PDA

Επιστροφή στο Forum : Ε30 Μ5 Project



Dr. Yamastura
18-01-11, 23:45
Αν μπορεί να βοηθήσει καποιος για ένα ντριφτ προτζεκτ που σκέφτομαι να κάνω.
Μια φθηνή καρότσα ε30 με μηχανή μ5 ε34 ή ε39
Θέλω γνώμες για μηχανικούς(όχι αρπακολατζήδες) και ποιοι θεωρούνται οι καλύτεροι στο χώρο με παραδείγματα αυτοκινήτων που έχουν μετατρέψει και ποιους θα έπρεπε να αποφύγω.
Αν είναι να προκαλέσω πρόβλημα με τα ονόματα στείλτε παρακαλώ πμ.

liakos
19-01-11, 00:16
Ένα τέτοιο αμάξι είχε ο Σαράφης (έχει τώρα ένα toyota ΑΕ86 και συμμετέχει από όσο θυμάμαι στο πρωτάθλημα) Ε30 με μοτέρ Μ5 από e39. Δεν θυμάμαι όμως που έκανε την μετατροπή.:thumbsdown: Μπορεί κανένας από εδώ μέσα να ξέρει περισσότερα.thumb

Jimmakos
19-01-11, 00:19
εναν κυριούλη εν ονόματι .....Μάκη με μια μαύρη σκύλα με μοτέρ Μ5 ξέρω εγώ που εδρεύει κέντρο....

Dr. Yamastura
19-01-11, 00:33
εναν κυριούλη εν ονόματι .....Μάκη με μια μαύρη σκύλα με μοτέρ Μ5 ξέρω εγώ που εδρεύει κέντρο....

??Τον βουδούρη εννοείς?

spar@
19-01-11, 00:39
για κοιταξε απο πατρα μερια, που εχει εναν μηχανικο πολυ τσακαλι σε μετατροπες..

Jimmakos
19-01-11, 00:41
??Τον βουδούρη εννοείς?

Ναι και τον λαφογιάννη.... Αυτούς ξέρω οτι είχανε μοτέρ Ε39 Μ5 στα Ε30 τους.... βασικά είχα δεί και τα αυτοκίνητα εν κινήσει στον δρόμο μου φάνηκε δυνατή μετατροπή

paganis
15-02-11, 18:14
Ναι και τον λαφογιάννη.... Αυτούς ξέρω οτι είχανε μοτέρ Ε39 Μ5 στα Ε30 τους.... βασικά είχα δεί και τα αυτοκίνητα εν κινήσει στον δρόμο μου φάνηκε δυνατή μετατροπή

οσα εχω δει του λαφογιαννη..μια δουλευουν και τρεις καθονται στο συνεργειο!

dblade
15-02-11, 19:32
O λαφογιαννης είχε κανει μετατροπη σε S70 τωρα ο βουδουρης στο μ το μαυρο ειχε και ε34 και ε39 μοτερ που το κομπρεσαρισε. Τωρα ενα πρασινο ε30 αν θυμαστε ειχε μοτερ ε34 μ5 τουρμπατο του πλουμιστου νομιζω. Οποτε υπαρχουν πλειαδα επιλογων.

stamatis m3 e30
15-02-11, 19:36
o σαραφης το ειχε φτιαξει στον παπαδοπουλο νομιζω.μιλαμε ομως για πολυυυυυυ ακριβη δουλεια!!! βεβαια το αμαξι ηταν αψογο απο τα παντα!

περαν τουτου αν θες σου εχω ετοιμο 30αρι(σχεδον ετοιμο δλδ)σε ΤΡΕΛΗ ΤΙΜΗ απο αυτο που θα σου κοστισει αν πας να το φτιαξεις μονος σου εστω και με τις πιο φθηνες λυσεις που θα μπορουσες!!!

στειλε πμ να τα πουμε!

Thomelef
15-02-11, 19:42
Ένα τέτοιο αμάξι είχε ο Σαράφης (έχει τώρα ένα toyota ΑΕ86 και συμμετέχει από όσο θυμάμαι στο πρωτάθλημα) Ε30 με μοτέρ Μ5 από e39. Δεν θυμάμαι όμως που έκανε την μετατροπή.:thumbsdown: Μπορεί κανένας από εδώ μέσα να ξέρει περισσότερα.thumb


o σαραφης το ειχε φτιαξει στον παπαδοπουλο νομιζω.μιλαμε ομως για πολυυυυυυ ακριβη δουλεια!!! βεβαια το αμαξι ηταν αψογο απο τα παντα!

περαν τουτου αν θες σου εχω ετοιμο 30αρι(σχεδον ετοιμο δλδ)σε ΤΡΕΛΗ ΤΙΜΗ απο αυτο που θα σου κοστισει αν πας να το φτιαξεις μονος σου εστω και με τις πιο φθηνες λυσεις που θα μπορουσες!!!

στειλε πμ να τα πουμε!

έτσι...αν βγήκε ένα τέτοιο καλό αμάξι, είναι του σαράφη...ανέστης και κώστας rules!!!

nik200
20-02-11, 15:55
επειδη τα drifto συνεργεια που φτιαχνουν αυτη την μετατροπη, βλεπε βουδουρης,λαφογιαννης, καποτης, πλουμιστος κ.α... θεωρω οτι κανενα δεν ειναι αξιοπρεπες...εγω στην θεση σου χρηστο θα εβρισκα απο κανενα κανονικο συνεργειο bmw μοτερ ε39 μ5-πλεξουδα-σασμαν-διαφορικο-εγκεφαλο και μονο για στησιμο ισως να εμπιστευομουν τους παραπανω...και παλι με καθε επιφυλαξη...

υγ..χρειαζεσαι και ενα καλο φαναρτζη..για να δεσει σωστα το αμαξωμα-πονταρισμα-roll cage!

m_power_lunatic
13-04-11, 21:02
επειδη τα drifto συνεργεια που φτιαχνουν αυτη την μετατροπη, βλεπε βουδουρης,λαφογιαννης, καποτης, πλουμιστος κ.α... θεωρω οτι κανενα δεν ειναι αξιοπρεπες...εγω στην θεση σου χρηστο θα εβρισκα απο κανενα κανονικο συνεργειο bmw μοτερ ε39 μ5-πλεξουδα-σασμαν-διαφορικο-εγκεφαλο και μονο για στησιμο ισως να εμπιστευομουν τους παραπανω...και παλι με καθε επιφυλαξη...

υγ..χρειαζεσαι και ενα καλο φαναρτζη..για να δεσει σωστα το αμαξωμα-πονταρισμα-roll cage!

Παιδια μην μπερδευουμε τα πραγματα ομως......το ονομα που εχω υπογραμισει παραπανω ειναι το ΠΡΩΤΟ συνεργειο BMW που εβαλε πολυ μεγαλο μοτερ Μ5 Ε34 σε Ε30 πριν δεν θυμαμαι και εγω ποσα χρονια,μιλαμε οτι παιζει οι περισσοτεροι απο εδω μεσα να τελειωναμε το Λυκειο.Αν ρωτησετε καποιον πολυ παλιο ονομα μπεμβεδακια εκεινης της εποχης θα σας στο επιβεβαιωσει.Μην ξεχναμε οτι 3-4 ονοματα που τωρα εχουνε συνεργειο θητευσανε διπλα στον μπαμπα Βουδουρη,να αναγνωριζουμε καποια πραγματα και την ιστορια καποιων ανθρωπων στο χωρο οχι μονο για τις μετατροπες αλλα και σαν ηθος και συμπεριφορα στον πελατη.

M3E30
13-04-11, 21:23
Θα συμφωνησω με τον ανωθεν ομιλωντα που με καλυψε...Οσοι γνωριζουν το χωρο τω συγκεκριμενων αυτοκινητων και δη,των ανθρωπων που αναλαμβανουν να τα συντηρουν και να διορθωνουν,αναβαθμιζουν η οτιδηποτε αλλο χρειαζονται τα αυτοκινητα μας προκειμενου να κυκλοφορουν παντοτε ''ετοιμοπολεμα'' στο δρομο,θα συμφωνησουν οτι η Βουδουρης Service,πατηρ και υιος,υπηρξαν πρωτοποροι σε καθε κινηση που εγινε στη χωρα μας οσον αφορα αναβαθμισεις κινητηρων,αντικατασταση κινητηρων με μεγαλυτερους,τα λεγομενα ''engine swaps'' καθως η τεχνογνωσια που εχουν αναπτυξει ολα αυτα τα χρονια,αρχης γενομενης απο τον πατερα Σταυρο Βουδουρη και εν συνεχεια στο γιο Μακη εχουν δημιουργησει εναν τεραστιο αριθμο απο ολες τις αποψεις,ευχαριστημενων πελατων...Οποτε αν καποιος γνωριζει βαθια αυτα τα αυτοκινητα και ειδικοτερα τα Μ μοτερ της φιρμας,ειναι αυτοι...

TSAF
14-04-11, 11:07
Παιδια μην μπερδευουμε τα πραγματα ομως......το ονομα που εχω υπογραμισει παραπανω ειναι το ΠΡΩΤΟ συνεργειο BMW που εβαλε πολυ μεγαλο μοτερ Μ5 Ε34 σε Ε30 πριν δεν θυμαμαι και εγω ποσα χρονια,μιλαμε οτι παιζει οι περισσοτεροι απο εδω μεσα να τελειωναμε το Λυκειο.Αν ρωτησετε καποιον πολυ παλιο ονομα μπεμβεδακια εκεινης της εποχης θα σας στο επιβεβαιωσει.Μην ξεχναμε οτι 3-4 ονοματα που τωρα εχουνε συνεργειο θητευσανε διπλα στον μπαμπα Βουδουρη,να αναγνωριζουμε καποια πραγματα και την ιστορια καποιων ανθρωπων στο χωρο οχι μονο για τις μετατροπες αλλα και σαν ηθος και συμπεριφορα στον πελατη.

Well said!!!!.

nik200
14-04-11, 12:18
Παιδια μην μπερδευουμε τα πραγματα ομως......το ονομα που εχω υπογραμισει παραπανω ειναι το ΠΡΩΤΟ συνεργειο BMW που εβαλε πολυ μεγαλο μοτερ Μ5 Ε34 σε Ε30 πριν δεν θυμαμαι και εγω ποσα χρονια,μιλαμε οτι παιζει οι περισσοτεροι απο εδω μεσα να τελειωναμε το Λυκειο.Αν ρωτησετε καποιον πολυ παλιο ονομα μπεμβεδακια εκεινης της εποχης θα σας στο επιβεβαιωσει.Μην ξεχναμε οτι 3-4 ονοματα που τωρα εχουνε συνεργειο θητευσανε διπλα στον μπαμπα Βουδουρη,να αναγνωριζουμε καποια πραγματα και την ιστορια καποιων ανθρωπων στο χωρο οχι μονο για τις μετατροπες αλλα και σαν ηθος και συμπεριφορα στον πελατη.

συμφωνοι..μαζι σε ολα..αλλα γιατι το αμαξι του γιου στα drift ποτε δεν απεδιδε σωστα????μονο στην αρχη λιγο απεδωσε σωστα..οχι φυσικα για τα αλογα που ελεγαν....και μετα μια ζωη προβληματα!!!αρα σαν πελατης εγω..θα παω σε αυτον???δεν εχω τιποτα με το βουδουρη και τον καθε βουδουρη..απλως βλεπω την δουλεια που εκανε..και τιποτε αλλο..

αν αυτα τα αμαξια που κατεβαζουν σε αγωνες δεν ειναι σωστα που ειναι και δικα τους και διαφημιση τους και βιτρινα τους...το δικο μου θα κοιταξουν να βγει σωστο???

TSAF
14-04-11, 12:42
ΚατΆ αρχην το κριτηριο για αλλαγη μοτερ σε ΒΜW δεν ειναι το drift. Oλα τα Μ3 με εξακυλινδρο μοτερ του γιου ξυριζανε στα drift εκτος του κοκκινου του τελευταιου που βαλανε το V8 απο Ε39 και κανενα μα κανενα γιδι απο τους προγραμματιστες στην μπανανια μας δεν καταφερε να σεταρει τον εγκεφαλο ουτε τον ΟΕΜ αλλα ουτε και τον αγραφο. Οσον αφορα την πρωτη σωστη μετατροπη που εγινε η οποια καλα ειπε ο Γιαννης εγινε οταν εμεις πηγαιναμε λυκειο εγινε στου τοτε Καντινιερη το Ε30 οπου μετα απο πολλα χρονια κατεληξε στα χερια του καλου μου φιλου (Χρηστος Πλεσιωτης) και το αμαξι εραβε ακομα. Μετα αφου ο Χριστος παντρευτηκε πουλησε το αυτοκινητο στον Μακη και ο Μακης εβγαλε τα μηχανικα μερη και το πουλησε ως απλο Ε30 Μ3 χρωματος κοκκινο το οποιο και παλι φτιαχτηκε με εξακυλινδρο αργοτερα παλι σε σωστο μαστορα των Βορειων Προαστειων. Το μαυρο που λες οτι δεν πηγε καλα ειναι ακομα στον δρομο και θεριζει και οσον αφορα το δευτερο μαυρο το καποτε Πατσουρεα και μετεπειτα Δονατου φορεσε τα πραγματα απο της πρωτης δουλειας (καντινιερη) και πουληθηκε στον αδελφικο μου φιλο Κωστα, ο οποιος και πριν απο λιγες ημερες αγορασε και το δικο μου το Ε30. Το δικο μου, εγω παλι το ειχα φτιαξει ολο απο την αρχη και ποτε μα ποτε δεν ειχα προβλημα και το αυτοκινητο το δουλευα για καθημερινο μου με ταξιδια και αλλα τετοια. Τωρα ο,τι αλλο βλεπεις απο driftamaxa ολα τα μοτερ ειναι πεταμενα πανω στα ραμφη και οχι τοποθετημενα οπως πρεπει. Καλο θα ηταν λοιπον να μην χαρακτηριζουμε ετσι τα πραγματα.

GEORGE316
14-04-11, 12:49
εγω καμμια σχεση με αθηνα.ομως εχω ενα τευχος περιοδικου της βελτιωτικης σκηνης,που εδειχνε μια μετατροπη του βουδουρη,απο "απλο" Μ3 Ε30 με μοτερ απο Μ5.
βεβαια απο οσο καταλαβαινω τετοια αμαξια ειναι ντριφταδικα πισταδικα αγωνιαρικα.
το ελαχιστο που γνωριζα λοιπον το κατεθεσα!!!

stef
14-04-11, 13:05
ΚατΆ αρχην το κριτηριο για αλλαγη μοτερ σε ΒΜW δεν ειναι το drift. Oλα τα Μ3 με εξακυλινδρο μοτερ του γιου ξυριζανε στα drift εκτος του κοκκινου του τελευταιου που βαλανε το V8 απο Ε39 και κανενα μα κανενα γιδι απο τους προγραμματιστες στην μπανανια μας δεν καταφερε να σεταρει τον εγκεφαλο ουτε τον ΟΕΜ αλλα ουτε και τον αγραφο. Οσον αφορα την πρωτη σωστη μετατροπη που εγινε η οποια καλα ειπε ο Γιαννης εγινε οταν εμεις πηγαιναμε λυκειο εγινε στου τοτε Καντινιερη το Ε30 οπου μετα απο πολλα χρονια κατεληξε στα χερια του καλου μου φιλου (Χρηστος Πλεσιωτης) και το αμαξι εραβε ακομα. Μετα αφου ο Χριστος παντρευτηκε πουλησε το αυτοκινητο στον Μακη και ο Μακης εβγαλε τα μηχανικα μερη και το πουλησε ως απλο Ε30 Μ3 χρωματος κοκκινο το οποιο και παλι φτιαχτηκε με εξακυλινδρο αργοτερα παλι σε σωστο μαστορα των Βορειων Προαστειων. Το μαυρο που λες οτι δεν πηγε καλα ειναι ακομα στον δρομο και θεριζει και οσον αφορα το δευτερο μαυρο το καποτε Πατσουρεα και μετεπειτα Δονατου φορεσε τα πραγματα απο της πρωτης δουλειας (καντινιερη) και πουληθηκε στον αδελφικο μου φιλο Κωστα, ο οποιος και πριν απο λιγες ημερες αγορασε και το δικο μου το Ε30. Το δικο μου, εγω παλι το ειχα φτιαξει ολο απο την αρχη και ποτε μα ποτε δεν ειχα προβλημα και το αυτοκινητο το δουλευα για καθημερινο μου με ταξιδια και αλλα τετοια. Τωρα ο,τι αλλο βλεπεις απο driftamaxa ολα τα μοτερ ειναι πεταμενα πανω στα ραμφη και οχι τοποθετημενα οπως πρεπει. Καλο θα ηταν λοιπον να μην χαρακτηριζουμε ετσι τα πραγματα.


Μήπως πρέπει να αναφέρουμε το project του Αμερικάνου...? thumb

M3E30
14-04-11, 13:11
ΚατΆ αρχην το κριτηριο για αλλαγη μοτερ σε ΒΜW δεν ειναι το drift. Oλα τα Μ3 με εξακυλινδρο μοτερ του γιου ξυριζανε στα drift εκτος του κοκκινου του τελευταιου που βαλανε το V8 απο Ε39 και κανενα μα κανενα γιδι απο τους προγραμματιστες στην μπανανια μας δεν καταφερε να σεταρει τον εγκεφαλο ουτε τον ΟΕΜ αλλα ουτε και τον αγραφο. Οσον αφορα την πρωτη σωστη μετατροπη που εγινε η οποια καλα ειπε ο Γιαννης εγινε οταν εμεις πηγαιναμε λυκειο εγινε στου τοτε Καντινιερη το Ε30 οπου μετα απο πολλα χρονια κατεληξε στα χερια του καλου μου φιλου (Χρηστος Πλεσιωτης) και το αμαξι εραβε ακομα. Μετα αφου ο Χριστος παντρευτηκε πουλησε το αυτοκινητο στον Μακη και ο Μακης εβγαλε τα μηχανικα μερη και το πουλησε ως απλο Ε30 Μ3 χρωματος κοκκινο το οποιο και παλι φτιαχτηκε με εξακυλινδρο αργοτερα παλι σε σωστο μαστορα των Βορειων Προαστειων. Το μαυρο που λες οτι δεν πηγε καλα ειναι ακομα στον δρομο και θεριζει και οσον αφορα το δευτερο μαυρο το καποτε Πατσουρεα και μετεπειτα Δονατου φορεσε τα πραγματα απο της πρωτης δουλειας (καντινιερη) και πουληθηκε στον αδελφικο μου φιλο Κωστα, ο οποιος και πριν απο λιγες ημερες αγορασε και το δικο μου το Ε30. Το δικο μου, εγω παλι το ειχα φτιαξει ολο απο την αρχη και ποτε μα ποτε δεν ειχα προβλημα και το αυτοκινητο το δουλευα για καθημερινο μου με ταξιδια και αλλα τετοια. Τωρα ο,τι αλλο βλεπεις απο driftamaxa ολα τα μοτερ ειναι πεταμενα πανω στα ραμφη και οχι τοποθετημενα οπως πρεπει. Καλο θα ηταν λοιπον να μην χαρακτηριζουμε ετσι τα πραγματα.

Θα συμφωνησω με τα λεγομενα του Tsaf,καθως επαληθευονται πληρως και απο εμενα,προκυπτωντας απο τη στενη σχεση που εχω με ολους τους ιδιοκτητες,πρωην και νυν,με τα αυτοκινητα που προανεφερε...Οσον αφορα την εμπειρια και τη γνωση του Μακη Βουδουρη,αρκει απλα να αναφερω οτι ως πρωτοπορος στην αναβαθμιση Μ3 Ε46 στην Ελλαδα σε κομπρεσσορατα(ειναι πασης φυσης γνωστο οτι τα μονα 46αρια κομπρεσσορατα που δουλεψαν στη χωρα μας τα εχει φτιαξει εκεινος),θα σας πω οτι πολυ γνωστος οικος του εξωτερικου απευθυνεται στο Μακη για την ιδια μετατροπη αφου ακομη κι εκεινοι(αν λαβουμε υποψιν την υποτιθεμενη ανωτεροτητα τους σε τεχνογνωσια)δυσκολευονται στο να τα κανουν να δουλεψουν...Απο αυτο το γεγονος και αλλα πολλα,βγαλτε συμπερασματα μονοι σας,για το ποιος ειναι μαστορας με, ας μου επιτραπει η εκφραση, ''cohonas'' στην Ελλαδα και ποιος οχι.Και τελος επειδη καποιοι κακεντρεχεις θα τρεψουν να πουν οτι γλυφουμε τον ταδε και λοιπες ανοησιες, θα πω απλα οτι τα αυτοκινητα μας αξιζουν το καλυτερο γιατι τα εχουμε πληρωσει με αιμα καποιοι για να αφηνουμε την τυχη τους στον καθε τυχαρπαστο,συνεπως η ερευνα για σωστο service και φροντιδα των αυτοκινητων μας,μας εχει οδηγησει σε αυτους που επιβραβευουμε πιο πανω....

nik200
14-04-11, 13:15
ΚατΆ αρχην το κριτηριο για αλλαγη μοτερ σε ΒΜW δεν ειναι το drift. Oλα τα Μ3 με εξακυλινδρο μοτερ του γιου ξυριζανε στα drift εκτος του κοκκινου του τελευταιου που βαλανε το V8 απο Ε39 και κανενα μα κανενα γιδι απο τους προγραμματιστες στην μπανανια μας δεν καταφερε να σεταρει τον εγκεφαλο ουτε τον ΟΕΜ αλλα ουτε και τον αγραφο. Οσον αφορα την πρωτη σωστη μετατροπη που εγινε η οποια καλα ειπε ο Γιαννης εγινε οταν εμεις πηγαιναμε λυκειο εγινε στου τοτε Καντινιερη το Ε30 οπου μετα απο πολλα χρονια κατεληξε στα χερια του καλου μου φιλου (Χρηστος Πλεσιωτης) και το αμαξι εραβε ακομα. Μετα αφου ο Χριστος παντρευτηκε πουλησε το αυτοκινητο στον Μακη και ο Μακης εβγαλε τα μηχανικα μερη και το πουλησε ως απλο Ε30 Μ3 χρωματος κοκκινο το οποιο και παλι φτιαχτηκε με εξακυλινδρο αργοτερα παλι σε σωστο μαστορα των Βορειων Προαστειων. Το μαυρο που λες οτι δεν πηγε καλα ειναι ακομα στον δρομο και θεριζει και οσον αφορα το δευτερο μαυρο το καποτε Πατσουρεα και μετεπειτα Δονατου φορεσε τα πραγματα απο της πρωτης δουλειας (καντινιερη) και πουληθηκε στον αδελφικο μου φιλο Κωστα, ο οποιος και πριν απο λιγες ημερες αγορασε και το δικο μου το Ε30. Το δικο μου, εγω παλι το ειχα φτιαξει ολο απο την αρχη και ποτε μα ποτε δεν ειχα προβλημα και το αυτοκινητο το δουλευα για καθημερινο μου με ταξιδια και αλλα τετοια. Τωρα ο,τι αλλο βλεπεις απο driftamaxa ολα τα μοτερ ειναι πεταμενα πανω στα ραμφη και οχι τοποθετημενα οπως πρεπει. Καλο θα ηταν λοιπον να μην χαρακτηριζουμε ετσι τα πραγματα.

μια και πιασαμε την κουβεντα και εγω ηταν να παρω καποτε το 36αρι του καντινιερη..απο κει και περα ομως και τωρα θα γινω πολυ σκληρος επειδη και εγω ειμαι στο εμποριο καθε μερα..τι παει να πει δεν δουλεψε???κατεβαζεις αμαξι σε αγωνες που να μην δουλευει???ειναι σαν να μου λες εμενα να φτιαξω πολυκατοικια που να μην δουλευει η θερμανση της και να στειλω και σε διαγωνισμο....αυτα ειναι επαγγελματισμος στην χωρα μας????????οι αγωνες ειναι η βιτρινα των συνεργειων...και εκει φαινεται ο επαγγελματιας απο τον μη...

το γεγονος οτι δουλεψαν αλλα 5 αμαξια που μου αναφερεις μπραβο και μαγκια του συνεργειου..εγω ομως που δεν εχω αμεση επαφη με το συνεργειο και οπου ο κραχτης ειναι οι αγωνες τι γνωμη θα βγαλω????????????

nik200
14-04-11, 13:18
βρε παιδια δεν αντιλεγω οτι ο βουδουρης εχει καλο ονομα σαν συνεργειο bmw..αλλα απο την στιγμη που εχει αυτη την καλη φημη γιατι οταν μπαινει σε αγωνα την χαλαει????????????αυτο ειναι το σημειο που αναφερομαι!!!!

M3E30
14-04-11, 13:27
βρε παιδια δεν αντιλεγω οτι ο βουδουρης εχει καλο ονομα σαν συνεργειο bmw..αλλα απο την στιγμη που εχει αυτη την καλη φημη γιατι οταν μπαινει σε αγωνα την χαλαει????????????αυτο ειναι το σημειο που αναφερομαι!!!!

Για να βαζουμε τα πραγματα σε μια σειρα παιδια,καταρχας αγωνας σε πιστα δε σημαινει βολτουλα στο δρομο...Το οτι δε δουλεψε ποτε καποιο απο τα αυτοκινητα αυτα στην πιστα ειναι μυθος..Και πολλοι ερμηνευουν, απο το εφυγε ενα σωληνακι υποπιεσης μεχρι εσπασε το βολαν,σε ''δε δουλεψε''..Μην μπερδευομαστε,τα αυτοκινητα που εμπαινε παντα ο Μακης στους αγωνες, ηταν πολιτικα αυτοκινητα βολτα,οχι αμιγως αγωνιστικα...Με εξαιρεση το κοκκινο που οσο προλαβε να δουλεψει πριν το ''σπασει'' ενας προγραμματιστης ''φοβερος μαστορας!!!'',εραβε στην κυριολεξια,τα αλλα δεν ειχαν τις τροποποιησεις που χρειαζεται ενα αυτοκινητο προκειμενου να ανταπεξελθει σε εναν αγωνα...Ατυχιες συμβαινουν παντα σε ολους,αλλα οσοι παρακολουθουσατε τους τοτε αγωνες drift ειδατε πολυ καλα τι μπορει να κανει ενα Ε30 με Μ5 κινητηρα...Δεν ειναι τυχαιο που επιλεγεται αυτος ο κινητηρας,με μεταδοση απο Ε30 Μ3,καθως αποτελει αλεξισφαιρο συνδυασμο...Δε νομιζω να ακουσατε ποτε οτι εσπασε καποιο απο αυτα,η εβγαλε σοβαρη ζημια...

nik200
14-04-11, 13:38
Για να βαζουμε τα πραγματα σε μια σειρα παιδια,καταρχας αγωνας σε πιστα δε σημαινει βολτουλα στο δρομο...Το οτι δε δουλεψε ποτε καποιο απο τα αυτοκινητα αυτα στην πιστα ειναι μυθος..Και πολλοι ερμηνευουν, απο το εφυγε ενα σωληνακι υποπιεσης μεχρι εσπασε το βολαν,σε ''δε δουλεψε''..Μην μπερδευομαστε,τα αυτοκινητα που εμπαινε παντα ο Μακης στους αγωνες, ηταν πολιτικα αυτοκινητα βολτα,οχι αμιγως αγωνιστικα...Με εξαιρεση το κοκκινο που οσο προλαβε να δουλεψει πριν το ''σπασει'' ενας προγραμματιστης ''φοβερος μαστορας!!!'',εραβε στην κυριολεξια,τα αλλα δεν ειχαν τις τροποποιησεις που χρειαζεται ενα αυτοκινητο προκειμενου να ανταπεξελθει σε εναν αγωνα...Ατυχιες συμβαινουν παντα σε ολους,αλλα οσοι παρακολουθουσατε τους τοτε αγωνες drift ειδατε πολυ καλα τι μπορει να κανει ενα Ε30 με Μ5 κινητηρα...Δεν ειναι τυχαιο που επιλεγεται αυτος ο κινητηρας,με μεταδοση απο Ε30 Μ3,καθως αποτελει αλεξισφαιρο συνδυασμο...Δε νομιζω να ακουσατε ποτε οτι εσπασε καποιο απο αυτα,η εβγαλε σοβαρη ζημια...

φιλε ειμαι στα drift και παρακολουθω απο κοντα εδω και καμποσα χρονια..ξερεις ποια bmw δουλευαν παντα η σχεδον παντα????του καποτη και του σαραφη με τον v8 απο ε39 και εχει κοστισει μια περιουσια το τελευταιο!!!..λαφογιαννης-βουδουρης μια ζωη μαπα (και στα λεω σαν θεατης καθαρα) και του πλουμιστου οσα δεν χαλαγαν απεδιδαν...

αρα να βγαλω πορισμα απο αυτα??????με βλεπεις δεν πεφτω στην λουμπα και το ψαχνω παραπανω και γιαυτο παραπονιεμαι για τον βουδουρη..για το λαφογιαννη αστο..δεν εχει σωτηρια..πριν λιγο καιρο εμαθα οτι επιτελους θα βαλεις σωστες τουρμπινες (φορτηγισιες) αλλα τουλαχιστον καινουργιες...με τα ψεμματα προκοπη δεν γινεται

παντα φιλικα νικολας...

nik200
14-04-11, 13:45
και με βλεπεις ετσι και φωναζω γιατι εμπαινα και εγω (εστω για προπονησεις) με καροτσα του 78..μοτερια που ηταν απειρως σκισμενα με 1εκ. χιλ και που παλι αποδιδανε..και με μια αναρτηση απλα ψιλοσωστη...ηλεκτρολογικα κουκουρουκου και λαστιχα απο τα σκουπιδια και με budget μηδαμινο...και το αμαξι για αυτα που ειχε πεταγε..οπως και πολλων φιλων και γνωστων με αμαξια ρημαδια....και ολοκληρα συνεργεια δεν μπορουν να κανουν ενα αυτοκινητο να δουλεψει σωστα?????????????ρε παιδια κοροιδευομαστε????????????

steliose36
14-04-11, 13:48
δεν μπορω να καταλαβω βασικα γιατι μπερδευεται τους αγωνες με τα αμαξια τα δικα μας!!!ολα τα αγωνιστικα εχουν παθει πολλες ζημιες που ουτε ξερουμε ουτε θα μαθουμε ποτε!!το θεμα ειναι ποιος κανει καλα τη δουλεια του και ποιος σεβεται τα λεφτα που θα του δωσεις εχω δει πολλους καλους τον κορονεο(που εκανα εγω την μετατροπη) τον βουδουρη (που ενα φιλαρακι φτιαχνει εκει το Μ3 Ε46 απο τοτε που το πηρε) και πολλοι αλλοι...ενα αγωνιστικο μπορει να μην δουλεψει λογικο ειναι τα εχουν παντα στο οριο και τα σκιζουν καθε μερα οποτε ζημιες ειναι το μονο σιγουρο οτι θα βγαλουν και γιαυτο θεωρω λαθος να κρινεις καποιων απο τους αγωνες και οχι απο της δουλειες που κανει και με το αν σεβεται η οχι τον πελατη του που του δινει τα λεφτα και οχι σαν μερικους μερικους που και καλα ειναι γνωστες και φτιαχνουν μονο bmw....χωρις παρεξηγηση για κανενα παντα!!

TSAF
14-04-11, 13:52
δεν μπορω να καταλαβω βασικα γιατι μπερδευεται τους αγωνες με τα αμαξια τα δικα μας!!!ολα τα αγωνιστικα εχουν παθει πολλες ζημιες που ουτε ξερουμε ουτε θα μαθουμε ποτε!!το θεμα ειναι ποιος κανει καλα τη δουλεια του και ποιος σεβεται τα λεφτα που θα του δωσεις εχω δει πολλους καλους τον κορονεο(που εκανα εγω την μετατροπη) τον βουδουρη (που ενα φιλαρακι φτιαχνει εκει το Μ3 Ε46 απο τοτε που το πηρε) και πολλοι αλλοι...ενα αγωνιστικο μπορει να μην δουλεψει λογικο ειναι τα εχουν παντα στο οριο και τα σκιζουν καθε μερα οποτε ζημιες ειναι το μονο σιγουρο οτι θα βγαλουν και γιαυτο θεωρω λαθος να κρινεις καποιων απο τους αγωνες και οχι απο της δουλειες που κανει και με το αν σεβεται η οχι τον πελατη του που του δινει τα λεφτα και οχι σαν μερικους μερικους που και καλα ειναι γνωστες και φτιαχνουν μονο bmw....χωρις παρεξηγηση για κανενα παντα!!

well said!!!

TSAF
14-04-11, 13:53
Τοτε αφου οι αγωνες (ο Θεος να τους κανει αγωνες τους drift αλλα τελος παντων) ειναι για σενα αυτο που σου λεει κατι, δες ολους τους αγωνες αναβασεων / circuit που ετρεχε ο Τζαβιδας με την DTM E30 M3 αλλα και με το Ε36 Μ3 , τα οποια και τα 2 τα ετοιμαζε ο Βουδουρης. Οσον αφορα το 36αρι του καντηνιερη δεν το εφτιαξε ο Βουδουρης, αλλα ο Καρρας. Και εφοσον θες να μιλησουμε για αγωνες σου ξαναλεω οτι ολα τα 6 κυλινδρα Ε30 η Ε36+κομπρεσορ η Ε46+ κομπρεσορ που κατεβασε δουλεψαν και δουλευουν ακομα. Αμα εσυ βγαζεις την ετυμηγορια σου οχι μονο για τον Βουδουρη αλλα για οποιονδηποτε αλλο συνεργειο απο ενα και μονο αποτελεσμα (το V8) ,oπου παραπανω σου λεω γιατι δεν δουλεψε, τοτε νομιζω οτι το ολο θεμα το κοιτας πολυ λανθασμενα.

Τελος παντων εχεις την αποψη σου και εγω την δικη μου, με την διαφορα ομως οτι εγω τεκμηριωνω τα παντα και εχω και ο ιδιος αποψη ,γιατι εχω κανει αναλογη δουλεια στο πρωην αυτοκινητο μου.

z3 2.2
14-04-11, 13:57
δεν μπορω να καταλαβω βασικα γιατι μπερδευεται τους αγωνες με τα αμαξια τα δικα μας!!!ολα τα αγωνιστικα εχουν παθει πολλες ζημιες που ουτε ξερουμε ουτε θα μαθουμε ποτε!!το θεμα ειναι ποιος κανει καλα τη δουλεια του και ποιος σεβεται τα λεφτα που θα του δωσεις εχω δει πολλους καλους τον κορονεο(που εκανα εγω την μετατροπη) τον βουδουρη (που ενα φιλαρακι φτιαχνει εκει το Μ3 Ε46 απο τοτε που το πηρε) και πολλοι αλλοι...ενα αγωνιστικο μπορει να μην δουλεψει λογικο ειναι τα εχουν παντα στο οριο και τα σκιζουν καθε μερα οποτε ζημιες ειναι το μονο σιγουρο οτι θα βγαλουν και γιαυτο θεωρω λαθος να κρινεις καποιων απο τους αγωνες και οχι απο της δουλειες που κανει και με το αν σεβεται η οχι τον πελατη του που του δινει τα λεφτα και οχι σαν μερικους μερικους που και καλα ειναι γνωστες και φτιαχνουν μονο bmw....χωρις παρεξηγηση για κανενα παντα!!

Πολυ σωστες κουβεντες
Μπραβο σουthumb

z3 2.2
14-04-11, 14:29
Η καλυτερη διαφημιση δεν ειναι οι αγωνες.
Στους αγωνες οπως ειπαν και αλλοι πριν απο μενα,υπαρχουν κατασκευες οριακα πιεσμενες και πολλες φορες υπο δοκιμη (πειραματισμοι)
Αλλες φορες αποδιδουν και αλλες οχι.
Τα λεφτα και οι ωρες που πεφτουν σε αυτες τις κατασκευες ειναι παρα πολλα\ες.
Μην ξεχνατε οτι ενα αγωνιστικο αυτοκινητο για ντριφτ ειναι ισως το πιο πιεσμενο απο ολα μιας και δουλευει την περισσοτερη ωρα wot.
Τα λεπτα εκεινα που διαρκει ενας αγωνας ειναι παρα πολυ δυσκολα για το αμοιρο μοτερ,το οποιο και το εχουν φτασει και στα ακρα.

Ας κρινουμε λοιπον τους επαγγελματιες με τον πιο απλο και σιγουρο τροπο.
Και αυτος δεν ειναι αλλος απο τους ευχαριστημενους πελατες.
Ειναι τοσο απλο.thumb

M3E30
14-04-11, 17:22
συμφωνοι..μαζι σε ολα..αλλα γιατι το αμαξι του γιου στα drift ποτε δεν απεδιδε σωστα????μονο στην αρχη λιγο απεδωσε σωστα..οχι φυσικα για τα αλογα που ελεγαν....και μετα μια ζωη προβληματα!!!αρα σαν πελατης εγω..θα παω σε αυτον???δεν εχω τιποτα με το βουδουρη και τον καθε βουδουρη..απλως βλεπω την δουλεια που εκανε..και τιποτε αλλο..

αν αυτα τα αμαξια που κατεβαζουν σε αγωνες δεν ειναι σωστα που ειναι και δικα τους και διαφημιση τους και βιτρινα τους...το δικο μου θα κοιταξουν να βγει σωστο???

https://www.youtube.com/watch?v=kN4GTDU-hFA&feature=share

Για αυτο εδω λες οτι δεν απεδιδε σωστα η καποιο αλλο?γιατι αυτο πριν γινει κομπρεσσορατο και το σπασει ο προγραμματιστης ''τζιμανι'',εραβε....

M3E30
14-04-11, 17:25
Να διευκρινυσω σε αυτο το σημειο οτι δεν τσακωνομαστε nik200,κουβεντα κανουμε για να καταληγουμε σε σωστα και ασφαλη συμπερασματα...Μην το ''παρει'' καποιος προσωπικα η οτι του κανουμε επιθεση γιατι τα εχουμε δει και αυτα τοσα χρονια στο δικτυο...

Φιλικα...

TSAF
14-04-11, 17:33
Σωστος!!!!!!!

Dr. Yamastura
14-04-11, 18:29
Να ρωτήσω και ΄γω κάτι?
Τα αυτοκίνητά σας όλοι στο Βουδουρη τα φτιάχνεται??

M3E30
14-04-11, 18:37
Να ρωτήσω και ΄γω κάτι?
Τα αυτοκίνητά σας όλοι στο Βουδουρη τα φτιάχνεται??

Οταν θελεις να εκπληρωσεις ενα ονειρο 12 ετων και δε σου περισσευει ουτε ενα ευρω,ζητας μονο τον καλυτερο να αναλαβει το αυτοκινητο σου...Και για μενα αυτος ειναι ο καλυτερος.Τα λαθη και τα παθη πληρωνονται σε αυτη τη ζωη και εγω δεν εχω σκοπο να πληρωσω τις καυλες σκιτζηδων μηχανικων... Ελπιζω να σε καλυψα...

steliose36
14-04-11, 19:17
Να ρωτήσω και ΄γω κάτι?
Τα αυτοκίνητά σας όλοι στο Βουδουρη τα φτιάχνεται??

εγω οχι απλα λεω οτι εχω ακουσει οπως και για αλλους!!βεβαια υπαρχουν και καποιοι με ''ονοματα'' που πας και τελικα απλα καταλαβαινεις οτι εδςσες τα λεφτα σου για να πας σε αλλον να τα διορθωσει!!χαχαχαthumb...

Dr. Yamastura
14-04-11, 21:02
Η καλυτερη διαφημιση δεν ειναι οι αγωνες.
Στους αγωνες οπως ειπαν και αλλοι πριν απο μενα,υπαρχουν κατασκευες οριακα πιεσμενες και πολλες φορες υπο δοκιμη (πειραματισμοι)
Αλλες φορες αποδιδουν και αλλες οχι.
Τα λεφτα και οι ωρες που πεφτουν σε αυτες τις κατασκευες ειναι παρα πολλα\ες.
Μην ξεχνατε οτι ενα αγωνιστικο αυτοκινητο για ντριφτ ειναι ισως το πιο πιεσμενο απο ολα μιας και δουλευει την περισσοτερη ωρα wot.
Τα λεπτα εκεινα που διαρκει ενας αγωνας ειναι παρα πολυ δυσκολα για το αμοιρο μοτερ,το οποιο και το εχουν φτασει και στα ακρα.

Ας κρινουμε λοιπον τους επαγγελματιες με τον πιο απλο και σιγουρο τροπο.
Και αυτος δεν ειναι αλλος απο τους ευχαριστημενους πελατες.
Ειναι τοσο απλο.thumb

Κανείς σωστός επαγγελματίας δεν κάνει πειραματισμούς στον αγώνα.
Τους κάνει πριν, με δοκιμές, να δει αν μπορεί να σταθεί αυτό που έχει κατά νου....

Jimmakos
14-04-11, 21:16
Εγώ σαν Δημήτρης τουλάχιστον έχω άλλες απορίες.....

1. Ο καθένας λέει για διαφορετικό επαγγελματία να λέει οτι είναι σωστός και άλλος λέει οτι ο ίδιος είναι μάπα.... Γιατί έτσι? Δεν βγαίνει νόημα!

2. Αν είχα τα εργαλεία και εφόσον πιάνουν τα χέρια μου θα έκανα τέτοια μετατροπή μόνος μου έξω στο πεζοδρόμιο και δεν θα άφηνα κανένα τους να βιδώσει ούτε ένα 13άρι παξιμάδι γιατί σε όσους έχω πάει έφτιαχνα το ένα και χαλούσαν 10. Είναι τρελλό? Και όμως αυτό γινόταν.

3. Αναλογιστήκατε ποτέ γιατί σε τόσο ελαφριές καρότσες βάζουνε τόσο δυνατά μοτέρ εφόσον και με 200 άλογα το Ε30 γίνεται μπαλαρίνα? Εντυπωσιασμός ίσως?

4. Φορτιγίσιες τουρμπίνες.... ΟΚ! Για ποιό λόγο? Αν τώρα χαλάνε στο μισάωρο μετά να χαλάνε στο τέταρτο? Η ατμόσφαιρα που δεν παθαίνει τίποτα μας χαλάει? (για τέτοια οδήγηση στα όρια συνέχεια τουλάχιστον θα προτιμούσα ατμόσφαιρα)

5. Βλέπω και σπαταλιώνται τρελά χρήματα καιρό τώρα για να στηθεί ένα αμάξι.... Δηλαδή παλιότερα που κάνανε αναβάσεις ριτσώνα κλπ ή σε χωματόδρομους και μπαίνανε με ένα ταπεινό ρολλ μπάρ μέσα και μοτέρ λίγο πουσαρισμένο ατμόσφαιρα ήταν χαζοί ή δεν είχανε χρήμα? Άρα το συμπέρασμα είναι πως ο οδηγός πάει το αυτοκίνητο και όχι το αυτοκίνητο τον οδηγό.... Λάθος? Μπορεί!

6. Επειδή αυτό με τους μαστόρους έχει παραγίνει λες και παίρνουμε ποσοστά απο αυτούς ηρεμήστε ρε παιδιά ο καθένας επιλέγει και πάει.... Άλλος θέλει να του βάζουν την κουρτίνα στο φτερό και να φοράνε χειρουργικό γάντι και άλλος πάει στον μαστρο μήτσο και ρίχνει 1 κιλό σουάζ να φύγουν τα γράσσα απο τα φτερά και τα παράθυρα! Μόνο που συνηθως οι μαστρο μήτσοι κάνουν καλύτερη δουλειά παρά οι "φανταχτεροί"

Και αυτό το λέω απο προσωπικές μου εμπειρίες και είναι καθαρά δικιά μου άποψη χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν!

:original:

Thomelef
14-04-11, 21:24
Κανείς σωστός επαγγελματίας δεν κάνει πειραματισμούς στον αγώνα.
Τους κάνει πριν, με δοκιμές, να δει αν μπορεί να σταθεί αυτό που έχει κατά νου....

ΣΩΣΤΟΣ...και το πόσο αξιόπιστη είναι μια μετατροπή φαίνεται μέσα στην πίστα,
όπου το αμάξι ξεσκίζεται...αν την βγάζει καθαρή εκεί, το αμάξι αντέχει...επίσεις
με την ίδια λογική, οι εταιρείες δεν θα διέθεταν ένα κάρο εκαττομύρια πάνω σε
μηχανήματα που τεστάρουν τις αντοχές των κινητήρων - σαζμάν - φρένα, και
δεν θα τέσταραν μέσα στις πίστες...για να καταλάβεις αν ένα όχημα είναι καλό
και αξιόπιστο στα πάντα του πρέπει να το ξεσκίσεις και να βγάλεις συμπέρασμα
για το μέχρι που αντέχει...αλλιώς θα έπρεπε να κάνουν όλοι μια μετατροπή, να
γυρνάν τη μίζα, και αν πάρει μπρός να λέμε πως είναι καλοί μάστορες...
σημείωση πως δεν γνωρίζω τους συγκεκριμένους μάστορες, παρά μόνο τους
έχω ακουστά. σχολιάζω όλα αυτά που γράφονται στα προηγούμενα ποστ.

M3E30
14-04-11, 21:25
Καταρχας πρεπει να καταλαβουν καποιοι οτι στη χωρα μας, το επιπεδο των αγωνων drift ποτε δεν ηταν εκει που επρεπε.Αυτο απλα σημαινει οτι ο καθενας που συμμετειχε,το εκανε καθαρα για την καυλα του και τα χρηματα που πληρωνε και πληρωνει,δεν του τα επιστρεφει καποιος χορηγος που υπαρχει απο πισω με εκατομμυρια ως budget..Ο Μακης Βουδουρης,καθως και μερικοι(ελαχιστοι αλλοι)δαπανησαν δεκαδες χιλιαδες ευρω για να μπορειτε εσεις ως θεατες σημερα να μιλατε για αυτα τα αυτοκινητα που μεχρι τοτε τα βλεπαμε και αν μονο στο εξωτερικο...Το ποιος ειναι ο καθενας στο χωρο αυτο,ευτυχως το ξερουμε πολυ καλα οσοι γνωριζουμε τα πραγματα..Και θα εκπλαγειτε αν μαθετε οτι τα ''αστερια του drift'' που με τοσα διθυραμβικα σχολια υποστηριζετε,εχωντας και οι ιδιοι συνεργεια,πειραματιζονται( και δυστυχως χωρις να μαθαινουν...)στα αυτοκινητα του κοσμου...Και για να μιλησουμε ξεκαθαρα,οταν εισαι μηχανικος με @@@,δε στηριζεις το μοτερ στον αερα με κινδυνο να σκοτωθει ο πελατης σου επειδη το αμαξι σε καθε γκαζια,αλλαζει δυο λωριδες...Αυτο το παιχνιδι που κραζουν ολοι χωρις να ξερουν,πρεπει καποτε να τελειωσει!!!Μιλανε ολοι και κανουν ζημια σε ανθρωπους που ουτε τους ξερουν προσωπικα,γιατι μπαινει ενα παιδακι εδω μεσα και ακουει τον καθενα που τα ''χωνει'' στον καθε Βουδουρη,Λαφογιαννη η οποιον αλλο και εκεινος τελικα,καταληγει να γινει πελατης ενος αρπακολατζη που μονο ενδιαφερον εχει να του αδειασει την τσεπη...

Thomelef
14-04-11, 21:37
Καταρχας πρεπει να καταλαβουν καποιοι οτι στη χωρα μας, το επιπεδο των αγωνων drift ποτε δεν ηταν εκει που επρεπε.Αυτο απλα σημαινει οτι ο καθενας που συμμετειχε,το εκανε καθαρα για την καυλα του και τα χρηματα που πληρωνε και πληρωνει,δεν του τα επιστρεφει καποιος χορηγος που υπαρχει απο πισω με εκατομμυρια ως budget..Ο Μακης Βουδουρης,καθως και μερικοι(ελαχιστοι αλλοι)δαπανησαν δεκαδες χιλιαδες ευρω για να μπορειτε εσεις ως θεατες σημερα να μιλατε για αυτα τα αυτοκινητα που μεχρι τοτε τα βλεπαμε και αν μονο στο εξωτερικο...Το ποιος ειναι ο καθενας στο χωρο αυτο,ευτυχως το ξερουμε πολυ καλα οσοι γνωριζουμε τα πραγματα..Και θα εκπλαγειτε αν μαθετε οτι τα ''αστερια του drift'' που με τοσα διθυραμβικα σχολια υποστηριζετε,εχωντας και οι ιδιοι συνεργεια,πειραματιζονται( και δυστυχως χωρις να μαθαινουν...)στα αυτοκινητα του κοσμου...Και για να μιλησουμε ξεκαθαρα,οταν εισαι μηχανικος με @@@,δε στηριζεις το μοτερ στον αερα με κινδυνο να σκοτωθει ο πελατης σου επειδη το αμαξι σε καθε γκαζια,αλλαζει δυο λωριδες...Αυτο το παιχνιδι που κραζουν ολοι χωρις να ξερουν,πρεπει καποτε να τελειωσει!!!Μιλανε ολοι και κανουν ζημια σε ανθρωπους που ουτε τους ξερουν προσωπικα,γιατι μπαινει ενα παιδακι εδω μεσα και ακουει τον καθενα που τα ''χωνει'' στον καθε Βουδουρη,Λαφογιαννη η οποιον αλλο και εκεινος τελικα,καταληγει να γινει πελατης ενος αρπακολατζη που μονο ενδιαφερον εχει να του αδειασει την τσεπη...

φίλε μου γενικότερα στην ελλάδα το φαινόμενο *χαμηλό επίπεδο* είναι γεγονός.
δεν μας λές και κάτι καινούριο.δυσφήμιση δεν κάνει κανείς, παρά μόνο κάποιες
επισημάνσεις σε γεγονότα που έχουν δεί με τα μάτια τους...απο την άλλη, εσύ
έχεις τρελαθεί στην διαφήμιση και το πόσο καλός είναι ο μάστορας που πάς...
και γενικά οκ όλοι μας έχουμε δεί κατά καιρούς αρκετά συνεργεία και δουλειές
τους και μπορούμε όλοι να έχουμε την άποψη μας.

M3E30
14-04-11, 21:53
φίλε μου γενικότερα στην ελλάδα το φαινόμενο *χαμηλό επίπεδο* είναι γεγονός.
δεν μας λές και κάτι καινούριο.δυσφήμιση δεν κάνει κανείς, παρά μόνο κάποιες
επισημάνσεις σε γεγονότα που έχουν δεί με τα μάτια τους...απο την άλλη, εσύ
έχεις τρελαθεί στην διαφήμιση και το πόσο καλός είναι ο μάστορας που πάς...
και γενικά οκ όλοι μας έχουμε δεί κατά καιρούς αρκετά συνεργεία και δουλειές
τους και μπορούμε όλοι να έχουμε την άποψη μας.

Φιλε μου διαφημιση να κανω σε καποιον που δεν τον ξερει ουτε η μανα του,οχι σε καποιον που τον βριζει ολη η Ελλαδα επειδη δε μπορει να τον φτασει...Εγω φιλε μου το αμαξι μου το εχω παρει εδω και ενα μηνα,δεν το εχω δεκα χρονια.Θελεις να σου αναφερω 20 περιπτωσεις ανθρωπων που μας συμβουλευονται που να πανε να κανουν μετατροπη στο αμαξι τους και τους λεμε ''εκει θα πας,εγγυηση'',πανε αλλου επειδη ειναι πιο φτηνοι και μετα τραβανε τα μαλλια τους και πανε σε αυτους που συστησαμε απο την αρχη???Παμε να σου δειξω 10 Ε30 μετατροπη με Μ5 Ε34 η Μ3 Ε36 μοτερ,να δεις πως εχουν στηριξει τον κινητηρα και αναθεμα αν εχουν κεντραρει το σασμαν σωστα,να παθεις πλακα..Λες και δεν ξερω που γραφω και σε ποιους τα λεω...Χρονια ειμαι μελος σε forum και αυτο που βλεπω συνεχως ειναι διαφημιζομενη με τεραστια ταμπελα,ασχετοσυνη με ελλειψη πληροφοριων για αυτους που κραζουν...Αλλωστε αν εγω διαφημιζω το μαστορα μου,τα πιο εμπειρα μελη,ξερουν αυτοι που ειναι και πελατες του ανεφεραν πιο πανω τι εστι γνωση...Δεν καταλαβα γιατι πρεπει να πληρωσω εκατομμυρια και να πεθανω απο στεναχωρια επειδη καποιος απατεωνας ανελαβε να κανει το αμαξι μου ''να πεταει'' και καταφερε να μου παραδωσει ενα τροχοφορο Χαρο και να μην απευθυνθω αμεσα σε εκεινον που ξερει να βγαλει τη δουλεια σε περας...

Dr. Yamastura
14-04-11, 22:14
Εγώ σαν Δημήτρης τουλάχιστον έχω άλλες απορίες.....

1. Ο καθένας λέει για διαφορετικό επαγγελματία να λέει οτι είναι σωστός και άλλος λέει οτι ο ίδιος είναι μάπα.... Γιατί έτσι? Δεν βγαίνει νόημα!

3. Αναλογιστήκατε ποτέ γιατί σε τόσο ελαφριές καρότσες βάζουνε τόσο δυνατά μοτέρ εφόσον και με 200 άλογα το Ε30 γίνεται μπαλαρίνα? Εντυπωσιασμός ίσως?

4. Φορτιγίσιες τουρμπίνες.... ΟΚ! Για ποιό λόγο? Αν τώρα χαλάνε στο μισάωρο μετά να χαλάνε στο τέταρτο? Η ατμόσφαιρα που δεν παθαίνει τίποτα μας χαλάει? (για τέτοια οδήγηση στα όρια συνέχεια τουλάχιστον θα προτιμούσα ατμόσφαιρα)

5. Βλέπω και σπαταλιώνται τρελά χρήματα καιρό τώρα για να στηθεί ένα αμάξι.... Δηλαδή παλιότερα που κάνανε αναβάσεις ριτσώνα κλπ ή σε χωματόδρομους και μπαίνανε με ένα ταπεινό ρολλ μπάρ μέσα και μοτέρ λίγο πουσαρισμένο ατμόσφαιρα ήταν χαζοί ή δεν είχανε χρήμα? Άρα το συμπέρασμα είναι πως ο οδηγός πάει το αυτοκίνητο και όχι το αυτοκίνητο τον οδηγό.... Λάθος? Μπορεί!


:original:

1.Δημήτρη το επίπεδο δύναμης έχει ανέβει,γι' αυτό πια η πλειοψηφία τουρμπίζει.Όπως σε όλους τους τομείς,ετσι και στο αυτοκίνητο και στους αγώνες τα πάντα εξελίσονται,όλα γίνονται πιο δυνατά και γρήγορα.

Thomelef
14-04-11, 22:24
Φιλε μου διαφημιση να κανω σε καποιον που δεν τον ξερει ουτε η μανα του,οχι σε καποιον που τον βριζει ολη η Ελλαδα επειδη δε μπορει να τον φτασει...
μάλιστα...είναι ο καλύτερος σε όλη την ελλάδα τελικά...καλά που δεν του
κάνεις και διαφήμιση


Εγω φιλε μου το αμαξι μου το εχω παρει εδω και ενα μηνα,δεν το εχω δεκα χρονια.
και αυτό που κολάει τώρα στην κουβάντα μας???


Θελεις να σου αναφερω 20 περιπτωσεις ανθρωπων που μας συμβουλευονται που να πανε να κανουν μετατροπη στο αμαξι τους και τους λεμε ''εκει θα πας,εγγυηση'',πανε αλλου επειδη ειναι πιο φτηνοι και μετα τραβανε τα μαλλια τους και πανε σε αυτους που συστησαμε απο την αρχη???
είσαι της δουλειάς και συμβουλεύεις που να πάει κάποιος???προσωπικά πάντως,
σαν επαγγελματίας ποτέ δεν θα μπορούσα να εγγυηθώ για κάτι που δεν θα
περνούσε απο τα δικά μου χέρια...πρόσεχε μόνο, γιατί όσο καλός και να είναι
ο άλλος, πολές φορές η στραβή δεν αργεί να γίνει. αν μη τι άλλο εσύ θα έχεις
εκτεθεί πιο πολύ απο τον γκαραντί μάστορα σου.


Παμε να σου δειξω 10 Ε30 μετατροπη με Μ5 Ε34 η Μ3 Ε36 μοτερ,να δεις πως εχουν στηριξει τον κινητηρα και αναθεμα αν εχουν κεντραρει το σασμαν σωστα,να παθεις πλακα..
δεν χρειάζεται. ο σαράφης είναι φίλος και έχω δεί απο κοντά πως είναι καλή μια
τέτοια μετατροπή. αν και ο δικός σου μάστορας έχει κάνει τέτοια δουλειά, πάω
πάσο.


Λες και δεν ξερω που γραφω και σε ποιους τα λεω...Χρονια ειμαι μελος σε forum και αυτο που βλεπω συνεχως ειναι διαφημιζομενη με τεραστια ταμπελα,ασχετοσυνη με ελλειψη πληροφοριων για αυτους που κραζουν...
καταρχήν πέραν του ότι έχεις ισοπεδώσει ένα μέρος ενός τεράστιου κλάδου, μας
λές για δυσφίμηση ξανά και ξανά, ενώ στην ουσία εσύ δυσφιμίζεις όποιον δεν
ονομάζεται βουδούρης και έχει σχέση με τα bmw.


Αλλωστε αν εγω διαφημιζω το μαστορα μου,τα πιο εμπειρα μελη,ξερουν αυτοι που ειναι και πελατες του ανεφεραν πιο πανω τι εστι γνωση...
νόημα δεν βγαίνει. ντε και καλά δλδ πως υπάρχει ένας και μετά το χάος...
έγινε αγορίνα. άλωστε όλοι οι επαγγελματίες ανεξαρτήτου κλάδου, αυτό
θέλουν. πελάτες να τους τα ακουμπάνε με κλειστά τα μάτια...


Δεν καταλαβα γιατι πρεπει να πληρωσω εκατομμυρια και να πεθανω απο στεναχωρια επειδη καποιος απατεωνας ανελαβε να κανει το αμαξι μου ''να πεταει'' και καταφερε να μου παραδωσει ενα τροχοφορο Χαρο και να μην απευθυνθω αμεσα σε εκεινον που ξερει να βγαλει τη δουλεια σε περας...
πάντως καλά δεν το διαφήμισες καθόλου...τες πα, επειδή δεν μας πολυενδιαφέρει
το γεγονός ποιός είναι ο καλύτερος και ποιός είναι ο master of disaster, λόγο
του ότι όλοι έχουμε τις εμπειρίες μας και είμαστε κατασταλαγμένοι, έχεις
να προσθέσεις κάτι στο γεγονός για το αν η πίστα είναι ένα καλό τεστ για το
αν ένα συνεργείο κάνει καλή δουλειά???
και pls μην μας πείς για μάστορες μηχανικούς και ποιοί είναι καλοί και ποιοί όχι.
πίστεψε με την απάντηση σου την ξέρουμε.thumb

Dr. Yamastura
14-04-11, 22:24
Καταρχας πρεπει να καταλαβουν καποιοι οτι στη χωρα μας, το επιπεδο των αγωνων drift ποτε δεν ηταν εκει που επρεπε.Αυτο απλα σημαινει οτι ο καθενας που συμμετειχε,το εκανε καθαρα για την καυλα του και τα χρηματα που πληρωνε και πληρωνει,δεν του τα επιστρεφει καποιος χορηγος που υπαρχει απο πισω με εκατομμυρια ως budget..Ο Μακης Βουδουρης,καθως και μερικοι(ελαχιστοι αλλοι)δαπανησαν δεκαδες χιλιαδες ευρω για να μπορειτε εσεις ως θεατες σημερα να μιλατε για αυτα τα αυτοκινητα που μεχρι τοτε τα βλεπαμε και αν μονο στο εξωτερικο...Το ποιος ειναι ο καθενας στο χωρο αυτο,ευτυχως το ξερουμε πολυ καλα οσοι γνωριζουμε τα πραγματα..Και θα εκπλαγειτε αν μαθετε οτι τα ''αστερια του drift'' που με τοσα διθυραμβικα σχολια υποστηριζετε,εχωντας και οι ιδιοι συνεργεια,πειραματιζονται( και δυστυχως χωρις να μαθαινουν...)στα αυτοκινητα του κοσμου...


Συγγνώμη αλλά δεν είμαι και τόσο σίγουρος αν ονόματα ,όπως ο Βουδουρης,λαφογιάννης κλπ. δεν εχουν κάποιου είδους χορηγό...(λάστιχα,αναλώσιμα γενικά)
Στην περίπτωση που δεν εχουν, δεν θα τους λυπηθώ οικονομικά ,όταν ανταλλακτικά έχουν παμφθηνα,εργασία με μηδεν κόστος.Αυτό ισχύει και για άλλα ονόματα στους αγώνες με δικά τους συνεργεία.

nik200
14-04-11, 22:47
χαιρομαι που και ορισμενοι αλλοι ειδαν οτι μαλλον εχω δικιο σε ορισμενα πραγματα...και απαντησαν ομοιως..οχι τιποτα αλλο αλλα αρχιζα να νιωθω καπως!!!!!χααχχαχαχ

φυσικα και κανουμε κουβεντα αλλα ρε παιδια οχι αλλη διαφημιση...και επισης πιστεψτε με αν το drift δεν "μετραγε" για τα συνεργεια δεν θα εμπαιναν καν στους αγωνες...απο κει και περα..εχω δει παρομοια αμαξια με του βουδουρη εξωτερικο που σκοτωναν...αρα που ειναι η τεχνωγνωσια και ο επαγγελματισμος??και του καποτη το αμαξι ηταν σαφως ανωτερο απο του βουδουρη που ο καποτης ειναι φανοποιος....

M3E30
14-04-11, 22:49
μάλιστα...είναι ο καλύτερος σε όλη την ελλάδα τελικά...καλά που δεν του
κάνεις και διαφήμιση


και αυτό που κολάει τώρα στην κουβάντα μας???


είσαι της δουλειάς και συμβουλεύεις που να πάει κάποιος???προσωπικά πάντως,
σαν επαγγελματίας ποτέ δεν θα μπορούσα να εγγυηθώ για κάτι που δεν θα
περνούσε απο τα δικά μου χέρια...πρόσεχε μόνο, γιατί όσο καλός και να είναι
ο άλλος, πολές φορές η στραβή δεν αργεί να γίνει. αν μη τι άλλο εσύ θα έχεις
εκτεθεί πιο πολύ απο τον γκαραντί μάστορα σου.


δεν χρειάζεται. ο σαράφης είναι φίλος και έχω δεί απο κοντά πως είναι καλή μια
τέτοια μετατροπή. αν και ο δικός σου μάστορας έχει κάνει τέτοια δουλειά, πάω
πάσο.


καταρχήν πέραν του ότι έχεις ισοπεδώσει ένα μέρος ενός τεράστιου κλάδου, μας
λές για δυσφίμηση ξανά και ξανά, ενώ στην ουσία εσύ δυσφιμίζεις όποιον δεν
ονομάζεται βουδούρης και έχει σχέση με τα bmw.


νόημα δεν βγαίνει. ντε και καλά δλδ πως υπάρχει ένας και μετά το χάος...
έγινε αγορίνα. άλωστε όλοι οι επαγγελματίες ανεξαρτήτου κλάδου, αυτό
θέλουν. πελάτες να τους τα ακουμπάνε με κλειστά τα μάτια...


πάντως καλά δεν το διαφήμισες καθόλου...τες πα, επειδή δεν μας πολυενδιαφέρει
το γεγονός ποιός είναι ο καλύτερος και ποιός είναι ο master of disaster, λόγο
του ότι όλοι έχουμε τις εμπειρίες μας και είμαστε κατασταλαγμένοι, έχεις
να προσθέσεις κάτι στο γεγονός για το αν η πίστα είναι ένα καλό τεστ για το
αν ένα συνεργείο κάνει καλή δουλειά???
και pls μην μας πείς για μάστορες μηχανικούς και ποιοί είναι καλοί και ποιοί όχι.
πίστεψε με την απάντηση σου την ξέρουμε.thumb

Κοιταξε φιλε μου,

1ον)Ειρωνας δεν ημουν ποτε και δε θα γινω σε καμια περιπτωση τωρα.Το ποιος ειναι καλος μαστορας και ποιος οχι,μπορει να το κρινει ο καθενας αναλογα με το ποσο πολυ εχει βαλει το χερι στην τσεπη αναλογικα με αυτο που εχει εισπραξει.Τωρα αν εσυ κρινεις οτι κανω διαφημιση,παω πασο...Και θα παρακαλουσα να μην δυσφημιζει κανενας καποιον,γιατι απο αυτο ζει και μονο κακο μπορει να του κανει.

2ον)Ο Μακης εφτιαξε πρωτος στην Ελλαδα Ε30 Μ3 με V8 κινητηρα Μ5,δαπανηθηκαν πολλα χρηματα και μεγαλη γνωση για να ακολουθησουν αλλοι μετα και εδω τελειωνει αυτο.

3ον)Επειδη υπαρχουν εμπαθειες στο χωρο και δυστυχως εκφραζονται παντα πισω απο ενα πληκτρολογιο(Thomelef δε μιλω για σενα)και μολις τους παρεις τηλ να τους ζητησεις το λογο,ειναι ολοι κοτες(οποιοι καταλαβαν καταλαβαν).Τσιρακια που μια ζωη λενε λενε και τιποτα δε λενε.Καποια πραγματα ειναι σταθερες αξιες και ο,τι κ να ειπωθει δεν αλλαζουν αυτα.

Και τελος οσον αφορα το αν η πιστα ειναι prouving ground για ενα αυτοκινητο εκ μετατροπης η βελτιωσεων,ναι ειναι και τα αυτοκινητα που προανανεφεραν καποιοι το απεδειξαν καλα αυτο.

Και ας κλεισει εδω το θεμα περι φιλων,διαφημισεων και ''υποστηρικτων''.......

M3E30
14-04-11, 22:57
χαιρομαι που και ορισμενοι αλλοι ειδαν οτι μαλλον εχω δικιο σε ορισμενα πραγματα...και απαντησαν ομοιως..οχι τιποτα αλλο αλλα αρχιζα να νιωθω καπως!!!!!χααχχαχαχ

φυσικα και κανουμε κουβεντα αλλα ρε παιδια οχι αλλη διαφημιση...και επισης πιστεψτε με αν το drift δεν "μετραγε" για τα συνεργεια δεν θα εμπαιναν καν στους αγωνες...απο κει και περα..εχω δει παρομοια αμαξια με του βουδουρη εξωτερικο που σκοτωναν...αρα που ειναι η τεχνωγνωσια και ο επαγγελματισμος??και του καποτη το αμαξι ηταν σαφως ανωτερο απο του βουδουρη που ο καποτης ειναι φανοποιος....

φιλε μου το video που ανεβασα το ειδες?γιατι εμενα δε μου φανηκε να μη δουλευει το αμαξι και ας με διαψευσει καποιος...

Ο επαγγελμαστισμος φιλε μου, ειναι οτι ακομα και οι Γερμανοι στηριζουν το μοτερ λαθος για αυτο και βλεπεις να κλεινει το καπο ενω το αλλο οχι...

Τωρα το αν του Καποτη ηταν ανωτερο η οχι ειναι αλλο θεμα που αν το αναλυσουμε,θα κατηγορηθω και για το που απεκτησα την τεχνογνωσια μου...

Jimmakos
14-04-11, 22:58
Μ3Ε30 μήπως δούλευες στον Βουδούρη?

Dr. Yamastura
14-04-11, 22:58
Ούτως ή αλλιώς το θρεντ μου είναι παλιό.thumb
Εχω πάρει το μ3 ε36 και έχω διαλέξει και μηχανικό...οπότε ...

M3E30
14-04-11, 23:02
Μ3Ε30 μήπως δούλευες στον Βουδούρη?

sex shop εχω φιλε,δεν ειμαι μηχανικος...

nik200
14-04-11, 23:04
φιλε μου το video που ανεβασα το ειδες?γιατι εμενα δε μου φανηκε να μη δουλευει το αμαξι και ας με διαψευσει καποιος...

Ο επαγγελμαστισμος φιλε μου, ειναι οτι ακομα και οι Γερμανοι στηριζουν το μοτερ λαθος για αυτο και βλεπεις να κλεινει το καπο ενω το αλλο οχι...

Τωρα το αν του Καποτη ηταν ανωτερο η οχι ειναι αλλο θεμα που αν το αναλυσουμε,θα κατηγορηθω και για το που απεκτησα την τεχνογνωσια μου...

εχω να σου δειξω videakia...........απειρα...δεν εχουν καν νοημα πιστευω!!!
οπως και ολα τα πραγματα στην ζωη το αποτελεσμα μετραει..και το αποτελεσμα ειναι υπερ καποτη μακραν!!!αλλα παιζει ρολο και ο οδηγος φυσικα

απο κει και περα..δεν μπορω να καταλαβω την εμμονη σου με τον βουδουρη..το αν δουλευες εκει δικο σου θεμα...και φυσικα σεβαστη η αποψη..αν δεν την ασπαζομαι ειναι αλλου παππα ευαγγελιο..

M3E30
14-04-11, 23:09
εχω να σου δειξω videakia...........απειρα...δεν εχουν καν νοημα πιστευω!!!
οπως και ολα τα πραγματα στην ζωη το αποτελεσμα μετραει..και το αποτελεσμα ειναι υπερ καποτη μακραν!!!αλλα παιζει ρολο και ο οδηγος φυσικα

απο κει και περα..δεν μπορω να καταλαβω την εμμονη σου με τον βουδουρη..το αν δουλευες εκει δικο σου θεμα...και φυσικα σεβαστη η αποψη..αν δεν την ασπαζομαι ειναι αλλου παππα ευαγγελιο..

δεν εχω εμμονη με το Βουδουρη,αλλοι τον κραζουν...αλλα να εισαι σιγουρος οτι εχω επιχειρηματα ακλονητα για οποια αποψη εκφραζω και δε θα την τεκμηριωσω πισω απο ενα πλεκτρολογιο οπως κανουν πολλοι,αλλα μπορω να σου δειξω 20 αυτοκινητα απο διαφορετικους μηχανικους φτιαγμενα και αναθεμα αν εχουν σχεση με μηχανολογια αυτοι οι τυποι...Και ελα μετα να μου πεις ποιος ειναι μαστορας και ποιος οχι.

M3E30
14-04-11, 23:16
Kαι για να κλεισει το θεμα εδω,οι δουλειες του Βουδουρη μιλανε απο μονες τους,δε χρειαζεται να παρουν το λογο φερεφωνα και ανδρεικελα καθε ειδους...

Jimmakos
14-04-11, 23:30
thats my boy!

Επειδή έρχομαι απο κλάδο με ηχοσυστήματα τα παράτησα γιατί αυτό γινόταν ένας που δούλευε σε ένα μαγαζί το θεόποιούσε και γινόμασταν μπίλιες.......

M3E30
14-04-11, 23:33
thats my boy!

Επειδή έρχομαι απο κλάδο με ηχοσυστήματα τα παράτησα γιατί αυτό γινόταν ένας που δούλευε σε ένα μαγαζί το θεόποιούσε και γινόμασταν μπίλιες.......

σωστος!!!κι εδω δεν αλλαζει κατι,απλα κι εκει φανταζομαι πιστευω ο ενας θα αξιζε το ονομα που εχει και ο αλλος θα ηταν σκιτζης...οποτε,αφηνεις να μιλαει η δουλεια του ενος κ του αλλου χωρις παρατραγουδα και αψημαχιες...

Stunt Mike
14-04-11, 23:51
Οσοι ειπανε καλα λογια για τον Βουδουρη,συμβουλευω να εκτυπωσουν τη συζητηση αυτη και στο επομενο σερβις,να διεκδικησουν μια καλη εκπτωση απ'τον Κ.Μακη.......Οι υπολοιποι να τα φτιαξουν μονοι τους τα μπ@@ρδελ@ τους!

nik200
15-04-11, 08:14
για να το συνεχισουμε λιγακι.....και να μαθαινει φυσικα και ο κοσμος..

μπαινω λοιπον μαγκες σημερα στο fb και ολως τυχαιως εχω προσκληση απο το μακη βουδουρη..το παλικαρι δεν το γνωριζω καν..ουτε εχω παει στο συνεργειο του ποτε..απο οτι καταλαβαινω το παιδι θα νομιζει οτι για καποιο λογο τον δυσφημιζω..και οτι μαλλον ειμαι κανας πιτσιρικας που δεν εχω το θαρρος της γνωμης μου..οτι γραφω εδω μεσα τα ιδια θα του πω και αυτου εννοειται..γιατι εγω δεν κρυβομαι ουτε πισω απο πληκτρολογια ουτε τιποτα...τα χωνω ανεξαιρετως οταν κατι δεν μου αρεσει..και οτι βλεπω το λεω..και ειμαι απλα ενας ερασιτεχνης..ουτε καν η δουλεια μου δεν ειναι...

υγ..επειδη παιζει καποιοι να ειδαν οτι εχω τον κωστα τον καποτη φιλο στο fb..και λεω καποια καλα λογια..να ξεκαθαρισω οτι με τον κωστα εχω μιλησει μια φορα στην ζωη μου..και απλα μου αρεσει σαν οδηγος..απο κει και περα ουτε εχω συνεργαστει ουτε τιποτα...ουτε εχω καποιο κερδος με το να πω δυο πραγματα για το αμαξι του..απλα καθε φορα σε καθε αγωνα το εβλεπα να βαραει 150 κοφτες και να μην παθαινει τιποτα..................αυτο το σεβομαι!!!στο κατω κατω δεν θα μπορουσα να συνδιαλλαγω καθως δεν ειχα ποτε bmw!!!!!

m_power_lunatic
15-04-11, 08:41
για να το συνεχισουμε λιγακι.....και να μαθαινει φυσικα και ο κοσμος..

μπαινω λοιπον μαγκες σημερα στο fb και ολως τυχαιως εχω προσκληση απο το μακη βουδουρη..το παλικαρι δεν το γνωριζω καν..ουτε εχω παει στο συνεργειο του ποτε..απο οτι καταλαβαινω το παιδι θα νομιζει οτι για καποιο λογο τον δυσφημιζω..και οτι μαλλον ειμαι κανας πιτσιρικας που δεν εχω το θαρρος της γνωμης μου..οτι γραφω εδω μεσα τα ιδια θα του πω και αυτου εννοειται..γιατι εγω δεν κρυβομαι ουτε πισω απο πληκτρολογια ουτε τιποτα...τα χωνω ανεξαιρετως οταν κατι δεν μου αρεσει..και οτι βλεπω το λεω..και ειμαι απλα ενας ερασιτεχνης..ουτε καν η δουλεια μου δεν ειναι...

υγ..επειδη παιζει καποιοι να ειδαν οτι εχω τον κωστα τον καποτη φιλο στο fb..και λεω καποια καλα λογια..να ξεκαθαρισω οτι με τον κωστα εχω μιλησει μια φορα στην ζωη μου..και απλα μου αρεσει σαν οδηγος..απο κει και περα ουτε εχω συνεργαστει ουτε τιποτα...ουτε εχω καποιο κερδος με το να πω δυο πραγματα για το αμαξι του..απλα καθε φορα σε καθε αγωνα το εβλεπα να βαραει 150 κοφτες και να μην παθαινει τιποτα..................αυτο το σεβομαι!!!στο κατω κατω δεν θα μπορουσα να συνδιαλλαγω καθως δεν ειχα ποτε bmw!!!!!

Φιλο τον Κωστα τον Καποτη???Τωρα θα δεις!!!!!Χαχαχαχαχαχαχαχααχ. .....λοιπον περα απο την πλακα,γνωρισε τον Μακη με την πρωτη ευκαιρια και θα δεις οτι και γνωσεις εχει (καμια σχεση με τους υπολοιπους το φανταζεσαι ετσι???) και ειναι ΠΕΡΑ ΓΙΑ ΠΕΡΑ αδικο να τον κρινεις απο το αποτελεσμα του V8.....το οποιο ειναι πολυ ιδιατερο μοτερ και το βασικοτερο οταν μιλαμε για μηχανες και αγωνες δεν πανε ουτε στον καλυτερο μηχανικο τα πραγματα οπως τα υπολογιζεις,εδω το αμαξι που εχεις ειναι το ///Μ με το πιο αμφισβητημενο μοτερ ολων των εποχων.Ας εσπαγε και σε καπιον συναγωνιστη του μοτερ 10χιλιαδων ευρω και βαλε να δουμε πως θα προχωραγανε,για εμενα το 3.8 εναντι του V8 υπερτερει σαν μοτερ αξιοπιστο απο καταβολης του αλλα αυτο δεν κανει τον Μακη κακο μηχανικο.

Φιλικα παντα ελπιζω να το καταλαβαινεις!

z3 2.2
15-04-11, 09:11
Ρε παιδες.....θα τον βοηθησετε τον Γιατρο???

Stick to the point!!!

Dr. Yamastura
15-04-11, 09:20
Ρε παιδες.....θα τον βοηθησετε τον Γιατρο???

Stick to the point!!!

Εγώ εχω παρει το Μ3 Ε36.
Το έχω το προτζεκτ σε άλλο ποστ...
Μηχανικό έχω βρει..
Τα περισσότερα πράγματα τα έχω αγοράσει:
1.Kaaz Διαφορικό 1,5 δρόμων
2.Kw V3 Αναρτήσεις
3.θολόμπαρες
4.Ρολλ μπαρ(θα το βάλω μετά το Πάσχα.)
5.Τιμόνι
6.Καθισματα
7.x brace
Αυτά μέχρι στιγμής...
Τα λέμε στο άλλο θρεντ με ποσταρίσματα από την πρόοδο του
αυτοκινήτου μου....:thumbsup:

z3 2.2
15-04-11, 09:42
To παρακολουθω το θρεντ.
Απλα το λεω για να βρεθει η σωστη οδος προς το συνεργειο που θα αναλαβει το powerplant και να μην αναλωνομαστε σε "ασκοπες" συζητησεις

deepBLUE
15-04-11, 09:56
Mια τετοια μετατροπη που ηταν σε εξελιξη πετυχα στον Πλουμιστο αλλα δεν εχω αποψη για το τι και πως.
Κανε μια βολτα και απο το Φλασκη και ρωτα , γενικα ρωτα δεν εχεις να χασεις τιποτα.
Οστοσο ειναι μια τετοιου ειδους μετατροπη που εχει τοοσο πολυ πατεντα και θελει τοσο χρονο που δε ξερω αν καποιο συνεργειο που θα σου κανει σοβαρη ομως δουλεια και θα πρεπει να στο παραδοσει σε ενα ευλογο χρονικο διαστημα η τιμη που θα σου πει θα σε συμφερει οταν απο πανω θα πρεπει να ειναι και 2-3 ατομα για να ειναι και μεσα στους χρονους .
Τωρα με 15κ παιρνεις Μ5 Ε39 ,οκ ειναι πιο μεγαλη καροτσα αλλα ειναι ετοιμο αμαξι.

TSAF
15-04-11, 10:36
Δεν με νοιαζει αμα θα το δειτε ως διαφημιση ή οχι ή αν κατηγορηθω για κατι τετοιο. Τα συνεργεια που μπορουν να κανουν τετοιες δουλειες ειναι 3 και μονο 3.

-1: Βουδουρης
-2: Τσουτρας
-3: Φλασκης

Ο λογος ειναι απλος. Και οι τρεις εχουν φτιαξει πανομοιοτυπα αυτοκινητα ακριβως με τον ιδιο τροπο και γνωριζουν ακριβως τι χρειαζεται για να γινει κατι σωστο και οχι μπακαλοδουλειες (τορνοι, τρομπες απο Fiat και αλλα τετοια που εχω δει κατα καιρους σε αυτοκινητα στην Αθηνα, αλλα και στην Θεσσαλονικη (δεν θα αναφερθω στους μπακαληδες του χωρου). Πλεον πιστευω οτι το thread αυτο δεν εχει τιποτα αλλο να δωσει στον ενδιαφερομενο και προτεινω να κλειδωθει απο καποιον admin.

M3E30
15-04-11, 21:51
https://www.youtube.com/watch?v=dcgGAQ8AEow&feature=related

απλα για την ιστορια,ο Μιχαλης Λαφογιαννης ''φοραει'' V12 5.0 απο Ε32 στο δικο του με κομπρεσσορα και οχι ''τουρμπινες και δη φορτηγισιες'' οπως γραφτηκε καπου πιο πανω...

M3E30
15-04-11, 22:05
μικρη διορθωση...Ε31 σειρα 8 ο κινητηρας του Μιχαλη!

Dr. Yamastura
16-04-11, 06:38
https://www.youtube.com/watch?v=dcgGAQ8AEow&feature=related

απλα για την ιστορια,ο Μιχαλης Λαφογιαννης ''φοραει'' V12 5.0 απο Ε32 στο δικο του με κομπρεσσορα και οχι ''τουρμπινες και δη φορτηγισιες'' οπως γραφτηκε καπου πιο πανω...

Ο Βαγγέλης Αναστασιάδης(δουλεύει στον Λαφογιάννη) μου είχε πει προσωπικά για αλλαγή φορτηγίσιων τουρμπινών στο δικό του...

Dr. Yamastura
16-04-11, 06:39
Δεν με νοιαζει αμα θα το δειτε ως διαφημιση ή οχι ή αν κατηγορηθω για κατι τετοιο. Τα συνεργεια που μπορουν να κανουν τετοιες δουλειες ειναι 3 και μονο 3.

-1: Βουδουρης
-2: Τσουτρας
-3: Φλασκης

Ο λογος ειναι απλος. Και οι τρεις εχουν φτιαξει πανομοιοτυπα αυτοκινητα ακριβως με τον ιδιο τροπο και γνωριζουν ακριβως τι χρειαζεται για να γινει κατι σωστο και οχι μπακαλοδουλειες (τορνοι, τρομπες απο Fiat και αλλα τετοια που εχω δει κατα καιρους σε αυτοκινητα στην Αθηνα, αλλα και στην Θεσσαλονικη (δεν θα αναφερθω στους μπακαληδες του χωρου). Πλεον πιστευω οτι το thread αυτο δεν εχει τιποτα αλλο να δωσει στον ενδιαφερομενο και προτεινω να κλειδωθει απο καποιον admin.

Αλλού θα πάω..Τη Γ@μησα!!!thumb
Αν και δεν θα αλλάξω προς το παρόν κινητήρα....!!

M3E30
16-04-11, 11:57
Ο Βαγγέλης Αναστασιάδης(δουλεύει στον Λαφογιάννη) μου είχε πει προσωπικά για αλλαγή φορτηγίσιων τουρμπινών στο δικό του...

O Mιχαλης Λαφογιαννης ειναι προσωπικος μου φιλος και ισχυει το προαναφερθεν για τον κομπρεσσορα.Αρκει μια ματια στο μηχανοστασιο του Μιχαλη,για να καταλαβει καποιος οτι φοραει compressor kit και οχι turbo kit.

nik200
18-04-11, 08:08
το αυτοκινητου του νικου πωλειται..και κατα την ταπεινη μου γνωμη αν και λαφογιανεεικο οποτε δουλεψε ηταν αλλου και ο οδηγος (τασος νικου) πολυ καλος..γιατι αυτο ηταν αξιοπρεπες...και οχι δεν ειναι μ5..οσοι ενδιαφερονται

https://www.car.gr/classifieds/cars/photos/1351954/