PDA

Επιστροφή στο Forum : 2012 GT-R Launch control in action



Monsta
26-01-11, 08:44
https://www.youtube.com/watch?v=3YaV-zjswFI&feature=player_embedded


Διαβάστε το άρθρο

https://tothefloor.com/2012-nissan-gt-r-launch-control-video-in-action/


https://images.encyclopediadramatica.com/images/8/86/Haters.gif

Karizma Z4
26-01-11, 11:11
Ενα βελτιωμενο R35 με ψαγμενα διαφορικα τι θα κανει αραγε απο σταση και απο 1ες ρολλ ;

Monsta
26-01-11, 11:18
Παναγίτσα μου!!!

Και το 599 όμως στο τέλος ε ????

Karizma Z4
26-01-11, 11:49
Παναγίτσα μου!!!

Και το 599 όμως στο τέλος ε ????

Αυτο αφηστε το να σπινιαρει,να το βλεπουμε και να γουσταρουμε!!!

chief
26-01-11, 12:02
το R35 ειναι σφεντονα.
τελος

z3 2.2
26-01-11, 14:39
"as quickly as possible hopefully without hurting the $20,000 transmission."

χαχα...ειχαν μαζευτει και περιμενανε να κανει κραου το κιβωτιο!!!!
μυρισε δισκιλα ομως το λαπτοπ μου! χαχαχαχα
ρε τον Μπιλ Γκειτς...χαχαχαχα

turbodog
26-01-11, 15:12
το R35 ειναι σφεντονα.
τελος
+1000 Χριστοφορε
Το μονο ψεγαδι που ειχε σαν αμαξι κατ εμε ηταν το κιβωτιο, που απο οτι φαινεται, το εχουν αντιμετωπισει και εχουν βρει λυση (ο χρονος θα δειξει βεβαια). Ειναι το καλυτερο value for money στην κατηγορια. Γιατι με αυτα τα λεφτα, το Porsche που παιρνεις, ειναι ενα Boxster S full extra με TV-Navi και 19αρες. Για καντε την συγκριση με αυτο να δουμε ποιο ειναι καλυτερο. Γιατι πολλοι προσπερνανε την αξια αγορας και το συγκρινουν με ενα αμαξι κατα πολυ ακριβοτερο (997 turbo, GT2 κτλ).

Να κανουμε το ιδιο και να συγκρινουμε το 997 με ενα Veyron η ενα Enzo, μιας και η τιμη δεν ειναι το ουσιαστικο μετρο συγκρισης και δεν το λαμβανουμε τοσο υποψιν στην συγκριση? Η τιμη αγορας ειναι για μενα (και νομιζω και για τους περισσοτερους εδω μεσα) καθοριστικος παραγοντας στην αγορα του αυτοκινητου.

Μπραβο στην Nissan που τα εβαλε με το θεριο και βγηκε ασπροπροσωπη. Και μακαρι να γινω καποτε ιδιοκτητης αυτου του ιδιαιτερου Ντατσουν. Το προτιμω αλλωστε απο την παντοφλα της Porsche, το Boxster.

NickE60
26-01-11, 15:15
Μπραβο στην Nissan που τα εβαλε με το θεριο και βγηκε ασπροπροσωπη. Και μακαρι να γινω καποτε ιδιοκτητης αυτου του ιδιαιτερου Ντατσουν. Το προτιμω αλλωστε απο την παντοφλα της Porsche, το Boxster.

χαχαχα ...μην τα ισοπεδώνουμε όλα.... :hystericalbs1: μια χαρά "αμαξάκια" είναι :thumbsup: ...ειδικά αν τα βρίσκεις σε τιμές μτχ 116i ..είναι μούρλια!

chief
26-01-11, 17:28
Νικο, δεν νομιζω να ειναι ισοπέδωση ειδικά οταν ειναι Νισσάν.

Η Νισσάν για μένα, εκτός οτι ειναι κορύφαία εταιρία στην Ιαπωνία, ειναι και απ τις καλυτερες εταιρίες σπορ αυτοκινητων στον κόσμο.

Το λάθος της Νισάν ειναι οτι τόσα χρονια δεν εκανε σωστη προώθηση των μοντέλων που εβγαζε στην Ευρωπαική αγορά οπως εκανε τωρα με το GT-R.
Εαν πάρουμε σαν παράδειγμα την BMW, την Audi, την Μερσεντές, δεν εχουν να επειδείξουν τιποτα μπροστα στην Νισάν οσον αφορα σπορ αυτοκινητα μεταξυ δεκαετιας ΄90-2000, εκτος απο ποιοτητα λαμαρίνας και δέρματος και μερικα λαμπακια του check engine αναμένα.

Εμεις εδω στην κυπρο ειχαμε ευτυχως την τυχη να γνωρισουμε για τα καλά, μοντελα οπως

180SX, 200SX, 240SX
SUNNY GT-R
300 ZX
Skyline GT-S (με το RB-25 μοτερ)
Sylvia S14 και S15
και φυσικα τα Skyline GT-R 32,33,34, και 34 V-spec

Φυσικά γραφω μονο για σπορ μοντελα μιας και το θρεντ αναφερεται στο GTR και φυσικά εξαρτατε και απο τα γουστα του αγοραστη τι θα ηθελε. Παντως αυτα δεν ηταν "αμαξάκια" αλλα "φωτοβολίδες" στον δρομο.

Εγω προσωπικα θα προτημουσα στην ιδια τιμη να έπερνα ενα GT-R 34 v-spec αντι για μια Ε46 330 ci.

NickE60
26-01-11, 17:51
Δεν το συζητώ, μια χαρά γκάζια ήταν ..στο "all around" τα χαλούσαν .. Το GT-R δεν έχει σχέση με τα υπόλοιπα ..είναι ασύλληπτα εξελιγμένο σε σχέση με τα άλλα..

αστειεύομαι Χριστόφορε (με την ισόπεδη παντόφλα) ..δεν θα με χαλούσε ένας σκαραβαίος cabrio 300 άλογα με 25Κ (και χαμηλότερα) που τα βρίσκεις τώρα ...φυσικά τα γούστα είναι σε όλους μας διαφορετικά, δεν θα τα χαλάσουμε εκεί.. thumb

chief
26-01-11, 18:04
Ε οχι ρε Νικο....
300 αλογα και καμπριο??
Τι θες να το σπρώχνεις για να τσουλάει????:th_Laie_67-1:

Με 25Κ να παρεις ενα R-33 v spec. Ειναι κτήνος.


Αστευομαι.
Οπως και να το κανουμε οι σκαραβαίοι εχουν και το prestige τους...
και ειδικα τα παλιά αεροψυκτα μ΄αρεσουν πολύ.
Ενα 964 RSR ειναι κ@υλα !!!

stef
26-01-11, 18:05
Η τιμη αγορας ειναι για μενα (και νομιζω και για τους περισσοτερους εδω μεσα) καθοριστικος παραγοντας στην αγορα του αυτοκινητου.

Χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω μιας και ούτε καν σε ξέρω, πίστεψέ με η τιμή αγοράς σ αυτή την κατηγορία αυτοκινήτων ΟΥΔΕΜΙΑ σχέση έχει!!
Εκτος εαν υπάρχει κάποιος που έχει όλα και όλα 100Κ για το GTR και λέει ότι το 997 turbo δεν είναι καλό αμάξι , μιας και ΔΕΝ έχει άλλα 130Κ για το Porsche....

Y.Γ: 2 GTR υπάρχουν στη γειτονιά μου ΚΑΙ οι 2 έχουν έναν σταύλο από αυτοκίνητα-supercars....

chief
26-01-11, 18:07
130Κ ειναι το 997 turbo??

S8N
26-01-11, 18:10
130Κ ειναι το 997 turbo??

Όχι βρε συ, +130k είπε ο άνθρωπος, άρα 230k σούμα.

NickE60
26-01-11, 18:13
πολλά λεφτά. Το GT-R είναι μονόδρομος μέχρι τα 100 ..γι αυτό έχει γεμίσει ο τόπος.. να είχε και μια 4ετή (τουλάχιστον) φουλ εγγύηση ..θα ήταν μια χαρά..

stef
26-01-11, 18:15
Όχι βρε συ, +130k είπε ο άνθρωπος, άρα 230k σούμα.

Ακριβώς!!!

stef
26-01-11, 18:16
..γι αυτό έχει γεμίσει ο τόπος.. .

Σαν το smart ένα πράγμα..... :th_Laie_67-1:

chief
26-01-11, 18:23
130Κ ειναι λιγα???

Ειναι ακομη ενα GT-R και ενας Σκαραβαίος καμπριο που θέλει ο Νικος.

Μενουν και 5 χιλιαρικα για τα μπουζουκια.

Monsta
26-01-11, 18:33
Χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω μιας και ούτε καν σε ξέρω, πίστεψέ με η τιμή αγοράς σ αυτή την κατηγορία αυτοκινήτων ΟΥΔΕΜΙΑ σχέση έχει!!
Εκτος εαν υπάρχει κάποιος που έχει όλα και όλα 100Κ για το GTR και λέει ότι το 997 turbo δεν είναι καλό αμάξι , μιας και ΔΕΝ έχει άλλα 130Κ για το Porsche....

Y.Γ: 2 GTR υπάρχουν στη γειτονιά μου ΚΑΙ οι 2 έχουν έναν σταύλο από αυτοκίνητα-supercars....

Στα 100Κ μπορεί να μην έχει σχέση Στεφ, αλλά όταν έρθει η ώρα για μτχ 5-7 χρόνια αργότερα, θα δεις ποιοι θα τ αγοράζουν...

Thomelef
26-01-11, 18:48
δε γ@μιούνται όλα!!!εγώ αυτό θα έπαιρνα...
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=en&id=117813219&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=44&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&tabNumber=2
thumb...φυσικά και μόνο αν δεν έβρισκα καλό σκαραβίδι με αλκαντάρες...thumb

stef
26-01-11, 19:08
Στα 100Κ μπορεί να μην έχει σχέση Στεφ, αλλά όταν έρθει η ώρα για μτχ 5-7 χρόνια αργότερα, θα δεις ποιοι θα τ αγοράζουν...

Ο Βασίλης ο Πιστόνης και ο Γίωργος ο Οκτάμπεκος!

Monsta
26-01-11, 19:13
Μη ξεχνάς και τον Θεμιστοκλή τον Σκάστρα.

chief
26-01-11, 19:16
Ε μην τα ισοπεδωνουμε ολα.
Το αμαξι και εμφανιση εχει, και δυναμη, και τεχνολογια απιαστη.
Βγαζουμε χολη γιατι ειναι Ιαπωνεζικο;
Και το RX 7 οταν βγηκε πριν απο 20 χρονια περιπου, αμα ειχε το αλογακι για σημα, θα λεγαμε ολοι για το ποσο μπροστα ειναι η Φεραρι.

gyiama
26-01-11, 19:42
Στα 100Κ μπορεί να μην έχει σχέση Στεφ, αλλά όταν έρθει η ώρα για μτχ 5-7 χρόνια αργότερα, θα δεις ποιοι θα τ αγοράζουν...

ναι αλλα εδω να δουμε και κατι αλλο!ποιος θα εχει μεγαλυετρη χασουρα σε 7 χρονια απ το αρχικο ποσο αγορας του αυτοκινητου????αυτος που εδωσε 230 η αυτος με τα 130?

Thomelef
26-01-11, 19:44
Ε μην τα ισοπεδωνουμε ολα.
Το αμαξι και εμφανιση εχει, και δυναμη, και τεχνολογια απιαστη.
Βγαζουμε χολη γιατι ειναι Ιαπωνεζικο;
Και το RX 7 οταν βγηκε πριν απο 20 χρονια περιπου, αμα ειχε το αλογακι για σημα, θα λεγαμε ολοι για το ποσο μπροστα ειναι η Φεραρι.

για κάτι κουλάδια σα και σένα που την είδες και ρεκορντμαν μια χαρά είναι...
άσε εμάς τους υπόλοιπους πραγμστικούς οδηγούς να το βρίζουμε...:thefinger:

turbodog
26-01-11, 19:58
Χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω μιας και ούτε καν σε ξέρω, πίστεψέ με η τιμή αγοράς σ αυτή την κατηγορία αυτοκινήτων ΟΥΔΕΜΙΑ σχέση έχει!!
Εκτος εαν υπάρχει κάποιος που έχει όλα και όλα 100Κ για το GTR και λέει ότι το 997 turbo δεν είναι καλό αμάξι , μιας και ΔΕΝ έχει άλλα 130Κ για το Porsche....

Y.Γ: 2 GTR υπάρχουν στη γειτονιά μου ΚΑΙ οι 2 έχουν έναν σταύλο από αυτοκίνητα-supercars....

Και βεβαια εχει σχεση! Ουτε και εγω σε ξερω, αλλα πιστεψε με οτι 230Κ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ και για μενα αλλα και σχεδον για ολους εδω περα. Οποτε +130 Κ (για αγορα αυτοκινητου) που συζηταμε ειναι παρα πολλα λεφτα για το 99.9% των μελων αυτου του φορουμ. Τωρα αν δεν παιζει ρολο για καποιους σειχηδες απο το Καταρ, δεν ειναι ο γενικος κανονας. Το 997 ειναι πολυ καλο αμαξι-μπορει και καλυτερο απο το GTR αλλα (για τα δικα μου οικονομικα μεγεθη) ειναι πολυ ακριβο και υπερτιμημενο. Οποτε συνοψιζοντας το GTR ειναι κατα την προσωπικη μου γνωμη καλυτερη αγορα.

Υ.Γ. Εισαι απο τους τυχερους και προφανως ζεις σε μια γειτονια με πολλους οικονομικα ευκαταστατους (και καλα κανεις, ο καθενας αν μπορουσε θα εκανε το ιδιο). Τα πραγματα ομως δεν ειναι ακριβως ετσι στις γειτονιες που ζουν οι περισσοτεροι

stef
26-01-11, 20:05
Δηλαδή θες να μου πεις ότι το GTR το παρκάρουν στον δρόμο σε άλλες γειτονίες...?
Ή μήπως θες να μου πεις ότι το GTR είναι για την φτωχολογία με 22λτ/100 χλμ...?

gyiama
26-01-11, 20:24
ρε στεφ εννοει οτι ειναι πιο προσιτο σουπερ καρ απο τα αλλα με πολλες δυνατοτητες που αλλα αυτοκινητα κανουν τα 2πλα λεφτα για να εχουν αυτες τις επιδοσεις και κατα την γνωμη μου αν εχεις να διαθεσεις 100000 για αυτοκινητο μαλλον το τελευταιο που σε ενδιαφερει ειναι το ποσο καιει!!!λες δλδ καποιοι που εχουν τα viper 8000 κυβικα να τους νοιαζει ποσο καινε????

Monsta
26-01-11, 20:28
Για να διαθέσει πλέον κάποιος στη ψωροκώσταινα ακόμα και 100Κ για αυτοκίνητο πρέπει:

α) ή να είναι ηλίθιος
β) ή πραγματικά να ΜΗ ξέρει τι έχει

Εκατόν κάτι χιλιάρικα είναι ΠΟΟΟΛΛΑ λεφτά για ρόδες.

stef
26-01-11, 20:30
ρε στεφ εννοει οτι ειναι πιο προσιτο σουπερ καρ απο τα αλλα με πολλες δυνατοτητες που αλλα αυτοκινητα κανουν τα 2πλα λεφτα για να εχουν αυτες τις επιδοσεις και κατα την γνωμη μου αν εχεις να διαθεσεις 100000 για αυτοκινητο μαλλον το τελευταιο που σε ενδιαφερει ειναι το ποσο καιει!!!λες δλδ καποιοι που εχουν τα viper 8000 κυβικα να τους νοιαζει ποσο καινε????


Πιο προσιτό super car στην Ελλάδα δεν υπάρχει αυτή η έκφραση!!!!
Κ επαναλαμβάνω αυτό που είπε κ ο Monsta....
100K είναι ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ!!
Και αυτός που έχει 100Κ για ρόδα σήμερα έχει κ 230Κ για ρόδα...

Karizma Z4
26-01-11, 20:33
Και αυτός που έχει 100Κ για ρόδα σήμερα έχει κ 230Κ για ρόδα...

Στεφανε δεν ειναι το ιδιο...με 130κ περνεις αλλο ενα :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

turbodog
26-01-11, 20:44
Δηλαδή θες να μου πεις ότι το GTR το παρκάρουν στον δρόμο σε άλλες γειτονίες...?
Ή μήπως θες να μου πεις ότι το GTR είναι για την φτωχολογία με 22λτ/100 χλμ...?

Μαλλον δεν καταλαβες τι ειπα. Ειπα οτι εμενα δεν μου περισσευουν +130Κ για να παρω σχεδον το ιδιο πραγμα επειδη εχει το ονομα Porsche. Εσενα απο την αλλη μπορει και να σου φαινεται αδιαφορο, εμενα οχι. Και αφου ρωτας εμενα προσωπικα τα 22λτ/100 δεν ειναι προβλημα. Ουτε και το προβλημα ειναι ενα κλειστο παρκινγκ. Οποιος κοιταει να αγορασει GTR η κατι αλλο σε αυτην την κατηγορια τιμης και βεβαια δεν ειναι φτωχος. Αλλα δεν σημαινει οτι ειναι και Μλκς να δωσει αλλα τοσα και ακομα ποιο πολλα για να παρει (σε αγορα αυτοκινητου) κατι που μπορει να το κανει με λιγοτερα. Εγω ετσι το βλεπω. Εσυ μπορεις να το βλεπεις αλλιως. Δικαιωμα σου και προβλημα σου. Εγω προτιμω τα +130Κ (μιας και δεν μου περισευουν ουτως η αλλως) να τα ξοδεψω αλλου.

Thomelef
26-01-11, 20:49
Πιο προσιτό super car στην Ελλάδα δεν υπάρχει αυτή η έκφραση!!!!
Κ επαναλαμβάνω αυτό που είπε κ ο Monsta....
100K είναι ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ!!
Και αυτός που έχει 100Κ για ρόδα σήμερα έχει κ 230Κ για ρόδα...

ρε φίλε είναι δυνατόν να πιστεύεις πως στέκει αυτό που λές???
κάποιος που έχει 100κ για αμάξι, άντε να μπορεί να δώσει και 120 - 130...
αν ίσχυε αυτό, τότε δεν θα κυκλοφορούσαν Μ3 92άρια απο το 2007 που
τα πράγματα ήταν και πολύ καλύτερα...
όσο για το R35, ναι είναι πολύ ελκυστική η τιμή του...και είναι value for money
η αγορά του...δυστηχώς δεν είναι όμως το ίδιο και η συντήρηση του...και δεν
μιλάω για το καύσιμο. στο κάτω κάτω τέτοια αμάξια, τα αξίζουν αυτά που καίνε,
έναντι κάποιων άλλων τενεκέδων που καίνε και περισόττερα, χωρίς να προσφέρουν
απολύτως τπτ...

turbodog
26-01-11, 20:50
Και αυτός που έχει 100Κ για ρόδα σήμερα έχει κ 230Κ για ρόδα...

Μαλλον βλεπουμε την πραγματικοτητα λιγο διαφορετικα. Αυτος που εχει 100Κ να διαθεσει για αυτοκινητο εχει ακριβως 100Κ (και μερικες φορες και λιγοτερα απο αυτα). Αυτο που λες δεν ισχυει ουτε και σε αρκετα πιο ευρωστες οικονομιες απο αυτην της Ελλαδας.

Monsta
26-01-11, 20:54
Θωμά, το '07 τσίτωνες (όχι εσύ) λίγο το budget σου και τσουκ έφτανες τα 100 κάτι του Μ3. Άμα λάχει το παιρνες και με leasing στην εταιρεία. Σήμερα ποιος θα το κάνει? Γι αυτό λέμε ότι τη ΣΗΜΕΡΟΝ ημέρα ακόμα και τα 100 είναι αστρονομικό # για ρόδα.

turbodog
26-01-11, 20:55
όσο για το R35, ναι είναι πολύ ελκυστική η τιμή του...και είναι value for money
η αγορά του...δυστηχώς δεν είναι όμως το ίδιο και η συντήρηση του...

Αγορινα, σε αυτην την κατηγορια κανενος αυτοκινητου η συντηρηση δεν ειναι φθηνη. Αμα δεις τιμοκαταλογο Ferrari θα σου πεσουν τα σαγονια. Μην νομιζεις βεβαια οτι και η Porsche παει πισω...

Thomelef
26-01-11, 20:59
Αγορινα, σε αυτην την κατηγορια κανενος αυτοκινητου η συντηρηση δεν ειναι φθηνη. Αμα δεις τιμοκαταλογο Ferrari θα σου πεσουν τα σαγονια. Μην νομιζεις βεβαια οτι και η Porsche παει πισω...

άρα???ακόμα και με 100κ αγορά, δεν είναι για μας αυτό το αμάξι δημήτρη μου...
τουλάχιστο για μένα thumb

turbodog
26-01-11, 21:06
άρα???ακόμα και με 100κ αγορά, δεν είναι για μας αυτό το αμάξι δημήτρη μου...
τουλάχιστο για μένα thumb

...ναι αγορινα συμφωνω. Σε δυο τρια χρονακια ομως που θα εχει φθηνυνει σαν μετ/νο, εκτος απο τον Νικο τον οχταμπεκο και τον Σταυρακα τον μπιελοπιστονο, μπορει να τα καταφερω και εγω να ειμαι ενας απο τους ιδιοκτητες.

turbodog
26-01-11, 21:07
@Stef

Τι αμαξι εχεις?

stef
26-01-11, 21:09
Porsche και ξερό ψωμί!!!!!
Και επειδή δεν μιλάω για τον εαυτό μου μιας και ούτε 100 αλλά και ούτε 200 διαθέτω για αμάξι, θα σου πώ το εξής: δεν είναι θέμα το πόσο γρήγορο αμάξι έχεις, όσο το πόσο γρήγορα μπορεί να το πάει ο κάθε κατοχός σου...
Α και αυτός που έχει 100Κ σήμερα στην Ελλάδα για αμάξι έχει και όχι 200Κ αλλά και 500Κ για αμάξι....
Σκέψου το αυτό που σου λέω και θα καταλάβεις ότι έχω δίκιο...

stef
26-01-11, 21:10
@Stef

Τι αμαξι εχεις?

Νομίζω βλέπεις...

turbodog
26-01-11, 21:17
Νομίζω βλέπεις...

Την καροτσα την βλεπω...αυτο ομως δεν μου λεει και ποιο ακριβως μοντ. εχεις

stef
26-01-11, 21:18
Θες να τα πούμε με PM να μην χαλάμε το topic?

turbodog
26-01-11, 21:21
Θες να τα πούμε με PM να μην χαλάμε το topic?

Ναι συμφωνω, βγαινουμε off topic. Οπως θελεις no prob.

alexm
26-01-11, 21:24
Για να διαθέσει πλέον κάποιος στη ψωροκώσταινα ακόμα και 100Κ για αυτοκίνητο πρέπει:

α) ή να είναι ηλίθιος
β) ή πραγματικά να ΜΗ ξέρει τι έχει

Εκατόν κάτι χιλιάρικα είναι ΠΟΟΟΛΛΑ λεφτά για ρόδες.

Εκατο και κατι χιλιαρικα ειναι πολλα λεφτα για ροδες; :think:
Δηλαδη κατ εσενα Κωστα, εαν καποιος δεν ανηκει στην Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (πραγματικά να ΜΗ ξέρει τι έχει) και με τα κοπια του (δουλειαααααα) αγορασει ενα αυτοκινητο με 100000+ ευρω, ειναι ΗΛΙΘΙΟΣ!!!!!!!



Υ.Γ: ΤΟ 2002,3,4,5,6,7,8 η Ελλαδα δεν ηταν ψωροκωσταινα,το 09,10 εγινε;

ClatanosZ4
26-01-11, 21:31
Θα το πω απλα..
Αυτη τη στιγμη στην οικογενεια μου υπαρχουν 100Κ για τροχο ( ισως! θα δουμε! :original: )και μαλιστα για το
συγκεκριμενο (αφου το 370Ζ ειναι υποκαταστατο του GTR), μπορω να
ομολογησω πως δεν υπαρχουν ουτε 200Κ ουτε 300Κ για αυτοκινητο.
Μιλαμε για τρελες διαφορες στα ποσα εδω.
Τι να πω ισως ειμαστε εξαιρεση. :whistle:

Δλδ δε γινεται ενας ανθρωπος να βγαζει ενα ποσο στη ζωη του ωστε να του αναλογει 100Κ αυτοκινητο και οχι 200?

Τεσπα περι του GTR οτι και να πει κανεις μαλλον ειναι λιγο...
Κατ' εμε, χαρμα οφθαλμων, τεχνολογικο διαμαντι, αρκετα all-around για
supercar, και ποθος! :rally:

z3 2.2
26-01-11, 21:34
Βρε παιδες ας μη χαλαμε τις καρδιες μας!
Υπαρχει κοσμος που βγαζει ενα χιλιαρικο το μηνα με γυναικα και παιδι και παει και αγοραζει αμαξι των 30Κ....
Αυτο δεν ειναι ουτε το μετρο !
Υπαρχει επισης ανθρωπος με περιουσια που σε ζαλιζει και κυκλοφορει με οπελ αστρα του 2000 και οχι γιατι ειναι τσιγκουνης αλλα γιατι ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ!

Ας κανει λοιπον ο καθενας το "κουμαντο" του και ας βλεπει τα ποσα με τον δικο του τροπο.

Οι δυο περιπτωσεις που ανεφερα ειναι πραγματικες και ανοικουν στον κυκλο μου

alexm
26-01-11, 21:40
Θα το πω απλα..
Αυτη τη στιγμη στην οικογενεια μου υπαρχουν 100Κ για τροχο ( ισως! θα δουμε! :original: )και μαλιστα για το
συγκεκριμενο (αφου το 370Ζ ειναι υποκαταστατο του GTR), μπορω να
ομολογησω πως δεν υπαρχουν ουτε 200Κ ουτε 300Κ για αυτοκινητο.
Μιλαμε για τρελες διαφορες στα ποσα εδω.
Τι να πω ισως ειμαστε εξαιρεση. :whistle:

Δλδ δε γινεται ενας ανθρωπος να βγαζει ενα ποσο στη ζωη του ωστε να του αναλογει 100Κ αυτοκινητο και οχι 200?

Τεσπα περι του GTR οτι και να πει κανεις μαλλον ειναι λιγο...
Κατ' εμε, χαρμα οφθαλμων, τεχνολογικο διαμαντι, αρκετα all-around για
supercar, και ποθος! :rally:

Εκτος απο την λεξη ποθος! θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου :thumbsup:

chief
26-01-11, 21:41
Δεν ειναι ετσι τα πραγματα.
Με αυτο το σκεπτικο αυτος που εχει 50-55Κ εχει και για 70-75Κ??

alexm
26-01-11, 21:52
Βρε παιδες ας μη χαλαμε τις καρδιες μας!
Υπαρχει κοσμος που βγαζει ενα χιλιαρικο το μηνα με γυναικα και παιδι και παει και αγοραζει αμαξι των 30Κ....
Αυτο δεν ειναι ουτε το μετρο !
Υπαρχει επισης ανθρωπος με περιουσια που σε ζαλιζει και κυκλοφορει με οπελ αστρα του 2000 και οχι γιατι ειναι τσιγκουνης αλλα γιατι ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ!

Ας κανει λοιπον ο καθενας το "κουμαντο" του και ας βλεπει τα ποσα με τον δικο του τροπο.

Οι δυο περιπτωσεις που ανεφερα ειναι πραγματικες και ανοικουν στον κυκλο μου

Δεν χαλαμε τις καρδιες μας, συζητηση κανουμε, ο καθενας εκφερει την αποψη του,ομορφα και πολιτισμενα οπως αλλωστε αρμοζει σε ενα φορουμ επιπεδου bmw fans.gr

Monsta
26-01-11, 21:53
Εκατο και κατι χιλιαρικα ειναι πολλα λεφτα για ροδες; :think:
Δηλαδη κατ εσενα Κωστα, εαν καποιος δεν ανηκει στην Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (πραγματικά να ΜΗ ξέρει τι έχει) και με τα κοπια του (δουλειαααααα) αγορασει ενα αυτοκινητο με 100000+ ευρω, ειναι ΗΛΙΘΙΟΣ!!!!!!!



Υ.Γ: ΤΟ 2002,3,4,5,6,7,8 η Ελλαδα δεν ηταν ψωροκωσταινα,το 09,10 εγινε;



Αλέξη, επειδή ξέρεις ότι ο γραπτός λόγος παρεξηγιέται εύκολα, ας μη το τραβήξουμε. Μεταφορικά το είπα αυτό εννοείται, χωρίς να θέλω να θίξω κάποιον. Έχουμε μιλήσει και 5-10 φορές στο τηλέφωνο.....πιστεύω καταλαβαίνεις.

Για να δώσω εγώ πχ. 100Κ σε αμάξι, με τη σημερινή αβεβαιότητα που υπάρχει για το αύριο, θα έπρεπε να είχα minimum 1.000.000 στη τράπεζα και με δικό μου σπίτι πλερωμένο. thumb

alexm
26-01-11, 22:24
Αλέξη, επειδή ξέρεις ότι ο γραπτός λόγος παρεξηγιέται εύκολα, ας μη το τραβήξουμε. Μεταφορικά το είπα αυτό εννοείται, χωρίς να θέλω να θίξω κάποιον. Έχουμε μιλήσει και 5-10 φορές στο τηλέφωνο.....πιστεύω καταλαβαίνεις.

Για να δώσω εγώ πχ. 100Κ σε αμάξι, με τη σημερινή αβεβαιότητα που υπάρχει για το αύριο, θα έπρεπε να είχα minimum 1.000.000 στη τράπεζα και με δικό μου σπίτι πλερωμένο. thumb

Κωστα γιατι να παρεξηγηθουμε ρε φιλε; :tt1:,απλως εγω πιστευω οτι και με την σημερινη αβεβαιοτητα εαν καποιος δεν εχει οικονομικες εκκρεμοτητες (οφειλες) και μπορει να αγορασει αυτοκινητο με 100000 ευρω δεν χρειαζεται να εχει 1.000.000 ευρω στην τραπεζα.

Υ.Γ:παντως εγω εαν θελω να σε ρωτησω κατι, θα συνεχισω να σε παιρνω τηλεφωνο !!!!! :th_Laie_67-1::hystericalbs1:

stef
26-01-11, 22:36
εγω πιστευω οτι και με την σημερινη αβεβαιοτητα εαν καποιος δεν εχει οικονομικες εκκρεμοτητες (οφειλες) και μπορει να αγορασει αυτοκινητο με 100000 ευρω δεν χρειαζεται να εχει 1.000.000 ευρω στην τραπεζα.

:viannen_01: to the jungle!!!!
Ναι δηλαδή να έχει 100Κ και να τα δώσει όλα για 4 ρόδες???

alexm
26-01-11, 22:57
:viannen_01: to the jungle!!!!
Ναι δηλαδή να έχει 100Κ και να τα δώσει όλα για 4 ρόδες???

to the jungle!!!!σε εμενα απευθυνεσαι;
Αυτος που εχει να δωσει 100κ για αυτοκινητο ξερει πολυ καλα τι κανει!!!!

m-power_01
27-01-11, 02:05
Νομιζω οτι είναι αυτονοητο ,το οτι ο καθενας κανει κουμαντο στο πορτοφολι του.
Το τι ποσοστο των καταθεσεων του θα εδινε ο καθενας για να αποκτησει ενα αυτοκινητο ειναι επισης υποκειμενικο...
Ακομα και τα νουμερα δεν λενε την αληθεια 100%
Εχει μεγαλη διαφορα το εχω 200.000 στην τραπεζα (επειδη πουλησα ενα οικοπεδο) και εχω 200.000 επειδη τα υπολοιπα τα εχω επενδυσει στο μαγαζι, στην επιχειρηση , οπουδηποτε...
Σημασια εχει το ποσο γρηγορα μαζευτηκε αυτο το ποσο , και ποσο γρηγορα μπορει να αναπληρωθει...
Θα παρακαλουσα να αποφυγουμε ακραιους χαρακτηρισμους, ας συζητησουμε με τι συμφωνουμε και με τι διαφωνουμε και ας περιοριστουμε εκει.

deepBLUE
27-01-11, 06:39
Αλέξη, επειδή ξέρεις ότι ο γραπτός λόγος παρεξηγιέται εύκολα, ας μη το τραβήξουμε. Μεταφορικά το είπα αυτό εννοείται, χωρίς να θέλω να θίξω κάποιον. Έχουμε μιλήσει και 5-10 φορές στο τηλέφωνο.....πιστεύω καταλαβαίνεις.

Για να δώσω εγώ πχ. 100Κ σε αμάξι, με τη σημερινή αβεβαιότητα που υπάρχει για το αύριο, θα έπρεπε να είχα minimum 1.000.000 στη τράπεζα και με δικό μου σπίτι πλερωμένο. thumb

Απλα τωρα Κωστα το θετεις σε ποιο σωστες βασεις οπως το λες γιατι ο ορος μκλς ηταν αδοκιμος στην προκειμενη περιπτωση.:thumbsup:
Οπως και να χει περι ορεξεως κολοκυθοπιτα που λενε οι παλιοι,την τσεπη του την οριζει ο καθενας οπως αυτος νομιζει και αγοραζει αυτο που του αρεσει η ονειρευεται.
Ετσι και αλλιως ειναι τελειως υποκειμενικο το τι αρεσει και διαλεγει ο καθενας.

chief
27-01-11, 07:44
Ρε παιδια, απο εδω το φεραμε, απο εδω το πηραμε αντι να μιλησουμε για τις δυνατοτητες του αυτοκινητου, στην τιμή καταληξαμε...

Καποιοι πιστευουν οτι η διαφορα των 130Κ που εχει με την 997 ΤΤ δεν ειναι τιποτα με το σκεπτικό πάντα οτι αυτός που εχει 100Κ για το GT-R πιθανόν να εχει και 230K για την αγορα 997 ΤΤ και πέρα απ την τεραστια διαφορα τιμης, το συγκρινουν με αυτην.
Δηλαδη εστω και αν για καποιους αυτο το σκεπτικό ειναι σωστό, αυτοί που πιστευουν και υποστηριζουν αυτη την σκεψη εμμεσα λενε οτι το αμαξι αυτο εχει τις δυνατοτητες της 997 ΤΤ . Και ετσι ειναι τα πραγματα, γιατι εκτος οτι ολος ο ειδικός τυπος ασχολήθηκε με αυτη την συγκριση, ασχοληθηκε και με την συγκριση μεταξυ του GT-R και αλλων "σουπερκαρς" και αρκετες φορές το βρηκε ανωτερο απο πολλα αυτοκινητα διπλασιας αξιας.

Ειναι γεγονός οτι εκτος απο αμαξι με τεραστιες δυνατοτητες, δεν μπορει να το πλησιασει κανενα αμαξι στην κατηγορια "γρηγορου" οσον αφορα την τιμη του.

Για κάποιους, οπως εχουν γραψει, ειναι το μελλοντικό αμαξι του κοντρακια, αφου η τιμη του σαν μεταχειρισμενο και η βαση του σαν αυτοκινητο ειναι σούπερ για τουνινγκ.
Αμα πεσει και η τιμη, θα ειναι μια χαρά για τον μαστρο-Μπουμ.
Ομως πληροφορίακά να αναφερω οτι εκτος απο τα Porsche που αγορασε και ο καθε φλωρος (και δεν ξερει και τι αγορασε), υπαρχουν και καμια 10αρια Porsche καθαρα κοντράμαξα στην Ελλαδα.
GT-R προς το παρόν δεν υπάρχει...

Αλλα μιας και ξεφυγαμε απο το θεμα΄
Υπαρχει κανεις που να αμφιβάλει για τις δυνατοτητες του Νισάν?
Υπαρχει κανεις που να μην λέει οτι ειναι το καλυτερο value for money αυτοκινητο γι αυτα που κανει?

Πριν απο λιγο καιρό ολοι οι ανταγωνιστες μιλουσαν για το προβληματικό lounge control του Νισαν. Το βιντεο δειχνει οτι μια χαρα και σουζα ξεκιναει.
Καπιοι ισως να ξεχασαν οτι τα Ε46 Μ3 εκαναν μπαμ στα καλα καθουμενα.
Τα Gallardo με το παραμικρο φευγουν ροδες και λαμπαδιαζουν (εχει φιλος και του ετυχε δυο φορες).
Τα 996 ΤΤ καίνε πιο πολύ λαδι και απο RX-8...
Τα Range Rover δεν φευγουν απ τα συνεργεια..

Με λιγα λογια ολα τα αυτοκινητα εχουν τα υπερ και τα κατά τους.
Το ιδιο συμβαίνει και με το GT-R.




υγ. Η Μ3 Ε92 ποσο κανει καινουργια και με τα εξτρα???

gnx
27-01-11, 08:07
Παιδια ολη αυτη κουβεντα ειναι αδόκιμη. Είναι άλλο να μιλάμε για preferences/προτιμήσεις γιατι το αυτες ειναι αμεσα συγκρίσιμες.

Το αν και κατα πόσον όμως θέλει/μπορει να αγοράσει κάποιος εχει να κάνει με τη θεωρία της συνολικης χρησιμότητας. Στα αγγλικα, τη βρηκα ευκολα.

https://en.wikipedia.org/wiki/Utility_theory

Monsta
27-01-11, 08:12
Αυτό μ άρεσε.


Cambridge economist Joan Robinson famously criticized utility for being a circular concept: "Utility is the quality in commodities that makes individuals want to buy them, and the fact that individuals want to buy commodities shows that they have utility" (Robinson 1962: 48)[4]

Monsta
27-01-11, 09:04
Back on topic....σχεδόν.

Here's some hard GTR spanking στο 3:15. Στη τελευταία κόντρα το Ρ-car έκλεψε στην εκκίνηση.


https://www.youtube.com/watch?v=3KzCn9ar7TI

Karizma Z4
27-01-11, 10:04
Chief για την ιστορια υπαρχουν GTR βελτιωμενα στην Ελλαδα,απλα για εναν ανεξηγητο λογο δεν βγαινουν να κανουν πατηματα :shok: :shok: :shok: :shok:
Ισως να μην ειναι πολυ κοντρακιδες οι ιδιοκτητες και να το κανουν μονο για την ευχαριστηση τους...

Ετοιμαζεται παντως ενα δυνατο GTR απο γνωστο βελτιωτη NISSAN εδω στην Ελλαδα και παει για παρα πολλαααα αλογα.Οπως λεει και καποιος γνωστος μου :"Να ναι 800-900,αντε να ναι 1000...παραπανω απο 1050 ομως οχι".Λες και τα αλογα ειναι στραγαλια :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Απο τα λιγα πατηματα που εχω δει με GTR και Porsche 1ου σταδιου παντως,το GTR δεν φαινοταν να μπορει να ακολουθησει ανετα...Δεν ξερω σε μεγαλυτερες ιπποδυναμεις τι θα γινεται...

Το Μ3 Chief εχει τιμη εκκινησης 115.000 ευρω.Ε με 2-3 πραγματακια πανω απο αξεσουαρ παιζεις γυρω στα 125-130.000 ευρω.Απλησιαστο πλεον και το Μ3 για τους κοινους θνητους...

Karizma Z4
27-01-11, 10:15
Back on topic....σχεδόν.

Here's some hard GTR spanking στο 3:15. Στη τελευταία κόντρα το Ρ-car έκλεψε στην εκκίνηση.

https://www.youtube.com/watch?v=3KzCn9ar7TI

Και το GTR απο SWITZER ειναι...P800 με water-methanol injection :thumbsup: :thumbsup:

Καταραμενοι νεοπλουτοι Ρωσσοι σας ζηλευω :hystericalbs1: :hystericalbs1:

chief
27-01-11, 10:17
Αργα η γρηγορα θα εβγαιναν και βελτειωμενα GT-R και στην Ελλαδα.
Εδω υπάρχουν Φεραρι που ειναι κοντραμαξα. Νισαν δεν θα εχει?
Και σε βελτειωμενα δεν υπαρχουν μαρκες στο πιο θα ειναι μπροστα και πιο πισω. Υπάρχει μονο επιπεδο βελτειωσης και τιποτα αλλο.
Ομως δεν ειναι τωρα αυτο το θεμα, δηλαδη πιο θα ειναι μπροστα και πιο θα ειναι πισω. Αυτα τα πραγματα δεν ειναι δεδομενα ειδικα οταν μιλάμε για τουρπο και βελτειωμενα αμαξια.

Το θεμα ειναι οτι το αμαξι ειναι Αξιο και τα λεφτα του τα βγαζει.
Η Νισάν εχει καταφερει να ταραξει τα νερα και εχει κανει πολλους ευρωπαίους να ανησηχουν.

manos///3
27-01-11, 10:27
M' αρεσει το gtr αλλα αν δεν οδηγησω δε μπορω να πω κατι περισσοτερο.

Απο τις λιγοστες εμπειριες μου εχω καταληξει στο συμπερασμα πως τα αρκετα κιλα ειναι μειονεκτημα στην αισθηση, στο feedback και στην οριακη οδηγηση.

Βεβαια αυτα ειναι υποκειμενικα κριτηρια....

Monsta
27-01-11, 10:29
Κ

Καταραμενοι νεοπλουτοι Ρωσσοι σας ζηλευω :hystericalbs1: :hystericalbs1:

χαχα οργανώνουν τρελά event για κόντρες οι άτιμοι...

dblade
27-01-11, 10:39
Καλα οταν του ψεκαζε το ψυκτικο στους αεραγωγους του αβγαλε το χρωμα απο το προφυλακτιρα νομιζω αλλα να μου πεις τοσα λεφτα εριξε στο αμαξι το χρωμα που ξεφλουδιστηκε θα τον νοιαξει

( συμφωνω καταραμενοι ρωσοι νεοπλουτοι!!!:ranting2: :ranting2: :ranting2:)

stef
27-01-11, 10:54
Και το GTR απο SWITZER ειναι...P800 με water-methanol injection :thumbsup: :thumbsup:

Καταραμενοι νεοπλουτοι Ρωσσοι σας ζηλευω :hystericalbs1: :hystericalbs1:


Δημήτρη μην πάμε μακρυά....
Ας θυμήσουμε λίγο γνωστή κόντρα μεταξύ Μ3 Ε92 supercharger water-methanol & GTR με φίλτρο-πρόγραμμα-εξάτμιση εισαγωγή και κάποια ακόμη περιφερειακά και τα 2 κάπου κοντά στα 650 άλογα.
Το GTR όσες εκκινήσεις και να έκανε συνεχώς τον πίσω προφυλακτήρα του Μ3 έβλεπε...

chief
27-01-11, 11:06
Μηπως πατουσαν απο τριτες?
Γιατι απο σταση δεν νοημιζω να υπηρχε νοημα.

το ενα πρεπει να ειχε 5Κ βελτειωση, το αλλο 25Κ βελτειωση.
Και εγω αμα σκασω 25 χιλιαδες στο 46αρι δεν νομιζω να σταθει GT-R φ.π.ε. διπλα μου.

Ασχετα ειναι αυτα που γραφουμε ομως.
Το θεμα βελτιωση ειναι αλλο πραγμα. Και τα Χοντακια και τα Ραλακια με αυτα τα λεφτα γινονται πυραυλοι.

stef
27-01-11, 11:09
Ρολ 2ες
Δεν νομίζω να συγκρίνεις 4κίνηση με πισωκίνηση από στάση, είναι άνιση κόντρα...
Α και 5Κ έχει μια καλή εξάτμιση για GTR.... φαντάσου...

Karizma Z4
27-01-11, 11:25
Δημήτρη μην πάμε μακρυά....
Ας θυμήσουμε λίγο γνωστή κόντρα μεταξύ Μ3 Ε92 supercharger water-methanol & GTR με φίλτρο-πρόγραμμα-εξάτμιση εισαγωγή και κάποια ακόμη περιφερειακά και τα 2 κάπου κοντά στα 650 άλογα.
Το GTR όσες εκκινήσεις και να έκανε συνεχώς τον πίσω προφυλακτήρα του Μ3 έβλεπε...

Δυστυχως ομως Στεφανε τα πιστονια του Μ3 μετα απο λιγο μπηκαν σε τροχια γυρω απο την Γη...Αλλα και αυτα μεσα στο προγραμμα ειναι...

Το θεμα ειναι πως αυτο το τεχνολογικο διαμαντι ειναι ακομα στους προποδες της βελτιωσης του στην Ελλαδα οπως και ολα τα προτοεμφανιζομενα αυτοκινητα στην αγορα...
Με τον καιρο πιστευω πως θα δουμε αξιομαχα GTR στους ελληνικους δρομους και θα τριβουμε τα ματια μας thumb

turbodog
27-01-11, 11:39
Ρολ 2ες
Δεν νομίζω να συγκρίνεις 4κίνηση με πισωκίνηση από στάση, είναι άνιση κόντρα...
Α και 5Κ έχει μια καλή εξάτμιση για GTR.... φαντάσου...

Δεν υπαρχει ανιση κοντρα. Υπαρχει "του κανω χαρη να τον παω οπως τον βολευει". Σε μια κοντρα ο καθενας πρεπει να χρησιμοποιει ολα τα πλεονεκτηματα που εχει το αυτοκινητο του. Αν το Μ3 δεν μπορει να ξεκινησει, αυτο ειναι προβλημα του. Η πιο αντικειμενικη κοντρα σε αυτην την κατηγορια ειναι σταση-χιλιομετρο. Τα υπολοιπα ειναι απλα δοκιμες σε συγκεκριμενο ευρος χιλιομετρων που βολευει καποιον απο τους δυο.

gnx
27-01-11, 12:17
σταση-χιλιομετρο

Η επαναληψη ειναι η μητηρ της μαθησεως

Karizma Z4
27-01-11, 21:57
Τελικα υπαρχει τερας GTR και στην Ελλαδα και κυκλοφορει...Και οπλοφορει (με 777whp) :original:

Φτιαγμενο απο GTR Racing Tuning του Βλασση Θεοδωρου.Αν δεν κανω λαθος θα παρουσιαστει στο Power Techniques του μηνα Φεβρουαριου ή Μαρτιου.

Παλι θα χασουμε τον υπνο μας και θα ονειρευομαστε να πιασουμε το Τζοκερ :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:

stef
27-01-11, 22:19
Το θεμα ειναι πως αυτο το τεχνολογικο διαμαντι ειναι ακομα στους προποδες της βελτιωσης του στην Ελλαδα οπως και ολα τα προτοεμφανιζομενα αυτοκινητα στην αγορα...
Με τον καιρο πιστευω πως θα δουμε αξιομαχα GTR στους ελληνικους δρομους και θα τριβουμε τα ματια μας thumb

Σίγουρα, αν και για τέτοια αυτοκίνητα εγώ προσωπικά δεν εμπιστεύομαι ελληνικά χέρια!!!

Karizma Z4
27-01-11, 22:32
Στεφανε καποιοι θα γινουν πειραματοζωα οπωσδηποτε...κανενας δεν λαμβανει την Θεια Φωτιση εκ θαυματος και φτιαχνει το τελειο με την πρωτη...

Με το ιδιο σκεπτικο εγω δεν θα επρεπε να φτιαξω custom προγραμμα στον Δημητριαδη,ακριβως επειδη κανενας Ελληνας tuner δεν αγγιζε τα Ν54 μοτερ...

Λιγο τολμη χρειαζεται,υπομονη και τυχη(για να μην σπασει κανενα μοτερ και τρεχουμε) :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Η Ελλαδα ειναι μπροστα στο tuning πλεον...Ανθρωποι με γνωσεις υπαρχουν,
υλικο υπαρχει,ανθρωποι να σπαταλανε χρημα υπαρχουν οποτε πιστευω θα δουμε και αλλα project cars προς τερψην των οφθαλμων μας :original:

Monsta
28-01-11, 08:25
Φουλ παρουσίαση του MY '11 GTR.

Από το 11:40 εξηγεί για το 'δικό τους' launch control.


https://www.youtube.com/watch?v=lG5abSCtk1k

Monsta
11-03-11, 20:29
https://www.youtube.com/watch?v=HTOlCOcuyFQ&feature=player_embedded

aristent
11-03-11, 21:05
https://www.youtube.com/watch?v=HTOlCOcuyFQ&feature=player_embedded

WOW!!!:shok:

αν καταλαβα καλα 0-100χιλ.σε 2,9 δευτ.?:shok:....με τα συστηματα ολα ανοιχτα ,αλλα και με κλειστα παλι ειναι τερας!!!:thumbsup: