PDA

Επιστροφή στο Forum : ΜΕΓΑΛΗ αεροτομή vs μικρή αεροτομή



Monsta
20-01-11, 09:40
Ψηφίστε τη δική σας προτίμηση.


https://i4.photobucket.com/albums/y108/Ronin009/3afd7133.jpg
https://i4.photobucket.com/albums/y108/Ronin009/ScottsdaleTrip2010SV037.jpg
https://i4.photobucket.com/albums/y108/Ronin009/782.jpg
https://i4.photobucket.com/albums/y108/Ronin009/1e5771c4.jpg

Z4 DCT
20-01-11, 09:41
Μικρη!!thumb

PANOS-E60
20-01-11, 09:46
Κάτι ενδιάμεσο δεν υπάρχει ...? Η μιά είναι απλώστρα και η άλλη φρυδάκι ...

z3 2.2
20-01-11, 09:49
Μικρη.
Οι αεροτομες γενικα και ποσο μαλλον οι μεγαλες με ενοχλουν παρα πολυ αισθητικα

Stamatis
20-01-11, 09:52
Οτι κανει καλυτερη δουλεια.

GEORGE316
20-01-11, 10:17
εγω παλι λεω στην πορτοκαλι μου τη lambo να βαλω τη μεγαλη,στη ασημι να βαλω τη μικρη και στη λευκη μυο τη lambo να μη βαλω τιποτα...αυτη την εχω για βολτες οποτε δεν τη σκιζω πολυ.......
περα απο τη πλακα...
με τη μεγαλη αεροτομη η τελικη φτανει τα 336
με τη μικρη τα 342.
νομιζω οτι σε τετοια ταχυτητα ειναι καλο να υπαρχει δυνατη downforce ωστε να υποβοηθουνται και τα φρενα σε περιπτωση κινδυνου,αλλα να υποστηριζεται και η αναρτηση στις στροφες...
μη βλεπετε τα "δικα" μας τα χρεπια με τα 1600 κυβικα που μπαινουμε στις στροφες με 40 και δεν το καταλαβαινουμε..αυτα τα αυτοκινητα ειναι μελετημενα ετσι ωστε να υπαρχουνα αεροτομες!!!
βεβαια εγω δεν προτιμω καμμια ...αν χρειαζοταν ομως να διαλεξω...τη μεγαλη...
ποιος ειπε οτι το μεγεθος δεν παιζει ρολο???

nikos1400
20-01-11, 10:22
ΜΕΓΑΛΗ !
Τι θελετε ?
Να κανετε την Murcielago πιο "διακριτικη" ??
:hystericalbs1:

και οπως λεει και ο Γιωργος απο πανω, το μεγεθος μετραει !

PATSIMINI
20-01-11, 10:30
οι σοβαρες Lambo ανεκαθεν ειχαν μεγαλες αεροτομες!!!!

Gregory_///M
20-01-11, 10:37
Ψηφίζω την μεγάλη, Murcielago και διακριτικη...όντως δεν γίνεται! Αν και το γούστο είναι τελείως υποκειμενικό!

aristent
20-01-11, 11:59
Εαν μιλαμε για Ελλαδα ,την μικρη!!!αυτη ψηφισα....αλλα εαν μιαλμε για εξωτερικο και ειδικα Ιταλια/Γερμανια θα ψηφιζα την μεγαλη γιατι εκει υπαρχει η πιθανοτητα(και οι δρομοι βεβαιως) να "τελικιασω"το εργαλειο!!!!οποτε στη χαμηλη πτηση ...χρειαζεσαι μια "φτερουγα"βοηθειας!!!!:thumbsup:

Jimmakos
20-01-11, 12:45
Ψήφισα την μεγάλη, αν και το κάνει "λιόσια city", θα προτιμούσα κάτι ενδιάμεσο thumb

Konstantinos E60
20-01-11, 13:00
Μικρή ή και καθόλου !!!

scania124
20-01-11, 13:23
την μεσαια!!

δεν υπαρχει????

να φτιαξουν!!!!:mpaks:

Χρίστος
20-01-11, 13:27
για πιστα τη μεγαλη και για δρομο τη μικρη!

asteris777
20-01-11, 13:35
απο καθαρα αποψη αισθητικης την μεγαλη γιατι οπως ειπαν οι προλαλησαντες lambo και διακριτικη δεν γινετε.....

sierra
20-01-11, 14:56
απο καθαρα αποψη αισθητικης την μεγαλη γιατι οπως ειπαν οι προλαλησαντες lambo και διακριτικη δεν γινετε.....

Συμφωνώ και εγώ. Η lambo είναι lambo... :thumbsup::thumbsup::thumbsup:

konstantinaM3
20-01-11, 15:51
εγω θα προτινα αυτη που κανει την καλυτερη δουλεια!!!!

Nick bmwlover
20-01-11, 15:57
Την μεγαλη,κ μη τρελαθουμε δεν ειναι και τεραστια,υπαρχουν αλλες ιδιου κ μεγαλυτερου μεγεθους σε αμαξια με πολυ εως κ παρα πολυ λιγοτερα αλογα...
Το οτι μπορει να μοιαζει Λιοσια city η κ δεν ξερω εγω τι αλλο,για τη συγκεκριμενη περιπτωση ειναι λαθος εκφραση για μενα,δεν φταιει η lambo που αυτοι που δεν εχουν τα φραγκα της αλλα ειναι μανιωδως κ βλακωδως και αδικως επομενως κολλημενοι μαζι της,η γενικα γρηγοροι κατα φαντασια,που καγκουρευουν αμαξια για να την πλησιασουν στο ελαχιστο...

mixalis
20-01-11, 17:21
Νομίζω ότι η μικρή είναι καλύτερη εφόσων μετά από κάποια χιλιόμετρα ψηλώνει........thumb ενώ η μεγάλη είναι λίγο κάπως........:thumbsdown:

halkida116mpack
20-01-11, 17:24
εγω την εριξα στην μεγαλη αεροτομη .......αλλα τωρα που το σκεφτομαι θα ελεγα καθολου για να δειχνει σαν 850csi...thumb

bill_m3
20-01-11, 17:40
Μεγάλη και ας λένε ότι θέλουν, το μέγεθος κάνει την διαφορά!!!!!!!!!

mixalis
20-01-11, 18:07
Μεγάλη και ας λένε ότι θέλουν, το μέγεθος κάνει την διαφορά!!!!!!!!!

Σωστά, απλά αυτό ισχύει όταν κάνει τη δουλειά του σωστά το κάθε πράγμα η μεγάλη νομίζω ότι είναι λίγο περιττή σε ένα τέτοιο υπερ-όχημα γιατί δεν νομίζω να χρειάζεται τέτοια αεροτομή για να μένει σταθερό στο δρόμο αντιθέτως όμως τη χρειάζεται για να το δείχνουν σε κάθε πέρασμα του με ότι αυτό και αν σημαίνει......... thumbthumb

Monsta
20-01-11, 18:13
Η Murci ήταν ανέκαθεν από τα πιο εντυπωσιακά αυτοκίνητα από τη μέρα που παρουσιάστηκε χωρίς καμία αεροτομή.

Θυμάμαι μία από τις πρώτες που είχα δει από κοντά με αυτές τις 2 τεράστιες μπούκες να κοιτάνε τον ουρανό....το χέρι μου μπορούσε να χωρέσει εκεί μέσα. Αν αυτός ο κwλος του διαστημόπλοιου δεν είναι εντυπωσιακός από μόνος του, δε ξέρω τι είναι.

Ήταν δε αξιοσημείωτο που αυτή μαζί με τη Modena δεν ήθελαν καμία απολύτως απλώστρα προκειμένου να είναι σταθερές στα 300+.

Nick bmwlover
20-01-11, 18:22
Ποσο μεγαλη ειναι δηλαδη η συγκεκριμενη?Ποσο μεγαλυτερη ειναι δηλαδη απο αυτη π.χ μιας porche σειρας gt(χ) και αλλων τετοιων σουπερκαρς?Κ στην τελικη εαν δεν χρειαζονται τα σουπερκαρς σχετικα μεγαλες αεροτομες,τοτε ποια τις χρειαζονται τα daewoo matiz η τα daihatsu cuore???

GEO316
20-01-11, 18:55
Ποσο μεγαλη ειναι δηλαδη η συγκεκριμενη?Ποσο μεγαλυτερη ειναι δηλαδη απο αυτη π.χ μιας porche σειρας gt(χ) και αλλων τετοιων σουπερκαρς?Κ στην τελικη εαν δεν χρειαζονται τα σουπερκαρς σχετικα μεγαλες αεροτομες,τοτε ποια τις χρειαζονται τα daewoo matiz η τα daihatsu cuore???

To 850 νικο:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:οσο για τη lambo μεγαλη λεω και εγω.Μου αρεσει πιο πολυ ετσι

Monsta
20-01-11, 19:47
Ποσο μεγαλη ειναι δηλαδη η συγκεκριμενη?Ποσο μεγαλυτερη ειναι δηλαδη απο αυτη π.χ μιας porche σειρας gt(χ) και αλλων τετοιων σουπερκαρς?Κ στην τελικη εαν δεν χρειαζονται τα σουπερκαρς σχετικα μεγαλες αεροτομες,τοτε ποια τις χρειαζονται τα daewoo matiz η τα daihatsu cuore???

Είναι σαφές ότι η Λάμπο ακολουθεί το παράδειγμα που χάραξε η Πόρσε στο συγκεκριμένο θέμα. Ίσως με την έρευνα αγοράς που έκανε, να κατέληξε ότι σε μερικούς αρέσει.

Η Πόρσε, αν ήθελε να είναι διακριτική, είχε έτοιμη λύση από τις 996ΤΤ με την αυτόματη, παρέα με τη 2η μικρότερη.

dark knight
26-01-11, 02:01
μικρη θα εβαζα.καθε φορα που βλεπω εβο κραζω.βεβαια εκει ειναι χαλια ολο το design.στην λαμποργκινι δεν θα χαλουσα τις χυτες γραμμες για να εχω τη μεγιστη καθετη δυναμη για μερικα δευτερα που θα πιασω την τελικη σε πιστα Η σε δημοσιο δρομο.εκτος αυτου αν υπηρχε κινδυνος απωλειας ελεγχου σε τετοιες ταχυτητες θα το ειχε φροντισει πρωτη η εταιρεια.