PDA

Επιστροφή στο Forum : Γυάλισμα της μπέμπας μου……Ε90



geopant
12-01-11, 17:04
Σήμερα αποφασίσαμε με τον κουμπάρο μου να κάνουμε ένα γυάλισμα και κέρωμα στην Μπέμπα μου….. ξεκινήσαμε με μία ωραία αλοιφή που είχε και τα αποτελέσματα είναι εκπληκτικά….
Δυο πράγματα θα σας πω…..
Το χρώμα έγινε σαν να βγήκε από την αντιπροσωπεία το αυτοκίνητο (μην ξεχάσω να αναφέρω ότι όταν απόκτησα το αυτοκίνητο το είχα περάσει μόνος μου με ψιλή αλοιφή και σβουράκι , και είχα κάνει τέλεια δουλειά που την παραδέχτηκε και φανοποιός)
Και δεύτερον και καλύτερο σήμερα έφυγαν όλες μα όλες η γρατζουνιές που είχα αποκτήσει από βραχιόλια και δαχτυλίδια (τα τρέλα μου μέσα)….:ranting2::gun_bandana::sm-angry05:

Το μόνο κακό είναι ότι σκέφτομαι να μην πάω ποτέ γυμναστήριο γιατί πονάνε υπερβολικά τα χέρια….. θα κάνω γυμναστική με αυτόν τον τρόπο γιατί με περιμένουνε άλλα 8 αυτοκίνητα να τα κάνω…..:th_Laie_67-1:

Σας παραθέτω κάποιες Foto αν και βγήκανε από κινητό και δεν είναι τέλειες σε αντίθεση με το αυτοκίνητο…. :whistle:

Monsta
12-01-11, 17:52
Μπράβο σου!

Γενικά προσπάθησε να αποφεύγεις τα 'σβουράκια' ως ερασιτέχνης και ότι κάνεις με αλοιφή κάντο με το χέρι, όπως έκανες και αυτή τη φορά.

Stamatis
12-01-11, 18:34
Ωραιο δειχνει!
Μπραβο στην προαπαθεια και το αποτελεσμα.
Ποση ωρα σας πηρε;
Με το χερι πρεπει να ειναι απιστευτος ο χρονος που χρειαζεται.

giannis_compact
12-01-11, 19:08
Τι μαρκα ειναι η αλοιφη που χρησιμοποιησες?

geopant
12-01-11, 21:59
Μπράβο σου!

Γενικά προσπάθησε να αποφεύγεις τα 'σβουράκια' ως ερασιτέχνης και ότι κάνεις με αλοιφή κάντο με το χέρι, όπως έκανες και αυτή τη φορά.

Φίλε είναι σβουράκι λίγων στροφών αλλά και πάλι πρώτα έκανα 5 αυτοκίνητα για να συνηθίσει και το χέρι και το μάτι και μετά την μπέμπα…. :whistle:

geopant
12-01-11, 22:02
Ποση ωρα σας πηρε;
Με το χερι πρεπει να ειναι απιστευτος ο χρονος που χρειαζεται.[/QUOTE]

μου πείρε ακριβός μιάμιση ώρα..... τώρα από εδώ και πέρα κάθε ένα με δύο μήνες ένα φρεσκάρισμα και όλα τέλεια……:thumbsup:

geopant
12-01-11, 22:05
δεν θυμάμαι πως λέγετε....δεν ήτανε δικιά μου....όταν το ξανά κάνω θα σου πω....ξέρω όμως ότι δεν είναι εμπορίου.....την χρησιμοποιεί ένας φανοποιός που έχει τρέλα με τα γυαλίσματα και μου την έδωσε.....