καταληγω σ αυτα τα δυο!


https://i760.photobucket.com/albums/xx248/bmw330vasilis/1224687_5_b.jpg

https://i760.photobucket.com/albums/xx248/bmw330vasilis/1121477_1_b.jpg

ευχαριστω!!!!:thanks::thanks::thanks:


σημ.
να συμπληρωσω οτι δεν τα χω δει απο κοντα κ τα δυο!

με γνωμονα τις φωτο κ φυσικα με κριτηριο οτι ειναι τελεια εμφανισιακα κ τα δυο , εχω το διλημμα!

αν ενα απο τα δυο δεν με καλυπτει οσον αφορα συντηρηση...θα επιλεξω το αλλο!

joseph
02-02-11, 22:23
To πρωτο!

Vasilis
02-02-11, 22:24
To πρωτο!

φιλε κ πατριωτη...

ριξε την ψηφο σου κ στο πολλ...μην τα ψαχνω μετα!


:thanks::thanks::thanks:

Konstantinos E60
02-02-11, 22:25
To πρωτο!

Συμφωνώ...thumb

Leonidas_E39
02-02-11, 22:25
Ττ7ο πρωτο με κλειστα τα ματια Βασίλη.

Michael
02-02-11, 22:25
δύσκολη επιλογή....!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tsakirakos
02-02-11, 22:26
το δευτερο πολυ καρναβαλι ειναι...

stratos
02-02-11, 22:28
Η λεμονόπιτα δεν μου αρέσει. Ασε ου θα λερώνει. Οπότε αυτό με τα μπορντοροδοκόκκινα

Χρίστος
02-02-11, 22:32
φιλε Βασιλη.
Πριν σου πω πιο μ αρεσε λεω το εξης.
Στο πρωτο βλεπω ενα συμπαθες τετραποδο επανω να βολταρει.Αν αυτο γινοταν κατ επαναληψη ισως να εχουμε προβλημα.
Στο δευτερο βλεπω μια ημερομηνια 4χρονων.Δε ξερω κατα ποσο θα ειναι στην ιδια κατασταση με σημερα.

Εκτος λοιπων των παραπανω και περνωντας ως γνωμωνα οτι αυτο που βλεπεις περνεις μ αρεσει το πρωτο.
Στο λεμονι ε, ξυνιζω λιγο.Τ περτικαλι εσωτετρικο με δυο λαμπιτσες πορτοκαλι στα οργανα σου πιστευω θα σου δωσει μια πολυ ομορφη εικονα σαλονιου.
(Ασε που στο μπεζ δενει πιο πολυ το carbon):whistle:

GEO316
02-02-11, 22:33
Kαι εγω το πρωτο λεω.Κατι επαθα μολις το ειδα!!!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

stratos
02-02-11, 22:34
φιλε Βασιλη.
Πριν σου πω πιο μ αρεσε λεω το εξης.
Στο πρωτο βλεπω ενα συμπαθες τετραποδο επανω να βολταρει.Αν αυτο γινοταν κατ επαναληψη ισως να εχουμε προβλημα.
Στο δευτερο βλεπω μια ημερομηνια 4χρονων.Δε ξερω κατα ποσο θα ειναι στην ιδια κατασταση με σημερα.

Εκτος λοιπων των παραπανω και περνωντας ως γνωμωνα οτι αυτο που βλεπεις περνεις μ αρεσει το πρωτο.
Στο λεμονι ε, ξυνιζω λιγο.Τ περτικαλι εσωτετρικο με δυο λαμπιτσες πορτοκαλι στα οργανα σου πιστευω θα σου δωσει μια πολυ ομορφη εικονα σαλονιου.
(Ασε που στο μπεζ δενει πιο πολυ το carbon):whistle:

Καγκουράκο μου εσύ :hystericalbs1:

Χρίστος
02-02-11, 22:36
Καγκουράκο μου εσύ :hystericalbs1:
για αυτο μ αγαπας ρε:th_Laie_67-1:

Vasilis
02-02-11, 22:44
φιλε Βασιλη.
Πριν σου πω πιο μ αρεσε λεω το εξης.
Στο πρωτο βλεπω ενα συμπαθες τετραποδο επανω να βολταρει.Αν αυτο γινοταν κατ επαναληψη ισως να εχουμε προβλημα.
Στο δευτερο βλεπω μια ημερομηνια 4χρονων.Δε ξερω κατα ποσο θα ειναι στην ιδια κατασταση με σημερα.

Εκτος λοιπων των παραπανω και περνωντας ως γνωμωνα οτι αυτο που βλεπεις περνεις μ αρεσει το πρωτο.
Στο λεμονι ε, ξυνιζω λιγο.Τ περτικαλι εσωτετρικο με δυο λαμπιτσες πορτοκαλι στα οργανα σου πιστευω θα σου δωσει μια πολυ ομορφη εικονα σαλονιου.
(Ασε που στο μπεζ δενει πιο πολυ το carbon):whistle:

το ευγενες τετραποδο :ranting2:...το θεωρω τυχαιο γεγονος...φυσικα θα εξετασθει επιμονα το σημειο για να ειμαστε σιγουροι 100% οτι δεν επαναλαμβανοταν!

Οσον αφορα το λεμονι....ο ιδιοκτητης του με διαβεβαιωσε τηλεφωνικα οτι ειναι σε καλυτερη κατασταση απο οτι στην φωτο :shok::shok:

nikos1400
02-02-11, 22:52
Ο λαος θελει εκρου !
Καλο το οτι βρισκεται σε γκαραζ μεσα (απο οτι φαινεται), αλλα αυτα πρεπει να τα δεις απο κοντα.
:original:

stef
02-02-11, 22:56
Δηλαδή πας για 700άρι!
Το ένα είναι passion και το άλλο είναι pulse...
To ένα πιο σπορ το άλλο πιο κυριλέ
Εξαρτάται εσύ τι θέλεις!!!!
Εγώ επειδή είχα passion 700άρι θα έπαιρνα pulse αλλά σε άλλο χρώμα!!!

merbeind
02-02-11, 22:59
Το εκρου και εγω.
Βασιλη τσεκαρε να μην ειχαν προγραμμα καθως τους γονατιζει τη τουρμπινα,να μην ειναι σιγουρα 600ρακια,γυρω στα 70χιλ. χλμ θελουν αλλαγη βασεις μηχανης τσεκαρε αν εχει γινει οπως επισης και συμπλεκτης.

gant
02-02-11, 23:00
Το πρώτο κι εγώ, αν και στην φώτο παρατηρώ πως το φτερό είναι κάπως πιό σκούρο απ την πόρτα. Βαμμένο? η το αδικεί η φώτο?

Vasilis
02-02-11, 23:17
Το πρώτο κι εγώ, αν και στην φώτο παρατηρώ πως το φτερό είναι κάπως πιό σκούρο απ την πόρτα. Βαμμένο? η το αδικεί η φώτο?

.....μμμμμμ!

αυριο εχω ραντεβου κ με τους δυο να τα δω απο κοντα!


θα σας εχω νεα!!!



ευχαριστω πολυ για τη ψηφο σας!!!


(αν κ η πλειοψηφια δεν ειναι εκει που θα θελα....:whistle::th_Laie_67-1:
mitsos chania....thumb)

bmwz3
02-02-11, 23:34
εχω ασχοληθει πολυ με τα smart,γι αυτο να προσεξετε αν ειναι 700 η αν ειναι 600.ειναι σημαντικο κομματι αυτο.βασικα το σημαντικοτερο.μακαρι τα χιλιομετρα να ειναι λιγα.το χρωμα ειναι καθαρα υποκειμενικο κομματι και θα προτεινω το δευτερο γιατι πολυ απλα ειναι smart!!!το πρωτο ειναι πολυ κυριλε χρωμα και το smart ενα παιχνιδι.του αξιζει κατι χαρουμενο.ΛΕΜΟΝΙ λοιπον εγω λεω αλλα ειμαι μειοψηφια..

Dathanaso
02-02-11, 23:37
Ψηφιζω δευτερο σαν δευτερο βοηθητικο αυτοκινητο.Γουστα εινα αυταthumb

Dr. Yamastura
03-02-11, 00:25
Εκρού εκρού!!

m-power_01
03-02-11, 03:40
Ψηφίζω λεμόνι ... Ο λόγος είναι ότι μου κάνει για γυναικείο αυτοκίνητο και πιστεύω ότι δεν θα το έχει ξεπατωσει ...

Samaro
03-02-11, 07:53
Το εκρού !!
Το βλέπω πιο σίκ και επι πλέον μ'αρεσει το σκούρο εσωτερικό.:original:

Vasilis
03-02-11, 08:05
κ για να ριξω κ λαδι στην φωτια!!!!

το λεμονι ειναι η σπορτιφ εκδοση του σμαρτ...ονοματι PULSE!

Σε σχεση με το αλλο που ειναι το PASSION (πλουσια εκδοση) εχει παραπανω:

χειριστηρια στο τιμονι,πιο φαρδια ζαντολαστιχα κ προβολακια ομιχλης!

το λεμονι ειναι 6/2004 κ το εκρου 4/2005

τιμες ... 5500 τελικη το εκρου απο 6300
κ 5800 το λεμονι απο 6500 συν φυσικα κ στα δυο τα εξοδα μεταβιβασης!





για βοηθατε ρε παιδια...κλεινω προς το λεμονι (μονο κ μονο για τον πιο σπορτιφ χαρακτηρα)...αλλα με κραζει κ το μωρο μου....αχαχαχαα

Samaro
03-02-11, 08:17
Ενα, ενα μας τα λές!!! Με το τσιγγέλι θα στα βγαζουμε ;;; :th_Laie_67-1:
Με πάτησες στον κάλο τώρα. Εχω αδυναμία στα μπλιμπλίκια !!
Αλλάζω (αν και ψηφισα πριν εκρού). Το λεμονί !
thumb

Vasilis
03-02-11, 08:19
Ενα, ενα μας τα λές!!! Με το τσιγγέλι θα στα βγαζουμε ;;; :th_Laie_67-1:
Με πάτησες στον κάλο τώρα. Εχω αδυναμία στα μπλιμπλίκια !!
Αλλάζω (αν και ψηφισα πριν εκρού). Το λεμονί !
thumb

δεν ηθελα να ειστε προκατειλλημενοι :whistle:

κ γω το λεμονι ψηφισα...ισως με επηρεασε το γεγονος με τα μπλιμπλικια!:whistle:

m-power_01
03-02-11, 08:23
Το εκρού !!
Το βλέπω πιο σίκ και επι πλέον μ'αρεσει το σκούρο εσωτερικό.:original:


Ενα, ενα μας τα λές!!! Με το τσιγγέλι θα στα βγαζουμε ;;; :th_Laie_67-1:
Με πάτησες στον κάλο τώρα. Εχω αδυναμία στα μπλιμπλίκια !!
Αλλάζω (αν και ψηφισα πριν εκρού). Το λεμονί !
thumb

Ασε τα σαπια κυρ' Αντωνη... πες οτι τωρα ειδες τι ψηφισα και ζηλεψες!:th_Laie_67-1:

Nino
03-02-11, 08:32
τι το βαζεις το poll?
αφου ετσι και αλλιως οποιο αρεσει στη κυρα θα παρεις...:th_Laie_67-1::hystericalbs1::thumbsup:

Vasilis
03-02-11, 08:35
τι το βαζεις το poll?
αφου ετσι και αλλιως οποιο αρεσει στη κυρα θα παρεις...:th_Laie_67-1::hystericalbs1::thumbsup:

:shok::shok::shok:

την εχω στην Λευκαδα!

δεν ξερει τι παιζεται απο πισω!:whistle::whistle::th_Laie_67-1:

θα της πω οτι αυτο που ηθελε , ειχε λερωμενο εσωτερικο κ μυριζε...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

beliris
03-02-11, 08:37
Βασίλη έχω smart και νομίζω ότι η έκδοση passion είναι η καλύτερη από κάθε πλευρά! Η έκδοση pulse(σπορτίφ) απλά είναι φτωχότερη σε ποιότητα εσωτερικών χώρων και εξοπλισμό!
Να προσέξεις άν έχουν στροφόμετρο-ρολόι και προβολάκια ομίχλης!(σημαντικό κόστος)
Αν δεν έχουν προβολάκια ομίχλης έλεγξε αν υπάρχει η καλωδίωση στο μοντέλο 2005.
Επίσης να βεβαιωθείς με τον αριθμό πλαισίου για την ιπποδύναμη,το 700άρι βγαίνει σε 37KW και 45KW.
Επίσης αν έχει το μαμά ράδιοcd να έχει σίγουρα τον κωδικό,διότι αν αποσυνδέσεις την μπαταρία το έχασες το μηχάνημα!!!
Η επιλογή είναι προσωπική υπόθεση..............

mitsos_chania
03-02-11, 09:04
Βασιλη εγω ψηφισα το λεμονι γιατι κυκλοφορει ενα παρομοιο στα Χανια με brabus ζαντες και φιμε και ειναι μουν@ρ@!!!

stef
03-02-11, 09:42
Βασίλη έχω smart και νομίζω ότι η έκδοση passion είναι η καλύτερη από κάθε πλευρά! Η έκδοση pulse(σπορτίφ) απλά είναι φτωχότερη σε ποιότητα εσωτερικών χώρων και εξοπλισμό!

Τι ακριβώς εννοείς λέγοντας σε ποιότητα εσωτερικών χώρων..?
Τα ίδια αμάξια είναι, και εγώ είχα passion και έχουν ακριβώς την ίδια ποιότητα
Το pulse έχει κάπως πιο σπορτίφ χαρακτηριστικά ενώ τον passion πιο κυριλέ
Και επειδή ακριβώς το smart είναι μικρό και ευάλωτο, πρέπει να πατάει καλά κάτω και τα φαρδιά λάστιχα του είναι απαραίτητα αν και βέβαια βαραίνει το τιμόνι αν δεν έχει υδραυλικό! thumb

mitsos_chania
03-02-11, 09:58
στεφανε εβγαινε το παλιο smart με υδραυλικο?

Vasilis
03-02-11, 10:05
Βασίλη έχω smart και νομίζω ότι η έκδοση passion είναι η καλύτερη από κάθε πλευρά! Η έκδοση pulse(σπορτίφ) απλά είναι φτωχότερη σε ποιότητα εσωτερικών χώρων και εξοπλισμό!
Να προσέξεις άν έχουν στροφόμετρο-ρολόι και προβολάκια ομίχλης!(σημαντικό κόστος)
Αν δεν έχουν προβολάκια ομίχλης έλεγξε αν υπάρχει η καλωδίωση στο μοντέλο 2005.
Επίσης να βεβαιωθείς με τον αριθμό πλαισίου για την ιπποδύναμη,το 700άρι βγαίνει σε 37KW και 45KW.
Επίσης αν έχει το μαμά ράδιοcd να έχει σίγουρα τον κωδικό,διότι αν αποσυνδέσεις την μπαταρία το έχασες το μηχάνημα!!!
Η επιλογή είναι προσωπική υπόθεση..............


:thanks::thanks::thanks:
μπας κ πρεπει να προσεξω κ κατι αλλο?



Βασιλη εγω ψηφισα το λεμονι γιατι κυκλοφορει ενα παρομοιο στα Χανια με brabus ζαντες και φιμε και ειναι μουν@ρ@!!!


:thumbsup: ολα τα λ7 λεμε...εχω δει κ γω...μπας κ εχουμε δει το ιδιο?:th_Laie_67-1:


Τι ακριβώς εννοείς λέγοντας σε ποιότητα εσωτερικών χώρων..?
Τα ίδια αμάξια είναι, και εγώ είχα passion και έχουν ακριβώς την ίδια ποιότητα
Το pulse έχει κάπως πιο σπορτίφ χαρακτηριστικά ενώ τον passion πιο κυριλέ
Και επειδή ακριβώς το smart είναι μικρό και ευάλωτο, πρέπει να πατάει καλά κάτω και τα φαρδιά λάστιχα του είναι απαραίτητα αν και βέβαια βαραίνει το τιμόνι αν δεν έχει υδραυλικό! thumb

κ γω απορω...νομιζα οτι τα υλικα ειναι ακριβως τα ιδια!

ειναι διαπιστωμενο?:shok:

Z4 DCT
03-02-11, 10:09
Ωραιαααα το μαθαμε κι αυτο τελευταιοι.....ο Βασιλης θελει να παρει σμαρτ ΛΕΜΟΝΙ:shok::shok:

Παρτο αγορακι μου....να σε ξεκατσιασω με τον πυραυλο....


Βασιλη, ειναι ωραιο χρωμα....να προσεξεις καλα ολα αυτα που σου ειπαν τα παιδια (γραφτα γερο!!!!), και μετα απο ενα καλο ελεγχο χτυπα το....thumbthumb

m_power_lunatic
03-02-11, 10:19
Φιλε Βασιλη,εχω SMART εδω και 4 χρονια,το εφερα εγω απο Γερμανια απο τα κεντρικα το 2007,το πηρα με 11.000χλμ και τωρα εχει 80.000χλμ.Εχω αλλαξει κρεμαγιερα-τουρμπινα και ανακατασκευη το μοτερ πριν μια εβδομαδα.Θελω να πω με τα παραπανω οτι το SMART δεν ειναι τοσο αθωο οσο φαινεται.....α ααα και που εισαι???Ανταλλακτικα φωτια και οι κλοπες πανε συννεφο να το ξερεις!!!!!!

Vasilis
03-02-11, 10:22
Φιλε Βασιλη,εχω SMART εδω και 4 χρονια,το εφερα εγω απο Γερμανια απο τα κεντρικα το 2007,το πηρα με 11.000χλμ και τωρα εχει 80.000χλμ.Εχω αλλαξει κρεμαγιερα-τουρμπινα και ανακατασκευη το μοτερ πριν μια εβδομαδα.Θελω να πω με τα παραπανω οτι το SMART δεν ειναι τοσο αθωο οσο φαινεται.....α ααα και που εισαι???Ανταλλακτικα φωτια και οι κλοπες πανε συννεφο να το ξερεις!!!!!!

...μου κανες την καρδια περβολι φιλε μου!

ελα μου που το γουσταρω το ρημαδι ομως κ πισω δεν κανω...:th_Laie_67-1:


για πες...που το φτιαχνεις?

σε βλεπω ψαγμενο...ακουσα απο μηχανικο οτι ο,τι θες μπορεις να προσθεσεις αλλα θελει προγραμματισμο...καθε προγραμματισμος κ 100αρικο...:shok::shok:


δλδ...δεν εχει προβολακια...προσθετεις...κο στος προβολεων + 100σταρικο ο προγραμματισμος...



ειναι γεγονος?

μπας Κ εχεις καμμια καλη ακρη?

:thanks:

Vasilis
03-02-11, 10:24
οσον αφορα το θεμα κλοπη....

λεω να το δενω σε κολονες ή δεντρα....:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

m_power_lunatic
03-02-11, 10:27
Bασιλη εχω βρει εγγυημενο παιδι με μαγαζι ανταλλακτικων μονο με SMART πολυ ξηγημενο σαν ανθρωπο και με χαος αποθηκη ανταλλακτικων.Οτι χρειαστηκα το πηρα απο εκει,απο συνεργεια υπαρχουν 2-3 που εχω επισκεφτει και η δουλεια τους ηταν πολυ καλη.Να ξερεις οτι λογω της τοποθετησης του κινητηρα αν θελει τιποτα με το σασμαν κτλ-συνηθισμενο-κατεβαινει ο κινητηρας ολοκληρος.Γενικα η συντηρηση ειναι φαρμακειο,οτι γλυτωνεις σε βενζινη και τελη και εφορια τα τσιμπαει σε ζημιες....και ξερεις ποιο ειναι το χειροτερο απο ολα???Οτι καποια στιγμη αργα-γρηγορα ολα θελουν αυτα που σου ανεφερα παραπανω.Γεινκα...........ΠΑΡΕ ΙΑΠΩΝΑ!!!!!!!!!!!

Monsta
03-02-11, 10:35
Λεμονί με κλειστά μάτια. Εκτός της εξωτερικής απόχρωσης που μ αρέσει τρελά, οι ταπετσαρίες μέσα όταν είναι καθαρές είναι το κάτι άλλο.

Atsa linos
03-02-11, 10:49
απο οτι θυμαμε οταν αγορασα καινουργιο σμαρτ το 1999 το πασιον ηταν αυτοματο και σειριακο το παλσ μονο σειρικακο καθοτι πιο γρηγορο ειχα αλλαξει σασμαν στο παλσ και το ειχα παρει με τις δυο επιλογες το δε χρωμα του τοτε ,,ακουα βανιλε ,,ψηφιζω το δευτερο καθοτι σπορτιβ

Vasilis
03-02-11, 10:51
Bασιλη εχω βρει εγγυημενο παιδι με μαγαζι ανταλλακτικων μονο με SMART πολυ ξηγημενο σαν ανθρωπο και με χαος αποθηκη ανταλλακτικων.Οτι χρειαστηκα το πηρα απο εκει,απο συνεργεια υπαρχουν 2-3 που εχω επισκεφτει και η δουλεια τους ηταν πολυ καλη.Να ξερεις οτι λογω της τοποθετησης του κινητηρα αν θελει τιποτα με το σασμαν κτλ-συνηθισμενο-κατεβαινει ο κινητηρας ολοκληρος.Γενικα η συντηρηση ειναι φαρμακειο,οτι γλυτωνεις σε βενζινη και τελη και εφορια τα τσιμπαει σε ζημιες....και ξερεις ποιο ειναι το χειροτερο απο ολα???Οτι καποια στιγμη αργα-γρηγορα ολα θελουν αυτα που σου ανεφερα παραπανω.Γεινκα...........ΠΑΡΕ ΙΑΠΩΝΑ!!!!!!!!!!!

ποιον Ιαπωνα να παρω ρε γμτ?:shok::ranting2:

τοσο μικρο κ τοσο παιχνιδιαρικο...:th_Laie_67-1:


θα το παρω...δεν κανω πισω ...κ ο Θεος βοηθος!


Ιαπωνα εχω το Μιτσουμπισι κ ειναι οντως σκυλι...κ οχι μονο!

αλλα αυτο το μικρο με εχει τρελανει :whistle:.....ε ρε γεροντοερωτες!!!!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Z4 DCT
03-02-11, 11:18
ποιον Ιαπωνα να παρω ρε γμτ?:shok::ranting2:

τοσο μικρο κ τοσο παιχνιδιαρικο...:th_Laie_67-1:


θα το παρω...δεν κανω πισω ...κ ο Θεος βοηθος!


Ιαπωνα εχω το Μιτσουμπισι κ ειναι οντως σκυλι...κ οχι μονο!

αλλα αυτο το μικρο με εχει τρελανει :whistle:.....ε ρε γεροντοερωτες!!!!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
Όλοι έμμεσα σου λένε να πάρεις iq βρε παπαρα!!!! Ποτέ θα το καταλάβεις..... Είναι 5 βήματα μπροστά απο το σμαρτ, καιε 6

Χρονια εγγύηση!!!!

Θα σου δώσω το δικό μου ένα σκ Μα δεις

stef
03-02-11, 11:20
Και 6Κ παραπάνω το IQ...
Πάρε Yaris 1000αράκι με τα ίδια λεφτά να κάνεις την δουλειά σου!
Lunatic 700άρι έχεις?

m_power_lunatic
03-02-11, 11:27
Ναι 700αρι,συμφωνω με το YARIS απολυτα αυτο εννοουσα.Στη δουλεια εχουν περασει και 2 STARLET το πρωτο με 300.000χλμ το οποιο το πεταξα αφου μου το κλεψανε και κανανε μια ληστεια στη Λ.Αλεξανδρας και αυτο που εχω τωρα το EP 91 με 310.000χλμ του 1997 το οποιο δεν λεει να σπασει με τιποτα....το καλοκαιρι ειχε λιωσει στα πυρακια (ακουγονταν οσο και η κορνα που λεει ο λογος) και μολις του αλλαξα ψυγειο με λιγο μεγαλυτερο ολοκαινουργιο δουλευει λες και εχει 100.000χλμ λιγοτερα......τωρα αν σας πω οτι το οδηγανε 5 διαφορετικοι ανθρωποι,το φορτωνω με βιβλια μεχρι να γοννατισει,βαζουμε οτι λαδι μας εχει μεινει απο τις ''πριγκιπισσες'' (BMW) και ειναι το μοναδικο αμαξι που δεν θυμαμαι να μην πηρε μπρος 1 γ@μημενη μερ@....1..!!!!!!!!!

stef
03-02-11, 11:31
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/996873/

Και αυτόματο παρακαλώ....

Vasilis
03-02-11, 11:34
εχω το μισουσβισι ρε παιδια...


δεν θελω αλλο ενα ιδιων διαστασεων!

οσον αφορα το IQ....οντως πιο καλο απο το σμαρτ....ομως:


6 χηνες παραπανω....+ οτι δεν μου αρεσει οσο το σμαρτ (σορυ τζωνη...γουστα ειναι αυτα)

beliris
03-02-11, 11:37
:thanks::thanks::thanks:
μπας κ πρεπει να προσεξω κ κατι αλλο?





:thumbsup: ολα τα λ7 λεμε...εχω δει κ γω...μπας κ εχουμε δει το ιδιο?:th_Laie_67-1:



κ γω απορω...νομιζα οτι τα υλικα ειναι ακριβως τα ιδια!

ειναι διαπιστωμενο?:shok:

Όσον αφορά το θέμα της "ποιότητας εσωτερικού" ,το passion έχει πιό πλούσια εικόνα, ενώ to pulse δείχνει πιό πρόχειρο!!!
Άλλο σημείο προσοχής είναι τα φανάρια(όταν για Χ λόγο πάρουν υγρασία),βραχυκυκλώνει ο μηχανισμός ρύθμισης καθ'ύψος(ανταλλακτικό δεν υπάρχει,υποχρεωτικά αγοράζεις φανάρι 500 ευρώ),με αποτέλεσμα να έχει έναν συνεχή ενοχλητικό θόρυβο και να σκοπεύει το φανάρι ψηλά!(Έλεγξε αν λείπουν τα καπάκια πίσω από τις λάμπες των φαναριών,δεν υπάρχουν).
Το διαπιστώνεις αν ανοίξεις τον διακόπτη φώτων!

Vasilis
03-02-11, 12:14
Όσον αφορά το θέμα της "ποιότητας εσωτερικού" ,το passion έχει πιό πλούσια εικόνα, ενώ to pulse δείχνει πιό πρόχειρο!!!
Άλλο σημείο προσοχής είναι τα φανάρια(όταν για Χ λόγο πάρουν υγρασία),βραχυκυκλώνει ο μηχανισμός ρύθμισης καθ'ύψος(ανταλλακτικό δεν υπάρχει,υποχρεωτικά αγοράζεις φανάρι 500 ευρώ),με αποτέλεσμα να έχει έναν συνεχή ενοχλητικό θόρυβο και να σκοπεύει το φανάρι ψηλά!(Έλεγξε αν λείπουν τα καπάκια πίσω από τις λάμπες των φαναριών,δεν υπάρχουν).
Το διαπιστώνεις αν ανοίξεις τον διακόπτη φώτων!

...αλλο αλλο???:shok::shok:


για πες τωρα που σε πετυχα κ εχεις εμπνευση?:thnx::thnx::thnx::thnx:

stef
03-02-11, 12:35
Όσον αφορά το θέμα της "ποιότητας εσωτερικού" ,το passion έχει πιό πλούσια εικόνα, ενώ to pulse δείχνει πιό πρόχειρο!!!


Επιμένω το passion

https://www.car.gr/classifieds/cars/photos/917049/

είναι ακριβώς ίδιο με το pulse μέσα...

https://www.car.gr/classifieds/cars/photos/1209985/

Απλά αλλάζει ο χρωματισμός των καθισμάτων...

Επίσης υπάρχουν περιπτώσεις που οι ιδιοκτήτες παρέγγελναν pulse με κλωβό ασημένιο (έξτρα 330 ευρώ εαν θυμάμαι)

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1089610/

Το εν λόγω αυτοκίνητο είναι pulse μιας και εαν προσέξετε οι καθρέπτες του δεν είναι βαμμένοι στο χρώμα του αυτοκινήτου που είναι τα passion
Δηλαδή ο ιδιοκτήτης του δεν εχει βάλει απλά μια τετράδα ζάντες από pulse και τέλος. Προσέξτε τα φρυδάκια στους πίσω θόλους που είναι χαρακτηριστικό των pulse, το τριάκτινο τιμόνο με paddles όπως και το μπλε υφασμάτινο σαλόνι
Επίσης για να καταλάβεις ένα passion original πρέπει να έχει αυστηρά γκρί ή κόκκινο ανοιχτό-περτικαλί σαλόνι όπως το εκρού που έβαλε στην αρχή ο Vasilis!!

beliris
03-02-11, 13:05
...αλλο αλλο???:shok::shok:


για πες τωρα που σε πετυχα κ εχεις εμπνευση?:thnx::thnx::thnx::thnx:

Όσον αφορά την αξιοπιστία,το δικό μου το πήρα από Ολλανδία με 25.000 χλμ και τώρα έχει 85.000 χλμ χωρίς κανένα πρόβλημα,επίσης δεν καίει λάδια!!!
Ακριβά τα σέρβις του και αλλάζουμε λάδια ανά 7000 χλμ.
Ευαγγέλιο η σωστή προθέρμανση,είναι ο βασικότερος λόγος φθοράς του κινητήρα και του turbo!
Ξεκινάς αφού ανάψει η ένδειξη των 40 βαθμών Κελσίου!!!
Να βάλεις οπωσδήποτε μπουλόνια ασφαλείας στις ζάντες γιατί είναι στόχος και πολλοί τα βρήκανε το πρωί χύμα στην άσφαλτο!Επίσης μια αντικλεπτική μπάρα μεταξύ τιμονιού και γκαζιού επιβάλλεται!!!
Είναι πολύ γλυκό αυτοκίνητο και όταν μου το φέρνει ο γιός από Θεσ/νίκη ξεχνάω τις BMW και ξεκουράζομαι με το Smart!
Αυτόν τον καιρό ο μικρός(Μηχανολόγος Μηχανικός ΑΠΘ) αγόρασε φτερά και διάφορα πάνελ του, από Αγγλία(ebay) και τα κατασκευάζει από ανθρακόνημα (Καλούπια και κατασκευή).Μέχρι το καλοκαίρι υπολογίζουμε να αντικαταστήσουμε τα πλαστικά του με ανθρακόνημα!!!
Με την ευκαιρία Βασίλη,πιστεύω ότι κατοικείς στον πιό όμορφο τόπο της Ελλάδας!!!Κυριολεκτώ ΛΕΥΚΑΔΑ!!!!!thumbthumbthumb

dblade
03-02-11, 16:12
Tο πρωτο προτιμω απο πλευρας εμφανισης.
Ειναι θεμα προσωπικης επιλογης σου..
Τωρα για ιαπωνες που λενε καλα αξιοπιστα αλλα φωτια στα σερβις μια βαση μηχανης σε σταρλετ 95 120 ευρα!!

(Και γαμω τα μερη η λευκαδα αλλα τι κ@@δρομοι το εσπασα το καημενο το 36αρι το καλοκαιρι με κατι κολοσκαλα που ειχαν οι εγκρεμνοι μου βγηκε η π@ν@για να τους ανεβω υπο 45 βαθμους απλα οι παραλιες ομως δεν υπαρχουν!!!!!!)

Vasilis
03-02-11, 16:34
1000 ευχαριστω ολους για το χρονο κ τις απαντησεις σας!:thanks:


οσον αφορα το εκρου...το ειδα πριν απο λιγες ωρες!

δεν εμεινα κ με τις καλυτερες εντυπωσεις...λεπτομερειες με ''χαλασαν'' αρκετα!:thumbsdown:


αναλυτικοτερα το βραδυ γιατι πρεπει να φυγω!(σε λιγο θα παω αλλωστε να δω κ το λεμονι)thumb:whistle:



σημ.

ευχαριστω για τα καλα σας λογια για την Λευκαδα!
Ειναι ο τοπος της γυναικας μου κ ισως αυτο παιζει τον σημαντικοτερο ρολο να τον θεωρω κ δικο μου!
Την αγαπω πολυ , μου αρεσει πολυ κ αυτο ειναι που με κανει να νοιωθω Λευκαδιτης κ να καμαρωνω!
Προς το παρον ζω στην Αθηνα...ευχομαι γρηγορα ομως να γινει η Λευκαδα ο μονιμος τοπος κατοικιας μου κ να επισκεπτομαι την γηραια Αθηνα για τις συναντησεις του φορουμ μας:rally:...!:thumbsup:

sierra
03-02-11, 23:50
Βασίλη εμένα μου αρέσει το Εκρού, γιατί το λεμονί μου φαίνεται πιο κρύο και μου θυμίζει αδυναμία (αρρώστια). thumb

halkida116mpack
04-02-11, 02:25
εγω θα ελεγα στη φωτογραφια του δευτερου απο πισω του , απο αριστερα το τριτο ... :th_Laie_67-1:

το δευτερο το κιτρινακι thumb

stef
04-02-11, 12:00
Κάποιο νέο από το μέτωπο...?

kwstakhs_Z4
05-02-11, 00:30
ψηφισα και εγω! το 2ο το 2οοοοοοοοοο!!!!!!!! το λεμονι!!!

Vasilis
05-02-11, 02:05
Μόλις γυρίσαμε Από την βολτιτσα με τους συμφορουμιτες...κ γω με το νέο μου απόκτημα!..χεχε


Περισσότερα Αύριο μιας κ Είμαι Από iPhone κ Είμαι κ κομμάτια !

giannis_compact
05-02-11, 05:49
Δε μας ειπες ποιο πηρες Βασιλη ομως!Ευελπιστω το λεμονι :)

Nick bmwlover
05-02-11, 06:28
To λεμονι πηρε!!!

G_kaliteros
05-02-11, 06:41
To λεμονι πηρε!!!




παλιο καρφι!!!:hystericalbs1::hystericalbs1::th_Lai e_67-1:

Nick bmwlover
05-02-11, 06:46
παλιο καρφι!!!:hystericalbs1::hystericalbs1::th_Lai e_67-1:

:th_Laie_67-1:Ειμαι καταδοτης,στυγνος...:hystericalbs1 :Δεν κρατηθηκα τι να κανω,να αφησω ολον αυτο τον κοσμο να ζει στην αγωνια???:whistle:
Βασιλη με xenon και φιμε θα ειναι πολυ κουκλι!!!thumb

Z4 DCT
05-02-11, 07:17
To λεμονι πηρε!!!

ΚΑΤΑΔΟΤΗΣ


https://www.youtube.com/watch?v=OiSRJ0mHMps

Nick bmwlover
05-02-11, 07:25
ΚΑΤΑΔΟΤΗΣ


https://www.youtube.com/watch?v=OiSRJ0mHMps

:hystericalbs1:Ρε γιατι εβγαλες το σταθερο μου τηλ.στη φορα???:th_Laie_67-1::hystericalbs1:Θελω να δω πατημα smart vs iq!!!

Z4 DCT
05-02-11, 07:34
:hystericalbs1:Ρε γιατι εβγαλες το σταθερο μου τηλ.στη φορα???:th_Laie_67-1::hystericalbs1:Θελω να δω πατημα smart vs iq!!!

Δε θελω να ακου μαλακ$ιες Νικολακη....το smart το εχω για πρωινο...αλλα να ειναι μαμα....
Φαντασου μονο τον Βασιλη μεσα στο σμαρτ......θα του ριξω 100 μετρα αμα παμε απο σταση.....σα γαιδουρι παραφορτωμενο θα ναι....:hystericalbs1::hystericalbs1::hysterica lbs1:

mitsos_chania
05-02-11, 09:54
Καλοριζικο Βασιλη και καλα χιλιομετρα και οικονομικα.Πες εντυπωσεις γιατι αυτες τις μερες θα κανω και γω την ιδια κινηση

GEO316
05-02-11, 10:10
Καλοταξιδο βασιλη,πολλα και απροβληματιστα χιλιομετρα να κανει!!:original:

paganis
05-02-11, 10:12
καλοριζικο βασιλη και καλα χιλιομετρα!

giannis_compact
05-02-11, 10:37
Καλοταξιδο και καλοριζικο λοιπον Βασιλη! Καλες βολτες!

stratos
05-02-11, 12:24
Καλορίζικο και καλοτάξιδο Βασίλη. Σημασία έχει οτι πήρες αυτό που φαινόταν καλήτερο και φυσικά αυτό που σου άρεσε εσένα και όχι σε εμάς :)

Z4 DCT
05-02-11, 12:32
Μπραβο φιλε!!!

Καλοταξιδο το εργαλειο....:thumbsup::thumbsup:

NickE60
05-02-11, 12:46
Βασίλη καλοτάξιδο!! :thumbsup: και (..όσο γίνεται) απροβλημάτιστο!! thumb

Vasilis
05-02-11, 14:20
1000 ευχαριστω παιδια...!

μπαινω να ριξω μια ματια μονο!

δεν με κραταει το σπιτι (μιας κ λειπουν κ τα μωρα μου)!!χεχεχε


παλι παω εξω να ασχοληθω μ αυτο το καινουργιο παιχνιδι :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:


με την πρωτη ευκαιρια θα ποσταρω λεπτομερειες!


ευχαριστω κ παλι...κ στα δικα σας με οτι ποθειτε....Μ3, Μ5 κλπ....!!!!:thumbsup::thumbsup:

E60_Arkadia
05-02-11, 15:40
Καλοριζικο Βασιλη εκανες πολυ καλη επιλογη thumb

fanisk
05-02-11, 18:14
Καλα και ασφαλη χιλιομετρα Βασιλη thumb

beliris
05-02-11, 18:19
Καλορίζικο Βασίλη και καλές βόλτες!!!!!!!!!!!

bill_m3
05-02-11, 18:20
Καλορίζικο Βασίλη, περιμένουμε φώτο!!!

Αλλά όλοι σχεδόν, εκρού είπαμε, λεμονί πήρες :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Kostas_1
05-02-11, 18:35
με γεια, καλοταξιδο!!! :)

https://4.bp.blogspot.com/_RccTLu6UaMc/TA6g9L6b3CI/AAAAAAAABoo/xndnWEwrYTQ/s1600/lemon-car.jpg

Vasilis
05-02-11, 20:24
με γεια, καλοταξιδο!!! :)

https://4.bp.blogspot.com/_RccTLu6UaMc/TA6g9L6b3CI/AAAAAAAABoo/xndnWEwrYTQ/s1600/lemon-car.jpg

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:


που τα βρισκεις ρε μπαγασα?:th_Laie_67-1:


το λοιπον!


κατεληξα στο λεμονι οπως ολοι γνωριζετε φιλαρακια!
ο σημαντικοτερος λογος ηταν οτι το βρηκα σε πολυ καλυτερη κατασταση κ απο το εκρου αλλα κ απο αλλα πολλα που ειδα απο κοντα!

εκτος των αλλων ειχε κ τα περισσοτερα εξτρα απο τα υπολοιπα , πραγμα που το εκανε ακομα πιο ποθητο για μενα!

η τελικη τιμη αγορας εφτασε τα 5900 κ επειδη με το παληκαρι που το αγορασα κοντεψαμε να βγουμε κ γνωστοι, μου εκανε δωρο εναν βιολογικο καθαρισμου (μιας κ εχω μουρλα για το παιδι μου) κ ενα εξωτερικο πλυσιμο!

Οσον αφορα τα εξτρα του αυτοκινητου σε σχεση με αλλα...

τα paddles στο τιμονι
προβολακια
φαρδυτερα ζαντολαστιχα
ηχοσυστημα με focal ηχεια κ τουιτερ

τα χιλιομετρα του ειναι 77000 αλλα με τα σερβις του οταν κ οποτε επρεπε, με πιστες αλλαγες λαδιων κ θεωρω απο τον αγοραστη που γνωρισα οτι ειναι χειροτερος απο μενα!

συναισθηματικα πολυ δεμενος με το αμαξι του
κ ο λογος πωλησης η αναχωρηση μονιμα απο Ελλαδα (αρχισε η μεταναστευση):ranting2:

*Κοσμα...ευχομαι ολα να σου πανε οσο πιο καλα γινεται στην ζωη σου...κ εσενα κ της Δημητρας!

...για την συνεχεια...

καινουργιο κοσκινακι μου κ που να σε κρεμασω....:th_Laie_67-1:


απο χθες δεν εχω ξεκολλησει!

αφου βγηκαμε την βολτιτσα με τα φιλαρακια στην χθεσινη συναντηση κ φυσικα με περιμεναν καθολη την δειαρκεια της βολτας...:whistle:, σημερα παλι με μονοπωλησε μιας κ ολο το πρωι βολταραμε κ το μεσημερι του '΄καθαρισα'' το μηχανακι του...:whistle:

βενζινη....φουλαρα 31 λιτρα με 47 ευρα! (ηταν στεγνο τελειως)

ως αυτην την στιγμη εχω κανει 100+ απολαυστικα χιλιομετρα κ ο δεικτης της βενζινης δεν εχει κουνηθει :shok:

σαφως δεν το πλακωνω...δεν ειναι αλλωστε αυτος ο λογος που το αγορασα...απλα το απολαμβανω....!

Στην οδηγηση...σκετη απολαυση..αφηνοντας σε αναυδο πυκνα συχνα με τις δυνατοτητες του!

σφιχτο...αλλα ταυτοχρονα κ ανετο...

στις στροφες..?

δεν το περιμενα...χωρις βεβαια να μπαινω μαλλιοκουβαρα , κραταει αξιοπρεπεστατα!
οταν μεχρι πρωτινως τα βλεπα απ εξω, ελεγα...να σου θα ντελαπαρει ο κουβας...να σου θα ντελαπαρει ο κουβας...:th_Laie_67-1:!

τωρα μπορω να πω οτι αρχιζω να το εμπιστευομαι...αλλα με συγκεκριμενους ρυθμους!

γενικοτερα το κλιμα μεσα στο αμαξι ειναι πολυ ζωηρο!

γυαλινη οροφη κ παιχνιδιαρικο εσωτερικο που σου ανοιγουν την διαθεση!

ηταν ανεκαθεν στις σκεψεις μου ενα σμαρτακι...παντα το θελα...βρηκα την ευκαρια λοιπον να το χτυπησω!

δεν ξερω αν πρεπει να σας ευχηθω να απολαυσετε κ σεις ενα...ο καιρος θα δειξει κ οι ζημιες (μακρια απο μας) που μπορει να βγαλει ενα σμαρτακι του 2004 με αυτα τα χιλιομετρα στην πλατη!



καλες βολτες σε ολους...κ αν πετυχετε κανα λεμονι σμαρτακι στο δρομο...ριχτε μια ματια μεσα....ξεχωριζω!!!!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Z4 DCT
05-02-11, 22:01
κ αν πετυχετε κανα λεμονι σμαρτακι στο δρομο...ριχτε μια ματια μεσα....ξεχωριζω!!!!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:



Αγορακι μου αυτο ειναι σιγουρο.......θα εξεχεις...δεξια, αριστερα και απο πανω.......:hystericalbs1::hystericalbs1:

Vasilis
05-02-11, 22:03
Αγορακι μου αυτο ειναι σιγουρο.......θα εξεχεις...δεξια, αριστερα και απο πανω.......:hystericalbs1::hystericalbs1:

:ranting2::ranting2::ranting2::ranting2:


δεν εχω μουσια ρε κεφαλα...!

...που να σε παει διαρροια...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

spar@
06-02-11, 05:17
vassili καλοταξιδο και απροβληματιστοοοοοοοοοοοο οο..... να εισαι σχολαστικος με τα σερβις!!! και η ευχη που εδωσες ειναι η πικρη αληθεια σε λιγο ολοι με τετοια θα κυκλοφορουμε, και ειναι η καλυτερη λυση!
υ.γ πολυ προσοχη στις αντιπροσωπειες γιατι οι περισσοτεροι γδερνουν, βρες καποιον που να τα αγαπαει και να τα βλεπει σαν σμαρτ και οχι σαν mercedes (φτου).

Χρίστος
06-02-11, 05:31
καλοριζικο Βασιλη, καλα χιλιομετρα να χει φιλε και με προσοχη τωρα.

Οσο και να σε αφηνει αναυδο μη ξεχνας πως ουτε bmw ειναι, ουτε colt.

Βαζω στοιχημα οτι ηδη εχουν περαστει στα bookmarks ebay tabs.................... ;)

Nino
06-02-11, 11:25
Με γεια και καλα χιλιομετρα Βασιλη!!!
Πολλες καθημερινες απολαυσεις θα σου προσφερει ειδικα οταν θα πρεπει να παρκαρεις, το αποκορυφωμα ομως θα ειναι η ωρα των τελων κυκλοφοριας!!!

Vasilis
06-02-11, 14:20
κ αφου μεσ τη πολυ μειναμε με χαμογελο στα χειλη...

σημερα πρωι πρωι πηραμε το νεο toy κ την καναμε προς την Κινετα να δουμε τι λεει στην εθνικη!

1ο μελημα να δουμε αν λεει αληθεια το κοντερακι του!

συγκριση με gps...στα 100 χλμ του κοντερ το gps ελεγε 97-98...!

στα 120 κοντερισια...116-117 gps!μια χαρουλα λοιπον!

μουσικουλα δυνατα...σπασμενο παραθυρο να παιρνουμε αερακι (καταπληκτικη μερα η σημερινη) κ δωστου με 120 να δουμε αν κουναει!

φυσικα αερας πουθενα...ηλιολουστη μερα κ ανετο ταξιδι...τις τυχον ανωμαλιες του οδοστροματος...απλα συνηθιζεις το κουνημα κ αρχιζει να σου αρεσει!


εντυπωση μου κανε οτι στα 100 δουλευει ανετα με λιγοτερες απο 3000 στροφες , πραγμα που σημαινει οτι δεν καταπονεις το μοτερακι κ το τουρμπακι του!



https://www.youtube.com/watch?v=468nC3dcBu8


ανετα παει ταξιδακι (ηλιολουστη μερα) με 120 χλμ την ωρα!


καταναλωση...το παω φυσικα εντελως νορμαλ...δεν το ξεσκιζω κ ουτε θα γινει αυτο γιατι εχω θορυβηθει με οτι ακουω...αλλα κ γιατι το απολαμβανω ετσι!

καταναλωση λοιπον...εχει 5 κουκιδες για την βενζινη!

στα 178 διανυθεντα χλμ εσβησε η μια κουκιδα!δλδ 1/5 του ντεποζιτου εκαψε στα 180 περιπου χλμ (αν φυσικα δεν κανει καμμια αποτομη κ σβησει κ αλλη κουκιδα στα 100 χλμ...κ αν ειναι αληθης η ανταποκριση του δεικτη...τοτε σημαινει οτι 5κουκιδες επι 180 χλμ...βγαζει 800 χλμ με 47 ευρω...!μακαρι...αν κ δεν το βλεπω!!!


αυτα κυριοι...

μολις ξαναγεμισω βενζινη θα κανω κ την τελευταια ενημερωση να γνωριζετε οι τυχον ενδιαφερομενοι!

καλη συνεχεια φιλαρακια...

GEO316
06-02-11, 14:28
Καλο.Ωραιο.ΠΟΛΥ ωραιο....Μηπως το...πουλας??? :th_Laie_67-1::original:

Michael
06-02-11, 14:37
θα σε απογοητευσω αλλα οι επόμενες κουκιδες κατεβαίνουν πιο γρήγορα!
περίπου 550 χλμ να υπολογίζεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk

joseph
06-02-11, 15:09
Καλοταξιδο Βασιλη!!!!