PDA

Επιστροφή στο Forum : Διαιτες!



Vasilis
12-01-11, 21:50
Εγω μπορει να μην τα καταφερνω κ να ειμαι απλα στα κιλα μου :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Ωστοσο στις απεγνωσμενες μου προσπαθειες για κατι ''καινουργιο''

ανακαλυψα ενα καταπληκτικο site που σου δινει την δυνατοτητα με μια απλη

εγγραφη , να αχοληθεις με προγραμμα κ ποικιλια φαγητων για να κανεις την

διαιτα που σου ταιριαζει κ να χασεις τα κιλα που με τοσο κοπο κ χρημα απεκτησες :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

(αλλη μια bmw επαιρνα για να φτιαξω αυτην την κοιλια :whistle::th_Laie_67-1::whistle::th_Laie_67-1:)

περαν του χιουμορ ομως καποιους μπορει πραγματικα να τους βοηθησει!

ειμαι σε φαση που τελειωνω ενα δικο μου τροπο διαιτας κ σκεφτομαι να ασχοληθω μετα με το συγκεκριμενο site!

ωστοσο στην διαθεση σας γιατι το καλοκαιρι πλησιαζει...

μπορει φετος να μην παμε Μυκονο κ Σαντορινη , αλλα κ η πλαζ Αλιμου δεν τα σηκωνει τα .... ξυγκια :hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1:




https://www.dietup.gr/ thumb

Jimmakos
12-01-11, 22:02
Λοιπόν χωρίς υπερβολές σε 2 μήνες έχασα 18 κιλά.... Και δεν παίρνω γραμμάριο....

Η λύση: δεν τρόω junk food, δεν πίνω αναψυκτικά αλλά χυμούς, τρόω ΤΑ ΠΑΝΤΑ αλλά σε ίσες και λογικές ποσότητες.....

kplc16
12-01-11, 22:03
ξεκινα τη διαιτα της παπιας......:whistle:

Vasilis
12-01-11, 22:09
Λοιπόν χωρίς υπερβολές σε 2 μήνες έχασα 18 κιλά.... Και δεν παίρνω γραμμάριο....

Η λύση: δεν τρόω junk food, δεν πίνω αναψυκτικά αλλά χυμούς, τρόω ΤΑ ΠΑΝΤΑ αλλά σε ίσες και λογικές ποσότητες.....


ακριβως το ιδιο εκανα τους τελευταιους μηνες κ πηρα 18 κιλα....:shok::shok:

λες να ναι τα δικα σου?:th_Laie_67-1:




ξεκινα τη διαιτα της παπιας......:whistle:



μια κ δυο...?

κ του αλογου εχω κανει...κ ολων των ζωων....:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Nick bmwlover
12-01-11, 22:12
Εγω μπορει να μην τα καταφερνω κ να ειμαι απλα στα κιλα μου :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Ωστοσο στις απεγνωσμενες μου προσπαθειες για κατι ''καινουργιο''

ανακαλυψα ενα καταπληκτικο site που σου δινει την δυνατοτητα με μια απλη

εγγραφη , να αχοληθεις με προγραμμα κ ποικιλια φαγητων για να κανεις την

διαιτα που σου ταιριαζει κ να χασεις τα κιλα που με τοσο κοπο κ χρημα απεκτησες :th_Laie_67-1:.

μπορει φετος να μην παμε Μυκονο κ Σαντορινη , αλλα κ η πλαζ Αλιμου δεν τα σηκωνει τα .... ξυγκια :hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1:




https://www.dietup.gr/ thumb
Εγω προτεινω μια Μηλο για το καλοκαιρι!!!Κ μετα γυρνας κολυμπωντας...
Εεεε Βαγγελη???:whistle:

ghost-rider
12-01-11, 22:47
Διαιτα του ανανα παιδια.
Τρως τα παντα σε δυνατες ποσοτητες εκτος απο ανανα.
Τεσταρισμενα πραγματα...:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Περαν της πλακας. Νομιζω οτι η λυση ειναι να μπει μετρο σε ολα.
Να σηκωνεσαι απο το τραπεζι πρωτου να νιωθεις σα μπομπα ετοιμη να σκασει...
Προσωπικα δεν το χω καταφερει...

atha
12-01-11, 23:02
ponemeni syzitisi paidia, mia zoi xekinao diaita to proi kai to apogeuma tin stamatao gia na fao me tin isixia mou .
ti na leme tora , ananades kai prasina aloga . ama skotoneis 3-4 pitogyra sto relanti ti na sou kanei i papia kai i strothokamilos

Monsta
12-01-11, 23:08
Βασίλη δυστυχώς τα ξέρουμε όλα αυτά, όμως δεν τα εφαρμόζουμε.

Ας πούμε το τεράστιο πρόβλημα που αντιμετωπίζω προσωπικά είναι το 'χώσιμο' στη κυρά να φτιάχνει ξεχωριστό μενού για τη πάρτυ μου. Απλά δεν γίνεται.

Γι αυτό το μόνο που θα μπορούσα να κάνω είναι αυτό που είπε ο γκοστ παραπάνω + σωστούς συνδυασμούς τροφών. Και πολύ υπομονή.

Τώρα που το ανέφερες όμως, εσύ δεν έκανες για ένα μεγάλο διάστημα κάποια δίαιτα?

Jimmakos
13-01-11, 00:24
Βασίλη μάλλον... :th_Laie_67-1:

Αλλά μην αγχώνεσαι.... Έχω και το μπυροκοίλι μου κλασικά παρόλο που αδυνάτισα αλλά να θυμάσαι πως τα δυνατά εργαλεία θέλουν καλό υπόστεγο thumb

m-power_01
13-01-11, 03:25
Νομιζω οτι η λυση ειναι να μπει μετρο σε ολα.

Φιλε η αληθεια ειναι οτι αμα μπει μετρό στην Αρτα θα σωθειτε!!:hystericalbs1:

Samaro
13-01-11, 07:47
ακριβως το ιδιο εκανα τους τελευταιους μηνες κ πηρα 18 κιλα....:shok::shok:
λες να ναι τα δικα σου?:th_Laie_67-1:
............................

Μα....... δεν έκοψες το τσιγάρο Βασίλη η θυμάμαι λάθος ;;;
Τα κιλά πάντα αυξάνονται σε αυτή την περίπτωση αφου αλλάζει ο μεταβολισμός !!!:original:

Vasilis
13-01-11, 07:49
Μα....... δεν έκοψες το τσιγάρο Βασίλη η θυμάμαι λάθος ;;;
Τα κιλά πάντα αυξάνονται σε αυτή την περίπτωση αφου αλλάζει ο μεταβολισμός !!!:original:

το κοψα το ρημαδι ρε Αντωνακη μου...κ απο τα πολλα κιλα που πηρα λεω να το ξαναρχισω....:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Samaro
13-01-11, 07:57
το κοψα το ρημαδι ρε Αντωνακη μου...κ απο τα πολλα κιλα που πηρα λεω να το ξαναρχισω....:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
Πάντα έτσι γίνεται !!! Κι εγώ τα ίδια έπαθα !!!:th_Laie_67-1:
Ομως στο τσιγάρο δεν ξαναπέφτω !! ΤΕΛΟΣ !:no:
Η λύση είναι μία, ποδήλατο !!!

Z4 DCT
13-01-11, 10:44
Με νυχια και με δοντια κρατιεμαι να μην γραψω σε αυτο το θρεντ!!!!.........ολοι οι μπουληδες εδω μαζεμενοι!!!!!!

:whistle::whistle::whistle:

Vasilis
13-01-11, 10:47
Με νυχια και με δοντια κρατιεμαι να μην γραψω σε αυτο το θρεντ!!!!.........ολοι οι μπουληδες εδω μαζεμενοι!!!!!!

:whistle::whistle::whistle:

:whistle::whistle:


εχεις να πεις κατι βρε ΜΟΝΑΝΤΕΡΕ που τρως το καταπετασμα?:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Z4 DCT
13-01-11, 10:49
:whistle::whistle:


εχεις να πεις κατι βρε ΜΟΝΑΝΤΕΡΕ που τρως το καταπετασμα?:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

ω ΝΑΙ....

Γυμναστικουλα και λεπτο σκαρι.....γονιδια......οχι ΓΟΟΟνιδια......:hystericalbs1: :th_Laie_67-1: :hystericalbs1:

Monsta
13-01-11, 10:53
Με νυχια και με δοντια κρατιεμαι να μην γραψω σε αυτο το θρεντ!!!!.........ολοι οι μπουληδες εδω μαζεμενοι!!!!!!

:whistle::whistle::whistle:


Τι θες εσύ σ αυτό το θρεντ ?? Κρυώνεις που σαι πετσί και κόκκαλο και είπες να ζεστάνεις τα δαχτυλάκια σου πληκτρολογώντας ??? Μη χειρότερα...

Vasilis
13-01-11, 10:56
ω ΝΑΙ....

Γυμναστικουλα και λεπτο σκαρι.....γονιδια......οχι ΓΟΟΟνιδια......:hystericalbs1: :th_Laie_67-1: :hystericalbs1:

συγνωμη βρε ... σκατο !!


εγω φταιω που το γονιδιακο μου δεντρο ειναι ευτραφες?:ranting2:

οσον αφορα την γυμναστικη ...κανω το κατα δυναμη...!:shok::shok:

απο το πρωι παλευω με το πληκτρολογιο...εχω λιωσει λεμε....:whistle:

ghost-rider
13-01-11, 11:33
Φιλε η αληθεια ειναι οτι αμα μπει μετρό στην Αρτα θα σωθειτε!!:hystericalbs1:

Τι εννοας πρωτευουσιανε????

ghost-rider
13-01-11, 11:34
Παιδια παρτε το αλλιως!
Το να χεις κατι ειναι καλο, το να μην εχεις προβλημα...

Η κοιλιτσα ειναι γοητεια!!!!!!!! Τελος!!!!!!!!!!!!!

Z4 DCT
13-01-11, 11:36
Παιδια παρτε το αλλιως!
Το να χεις κατι ειναι καλο, το να μην εχεις προβλημα...

Η κοιλιτσα ειναι γοητεια!!!!!!!! Τελος!!!!!!!!!!!!!

Ναι ναι...... Παρηγοριά στον άρρωστο

Panos 316T
13-01-11, 12:13
Παιδια παρτε το αλλιως!
Το να χεις κατι ειναι καλο, το να μην εχεις προβλημα...

Η κοιλιτσα ειναι γοητεια!!!!!!!! Τελος!!!!!!!!!!!!!

Σωστός ο παίχτης!
Μην αισθάνονται κομπλεξικές και οι γκόμενες που θα σαι με κοιλιακούς που μπορείς να παίξεις κιθάρα:original:

Πάντως εγώ κάνω 10 δίαιτες μαζί αλλά δεν πετυγχαίνει,γιατί;;;

ghost-rider
13-01-11, 12:33
Μιας και εγινε κουβεντα για κοιλιακους...
Κοιλιακους φετες λεει εχει ο αλλος...

Ποιες φετες ρε παιδια, εδω εχουμε ολοκληρο το καρβελι!
Σοβαρα μιλατε?
:th_Laie_67-1:

Kostas_1
13-01-11, 13:58
https://www.youtube.com/watch?v=Dw11JrWbeI8

tassos
13-01-11, 14:21
Billy τρώγε έξυπνα, όχι λίγο.. Υδατανθρακες (ψωμί, μακαρόνια, ρυζι, πατάτες, γλυκά) ΜΟΝΟ στο πρωινό και το μεσημεριανό σου. Μετά το μεσημέρι πιο πολυ πρωτείνες (κρέας, αυγα, ψαρι, γαλα-γιαούρτι, ΟΧΙ φρούτα το βράδυ,έχουν ζάχαρη) και λίγο γυμναστική και θα ζηλεύει η Μήλος το καλοκαίρι :) Εγγυημένο!

GiannisRob
13-01-11, 14:23
Παιδια παρτε το αλλιως!
Το να χεις κατι ειναι καλο, το να μην εχεις προβλημα...

Η κοιλιτσα ειναι γοητεια!!!!!!!! Τελος!!!!!!!!!!!!!

Γεια σου ρε Ηλία με το μαξιλαράκι του έρωτα!

:D :D :D

fanisk
13-01-11, 14:52
Και... ΝΕΡΟ thumb

manos
13-01-11, 15:48
Billy τρώγε έξυπνα, όχι λίγο.. Υδατανθρακες (ψωμί, μακαρόνια, ρυζι, πατάτες, γλυκά) ΜΟΝΟ στο πρωινό και το μεσημεριανό σου. Μετά το μεσημέρι πιο πολυ πρωτείνες (κρέας, αυγα, ψαρι, γαλα-γιαούρτι, ΟΧΙ φρούτα το βράδυ,έχουν ζάχαρη) και λίγο γυμναστική και θα ζηλεύει η Μήλος το καλοκαίρι :) Εγγυημένο!

αυτο ακριβως!!ξεκιναμε την μερα μας με τους καταλληλους υδατανθρακες να γεμισουμε ενεργεια και οσο περνανε οι ωρες τους μειωνουμε!μετα το απογευμα (αναλογος και τι ωρα κοιμομαστε) μονο πρωτεινουχα γευματα.σε συνδυασμο με λιγη αεροβια γυμναστικη παντα.

διαιτα δεν σημαινει δεν τρωω τιποτα και χανω κιλα.αυτο ειναι οτι χειροτερο μπορεις να κανεις.ισα ισα που θελει πολλα ''σωστα'' γευματα ανα τακτα χρονικα διαστηματα ωστε να βοηθησεις τον μεταβολισμο σου να παρει ''μπροστα'' thumb

saulm3
13-01-11, 20:47
Billy τρώγε έξυπνα, όχι λίγο.. Υδατανθρακες (ψωμί, μακαρόνια, ρυζι, πατάτες, γλυκά) ΜΟΝΟ στο πρωινό και το μεσημεριανό σου. Μετά το μεσημέρι πιο πολυ πρωτείνες (κρέας, αυγα, ψαρι, γαλα-γιαούρτι, ΟΧΙ φρούτα το βράδυ,έχουν ζάχαρη) και λίγο γυμναστική και θα ζηλεύει η Μήλος το καλοκαίρι :) Εγγυημένο!

συμφωνω με το φιλο.πριν 7 χρονια ειμουν 118 κιλα την π.....α μου δεν την εβλεπα :hystericalbs1:μετα απο 4 μηνεσ με σωστη διατροφη κ μεγαλη υπομονη κ επιμονη εχασα 45 κιλα κ εξακολουθω να προσεχω οσο μπορω.αλλα τα ξυδια δεν τα κοβω...............................

Stamatis
14-01-11, 09:09
Τρωτε στο μικρο πιατο χωρις ψωμι.
Απο 114-96 σε τρεις μηνες, τρωω τα παντα, ειμαι χορτατος και ανασαινω καλυτερα.

Z4 DCT
14-01-11, 09:49
Τρωτε στο μικρο πιατο χωρις ψωμι.
Απο 114-96 σε τρεις μηνες, τρωω τα παντα, ειμαι χορτατος και ανασαινω καλυτερα.


Ασε ρε Σταματη την πλακα.........

Stamatis
14-01-11, 09:51
Ναι ρε, αυτο εγινε περισυ.
Συνεχιζω να ειμαι στα 96 και δεν πειναω καθολου.
Απλα εκοψα φαϊ.
Και το ψωμι επισης.

Z4 DCT
14-01-11, 10:00
Ναι ρε, αυτο εγινε περισυ.
Συνεχιζω να ειμαι στα 96 και δεν πειναω καθολου.
Απλα εκοψα φαϊ.
Και το ψωμι επισης.

Ρε Σταματη ουτε για 80 δε δειχνεις!!!!!:shok:

Δε τον γλυφω!!!!!
παπαρες

Stamatis
14-01-11, 10:04
Για καποιο λογο που δεν ξερω, παχαινω παντου.
Χερια, ποδια, κωλος, κοιλια...
Ειναι ομοιομορφο.
Δεν μπορω να το εξηγησω, αλλα ετσι ειναι.

Vasilis
14-01-11, 10:57
Για καποιο λογο που δεν ξερω, παχαινω παντου.
Χερια, ποδια, κωλος, κοιλια...
Ειναι ομοιομορφο.
Δεν μπορω να το εξηγησω, αλλα ετσι ειναι.

Εγώ πάνω Από ... 69 πάντως δε σε κάνω...αχαχαχα

Stamatis
14-01-11, 13:38
Αχ..... 69, ωραιο νουμερο!

Jimmakos
14-01-11, 21:58
Πάμε στα καλύβια να γυμνάσουμε τις κάτω σιαγώνες ρε παίδες τι το ψάχνουμε τώρα....

Κάτι χασαποταβέρνες άλλο πράγμα!

SuperSonic
14-01-11, 22:00
Η διαιτα ειναι σαν το τσιγαρο για αυτους που καπνιζουν η το κοβεις η το ραβεις..καπως ετσι.:original:

Bellof-3
15-01-11, 19:21
https://totalfitness-christos.blogspot.com/

ενα πολυ ωραιο μπλογκ για ολα οσα πρεπει να ξερει κανεις για τη φυσικη κατασταση...

δεν κανω καμια διαφημιση στο μπλογκ... δεν τον ξερω καν τον ανθρωπο... απλα εμενα με εχει βοηθησει αρκετα...

panos90
16-01-11, 00:14
εγω στις διακοπες μετα τις πανελληνιες (3-4 μηνες) επεσα 25 κιλα.

Ουτε διαιτες ουτε σκεφτομουν να μην τρωω ουτε αισθημα πεινας ειχα ουτε τπτ...

Ηταν τοσα πολλα που ειχα σταθερηθει εκεινη την χρονια που ηταν αναποφεκτο με τοσες ... δραστηριοτητες να φυγουν τα κιλα αερας...

Jimmakos
16-01-11, 06:57
Tο πρωί: 1 μεγαλη φρατζολιτσα με 12 χοντρες φετες τυρι, 300 γραμμαρια βουτυρο, 300 γραμμαρια μπέικον, 250 γραμμαρια μαρμελαδα, και η πιτσα που περισεψε απο το βραδυ που ειχαμε παρει στις 3 η μια δωρο. Καφε οσο θελουμε, με οση ζαχαρη θελουμε (προτεινεται 100 γραμμαρια) 1 μεγαλο κομματι γαλακτομπουρεκο,2 λιτρα μπυρα και μετα απο το πρωινο ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ κανουμε 1 ωρα ιππασια

Για πρόγευμα: Κατα τις 10.00 τσιμπαμε 1 φρατζολιτσα ψωμι με 1 κουτακι ζαχαρουχο γαλα, 1 club sandwits απαραιτητα με προσθηκη 100 γραμμαριων βουτυρου και 100 γραμμαριων μπέικον,2 λιτρα μπυρα και μετα ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ κανουμε 1 ωρα ιππασια

Το μεσημέρι: Το γευμα σε αυτη τη διαιτα ειναι πιο χαλαρο, και μπορειτε να φατε οτι θελετε και οσο θελετε, αλλα με απαραιτητη προυποθεση πως θα το συνοδεψετε με μια φρατζολιτσα ψωμι αλοιμενη με 200 γραμμαρια βουτυρο, 500 γραμμαρια μπεικον 1 ταψακι σιροπιαστο γλυκο, 1 κεσεδακι παγωτο οικογενιακου μεγεθους, 12 λιτρα μπυρα και μετα ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ κανουμε 2 ωρες ιππασια.

Το απόγευμα: 1 τουρτιτσα 500 γραμμαριων, 1 κεικ με μαρμελαδα, 1 φρατζολιτσα με 1 κουτακι μερεντα 2 τηγανιτες μπριζολιτσες και 1 λιτρο μπυρα, και μετα ΑΠΑΡΑΤΗΤΑ ΤΩΝ ΑΠΑΡΑΤΗΤΩΝ κανουμε 1 ωρα ιππασια.

Και για βράδυ: 2 πιτσες (παιρνουμε 3 με 1 δωρο που την κραταμε για το πρωινο μας) 1 μεριδα γυρο, 1 κεσεδακι παγωτο οικογενειακου μεγεθους, και 1 λιτρο coca cola LIGHT xexe μετα το δειπνο, κανουμε ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΤΩΝ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΝ 3 ωρες ιππασια.

Σε μια βδομαδα το αλογο θα εχει χασει 20 κιλα!



Εγγυημένα πράγματα! :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Z4 DCT
16-01-11, 07:07
ΠΑΧΟΥΛΑ ΑΓΟΡΙΑ.......ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ:whistle::whistle::whistle: