PDA

Επιστροφή στο Forum : Ε60 περί ανέμων και μπαξιμάτων



Σελίδες : [1] 2 3

NickE60
28-01-11, 17:26
σε συνέχεια από εδώ https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=5711 (γιατί έχουμε βγει offside)


ναι καλά ...αν βάλω ζελατίνες θα αρχίσεις να μου πετάς σπόντες και μένα... :thumbsup:

aristent
28-01-11, 17:44
ναι καλά ...αν βάλω ζελατίνες θα αρχίσεις να μου πετάς σπόντες και μένα... :thumbsup:

βαλε εσυ και βλεπουμε....:whistle::thumbsup::th_Laie_67-1:

NickE60
28-01-11, 18:00
καλά το παίρνω πίσω ..άσε μην παρεξηγηθεί πάλι ο Πατρινός... έτοιμος είναι.... :whistle:

Γεια σου Αλέξη, σε πειράζω :thumbsup:

aristent
28-01-11, 18:15
καλά το παίρνω πίσω ..άσε μην παρεξηγηθεί πάλι ο Πατρινός... έτοιμος είναι.... :whistle:

Γεια σου Αλέξη, σε πειράζω :thumbsup:

Ο Αλεξης ξερει οτι ονειρευομαι οτι μια μερα μπορει να αγορασω το δικο του και μου το προσεχει!!!!....ξερει οτι το θελω στην τριχα!!!:thumbsup:

ΥΣ.Νικο ειναι πιο γυαλιστερο το χρωμα του Αλεξη απο το δικο σου?,ειναι αλλος κωδικος? εχει διαφορα?

NickE60
28-01-11, 18:20
ίδιος κωδικός αλλά ...έχει μια διαφορά στη γυαλάδα... ποιος ξέρει τι διαστημικά υλικά του έχει ρίξει επάνω????

alexm
28-01-11, 18:29
Μιχαλη, ειμαστε τυχεροι που εχουμε τον Νικο(nicke60) και τον Δημητρη(Apostolos)στο φορουμ,γιατι οτι μετατροπη μπορεις να φανταστεις,.... ή και δεν μπορεις να φανταστεις:whistle::thumbsup:,την εχουν κανει,και μαλιστα με επιτυχια!!!:thumbsup:

Φυσικα εχουμε και εναν αλλον καλο γνωστη BMWδοθεματων Ε60, αλλα....εχει γνησια //Μ5 και δεν ασχολειτε με μετατροπες των :whistle:ταπεινων Ε60 αλλα με βελτιωσεις γνησιων //Μ5 και δεν ειναι αλλος απο τον καλο μου φιλο Αλεξη(alexm)απο την Πατρα!!!:thumbsup:

Βεβαια υπαρχουν και τα αλλα καλα παιδια του φορουμ με τις Ε60, αλλα μπροστα στους προαναφερομενους ειμαστε σε "νηπιακο"σταδιο στις μετατροπες!!!:original:

Θου, Κυριε, φυλακην τω στοματι μου, με τουτον τον Λαρισαιο που μπλεξαμε!!!! με τις γαλυφιες του παει να μου το φαει τσαμπα το Μ5:th_Laie_67-1::hystericalbs1:
Αρη, ο Νικος και ο Δημητρης οπως ειπες λογο των γνωσεων που διαθετουν και με την βοηθεια του μηχανικου τους εχουν κανει σοβαρες μετατροπες (ηλεκτρονικου τυπου και οχι μονο) στα Ε60 με επιτυχια, εγω αλλα νομιζω και εσυ ετοιμα πραγματα αγορασαμε και απλως τα κουμπωσαμε επανω thumb

alexm
28-01-11, 18:43
καλά το παίρνω πίσω ..άσε μην παρεξηγηθεί πάλι ο Πατρινός... έτοιμος είναι.... :whistle:

Γεια σου Αλέξη, σε πειράζω :thumbsup:


Ο Αλεξης ξερει οτι ονειρευομαι οτι μια μερα μπορει να αγορασω το δικο του και μου το προσεχει!!!!....ξερει οτι το θελω στην τριχα!!!:thumbsup:

ΥΣ.Νικο ειναι πιο γυαλιστερο το χρωμα του Αλεξη απο το δικο σου?,ειναι αλλος κωδικος? εχει διαφορα?

ρε...καλοπαιδα με ζηλευετε γιαυτο τα λετε αυτα....:tease:

Τι καλα που θα ηταν να συγκατοικουσαμε στην ιδια Πολη!!!!!

aristent
28-01-11, 18:48
Πιστευω οτι θα καναμε πολυ παρεα σε σημειο να μαλωνουμε με τις γυναικες μας!!!:thumbsup:

ΥΣ.Αλεξη προσεξες το αβαταρ μου....εχω ξεκινησει να συνηθιζω σε εικονες.....μεχρι να ερθει η πραγματικοτητα.....:whistle:

mixalis
28-01-11, 18:50
Πιστευω οτι θα καναμε πολυ παρεα σε σημειο να μαλωνουμε με τις γυναικες μας!!!:thumbsup:

ΥΣ.Αλεξη προσεξες το αβαταρ μου....εχω ξεκινησει να συνηθιζω σε εικονες.....μεχρι να ερθει η πραγματικοτητα.....:whistle:

Το εύχομαι βρε Αρη απλά μην αλλάξεις το χρώμαthumbthumb

aristent
28-01-11, 18:54
Το εύχομαι βρε Αρη απλά μην αλλάξεις το χρώμαthumbthumb

Ο μονος τροπος/λογος να αλλαξοπιστησω σε χρωμα ειναι το οχημα του Αλεξη!thumb

ΥΣ θα πει παλι οτι θελω να τον καλοπιασω να του το παρω κοψοχρονια αλλα εγω δε πτοουμαι με ΤΙΠΟΤΑ!!!

mixalis
28-01-11, 18:57
Ο μονος τροπος/λογος να αλλαξοπιστησω σε χρωμα ειναι το οχημα του Αλεξη!thumb

ΥΣ θα πει παλι οτι θελω να τον καλοπιασω να του το παρω κοψοχρονια αλλα εγω δε πτοουμαι με ΤΙΠΟΤΑ!!!

Συμφωνώ απολύτως....thumbthumbthumbthumb

alexm
28-01-11, 19:22
Πιστευω οτι θα καναμε πολυ παρεα σε σημειο να μαλωνουμε με τις γυναικες μας!!!:thumbsup:

ΥΣ.Αλεξη προσεξες το αβαταρ μου....εχω ξεκινησει να συνηθιζω σε εικονες.....μεχρι να ερθει η πραγματικοτητα.....:whistle:

Αρη πιστεψε με, ελαχιστες φορες εχω βαλει την βελονα του στροφομετρου εκει που την εχει το αβανταρ σου και οφειλω να παραδεχτω οτι ειναι λαθος,απο την αλλη ομως δεν μου αρεσει να το σπαω ρε...φιλε :no:

aristent
28-01-11, 19:27
Αρη πιστεψε με, ελαχιστες φορες εχω βαλει την βελονα του στροφομετρου εκει που την εχει το αβανταρ σου και οφειλω να παραδεχτω οτι ειναι λαθος,απο την αλλη ομως δεν μου αρεσει να το σπαω ρε...φιλε :no:

Γιατι εχεις την εντυπωση οτι εγω ετσι θα το παω???δεν νομιζω να χρειαζεται....ετσι κι αλλιως εχει δυναμηηηηηη πολυ πιο νωριτερα απο τι 8.000!!!!!.......:whistle:απλα μου αρεσει πολυ το σημα //Μ στο στροφομετρο!!!!:thumbsup:

alexm
28-01-11, 21:07
Γιατι εχεις την εντυπωση οτι εγω ετσι θα το παω???δεν νομιζω να χρειαζεται....ετσι κι αλλιως εχει δυναμηηηηηη πολυ πιο νωριτερα απο τι 8.000!!!!!.......:whistle:απλα μου αρεσει πολυ το σημα //Μ στο στροφομετρο!!!!:thumbsup:

Και εμενα Αρη μου αρεσει πολυ το σημα ///Μ στο στροφομετρο,θελω να το βλεπω συνεχεια.....:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

aristent
28-01-11, 21:47
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=6204&d=1296243463
βρε αθεοφοβε εβαλες //Μ σηματακι στα οργανα της Κορολα????!!!!:th_Laie_67-1:

Θα σου κοψουν τα "οργανα" οταν πας για σερβις στην Τογιοτα!!!:hystericalbs1: :hystericalbs1:

alexm
28-01-11, 21:56
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=6204&d=1296243463
βρε αθεοφοβε εβαλες //Μ σηματακι στα οργανα της Κορολα????!!!!:th_Laie_67-1:

Θα σου κοψουν τα "οργανα" οταν πας για σερβις στην Τογιοτα!!!:hystericalbs1: :hystericalbs1:

Σερβις σε corolla ιαπωνεζικη; τι το περασες bmw,ειπαμε αυτη βγαζει λεφτα και το bmw τα τρωει...:thumbsup:

S8N
28-01-11, 22:49
Πάντως Αλέξη, νομίζω πως και την Corolla με ζελατίνες την κυκλοφορείς για να γυαλίζει έτσι!

PANOS-E60
28-01-11, 23:53
Ωρε ζαντικό έξαλλο η Corolla :thumbsup: :th_Laie_67-1:

E60_Arkadia
29-01-11, 00:00
Αλεξη ΔΕΝ ΣΠΑΕΙ,ΔΕΝ ΧΑΛΑΕΙ..ξερεις τι παιρνεις

alexm
29-01-11, 00:01
Πάντως Αλέξη, νομίζω πως και την Corolla με ζελατίνες την κυκλοφορείς για να γυαλίζει έτσι!

Ειχαμε εναν Αρη απο τη Λαρισα να μας δουλευει, μας εκατσε και αλλος απο την Αθηνα!! :th_Laie_67-1::hystericalbs1:
Την αγορασα πριν 2 μηνες,ειχε μικρο γδαρσιματα γυρω-γυρω και της εκανα ενα εξωτερικο φρεσκαρισμα.
Το μερακι του αυτοκινητου φιλε Αρη, ειτε προκειται για της δουλειας ή της βολτας για μενα ειναι το ιδιο!!!!:thumbsup:

alexm
29-01-11, 00:17
Ωρε ζαντικό έξαλλο η Corolla :thumbsup: :th_Laie_67-1:

Πανο πλακα-πλακα τα εφαγε τα ευρωπουλακια της η corolla εκτος της αγορας της,βαψιμο,ζαντες-λαστιχα,αμορτισερ,στερεο-ηχεια(εμπρος-πισω),συναγερμο,δερμα στο τιμονι-πλαινα(πορτες),γενικο σερβις....μια χαρα τα πηγαμε :thumbsup:

nikos-Mpacket
29-01-11, 00:19
:mpaks::mpaks:

alexm
29-01-11, 00:30
Αλεξη ΔΕΝ ΣΠΑΕΙ,ΔΕΝ ΧΑΛΑΕΙ..ξερεις τι παιρνεις

Η αλλη corolla που εδωσα Κωστα και πηρα αυτη ηταν μοντ 88,την ειχα αγορασει καινουργια και ειχα κανει 450.000 χ.λ.μ. δισκο δεν ειχα αλαξει, τι αλλο να πω....; ΔΕΝ ΣΠΑΕΙ,ΔΕΝ ΧΑΛΑΕΙ.thumb

alexm
29-01-11, 00:32
:mpaks::mpaks:

Μολογα ορε...., θα το ξενυχτισουμε αποψε :th_Laie_67-1::hystericalbs1:

m-power_01
29-01-11, 00:37
Η αλλη corolla που εδωσα Κωστα και πηρα αυτη ηταν μοντ 88,την ειχα αγορασει καινουργια και ειχα κανει 450.000 χ.λ.μ. δισκο δεν ειχα αλαξει, τι αλλο να πω....; ΔΕΝ ΣΠΑΕΙ,ΔΕΝ ΧΑΛΑΕΙ.thumb

Γιατί λες την μισή αλήθεια κύριε Αλέξη ;
Εγώ έχω μάθει ότι η παλιοκορολα είχε ανεβεί και σε δυναμομετρο ...
Και μας λες ότι δεν είχες βάλει το χέρι σου:hystericalbs1:
κοροιδευεις τον κόσμο που είναι μακριά !:th_Laie_67-1:

nikos-Mpacket
29-01-11, 00:47
Μολογα ορε...., θα το ξενυχτισουμε αποψε :th_Laie_67-1::hystericalbs1:

1)Ταχυμετρο Μ5 by Alexm.

Το ταχυμετρο τοποθετηθηκε και κωδικοποιηθηκε,εχει ολες τις λειτουργεις του οπως πρεπει και κανει το εσωτερικο διαφορετικο απ'οτι ειχα συνηθισει μεχρι σημερα το βραδυ.

2)Ηλεκτροχρωματικος εσωτερικος καθρεπτης με led συναγερμου by S8N.

Τοποθετηθηκε ο εσωτερικος καθρεπτης,ξηλωθηκε το μισο αυτοκινητο για να περαστουν γραμμες στους εξωτερικους καθρεπτες και να παρουμε ρευμα για να δουλευουν ηλεκτροχρωματικα αλλα και να δουλεψει το led του συναγερμου,πολυ δουλεια αλλα η εργασια που εγινε ειναι στα εργοστασιακα προτυπα.

Ευχαριστω θερμα τον Alexm για το ταχυμετρο,τον S8N εσωτερικο καθρεπτη,τον NickE60 για την παραλαβη του ταχυμετρου και τον Apostolos για τις ωρες που μιλαμε στο κινητο.

alexm
29-01-11, 00:51
Γιατί λες την μισή αλήθεια κύριε Αλέξη ;
Εγώ έχω μάθει ότι η παλιοκορολα είχε ανεβεί και σε δυναμομετρο ...
Και μας λες ότι δεν είχες βάλει το χέρι σου:hystericalbs1:
κοροιδευεις τον κόσμο που είναι μακριά !:th_Laie_67-1:

Σπυρο οταν το συνεδεσα το δυναμομετρο του Γιωργου, εβαλα την corolla για δοκιμη αλλα ξεχασα να σβησω το a/c, 47 HP τροχο εδειξε.....:th_Laie_67-1::hystericalbs1:
75 ΗP ειχε μαμα,εδειξε 47 ΤΡΟΧΟ, εκοψε 10 το a/c,καμια 10αρια που ψοφησαν απο τα χρονια ,αψογη η TOYOTA λεμε!!!!!!thumb

m-power_01
29-01-11, 00:53
Πω ρε φίλε δεν συμφερεις ! Κινητοποιήθηκε μια διμοιρία ολόκληρη για να βάλεις δυο πράγματα ... Αστο καλύτερα , μην ξαναβαλεις τίποτα !
Χαχαχα

καλοριζικα και μεγειες ! Ωραίες αναβαθμισεις

alexm
29-01-11, 00:58
1)Ταχυμετρο Μ5 by Alexm.

Το ταχυμετρο τοποθετηθηκε και κωδικοποιηθηκε,εχει ολες τις λειτουργεις του οπως πρεπει και κανει το εσωτερικο διαφορετικο απ'οτι ειχα συνηθισει μεχρι σημερα το βραδυ.

2)Ηλεκτροχρωματικος εσωτερικος καθρεπτης με led συναγερμου by S8N.

Τοποθετηθηκε ο εσωτερικος καθρεπτης,ξηλωθηκε το μισο αυτοκινητο για να περαστουν γραμμες στους εξωτερικους καθρεπτες και να παρουμε ρευμα για να δουλευουν ηλεκτροχρωματικα αλλα και να δουλεψει το led του συναγερμου,πολυ δουλεια αλλα η εργασια που εγινε ειναι στα εργοστασιακα προτυπα.

Ευχαριστω θερμα τον Alexm για το ταχυμετρο,τον S8N εσωτερικο καθρεπτη,τον NickE60 για την παραλαβη του ταχυμετρου και τον Apostolos για τις ωρες που μιλαμε στο κινητο.

ορε...ξεχασες να ευχαριστησεις τον ποιο σημαντικο,το Μανωλη thumb

καλοριζικα και καλη συνεχεια......

E60_Arkadia
29-01-11, 01:01
Με γεια Νικο βαλε φωτο απ το κοντερ να θαυμασουμε..Χαρα στο κουραγιο σου να ξηλωσεις πραγματα για τον καθρευτη.Εγω δεν εχω το κουραγιο να ξηλωσω κατι για να βαλω κατι αλλο.

nikos-Mpacket
29-01-11, 01:06
Πω ρε φίλε δεν συμφερεις ! Κινητοποιήθηκε μια διμοιρία ολόκληρη για να βάλεις δυο πράγματα ... Αστο καλύτερα , μην ξαναβαλεις τίποτα !
Χαχαχα

καλοριζικα και μεγειες ! Ωραίες αναβαθμισεις

Ευτυχως που υπαρχουν και οι φιλοι και βοηθανε,αλλιως............


ορε...ξεχασες να ευχαριστησεις τον ποιο σημαντικο,το Μανωλη thumb

καλοριζικα και καλη συνεχεια......

Τον Μανωλη τον ευχαριστησα κατ'ιδιαν,να ειναι καλα ο ανθρωπος ημουνα στο συνεργειο ,μεχρι τις 23:30 για να γινουν ολα οπως λενε τα σχεδιαγραμματα της BMW.
Ευχαριστω και περιμενω..............

Βεβαια για να πω την αληθεια μου καλο ειναι που τελειωσα οπως επρεπε και αυτο το μπαξιμο αλλα απο την αλλη γυρισα σπιτι και βρηκα κλειδωμενα,ειχα ταξει στα κοριτσια μου να τα βγαλω βολτα .............

alexm
29-01-11, 01:17
Πω ρε φίλε δεν συμφερεις ! Κινητοποιήθηκε μια διμοιρία ολόκληρη για να βάλεις δυο πράγματα ... Αστο καλύτερα , μην ξαναβαλεις τίποτα !
Χαχαχα

καλοριζικα και μεγειες ! Ωραίες αναβαθμισεις

Σπυρο τι διμοιρια;
Πηρε διεθνεις διαστασεις το θεμα!!!!! :th_Laie_67-1::hystericalbs1:

nikos-Mpacket
29-01-11, 01:19
Με γεια Νικο βαλε φωτο απ το κοντερ να θαυμασουμε..Χαρα στο κουραγιο σου να ξηλωσεις πραγματα για τον καθρευτη.Εγω δεν εχω το κουραγιο να ξηλωσω κατι για να βαλω κατι αλλο.

Ελα μια βολτα απο'δω,να περασουμε απο το συνεργειο και θα δεις πως αλλαζεις γνωμη.Μονο μα προυποθεση χρειαζεται να ειναι το αμαξι μου ή του Apostolos εκει και να φτιαχνουμε κατι,ειδικα αμα ειναι του Δημητρη νομιζω οτι θα εξαφανιστουν ολοι οι ενδιασμοι σου.

Φωτογραφιες αυριο θα μπουν λογω οτι γυρισα πολυ αργα και ειχα να αντιμετωπισω αλλες καταστασεις.

alexm
29-01-11, 01:28
Ευτυχως που υπαρχουν και οι φιλοι και βοηθανε,αλλιως............



Τον Μανωλη τον ευχαριστησα κατ'ιδιαν,να ειναι καλα ο ανθρωπος ημουνα στο συνεργειο ,μεχρι τις 23:30 για να γινουν ολα οπως λενε τα σχεδιαγραμματα της BMW.
Ευχαριστω και περιμενω..............

Βεβαια για να πω την αληθεια μου καλο ειναι που τελειωσα οπως επρεπε και αυτο το μπαξιμο αλλα απο την αλλη γυρισα σπιτι και βρηκα κλειδωμενα,ειχα ταξει στα κοριτσια μου να τα βγαλω βολτα .............

Καλα περιμενε..... και σε λιγο σε βλεπω να ερχεσαι σε μενα να κοιμασαι....:th_Laie_67-1::hystericalbs1:ακου 23:30 στο συνεργειο!!!!

aristent
29-01-11, 06:46
Mε ΄γεια Νικο!!!:thumbsup:
Τωρα ρε τυχερακια εχεις αυτη την εικονα μπροστα σου!!!
https://www.m5board.com/vbulletin/attachments/e60-m5-e61-m5-touring-discussion/29657d1248664495t-pics-gauges-instrument-cluster-during-night-fm6-dash.jpg
...εσυ συνεχιζε ομως να κοιτας και τον δρομο,καλοριζικα φιλε μου!!!thumb
ΥΣ.τα παλια οργανα κρατησε τα!!!απ,οτι διαβασα, πρεπει να χρειαζονται σε περιπτωση ελεγχου βλαβης/κωδικοποιησης.

Αλεξη κανεις Part out την //Μ5 σου και δε λες τιποτα!!!:whistle:
Θελω κινητηρα/σασμαν/διαφορικο/ψαλιδια/γεφυρες/αναρτησεις/εξατμισεις/καλωδιωση/τερακοτα δερμ. καθισματα-ταπετσαριες....ταχυμετρο θα βρω μην αγχωνεσε!:thumbsup::th_Laie_67-1:

Apostolos
29-01-11, 08:43
1)Ταχυμετρο Μ5 by Alexm.

Το ταχυμετρο τοποθετηθηκε και κωδικοποιηθηκε,εχει ολες τις λειτουργεις του οπως πρεπει και κανει το εσωτερικο διαφορετικο απ'οτι ειχα συνηθισει μεχρι σημερα το βραδυ...

Ευχαριστω θερμα τον Alexm για το ταχυμετρο,τον S8N εσωτερικο καθρεπτη,τον NickE60 για την παραλαβη του ταχυμετρου και τον Apostolos για τις ωρες που μιλαμε στο κινητο.

Νικόλα καλορίζικα τα μπαξίματά σου φίλε, μεγειές, μεγειές φίλε, άντε να βρούμε τώρα ένα τιμονάκι και ένα stick λεβιεδάκι Μ5 και έκλεισε το εσωτερικό σου (α ξέχασα έχουμε και το σαλόνι χαχαχα είμαι σίγουρος πως με τον καιρό κάτι έχεις στα υπόψη σου και για εκεί):th_Laie_67-1:


Ελα μια βολτα απο'δω,να περασουμε απο το συνεργειο και θα δεις πως αλλαζεις γνωμη.Μονο μα προυποθεση χρειαζεται να ειναι το αμαξι μου ή του Apostolos εκει και να φτιαχνουμε κατι,ειδικα αμα ειναι του Δημητρη νομιζω οτι θα εξαφανιστουν ολοι οι ενδιασμοι σου.

Φωτογραφιες αυριο θα μπουν λογω οτι γυρισα πολυ αργα και ειχα να αντιμετωπισω αλλες καταστασεις.

Έλα από βδομάδα που θα βάλουμε το HUD, άλλο κρύσταλλο εμπρός, άλλο ταμπλώ, τις αγαπημένες σου ποτηροθήκες, το ACM, USB για το ACM, το Bluetooth που τόσο λαχταρώ, το all around vision. To dvd player και το DVB-T αν και αγορασμένα θα τα βάλουμε πιο μετά γιατί πρέπει να παραγγείλουμε επιπλέον ένα multimedia interface οπτικών ινών ώστε όλες οι λειτουργίες να ελέγχονται μέσω i-drive γιατί το interface που ήδη έχω είναι μέσω can bus και απαιτεί τα χειριστήρια της κάθε συσκευής... Έλα θα περάσουμε όμορφα...:hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1:

Καλα περιμενε..... και σε λιγο σε βλεπω να ερχεσαι σε μενα να κοιμασαι....:th_Laie_67-1::hystericalbs1:ακου 23:30 στο συνεργειο!!!!

23:30 xaxaxaxa:hystericalbs1::th_Laie_67-1: για ρώτησε τον Μανώλη τι ώρα φύγαμε από το μαγαζί του όταν κωδικοποιούσαμε τα φανάρια του LCI (τα adaptive για να μην ξεχνιόμαστε χαχαχαχα:th_Laie_67-1:) 02:45 τα ξημερώματα :hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1: έφυγα και πήγα κατευθείαν για υπηρεσία χαχαχαχαχα βρε τον Μανώλη:original:

PANOS-E60
29-01-11, 09:14
1)Ταχυμετρο Μ5 by Alexm.

Το ταχυμετρο τοποθετηθηκε και κωδικοποιηθηκε,εχει ολες τις λειτουργεις του οπως πρεπει και κανει το εσωτερικο διαφορετικο απ'οτι ειχα συνηθισει μεχρι σημερα το βραδυ.

2)Ηλεκτροχρωματικος εσωτερικος καθρεπτης με led συναγερμου by S8N.

Τοποθετηθηκε ο εσωτερικος καθρεπτης,ξηλωθηκε το μισο αυτοκινητο για να περαστουν γραμμες στους εξωτερικους καθρεπτες και να παρουμε ρευμα για να δουλευουν ηλεκτροχρωματικα αλλα και να δουλεψει το led του συναγερμου,πολυ δουλεια αλλα η εργασια που εγινε ειναι στα εργοστασιακα προτυπα.

Ευχαριστω θερμα τον Alexm για το ταχυμετρο,τον S8N εσωτερικο καθρεπτη,τον NickE60 για την παραλαβη του ταχυμετρου και τον Apostolos για τις ωρες που μιλαμε στο κινητο.

Με γειά ρε Νικόλα ! Ωραία πράγματα διαβάζω :thumbsup:
Στην πίτα θα τα δούμε από κοντα ?
Το sub-forum (:th_Laie_67-1:) μας θα έχει (σχεδόν) απαρτία :thumbsup:

nikos-Mpacket
29-01-11, 11:09
Με γειά ρε Νικόλα ! Ωραία πράγματα διαβάζω :thumbsup:
Στην πίτα θα τα δούμε από κοντα ?
Το sub-forum (:th_Laie_67-1:) μας θα έχει (σχεδόν) απαρτία :thumbsup:

Πανο ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια,τα εχουμε πει αυτο το πραγμα δεν εχει τερμα.
Πολυ δυσκολο να παραβρεθω στην κοπη της πιτας,δουλευω και θα σχολασω κατα τις 5 το απογευμα οποτε δεν θα σας προλαβω,αμα θες κανονισε να παμε για κανενα καφεδακι.

nikos-Mpacket
29-01-11, 11:13
Mε ΄γεια Νικο!!!:thumbsup:
Τωρα ρε τυχερακια εχεις αυτη την εικονα μπροστα σου!!!
https://www.m5board.com/vbulletin/attachments/e60-m5-e61-m5-touring-discussion/29657d1248664495t-pics-gauges-instrument-cluster-during-night-fm6-dash.jpg
...εσυ συνεχιζε ομως να κοιτας και τον δρομο,καλοριζικα φιλε μου!!!thumb
ΥΣ.τα παλια οργανα κρατησε τα!!!απ,οτι διαβασα, πρεπει να χρειαζονται σε περιπτωση ελεγχου βλαβης/κωδικοποιησης.

Αλεξη κανεις Part out την //Μ5 σου και δε λες τιποτα!!!:whistle:
Θελω κινητηρα/σασμαν/διαφορικο/ψαλιδια/γεφυρες/αναρτησεις/εξατμισεις/καλωδιωση/τερακοτα δερμ. καθισματα-ταπετσαριες....ταχυμετρο θα βρω μην αγχωνεσε!:thumbsup::th_Laie_67-1:


Αρη ευχαριστω πολυ,εσυ ξερεις την διαφορα αφου την εχεις δει απο πρωτο χερι,δεν τα πεταω τα παλια τα οργανα γιατι χρειαζονται .....

Ο Αλεξης σκεφτηκε να δωσει μερικα πραγματα απο το Μ5 για να μπορεσει στο τελος να στο δωσει πιο φτηνα,τωρα τι θα μεινει να παρεις ειναι αλλουνου παππα ευαγγελιο.:th_Laie_67-1:

aristent
29-01-11, 11:21
.....
Ο Αλεξης σκεφτηκε να δωσει μερικα πραγματα απο το Μ5 για να μπορεσει στο τελος να στο δωσει πιο φτηνα,τωρα τι θα μεινει να παρεις ειναι αλλουνου παππα ευαγγελιο.:th_Laie_67-1:

:ranting2:Αλεξη,μισο θα μου το δωκεις το οχημα βρε????!!!!!:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

PANOS-E60
29-01-11, 11:56
Επειδή με έχετε κάνει να ζηλέψω ... :th_Laie_67-1: ζαχαρώνω το παρακάτω, δεν έχει βρεθεί ακόμα ο αερόσακος. Ενας καλός φίλος όμως, όνοματα δεν λέμε :whistle: μάλλον θα κάνει τα μαγικά του πάλι και θα τον βγάλει το λαγό από το καπέλο :th_Laie_67-1: Τι λέτε ...? Γιά το τιμόνι, όχι γιά το φίλο ... :th_Laie_67-1:

nikos-Mpacket
29-01-11, 12:19
Επειδή με έχετε κάνει να ζηλέψω ... :th_Laie_67-1: ζαχαρώνω το παρακάτω, δεν έχει βρεθεί ακόμα ο αερόσακος. Ενας καλός φίλος όμως, όνοματα δεν λέμε :whistle: μάλλον θα κάνει τα μαγικά του πάλι και θα τον βγάλει το λαγό από το καπέλο :th_Laie_67-1: Τι λέτε ...? Γιά το τιμόνι, όχι γιά το φίλο ... :th_Laie_67-1:

Πανο ωραιο ειναι αλλα δες εδω: https://cgi.ebay.de/Airbag-Lenkrad-BMW-E60-E61-M-Sportlenkrad-Lederlenkrad-/120677047341?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item1c18e99c2d ,νομιζω οτι ειναι καλυτερο αφου εχει και τα αυτακια στη στεφανη,ουτε αυτο εχει αεροσακο αλλα ο φιλος πιστευω να μπορεσει να βρει.

Παντως η γνωμη μου ειναι αν μπορεις να παρεις πακετο τιμονι με αεροσακο για να μην ψαχνεσε αλλα και για τυχον μπερδεματα.
Δες και αυτο που ειναι πακετο:https://cgi.ebay.de/BMW-E60-E61-Sportlenkrad-Lenkrad-Airbag-Mfl-Tasten-/170591816387?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item27b8108ac3

alexm
29-01-11, 12:23
Επειδή με έχετε κάνει να ζηλέψω ... :th_Laie_67-1: ζαχαρώνω το παρακάτω, δεν έχει βρεθεί ακόμα ο αερόσακος. Ενας καλός φίλος όμως, όνοματα δεν λέμε :whistle: μάλλον θα κάνει τα μαγικά του πάλι και θα τον βγάλει το λαγό από το καπέλο :th_Laie_67-1: Τι λέτε ...? Γιά το τιμόνι, όχι γιά το φίλο ... :th_Laie_67-1:

Πανο ζηλιαρουλη.....:sweatdrop: αυτο το τιμονι που εχεις βαλει φωτο,ειναι για Ε60 κατασκευης μετα τον 9-05 οποτε δεν κανει για το δικο σου,δες την φωτο και ψαξε το αναλογο.... thumb

PANOS-E60
29-01-11, 12:26
Πανο ωραιο ειναι αλλα δες εδω: https://cgi.ebay.de/Airbag-Lenkrad-BMW-E60-E61-M-Sportlenkrad-Lederlenkrad-/120677047341?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item1c18e99c2d ,νομιζω οτι ειναι καλυτερο αφου εχει και τα αυτακια στη στεφανη,ουτε αυτο εχει αεροσακο αλλα ο φιλος πιστευω να μπορεσει να βρει.

Παντως η γνωμη μου ειναι αν μπορεις να παρεις πακετο τιμονι με αεροσακο για να μην ψαχνεσε αλλα και για τυχον μπερδεματα.
Δες και αυτο που ειναι πακετο:https://cgi.ebay.de/BMW-E60-E61-Sportlenkrad-Lenkrad-Airbag-Mfl-Tasten-/170591816387?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item27b8108ac3

Τα έχω δει αυτά Νίκο, δεν κάνουν στα δικά μας, είναι γιά LCI. Οσα βρήκα στο ebay για preLCI δεν έχουν αερόσακο. Κάτι θα βρειθεί όμως ελπίζω :whistle:

nikos-Mpacket
29-01-11, 12:28
Πανο ζηλιαρουλη.....:sweatdrop: αυτο το τιμονι που εχεις βαλει φωτο,ειναι για Ε60 κατασκευης μετα τον 9-05 οποτε δεν κανει για το δικο σου,δες την φωτο και ψαξε το αναλογο.... thumb

Και εγω αυτο ηξερα αλλα σε χθεσινη συζητηση με τον Μανωλη,για αυτο θεμα, μου ειπε οτι μπαινει και μετα τον 9-2005 αρκει να εχει και τον αεροσακο του,θα περασω μεσα στην εβδομαδα να τον ξαναρωτησω μηπως και δεν καταλαβα καλα.

NickE60
29-01-11, 13:00
Δεν μπαίνει το μετά του 09/05 (προ-LCI) τιμόνι στα προ 09/05 .....θέλει πολύ "δράμα" για να μπει ..και δεν αξίζει με τίποτα.. ο αερόσακος μπαίνει εύκολα με άλλη πλάκα και μια μικρή μετατροπή στη γείωση της κόρνας. Του LCI o αερόσακος 99% δεν μπαίνει στα προ-LCI ..είναι πιο ρηχός και δεν κουμπώνει απ ότι ξέρω.

αυτό είναι το σωστό :whistle: :thumbsup:

https://img163.imageshack.us/img163/7954/168large.jpg

https://img502.imageshack.us/img502/7860/170large.jpg

και μαυρο τριμ..

https://img713.imageshack.us/img713/4176/171large.jpg

PANOS-E60
29-01-11, 13:16
Με το alu-trim κρατάω και τα ασορτί trims στις πόρτες :thumbsup:

Apostolos
29-01-11, 13:51
Έρε φωτιές που ανάβει αυτό το forum τελοσπάντων...χαχαχα:th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1: σκέτο μπουρλότο είστε όλοι σας...:hystericalbs1: για πάμε γερά...:original:


https://www.youtube.com/watch?v=Hfec8Myi048

PANOS-E60
29-01-11, 13:56
Μπουρλοτιέρη ! Σε περιμένουμε στην πίτα ! Οχι κοπάνες πάλι :thumbsup:

Apostolos
29-01-11, 14:00
Μπουρλοτιέρη ! Σε περιμένουμε στην πίτα ! Οχι κοπάνες πάλι :thumbsup:

Αν δεν έχω εργασία, πολύ ευχαρίστως thumb, άντε γιατί σαν πολλές να μαζεύτηκαν οι απουσίες σου Πανούλη χαχαχαχαχαχαχαχα :th_Laie_67-1:

alexm
29-01-11, 14:36
Αν δεν έχω εργασία, πολύ ευχαρίστως thumb, άντε γιατί σαν πολλές να μαζεύτηκαν οι απουσίες σου Πανούλη χαχαχαχαχαχαχαχα :th_Laie_67-1:

Ποια εργασια ρε...... δημοσιε υπαλληλε :gr: μας δουλευεις; αφου εσυ ολη την ημερα εισαι στο συνεργειο!!!!!:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

NickE60
29-01-11, 14:48
Αλέξη σούβλες έχεις βάλει στο αβαταρ?? πάει χάλασες και συ.. :thumbsup:


https://www.automatic-bbq.com/resources/lamb+spit+grill.jpg

Apostolos
29-01-11, 14:50
Ποια εργασια ρε...... δημοσιε υπαλληλε :gr: μας δουλευεις; αφου εσυ ολη την ημερα εισαι στο συνεργειο!!!!!:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

χαχαχαχαχαχα γι'αυτό σε γουστάρω Πατρινέ...:original:Λίγο είναι αυτό, που το βάζεις γι'αυτό σου λέω με έχει φάει η δουλειά Άλεξ, βάλε, βγάλε, μοντάρισε αυτό, ξεμοντάρισε εκείνο, άστα πολύ δουλειά τελευταία. Προσεχώς καλύτερα :original:

S8N
29-01-11, 14:53
Έλα Πάνο, αυτό που λέγαμε χθες:

https://www.car.gr/parts/photos/658103/

Να πω καλορίζικα?

Δεν παίρνεις κι αυτόν ένα τηλ για τον αερόσακκο?

https://www.car.gr/parts/view/1126765/

Χμμμ...

https://www.car.gr/parts/view/1029453/

https://www.car.gr/parts/view/1143687/

NickE60
29-01-11, 15:02
οι καθρέπτες είναι για μετά τον 09/05

nikos-Mpacket
29-01-11, 15:05
https://www.car.gr/parts/view/1143687/

Τον πηρα 3 φορες τηλεφωνο,δεν το σηκωσε ποτε μακαρι αλλος να ειναι πιο τυχερος.

alexm
29-01-11, 15:06
Αλέξη σούβλες έχεις βάλει στο αβαταρ?? πάει χάλασες και συ.. :thumbsup:


https://www.automatic-bbq.com/resources/lamb+spit+grill.jpg

Και τι σουβλες :th_Laie_67-1:,με συνεμπλοκ πολυουρεθανης για να μην τραβαει ζορια το μοτερ απο υαλοκαθαριστηρες που εχω για το γυρισμα thumb

alexm
29-01-11, 15:11
χαχαχαχαχαχα γι'αυτό σε γουστάρω Πατρινέ...:original:Λίγο είναι αυτό, που το βάζεις γι'αυτό σου λέω με έχει φάει η δουλειά Άλεξ, βάλε, βγάλε, μοντάρισε αυτό, ξεμοντάρισε εκείνο, άστα πολύ δουλειά τελευταία. Προσεχώς καλύτερα :original:

Δημητρη, κανονισε να σε δω στη ΠΙΤΑ ρε...φιλε :thumbsup:

PANOS-E60
29-01-11, 15:13
Έλα Πάνο, αυτό που λέγαμε χθες:

https://www.car.gr/parts/photos/658103/

Να πω καλορίζικα?

Δεν παίρνεις κι αυτόν ένα τηλ για τον αερόσακκο?

https://www.car.gr/parts/view/1126765/

Χμμμ...

https://www.car.gr/parts/view/1029453/

https://www.car.gr/parts/view/1143687/

Ρε συ, σου είπε κανείς ότι κέρδισα το λαχείο ? :th_Laie_67-1:
Το σετ με τα trims μου κάνει, αλλά αν κουμπώσει η φάση με το τιμόνι που έχει τα alu trims επάνω, είναι σετάκι με τα trims των πορτών μου και δεν πειράζω τίποτα άλλο μεσα thumb

Οι καθρέφτες Μ5 χωρίς mpack θα δείχνουν φτώχεια καταραμένη ...
Τα όργανα Μ5 θα μου μαμήσουν την ψυχολογία ... όπως του aristent που βλέπει τον Αλέξη στον ύπνο του κάθε βράδυ ! !!!!

alexm
29-01-11, 15:16
Ρε συ, σου είπε κανείς ότι κέρδισα το λαχείο ? :th_Laie_67-1:
Το σετ με τα trims μου κάνει, αλλά αν κουμπώσει η φάση με το τιμόνι που έχει τα alu trims επάνω, είναι σετάκι με τα trims των πορτών μου και δεν πειράζω τίποτα άλλο μεσα thumb

Οι καθρέφτες Μ5 χωρίς mpack θα δείχνουν φτώχεια καταραμένη ...

Πανο τι να πεις;
Κριση σου λεει μετα!!!!!

NickE60
29-01-11, 15:24
Ρε συ, σου είπε κανείς ότι κέρδισα το λαχείο ? :th_Laie_67-1:
Το σετ με τα trims μου κάνει, αλλά αν κουμπώσει η φάση με το τιμόνι που έχει τα alu trims επάνω, είναι σετάκι με τα trims των πορτών μου και δεν πειράζω τίποτα άλλο μεσα thumb

Οι καθρέφτες Μ5 χωρίς mpack θα δείχνουν φτώχεια καταραμένη ...
Τα όργανα Μ5 θα μου μαμήσουν την ψυχολογία ... όπως του aristent που βλέπει τον Αλέξη στον ύπνο του κάθε βράδυ ! !!!!

α τώρα θυμήθηκα ...εδώ με τα μαρσπιέ του Μpack/Μ5 ..5-6 χρόνια πίσω...

PANOS-E60
29-01-11, 15:26
Πανο τι να πεις;
Κριση σου λεει μετα!!!!!

Κρίση γιά μας τους πιστούς ΒΜWδάκηδες Αλέξη, ο S8N από τότε που ξέμπλεξε με την αιμορουφίχτρα τη VAG δεν μπορεί να πιστέψει στην τύχη του και το 'χει ρίξει στα μπαξίματα γιά να το γιορτάσει :th_Laie_67-1: :thumbsup:
Εμάς μας συλλογίζεται όμως ???

PANOS-E60
29-01-11, 15:28
α τώρα θυμήθηκα ...εδώ με τα μαρσπιέ του Μpack/Μ5 ..5-6 χρόνια πίσω...


Καλό !!!! :thumbsup:
Δεν αφήνουμε τίποτα και γιά τον άλλο μήνα ??? :th_Laie_67-1: Αν πληρωθούμε από τη δουλειά ...

alexm
29-01-11, 15:32
Κρίση γιά μας τους πιστούς ΒΜWδάκηδες Αλέξη, ο S8N από τότε που ξέμπλεξε με την αιμορουφίχτρα τη VAG δεν μπορεί να πιστέψει στην τύχη του και το 'χει ρίξει στα μπαξίματα γιά να το γιορτάσει :th_Laie_67-1: :thumbsup:
Εμάς μας συλλογίζεται όμως ???

VAG :eek:;και στο τηλεφωνο ακουγετε για σοβαρος κυριος!!!! :th_Laie_67-1::hystericalbs1:

PANOS-E60
29-01-11, 15:36
VAG :eek:;και στο τηλεφωνο ακουγετε για σοβαρος κυριος!!!! :th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Σοβαρότατος είναι ! Απλά έχει κάπως επιλήψιμο παρελθόν ... :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
Μη μου πεις ότι δεν έχεις διαβάσει τα κορυφαία post του Αρη γιά τα VAG που είχε ...?

alexm
29-01-11, 15:40
Καλό !!!! :thumbsup:
Δεν αφήνουμε τίποτα και γιά τον άλλο μήνα ??? :th_Laie_67-1: Αν πληρωθούμε από τη δουλειά ...

Εσεις δεν εχετε αναγκη:th_Laie_67-1:,το ειπε και ο προεδρος (ο δικος μου μη παρεξηγηθούμε κιόλας!) :thumbsup:


https://www.youtube.com/watch?v=WmPm1vb8q1c

m-power_01
29-01-11, 16:14
Δημητρη, κανονισε να σε δω στη ΠΙΤΑ ρε...φιλε :thumbsup:

Αυτο ειναι καποιου ειδους δηλωση ...? Θα ερθει ''παπορι'' απο την Πατρα?

alexm
29-01-11, 17:06
Αυτο ειναι καποιου ειδους δηλωση ...? Θα ερθει ''παπορι'' απο την Πατρα?

Γιατι παπορι τη κορολιτσα μου Σπυρακο;:th_Laie_67-1:

aristent
29-01-11, 17:08
Γιατι παπορι τη κορολιτσα μου Σπυρακο;:th_Laie_67-1:

Ε ψιτ κυριος!!!αυτη ντεν ειναι Κορολα!:th_Laie_67-1:

alexm
29-01-11, 17:15
Ε ψιτ κυριος!!!αυτη ντεν ειναι Κορολα!:th_Laie_67-1:

τσε πειραξα ρε λεηβεντη;

m-power_01
29-01-11, 18:43
Γιατι παπορι τη κορολιτσα μου Σπυρακο;:th_Laie_67-1:

τόσο πολύ μετανιωσες που έδωσες το 46αρι ; Χαχαχα

Ε ψιτ κυριος!!!αυτη ντεν ειναι Κορολα!:th_Laie_67-1:

δικό μου είναι αυτό το καταπληκτικό κουπε με τον σπορτιφ χαρακτήρα !

S8N
29-01-11, 21:49
α τώρα θυμήθηκα ...εδώ με τα μαρσπιέ του Μpack/Μ5 ..5-6 χρόνια πίσω...

Απ' τη 2η φωτογραφία συμπεραίνω πως μας αρέσουν τα παντιλίκια ψηλά στην Αναστάσεως...

NickE60
29-01-11, 22:08
παντιλίκια εγώ? ποτέ! :original:

PANOS-E60
29-01-11, 22:25
παντιλίκια εγώ? ποτέ! :original:

:whistle::whistle::whistle::winkcool::winkcool: :sealed:

E60_Arkadia
29-01-11, 23:43
Πανουλη κοιτα τι σου βρηκα απο Ιταλια μερια? Αλλα ειναι απο '07 και μετα :ranting2: https://www.kijiji.it/annunci/ricambi-e-accessori/torino-annunci-torino/volante-bmw-e60-61-m-completo-di-airbag/11328067

NickE60
29-01-11, 23:46
Αν και δείχνει λίγο "γυαλισμένο" απο τη χρήση, πολύ καλή η τιμή του thumb

E60_Arkadia
30-01-11, 00:03
Εψαξα ολα τα Ιταλικα σαιτ και βρηκα μονο 3 αλλα ειναι ολα για Ε60 με μπουτον stop-star engine,λενε! Αρκετα σπανιο Νικολα τιμονι για προ 09/'05.Παλι καλα που το εχω γτ ειναι πανεμορφο και σπανιο :thumbsup:

PANOS-E60
30-01-11, 09:24
Πανουλη κοιτα τι σου βρηκα απο Ιταλια μερια? Αλλα ειναι απο '07 και μετα :ranting2: https://www.kijiji.it/annunci/ricambi-e-accessori/torino-annunci-torino/volante-bmw-e60-61-m-completo-di-airbag/11328067

Κώστα ευχαριστώ πολύ γιά την προσπάθεια ! Πράγματι είναι σπάνιο το τιμόνι αυτό, έχω ρίξει και εγώ πολύ ψάξιμο ... Γιά LCI έχει κάμποσα και οι τιμές είναι 500 - 600 ε κομπλέ. :thnx:

E60_Arkadia
30-01-11, 19:31
Κατι θα βρεθει Πανο,κανε λιγο υπομονη και ολο και κατι θα γινει.Θα ρωτησω και τα παιδια στο Ιταλικο φορουμ bmwpassion και βλεπουμε..

PANOS-E60
03-02-11, 23:07
Σπόρ τιμόνι που έλεπε από το υπόλοιπο σπορ πακέτο του αυτοκινήτου thumb
Η φωτό είναι πρόχειρη, νυκτερινή, προσεχώς καλύτερη.
Μπήκαν επίσης led φωτα πινακίδας με πολύ εντυπωσιακό αποτέλεσμα, φωτό δεν υπάρχει προς το παρόν λόγω καταιγίδας :th_Laie_67-1: Τη χρωστάω !

:thanks: NickE60 & S8N

E60_Arkadia
03-02-11, 23:36
Με γεια αγορινα,επιτελους βρεθηκε και μπηκε thumb,τωρα η μπεμπα εγινε ακομα πιο ομορφη.Για πες χρειαστηκε προγραμματισμος για να μπει ή οχι? Τα λεντακια πισω σου εβγαλαν ενδειξη καμμενης λαμπας? Περιμενουμε και πρωινες φωτο :original:

S8N
03-02-11, 23:42
Με γεια βρε Πάνο! Το ΄πες και το ΄κανες βρε θηρίο! Άντε, προγραμμάτισε τώρα που είσαι ζεστός και το επόμενο μπάξιμο!

P.S. Ήθελα να σας πάρω τηλ. αλλά το σεμινάριο με τους Ενεργ. Επιθ. τράβηξε μέχρι αργά. Όταν βγήκα από το ΤΕΕ είχα κεφάλι καζάνι.

m-power_01
03-02-11, 23:47
P.S. Ήθελα να σας πάρω τηλ. αλλά το σεμινάριο με τους Ενεργ. Επιθ. τράβηξε μέχρι αργά. Όταν βγήκα από το ΤΕΕ είχα κεφάλι καζάνι.

οφ τοπικ...θα σε παρω τηλ!!! θελω πληροφοριες!

aristent
04-02-11, 06:36
Πανο με 'γεια!!!:thumbsup:
Αντε να βλεπουμε μπαξιματα οι Ε60ακιδες!!!thumb

Αν και δε μας αφηνει με παραπονο ο ....Apostolos!!!...ολο και κατι εχει στο προγραμμα!!!:thumbsup:

PANOS-E60
04-02-11, 06:48
Με γεια αγορινα,επιτελους βρεθηκε και μπηκε thumb,τωρα η μπεμπα εγινε ακομα πιο ομορφη.Για πες χρειαστηκε προγραμματισμος για να μπει ή οχι? Τα λεντακια πισω σου εβγαλαν ενδειξη καμμενης λαμπας? Περιμενουμε και πρωινες φωτο :original:

Κανένας προγραμματισμός δεν χρειάστηκε Κώστα, ήταν από μοντέλο προ 09/2005, όπως το δικό μου. Ούτε τα led έβγαλαν σφάλμα, έχουν αντιστασούλα μέσα προφανώς. Θα μπουν καλύτερες φωτο το σαβ/κο γιατί χτες το μπαξιμο έγινε υπό συνθήκες καταιγίδας thumb

Αρη (S8N) δεν σε πήρα τηλ. γιατί με τέτοια βροχή που έριχνε δεν είχαμε που να σταθούμε στο γκαράζ ... χα χα

Apostolos
04-02-11, 12:06
...Ούτε τα led έβγαλαν σφάλμα, έχουν αντιστασούλα μέσα προφανώς...

Τιιιιιιι δεν έβαλες γνήσια??? :ranting2::ranting2::ranting2::ranting2: Αστειεύομαι, καλορίζικα. Πωπω τελειωμό δεν έχετε εσείς με τις βελτιώσεις σας...:th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1: Keep Baxing χαχαχαχα :hystericalbs1:

NickE60
04-02-11, 12:15
Σπόρ τιμόνι που έλεπε από το υπόλοιπο σπορ πακέτο του αυτοκινήτου thumb
Η φωτό είναι πρόχειρη, νυκτερινή, προσεχώς καλύτερη...
...Τη χρωστάω !

:thanks: NickE60 & S8N

Μsport... με διακοσμητική επένδυση sport ruthenium thumb

...να βάλω εγώ μία απο το "ταίριασμα" του αερόσακου στο καφέ του Θανάση?
...σίγουρα μέσα στο αυτοκίνητο και χωρίς το προστατευτικό δείχνει καλύτερα...:original:

https://img31.imageshack.us/img31/9278/166large.jpg

Apostolos
04-02-11, 12:21
Πωπωπω μα τι έρωτας είναι αυτό το forum τελικά...:wub::wub::wub::wub:

Υ.Γ. Νικόλα που θα βρούμε κανένα HUD να το κάνω ανταλλαγή με το δικό μου (που είναι πλήρως λειτουργικό) και ας του δώσουμε και κανά 100άρι ευρώ αν είναι και κάνω την δουλειά μου γιατί αντιμετωπίζω μερικά τεχνικά προβληματάκια με αυτό που έχω, (ως συνήθως:original:) :ranting2::ranting2::ranting2: :th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1: Μπας και σου περισσεύει κανένα στην αποθήκη σου :hystericalbs1:

aristent
04-02-11, 12:21
Μsport... με διακοσμητική επένδυση sport ruthenium

...να βάλω εγώ μία απο το "ταίριασμα" του αερόσακου στο καφέ του Θανάση?
...σίγουρα μέσα στο αυτοκίνητο και χωρίς το προστατευτικό δείχνει καλύτερα...:original:

https://img31.imageshack.us/img31/9278/166large.jpg

Ποιος Θανασης?....

PANOS-E60
04-02-11, 12:23
Ενα τέτοιο θρέντ το χρειαζότανε η "ομάδα" !!! Μπορούμε να γράφουμε άνετα τα "ειδικού ενδιαφέροντος" θεματάκια και πειραγματάκια μεταξύ μας, χωρίς να κάνουμε όλα τα υπόλοιπα θρεντ κ..ος :thumbsup::th_Laie_67-1:

aristent
04-02-11, 12:26
Ενα τέτοιο θρέντ το χρειαζότανε η "ομάδα" !!! Μπορούμε να γράφουμε άνετα τα "ειδικού ενδιαφέροντος" θεματάκια και πειραγματάκια μεταξύ μας, χωρίς να κάνουμε όλα τα υπόλοιπα θρεντ κ..ος :thumbsup::th_Laie_67-1:

Ειδικα με την μετατροπη του τιτλου του θρεντ....ΜΠΑΞΤΕΕΕΕΕ!!!!:thumbsup::t h_Laie_67-1::th_Laie_67-1::hystericalbs1:

NickE60
04-02-11, 12:34
Ποιος Θανασης?....

α, μεγάλη ιστορία!! Ο Θανάσης είναι πολύ φίλος παλιός μάστορας στα BMW και γνωστός στις μετατροπές Ε30, Ε36, ///Μ κλπ και κάτοχος Ε60. Έχει Ε23 745 turbo (μετατροπή 735) έχει 2002, 2000, Ε30 325, και άλλα.......... έχει και καφετέρια..
Τον ξέρω από το '87... Έχει βοηθήσει αρκετούς από εμάς, αλλά τον έχουμε βοηθήσει κι εμείς. thumb

Apostolos
04-02-11, 12:34
Ποιος Θανασης?....

https://img69.imageshack.us/img69/8086/09102010098.th.jpg (https://img69.imageshack.us/i/09102010098.jpg/)

Να και ο φίλος μας ο Θανάσης, o εξ αριστερών... :original:Μπορεί να τον "πήραν" λιγάκι τα χρονάκια, αλλά παραμένει ακόμα "ενεργός και θαυματουργός" χαχαχαχαχα Γεια σου Θάνο ΤΕΡΑΣΤΙΕ...:th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1:

nikos-Mpacket
04-02-11, 12:38
Σπόρ τιμόνι που έλεπε από το υπόλοιπο σπορ πακέτο του αυτοκινήτου thumb
Η φωτό είναι πρόχειρη, νυκτερινή, προσεχώς καλύτερη.
Μπήκαν επίσης led φωτα πινακίδας με πολύ εντυπωσιακό αποτέλεσμα, φωτό δεν υπάρχει προς το παρόν λόγω καταιγίδας :th_Laie_67-1: Τη χρωστάω !

:thanks: NickE60 & S8N

Μπραβο Πανο καλοριζικο,ωραια αλλαγη για ανανεωση του εσωτερικου.


Ενα τέτοιο θρέντ το χρειαζότανε η "ομάδα" !!! Μπορούμε να γράφουμε άνετα τα "ειδικού ενδιαφέροντος" θεματάκια και πειραγματάκια μεταξύ μας, χωρίς να κάνουμε όλα τα υπόλοιπα θρεντ κ..ος :thumbsup::th_Laie_67-1:

Συμφωνω και επ'αυξανω...............


Ειδικα με την μετατροπη του τιτλου του θρεντ....ΜΠΑΞΤΕΕΕΕΕ!!!!:thumbsup::t h_Laie_67-1::th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Μπαξτε γιατι χανομαστεεεεεεεεεε

NickE60
04-02-11, 12:39
https://img69.imageshack.us/img69/8086/09102010098.th.jpg (https://img69.imageshack.us/i/09102010098.jpg/)

Να και ο φίλος μας ο Θανάσης, o εξ αριστερών... :original:Μπορεί να τον "πήραν" λιγάκι τα χρονάκια, αλλά παραμένει ακόμα "ενεργός και θαυματουργός" χαχαχαχαχα Γεια σου Θάνο ΤΕΡΑΣΤΙΕ...:th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1:

χαχαχαχαχαχαχα πάλι καλώδια τραβάνε με το Γιώργο?? :thumbsup: :thumbsup:

m-power_01
04-02-11, 13:26
Πανο καλοριζικα!!! Αντε να μπαινεις στον ισιο δρομο...

alexm
04-02-11, 15:21
Πανο καλοριζικα!!! Αντε να μπαινεις στον ισιο δρομο...

