PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΟΤΗΡΟΘΗΚΕΣ Ε60



mixalis
18-01-11, 18:33
Μήπως ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω τις ποτηροθήκες?:worthy::worthy::worthy:

alexm
18-01-11, 18:41
Μήπως ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω τις ποτηροθήκες?:worthy::worthy::worthy:

Στην αντιπροσωπεια!!!!!!!:thumbsup:

Kostas_1
18-01-11, 18:41
Μιχαλη για το Ζ, τις ειχα παρει απο αντιπροσωπεια. και οχι ιδιατερα ακριβα θα ελεγα...

PANOS-E60
18-01-11, 18:44
Ποιές ποτηροθήκες εννοείς στο Ε60 ?

NickE60
18-01-11, 18:50
δεν έχει άλλες απο αυτες (εκτός αν εννοείς την προσθετη για την κεντρική κονσόλα)

https://ecx.images-amazon.com/images/I/31enTloKhVL.jpg

https://www.ecstuning.com/product_library/11488/800/5%20Series%20Rear%20Cup%20Holder%20-%20Black.jpg

mixalis
18-01-11, 19:02
δεν έχει άλλες απο αυτες (εκτός αν εννοείς την προσθετη για την κεντρική κονσόλα)

https://ecx.images-amazon.com/images/I/31enTloKhVL.jpg

https://www.ecstuning.com/product_library/11488/800/5%20Series%20Rear%20Cup%20Holder%20-%20Black.jpg

Αυτές θέλω, απλά έλεγα μήπως υπάρχουν εκτός αντιπροσωπείας γιατί εκεί μάλλον έχει sex πρώτα και χωρίς συναίσθημα.........thumbthumbthumb

mixalis
18-01-11, 19:08
Ποιές ποτηροθήκες εννοείς στο Ε60 ?

αυτές είναι Πάνοthumbthumb.

PANOS-E60
18-01-11, 19:10
αυτές είναι Πάνοthumbthumb.

Ρώτησα γιατί έχει άλλες δύο στον τεμπέλη του πίσω καθίσματος.

mixalis
18-01-11, 19:13
Ρώτησα γιατί έχει άλλες δύο στον τεμπέλη του πίσω καθίσματος.

Αυτές οκ υπάρχουν αλλά με τον γιόκα μου πίσω δεν παίζει να αφήσεις καφέ.......έχω και δέρμα κρίμα είναι.....thumb

NickE60
18-01-11, 19:23
https://desc.shop.ebay.co.uk/i.html?LH_PrefLoc=2&LH_TitleDesc=1&_kw=bmw%20E60%20cup%20holders&_fcid=80&_jgr=1&_localstpos=&_sc=1&_sop=15&_stpos=&gbr=1


...μόνο που θα χρειαστείς και ταμπλώ γιατί εκεί που μπαίνουν υπάρχει ειδική διαμόρφωση (πατούρα) για να μην προεξέχουν
Επίσης υπάρχουν βάσεις και στην πίσω πλευρά

GiannisRob
18-01-11, 23:24
https://ecx.images-amazon.com/images/I/31enTloKhVL.jpg



Στην αρχή την πέρασα για γεμιστήρα από καλάσνικοφ :D :D

E60_Arkadia
19-01-11, 00:21
Δηλαδη πρεπει να αλλαχτει ολη η λωριδα που ειναι πανω απ το ντουλαπακι και να μπει η αλλη με τις ποτηροθηκες? Νικο οταν λες θελει αλλο ταμπλο αυτο εννοεις?

aristent
19-01-11, 06:54
Ακομη θυμαμαι την αγωνια μου. οταν παρελαβα καινουργιο το Ε60,για το εαν εχει τις ποτηροθηκες,(ταξιδακι χωρις καφε γινεται?).... που εκτος του οτι ηταν στα εξτρα, με χρεωση,
ΔΕΝ ΕΜΠΑΙΝΑΝ ΜΕΤΑ!!!...... ΧΩΡΙΣ ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΤΑΜΠΛΟ!!!

....οποτε Μιχαλη καταλαβες....

NickE60
19-01-11, 07:19
Δηλαδη πρεπει να αλλαχτει ολη η λωριδα που ειναι πανω απ το ντουλαπακι και να μπει η αλλη με τις ποτηροθηκες? Νικο οταν λες θελει αλλο ταμπλο αυτο εννοεις?

Ναι είναι άλλο ταμπλώ. Αυτή η λωρίδα δεν είναι ανεξάρτητη, δεν αφαιρείται, ανήκει στη διαμόρφωση του ταμπλώ. Αν δεν σε πειράζει που θα προεξέχουν, σίγουρα μπαίνουν.

https://img255.imageshack.us/img255/1420/dscn6566low1.jpg

mixalis
19-01-11, 15:38
Ακομη θυμαμαι την αγωνια μου. οταν παρελαβα καινουργιο το Ε60,για το εαν εχει τις ποτηροθηκες,(ταξιδακι χωρις καφε γινεται?).... που εκτος του οτι ηταν στα εξτρα, με χρεωση,
ΔΕΝ ΕΜΠΑΙΝΑΝ ΜΕΤΑ!!!...... ΧΩΡΙΣ ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΤΑΜΠΛΟ!!!

....οποτε Μιχαλη καταλαβες....

Οπότε παίδες θέλω τη γνώμη σας ποια μουρμούρα να διαλέξω από την γυναίκα......

1) αλλαγή ταμπλώ το οποίο σημαίνει.....πάλι άρχισες τα ίδια δεν σου φτάνουν ποια όσα έχεις δώσει για τα αυτοκίνητα........................:ranti ng2:

2) ρε Μιχάλη αμάν ποια δεν μπορώ συνέχεια να σου κρατάω το καφέ επειδή δεν έχεις θέση να τον βάλεις,αν είναι έτσι .........................:ranting2:

........:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Ptboul
19-01-11, 16:18
Οπότε παίδες θέλω τη γνώμη σας ποια μουρμούρα να διαλέξω από την γυναίκα......

1) αλλαγή ταμπλώ το οποίο σημαίνει.....πάλι άρχισες τα ίδια δεν σου φτάνουν ποια όσα έχεις δώσει για τα αυτοκίνητα........................:ranti ng2:

2) ρε Μιχάλη αμάν ποια δεν μπορώ συνέχεια να σου κρατάω το καφέ επειδή δεν έχεις θέση να τον βάλεις,αν είναι έτσι .........................:ranting2:



Το είπες και μόνος σου, ότι και να επιλέξεις θα το φας, οπότε κάνε ότι σου αρέσει αρκεί η αλλαγή ταμπλό (αν επιλεγεί) να μη φέρει άλλα προβλήματα (τριγμούς κλπ).

Leonidas_E39
19-01-11, 16:58
https://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=EB52&mospid=50479&btnr=51_6840&hg=51&fg=35


Αυτο δεν μπορει να μπει ειναι απο σειρα 6. (Στην εικονα το Νο10-11)

PANOS-E60
19-01-11, 17:05
Μιχάλη, δεν θα μου περνούσε καν από το μυαλό να ανοίξω μιά τέτοια δουλειά ... (άλλο ταμπλώ κλπ). Θα βολευόμουνα με μιά ποτηροθηκη του εμπορίου, τουλάχιστον γιά τα ταξίδια που υπάρχει όντως θέμα με τον καφέ.

Υπάρχουν δεκάδες αναβαθμίσεις γιά το αυτοκίνητο αυτό, που αξίζουν πολύ περισσότερο τα λεφτά που θα δώσεις. Αυτή είναι η γνώμη μου, φιλικά thumb

NickE60
19-01-11, 17:56
ρίξε μια ματιά εδώ thumb

https://bmwfans.info/parts/catalog/E60N/Sedan/Europe/550i-N62N/LHD/N/2007/january/browse/vehicle_trim/retrofit_drink_holder/

https://static.bmwfans.info/images/epc/MTUzMDQyX3A=.png

E60_Arkadia
19-01-11, 20:01
Να αλλαχτει ταμπλω?!! Με τιποτα...μονο και μονο για τον καφε..:thumbsdown:

mixalis
19-01-11, 21:11
Μιχάλη, δεν θα μου περνούσε καν από το μυαλό να ανοίξω μιά τέτοια δουλειά ... (άλλο ταμπλώ κλπ). Θα βολευόμουνα με μιά ποτηροθηκη του εμπορίου, τουλάχιστον γιά τα ταξίδια που υπάρχει όντως θέμα με τον καφέ.

Υπάρχουν δεκάδες αναβαθμίσεις γιά το αυτοκίνητο αυτό, που αξίζουν πολύ περισσότερο τα λεφτά που θα δώσεις. Αυτή είναι η γνώμη μου, φιλικά thumb

Πανο σιγουρα δεν αξιζει...thumb

Apostolos
19-01-11, 21:23
Έχουν απόλυτο δίκιο τα παιδιά, μόνο και μόνο το κόστος για την αγορά του ταμπλώ συν την εργασία βάλε βγάλε, συν τις εργοστασιακές ποτηροθήκες είναι υπερβολικό έως απαγορευτικό...Σε λίγο καιρό ολοκληρώνω εγώ αυτό το εγχείρημα, αλλά όχι για να βάλω ποτηροθήκες αλλά το HUD χαχαχαχαχαχα :th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1: Θα σε ενημερώσω κατά πόσο τελικά άξιζε μια τέτοια μετατροπή :original:

m-power_01
19-01-11, 22:47
Να αλλαχτει ταμπλω?!! Με τιποτα...μονο και μονο για τον καφε..:thumbsdown:

οχι μπορεις να βαλεις και μπυρα:th_Laie_67-1:

alexm
19-01-11, 23:12
Έχουν απόλυτο δίκιο τα παιδιά, μόνο και μόνο το κόστος για την αγορά του ταμπλώ συν την εργασία βάλε βγάλε, συν τις εργοστασιακές ποτηροθήκες είναι υπερβολικό έως απαγορευτικό...Σε λίγο καιρό ολοκληρώνω εγώ αυτό το εγχείρημα, αλλά όχι για να βάλω ποτηροθήκες αλλά το HUD χαχαχαχαχαχα :th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1: Θα σε ενημερώσω κατά πόσο τελικά άξιζε μια τέτοια μετατροπή :original:

Αποστολε:whistle:, αυτουνο το αυτουκινητο που εχεις,εχει τιποτα μαμα επανουτου;:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Apostolos
20-01-11, 06:36
Αποστολε:whistle:, αυτουνο το αυτουκινητο που εχεις,εχει τιποτα μαμα επανουτου;:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Ακριβως εκει εστιαζεται το προβλημα μου Αλεξη, οτι απο τη μαμα του ηταν πολυ "φτωχο" :) γιατι μεχρι εκει οικονομικα μπορουσα να φτασω απο θεμα εξοπλισμου & τωρα εχω επιδοθει σε "αγωνα" αναβαθμισης του. :)Ακολουθω βλεπεις τα βηματα του "δασκαλου μου -μας" (βλεπε nicκe60) χαχαχαχαχα :) :)

aristent
20-01-11, 06:45
Ακριβως εκει εστιαζεται το προβλημα μου Αλεξη, οτι απο τη μαμα του ηταν πολυ "φτωχο" :) γιατι μεχρι εκει οικονομικα μπορουσα να φτασω απο θεμα εξοπλισμου & τωρα εχω επιδοθει σε "αγωνα" αναβαθμισης του. :)Ακολουθω βλεπεις τα βηματα του "δασκαλου μου -μας" (βλεπε nicκe60) χαχαχαχαχα :) :)

Aπο τη μαμα ηταν φτωχο....αλλα απο τον μπαμπα.....αστα!!!... εχει και αυτα που ουτε η ιδια η BMW δεν ξερει οτι τα εχει!!!!:thumbsup:

Ενταξη ,δασκαλος ο Νικολας, αλλα και 'συ ρε παιδακι μου βιδα δεν αφησες!!!:thumbsup:

ΗUD ε?....για να δουμε......

Apostolos
20-01-11, 06:58
Aπο τη μαμα ηταν φτωχο....αλλα απο τον μπαμπα.....αστα!!!... εχει και αυτα που ουτε η ιδια η BMW δεν ξερει οτι τα εχει!!!!:thumbsup:

Ενταξη ,δασκαλος ο Νικολας, αλλα και 'συ ρε παιδακι μου βιδα δεν αφησες!!!:thumbsup:

ΗUD ε?....για να δουμε......

:th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1: χαχαχαχαχαχχαχα δεν έχω λόγια για το σχόλιό σου Άρη. Σιγά - σιγά γιατί έχουν μεγάλα κοστολόγια τα άτιμα τα ανταλλακτικά, τώρα για παράδειγμα που μιλάμε ταξιδεύει από Γερμανία ο έμπροσθεν υαλοπίνακας, climate comfort με υποστήριξη HUD...για να δούμε, για να δούμε:original::original:

mixalis
20-01-11, 16:40
Έχουν απόλυτο δίκιο τα παιδιά, μόνο και μόνο το κόστος για την αγορά του ταμπλώ συν την εργασία βάλε βγάλε, συν τις εργοστασιακές ποτηροθήκες είναι υπερβολικό έως απαγορευτικό...Σε λίγο καιρό ολοκληρώνω εγώ αυτό το εγχείρημα, αλλά όχι για να βάλω ποτηροθήκες αλλά το HUD χαχαχαχαχαχα :th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1: Θα σε ενημερώσω κατά πόσο τελικά άξιζε μια τέτοια μετατροπή :original:

Ελπίζω κάνοντας αυτό το βήμα να σκέφτηκες τις ποτηροθήκες.............:whistle:

Apostolos
20-01-11, 18:15
Ελπίζω κάνοντας αυτό το βήμα να σκέφτηκες τις ποτηροθήκες.............:whistle:

Δεν εχω κατασταλαξει Μιχαλη ακομα στο τι ταμπλω θα παραγγειλω. Αν και μου προσθετουν ενα επιπλεον κοστος γυρω στα 200 οι ποτηροθηκες ισως τις παρω, αν και δεν εχω κανα ιδιαιτερο κολλημα με καφεδες μεσα στο αμαξι μιας και δεν τον συνηθιζω. Οψομεθα Μιχαλη...

E60_Arkadia
20-01-11, 19:57
Βρε Δημητρη τι ειναι αυτο το <υαλοπίνακας, climate comfort με υποστήριξη HUD..> ??
Οταν εχεις Ε60 πρεπει να ξερεις και κανα δυο τρεις ξενες γλωσσες μου φαινεται...γτ με τοσα εξτρα και με τις ονομασιες χανεις τον μπουσουλα :th_Laie_67-1:

PANOS-E60
20-01-11, 20:08
Βρε Δημητρη τι ειναι αυτο το <υαλοπίνακας, climate comfort με υποστήριξη HUD..> ??
Οταν εχεις Ε60 πρεπει να ξερεις και κανα δυο τρεις ξενες γλωσσες μου φαινεται...γτ με τοσα εξτρα και με τις ονομασιες χανεις τον μπουσουλα :th_Laie_67-1:

Κώστα, αυτό που λέει ο τίτλος είναι, Παρμπρίζ με θερμοαποροφητικές ιδιότητες και head up display ready. To νεο ταμπλω το χρειάζεται γιατί εκεί εδράζεται ο προτζέκτορας του HUD. Φυσικά χρειάζεται και κάτι άλλα καλούδια γιά να δουλέψει αυτό, αλλά μην σκας, ο Δημήτρης ξέρει καλά από ξηλώματα και ραψίματα ... :thumbsup: Στις ποτηροθήκες έχει μιά αμφιβολία αν θα τις μπάξει ... :hystericalbs1:

aristent
20-01-11, 20:13
..... Στις ποτηροθήκες έχει μιά αμφιβολία αν θα τις μπάξει ... :hystericalbs1:

Θα τις μπαξει,θα τις μπαξει....εδω δεν κολλησε αλλου και αλλου,φανταζεσαι να του πει κανενας (υποθετικα μιλαμε)καλα θα το αγοραζα το αμαξι σου αλλα χωρις ποτηροθηκες δεν το παιρνω!!!:ranting2::th_Laie_67-1::hystericalbs1:

το φανταζεσαι??? εεεεε θα τον διαολοεστελνα!!!:thumbsup:

E60_Arkadia
20-01-11, 20:28
Κώστα, αυτό που λέει ο τίτλος είναι, Παρμπρίζ με θερμοαποροφητικές ιδιότητες και head up display ready. To νεο ταμπλω το χρειάζεται γιατί εκεί εδράζεται ο προτζέκτορας του HUD. Φυσικά χρειάζεται και κάτι άλλα καλούδια γιά να δουλέψει αυτό, αλλά μην σκας, ο Δημήτρης ξέρει καλά από ξηλώματα και ραψίματα ... :thumbsup: Στις ποτηροθήκες έχει μιά αμφιβολία αν θα τις μπάξει ... :hystericalbs1:

Οκ Πανο ευχαριστω φιλε τωρα ειναι πιο ξεκαθαρα τα πραγματα.

alexm
20-01-11, 20:57
Climate comfort laminated glass, με κωδικο 356,και κοστος κατα την παραγγελια του αυτοκινητου 1700 ευρω.
Ο κωδικος αυτος δεν αφορα μονο τον εμπρος υαλοπινακα αλλα ολους τους υαλοπινακες του αυτοκινητου και οταν εχεις τον κωδικο 610(head up display) δεν μπορεις να εχεις πρασινη ριγα στο επανω μερος του εμπρος υαλοπινακα.
Εχω αυτον τον κωδικο στο 5αρι και θεωρω οτι ειναι ενα αξεσουαρ πολυ φθηνο για την δουλεια που κανει,δεν χρειαζεται να φορας γυαλια ηλιου στις περισσοτερες των περιπτωσεων,για εμενα που ειμαι μυωπας και τα γυαλια ηλιου δεν ειναι ευκολα στη χρηση ειναι ιδανικο.
Οταν πλενω το αυτοκινητο οι σταγονες του νερου στον πισω υαλοπινακα ειναι ιριδιζουσες!!!!!
Σας παραθετω και ενα αρθρο της BMW για το συγκεκριμενο αξεσουαρ.(η μεταφραση ειναι απο το google translator)



500 στρώματα από τη ζέστη - BMW εισάγει νέες θερμοανακλαστικού συγκολλημένα τεχνολογία κατασκευής γυαλιού



Μόναχο. Σε μια παγκόσμια πρωτιά, η BMW εισήγαγε ένα πρωτοποριακό θερμοανακλαστικού
συγκολλημένα τεχνολογίας γυαλιού στη νέα BMW 5 και 7 Series. Το πίσω παρμπρίζ
διαθέτει περισσότερα από 500 εξαιρετικά λεπτές πλαστικές ενσωματωμένα στρώματα μπορούν να έχουν ειδικά
ζητείται ως μέρος της άνεσης του κλίματος συγκολλημένα επιλογή γυαλιού. "Με περισσότερα
από 500 στρώματα πλαστικής ύλης, η συγκολλημένα υαλοπίνακα μειώνει τη συσσώρευση θερμότητας στα
το εσωτερικό του αυτοκινήτου. Κάθε ένα από τα στρώματα είναι μόνο περίπου 0,00001 χιλιοστά
πάχους, το οποίο είναι περίπου πενήντα χιλιάδες φορές λεπτότερο από μια ανθρώπινη τρίχα », λέει η BMW
Project Manager Gerald Buck.
Το αποτέλεσμα: μεγαλύτερη άνεση των επιβατών σχετικά με καυτό χάρη ημέρες με τους υαλοπίνακες που
αντανακλά τη θερμότητα που παράγουν υπέρυθρες συνιστώσα της ηλιακής ακτινοβολίας και κατά συνέπεια
αισθητά μειώνει την συσσώρευση θερμότητας στον θάλαμο επιβατών, ακόμη και σε θερμοκρασίες άνω των 30
βαθμούς Κελσίου.

Άμεσο ηλιακό φως, ειδικά αν το αυτοκίνητο είναι σταματημένο, προκαλεί ένα ισχυρό
συσσώρευση θερμότητας στο εσωτερικό. Σε σύγκριση με ένα αυτοκίνητο με το πρότυπο υαλοπίνακες, τα
νέο ποτήρι άνεση του κλίματος προσφέρει πολλά πλεονεκτήματα:
Πρώτον, μειώνει την εσωτερική θερμοκρασία του αέρα από κάποιους ° 5 C σε διαρκή αυτοκίνητο
στον ήλιο. Δεύτερον, μειώνει τη θερμοκρασία της επιφάνειας των καθισμάτων και της αποθήκευσης
περιοχές, για παράδειγμα, έως 10 ° C.
Η κατώτατη γραμμή: αυτόματο κλιματισμό παρέχει επαρκή ψύξη, ακόμη και σε
την έναρξη της διαδρομής και, για λιγότερη ενέργεια. Αυτό σημαίνει ότι οι ανεμιστήρες μπορούν να λειτουργούν σε
χαμηλότερη ρύθμιση, μειώνοντας έτσι τα επίπεδα θορύβου και τη βελτίωση της οικονομίας καυσίμου.

Ανάπτυξη και τεχνολογία
Το νέο αυτό γυαλί που αναπτύχθηκε από κοινού από το BMW Group, η 3Μ και η Saint-Gobain
Sekurit, Γερμανία. Κατασκευάζεται από τους εταίρους σε μια επιμελημένη παραγωγή
διαδικασία, αυτό το γυαλί επέτρεψε για πρώτη φορά για την προστασία του
εσωτερικό του αυτοκινήτου από ανεπιθύμητη θερμότητα από τις ακτίνες του ήλιου με τη χρήση του γυαλιού
και πλαστικά αποκλειστικά.


Προηγουμένως, αυτή η «ηλιακή λειτουργία προστασίας" είχε μόνο επιτεύχθηκε μέσω της
μετάλλων συστήματα thin-film στο ποτήρι. Αυτά αντικατοπτρίζουν επίσης τις υπέρυθρες συστατικό
σε ακτίνες του ήλιου και να μειώσουν τη συσσώρευση θερμότητας μέσα σε ένα αυτοκίνητο, αλλά το
πλεονέκτημα των μη μεταλλικών φύλλων είναι ότι δεν προκαλούν τη στεγανοποίηση των
περιοχή του θαλάμου επιβατών, την εξασφάλιση της καλύτερης υποδοχής των συστημάτων επικοινωνίας.

Κλίμα άνεση, πολυστρωματικού γυαλιού προσφέρει έτσι πολλά πλεονεκτήματα σε σύγκριση με το
πρότυπο τζάμια, ενισχυμένη και συγκεκριμένα θερμικής και ακουστικής άνεσης σε συνδυασμό με
κάποια εξοικονόμηση βάρους, αλλά χωρίς την καλύτερη απορρόφηση των ορατών εισερχόμενων
φως.

PANOS-E60
20-01-11, 21:11
Αλέξη πολύ ενδιαφέρον το cclg.
Εξαιρετική απόδοση στους παραπάνω τομείς πάντως έχουν και οι μεμβράνες που έχω βάλει, πολύ καλής ποιότητας, εννοείται, και σε όλα τα τζάμια και νόμιμες. Πιστεύεις ότι τα κρύσταλλα του δικού σου είναι πολύ ανώτερα σε απόδοση σε σχέση με συμβατικά με μεμβράνες ?

alexm
20-01-11, 21:36
Αλέξη πολύ ενδιαφέρον το cclg.
Εξαιρετική απόδοση στους παραπάνω τομείς πάντως έχουν και οι μεμβράνες που έχω βάλει, πολύ καλής ποιότητας, εννοείται, και σε όλα τα τζάμια και νόμιμες. Πιστεύεις ότι τα κρύσταλλα του δικού σου είναι πολύ ανώτερα σε απόδοση σε σχέση με συμβατικά με μεμβράνες ?

Πανο δεν ειχα ποτε μεμβρανες σε καποιο αυτοκινητο μου για να μπορω να κανω συγκριση,αλλα πιστευω οτι μια χαρα θα κανουν την δουλεια τους και αυτες.
Οταν το αυτοκινητο το εχω σε σκια(σχεδον παντα :th_Laie_67-1:) η αποχρωση των υαλοπινακων ειναι ελαφρως μπεζ,στον ηλιο γινονται καφε σκουρα.
Τα πλαινα τζαμια σε εμενα ειναι διπλα,ετσι ειναι σε ολη την σειρα 5 Ε60;

PANOS-E60
20-01-11, 21:41
Τα πλαινα τζαμια σε εμενα ειναι διπλα,ετσι ειναι σε ολη την σειρα 5 Ε60;

Δεν το ξέρω φίλε :original: Θα μας πουν οι πιό βαθείς γνώστες thumb

NickE60
20-01-11, 21:48
O κωδικός είναι 358 νομίζω, όχι 356..

το άσχημο είναι ότι δεν βγαίνει με την πράσινη ντεγκραντέ ρίγα στην κορυφή...

alexm
20-01-11, 21:48
Δεν το ξέρω φίλε :original: Θα μας πουν οι πιό βαθείς γνώστες thumb

ορε ....Πανουλη:D,κατεβασε λιγο το τζαμι του οδηγου και κοιταξε, ειναι μονο το κρυσταλο ή διπλο;thumb

PANOS-E60
20-01-11, 21:52
ορε ....Πανουλη:D,κατεβασε λιγο το τζαμι του οδηγου και κοιταξε, ειναι μονο το κρυσταλο ή διπλο;thumb

:hystericalbs1: Το πρωί ... δεν έχει καλό φως το γκαραζ :thumbsup: Νίκο γιά πες, είναι μονά ή διπλά ?

aristent
20-01-11, 21:56
Aλεξη,με διπλα τζαμια θα το παραλαβω το οχημα σου?:thumbsup:Ωραια!!!!:thumbsup:

Εγω παντως μονα εχω.

ΥΣ αυτη η μεταφραση απο τον γογλε ειναι για τον σουτσο!!!δωσε λινκ να διαβασουμε τιποτε σωστα!....λες και εγραφε ο Γιωργαρας 850 ηταν!!!

alexm
20-01-11, 22:02
O κωδικός είναι 358 νομίζω, όχι 356..

το άσχημο είναι ότι δεν βγαίνει με την πράσινη ντεγκραντέ ρίγα στην κορυφή...

Νικο εχω μπροστα μου την εντολη οχηματος της bmw που αφορα το αυτοκινητο μου ,αναφερει 23 order options και ενα απο αυτα ειναι το 356: climate comfort laminated glass. thumb

NickE60
20-01-11, 22:07
τελικά το climate comfort βγαίνει με πράσινη ρίγα.
Το κρύσταλλο για HUD είναι που δεν βγαίνει με ρίγα..

Δεν γνωρίζω τίποτα για διπλό, το climate comfort δεν νομίζω να είναι διπλό, μόνο στον κωδικό "security vehicle" είναι διπλά (απ' όσο ξέρω)

https://www.bmw.com/com/en/insights/technology/technology_guide/articles/green_climate_windscreen.html

https://www.bmw.com/com/en/insights/technology/technology_guide/articles/_shared/img/green_climate_windscreen.jpg

alexm
20-01-11, 22:09
Aλεξη,με διπλα τζαμια θα το παραλαβω το οχημα σου?:thumbsup:Ωραια!!!!:thumbsup:

Εγω παντως μονα εχω.

ΥΣ αυτη η μεταφραση απο τον γογλε ειναι για τον σουτσο!!!δωσε λινκ να διαβασουμε τιποτε σωστα!....λες και εγραφε ο Γιωργαρας 850 ηταν!!!

αγγλομαθη μου εσυ.....:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Οριστε: https://www.press.bmwgroup.com/pressclub/p/pcgl/pressDetail.html?outputChannelId=6&id=T0012265EN&left_menu_item=node__2377

alexm
20-01-11, 22:27
:hystericalbs1: Το πρωί ... δεν έχει καλό φως το γκαραζ :thumbsup: Νίκο γιά πες, είναι μονά ή διπλά ?

Πανο για να δεις ποσο καλο φιλο εχεις,οταν ερθω Αθηνα θα φερω και θα τοποθετησω 2 λαμπες φθορισμου (να......με το συμπαθειο)στο γκαραζ και ετσι δεν θα εχεις δικαιολογιες,......που βαριεσαι να σηκωθεις απο τον καναπε!!!!:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

alexm
20-01-11, 22:36
τελικά το climate comfort βγαίνει με πράσινη ρίγα.
Το κρύσταλλο για HUD είναι που δεν βγαίνει με ρίγα..

Δεν γνωρίζω τίποτα για διπλό, το climate comfort δεν νομίζω να είναι διπλό, μόνο στον κωδικό "security vehicle" είναι διπλά (απ' όσο ξέρω)

https://www.bmw.com/com/en/insights/technology/technology_guide/articles/green_climate_windscreen.html

Νικο δεν εχει εμενα κωδικο "security vehicle" αλλα τα κρυσταλα στις πορτες ειναι διπλα. Οταν λεω διπλα,δεν εχουν κενο μεταξυ τους αλλα ειναι,τζαμι εξω-μεμβρανη ή κατι σαν λαδι!!!!-τζαμι μεσα.

NickE60
20-01-11, 22:46
Ναι μεμβράνη είναι Αλέξη. Και έχει και "θέματα" με λήψη κινητών, e-pass, πομπούς για γκαραζόπορτες κλπ ...εγκλωβίζει στο εσωτερικό τo σήμα..

Apostolos
21-01-11, 11:45
Θα τις μπαξει,θα τις μπαξει....εδω δεν κολλησε αλλου και αλλού...:th_Laie_67-1::hystericalbs1:


Είχες δίκιο τελικά Άρη, δεν μπόρεσα να αντισταθώ και στο τέλος λύγισα και τις παρήγγειλα και αυτές χαχαχαχαχα:th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1: Όλα καθόδων λοιπόν...:original::original::original: Άντε να δούμε που θα μας βγάλει η άκρη τελοσπάντων, άντε να δούμε. Το ενθαρρυντικό είναι ότι το HUD δεν χρειάζεται κωδικοποίηση (έτσι λένε δηλαδή η πράξη θα δείξει χαχαχα). Μανώλη βάλε τα δυνατά σου...

NickE60
21-01-11, 11:56
στο τέλος θα κάνουμε μια σούμα να δούμε τι σου έχει μείνει και τι μου έχει μείνει από το αρχικό... :thumbsup:

aristent
21-01-11, 12:00
:whistle:ΟΙ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ!!!!:thumbsup:

Apostolos
21-01-11, 13:59
στο τέλος θα κάνουμε μια σούμα να δούμε τι σου έχει μείνει και τι μου έχει μείνει από το αρχικό... :thumbsup:

χαχαχαχαχα γεια σου δάσκαλε Νικόλα :hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1: Κάτσε να διευκολυνθώ λιγάκι οικονομικά και να ρωτήσω τον Μανώλη αν μπορώ να βάλω και την έμπροσθεν κάμερα υπερύθρων χαχαχαχα


:whistle:ΟΙ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ!!!!:thumbsup:

:th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1:

alexm
21-01-11, 14:51
στο τέλος θα κάνουμε μια σούμα να δούμε τι σου έχει μείνει και τι μου έχει μείνει από το αρχικό... :thumbsup:

Και καποια στιγμη ο Apostolos ερχεται σε συμφωνια με τον υποψηφιο αγοραστη, πηγαινουν μαζι σε μια bmw για τον απαιτουμενο ελεγχο,χτυπανε τον αριθμο πλαισιου και........:eek:,ποια μαίμου κυριε;:banana:... handmade, Individual by Μητσαρας!!!!!:gr::worthy:

Apostolos
21-01-11, 15:17
χαχαχαχαχαχα γεια σου βρε Αλεξ. Με καταντησατε "ανεκδοτο" ουαχαχαχαχαχαχα :) :)

PANOS-E60
21-01-11, 15:42
χαχαχαχαχαχα γεια σου βρε Αλεξ. Με καταντησατε "ανεκδοτο" ουαχαχαχαχαχαχα :) :)

Οχι και "ανέκδοτο" ρε Δημητράκη ! Indinidualised στο είπε το αμάξι ο Αλέξης, κομπλιμέντο είναι αυτό :thumbsup:

PANOS-E60
21-01-11, 16:58
:whistle:ΟΙ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ!!!!:thumbsup:

Ούτε καν αυτές Αρη ! Εισαγωγής είναι και τα δύο :th_Laie_67-1:

Apostolos
21-01-11, 22:49
Οχι και "ανέκδοτο" ρε Δημητράκη ! Indinidualised στο είπε το αμάξι ο Αλέξης, κομπλιμέντο είναι αυτό :thumbsup:

INDIVIDUALISED by APOSTOLOS - Δημήτρης - Sparky developements :th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1:

nikos-Mpacket
23-01-11, 16:11
Για να ξαναμπουμε στο θεμα του τιτλου θα πω οτι οταν καταλαβα οτι το αμαξι δεν ειχε ποτηροθηκες ξενερωσα αφανταστα,σκεφτηκα καποια στιγμη να βαλω αλλα καποια αλλα πραγματακια τραβηξαν παραπανω την προσοχη μου.

Τωρα που το ξανασκεφτομαι καλυτερα που δεν χαλασα λεφτα για ποτηροθηκες γιατι λογικα θα ειναι μεγαλο το κοστος να αλλαξεις ολο το ταμπλο.

E60_Arkadia
23-01-11, 16:39
Νικο δεν αξιζει να αλλαξεις ταμπλω για ποτηροθηκες.Οπως ειπε και ο Πανος παραπανω δεν αξιζει,με τα ιδια λεφτα κανεις ενα σωρο αλλα καλουδια.Παντως αυτοκινητα 50+ χιλιαδων και να μην εχουν ποτηροθηκες ειναι ψιλο μ@λ@κι@.Εδω το δικο μου αγοραστηκε 57.200 και δεν μπορει να παιξει ΜΡ3,δηλαδη ποοοσο θα κοστιζε στην εταιρεια να βαλει ενα λεϊζερ που να διαβαζει ΜΡ3?? 50-100 ευρω?! Ελεος

Apostolos
23-01-11, 16:45
Για να ξαναμπουμε στο θεμα του τιτλου θα πω οτι οταν καταλαβα οτι το αμαξι δεν ειχε ποτηροθηκες ξενερωσα αφανταστα,σκεφτηκα καποια στιγμη να βαλω αλλα καποια αλλα πραγματακια τραβηξαν παραπανω την προσοχη μου.

Τωρα που το ξανασκεφτομαι καλυτερα που δεν χαλασα λεφτα για ποτηροθηκες γιατι λογικα θα ειναι μεγαλο το κοστος να αλλαξεις ολο το ταμπλο.

Όπως τα λες Νικόλα, γλίτωσες 830¤ το ταμπλώ, 200¤ οι ποτηροθήκες συν την εργασία βάλε βγάλε. Μη με ρωτήσεις που το ξέρω, ένας φίλος πήρε τ'αυτί μου :whistle::whistle:ότι μπαίνει σε αυτή την διαδικασία, όχι για να βάλει τις ποτηροθήκες, που τελικά θα τις βάλει και αυτές,:original: αλλά για να βάλει το head up display unit. Άλλαξε και κρύσταλλο απ'ότι μου είπε, παρήγγειλε το Climate comfort laminated glass...βρε τον μπαγάσα σταματημό δεν έχει...:hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Υ.Γ. Νικόλα όπως είπαμε για την night vison camera μη ξεχάσεις να ρωτήσεις τον Μανώλη, γιατί απ'ότι μου είπε και μπόρεσα να καταλάβω θα την βάλει και αυτή:th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1:

aristent
23-01-11, 16:50
Tο δικο μου που το εκανα παραγγελια το 2008 καινουργιο ,ειχε χρεωση για ποτηροθηκες 80ευρω!!!....αναλογικα με την αξια του αυτοκινητου αστειο νουμερο,ομως εαν δεν το εβαζα στον εξτρα εξοπλισμο δεν θα εμπαινε ποτε στο αυτοκινητο....φυσικα οπως και η ηλιοροφη με εξτρα χρεωση 2000ευρω...

aristent
23-01-11, 16:53
Πες μας ρε Αποστολε..... χμμμμ Δημητρη ηθελα να πω,τι δεν θα εχει (εκτος του μοτερ Μ5)επανω το οχημα σου???:thumbsup:

E60_Arkadia
23-01-11, 17:31
Με αυτα που αλλαξε φτιαχνει αλλη μια Ε60 :thumbsup:

nikos-Mpacket
23-01-11, 20:01
Όπως τα λες Νικόλα, γλίτωσες 830¤ το ταμπλώ, 200¤ οι ποτηροθήκες συν την εργασία βάλε βγάλε. Μη με ρωτήσεις που το ξέρω, ένας φίλος πήρε τ'αυτί μου :whistle::whistle:ότι μπαίνει σε αυτή την διαδικασία, όχι για να βάλει τις ποτηροθήκες, που τελικά θα τις βάλει και αυτές,:original: αλλά για να βάλει το head up display unit. Άλλαξε και κρύσταλλο απ'ότι μου είπε, παρήγγειλε το Climate comfort laminated glass...βρε τον μπαγάσα σταματημό δεν έχει...:hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Υ.Γ. Νικόλα όπως είπαμε για την night vison camera μη ξεχάσεις να ρωτήσεις τον Μανώλη, γιατί απ'ότι μου είπε και μπόρεσα να καταλάβω θα την βάλει και αυτή:th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1:


Δημητρη δεν θα ξεχασω γιατι και μενα ενας φιλος μου :whistle: πηρε ενα ταχυμετρο απο Μ5 και θελει να φτιαξει και κατι στους καθρεπτες του και θα περασω να τον ρωτησω.

Υ.Γ.Εσυ μην ξεχασεις να ρωτησεις τους ανθρωπους σου για το τιμονακι.

PANOS-E60
23-01-11, 20:07
Υ.Γ.Εσυ μην ξεχασεις να ρωτησεις τους ανθρωπους σου για το τιμονακι.

Ωπ ! Σας έπιασα ! :thumbsup:
Τιμονάκι sport να φανταστώ ? Ποιός ? Τι ? Που ? Γιά πέστε και από δω thumb

nikos-Mpacket
23-01-11, 20:28
Ωπ ! Σας έπιασα ! :thumbsup:
Τιμονάκι sport να φανταστώ ? Ποιός ? Τι ? Που ? Γιά πέστε και από δω thumb

Πανο σκεφτομαι να βαλω τιμονακι με paddles για να μην παιρνω τα χερια απο το τιμονι αλλα μονο αν βρω κατι που θα με δελεασει στο πορτοφολι.
Βλεπεις εμεις με τα αυτοματα δυσκολευομαστε αρκετα να βρουμε τετοιο τιμονι σε καλη τιμη αλλα και που να "ταιριαζει" με τους κωδικους του αυτοκινητου.

strof
23-01-11, 20:51
Νικο δεν αξιζει να αλλαξεις ταμπλω για ποτηροθηκες.Οπως ειπε και ο Πανος παραπανω δεν αξιζει,με τα ιδια λεφτα κανεις ενα σωρο αλλα καλουδια.Παντως αυτοκινητα 50+ χιλιαδων και να μην εχουν ποτηροθηκες ειναι ψιλο μ@λ@κι@.Εδω το δικο μου αγοραστηκε 57.200 και δεν μπορει να παιξει ΜΡ3,δηλαδη ποοοσο θα κοστιζε στην εταιρεια να βαλει ενα λεϊζερ που να διαβαζει ΜΡ3?? 50-100 ευρω?! Ελεος

offtopic: Με μια αναβαθμηση θα παιξει, σου το λεω γιατι κι εγω αυτο εκανα και επαιξε!

NickE60
23-01-11, 21:04
Αν δεν έχει τον εξοπλισμό "Radio Professional" (ραδιόφωνο με διπλό tuner) δεν έχει δυνατότητα να παίξει mp3 thumb

Radio Professional έχουν σίγουρα όλα τα Ε60 με μικρό ή μεγάλο Navi (Business - Professional)

alexm
23-01-11, 23:27
Ωπ ! Σας έπιασα ! :thumbsup:
Τιμονάκι sport να φανταστώ ? Ποιός ? Τι ? Που ? Γιά πέστε και από δω thumb

Πανο βουλωμενο γραμμα διαβαζεις.......:th_Laie_67-1:,στο τιμονι κολησες εσυ;
Εδω λεμε ο ανθρωπος εμπαξε οργανα Μ5!!!!!!!! οσο για τους φιλους τους που αναφερουν αυτος και ο αλλος .....τον εαυτο τους εννοουν τα καλοπαιδα!!!! thumb

alexm
24-01-11, 00:07
Δημητρη δεν θα ξεχασω γιατι και μενα ενας φιλος μου :whistle: πηρε ενα ταχυμετρο απο Μ5 και θελει να φτιαξει και κατι στους καθρεπτες του και θα περασω να τον ρωτησω.

Υ.Γ.Εσυ μην ξεχασεις να ρωτησεις τους ανθρωπους σου για το τιμονακι.

Να πεις στον φιλο σου...:whistle: οτι το συγκεκριμενο κοντερ που αγορασε αυτες τις ενδειξεις εδειχνε,καποτε!!!!! :th_Laie_67-1::hystericalbs1:

PANOS-E60
24-01-11, 06:53
Πανο βουλωμενο γραμμα διαβαζεις.......:th_Laie_67-1:,στο τιμονι κολησες εσυ;
Εδω λεμε ο ανθρωπος εμπαξε οργανα Μ5!!!!!!!! οσο για τους φιλους τους που αναφερουν αυτος και ο αλλος .....τον εαυτο τους εννοουν τα καλοπαιδα!!!! thumb

Εμένα το sport τιμόνι μου κάνει κέφι, τα όργανα Μ5 όχι ... :original:
Τα παραπλανητητικά τους Αλέξη έχουν γίνει κοινό μυστικό πλέον :th_Laie_67-1:

Apostolos
24-01-11, 07:08
Πανο βουλωμενο γραμμα διαβαζεις.......:th_Laie_67-1:,στο τιμονι κολησες εσυ;....τον εαυτο τους εννοουν τα καλοπαιδα!!!! thumb
Αυτός ο Πατρινός βρε παιδάκι μου πια...:hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::hystericalbs1:

Να πεις στον φιλο σου...:whistle: οτι το συγκεκριμενο κοντερ που αγορασε αυτες τις ενδειξεις εδειχνε,καποτε!!!!! :th_Laie_67-1::hystericalbs1:
"Όμορφοι αριθμοί"...:original: Νικόλα "χτύπα" και το gear smg shifter του Μ5 μιας και έχεις αυτόματο σασμάν να δείξει ακόμα πιο όμορφο το εσωτερικό σου


Τα παραπλανητητικά τους Αλέξη έχουν γίνει κοινό μυστικό πλέον :th_Laie_67-1:
:th_Laie_67-1::thumbsup::thumbsup:

nikos-Mpacket
24-01-11, 12:44
Εμένα το sport τιμόνι μου κάνει κέφι, τα όργανα Μ5 όχι ... :original:
Τα παραπλανητητικά τους Αλέξη έχουν γίνει κοινό μυστικό πλέον :th_Laie_67-1:

Πανο με ενα καλο ψαξιμο στο ebay μπορεις να βρεις τιμονι σε καλη τιμη και νομιζω οτι ειναι κατι που ομορφαινει παραπολυ το εσωτερικο του αυτοκινητου.


Αυτός ο Πατρινός βρε παιδάκι μου πια...:hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::hystericalbs1:

"Όμορφοι αριθμοί"...:original: Νικόλα "χτύπα" και το gear smg shifter του Μ5 μιας και έχεις αυτόματο σασμάν να δείξει ακόμα πιο όμορφο το εσωτερικό σου

:th_Laie_67-1::thumbsup::thumbsup:

Αυτος ο Αλεξης που τα μαθαινει ολα..............

Δημητρη αυτο εχω σκοπο να κανω,να αλλαξω το τιμονι και τον λεβιε για να δειξει ακομα πιο ωραιο το εσωτερικο αλλα βλεπεις το ΔΝΤ μας εχει κοψει λιγο τα φτερα οποτε πρεπει να παμε σε αργα και σταθερα βηματα.

Apostolos
25-01-11, 15:47
Δυστυχώς στην εμπρός σίτα του προφυλακτήρα του Μ5 δεν μπαίνει ούτε η night vision camera ούτε το active cruise control. Eεεεε ψιτ, Πατρινέ ('Αλεξ) μήπως τυγχάνει να έχεις στο 5άρι σου τοποθετήσει τίποτε από τα παραπάνω και με διαψεύσεις τελικά γιατί τα δίνει για τον προφυλακτήρα τον απλό ή του Μ pack και όχι για Μ5. Τέλοσπάντων θα αρκεστούμε στο HUD και στις ποτηροθηκούλες μας :rolleyes::rolleyes:

PANOS-E60
25-01-11, 16:11
Τέλοσπάντων θα αρκεστούμε στο HUD και στις ποτηροθηκούλες μας :rolleyes::rolleyes:

Πω Πω πίκρα ρε Δημητράκη ! Σου στερούν τη χαρά ... ούτε ένα μπαξιματάκι δεν σε αφήνει η παλιο-BMW να κάνεις :th_Laie_67-1:

nikos-Mpacket
25-01-11, 21:00
Δυστυχώς στην εμπρός σίτα του προφυλακτήρα του Μ5 δεν μπαίνει ούτε η night vision camera ούτε το active cruise control. Eεεεε ψιτ, Πατρινέ ('Αλεξ) μήπως τυγχάνει να έχεις στο 5άρι σου τοποθετήσει τίποτε από τα παραπάνω και με διαψεύσεις τελικά γιατί τα δίνει για τον προφυλακτήρα τον απλό ή του Μ pack και όχι για Μ5. Τέλοσπάντων θα αρκεστούμε στο HUD και στις ποτηροθηκούλες μας :rolleyes::rolleyes:

Δημητρη μηπως να εβγαζες τον προφυλακτηρα και να εβαζες εναν που θα ταιριαζει η one night stand vision camera μπας και δουμε και εμεις τιποτα.Ξανασκεψου το λιγο βρε αγορι μου.

Ο Αλεξης δεν βαζει τετοια πραγματα του σατανα στο αμαξι του,εδω ο ανθρωπος καθυστερει να αλλαξει τις αντιστρεπτικες και να βαλει μεγαλυτερες για τι ξερει οτι δεν εχω μαζεψει λεφτα να παρω τις παλιες.

alexm
25-01-11, 21:42
Δημητρη μηπως να εβγαζες τον προφυλακτηρα και να εβαζες εναν που θα ταιριαζει η one night stand vision camera μπας και δουμε και εμεις τιποτα.Ξανασκεψου το λιγο βρε αγορι μου.

Ο Αλεξης δεν βαζει τετοια πραγματα του σατανα στο αμαξι του,εδω ο ανθρωπος καθυστερει να αλλαξει τις αντιστρεπτικες και να βαλει μεγαλυτερες για τι ξερει οτι δεν εχω μαζεψει λεφτα να παρω τις παλιες.

Καλα τα λες αλλα μην παιρνεις και ορκο :whistle:

aristent
25-01-11, 21:59
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=6159&d=1295987942

ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ και απο κατω το οχημα Αλεξη!!!:thumbsup:

...καλα οι eisenmann απο λευκοχρυσο ειναι?:shok: τελειοτητα!!!thumb

ΥΣ.μπαξε,μπαξε γιατι εχω την εντυπωση οτι μια μερα το οχημα σου θα μπορεσω να το αγορασω!!!:shok::whistle::thumbsup:

alexm
25-01-11, 22:09
Δυστυχώς στην εμπρός σίτα του προφυλακτήρα του Μ5 δεν μπαίνει ούτε η night vision camera ούτε το active cruise control. Eεεεε ψιτ, Πατρινέ ('Αλεξ) μήπως τυγχάνει να έχεις στο 5άρι σου τοποθετήσει τίποτε από τα παραπάνω και με διαψεύσεις τελικά γιατί τα δίνει για τον προφυλακτήρα τον απλό ή του Μ pack και όχι για Μ5. Τέλοσπάντων θα αρκεστούμε στο HUD και στις ποτηροθηκούλες μας :rolleyes::rolleyes:

Καλε μου φιλε Αpostole....οπως τα λες ειναι,ο προφυλακτηρας του Μ5 δεν παιρνει ουτε το ενα ουτε το αλλο.
Προσωπικα τα θεωρω υπερβολη και τα δυο,δεν θα πληρωνα ποτε το εξτρα κοστος που εχουν.
Οσο για το HUD,ωραιο ειναι αλλα ακομα ποιο ωραιο :eek: για αυτους που το βλεπουν απο εξω απο το τζαμι:th_Laie_67-1::hystericalbs1:.
Θα προτιμουσα να εχει το Μ5 απο το εργοστασιο πολυπιστονα φρενα παρα HUD thumb.

alexm
25-01-11, 22:28
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=6159&d=1295987942

ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ και απο κατω το οχημα Αλεξη!!!:thumbsup:

...καλα οι eisenmann απο λευκοχρυσο ειναι?:shok: τελειοτητα!!!thumb

ΥΣ.μπαξε,μπαξε γιατι εχω την εντυπωση οτι μια μερα το οχημα σου θα μπορεσω να το αγορασω!!!:shok::whistle::thumbsup:

Δεν ειναι οι φωτο απο το δικο μου Αρη,αλλα οχι και πεντακαθαρο,αυτο ζεχνει και κυριολεκτω!!!
Η eisenmann ειναι ολη σε λευκοχρυσο και τα καζανακια,απλως η ενωση με τους μαμα σωληνες γινεται καπου αναμεσα απο το διαφορικο και το καζανακι.
Οσο για τις αντιστρεπτικες, ενα απο τα καλυτερα εξτρα που μπορει να προσθεσει κανεις στο αυτοκινητο του thumb.




ttp://www.youtube.com/watch?v=NTL7JIJJq14&playnext=1&list=PL95DE7B5C85E5AA2B&index=10

aristent
25-01-11, 23:27
Oποιος βλεπει οτι "ζεχνει" αυτο το οχημα απο κατω....ας σηκωσει το χερι!!!:thumbsup:

Θα μας τρελλανεις Αλεξη!!!μια χαρα το βλεπω, ουτε οταν εφυγε απο τη γραμμη παραγωγης ηταν ετσι!!!:original:

E60_Arkadia
26-01-11, 00:37
Καποιος κυριος απο την Πατρα ειχε ερθει σε συναντηση με τυλιγμενο τον εμπρος προφυλακτηρα και τους καθρεφτες με σελοφαν για να μην λερωθουν απο τα συχωρεμενα μυγακια :whistle:Αρρωστια ο ανθρωπος με την καθαριοτητα λεμε :gun_bandana:.Γεια σου Αλεξη φιλε,με την κουκλα σου την Μ5,βολτα δεν με πηγες ρε ατιμε :pimp:. Πιστεψε με Αρη αυτο ειναι πολυ λερωμενο για τον Αλεξη thumb

nikos-Mpacket
26-01-11, 12:30
Καποιος κυριος απο την Πατρα ειχε ερθει σε συναντηση με τυλιγμενο τον εμπρος προφυλακτηρα και τους καθρεφτες με σελοφαν για να μην λερωθουν απο τα συχωρεμενα μυγακια :whistle:Αρρωστια ο ανθρωπος με την καθαριοτητα λεμε :gun_bandana:.Γεια σου Αλεξη φιλε,με την κουκλα σου την Μ5,βολτα δεν με πηγες ρε ατιμε :pimp:. Πιστεψε με Αρη αυτο ειναι πολυ λερωμενο για τον Αλεξη thumb

Πάλι καλα που δεν το τυλιξε με αλουμινοχαρτο......

E60_Arkadia
26-01-11, 23:44
Χαχαχαχα αν γινοταν θα το εκανε Νικο :thumbsup:

mixalis
28-01-11, 16:19
Πω Πω πίκρα ρε Δημητράκη ! Σου στερούν τη χαρά ... ούτε ένα μπαξιματάκι δεν σε αφήνει η παλιο-BMW να κάνεις :th_Laie_67-1:

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: