PDA

Επιστροφή στο Forum : km/h στο obc



halkida116mpack
16-01-11, 13:57
μηπως ξερει κανεις αν μπορω να βλεπω τα km/h στο obc.
το αμαξι ειναι 116ι και δεν διαθετει cruise control.

oldcarskickass
16-01-11, 16:10
Αν θυμάμαι καλά μόνο μέσω του κρυφού μενού.

ΥΓ: είναι μανούρα να μπει cruise control ή αλλάζει μόνο η φλασιέρα;

Spyros E81
16-01-11, 16:14
Απο το κρυφο μενου βρισκεται μεσα στο νουμερο 8.

savvas bmwdakias
16-01-11, 16:59
ΥΓ: είναι μανούρα να μπει cruise control ή αλλάζει μόνο η φλασιέρα;

Στη σειρα 1 το cruise control ειναι ενα εξτρα λεβιεδακι κατω απο το λεβιεδακι των φλας και αποσο ξερω επειδη ειναι ηλεκτρικο το γκαζι ειναι πιο ευκολο να περaστει θα χρειαστειw ομως το λεβιεδακι του cruise control και εναν ηλεκτρολογο,παραπανω λεπτομεριες δεν γνωριζω.

halkida116mpack
16-01-11, 17:06
Αν θυμάμαι καλά μόνο μέσω του κρυφού μενού.

ΥΓ: είναι μανούρα να μπει cruise control ή αλλάζει μόνο η φλασιέρα;

δεν ειναι και τοσο μανουρα...αλλαζει η φλασιερα και προγραμμα συνολο καπου 350 ευρω...απλα δεν το θελω ολο αυτο παρα μονο να δω ψηφιακα με ποσο παω...


σπυρο το εχεις κανει;καθε φορα που θα το σβηνω θα πρεπει να πειραζω ενα ματσο κουμπακια και τσιβιτζιλικια για να το βλεπω η ειναι κατι πιο απλο;

nfot
16-01-11, 17:44
Ω ναι. Θα πρεπει να κανεις τη διαδικασια καθε φορα.

Nick bmwlover
16-01-11, 17:55
δεν ειναι και τοσο μανουρα...αλλαζει η φλασιερα και προγραμμα συνολο καπου 350 ευρω...απλα δεν το θελω ολο αυτο παρα μονο να δω ψηφιακα με ποσο παω...


σπυρο το εχεις κανει;καθε φορα που θα το σβηνω θα πρεπει να πειραζω ενα ματσο κουμπακια και τσιβιτζιλικια για να το βλεπω η ειναι κατι πιο απλο;

Παναγιωτη κρατας πατημενο το μηδενιστη χιλιομετρων που ειναι στο καντραν αριστερα μεχρι να σου βγαλει την ενδειξη lock on(το υπομενου 17,18,19 δεν θυμαμαι καλα απ'εξω0 μετα ξαναπατας το μηδενιστη μεχρι να φτασεις στο αθροισμα των τελευταιων φηψιων του πλαισιου σου και το κρατας πατημενο μεχρι να σου βγαλει την ενδειξη lock off και επειτα μπορεις να μπεις κανονικα σε ολα τα υπολοιπα υπομενου,αν θυμαμαι καλα ειναι το 7 η το 8...
Εμενα μεχρι φορες δεν χρειαζοταν να ξαναμπω ετσι,εμενε ξεκλειδωτο το μενου...Την τελευταια φορα παντως,πριν 2 εβδομαδες,μπηκα με τη κανονικη διαδικασια που αναφερω πιο πανω.

nfot
16-01-11, 18:00
Οποιος θελει τις οδηγιες προσβασης στο κρυφο μενου, τις εχω σε doc μορφη. Ας μου στειλει σε πμ το email του να του τις στειλω.

halkida116mpack
16-01-11, 18:28
Παναγιωτη κρατας πατημενο το μηδενιστη χιλιομετρων που ειναι στο καντραν αριστερα μεχρι να σου βγαλει την ενδειξη lock on(το υπομενου 17,18,19 δεν θυμαμαι καλα απ'εξω0 μετα ξαναπατας το μηδενιστη μεχρι να φτασεις στο αθροισμα των τελευταιων φηψιων του πλαισιου σου και το κρατας πατημενο μεχρι να σου βγαλει την ενδειξη lock off και επειτα μπορεις να μπεις κανονικα σε ολα τα υπολοιπα υπομενου,αν θυμαμαι καλα ειναι το 7 η το 8...
Εμενα μεχρι φορες δεν χρειαζοταν να ξαναμπω ετσι,εμενε ξεκλειδωτο το μενου...Την τελευταια φορα παντως,πριν 2 εβδομαδες,μπηκα με τη κανονικη διαδικασια που αναφερω πιο πανω.

νικο θα σε παρω τηλ να μου τα λες βημα βημα γιατι ειμαι (χεστης) κοινωνικος και μου αρεσει να συνομιλω με φιλους....για καλο και για κακο εστειλα το μειλ μου και στον ΝFOT

Nick bmwlover
16-01-11, 18:42
νικο θα σε παρω τηλ να μου τα λες βημα βημα γιατι ειμαι (χεστης) κοινωνικος και μου αρεσει να συνομιλω με φιλους....για καλο και για κακο εστειλα το μειλ μου και στον ΝFOT

Oκ Παναγιωτη,καλα εκανες!!!

nfot
16-01-11, 22:00
Εφυγε το email με το κειμενο.

Spyros E81
17-01-11, 00:02
νικο θα σε παρω τηλ να μου τα λες βημα βημα γιατι ειμαι (χεστης) κοινωνικος και μου αρεσει να συνομιλω με φιλους....για καλο και για κακο εστειλα το μειλ μου και στον ΝFOT

Για οτι θες παρε και εμενα να σε βοηθησω.

halkida116mpack
17-01-11, 15:56
nfot ευχαριστω...το ελαβα thumb

σπυρο θα το μελετησω και οταν βρω χρονο θα σε παρω για τυχον αποριες thumb

σας ευχαριστω ολους ειστε αρχοντες :shok:

halkida116mpack
19-01-11, 23:44
ολα πηγαν καλα...επαιξα αρκετα...να ευχαριστησω και τον Σπυρο δημοσια γιατι το παιδι ειναι αστεριthumb....αλλα ρε παιδια με εχει ριξει ψηχολογικα γιατι μετρα σε λιτρα την βενζινη πριν και μετα αφου βαλλω και διαπιστωνω οτι ΟΛΟΙ ΚΛΕΒΟΥΝ απο περιπου 1 λιτρο στο 50 ευρω (100αρας) μεχρι 3 λιτρα...θα μου πεις δεν το ηξερες? ναι το ηξερα αλλα αλλιως ειναι να το εχεις σαν πληροφορια και αλλιως να το βλεπεις με τα ματια σου:thumbsdown:...και να του πεις τι ? ρε μαγκα με κλεβεις? δεν μπορει να θεωρηθει σαν στοιχειο νομιζω :ranting2: