PDA

Επιστροφή στο Forum : Ματ Bmw E46 Cabrio



tmilatos
31-01-11, 18:33
...και σε BMW....

-Θεοφιλος-

tmilatos
31-01-11, 19:21
...και αλλη μια....

-Θεοφιλος-

Monsta
31-01-11, 19:37
Μπράβο Θεόφιλε. Σημειώστε εδώ ότι το ντύσιμο στο Ε46 έγινε αποκλειστικά από τον Θεόφιλο τον ίδιο!!!!! Και χωρίς προηγούμενη εμπειρία !!!!!

Nick bmwlover
31-01-11, 19:44
Μπράβο Θεόφιλε. Σημειώστε εδώ ότι το ντύσιμο στο Ε46 έγινε αποκλειστικά από τον Θεόφιλο τον ίδιο!!!!! Και χωρίς προηγούμενη εμπειρία !!!!!

Οταν λες ντυσιμο Κωστα εννοεις οτι ειναι αυτοκολλητο?

z3 2.2
31-01-11, 21:20
Μπράβο Θεόφιλε. Σημειώστε εδώ ότι το ντύσιμο στο Ε46 έγινε αποκλειστικά από τον Θεόφιλο τον ίδιο!!!!! Και χωρίς προηγούμενη εμπειρία !!!!!

Εεεεελα ρε!!!!
ΜΠΡΑΒΟ γιατρε μου!!! ΜΠΡΑΒΟ!!!:thumbsup:
Το εκανες πανεμορφο!!!
Φανταζομαι ειχες παρει και τα οδοντιατρικα σου εργαλεια και το "εστρωνες" σιγα-σιγα ε?

z3 2.2
31-01-11, 21:20
Οταν λες ντυσιμο Κωστα εννοεις οτι ειναι αυτοκολλητο?
Οχι Νικ το πλακωσε στο ντουκοχαρτο και το κανε ματ!:th_Laie_67-1:

tmilatos
31-01-11, 21:24
Μπράβο Θεόφιλε. Σημειώστε εδώ ότι το ντύσιμο στο Ε46 έγινε αποκλειστικά από τον Θεόφιλο τον ίδιο!!!!! Και χωρίς προηγούμενη εμπειρία !!!!!

Mε πηρε 2 μηνες λογω ελλειψης χρονου, κομματι κομματι και μονο Σαββατοκυριακα, αλλα τελος καλο ολα καλα! Ειναι αγγουρι ομως και αν δεν εχεις υπομονη σε σημειο να σκας γαιδουρι (το απεκτησα απο το στρατο αυτο), θα κλαις τα ωραια σου λεφτακια.... thumb


-Θεοφιλος-

tmilatos
31-01-11, 21:42
Εεεεελα ρε!!!!
ΜΠΡΑΒΟ γιατρε μου!!! ΜΠΡΑΒΟ!!!:thumbsup:
Το εκανες πανεμορφο!!!
Φανταζομαι ειχες παρει και τα οδοντιατρικα σου εργαλεια και το "εστρωνες" σιγα-σιγα ε?

Ναι, αυτο με τα οδοντιατρικα ξαναπες το.... Αναγκαστικα να επιστρατεψω καποια χειρουργικα εργαλεια για καποια σημεια! Μολις τελειωσει το look που θελω να του κανω, smoked πισω φαναρια, φιμε τζαμι, carbon ντυσιμο γριλιες μπρος και το trim στο πλαι, θα κανω εκτενες θρεντ....!
Ναι καλα ο Monsta :thanks: με βοηθησε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, Κωστα you're da man!!!:thumbsup: Κudos!


-Θεοφιλος-

Nick bmwlover
31-01-11, 22:10
Οχι Νικ το πλακωσε στο ντουκοχαρτο και το κανε ματ!:th_Laie_67-1:

:th_Laie_67-1:Ρε δεν φαινεται οτι ειναι αυτοκολλητο!!!
Μπραβο,παρα πολυ ωραιο,παρα πολυ ωραια δουλεια!!!

z3 2.2
31-01-11, 22:13
:th_Laie_67-1:Ρε δεν φαινεται οτι ειναι αυτοκολλητο!!!
Μπραβο,παρα πολυ ωραιο,παρα πολυ ωραια δουλεια!!!

Αστα Νικ...πολυ το γουσταρω το θεμα...
Δεν ξερω με τον νομο τι γινεται ομως.
Αμα σε σταματησουν και η αδεια γραφει "Ασπρο" και σενα ειναι ποντικι-ματ...

Monsta
01-02-11, 07:18
Όταν αλλάζεις χρώμα Δημήτρη, αλλάζεις και την άδεια κυκλ. να είσαι νόμιμος.

bill_m3
01-02-11, 07:23
Μετακινήθηκαν τα μηνύματα που αφορούν το bmw



Ωωωωωωωωωωωω τι κουκλί είναι αυτόοοοοοο?????????

Γιατρέεεεεεε τα φώτα σας άμεσααααα, πως? Με τι ??? Και όλα τα σχετικά!!!!!

z3 2.2
01-02-11, 07:43
Μετακινήθηκαν τα μηνύματα που αφορούν το bmw



Ωωωωωωωωωωωω τι κουκλί είναι αυτόοοοοοο?????????

Γιατρέεεεεεε τα φώτα σας άμεσααααα, πως? Με τι ??? Και όλα τα σχετικά!!!!!

Eιπαμε φιλος....ντουκοχαρτο!!!
Ειναι τρελος ο Γιατρος λεμεεεεε!!!!

NickE60
01-02-11, 07:47
Ωραίος ο γιατρός, πολύπλευρο ταλέντο!!! Συγχαρητήρια Θεόφιλε!!! :thumbsup:
Στις φωτό πάντως δείχνει τέλειο!!!! thumb

Φαντάζομαι τα κάρμπον που λες θα είναι ματ κι αυτά??

Monsta
01-02-11, 08:12
Μη μπερδεύεις το κόσμο ρε Μήτσο ;)

Μεμβρανούλα σατινέ μαύρη, ένα ζευγάρι καλά χέρια και αρκετή υπομονή. Περιμένουμε το θρεντάκι του αγαπητού γιατρού με αγωνία!!!!!

Vasilis
01-02-11, 09:44
τι ειπες τωρα ρε Τιμις??????:shok::shok:


μας τρελανες ρε φιλε!!!!:thumbsup:


συγχαρητηρια κ περιμενουμε λεπτομερειες (τιμη,τεχνικες κλπ)!!!!:thumbsup::thumbsup:

κοιτα μπελαδες που μας βαζεις....:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

tmilatos
01-02-11, 11:43
τι ειπες τωρα ρε Τιμις??????:shok::shok:


μας τρελανες ρε φιλε!!!!:thumbsup:


συγχαρητηρια κ περιμενουμε λεπτομερειες (τιμη,τεχνικες κλπ)!!!!:thumbsup::thumbsup:

κοιτα μπελαδες που μας βαζεις....:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Τελειωνει το μπαξ ποτε ρε Βασιλη? Μη σου πω οτι ΤΩΡΑ αρχιζει...! Καποια στιγμη εντος 2011 θα μπει και ΕSS...:whistle:
Ας με διορθωσει ο Monsta αλλα απο αυτη την περιπετεια εβγαλα το συμπερασμα οτι το ORACAL δουλευεται λιγο καλυτερα απο το 3Μ.... Κυριως στο after touch, δηλ οταν το βαζεις για πρωτη φορα σε καθαρη επιφανεια και βγαζεις τις φυσαλιδες με το squegee θα κανει καποιες ρυτιδες σιγουρα, οποτε πρεπει να το ξανασηκωσεις λιγο, οχι ολο, να το ξαναζεστανεις για το ξανα-απλωσεις παλι. Ε, στην διαδικασια αυτη, μπορει να τυχει ΔΥΣΤΥΧΩΣ να κανει τρυπα το βυνιλιο, και να παει στραφι οοοοολη η δουλεια που εκανες στο κομματι που ασχολεισαι εκεινη τη στιγμη! Ιδιως στις καμπυλες...
Τωρα απο την αλλη, αμα ξερεις πως μπαινει δεν εχεις μαλλον αυτα τα προβληματα, αλλα εγω πηγα με τη μεθοδο trial and error που λενε...

Τα βιντεακια του Youtube ειναι ακρως παραπλανητικα.
Αυτοι που τα βαζουν εκει ειναι επαγγελματιες και εχουν ντυσει δεκαδες αυτοκινητα για να τα βαζουν με τετοια ανεση.
Ασε που ελαχιστα θα βρεις που γινεται ΧΩΡΙΣ σαπουναδα, οπως το υλικο που χρησιμοποιησα εγω. Και αν υπαρχει καποιο τετοιο βιντεακι ο τυπος θα κανει επιπεδες επιφανειες που ειναι ευκολες... Η μαγκια φαινεται σε προφυλακτηρες!


-Θεοφιλος-


Πει. ΑΙΣ.: Kudos εκτος απο τον Κωστα για τις πολυτιμες συμβουλες του, και στα καταστηματα P-Chop Shop του Snoopy :thnx:

bill_m3
01-02-11, 12:15
Θεόφιλε καταλαβαίνεις ότι έχεις ανάψει φωτιές????


Φτιάξε εσύ βιντεάκι :thumbsup: :thumbsup:

tmilatos
01-02-11, 12:33
Θεόφιλε καταλαβαίνεις ότι έχεις ανάψει φωτιές????


Φτιάξε εσύ βιντεάκι :thumbsup: :thumbsup:

Ρε Μπιλ θα το κανω, και θα γινει και αλα Χολιγουντ :th_Laie_67-1: αλλα περιμενω να κανει ενα καλο Σαββατοκυριακο που να μην βρεχει για να φανει και η δουλεια απο κοντα...
20 μετρα που πηρα εφτασαν παντως, αλλα πρεπει να μου ξεμπερδεψει ο Κωστας κανενα ακομα σε περιπτωση που καποιος καλοθελητης μου κανει ζημια....


-Θεοφιλος-

joseph
01-02-11, 16:28
Ναι, αυτο με τα οδοντιατρικα ξαναπες το.... Αναγκαστικα να επιστρατεψω καποια χειρουργικα εργαλεια για καποια σημεια! Μολις τελειωσει το look που θελω να του κανω, smoked πισω φαναρια, φιμε τζαμι, carbon ντυσιμο γριλιες μπρος και το trim στο πλαι, θα κανω εκτενες θρεντ....!
Ναι καλα ο Monsta :thanks: με βοηθησε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, Κωστα you're da man!!!:thumbsup: Κudos!


-Θεοφιλος-

Μπραβο!!!thumbthumb ωραιο αποτελεσμα!!!

Λοιπον, σειρα του Monsta να κανει κανενα σφραγισμα!!!:whistle::whistle::whistle:

zaharias
06-06-12, 11:16
Doc, να γινει καμια photoshoot καλη.. :)

Πως ειναι η μεμβρανη μετα απο καιρο..??

Νομιζω οτι πισω εχει πεσει πολυ μαυριλα.. μηπως επρεπε τα φαναρια να τα αφησεις "μαμα"..??

tmilatos
06-06-12, 20:10
Doc, να γινει καμια photoshoot καλη.. :)

Πως ειναι η μεμβρανη μετα απο καιρο..??

Νομιζω οτι πισω εχει πεσει πολυ μαυριλα.. μηπως επρεπε τα φαναρια να τα αφησεις "μαμα"..??

Μια χαρα ειναι η μεμβρανη 2 χρονια αργοτερα! 2 αποπειρες να μου το 'κλειδωσουν" αφησε 2 γραμμες οι οποιες φαινονται παρα πολυ λιγο και δεν διαπερασε την μεμβρανη! Καποια στιγμη θα τα αλλαξω τα κομματια ομως, δεν θα μου παρει πολυ ωρα πιστευω.
Οσον αφορα τη μαυριλα πισω, που να δεις πως ηταν οταν ειχα Plasti-dipαρει ΚΑΙ την πατουρα στις ζαντες....:thumbsup:
Αλλα κατεληξα να κοβω το κομματι αυτο απο την καθε μια.
Πιστευω οτι τωρα δεν μοιαζει με το "αυτοκινητο του γιατρου", ε?thumb


-Θεοφιλος-

BILL007
06-06-12, 22:44
Φίλε Θεόφιλε μερικές ερωτήσεις αν δεν σε πειράζει:
1.πόσο σου είχε στοιχίσει τότε το τετραγωνικό η μεμβράνη?'
2.Θυμάσαι πόσα τετραγωνικά είχες χρησιμοποιήσει συνολικά?
3.Tι μάρκα ήταν η μεμβράνη?

:thanks:

zaharias
06-06-12, 23:31
Μια χαρα ειναι η μεμβρανη 2 χρονια αργοτερα! 2 αποπειρες να μου το 'κλειδωσουν" αφησε 2 γραμμες οι οποιες φαινονται παρα πολυ λιγο και δεν διαπερασε την μεμβρανη! Καποια στιγμη θα τα αλλαξω τα κομματια ομως, δεν θα μου παρει πολυ ωρα πιστευω.
Οσον αφορα τη μαυριλα πισω, που να δεις πως ηταν οταν ειχα Plasti-dipαρει ΚΑΙ την πατουρα στις ζαντες....:thumbsup:
Αλλα κατεληξα να κοβω το κομματι αυτο απο την καθε μια.
Πιστευω οτι τωρα δεν μοιαζει με το "αυτοκινητο του γιατρου", ε?thumb


-Θεοφιλος-

Αμα αρεσει εσενα, χeστικες αμα δε μοιαζει με το αμαξι του γιατρου.. :)

Αυτο το look, το murdered look οπως το λενε στο εξωτερικο (μαυρη μαυριλα τα παντα ολα), σε καποια Ε46 ειναι ωραιο.. Θελει ομως καποιες πινελιες για να σπασει τη μονοτονια του μαυρου..
Η ζαντα δεν θα με πειραζε να ηταν ολη μαυρη.. αλλα τα φαναρια πισω θα τα προτιμουσα clear/red..
Και παλι μπραβο ρε συ..:original:

zaharias
07-06-12, 00:56
Αμα αρεσει εσενα, χeστικες αμα δε μοιαζει με το αμαξι του γιατρου.. :)

Αυτο το look, το murdered look οπως το λενε στο εξωτερικο (μαυρη μαυριλα τα παντα ολα), σε καποια Ε46 ειναι ωραιο.. Θελει ομως καποιες πινελιες για να σπασει τη μονοτονια του μαυρου..
Η ζαντα δεν θα με πειραζε να ηταν ολη μαυρη.. αλλα τα φαναρια πισω θα τα προτιμουσα clear/red..
Και παλι μπραβο ρε συ..:original:

https://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=925157

tmilatos
07-06-12, 20:00
Φίλε Θεόφιλε μερικές ερωτήσεις αν δεν σε πειράζει:
1.πόσο σου είχε στοιχίσει τότε το τετραγωνικό η μεμβράνη?'
2.Θυμάσαι πόσα τετραγωνικά είχες χρησιμοποιήσει συνολικά?
3.Tι μάρκα ήταν η μεμβράνη?

:thanks:

Bill, 3Μ ειναι η μεμβρανη, πρεπει να μου ειχε στειλει ο Kωστας (Monsta) 25 μετρα αν θυμαμαι καλα!
Ακουγεται πολλα, αλλα για εναν απειρο σαν την αφεντια μου ηταν "οτι πρεπει" δεδομενου οτι μερικα μετρα εφυγαν, μεχρι να καταλαβω πως δουλευεται το υλικο. Συν, οτι χρειαζεσαι και για ρεζερβα!
Οσον αφορα την τιμη, αυτη και αν δεν θυμαμαι...Ρωτησε τον Κωστα!:thumbsup:


-Θεοφιλος-

tmilatos
07-06-12, 20:19
Αμα αρεσει εσενα, χeστικες αμα δε μοιαζει με το αμαξι του γιατρου.. :)

Αυτο το look, το murdered look οπως το λενε στο εξωτερικο (μαυρη μαυριλα τα παντα ολα), σε καποια Ε46 ειναι ωραιο.. Θελει ομως καποιες πινελιες για να σπασει τη μονοτονια του μαυρου..
Η ζαντα δεν θα με πειραζε να ηταν ολη μαυρη.. αλλα τα φαναρια πισω θα τα προτιμουσα clear/red..
Και παλι μπραβο ρε συ..:original:

Ζαχαρια μου, μαλλον δεν το διατυπωσα σωστα, ΔΕΝ ηθελα να μοιαζει με "το αυτοκινητο του γιατρου". Το ηθελα "αλητεια" style!:th_Laie_67-1:
Κατα εναν μυστηριο λογο, μολις το εντυσα ματ και εβαλα τα φιμε, ως δια μαγειας σταμητησαν τις "κλειδιες"!!!!thumb:shok:
Εκει που ημουν συχνος πελατης των φαναρτζηδων, ξαφνικα ολα καλα!
Τι να πει κανεις...
Ευχαριστη "τροπη"!
Οταν εκανα αυτη τη παρατηρηση σε ενα κολλητο μου, η απαντηση που μου εδωσε ηταν: "Αφου ρε doc το μονο που σου λειπει τωρα ειναι ενα Uzi και ενα κιλο κοκα"!!!! ΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑ:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::hystericalbs1:


-Θεοφιλος-

Andri
07-06-12, 20:21
Και σκεφτόμουν να ντύσω και το δικό μου σε γκρι ματ...αυτό με τις κλειδιές μου άρεσε..αν και δεν το κυκλοφόρησα πολύ ακόμα για να δω την αγάπη του κόσμου αλλά το φοβάμαι η αλήθεια είναι...
Αν σε περίπτωση χαράγματος φτάνει μέχρι χρώμα ή σταματάει στην μεμβράνη?

Vassilis ///M
07-06-12, 20:27
Και σκεφτόμουν να ντύσω και το δικό μου σε γκρι ματ...

ΕΓΚΡΙΝΩ!!!!!!!!

Andri
07-06-12, 20:30
ΕΓΚΡΙΝΩ!!!!!!!!

Και εγώ αλλά το θέμα είναι να εγκρίνει και το ταμείο :whistle: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Andri
09-06-12, 16:20
Όταν το χτυπάει πολλές ώρες ο ήλιος κτλπ δεν υπάρχει πρόβλημα με την μεμβράνη?
Βλέπω πως όταν θερμαίνουν με το θερμοπίστολο ζαρώνει και ουσιαστικά ξεκολλάει για αυτό ρωτάω...