Να μπαινει στον ισιο δρομο.....ποιον ισιο δρομο ρε...Σπυρο;
Ανηφορα βαρβατη εχει αρχισει να ανεβαινει ο Πανος και με αυτους.... :whistle: που κανει παρεα δεν προκειται να βγει στην κορυφη ποτε!!!:th_Laie_67-1::hystericalbs1:
Πανο και εις ανωτερα αγορι μου :thumbsup:

Και δυο συλλεκτικες φωτο του αμεθυστου,για να θυμομαστε πως ηταν καποτε!!!!thumb

Apostolos
04-02-11, 18:01
χαχαχαχαχαχαχα πάλι καλώδια τραβάνε με το Γιώργο?? :thumbsup: :thumbsup:

Είναι από παλιότερη εγκατάσταση των LCI φώτων, Νικόλα χαχαχα:original:, τώρα κάτι οπτικές έχουν μείνει που συνδέουν το HUD με το CCC και κάτι καλωδιάκια που στέλνουμε απλά στον διακόπτη φώτων που ενεργοποιεί το HUD για on/off :original::original:

NickE60
04-02-11, 18:04
γιατί δεν σου κάνει το HUD Δημήτρη?? Τι πρόβλημα παρουσιάζει? Που έχετε κολλήσει? Ασυμβατότητα μοντέλων? Τι χρονολογίας είναι o προτζέκτορας HUD?

PANOS-E60
04-02-11, 18:35
Να και τα led της πινακίδας :thumbsup:
Σκ.... φωτογραφίες βγάζει αυτο το κινητό :ranting2:

Apostolos
04-02-11, 19:04
γιατί δεν σου κάνει το HUD Δημήτρη?? Τι πρόβλημα παρουσιάζει? Που έχετε κολλήσει? Ασυμβατότητα μοντέλων? Τι χρονολογίας είναι o προτζέκτορας HUD?

Άστα Νικόλα, άστα...Χρονoλογία δεν καλοθυμάμαι Οκτώβριος 2008 νομίζω είναι δεν το έχω μπροστά μου αυτή τη στιγμή το έχω παρατήσει μέσα στο αμάξι να μην το βλέπω και σε καμιά "πράξη εκτόνωσης μου" την πληρώσει το HUD...Βρε τι κακό είναι τούτο, τίποτα να μην μου "κάθεται" με την πρώτη. Αλλάξαμε υαλοπίνακα, αγοράσαμε καινούργιο ταμπλώ μαζί με ένα άλλο παρελκόμενο του, πήραμε ποτηροθήκες βάσεις κλπ, πήραμε την οπτική ίνα και τα καλώδια που στέλνει στον διακόπτη, πήραμε διακόπτη φώτων με υποστήριξη επιπλέον HUD και όλα τα μικροπραγματάκια για την εγκατάστασή του και κολλήσαμε στο HUD. Άστα θα στα πω από κοντά γιατί βαριέμαι να γράφω. Βρήκα ένα στη Θεσσαλονίκη θα του πω να του το δώσω ανταλλαγή το δικό μου, άντε να του δώσω και κανά 100άρι ευρώ και να τα κάνουμε τράμπα με την προϋπόθεση να παίζει, μιας και το δικό του είναι από pre - LCI μοντέλο μήπως και γίνει το τσαφ και ολοκληρώσω. Αν πάρει τίποτα το αυτί σου ή ξετρυπώσεις κανέναν με HUD στείλε κανένα μηνυματάκι thumb

aristent
04-02-11, 19:07
Ωραιος ο Θανασης!!!:thumbsup:
προσπαθω να διαβασω απο το βλεμα του τι να σκεφτεται ....αλλα το μονο που καταλαβα ειναι ...."εμενα μου εχει φυγει ο τακος και Δημητρακης με βγαζει φωτο!!!!:ranting2:":th_Laie_67-1::hystericalbs1:

https://img69.imageshack.us/img69/8086/09102010098.jpg
Καλα Δημητρη το αλλο Ε60 διπλα εχει φτερα Μ5 και τιποτε αλλο???ουτε καν μεγαλες ζαντες?

PANOS-E60
04-02-11, 19:13
Αρη, επειδή του μίλησα χτες του ανθρώπου, δεν το έχει τελειώσει ακόμα. Look Μ το κάνει, και μόνο εξωτερικά, Ν43 είναι ... Περιμένει καθρέφτες Μ και ζάντες Μ.

NickE60
04-02-11, 19:17
Άστα Νικόλα, άστα...Χρονoλογία δεν καλοθυμάμαι Οκτώβριος 2008 νομίζω είναι δεν το έχω μπροστά μου αυτή τη στιγμή το έχω παρατήσει μέσα στο αμάξι να μην το βλέπω και σε καμιά "πράξη εκτόνωσης μου" την πληρώσει το HUD...Βρε τι κακό είναι τούτο, τίποτα να μην μου "κάθεται" με την πρώτη. Αλλάξαμε υαλοπίνακα, αγοράσαμε καινούργιο ταμπλώ μαζί με ένα άλλο παρελκόμενο του, πήραμε ποτηροθήκες βάσεις κλπ, πήραμε την οπτική ίνα και τα καλώδια που στέλνει στον διακόπτη, πήραμε διακόπτη φώτων με υποστήριξη επιπλέον HUD και όλα τα μικροπραγματάκια για την εγκατάστασή του και κολλήσαμε στο HUD. Άστα θα στα πω από κοντά γιατί βαριέμαι να γράφω. Βρήκα ένα στη Θεσσαλονίκη θα του πω να του το δώσω ανταλλαγή το δικό μου, άντε να του δώσω και κανά 100άρι ευρώ και να τα κάνουμε τράμπα με την προϋπόθεση να παίζει, μιας και το δικό του είναι από pre - LCI μοντέλο μήπως και γίνει το τσαφ και ολοκληρώσω. Αν πάρει τίποτα το αυτί σου ή ξετρυπώσεις κανέναν με HUD στείλε κανένα μηνυματάκι thumb


Έχω ένα περίσσευμα, αλλά ενώ έχω τοποθετήσει το δικό μου (με διακόπτη) δεν το έχω ενεργοποιήσει, δεν έχω περάσει καλωδίωση και δεν ξέρω αν λειτουργεί (αυτό που έχω βάλει).
Μπορώ να σου δώσω το δεύτερο, υπό την προϋπόθεση ότι θα μου το αντικαταστήσεις με ένα ίδιο (συμβατό 04-05) όταν μπορέσεις.... εκτός αν κανονίσουμε να τα περάσουμε την ίδια στιγμή, ώστε να τα δούμε να λειτουργούν. Θα μπορούσα να στα δώσω και τα δύο ..να τα δοκιμάσουμε στο δικό σου .....αλλά μου πέφτει λίγο δύσκολο να βγάλω έξω το ταμπλώ για να βγει το HUD......

aristent
04-02-11, 19:23
Αρη, επειδή του μίλησα χτες του ανθρώπου, δεν το έχει τελειώσει ακόμα. Look Μ το κάνει, και μόνο εξωτερικά, Ν43 είναι ... Περιμένει καθρέφτες Μ και ζάντες Μ.

Ναι ,δεν το σκεφτηκα οτι τα φτερα Μ5 δεν ταιριαζουν παρα μονο με τον Μ5 προφυλακτηρα!!!

:ranting2:και γιατι δεν ειναι μελος του φορουμ μας ακομα Πανο???:thumbsup:.....για να μπαινουμε στο κλαμπ των Ε60 νεα μελη!!!!

NickE60
04-02-11, 19:27
:ranting2:και γιατι δεν ειναι μελος του φορουμ μας ακομα Πανο???:thumbsup:.....για να μπαινουμε στο κλαμπ των Ε60 νεα μελη!!!!

αυτός είναι, αλλά τι να γράψει ο άνθρωπος? Είναι της παλαιάς σχολής... :original:

https://www.bmwfans.gr/forum/member.php?u=314

PANOS-E60
04-02-11, 19:29
Ναι ,δεν το σκεφτηκα οτι τα φτερα Μ5 δεν ταιριαζουν παρα μονο με τον Μ5 προφυλακτηρα!!!

:ranting2:και γιατι δεν ειναι μελος του φορουμ μας ακομα Πανο???:thumbsup:.....για να μπαινουμε στο κλαμπ των Ε60 νεα μελη!!!!

:th_Laie_67-1: Σ αυτό θα σου απαντήσουν ο Νίκος και ο Δημήτρης που τον ξέρουν΄χρόνια ... από το λίγο που μιλήσαμε πάντως μάλλον δεν πρέπει να ξετρελαίνεται με τα κομπουτερικά thumb

ps και εγώ σκράπας είμαι !

aristent
04-02-11, 20:01
Nα γινουν εντατικα μαθηματα ΤΩΡΑ!!!:thumbsup:

Δεν μπορει να κανει μπαξιματα χωρις να ...βλεπουμε!!!:th_Laie_67-1::thumbsup:

E60_Arkadia
05-02-11, 00:26
Έχω ένα περίσσευμα, αλλά ενώ έχω τοποθετήσει το δικό μου (με διακόπτη) δεν το έχω ενεργοποιήσει, δεν έχω περάσει καλωδίωση και δεν ξέρω αν λειτουργεί (αυτό που έχω βάλει).
Μπορώ να σου δώσω το δεύτερο, υπό την προϋπόθεση ότι θα μου το αντικαταστήσεις με ένα ίδιο (συμβατό 04-05) όταν μπορέσεις.... εκτός αν κανονίσουμε να τα περάσουμε την ίδια στιγμή, ώστε να τα δούμε να λειτουργούν. Θα μπορούσα να στα δώσω και τα δύο ..να τα δοκιμάσουμε στο δικό σου .....αλλά μου πέφτει λίγο δύσκολο να βγάλω έξω το ταμπλώ για να βγει το HUD......

Οχι που δεν θα 'χες εσυ :thumbsup:

Apostolos
05-02-11, 07:41
Έχω ένα περίσσευμα, αλλά ενώ έχω τοποθετήσει το δικό μου (με διακόπτη) δεν το έχω ενεργοποιήσει, δεν έχω περάσει καλωδίωση και δεν ξέρω αν λειτουργεί (αυτό που έχω βάλει).
Μπορώ να σου δώσω το δεύτερο, υπό την προϋπόθεση ότι θα μου το αντικαταστήσεις με ένα ίδιο (συμβατό 04-05) όταν μπορέσεις.... εκτός αν κανονίσουμε να τα περάσουμε την ίδια στιγμή, ώστε να τα δούμε να λειτουργούν. Θα μπορούσα να στα δώσω και τα δύο ..να τα δοκιμάσουμε στο δικό σου .....αλλά μου πέφτει λίγο δύσκολο να βγάλω έξω το ταμπλώ για να βγει το HUD......

:shok::shok:Πωςςςςςςςςς????? Έχεις δεύτερο περίσσευμα?:thumbsup: Τι είπες τώρα βρε Νικόλα να'πούμε...Έχεις σκεφτεί να κάνεις εμπόριο ανταλλακτικών για Ε60?:th_Laie_67-1::hystericalbs1: Βρε τι τα πέρασες τα HUD, λάδια μηχανής που είναι αναλώσιμα:th_Laie_67-1: Όποτε βρεις λίγο χρόνο κάνε μου μια χάρη, κάτσε και κάνε μια λίστα των πραγμάτων σου που έχεις στην αποθήκη σου και κάθονται....Είμαι σίγουρος πως όλο και κάτι θα μου - μας φανεί χρήσιμο.:original: Λοιπόν καλέ μου άνθρωπε έχουμε κάμποσες επιλογές πλέον. Κάτσε να μιλήσω ξανά με τον άλλον από την Θεσσαλονίκη να δω τι θα μου πει τελεσίδικα (αν τον ενδιαφέρει δηλαδή η ανταλλαγή και επιπλέον 100¤ να του δώσω με την προϋπόθεση ότι θα δουλεύει). Αν το δώσει έχει καλώς, μπορούμε να πειραματιστούμε πλέον με 3 HUD pre LCI. Για να διαπιστώσεις αν αυτά που έχεις και αυτό που φοράς δουλεύουν, πριν αρχίσει να συνδέει ο Μανώλης, (είναι να μην ξεκινήσει και πάρει φόρα αυτός ο άνθρωπος, μετά δεν τον σταματάει τίποτα χαχαχαχα), θα του πάρω την οπτική μου ίνα με την επιπλέον καλωδίωση που πάει στον διακόπτη (θα χρειαστεί να κολλήσουμε απλά 4 ακροδεκτάκια - καρφάκια που θηλυκώνουν μέσα στο φισάκι του διακόπτη) να την καρφώσεις "χύμα" στον CCC και την άλλη άκρη στο HUD (δεν ξέρω αν σου δίνει χέρι σε αυτό που ήδη φοράς) για να διαπιστώσεις αν δουλεύουν ή όχι. Τουλάχιστον μήπως μπορέσω και το ανταλλάξω με τον Θεσσαλονικιό γιατί θα είναι δύσκολο να βρω παλιό μοντέλο HUD ώστε να αντικαταστήσω το δικό σου και θα μας μείνει αμανάτι. Σε ευχαριστώ πολύ βρε Νικόλα για άλλη μια φορά δημόσια.

Υ.Γ. Τι είπε τώρα ο άνθρωπος, να πούμε...ακούς εκεί έχει 2ο HUD...ούτε το εργοστάσιο στην Γερμανία δεν έχει 2ο...βρε τι είναι αυτός....χαχαχαχαχα

https://img684.imageshack.us/img684/3886/01022011193.th.jpg (https://img684.imageshack.us/i/01022011193.jpg/)

NickE60
05-02-11, 09:59
Οχι που δεν θα 'χες εσυ :thumbsup:


:shok::shok:Πωςςςςςςςςς????? Έχεις δεύτερο περίσσευμα?:thumbsup: Τι είπες τώρα βρε Νικόλα να'πούμε...Έχεις σκεφτεί να κάνεις εμπόριο ανταλλακτικών για Ε60?:th_Laie_67-1::hystericalbs1: Βρε τι τα πέρασες τα HUD, λάδια μηχανής που είναι αναλώσιμα:th_Laie_67-1: Όποτε βρεις λίγο χρόνο κάνε μου μια χάρη, κάτσε και κάνε μια λίστα των πραγμάτων σου που έχεις στην αποθήκη σου και κάθονται....Είμαι σίγουρος πως όλο και κάτι θα μου - μας φανεί χρήσιμο.:original: Λοιπόν καλέ μου άνθρωπε έχουμε κάμποσες επιλογές πλέον. Κάτσε να μιλήσω ξανά με τον άλλον από την Θεσσαλονίκη να δω τι θα μου πει τελεσίδικα (αν τον ενδιαφέρει δηλαδή η ανταλλαγή και επιπλέον 100¤ να του δώσω με την προϋπόθεση ότι θα δουλεύει). Αν το δώσει έχει καλώς, μπορούμε να πειραματιστούμε πλέον με 3 HUD pre LCI. Για να διαπιστώσεις αν αυτά που έχεις και αυτό που φοράς δουλεύουν, πριν αρχίσει να συνδέει ο Μανώλης, (είναι να μην ξεκινήσει και πάρει φόρα αυτός ο άνθρωπος, μετά δεν τον σταματάει τίποτα χαχαχαχα), θα του πάρω την οπτική μου ίνα με την επιπλέον καλωδίωση που πάει στον διακόπτη (θα χρειαστεί να κολλήσουμε απλά 4 ακροδεκτάκια - καρφάκια που θηλυκώνουν μέσα στο φισάκι του διακόπτη) να την καρφώσεις "χύμα" στον CCC και την άλλη άκρη στο HUD (δεν ξέρω αν σου δίνει χέρι σε αυτό που ήδη φοράς) για να διαπιστώσεις αν δουλεύουν ή όχι. Τουλάχιστον μήπως μπορέσω και το ανταλλάξω με τον Θεσσαλονικιό γιατί θα είναι δύσκολο να βρω παλιό μοντέλο HUD ώστε να αντικαταστήσω το δικό σου και θα μας μείνει αμανάτι. Σε ευχαριστώ πολύ βρε Νικόλα για άλλη μια φορά δημόσια.

Υ.Γ. Τι είπε τώρα ο άνθρωπος, να πούμε...ακούς εκεί έχει 2ο HUD...ούτε το εργοστάσιο στην Γερμανία δεν έχει 2ο...βρε τι είναι αυτός....χαχαχαχαχα

https://img684.imageshack.us/img684/3886/01022011193.th.jpg (https://img684.imageshack.us/i/01022011193.jpg/)

...όταν το παντρεύεσαι, κάνεις και τις "καβάντζες" σου....... :thumbsup:

αυτό που έχω φορέσει έχει κωδικοποίηση Μ5 (είναι από Μ5). Λογικά δεν έχει να κάνει, γιατί η λειτουργία και οι εντολές έρχονται από CCC, αλλά το προτίμησα λόγω του στροφομέτρου που το Μ5 το έχει και στο HUD ....μπας και παίξει plug 'n play.... thumb

και τα δυο ίδια χρονολογία είναι και αν θυμάμαι καλά και ίδιος κωδικός (4/05) με 4-5 μήνες διαφορά το ένα από το άλλο..

Ναι είναι σχετικά εύκολη η πρόσβαση στη φίσα, το κάτω κάλυμμα της κολώνας τιμονιού βγαίνει μόνο...

alexm
05-02-11, 13:50
Τα χερακια μου ζητουσαν απο καιρο κατι ποιο χαδιαρικο.....απο εκεινο το γαίδουροδερμα...:thumbsdown: που ειχε το τιμονι στο Μ5.
Το δεμα το παρελαβα απο Γερμανια χθες και απο Δευτερα θα γινει το χειρουργειο.

Exclusive nappa leather Bentley,πολυυυυυυυυ ζουζουνιαρικη υφη.......ειναι αυτο που λεμε,τιμονι για χαίδεμα!!!!!!!:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

E60_Arkadia
05-02-11, 15:54
Αστα αυτα...Αλεξη πες την αληθεια στον Αρη (aristent)οτι το Μ5 το δεινεις κομματι κομματι πλεον.Ο Νικολας πηρε το HUD σου,οπως λεει παραπανω,ο Πανος μας,πηρε το σπεσιαλ τιμονι σου,οπως φαινεται απο την δευτερη φωτο σου :th_Laie_67-1:.Καιρος να του πεις την αληθεια :hystericalbs1: Με γεια το νεο δερμα Αλεξη περιμενουμε φωτος thumb

PANOS-E60
05-02-11, 16:07
ΒΡΕ ΣΑΔΙΣΤΗ ! ΔΕ ΜΕ ΛΥΠΑΣΑΙ ??? Ούτε 24 'ωρες δεν πέρασαν από το δικό μου μπάξιμο και με κάνεις να ζηλεύω ...? :th_Laie_67-1:

Με γειά Αλέξη :thumbsup: Καλορίζικο ! Βάλτο άμεσα, την Κυριακή το θέλουμε από κοντά !!!

S8N
05-02-11, 16:33
Μιλάνε όλοι, μιλάει και ο Πάνος!

Χέστε με ρε σεις, σε λίγο θα έχω την πιο γυμνή Ε60 στο forum!

Τι? Την έχω ήδη?

alexm
05-02-11, 17:36
ΒΡΕ ΣΑΔΙΣΤΗ ! ΔΕ ΜΕ ΛΥΠΑΣΑΙ ??? Ούτε 24 'ωρες δεν πέρασαν από το δικό μου μπάξιμο και με κάνεις να ζηλεύω ...? :th_Laie_67-1:

Με γειά Αλέξη :thumbsup: Καλορίζικο ! Βάλτο άμεσα, την Κυριακή το θέλουμε από κοντά !!!

Την Κυριακη Πανο θα δεις αυτο....που χειρουργηθηκε και ειναι ετοιμο!!!!!! :th_Laie_67-1::hystericalbs1:

PANOS-E60
05-02-11, 17:44
Την Κυριακη Πανο θα δεις αυτο....που χειρουργηθηκε και ειναι ετοιμο!!!!!! :th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Βρε έλα να σε δούμε που σε πεθυμήσαμε κι ας έρθεις και με το υπεραστικό :thumbsup:

τον σακάτεψα τωρα :th_Laie_67-1:

alexm
05-02-11, 18:09
Μιλάνε όλοι, μιλάει και ο Πάνος!

Χέστε με ρε σεις, σε λίγο θα έχω την πιο γυμνή Ε60 στο forum!

Τι? Την έχω ήδη?

Κυριε Αρη αυτο το μπιμπελο!!!! που εχετε στο Garage,το δικο σας το γυμνο bmw 5 e60 ειναι;
Γιατι δεν αναφερατε τι δεν εχει απο εξτρα,θα χρειαζοσασταν λιγοτερο χωρο γραφης!!!!!:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

2008
Make BMW
Model E60 520 LCI
Color Space Grau
Packages Exclusive
Electric Glass roof
Chrome line exterior
PDC
Bixenon with headlight washer system
Individual sun protection glazing
Sports Automatic Transmission (retrofitted)
Sports leather steering wheel, multi function
Alarm system
Fine-wood trim bamboo grain anthracite
int/ext rr vw mirror with auto anti-dazzle
smokers package
cupholders
electric seat adjustement with memory
dual-zone automatic air-con
cruise control with braking function
lights package
Rear roller blind (manual)
Homelink/Compass interior mirror (retrofitted)
Navigation system professional
Professional hifi loudspeaker system

Suspension
Soft as a Duxiana matress.:whistle:

BMW radial spoke style 32 wheels, 8J front 245/40R18- 9J rear 275/35R18 with Bridgestone Potenza RE050A Runflat tyres.

Υ.Γ:Βλεπεις τι ευγενης που ειμαι,το ΜΟΤΕΡ δεν το αναφερω καθολου:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

alexm
05-02-11, 18:13
Βρε έλα να σε δούμε που σε πεθυμήσαμε κι ας έρθεις και με το υπεραστικό :thumbsup:

τον σακάτεψα τωρα :th_Laie_67-1:

:sealed:....,απλα Πανος.

E60_Arkadia
05-02-11, 19:38
Μιλάνε όλοι, μιλάει και ο Πάνος!

Χέστε με ρε σεις, σε λίγο θα έχω την πιο γυμνή Ε60 στο forum!

Τι? Την έχω ήδη?

Οχι ρε υπαρχει και η δικη μου,εσενα μια χαρα ειναι :original:

PANOS-E60
05-02-11, 20:28
Οχι ρε υπαρχει και η δικη μου,εσενα μια χαρα ειναι :original:

Εσύ Κώστα τυχερός είσαι που λείπεις ! Οι εν Ελλάδι φίλοι σου με τα ε60 όπου νάναι βαράνε χρεωκοπία από τα μπαξίματα :th_Laie_67-1::thumbsup:

E60_Arkadia
06-02-11, 02:21
Ξερεις πιο ειναι το καλο Πανο,οτι οταν ξεκινησω να κανω και γω κανα μπαξιματακι στο μωρο μου θα ξερω ακριβως τι χρειαζομαι και αν δουλευει ή οχι.Αφου θα τα εχετε δοκιμασει εσεις ολα :thumbsup: Γι αυτο keep baxing Ε60αρηδες :mpaks:

aristent
06-02-11, 17:11
Αστα αυτα...Αλεξη πες την αληθεια στον Αρη (aristent)οτι το Μ5 το δεινεις κομματι κομματι πλεον.Ο Νικολας πηρε το HUD σου,οπως λεει παραπανω,ο Πανος μας,πηρε το σπεσιαλ τιμονι σου,οπως φαινεται απο την δευτερη φωτο σου :th_Laie_67-1:.Καιρος να του πεις την αληθεια :hystericalbs1: Με γεια το νεο δερμα Αλεξη περιμενουμε φωτος thumb

:ranting2::shok::shok:
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=6279&d=1296907161
:ranting2:μου το διελυσε το οχημα!!!!!τι στο καλο θα μου πουλησεις κοψοχρονια τις πορτες????...η θα τις ξηλωσεις και αυτες???:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

ΥΣ.....και ηθελα να στο πω οτι εγω με αγριο δερμα στο τιμονι δεν το παραλαμβανω!!!:thumbsup:

....κοιτα, αν ειναι να ερθεις Αθηνα να με κυκλοφορισεις με αυτο:
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=6291&d=1296923664
....αγορασε εναν μπλε φαρο και θα σε εχω για αυτοκινητο ασφαλειας μπροστα μου!!!:th_Laie_67-1:

alexm
17-02-11, 22:02
Μιας και δεν βλεπω κινηση στο τhread....:th_Laie_67-1: ερχεται πισω φτερουγα ac schnitzer :fountwtis:

aristent
17-02-11, 22:03
Μιας και δεν βλεπω κινηση στο τhread....:th_Laie_67-1: ερχεται πισω φτερουγα ac schnitzer :fountwtis:

Κατσε να το σκεφτω λιγο.......

aristent
17-02-11, 22:16
Xθες που πηγα για την επισκευη του προφυλακτηρα ο μαστορας πηγε να μου πασαρει αυτη την αεροτομη....καμμια 60ευρω εχει αγορα + το βαψιμο/ τοποθετηση.....στη φωτο ειναι ηδη βαμμενη μαυρη για καποιον αλλον.
https://i797.photobucket.com/albums/yy252/aristent/046.jpg?t=1297977130

....ουτε να το ειχαμε κουβεντιασει ρε Αλεξη για τις αεροτομες.....αλλα εγω δεν προκειτε να βαλω τελικα!

alexm
17-02-11, 22:40
Xθες που πηγα για την επισκευη του προφυλακτηρα ο μαστορας πηγε να μου πασαρει αυτη την αεροτομη....καμμια 60ευρω εχει αγορα + το βαψιμο/ τοποθετηση.....στη φωτο ειναι ηδη βαμμενη μαυρη για καποιον αλλον.
https://i797.photobucket.com/albums/yy252/aristent/046.jpg?t=1297977130

....ουτε να το ειχαμε κουβεντιασει ρε Αλεξη για τις αεροτομες.....αλλα εγω δεν προκειτε να βαλω τελικα!

Αρη το body στο αυτοκινητο εχει να κανει με το γουστο του καθενος thumb
Το Μ5 εχει αεροτομη μαμα,αλλα αυτη της ac schnitzer την λιγουρευω απο καιρο και τις αγορασα πακετο μαζι με την οροφης,την οποια εχω ακριβως την ιδια σε replica αλλα δεν εχει την υποδοχη για το σηματακι.

aristent
17-02-11, 22:56
Αρη το body στο αυτοκινητο εχει να κανει με το γουστο του καθενος thumb
Το Μ5 εχει αεροτομη μαμα,αλλα αυτη της ac schnitzer την λιγουρευω απο καιρο και τις αγορασα πακετο μαζι με την οροφης,την οποια εχω ακριβως την ιδια σε replica αλλα δεν εχει την υποδοχη για το σηματακι.

https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=6505&d=1297976018
https://farm4.static.flickr.com/3573/3672136592_248e9d8291_z.jpg?zz=1

Ετσι κι αλλιως Αλεξη το οχημα σου ειναι ξεχωριστο και με πολλα εξτρα,ενα ακομα δεν πειραζει......δηλ.δε με χαλαει....αλλωστε δεν ειναι να καθεται στην αποθηκη το μπαξιμο!!!!:thumbsup:

E60_Arkadia
17-02-11, 23:12
Αρη καλα εκανες που δεν την εβαλες την αεροτομη,την συγκεκριμενη την θεωρω ως την πιο ασχημη για Ε60.Η μικρη της Μ5 ειναι μια χαρα,παντως και της schnitzer ομορφη ειναι.Ποσο σου πηγε η αγορα Αλεξη?

alexm
17-02-11, 23:21
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=6505&d=1297976018
https://farm4.static.flickr.com/3573/3672136592_248e9d8291_z.jpg?zz=1

Ετσι κι αλλιως Αλεξη το οχημα σου ειναι ξεχωριστο και με πολλα εξτρα,ενα ακομα δεν πειραζει......δηλ.δε με χαλαει....αλλωστε δεν ειναι να καθεται στην αποθηκη το μπαξιμο!!!!:thumbsup:

Αρη οπως ανεφερα πριν το γουστο του καθενος ειναι υποκειμενικο.... thumb
Αυτο δεν θα το εβαζα ποτε,αν και το βρηκα μεταχειρισμενο μαζι με προφυλαχτηρα σχετικα φθηνα για ac schnitzer και ειναι και ασπρουλης!!

m-power_01
17-02-11, 23:56
Εγώ είμαι fan του shnitzer ! Η αεροτομη της οροφής είναι παρά πολύ ωραία . Στο 46αρι είναι η πιο ωραία αισθητική παρέμβαση που έχω κάνει . Το κόστος της βέβαια αν αναλογιστεί κανείς ότι παίρνει ένα κοματι πλαστικό , είναι κάπως ...

Αλέξη καλοριζικα! Κάτι πήρε το αυτί μου ότι αρχές Μάρτη θα έχεις και καινούριους χάρτες ... Αληθεύει ;

nikos-Mpacket
18-02-11, 21:57
Αρη το body στο αυτοκινητο εχει να κανει με το γουστο του καθενος thumb
Το Μ5 εχει αεροτομη μαμα,αλλα αυτη της ac schnitzer την λιγουρευω απο καιρο και τις αγορασα πακετο μαζι με την οροφης,την οποια εχω ακριβως την ιδια σε replica αλλα δεν εχει την υποδοχη για το σηματακι.

Ρε ανθρωπε του Θεου θα μας αφησεις στην ησυχια μας;
Εκει που λεμε να σταματησουμε να σπρωχνουμε λεφτα,γιατι μας βαζεις στην μπριζα;
Κανονισε και βγαλε οτι εχεις στην αποθηκη σου να τα μοιρασουμε με τα παιδια,να ησυχασουμε και εμεις και εσυ για λιγο καιρο.

:th_Laie_67-1::thumbsup:

Αντε βρε καλοριζικες οι καινουργιες αεροτομες και μην σκεφτεις ποτε να βαλεις τον προφυλακτηρα της schnitzer,μιλαμε για απισιο πραγμα.

aristent
19-02-11, 12:46
Aλεξη δεν το εχω δει σε μαυρο με αυτη τη αεροτομη αλλα μια παρομοια νομιζω οτι εχει σε αυτο το βιντεο:

https://www.youtube.com/watch?v=XO_uMHTQEl4&feature=related"]https://www.youtube.com/watch?v=XO_uMHTQEl4&feature=related
...υπαρχουν και αλλες διαφορες στο συγκεκριμενο,οπως το οτι δεν εχει την αεροτομη οροφης,εχει οβαλ eisenmann,Hartge 21"ζαντες κλπ.


....αλλα ας ξαναθυμηθουμε το δικο σου:wub:!!!
https://i797.photobucket.com/albums/yy252/aristent/DSC00714.jpg?t=1278343503

aristent
19-02-11, 13:16
https://i797.photobucket.com/albums/yy252/aristent/DSC00714.jpg?t=1278343503

Tελικα βρηκα φωτο για το πως θα δειχνει στο δικο σου αλλα και με ενα αλλο εξτρα σποϊλερ στο κατω μερος του προφυλακτηρα:
https://www.m5board.com/vbulletin/attachments/e60-m5-e61-m5-touring-discussion/90763d1256215200-need-your-opinion-convince-some1-ac-schnitzer-rear-spoiler-yes-no-007.jpg

alexm
19-02-11, 13:31
Tελικα βρηκα φωτο για το πως θα δειχνει στο δικο σου αλλα και με ενα αλλο εξτρα σποϊλερ στο κατω μερος του προφυλακτηρα:
https://www.m5board.com/vbulletin/attachments/e60-m5-e61-m5-touring-discussion/90763d1256215200-need-your-opinion-convince-some1-ac-schnitzer-rear-spoiler-yes-no-007.jpg

Αρη και το κατω σποiλερ ειναι ωραιο,απλος στο μαυρο δεν δειχνει.....
Στο μπαχρεiν ειναι το Μ5 και ξερεις τι γινεται εκει αυτες τις μερες !!!!! εχει και λαθος αποστατες (offset) στις εμπρος ζαντες thumb

NickE60
19-02-11, 15:29
άσε μας ρε Αλέξη με τους "ματρακάδες" που μας δείχνεις κάθε τόσο............ :grin: :gun_bandana:

aristent
19-02-11, 17:23
Aλεξη που το προσεξες ρε θηριο το οφσετ μπροστα?..μπραβο παρατηρητικοτητα!!!thumb

Ναι οντως ,απο Μπαχρεϊν μερια ειναι ο κατωθι ιδιοκτητης, στη μεση μετα ασπρα και το τραπεζομαντιλο στο κεφαλι(το τραπεζομαντηλο ειναι ιδιο σε ολους,γι'αυτο δεν το διευκρινιζω ....χαχαχα):
https://www.m5board.com/photopost/data/500/991L21e.jpg

βεβαια εχει και αλλα αμαξια που ελπιζω να προλαβε να τα κρυψει....οπως αυτο:
https://www.m5board.com/photopost/data/512/991L18e.jpg

aristent
19-02-11, 17:32
Tελικα κατεληξε να κανει αυτο:
https://www.m5board.com/vbulletin/attachments/e60-m5-e61-m5-touring-discussion/80123d1248713822t-cf-csl-trunk-installed-mixed-feelings-img_0407.jpg
https://www.m5board.com/vbulletin/attachments/e60-m5-e61-m5-touring-discussion/80124d1237555490-cf-csl-trunk-installed-mixed-feelings-img_0408.jpg
https://www.m5board.com/vbulletin/attachments/e60-m5-e61-m5-touring-discussion/80121d1248713822t-cf-csl-trunk-installed-mixed-feelings-img_0405.jpg
https://www.m5board.com/vbulletin/attachments/e60-m5-e61-m5-touring-discussion/80119d1248713822t-cf-csl-trunk-installed-mixed-feelings-img_0403.jpg
.....αλλα δεν πρεπει και να ηταν απολυτα ευχαριστημενος......

E60_Arkadia
20-02-11, 01:35
Τι να λεει Αρη,απ την στιγμη που εβαλε μουφα πισω φωτα,χαλαει την εικονα.Δεν γινεται Μ5 με μουφα φωτα,ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ..:thumbsdown::rantin g2:

Apostolos
20-02-11, 08:12
Ωραίο το look του csl carbon trunk. Δεν είχα ξαναδεί κάτι παρόμοιο σε Ε60...Το carbon άραγε βάφεται κανονικά στο χρώμα του αμαξώματος?...:whistle::whistle: :th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1:

NickE60
20-02-11, 08:34
για csl style carbon trunk: ericsson ...και μετά ...το χάος.. 4 κιλά, ξεχωριστό και στυλάτο ...όχι γκουμούτσα σαν τα άλλα ίσα για να μοιάζει με csl.. ....και φυσικά ..θα το έβαφα στο χρώμα του αυτοκινήτου..

https://www.wheelsto.com/images/ericsson/ericsson_m5_18.jpg

https://www.wheelsto.com/images/ericsson/ericsson_m5_19.jpg

Apostolos
20-02-11, 08:49
:shok::shok:Πωπω βρε Νικόλα πρωινιάτικα χαχαχα. Από θέματα στεγανοποιήσεων τι έχει πάρει το αυτί σου και έτσι κανένα ενδεικτικό κόστος (έτσι πληροφοριακά :th_Laie_67-1:

Apostolos
20-02-11, 08:58
https://www.bulletproofautomotive.com/catalog-detail.php?ID=6467 :shok::shok: $7,300.00

NickE60
20-02-11, 09:13
Τσούζει από τιμή αστα ...5000 ευρω ..αλλά από εφαρμογή δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο στην αγορά...

https://www.beastpower.com/products/ericsson/EC-BE60-TR-1.jpg

υπάρχει και απομίμηση φτηνότερο (με κανα 1000) απο ταιβαν ..και λέει πως είναι άψογο σε εφαρμογή αλλά δεν μπορώ να βρω την εταιρία.

https://i435.photobucket.com/albums/qq77/kif_888/MIRACLE%20BMW/IMG_1200.jpg

https://i435.photobucket.com/albums/qq77/kif_888/MIRACLE%20BMW/IMG_1199.jpg

Apostolos
20-02-11, 09:37
Νικόλα βγάζει και η Seibon αλλά και η VIS με περίπου 1000-1100$ μαζί με τα μεταφορικά (χωρίς τελωνείο) αλλά όπως λες δεν ξέρω αν είναι πιο "χοντροκομμένα" από την ericsson και τι θέματα έχουν με τη πλήρη στεγανοποίηση...

https://img837.imageshack.us/img837/8121/sbccsl01.th.jpg (https://img837.imageshack.us/i/sbccsl01.jpg/) https://img708.imageshack.us/img708/3458/sbcgeneral01.th.jpg (https://img708.imageshack.us/i/sbcgeneral01.jpg/) https://img441.imageshack.us/img441/793/sbcgeneral02.th.jpg (https://img441.imageshack.us/i/sbcgeneral02.jpg/) https://img641.imageshack.us/img641/241/tl0407bmwe60c03.th.jpg (https://img641.imageshack.us/i/tl0407bmwe60c03.jpg/) https://img825.imageshack.us/img825/3330/tl0407bmwe60c04.th.jpg (https://img825.imageshack.us/i/tl0407bmwe60c04.jpg/) https://img220.imageshack.us/img220/4633/tl0407bmwe60c05.th.jpg (https://img220.imageshack.us/i/tl0407bmwe60c05.jpg/) https://img821.imageshack.us/img821/3704/tl0407bmwe60c06.th.jpg (https://img821.imageshack.us/i/tl0407bmwe60c06.jpg/) https://img600.imageshack.us/img600/1793/tl0407bmwe60c14.th.jpg (https://img600.imageshack.us/i/tl0407bmwe60c14.jpg/)

NickE60
20-02-11, 09:47
τα ξέρω Δημήτρη, είναι χοντροκομμένα, δεν έχουν αυτό το "γλυκό" τελείωμα που έχουν τα ericsson style... και απο εφαρμογή, άλλοι λένε τους περνάνε νερά, άλλοι λενε είναι οκ.. αν δεν το δείς

επίσης δεν έχω δει συνολική φωτογραφία απο το πλάι.. για να δω πως δείχνει πάνω στο αυτοκίνητο απο το πλαι

Apostolos
20-02-11, 09:48
τα ξέρω Δημήτρη, είναι χοντροκομμένα, δεν έχουν αυτό το "γλυκό" τελείωμα που έχουν τα ericsson style...

...κατάλαβα Νικόλα thumbthumbthumb. Για άλλη μια φορά επαληθεύεται το ρητό "ότι πληρώνεις παίρνεις"...

aristent
20-02-11, 09:49
....βρε λουκι με τα πορτμπαγκαζ!!!:thumbsup::th_Laie_67-1:
.....δεν ειναι καιρος για τετοια....αλλα δειτε ενα με τριτο στοπ παλι απο ερικσον...
https://jonsibal.com/bpimages/bmw_v_05.jpg

βεβαια το οχημα αυτο εχει και αλλα ακριβα εξτρα οπως ζαντες 20αρες,φρενα σουπερ wow,καπο,εξατμισεις eisenmann oval ,κλπ.
https://jonsibal.com/bpimages/bmw_v_00.jpg

...το μονο που με χαλαει καπως ειναι ο....... εκχιονιστηρας μπροστα.

NickE60
20-02-11, 09:53
...κατάλαβα Νικόλα thumbthumbthumb. Για άλλη μια φορά επαληθεύεται το ρητό "ότι πληρώνεις παίρνεις"...

πάντως αυτή την απομίμηση eriscsson (αν έχει σωστό ταίριασμα) θα την έβαζα ..με τρέλα!!!! :thumbsup:

https://i435.photobucket.com/albums/qq77/kif_888/MIRACLE%20BMW/IMG_1199.jpg

aristent
20-02-11, 10:03
Mην κουραζεστε αδικα παρτε .........schnitzer!!!!!!..... τελος.:thumbsup:
https://i37.tinypic.com/30de0cg.jpg

ε Αλεξη?:original:

aristent
20-02-11, 10:05
Καλα τι στραβα εβαλε τις εξατμισεις ο ανθρωπος?:eek:τωρα το ειδα!!!

alexm
20-02-11, 10:45
Τσούζει από τιμή αστα ...5000 ευρω ..αλλά από εφαρμογή δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο στην αγορά...

https://www.beastpower.com/products/ericsson/EC-BE60-TR-1.jpg

υπάρχει και απομίμηση φτηνότερο (με κανα 1000) απο ταιβαν ..και λέει πως είναι άψογο σε εφαρμογή αλλά δεν μπορώ να βρω την εταιρία.

https://i435.photobucket.com/albums/qq77/kif_888/MIRACLE%20BMW/IMG_1200.jpg

https://i435.photobucket.com/albums/qq77/kif_888/MIRACLE%20BMW/IMG_1199.jpg

Νικο αυτο το βαμμενο λευκο ericsson θα το εβαφες μαυρο και θα το εβαζες στο 5αρι σου;.....τετοια αλλοιωση αποτελεσματος......:whistle: ουτε στο Καραίσκακης δεν γινεται...... :th_Laie_67-1::hystericalbs1:

NickE60
20-02-11, 11:01
όπως είναι αυτό ..το παίρνω και το βάζω στο δικό μου.. δεν το συζητάω γούστα είναι αυτά.. πάντως σειμπον ή βις δεν βάζω... πολύ μπαουλα.. (για τα γούστα μου πάντα)

https://www.wheelsto.com/images/ericsson/ericsson_m5_18.jpg

alexm
20-02-11, 11:03
Φωτιζομενα μαρσπιε για σερα 5 Ε60 !!!!!
Αναγραφει οτι logo θελουμε και σε οτι χρωματικη αποχρωση θελουμε.
Αρη εκτος απο το ALEX M5, λες να παραγγειλω και τεσσερα logo Αρης Μ5 να εχουμε καβαντζα.....; :whistle:

aristent
20-02-11, 12:24
Φωτιζομενα μαρσπιε για σερα 5 Ε60 !!!!!
Αναγραφει οτι logo θελουμε και σε οτι χρωματικη αποχρωση θελουμε.
Αρη εκτος απο το ALEX M5, λες να παραγγειλω και τεσσερα logo Αρης Μ5 να εχουμε καβαντζα.....; :whistle:

https://www.m5board.com/vbulletin/attachments/e63-bmw-m6-forum-bmw-m6-convertible-m6board-com/124877d1295379786-dyi-illuminated-door-sill-mod-00.-after.jpg
Τετοιο για //Μ5 μπορεις να βρεις?:whistle:ποιος καθεται να αλλαζει μασιπιεδες οταν θα σου το παρω....:thumbsup:

alexm
20-02-11, 12:41
https://www.m5board.com/vbulletin/attachments/e63-bmw-m6-forum-bmw-m6-convertible-m6board-com/124877d1295379786-dyi-illuminated-door-sill-mod-00.-after.jpg
Τετοιο για //Μ5 μπορεις να βρεις?:whistle:ποιος καθεται να αλλαζει μασιπιεδες οταν θα σου το παρω....:thumbsup:

Αυτο,αλλα σε στυλ καρμπον να ντυθει, οχι ανοξειδωτο :thumbsdown:τουλαχιστον για το μαυρο, σου αρεσεi;

M5 den exei kardia mou... :th_Laie_67-1::hystericalbs1:

aristent
20-02-11, 13:11
Αυτο,αλλα σε στυλ καρμπον να ντυθει, οχι ανοξειδωτο :thumbsdown:τουλαχιστον για το μαυρο, σου αρεσεi;

M5 den exei kardia mou... :th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Καλο θα ειναι σε καρμπον.....αλλα εαν εβγαζες καμμια πατεντα/αντιγραφη τον τροπο που ειναι φωτιζομενος ο Μ6, γι'αυτον που ηδη εχουμε ....:whistle:θα μοσχοπουλουσαμε και στο m5board λεμε!!!:thumbsup:

ΥΣ.τι στο καλο ενα φιλετο αλουμινιου ειναι....καπως θα γινεται....θα μας το φτιαξει ο Θωμας απο Σαλονικα,τελος παντων θα τη βρουμε την ακρη!!!

aristent
21-02-11, 18:37
:whistle:....Δε βλεπω κινηση .....
.....λοιπον, ηταν ενας Γερμανος....:th_Laie_67-1: οχι ρε 'σεις δεν ειναι ανεκδοτο!!!!ειχε μαυρο//Μ5
https://i.ebayimg.com/09/!!qn)crw!m0~$(KGrHgoH-EEEjlLlyOEvBKbJDNYGCQ~~_27.JPG
και το εβαψε ασπρο....
https://i.ebayimg.com/21/!!q4L47gCG0~$(KGrHqQH-D!Equ5fmE5eBKtT4(rqB!~~_27.JPG

https://i.ebayimg.com/11/!!q4L5DwBW0~$(KGrHqYH-CYEqvVTW8W3BKtT49qNRw~~_27.JPG

αντε καλα,κατσε στο επομενο ποστ θα ανεβασω αλλες φωτο για να ακουσω γνωμες....

aristent
21-02-11, 18:49
Schnitzer vs Hartge
και ας ξεκινησω απο την πρωτη...
https://i.ebayimg.com/19/!!tRImdg!20~$(KGrHqUOKjMEzMjv7BIuBM-Nv847Tw~~_27.JPG
https://i.ebayimg.com/18/!!tRImkg!W0~$(KGrHqYOKjYEzqCRzlqyBM-NwBYIOg~~_27.JPG
https://i.ebayimg.com/01/!!tRImuQ!W0~$(KGrHqEOKiMEzQPPGN!-BM-NwQu,bg~~_27.JPG
https://i.ebayimg.com/09/!!tRIm8Q!m0~$(KGrHqUOKj0EzLepD(iYBM-NwZeDzw~~_27.JPG
https://i.ebayimg.com/11/!!tRIn!!!20~$(KGrHqMOKi0EzS49Gk4)BM-NwdZTkg~~_27.JPG
https://i.ebayimg.com/20/!!tRInHwBG0~$(KGrHqYOKpQEy+jC0bYjBM-NwmfrEg~~_27.JPG
https://i.ebayimg.com/01/!!tRInLgBm0~$(KGrHqIOKp!Ey+jC)vD2BM-NwqlZYQ~~_27.JPG
https://i.ebayimg.com/03/!!tRInP!EW0~$(KGrHqEOKpYEy+jCy34,BM-Nwtqhc!~~_27.JPG

aristent
21-02-11, 18:49
και η δευτερη...
https://i.ebayimg.com/21/!!tOyl4gCW0~$(KGrHqMOKj8Ez(pUcEsGBM7rkMSzNQ~~_27.J PG
https://i.ebayimg.com/07/!!tOyl+g!W0~$(KGrHqMOKoYEz!t)i0ekBM7rkUrdgQ~~_27.J PG
https://i.ebayimg.com/16/!!tOymCwBW0~$(KGrHqMOKkMEzJ3QHtSlBM7rkc!Zew~~_27.J PG
https://i.ebayimg.com/11/!!tOymK!CG0~$(KGrHqMOKkUEzJ0iNWzeBM7rki0Imw~~_27.J PG
https://i.ebayimg.com/02/!!tOymfQ!W0~$(KGrHqEOKpwEy+jC0Lj+BM7rkq1u3Q~~_27.J PG
https://i.ebayimg.com/12/!!tOym7QEW0~$(KGrHqUOKjEEzQojIPqOBM7rk)tGeg~~_27.J PG
https://i.ebayimg.com/18/!!tOym-gB20~$(KGrHqUOKiEEzSNLrBpwBM7rk4Z!sw~~_27.JPG
https://i.ebayimg.com/24/!!tOynBgB20~$(KGrHqIOKkIEzJCKsSsjBM7rk+KC(!~~_27.J PG

Leonidas_E39
21-02-11, 18:58
Hartge γιατι παταει στις μαμα γραμμες του αυτοκινητου.

PANOS-E60
21-02-11, 19:13
Ο Γερμανός του ανέκδοτου ... μας ξετρέλλανε με την πρωτοτυπία του βρε παιδί μου :th_Laie_67-1: μαύρο - ασπρο ...

Από τις άλλες δύο προτάσεις, η λιγότερο extreme είναι η δεύτερη αλλά δεν θαμπώθηκα ... Είμαι λάτρης του μαμά - look στο οποίο δύσκολα μπορείς να προσθέσεις πινελιές χωρίς να κινδυνέψεις να φλερτάρεις με την καγκουριά ... Ο Αλέξης το έχει κερδίσει αυτό το δύσκολο στοίχημα thumb

aristent
26-02-11, 10:10
:whistle:για να δουμε θα αρεσει σε καποιον αυτο?:original:
https://www.madmotors.co.uk/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/a/r/arjo_bmw_e60_street_rear_bumper.jpg

το βρηκα εδω:https://www.madmotors.co.uk/bodykits-spoilers-14000/body-kits/bmw/bmw-e60-5-series-03/arjo-bmw-e60-street-rear-spoiler.html

aristent
26-02-11, 10:17
:whistle:...εχω κι αλλα.....
https://www.maxtondesign.eu/upload/Realizacje/rear-bumper-bmw-e60--0b191.jpg?rand=391737670

απο εδω:https://www.maxtondesign.eu/realization.html?marka=2

Leonidas_E39
26-02-11, 10:19
Το ασπρο τρωγεται αλλα θέλει αλλες ζαντες Αρη.

aristent
26-02-11, 10:23
Το ασπρο τρωγεται αλλα θέλει αλλες ζαντες Αρη.

Τι τρωγεται Λεωνιδα?....εγω αλλα περιμενα να ακουσω!!!:thumbsup:...τυπου αυτα ειναι για Χοντα κλπ....

Leonidas_E39
26-02-11, 10:25
Εχεις δίκιο ουτε για τα πανηγυρια δεν κανει τελικα μονο προς δεντροποταμο μερια μπορει να καψει καρδιες .:hystericalbs1::hystericalbs1: :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Τελικά περα απο το Mpack ολα τα αλλα ειναι στραγαλια.:thumbsup::thumbsup:

aristent
26-02-11, 10:29
...κατσε να βαλω κατι να "ισιαξει" το ματι μας!!!!:thumbsup:
https://farm4.static.flickr.com/3113/3698367364_02398eca48_o.jpg

.....νταξ δεν ειναι 5αρα αλλα, λεει.....

alexm
26-02-11, 11:57
...κατσε να βαλω κατι να "ισιαξει" το ματι μας!!!!:thumbsup:
https://farm4.static.flickr.com/3113/3698367364_02398eca48_o.jpg

.....νταξ δεν ειναι 5αρα αλλα, λεει.....



Interlagos Blue- Sepang Bronze :worthy: χρωματα Μ only :whistle:
Ζαντες!!!!!μου αρεσουν παρα πολυ,αλλα οχι για μαυρο χρωμα αυτοκινητο.

alexm
27-02-11, 23:34
:mpaks: την οροφης......
Απο Τεταρτη θα ολοκληρωθει το πακετο με την τοποθετηση και της κατω φτερουγας!!!!!

m-power_01
28-02-11, 00:22
Μεγειες Αλεξη !!! Θα έχω την τιμή να τα δω από κοντά ;

alexm
28-02-11, 00:43
Μεγειες Αλεξη !!! Θα έχω την τιμή να τα δω από κοντά ;

Σπυρο σε περιμενω σαν την μεγαλη Λαμπρη....:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

m-power_01
28-02-11, 00:48
Σπυρο σε περιμενω σαν την μεγαλη Λαμπρη....:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

αχαχαχα:hystericalbs1:

aristent
28-02-11, 06:35
Mε 'γεια Αλεξη!!!:thumbsup:
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=6622&d=1298845630
:shok:εντυπωση μου κανει το χρωμα με την περλα μεσα!!!!παντως εγινε πετυχημενη η βαφη,για την τοποθετηση δεν πιστευω να ειχες θεμα πρεπει να εφαρμοσε με τη μια....με την αποξηλωση τι εγινε? και πως θα αποξηλωσεις χωρις ζημια την κατω αεροτομη?....

PANOS-E60
03-03-11, 19:21
Σήμερα έγινε ένα μικρό αλλά πολύ ουσιαστικό μπαξιμο στη κούκλα. Καινούργια ΟΕΜ μπροστινά σινεμπλοκ ψαλιδιών. Αυτά τα κυλινδρικά εξαρτήματα που πρεσσάρονται στις κόντρες των ψαλιδιών κάνουν τελικά μεγάλη δουλειά. Γιά να μην κάνω τον πονηρό, την προχωρημένη φθορά τους (το αμάξι έχει 103.000 χλμ) την διαπίστωσε μηχανικός φρένων στη γειτονιά όταν του παραπονέθηκα γιά ασάφεια στα δυνατά πατήματα του μεσαίου πεντάλ, ενώ η ευθυγράμμισή μου ήταν 100% άψογη. Οταν όμως έχουμε φαγωμένα σινεμπλοκ, σε δυνατά φρεναρίσματα η ευθυγράμμιση χαλάει στιγμιαία ... Γηράσκω αεί διδασκόμενος thumb
Τώρα πιά μπορώ να ευχαριστηθώ τις φρενάρες μου ! χαχα ..

aristent
03-03-11, 19:58
Με 'γεια Πανο!!!:thumbsup:

mixalis
04-03-11, 07:13
Σωστός ο Πάνος.......... thumbthumbthumbthumb

mixalis
04-03-11, 07:16
Επίσης να προσθέσω κι εγώ ότι ήδη φοράω τον Μ5 προφυλακτήρα εμπρός και τον πίσω του m-pack (ακούς Αρη?) επίσης φοράω τις αεροτομές στο τζάμι και στο πορτπαγκάζ (γεια σου Αλέξη.......), και έπονται και οι φωτογραφίες......thumbthumb

S8N
04-03-11, 09:38
Mε 'γεια Αλεξη!!!:thumbsup:
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=6622&d=1298845630
:shok:εντυπωση μου κανει το χρωμα με την περλα μεσα!!!!παντως εγινε πετυχημενη η βαφη,για την τοποθετηση δεν πιστευω να ειχες θεμα πρεπει να εφαρμοσε με τη μια....με την αποξηλωση τι εγινε? και πως θα αποξηλωσεις χωρις ζημια την κατω αεροτομη?....

Χαμπάρι δεν πήρα ότι ο τρισμέγιστος την παρέλαβε και την έβαψε ήδη!

Ανακλάται και η θεϊκή μορφή του στην αεροτομή! :thumbsup:

alexm
05-03-11, 17:57
Ετοιμη και η κατω φτερουγα!!!!!
Δεν δυσκολευτηκα να βγαλω την μαμα αεροτομη,λιγο ζεσταμα με το θερμομπιστολο και ξεκολλησε σχετικα ευκολα,λιγο βαψιμο (354) και κολλημα στο 5αρι του Μιχαλη.....
Ο βαφεας της bmw στην Πατρα ταιριαξε απολυτα το χρωμα οπως φαινεται στην 3 φωτο (αν ηθελε ας μην το ταιριαζε ο κουμπαρος :th_Laie_67-1:)και το τελικο αποτελεσμα μου αρεσει.



Υ.Γ: Αρη......για εσενα αγωνιζομαι!!!!!!!

aristent
05-03-11, 18:10
AAAAAAAAAAAA!!!!!!
.....τελικα ειναι ωραια αυτη η αεροτομη!!!! .....δεν την ειχα δει απο αυτη τη γωνια!!!!
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=6715&d=1299341843


:thanks:Αλεξη!!!!μπαξε-μπαξε να μη εχω να αλλαξω ουτε βιδα!!!:thumbsup:

m-power_01
05-03-11, 21:19
Καλοριζικη Αλέξη !

S8N
05-03-11, 21:43
Πράγματι, είναι πολύ όμορφη! Με γεια!

mixalis
06-03-11, 09:34
Ετοιμη και η κατω φτερουγα!!!!!
Δεν δυσκολευτηκα να βγαλω την μαμα αεροτομη,λιγο ζεσταμα με το θερμομπιστολο και ξεκολλησε σχετικα ευκολα,λιγο βαψιμο (354) και κολλημα στο 5αρι του Μιχαλη.....
Ο βαφεας της bmw στην Πατρα ταιριαξε απολυτα το χρωμα οπως φαινεται στην 3 φωτο (αν ηθελε ας μην το ταιριαζε ο κουμπαρος :th_Laie_67-1:)και το τελικο αποτελεσμα μου αρεσει.



Υ.Γ: Αρη......για εσενα αγωνιζομαι!!!!!!!

Αλέξη καταπληκτικό το αποτέλεσμα.........:thumbsup::thumbsup:: thumbsup:

NickE60
06-03-11, 10:30
Ωραίο δείχνει Αλέξη! thumb ..αλλά θέλω να το δω live για να σου πω την τελική άποψή μου :original:

nikos-Mpacket
06-03-11, 20:34
Σήμερα έγινε ένα μικρό αλλά πολύ ουσιαστικό μπαξιμο στη κούκλα. Καινούργια ΟΕΜ μπροστινά σινεμπλοκ ψαλιδιών.................

Πανο οπως ακριβως αναφερεις "ουσιαστικο" μπαξιμο για πολλους λογους,αντε τωρα παμε και για κανενα μη "ουσιαστικο".thumb


Ετοιμη και η κατω φτερουγα!!!!!
Δεν δυσκολευτηκα να βγαλω την μαμα αεροτομη,λιγο ζεσταμα με το θερμομπιστολο και ξεκολλησε σχετικα ευκολα,λιγο βαψιμο (354) και κολλημα στο 5αρι του Μιχαλη.....
Ο βαφεας της bmw στην Πατρα ταιριαξε απολυτα το χρωμα οπως φαινεται στην 3 φωτο (αν ηθελε ας μην το ταιριαζε ο κουμπαρος :th_Laie_67-1:)και το τελικο αποτελεσμα μου αρεσει.



Υ.Γ: Αρη......για εσενα αγωνιζομαι!!!!!!!


Παντως απο τις φωτο μοιαζει να εχει γινει τελεια δουλεια,καλοριζικες και προσεξε μην τις λερωσεις....
:hystericalbs1:

E60_Arkadia
12-03-11, 20:57
Αλεξη πανεμορφες οι αεροτομες,συνεχεια μας τρελαινεις με το Μ σου thumb.Πανο με γεια και σε σενα,επρεπε με τις φρεναρες που εχεις να μπουν νεα σινεμπλοκ,για κορυφαια επιδοση..

Stefanos_Cool
12-03-11, 21:10
Κούκλα! thumb

aristent
13-03-11, 21:31
Με χαρα στελνω αυτο το ποστ,και θεωρω οτι ειναι ιδιαιτερο αφου αυτη τη στιγμη συμπληρωνω τα 2.000!!!:thumbsup:

Σιγα τα αυγα θα μου πειτε......δεν ειναι κανενα ρεκορ του φορουμ,αλλωστε υπαρχουν μελη με σχεδον διπλασια ποστ!!!!(παραγκαρχης,Bmw car fan,Μονστα.... κλπ.)ομως θελω να πιστευω οτι ΤΟ ΣΤΕΚΙ που λεγεται Bmwfans.gr μου εδωσε αρκετα πραγματα με το κυριοτερο να ειναι φιλους που δεν θα γνωριζα σε καμμια περιπτωση και απλα θελω να τους ευχαριστησω μεσα απο αυτο το ποστ και να ευχηθω να ειμαστε παντα καλα και παντα αγαπημενοι.:thumbsup:

ΥΣ.ninoX3,stratos,Aceman1925 επισης ειναι πολυ κοντα στα 2000!!!!
...."περι ανεμων και μπαξιματων" θελατε????ε????..... το ανεμων το'χω!:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Stefanos_Cool
13-03-11, 21:37
Με χαρα στελνω αυτο το ποστ,και θεωρω οτι ειναι ιδιαιτερο αφου αυτη τη στιγμη συμπληρωνω τα 2.000!!!:thumbsup:

Σιγα τα αυγα θα μου πειτε......δεν ειναι κανενα ρεκορ του φορουμ,αλλωστε υπαρχουν μελη με σχεδον διπλασια ποστ!!!!(παραγκαρχης,Bmw car fan,Μονστα.... κλπ.)ομως θελω να πιστευω οτι ΤΟ ΣΤΕΚΙ που λεγεται Bmwfans.gr μου εδωσε αρκετα πραγματα με το κυριοτερο να ειναι φιλους που δεν θα γνωριζα σε καμμια περιπτωση και απλα θελω να τους ευχαριστησω μεσα απο αυτο το ποστ και να ευχηθω να ειμαστε παντα καλα και παντα αγαπημενοι.:thumbsup:

ΥΣ.ninoX3,stratos,Aceman1925 επισης ειναι πολυ κοντα στα 2000!!!!
...."περι ανεμων και μπαξιματων" θελατε????ε????..... το ανεμων το'χω!:th_Laie_67-1::hystericalbs1:



thumbthumbthumb

mixalis
27-03-11, 14:54
Τελικά μετά από κόπο κατάφερα να βρώ το καλώδιο της ψηφιακής μου.......
όπως είχα αναφέρει έχω βάλει μερικά πραγματάκια στη κούκλα μου....thumb
προφυλακτήρα Μ5, αεροτομή Μ5, αεροτομή πίσω παμπρίζ, m-pack πίσω, εξάτμιση........ορίστε και μερικές φωτογραφίες.....:thumbsup::thumbsup:

S8N
27-03-11, 16:01
Έτσι όπως πας Μιχάλη, θα ξεπεράσεις και τον Νίκο ΜPack!

Κούκλα είναι πάντως! Αν θες μια συμβουλή, βάλε 3 μπαξίματα στο πρόγραμμα (δεν είναι ακριβά αν ψαχτείς):

1. Μαρσπιέ Μ Pack

2. Μαύρες καρδιές στη μάσκα

3. Μαύρο πλαίσιο στα πλαϊνά παράθυρα αντί του χρωμέ.

Πιστεύω πως στο ασημί χρώμα αυτές οι λεπτομέρειες (2,3) βελτιώνουν πολύ την όλη εμφάνιση.

Και πάλι, με γεια!thumb

aristent
27-03-11, 17:09
Mε 'γεια Μιχαλη!!!!:thumbsup:

....ιδιως τον πισω προφυλακτηρα!!!:original:
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=7024&d=1301230241

....συμφωνω και με τον Αρη για τα επομενα μπαξιματα!thumb

mixalis
27-03-11, 17:12
Mε 'γεια Μιχαλη!!!!:thumbsup:

....ιδιως τον πισω προφυλακτηρα!!!:original:
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=7024&d=1301230241

....συμφωνω και με τον Αρη για τα επομενα μπαξιματα!thumb

Σου θυμίζει κάτι Άρη μήπως....................?thumbthumb

Όσο για τα άλλα όντως πρέπει να γίνουν ειδικά τα 2,3thumbthumb

aristent
27-03-11, 17:21
Κατι ομως πρεπει να κανεις και για το οφσετ των ζαντων.thumb

Μιχαλη μηπως οι πορτες εχουν καποια διαφορα στο χρωμα?...στην παρακατω φωτο ετσι δειχνει....... ή εχει σχεση η γωνια ληψης της φωτο?
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=7026&d=1301230416

Ωχ,τωρα το ειδα...ξεχασες να σβησεις τα νουμερα της πινακιδας!

mixalis
27-03-11, 17:33
Άρη έτσι δείχνει η φωτογραφία και όσο για την πινακίδα όντως μετα το είδα......

PANOS-E60
27-03-11, 17:47
Μιχάλη καλορίζικα όλα τα μπαξίματα ! Ζηλέυω τις μπούκες ρε συ :thumbsup: Συμφωνώ με τον S8N γιά τις λεπτομέρεις που έχουν σειρά. Θα πρόσθετα και ένα sport τιμόνι ... Σιγά, σιγά ...

nikos-Mpacket
28-03-11, 21:50
Μιχαλιο πολυ ωραια η Μπεμπα,αυτο το M-pack το κανει αλλο αμαξι ρε παιδακι μου.
Θα συμφωνησω με ολα τα παραπανω μπαξιματα που σου προτειναν τα παιδια και θα μπορουσα να προσθεσω παρα πολλα αλλα αυτο που λειπει στο πισω μερος ειναι.................. ενα πλαισιο bmwfans στην πινακιδα.:th_Laie_67-1:

Ολα εχουν να κανουν με το πως γουσταρεις εσυ να δειχνει το αμαξι σου,τα μπαξιματα δεν τελειωνουν ποτε για καποιον που εχει το μικροβιο.

Και κατι off-topic:Ωραιο το cabrio του αδελφου σου.

E60_Arkadia
28-03-11, 23:48
Μιχαλη με γεια τα μπαξιματα,κουκλι το διδυμακι.Οπως ειπαν και τα παιδια παραπανω,σιγα,σιγα να γινουν και τα υπολοιπα :thumbsup:

alexm
29-03-11, 00:41
Καλα το πας αγορι μου...εισαι σε καλο δρομο :whistle:,ΦΤΟΥ-ΦΤΟΥ μη σε ματιασω!!!!:thumbsup:

mixalis
29-03-11, 07:44
Ευχαριστώ πολύ παιδιά να είστε όλοι καλά.....:thumbsup::thumbsup:

m-power_01
29-03-11, 11:40
καλοριζικα Μιχαλη!!!!

alexm
29-03-11, 12:16
Αυριο το παραλαμβανω(εκτος του Bluetooth car kit γιατι εχω), μεσα στην εβδομαδα θα το τοποθετησω και θα μεταφερω εντυπωσεις.
Σπυρο...ευχαριστω!!!!



https://www.dension.com/product/iPod-iPhone-car-adapters/iPod-car-kits/bluetooth-car-kits/gateway-500

m-power_01
29-03-11, 12:18
Αυριο το παραλαμβανω(εκτος του Bluetooth car kit γιατι εχω), μεσα στην εβδομαδα θα το τοποθετησω και θα μεταφερω εντυπωσεις.



https://www.dension.com/product/iPod-iPhone-car-adapters/iPod-car-kits/bluetooth-car-kits/gateway-500

καλοριζικο!!!

S8N
29-03-11, 12:51
Έλεγα κι εγώ, καιρό έχει να μπάξει ετούτος!

Άντε, καλορίζικο Αλέξη! :original:

alexm
29-03-11, 13:13
Έλεγα κι εγώ, καιρό έχει να μπάξει ετούτος!

Άντε, καλορίζικο Αλέξη! :original:

Με αδικεις....Αρη:th_Laie_67-1:,εχω μπαξει led packet Interior (17 τεμαχια) και set ac schnitzer πεταλιερες (γκαζι-φρενο-υποποδιο),θα ακολουθησουν φωτο...:thumbsup:

aristent
29-03-11, 13:13
keep baxin alex!!!!:thumbsup:

Με ΄γεια Αλεξη!thumb

m-power_01
29-03-11, 13:22
Με αδικεις....Αρη:th_Laie_67-1:,εχω μπαξει led packet Interior (17 τεμαχια) και set ac schnitzer πεταλιερες (γκαζι-φρενο-υποποδιο),θα ακολουθησουν φωτο...:thumbsup:

Και δεν λες κουβεντα εεεε??? Μου φαινεται καθε φορα που θα κατεβαινω θα περναω για αυτοψια... Γιατι τωρα τελευταια μας τα κρυβεις:th_Laie_67-1:

PANOS-E60
29-03-11, 13:27
:worthlesswithoutpic Αλέξηηηηηη !
Με γειές , Με γειες !
και μη νομίζεις ότι θα κάνω υπομονή μέχρι 5 Ιουνίου ... θα τα δω νωρίτερα το μπαξιματάκια σου από κοντά :thumbsup:

koutsouk
31-03-11, 12:22
Καλημέρα παίδες!!
Τελικά αυτό το forum τα σπάει !!
New στη παρέα σας αλλά με πολλές ώρες διαβάσματος σε οτι forum υπάρχει για e60.
Ας πω κι εγώ το τελευταίο μπαξιματάκι!!!
Modmynav rear camera συνδεδεμένο σε BMW Interface απο Xcarlink.
Not happu πάντως μια και μου κόβει την εικόνα και στη λειτουργία της cameras και στο TV tuner και στο video απο το iphone.
Άντε και καλή μου αρχή!!!!!

hexdec
31-03-11, 14:44
Καλησπέρα και από εμένα παιδιά
Να ρωτήσω κάτι και εγώ επειδή με ενδιαφέρει και εμένα το Dension 500, είναι δύσκολη η εγκατάσταση του; Δηλαδή θέλει πολύ ξήλωμα στο αυτοκίνητο;

m-power_01
31-03-11, 14:51
Καλησπέρα και από εμένα παιδιά
Να ρωτήσω κάτι και εγώ επειδή με ενδιαφέρει και εμένα το Dension 500, είναι δύσκολη η εγκατάσταση του; Δηλαδή θέλει πολύ ξήλωμα στο αυτοκίνητο;

Τι αυτοκίνητο έχεις ; Τι ηχοσυστημα έχει ; Φοράει cd changer ?

hexdec
31-03-11, 19:34
E60 LCI με το απλο cd player

m-power_01
31-03-11, 22:55
ΠαίΖει mp3 ? έχεις σιντιερα ;

hexdec
31-03-11, 23:15
ναι παιζει mp3 και δεν εχω cdchanger

m-power_01
31-03-11, 23:29
ναι παιζει mp3 και δεν εχω cdchanger

Το dension μπαινει αντι τις σιντιερας...
Ξερεις αν εχεις προεγκατασταση για σιντιερα? αν ναι ειναι πολυ ευκολο.
Σε καθε περιπτωση εσυ παντως θα χρειαστεις και προγραμματισμο

hexdec
01-04-11, 08:51
Καλημέρα, προεγκατάσταση για cdchanger δεν ξέρω αν έχω, πως μπορώ να το δω ; διαφορετικά θέλει πολύ δουλειά; γιατί δεν τους εμπιστεύομαι εύκολα στο ράβε ξήλωνε!

m-power_01
01-04-11, 16:18
Νομίζω θα πρέπει να έχει αναμονες κάπου στο ντουλαπακι του συνοδηγου.
Επειδή δεν έχω ε60 ,θα πω στον γκουρού των Ε60 να σε ενημερώσει !

PANOS-E60
01-04-11, 16:35
Αν δεν υπάρχει κάτι διαφορετικό στο LCI (θα μας το πουν οι ειδικοί) το Ε60 έχει αναμονές πίσω από το ντουλαπάκι του συνοδηγού.

mixalis
01-04-11, 18:05
Πάνο κοίτα και από κάτω πως είναι οι μπούκες.......thumb

hexdec
01-04-11, 21:44
OK ευχαριστώ θα το κοιτάξω, θεωρείται το Dension την καλύτερη λύση ή να κοιτάξω και κάτι άλλο ;

alexm
01-04-11, 22:06
Πάνο κοίτα και από κάτω πως είναι οι μπούκες.......thumb

Αυτο το κατω μερος που βλεπω στις φωτο απο 316.....:th_Laie_67-1::hystericalbs1:ειναι;...σε εμενα το παχος της εξατμισης το εχουν οι αντριστεπτικες.........:thefinger:

Πολυ ωραιες οι μπουκες Μιχαλη,με γεια ρε....Φιλε thumb

alexm
01-04-11, 22:57
OK ευχαριστώ θα το κοιτάξω, θεωρείται το Dension την καλύτερη λύση ή να κοιτάξω και κάτι άλλο ;

Mετα απο πολυ ψαξιμο εχω να σου πω οτι το dension gateway 500 most ειναι μονοδρομος,με 400 ευρωπουλα εχεις ipod-usb-aux και με +200 εχεις και εικονα-video απο ipod και με αλλα 120 + εχεις bluetooth!!!!
Μην ρωτησεις στην bmw ποσο εχουν τα παραπανω πριν παρεις κανα υπογλωσσιο....και μην μου πεις, ναι αλλα δεν ειναι bmw,γιατι η σιντιερα που το συνδεσα alpine made in japan εγραφε.

Επειτα απο επαφη με τον τεχνικο manager της Dension μου έστειλε το PDF που αφορα την συμβατοτητα στα bmw...thumb

Nick bmwlover
01-04-11, 23:20
Τελικά μετά από κόπο κατάφερα να βρώ το καλώδιο της ψηφιακής μου.......
όπως είχα αναφέρει έχω βάλει μερικά πραγματάκια στη κούκλα μου....thumb
προφυλακτήρα Μ5, αεροτομή Μ5, αεροτομή πίσω παμπρίζ, m-pack πίσω, εξάτμιση........ορίστε και μερικές φωτογραφίες.....:thumbsup::thumbsup:

Κουκλαρα εγινε Μιχαλη!!!
Κ η εξατμιση πολυ καλη!!!
Το Μ-πακ πρεπει να ολοκληρωθει,οι καρδιες προσωπικα μου αρεσουν πολυ κ ετσι οπως ειναι.

hexdec
02-04-11, 00:18
δεν με πειραζει που δεν ειναι bmw απλα θελω να μπαινει χωρις ξηλωματα και να ειναι πληρως συμβατο με το idrive

mixalis
03-04-11, 08:56
Αυτο το κατω μερος που βλεπω στις φωτο απο 316.....:th_Laie_67-1::hystericalbs1:ειναι;...σε εμενα το παχος της εξατμισης το εχουν οι αντριστεπτικες.........:thefinger:

Πολυ ωραιες οι μπουκες Μιχαλη,με γεια ρε....Φιλε thumb

Ευχαριστώ φιλαράκι.......:thumbsup:

Α ξέχασα ρε Αλέξη :thefinger::thefinger::thefinger::thefinger::hug:: hug:

aristent
03-04-11, 09:19
Με 'γεια Μιχαλη!!!:thumbsup:

mixalis
11-05-11, 07:02
Εχθές τελικά τοποθετήθηκαν τα αμορτισέρ μαζί με τα ελατήρια του Αλέξη
τα οποία μου είχε δώσει......
Κατέβηκε περίπου 1 με 1.5 πόντο αλλά ανέβηκε πολύ η διάθεση μου στο στρίψιμο....thumbthumb
Σήμερα ολοκληρώνεται το μπάξιμο μου με την τοποθέτηση ζαντών απο το Μ6...:thumbsup::thumbsup::thumbsup:
Έρχονται και οι φωτογραφίες το απόγευμα...
Α ξέχασα τα αμορτισέρ είναι bilstein κίτρινα με τα ελατήρια τα sport της bmw..

Τέλος θέλω να ευχαριστήσω τον καλό μου φίλο Αλέξη(alexm) γιατί τα ελατήρια
είναι μία ευγενική προσφορά του..:thanks::thanks::thanks::thanks:

PANOS-E60
11-05-11, 07:11
Μιχάλη καλορίζικη η ανάρτηση ! Εχω ακριβώς το ίδιο "πακέτο" και ξέρω πως θα το ευχαριστηθείς. Ενας κοινός μας φίλος (παντογνώστης του Ε60 :whistle:) λέει πως είναι το ιδανικό γιά οικογενειακή χρήση, παρέα με 18αρες όμως ...

ps σε βλέπω πολύ δυνατό στο Thread με τα μπαξίματα, βάζεις το ένα γκολάκι πισω από το άλλο :thumbsup:

mixalis
11-05-11, 09:31
Μιχάλη καλορίζικη η ανάρτηση ! Εχω ακριβώς το ίδιο "πακέτο" και ξέρω πως θα το ευχαριστηθείς. Ενας κοινός μας φίλος (παντογνώστης του Ε60 :whistle:) λέει πως είναι το ιδανικό γιά οικογενειακή χρήση, παρέα με 18αρες όμως ...

ps σε βλέπω πολύ δυνατό στο Thread με τα μπαξίματα, βάζεις το ένα γκολάκι πισω από το άλλο :thumbsup:

Ευχαριστώ Πάνοthumb

Όσο για τα γκολάκια όσο ακόμα μπορούμε καλά είναι.........:whistle::whistle:

nikos-Mpacket
11-05-11, 09:43
Εχθές τελικά τοποθετήθηκαν τα αμορτισέρ μαζί με τα ελατήρια του Αλέξη
τα οποία μου είχε δώσει......
Κατέβηκε περίπου 1 με 1.5 πόντο αλλά ανέβηκε πολύ η διάθεση μου στο στρίψιμο....thumbthumb
Σήμερα ολοκληρώνεται το μπάξιμο μου με την τοποθέτηση ζαντών απο το Μ6...:thumbsup::thumbsup::thumbsup:
Έρχονται και οι φωτογραφίες το απόγευμα...
Α ξέχασα τα αμορτισέρ είναι bilstein κίτρινα με τα ελατήρια τα sport της bmw..

Τέλος θέλω να ευχαριστήσω τον καλό μου φίλο Αλέξη(alexm) γιατί τα ελατήρια
είναι μία ευγενική προσφορά του..:thanks::thanks::thanks::thanks:


Μιχάλη καλορίζικη η ανάρτηση ! Εχω ακριβώς το ίδιο "πακέτο" και ξέρω πως θα το ευχαριστηθείς. Ενας κοινός μας φίλος (παντογνώστης του Ε60 :whistle:) λέει πως είναι το ιδανικό γιά οικογενειακή χρήση, παρέα με 18αρες όμως ...

ps σε βλέπω πολύ δυνατό στο Thread με τα μπαξίματα, βάζεις το ένα γκολάκι πισω από το άλλο :thumbsup:


Μπραβο ρε Μιχαλη γιατι αρχισε να σκουριαζει το θεμα με τα Ε60,αντε να γινετε καμμια κινηση γιατι θα μας πιασει καταθλιψη.

Καλα ρε σεις αυτος ο τρελοπατρινος ποσα σετ με ελατηρια εχει;:whistle:

Πανο το πακετο αυτο κανει και για 19αρες ή ειναι αποκλειστικα για τα δικα σας,ετσι για να ξερω βρε αδελφε τι αμορτισερ να παρω,οταν ερθει η ωρα.

Υ.Γ:Γραψτε εντυπωσεις.

PANOS-E60
11-05-11, 10:02
Πανο το πακετο αυτο κανει και για 19αρες ή ειναι αποκλειστικα για τα δικα σας,ετσι για να ξερω βρε αδελφε τι αμορτισερ να παρω,οταν ερθει η ωρα.

Υ.Γ:Γραψτε εντυπωσεις.

Πως δεν κάνει και με 19αρες ? Απλά θα έχεις λίγο μειωμένη άνεση ... και ο Μιχάλης με 19αρες είναι άλλωστε. Ο Νίκος λεει (και συμφωνώ) πως το set up αυτό είναι ιδανικό με 18αρες. Περίμενε να βάλει ο Αρης (S8N) τα Mpack ελατήρια με τα κίτρινα bilstein να μας πει εντυπώσεις και αποφασίζεις και εσύ μετά. thumb

S8N
11-05-11, 10:43
Καλά, ο Πατρινός είναι μέγας ευεργέτης! :thumbsup:

Τα Bilstein πόσο τα πήρες βρε Μιχάλη? Φαντάζομαι πως είναι τα sport, έτσι? Εγώ ψάχνω για τα sprint. Οι τιμές που βρήκα κυμαίνονται από 720 ευρώ στον Λούη στα Μελίσσια έως 900 ευρώ (!) στην AutoSport S.A. στη Μεσογείων. Ο Λούης τα sprint τα δίνει 692 ευρώ.

Όσο για τις εντυπώσεις, με MPack ελατήρια + Bilstein sprint + 18'' runflat νομίζω ξέρετε τι να περιμένετε...

mixalis
11-05-11, 16:16
Καλά, ο Πατρινός είναι μέγας ευεργέτης! :thumbsup:

Τα Bilstein πόσο τα πήρες βρε Μιχάλη? Φαντάζομαι πως είναι τα sport, έτσι? Εγώ ψάχνω για τα sprint. Οι τιμές που βρήκα κυμαίνονται από 720 ευρώ στον Λούη στα Μελίσσια έως 900 ευρώ (!) στην AutoSport S.A. στη Μεσογείων. Ο Λούης τα sprint τα δίνει 692 ευρώ.

Όσο για τις εντυπώσεις, με MPack ελατήρια + Bilstein sprint + 18'' runflat νομίζω ξέρετε τι να περιμένετε...

Άρη όντως είναι τα sport αλλά έχουνε γίνει μερικές αλλαγές......

Λοιπόν όπως τα πήρα από την κούτα τους τα ανοίξαμε και αλλάξαμε μερικά εξαρτήματα (εντόσθια θα έλεγα) καθώς επίσης και το λαδάκι που υπάρχει μέσα....:shok: μιας και κάνει μόνο για σαλάτα για μένα thumb

Έπειτα γίναναι οι κατάλληλες ρυθμίσεις στην απόσβεση τους ανά άξονα και τοποθετήθηκαν στη κούκλα μου με τα ελλατήρια του αγαπητού Αλέξη.....

Ένα θα πω και ακούστε το:sweatdrop::sweatdrop::sweatdrop:

Το αμάξι στρίβει με όσα θέλει ο κάθε ένας τρελλός από εμάς και μπορούμε να το δοκιμάσουμεthumbthumb

Όσο για την τιμή θα προτιμούσα να την πω σε όποιον θέλει με pm γιατί είναι άκρως ανταγωνιστική με τισ προηγούμενες που άκουγα και δεύτερον είναι πολύ φίλος.
Τοποθετήθηκαν στον Αθανασίου που είναι στη μεταμόρφωση τώρα ενώ πρίν έδρευε στην συγγρού.

S8N
11-05-11, 16:37
Είχα περάσει κι εγώ από τον Αθανασίου και είχαμε συζητήσει το ίδιο θέμα. Μου έδειξε τα γραφήματα από το αμορτισερόμετρο που δείχνουν τη γραμμική απόσβεση, μου είπε για τις αναβαθμισμένες βαλβίδες, τα τσιμουχάκια κλπ.

Αποφάσισα να μην πάω εκεί για τρείς λόγους:

1. Σέβομαι την αγωνιστική του εμπειρία αλλά πέφτει πολύ πατέντα κατά τη γνώμη μου και πάει στράφι όλο το R&D της Bilstein.

2. Η τιμή που μου είχε πει για τα κοντοκάλαμα με όλες τις μετατροπές ήταν στα 1000 ευρώ. :shok:

3. Διάβασα διάφορα περίεργα σε κάποια fora και είπα να μη ρισκάρω.

alexm
11-05-11, 20:10
Ορε...λεβεντες σας διαβαζω και εχω παθει πλακα....:th_Laie_67-1::hystericalbs1:
Ο πρωτος ανοιξε καινουργια αμορτισερ του κουτιου και τα μετετρεψε για τις αναγκες του WTCC :rally: που θα λαβει μερος!!!
Ο δευτερος σκεφτεται για sprint Bilstein για να τοποθετησει τα m-pack ελατηρια,ενω πρωτο μελημα του ειναι η ανεση!!!

Ο τριτος ειναι στο ψαξιμο για το πως θα μας..... εκπληξει!!!

Εδω τελειωνει το χιουμοριστικο παραπανω σχολιο και μπαινω στην ουσια του θεματος.

Τα ελατηρια του Μιχαλη ειναι απο την εργοστασιακη sport αναρτηση που ειχε το 525 Ε60 και μπορουν να δουλεψουν τελεια με τα sport αμορτισερ της Bilstein.
Φιλε Μιχαλη θεωρω λανθασμενη την κινηση να ανοιξετε ενα αμορτισερ Bilstein καινουργιο και να το μετατρεψετε,απο την στιγμη μαλιστα που ο κατασκευαστης του συγκεκριμενου αμορτισερ δεν προβλεπει ανοιγμα ουτε για επισκευη!!!
Ισως μετα απο καποια χ.λ.μ. χρησης να εκανα κατι τετοιο,αλλα και παλι θα τα αλλαζα με καινουργια η' κατι καλυτερο.
Αυτες η ελληνικες πατεντες των ψαγμενων ραλιαρηδων (δεν αναφερομαι σε κανεναν,γενικα μιλαω) μου θυμιζουν εποχες που οι μηχανικοι των αγωνιζομενων κανανε μικρη τρυπα στο πλαι του αμορτισερ αφαιρουσαν το λαδι και εβαζαν με συριγγα την ιδια ποσοτητα με τριανταρι λαδι,εκοβαν και κανα δυο σπειρες το ελατηριο και βουρ για αναβαση....,μετα το δευτερο-τριτο καπα εσπαγε η τσιμουχα στο καλαμι και γεμιζε ο τοπος λαδι,αλλα απο αναρτηση τρενο.......:whistle:

Τα ελατηρια του Αρη ειναι απο την εργοστασιακη m-pack αναρτηση που ειχε το 530 Ε60 και μπορουν να δουλεψουν και μετα με τα sport και με τα sprint αμορτισερ της Bilstein.
Φιλε Αρη δεν ειναι απαραιτητο να βαλεις sprint Bilstein γιατι απλα τα m-pack ελατηρια δεν ειναι τοσο χαμηλα ωστε να χρειαζονται οπωσδηποτε κοντοκαλαμο αμορτισερ,βαζεις τα σπορ (κιτρινα) και εχεις και την ανεση που εσυ θελεις thumb,με αντιτιμο ισως λιγο λιγοτερη αντοχη στο χρονο.

Τα ελατηρια του Νικου ειναι απο την εργοστασιακη sport αναρτηση που ειχε το 520 (2,2) Ε60 και περιμενει να βαλω KW 3...:whistle: για να του δωσω τα αμορτισερ να τα βαλει πακετο....:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

PANOS-E60
11-05-11, 20:35
Αυτες η ελληνικες πατεντες των ψαγμενων ραλιαρηδων (δεν αναφερομαι σε κανεναν,γενικα μιλαω) μου θυμιζουν εποχες που οι μηχανικοι των αγωνιζομενων κανανε μικρη τρυπα στο πλαι του αμορτισερ αφαιρουσαν το λαδι και εβαζαν με συριγγα την ιδια ποσοτητα με τριανταρι λαδι,εκοβαν και κανα δυο σπειρες το ελατηριο και βουρ για αναβαση....,μετα το δευτερο-τριτο καπα εσπαγε η τσιμουχα στο καλαμι και γεμιζε ο τοπος λαδι,αλλα απο αναρτηση τρενο.......:whistle:



Κάτι ξέρει ο παλιός (στους αγωνες ...) ! :thumbsup:
:worthy::worthy::worthy:

S8N
11-05-11, 21:51
:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

Μια χαρά τα λες βρε Αλέξη, αλλά όπου κι αν ρώτησα μου είπαν πως το sport και το sprint έχουν την ίδια πίεση και πως η μόνη διαφορά τους είναι στο κοντύτερο καλάμι. Άσε που έχω ήδη παρει τα bump stops του Mpack... :th_Laie_67-1:

S8N
11-05-11, 21:54
Ξέχασα: Και για να μη λέτε πως κάνω μισές δουλειές, περιμένω να μου έρθουν και οι Μ-Pack αντιστρεπτικές! :hystericalbs1:

nikos-Mpacket
11-05-11, 22:34
Ορε...λεβεντες σας διαβαζω και εχω παθει πλακα....:th_Laie_67-1::hystericalbs1:................................. ............

Τα ελατηρια του Νικου ειναι απο την εργοστασιακη sport αναρτηση που ειχε το 520 (2,2) Ε60 και περιμενει να βαλω KW 3...:whistle: για να του δωσω τα αμορτισερ να τα βαλει πακετο....:th_Laie_67-1::hystericalbs1:


Ξέχασα: Και για να μη λέτε πως κάνω μισές δουλειές, περιμένω να μου έρθουν και οι Μ-Pack αντιστρεπτικές! :hystericalbs1:

Εκτος απο τα αμορτισερ που εχω ρωτησει και τον τροπο που θα δουλεψουν στο δικο μου περιμενω να αλλαξεις και τις αντιστρεπτικες του Μ5,το εχεις καθυστερησει αρκετους μηνες και εχει αρχισει να εξαντλειται η υπομονη μου.:th_Laie_67-1:

Τωρα που ξερω και που παρκαρεις θα ερθω και θα τα παρω μονος μου.

Θα δωσω στην γιαγια το μπαξισι της και θα μου ανοιξει.:hystericalbs1::th_Laie_67-1:

alexm
11-05-11, 22:57
:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

Μια χαρά τα λες βρε Αλέξη, αλλά όπου κι αν ρώτησα μου είπαν πως το sport και το sprint έχουν την ίδια πίεση και πως η μόνη διαφορά τους είναι στο κοντύτερο καλάμι. Άσε που έχω ήδη παρει τα bump stops του Mpack... :th_Laie_67-1:

Αρη αν δεν κανω λαθος (μπορει να κανω) θα σου μαζεψει λιγο το m-pack ελατηριο το κοντο καλαμι, με αποτελεσμα να μεταβαλεις τα χαρακτηρηστικα σκληροτητας απο εκει!!!
Ψαχτο λιγο για να εισαι σιγουρος, και στο αναφερω γιατι γνωριζω την ευαισθησια σου γυρω απο την ανεση....thumb

alexm
11-05-11, 23:36
Εκτος απο τα αμορτισερ που εχω ρωτησει και τον τροπο που θα δουλεψουν στο δικο μου περιμενω να αλλαξεις και τις αντιστρεπτικες του Μ5,το εχεις καθυστερησει αρκετους μηνες και εχει αρχισει να εξαντλειται η υπομονη μου.:th_Laie_67-1:

Τωρα που ξερω και που παρκαρεις θα ερθω και θα τα παρω μονος μου.

Θα δωσω στην γιαγια το μπαξισι της και θα μου ανοιξει.:hystericalbs1::th_Laie_67-1:

Ορε...γρουσουζη ακομα να μου το δωσει το μπαξισι η γρια,πλακα-πλακα θυμασε ποσα της εδωσα γιατι το ξεχασα!!!!!
Νικο οι αντιστρεπτικες εχουν φορεθει,αλλα εαν με τις ρυθμισεις που θελω να κανω δεν βελτιωσω καποια θεματα της ανεσης και της συμπεριφορας στο οριο,σε βλεπω με.... Racing Dynamics sway bars :whistle:



https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=7496&highlight=%E1%ED%F4%E9%F3%F4%F1%E5%F0%F4%E9%EA%E5% F2&page=2

nikos-Mpacket
11-05-11, 23:50
Ορε...γρουσουζη ακομα να μου το δωσει το μπαξισι η γρια,πλακα-πλακα θυμασε ποσα της εδωσα γιατι το ξεχασα!!!!!
Νικο οι αντιστρεπτικες εχουν φορεθει,αλλα εαν με τις ρυθμισεις που θελω να κανω δεν βελτιωσω καποια θεματα της ανεσης και της συμπεριφορας στο οριο,σε βλεπω με.... Racing Dynamics sway bars :whistle:



https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=7496&highlight=%E1%ED%F4%E9%F3%F4%F1%E5%F0%F4%E9%EA%E5% F2&page=2

1ον:Στην γρια εδωσες ενα 5ευρω και αφου εχουν περασει τοσες μερες γραψτο στο χιονι,παει πεταξε εκτος και αν σε θυμηθει στην διαθηκη της.:th_Laie_67-1:

2ον:Πως μου ξεφυγε και δεν το ειδα αυτο το θεμα,ειμαι απαραδεκτος.:whistle:
Ρυθμισε οπως θες το αμαξι και θα τα πουμε οταν ερθει η ωρα.

Και κατι off-topic με τι ΜΠΡΙΖΕΣ με ξεχασες,αυριο θα σε παρω τηλεφωνο.

m-power_01
11-05-11, 23:52
Και κατι off-topic με τι ΜΠΡΙΖΕΣ με ξεχασες,αυριο θα σε παρω τηλεφωνο.

και τι τον περασες τον Αλεξη ? Ηλεκτρολογο? :th_Laie_67-1:
Με bmw ασχολειται ο ανθρωπος:hystericalbs1:

alexm
12-05-11, 14:38
και τι τον περασες τον Αλεξη ? Ηλεκτρολογο? :th_Laie_67-1:
Με bmw ασχολειται ο ανθρωπος:hystericalbs1:

Σπυρο μου εχει παρει το μισο Μ5,τωρα θελει και τις πριζες απο το σπιτι μου....,ρε τι ειν τουτος;:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

mixalis
21-05-11, 08:56
Αυτές είναι οι ζάντες που έβαλα πρίν μία εβδομάδα........

PANOS-E60
21-05-11, 13:31
ρε θηρίο ! Μ6 ζάντα ! καλορίζικες :thumbsup:

θελεις χαμήλωμα ή μου φαίνεται ...? :whistle:

aristent
21-05-11, 17:56
Mε 'γειες Μιχαλη!!!:thumbsup:

...οντως ,τωρα δειχνει οτι θελει λιγο χαμηλωμα.thumb

E60_Arkadia
22-05-11, 01:02
Με γεια τα ζαντικο,19αρα ειναι ή 18αρα?

mixalis
23-05-11, 06:39
Ευχαριστώ παιδιά, έχει χαμηλώσει περίπου 1,5 πόντο και ίσως θέλει κι άλλο
αλλά σκέφτηκα ότι θα με περιορίζει σε πολλά μετά..........
Οι ζάντες είναι 19άρες και το αμάξι άλλαξε ριζικά σε όψη μετά την αλλαγή από τις άλλες που είχαμιας και δεν ήταν αυτές που έπρεπε.....έτσι δεν είναι Άρη?thumb