PDA

Επιστροφή στο Forum : Κουκουλα εσωτερικου χωρου



Z4 DCT
18-01-11, 12:31
Ψαχνω να βρω κουκουλα εσωτερικου χωρου (υφασμα) για το αμαξι και τιποτα....μιλαω για ελλαδα μερια...
Μηπως ξερει κανεις κατι η εστω καποιον μαστορα που να μου φτιαξει μια?

Vasilis
18-01-11, 12:45
Ψαχνω να βρω κουκουλα εσωτερικου χωρου (υφασμα) για το αμαξι και τιποτα....μιλαω για ελλαδα μερια...
Μηπως ξερει κανεις κατι η εστω καποιον μαστορα που να μου φτιαξει μια?

εχεις τρελαθει!!!!

δεν εχω να πω τιποτα αλλο!

σε κλειστο γκαραζ:shok:

αεριζομενο με προπελες ειδικες:shok:

με θερμανση :shok:

με αφυγρανση...:shok:

κ θες κ κουκουλα...!!:ranting2:


ΔΕ ΜΑΜΙΕΣΑΙ ΡΕ ΓΙΑΝΝΑΚΟ....!!!!!!!:whistle::ranting2:

Z4 DCT
18-01-11, 12:49
εχεις τρελαθει!!!!

δεν εχω να πω τιποτα αλλο!

σε κλειστο γκαραζ:shok:

αεριζομενο με προπελες ειδικες:shok:

με θερμανση :shok:

με αφυγρανση...:shok:

κ θες κ κουκουλα...!!:ranting2:


ΔΕ ΜΑΜΙΕΣΑΙ ΡΕ ΓΙΑΝΝΑΚΟ....!!!!!!!:whistle::ranting2:

Ειδα λιγο σκονη......σκυφτος κατω απο τα φωτα.....:ranting2:

Ptboul
18-01-11, 12:54
κάνει παπάδες σε πολύ καλές τιμές κ καλή ποιότητα εργασίας. https://www.zografos.gr/

gyiama
18-01-11, 13:13
Γιαννη χωρις παρεξηγηση το γ........... και ψοφησε ρε φιλε!!!!!!!! πολυ ακραιο σε κλειστο γκαραζ ασε που με την κουκουλα μπορεις ανετοτατα να κανεις ζημια στο αμαξι!!!! βαλε φιλτρα στον χωρο να μπαινει φιλτραρισμενος ο αερας!!!!!!!!

gnx
18-01-11, 13:15
Με την κουκούλα θα το γδαρεις το αμάξι. Δες εάν έχει η BMW μαμά από φανέλα. Θα το γρατζουνισεις αργά η γρήγορα. Είσαι για ΔΕΣΙΜΟ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Z4 DCT
18-01-11, 13:16
Γιαννη χωρις παρεξηγηση το γ........... και ψοφησε ρε φιλε!!!!!!!! πολυ ακραιο σε κλειστο γκαραζ ασε που με την κουκουλα μπορεις ανετοτατα να κανεις ζημια στο αμαξι!!!! βαλε φιλτρα στον χωρο να μπαινει φιλτραρισμενος ο αερας!!!!!!!!

Δε μπαινει σκονη μεσα.......απλα μετα απο καμια βδομαδα με το μπες βγες (εγω με τα ποδια)....κανει μια πολυ λεπτη σκονιτσα επανω....με το φως δειχνει αμα το κοιταξεις λοξα......(ψειρας)....μαλλον απο τα ρουχα θα ναι.....


Αμα ειναι βαμβακερη η κουκουλα δε νομιζω να κανει ζημια.....

Vasilis
18-01-11, 13:17
παρε ενα SWIFFER ρε κερατα...

κ βαλε μια απο τις Ε-περετριες του σπιτιου σου...

να στο γλυφει καθε πρωι.......(ΜΑΚΑΚΑ)!!!!!

Z4 DCT
18-01-11, 13:18
Με την κουκούλα θα το γδαρεις το αμάξι. Δες εάν έχει η BMW μαμά από φανέλα. Θα το γρατζουνισεις αργά η γρήγορα. Είσαι για ΔΕΣΙΜΟ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πηρα τηλ και μου ειπε δεν εχει!!!:shok:
Ενω σε σαιτ νομιζω αμερικα μερια, ειχα δει!!

Z4 DCT
18-01-11, 13:25
παρε ενα SWIFFER ρε κερατα...

κ βαλε μια απο τις Ε-περετριες του σπιτιου σου...

να στο γλυφει καθε πρωι.......(ΜΑΚΑΚΑ)!!!!!

Σουιφερ στο αμαξι ρε σαρδαναπαλε??????? εισαι με τα καλα σου........σε λιγο θα μας πεις οτι βγαζεις και την μπλουζα και κυλιεσε με το μαλιαρο (σα αρκουδα) στηθος σου πανω στο αμαξι για να τραβηξεις την σκονη!!!!!!!


Ασε που κολαει και στα λαστιχα η σκονη και καθε βραδυ ειμαι με το vetex βρεγμενο να κανω κυκλους!!!!

Gregory_///M
18-01-11, 13:28
Γιάννη, μήπως ήρθε η ώρα να γράψεις μία νέα παράγραφο στο θέμα με τις ψυχώσεις-ψυχαναγκασμούς?? :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Vasilis
18-01-11, 13:28
Σουιφερ στο αμαξι ρε σαρδαναπαλε??????? εισαι με τα καλα σου........σε λιγο θα μας πεις οτι βγαζεις και την μπλουζα και κυλιεσε με το μαλιαρο (σα αρκουδα) στηθος σου πανω στο αμαξι για να τραβηξεις την σκονη!!!!!!!


Ασε που κολαει και στα λαστιχα η σκονη και καθε βραδυ ειμαι με το vetex βρεγμενο να κανω κυκλους!!!!




:shok::shok::shok:


γιατρο θες αγορι μου...

ουτε κουκουλα θα σε σωσει , ουτε Επερετρια!


βρειτε του κανα καλο ρε παιδια...μη μας τον πονεσει!!!:whistle::th_Laie_67-1:

gyiama
18-01-11, 13:28
μπορεις να βαλεις μια αεροκουρτινα στην πορτα του γκαραζ οποτε οποτε βγαινεις θα την βαζεις μπρος και δεν θα μπαινει τπτ μεσα!!βαλε και ενα φουρφουρι να φυσαει προς τα εξω και δεν θα καθεται τπτ στο αμαξι!!

υγ ερωτηση:οταν το βγαζεις βολτα δεν σκονιζεται καθολου στο πισω μερος απ τον δρομο???τοτε τι κανεις σε αυτη την περιπτωση?

gyiama
18-01-11, 13:29
Γιαννη χωρις πλακα με το σουιφερ ειδικα με αυτο που εχει και το χερουλακι μαζι εκεινο που ειναι σαν πουπουλο αν κανεις τα λαστιχα θα παθεις πλακα το πως τα καθαριζει!!!

Z4 DCT
18-01-11, 13:30
μπορεις να βαλεις μια αεροκουρτινα στην πορτα του γκαραζ οποτε οποτε βγαινεις θα την βαζεις μπρος και δεν θα μπαινει τπτ μεσα!!βαλε και ενα φουρφουρι να φυσαει προς τα εξω και δεν θα καθεται τπτ στο αμαξι!!

υγ ερωτηση:οταν το βγαζεις βολτα δεν σκονιζεται καθολου στο πισω μερος απ τον δρομο???τοτε τι κανεις σε αυτη την περιπτωση?

Ρε συ μιλαω για οταν το εχω μερες μεσα χωρις να το βγαλω βολτα.....τοτε κανει μια πολυ πολυ ελαχιστη στρωση με σκονη επανω.....
Αν και εχω την υποψια οτι πρεπει να πεφτει σκουπα μεσα και δεν το εχω παρει ειδηση.....:shok:

Z4///M
18-01-11, 13:34
Ψαχνω να βρω κουκουλα εσωτερικου χωρου (υφασμα) για το αμαξι και τιποτα....μιλαω για ελλαδα μερια...
Μηπως ξερει κανεις κατι η εστω καποιον μαστορα που να μου φτιαξει μια?

και εγω εψαχνα , αλλα τζιφος...αμα βρεις τπτ...ενημερωσε!!!!thumb

m-power_01
18-01-11, 13:38
Γιάννη σε θέλω large αγόρι μου. Πήγαινε σε ένα κουρτιναδικο και διάλεξε ένα ωραίο σατεν ύφασμα !

Z4 DCT
18-01-11, 13:39
Γιάννη σε θέλω large αγόρι μου. Πήγαινε σε ένα κουρτιναδικο και διάλεξε ένα ωραίο σατεν ύφασμα !

Ε το περιμενα ρε παπαρα.......:gun_bandana: :hyper:

gyiama
18-01-11, 13:48
Γιάννη σε θέλω large αγόρι μου. Πήγαινε σε ένα κουρτιναδικο και διάλεξε ένα ωραίο σατεν ύφασμα !

Οχι Σπυρο αν ειναι large θα παρει ενα μεταξωτο υφασμα που δεν αφηνει σιγουρα ουτε σημαδια ουτε σκονη!!εξαλλου το εχουμε πει τα μεταξωτα βρακια θελουν και επιδεξιους κ...λους και ο Γιαννης απ οτι εχω καταλαβει το διαθετει το 2ο!!!!!!!!!!!!!:hystericalbs1::hystericalbs1:

Konstantinos E60
18-01-11, 13:49
Μετάξι......να βαλεις ρε !!!!

ΠΑΠΑΡΑ

Z4 DCT
18-01-11, 13:50
Οχι Σπυρο αν ειναι large θα παρει ενα μεταξωτο υφασμα που δεν αφηνει σιγουρα ουτε σημαδια ουτε σκονη!!εξαλλου το εχουμε πει τα μεταξωτα βρακια θελουν και επιδεξιους κ...λους και ο Γιαννης απ οτι εχω καταλαβει το διαθετει το 2ο!!!!!!!!!!!!!:hystericalbs1::hystericalbs1::hys tericalbs1:

Ρε κουφαλα.....με πηγαινες σιγα σιγα ε>>>>παρε και συ:gun_bandana::helpsmilie:

m-power_01
18-01-11, 14:04
Εντάξει ρε γύφτο ... Πήγαινε μέχρι τον μπογιατζη και πάρε ένα νάιλον , PPG κιόλας όχι τίποτα μουφα !

Z4 DCT
18-01-11, 14:06
Εντάξει ρε γύφτο ... Πήγαινε μέχρι τον μπογιατζη και πάρε ένα νάιλον , PPG κιόλας όχι τίποτα μουφα !

Δε μου δινει ρε ο τσιπης!!!!!!!!!!!


Εχεις δικιο...ειχα βαλει και στο αλλο ενα τετοιο που ειχα παρει απο το leroy merlin

Χρίστος
18-01-11, 14:06
πσσστ.Και γω θελω για μεσα στο γκαραζ.Δε με νοιαζει αντιλιακη προστασια και τετοια.Μονο για σκονη και να ειναι ζεστη.
Σοβαρα

Αν βρεις τπτ πες μου.

Z4 DCT
18-01-11, 14:27
πσσστ.Και γω θελω για μεσα στο γκαραζ.Δε με νοιαζει αντιλιακη προστασια και τετοια.Μονο για σκονη και να ειναι ζεστη.
Σοβαρα

Αν βρεις τπτ πες μου.

Ρε με δουλεβεις?????:ranting2:

Χρίστος
18-01-11, 14:28
καθολου.

Michael
18-01-11, 14:37
https://www.autoplus.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=4&Itemid=10

Sent from my iPhone using Tapatalk

deepBLUE
18-01-11, 14:39
Παρε ενα πακιστανο να στο γυλισει και να στο γλυφει τις ωρες που το αμαξι θα ειναι στο γκαραζ σου.
Φτιαξε και ενα σπιτακι κηπου για να κοιματε ο καψερος.

Nino
18-01-11, 15:02
:shok::shok::shok: να παρεις και σκουφακι για τον καθρεπτη...
ρε πες μας τι πινεις και δεν μας δινεις??:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

aristent
18-01-11, 15:57
Γιαννη μην ακους κανενα...να παρεις αυτο το πολυ λεπτο ναϋλον που χρησιμοποιουν οι μπογιατζιδες για να σκεπαζουν τα επιπλα,οταν βαφουν εσωτερικους χωρους!!!Το μονο θεμα ειναι οτι ειναι πολυ λεπτο και θελει δυο ατομα για να απλωθει η τελος παντων καποιο τροπο.....και να το στηριξεις καλα γιατι το παιρνει ο παραμικρος αερας!!!thumb

Παμφηνο και ακακο αφου δεν εχει καθολου βαρος παρ'ολο που ειναι 5Χ5 μετρα!!!

aristent
18-01-11, 16:01
Α , και οταν αποφασισεις να πουλησεις το αυτοκινητο αφου γινει παλαιο...στα 15.000χιλ. να τους πεις οτι ειναι κουτα στην κυριολεξια(με τις ζελατινες)!!!!:thumbsup:

Παντως εγω αυτο με τη ζελατινη θα το εκανα!!!ειμαι και εγω στο κλαμπ με τους ψυχοαναγκαστικους με την σκονη!!!!και ειδικα στα λαστιχα!!!!:thumbsup:

Vasilis
18-01-11, 16:50
εχω μια θειά της γιαγιας μου, που ειναι στο Δαφνι:shok:

γνωριμιες υπαρχουν!:whistle:

μη στεναχωριεσαι για τιποτα!:th_Laie_67-1:

Χρίστος
18-01-11, 16:54
εγω με αυτο το ναυλον ειμαι.
Ειναι 20τμ και εχει 2ε.

Το ασχημο ειναι οτι σκιζεται ευκολα.
Επισεις απο πανω πιανει σκονη.Αν κανεις το λαθος και το βγαλεις, κανεις τη βολτα σου και μετα που πας να το ξαναβαλεις μπει αναποδα (απο τη μερια της σκονης) τη πατησες!

gant
18-01-11, 17:33
εγω με αυτο το ναυλον ειμαι.
Ειναι 20τμ και εχει 2ε.

Το ασχημο ειναι οτι σκιζεται ευκολα.
Επισεις απο πανω πιανει σκονη.Αν κανεις το λαθος και το βγαλεις, κανεις τη βολτα σου και μετα που πας να το ξαναβαλεις μπει αναποδα (απο τη μερια της σκονης) τη πατησες!

Ε! τι είναι δύο ευρώ? Μισός καφές. Σε κάθε ξεκουκούλουμα και νέο νάυλον.

yannisv
18-01-11, 17:41
Εγώ γουστάρω που ο Γιάννης είναι ψείρας και αρρωστάκι. Γιαννάκη μη μασάς ρε αρρώστεια!!!! Έτσι με τρέλλα ρε βαζέλα!!! :thumbsup:
Εγώ θα ήθελα ώρες 'ωρες να είμαι μουσουλμάνος και όταν μπαίνω μέσα να βγάζω τα παπούτσια να μη λερώνω και τις πεταλιέρες!!! :p

Kostas_1
18-01-11, 18:26
Μαλλον κουκουλα απο αλουμινοχαρτο στο κεφαλι σου χρειαζεσαι. Ζητα απο το Σταματη να σου φτιαξει μια που ειναι ο ειδικος.


Α, και που 'σαι......να τη φορας και το βραδυ στον υπνο σου μπας και συνελθεις

silent
18-01-11, 18:41
https://www.carcapsule.com/

nikos1400
18-01-11, 18:52
Γιαννη, θελεις εναν τετοιο προ-θαλαμο για να μπαινεις στο γκαραζ...

https://cleanroom.net/wp-content/uploads/Products/Model%20220BG%20Decontamination%20Chamber.jpg



και μετα θα μπαινεις ΜΟΝΟ γυμνος !!


για να μην πιανει σκονη.
:th_Laie_67-1:

Monsta
18-01-11, 18:56
Δε χρειάζεται να σου πω πόσο παπάρας είσαι, στο είπαν ήδη όλοι οι υπόλοιποι, στο λέω κάθε φορά που σε βλέπω, το ξέρεις εσύ ο Ίδιος*.

Σου έχω ξαναπεί και μάλλον το ξέχασες (λογικό στην ηλικία σου και με κάμπριο) να σου παραγγείλω ένα ρολλό με το ειδικό μονωτικό νάϋλον που βάζουμε όταν καλύπτουμε τα αυτοκίνητα. Φέρνεις και ένα σιδερά να σου φτιάξει μια βάση στο τοίχο και το περνάς εκεί μέσα. Το ειδικό αυτό νάϋλον 'κολλάει' πάνω στο αυτοκίνητο και δεν περνάει καθόλου σκόνη - guaranteed. Επίσης είναι τόσο λεπτό που δεν υπάρχει περίπτωση να κάνει ζημιά. Χρειάζονται 2 άτομα να το απλώσεις πάνω στο αυτοκίνητο σα σεντόνι. Όταν το βγάλεις, το πετάς και κόβεις νέο κομμάτι. Είναι πολύ οικονομικό και πάρα πολλά μέτρα....αν θυμάμαι καλά γύρω στα 50.











* love ya too

ECO 3-4-8
18-01-11, 18:59
Ψαχνω να βρω κουκουλα εσωτερικου χωρου (υφασμα) για το αμαξι και τιποτα....μιλαω για ελλαδα μερια...
Μηπως ξερει κανεις κατι η εστω καποιον μαστορα που να μου φτιαξει μια?

Γιαννάκη επειδή σε ξέρω και επειδή έχω την ίδια ασθένεια και επειδή έχω δει και το αυτοκίνητο σου κανε μου την χάρη να παραγγειλεις μια flannel Από την covercraft Αμερικής και έλα να δεις και την δική μου αν θες.....TELOS!

Nino
18-01-11, 19:23
Επισεις απο πανω πιανει σκονη.Αν κανεις το λαθος και το βγαλεις, κανεις τη βολτα σου και μετα που πας να το ξαναβαλεις μπει αναποδα (απο τη μερια της σκονης) τη πατησες!

Βρε αηφονοχειρουργε!! το πλαστικο αυτο ειναι μεσα στο αμαξι με κλειστες τις πορτες,το αμαξι ειναι μεσα στο γκαραζ στο οποιο εχει ξυλινο πατωμα με ξυλο ανωτερης ποιοτητας απο τη κρεβατοκαμαρα μου,θερμανση αφυγρανση και οζον απο που θα βρεθει και πως θα μπει η γαμοσκονη?:th_Laie_67-1:

Μια καλη πατεντα ειναι αυτη που εχουν στη βιβλιοθηκη του Βατικανου, που αφαιρουν τον ατμοσφαιρικο αερα.
thumb:shok::hystericalbs1:

Z4 DCT
18-01-11, 19:29
Γιαννάκη επειδή σε ξέρω και επειδή έχω την ίδια ασθένεια και επειδή έχω δει και το αυτοκίνητο σου κανε μου την χάρη να παραγγειλεις μια flannel Από την covercraft Αμερικής και έλα να δεις και την δική μου αν θες.....TELOS!

A θα κανουμε meting....thumb

yannisv
18-01-11, 19:38
Μια καλη πατεντα ειναι αυτη που εχουν στη βιβλιοθηκη του Βατικανου, που αφαιρουν τον ατμοσφαιρικο αερα.
thumb:shok::hystericalbs1:

Ό,τι είπε ο Γιάννος και μια μάσκα οξυγόνου από ήμπέη για να μη πάθεις και καμιά ασφυξία και είσαι κομπλέ Γιάννο. :p

trueno
20-01-11, 19:44
Aπό οτι καταλαβα γιατι και εγω ειμαι πολύ ψειρας , ψαχνεις αυτό

https://bmwfans.info/accessories/products/workshop_consumables/vehicle_protection/

Το νούμερο 5 (cover indoor) , από οτι ρωτησα πάντως παίζει κοντα στα 100 Ευρώ.

Πάντως επειδη και εγώ το Χ3 μου το έχω συνέχεια στο γκαραζ , και το βγάζω μόνο για βόλτες , μου τη σπάει να το εχω πλύνει και να είναι "τζαμι" την Κυριακή , και το επόμενο Σαββατο να πηγαινω να το πάρω και να εχει καθησει πάνω του ενα αδιόρατο στρωμα σκόνης.....