PDA

Επιστροφή στο Forum : iPhone - Γενική συζήτηση Νο 3



Σελίδες : [1] 2 3

Samaro
07-01-11, 19:10
Μεταφερόμαστε εδώ απο το iPhone - Γενική συζήτηση 2 https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=4138 !!!
Καλή συνέχεια !!!

:original:

Samaro
07-01-11, 19:49
iPhone 5: Νέα στοιχεία κάνουν την εμφάνιση τους (;)
By Ananiadis Vasilis
Posted on Friday January 7th, 2011 / 11:01

3 νέα έγγραφα που φημολογείται ότι διέρευσαν από μονάδα παραγωγής της Foxconn, αναζωπυρώνουν τις φήμες περί διαρροής πληροφοριών για το iPhone 5, καθώς φέρονται ότι αποτελούν τα πρωτότυπα κατασκευαστικά σχέδια ενός νέας γενιάς iPhone.

Νωρίτερα μέσα στην εβδομάδα, η GlobalDirectParts δημοσίευσε ένα βίντεο διάρκειας 6 λεπτών στο οποίο παρουσιάζεται ένα νέο εξωτερικό περίβλημα, πιθανώς για το iPhone 5. Το βίντεο αποσύρθηκε από το YouTube μετά από απαίτηση της Apple, ωστόσο η εταιρεία το ανέβασε και πάλι online.
www.youtube.com/watch?v=c4x-bOuG0Aw&feature=player_embedded

PATSIMINI
07-01-11, 20:05
παιδια οπως ειχα παραπανω ειχε προβλημα το 3gs...ακυρο τελικα αφου ειχε πατηθει το Voice over....ειναι καινουριος ο αδερφος στο Iphone και δεν το ηξερε.....ολα καλα λοιπον...............

spar@
07-01-11, 20:14
ρε παιδια ενα 3g 8gb σε λογικη τιμη θα βρουμε?

Samaro
07-01-11, 20:48
ρε παιδια ενα 3g 8gb σε λογικη τιμη θα βρουμε?

Βάλε την αγγελία σου σέ αυτή την ενώτητα για να την δούνε :https://www.bmwfans.gr/forum/forumdisplay.php?f=55

:original:

spar@
07-01-11, 20:54
την εχω φιλε μου αλλα ειναι πισω πολυ..χεχε

Χρίστος
08-01-11, 00:13
εχω ενα καπακι, μια logic και ενα wifi.Βρες τα υπολοιπα να στα μονταρω να το παρεις!!!!:th_Laie_67-1:


Οσοι πουλανε 3g νομιζουν οτι πουλανε χρυσαφι.......:thumbsdown:

bill_m3
08-01-11, 16:22
iPhone 5: Νέα στοιχεία κάνουν την εμφάνιση τους (;)
By Ananiadis Vasilis
Posted on Friday January 7th, 2011 / 11:01

3 νέα έγγραφα που φημολογείται ότι διέρευσαν από μονάδα παραγωγής της Foxconn, αναζωπυρώνουν τις φήμες περί διαρροής πληροφοριών για το iPhone 5, καθώς φέρονται ότι αποτελούν τα πρωτότυπα κατασκευαστικά σχέδια ενός νέας γενιάς iPhone.

Νωρίτερα μέσα στην εβδομάδα, η GlobalDirectParts δημοσίευσε ένα βίντεο διάρκειας 6 λεπτών στο οποίο παρουσιάζεται ένα νέο εξωτερικό περίβλημα, πιθανώς για το iPhone 5. Το βίντεο αποσύρθηκε από το YouTube μετά από απαίτηση της Apple, ωστόσο η εταιρεία το ανέβασε και πάλι online.
www.youtube.com/watch?v=c4x-bOuG0Aw&feature=player_embedded

Eγώ τώρα έκανα παραγγελία το 4άρι και Αντώνη μου λες ότι θα βγει 5άρι σε λίγο???? :ranting2: :ranting2: :ranting2:

Χρίστος
08-01-11, 16:40
η apple ξερει πολυ καλα να παιζει το παιχνιδι της.
Εχει καταφερει να εχει παντα το ενδιαφερον πανω της ειτε μιλαμε για προιοντα της, ειτε για ανταγωνιστες.

Κυριοι, για μενα αυτα ειναι πραγματικα μαθηματα marketing που πρεπει οι υπολοιποι να κρατανε σημειωσεις........

Και για να λυσω αποριες.
5 δε θα βγει ακομα.Ισως ειναι η εκδοση της verizon

Samaro
08-01-11, 17:48
Eγώ τώρα έκανα παραγγελία το 4άρι και Αντώνη μου λες ότι θα βγει 5άρι σε λίγο???? :ranting2: :ranting2: :ranting2:
Το καλοκαίρι το περιμένουν Βασίλη !!!
Ομως, όπως και στο 4, η Απλ προετοιμάζει τους πελάτες της να κάνουν ουρές στα ταμεία !!!!thumb

Nino
08-01-11, 18:36
αν το πενταρι "ερχεται" για να λυσει τα θεματακια απο το τεσσαρι ή και να ανταγωνιστει τα smart phones σε περιπου ιδια χρηστικοτητα,καλως να ορισει,αν και ειναι πολυ νωρις για "αντικατασταση(ουτε χρονος)
Αν ομως νομιζουν οτι θα "παιζουν" με το κοινο τους και καθε τρεις θα βγαζουν τηλεφωνα(οπως παλαιοτερα μεγαλη εταιρια του βορρα) καποια στιγμη ο κοσμος θα τους τιμωρησει.
Καλως ή κακως και φθηνοτερα και καλυτερα και το σημαντικοτερο πιο ευχρηστα (απο αποψη συνεργασιας με αλλες συσκευες),τηλεφωνα υπαρχουν.


υγ. Στο επισημο τους καταστημα... screen protectors για 3gs, ακουστε ακουστε 20 γιουρια.
Εικοσι γιουρια η ζελατινα!!!!!!!!!!!!!! ρε δεν παμε καλα,για αυτο χασαμε την μπαλα...

Samaro
08-01-11, 18:45
...............................
υγ. Στο επισημο τους καταστημα... screen protectors για 3gs, ακουστε ακουστε 20 γιουρια.
Εικοσι γιουρια η ζελατινα!!!!!!!!!!!!!! ρε δεν παμε καλα,για αυτο χασαμε την μπαλα...
https://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_i_6_27?url=search-alias%3Daps&field-keywords=screen+protector+iphone+3gs&sprefix=screen+protector+iphone+3gs

:original:

stratos
08-01-11, 20:08
Και εγώ όταν πήρα το 3G απο Αγγλία δεν έιχε κλείσει χρόνο και βγάλανε το 3GS. Οπότε σίγουρα υπάρχει η περίπτωση να βγεί το 5άρι

deepBLUE
08-01-11, 21:19
Αποκλείεται να βγει 5 τόσο γρήγορα όταν το 4 πουλάει σαν τρελό ακόμα και αν το έχουν ήδη κατασκευάσει θα ήταν ανόητοι.
Αυτό που ίσως κάνουν είναι το 4 να το κάνουν 4κατι για να κάνει και βιντεοκλησεις .
Απίστευτο τέτοια συσκευή να έχει μόνο FaceTime και όχι βιντεοκλησεις με οποιαδήποτε άλλη συσκευή. :ranting2:

Χρίστος
09-01-11, 00:58
Aπο τοτε που βγηκε το πρωτο και κανονικο iphone(2g) η εταιρια αλλαξε τα παντα στην αγορα.
Λενε οτι κανει τα παντα....
Λαθος.
Κατα κυριο λογο εκανε και κανει πολυ λιγοτερα απο αλλες παρομοιες συσκευες.
Αυτα τα λιγα ομως τα κανει πολυ καλυτερα-γρηγοροτερα-πιο ευχαριστα-ομορφοτερα απο καθε "αντιπαλο".

Βαγγελη οπως εσυ λες για το facetime και γκρινιαζεις με το δικιο σου, ολοι εμεις οι υπολοιποι λεμε τα ιδια για το ραδιοφωνο, για το bluetooth, για μεχρι προτεινως τη μπαταρια και το φλας και για διαφορα αλλα που πεισματικα αρνειται η apple να προσθεσει στις συσκευες της.
Αυτο προσφερει, αν δε σ αρεσει μη ψωνιζεις.....
Οσο μενει πρωτη με διαφορα απεναντι σε εκατονταδες αλλα κινητα που προωθουν το αντροιντ και τωρα και τα wm7 δε προκειται να αλλαξει.
Ισως οταν και αν ερθουν οι πρωτες σφαλιαρες μειωμενων πωλησεων να αλλαξουν λιγο τη πολιτικη.Μη ξεχναμε οτι πριν το iphone η apple ηταν μια εταιρια που ενδιαφεροταν μονο για τον επαγγελματια και τη δουλεια του και οχι για κοινο χρηστη...

Stamatis
09-01-11, 10:50
Συμφωνα με τις ερευνες της Νοκια η apple οφειλει την επιτυχια της κατα ενα μεγαλο μερος στις εφαρμογες που εχουν αναπτυχθει, στην πολυ καλη ποιοτητα του ηχου και στο σερφαρισμα στο νετ.
Με αυτη τη σειρα απαντησαν 5.000 αγοραστες apple οταν τους εδωσαν να συγκρινουν ενα απο τα smartphones της Νοκια.
Οι φωτογραφιες, το φλας, το ραδιοφωνο καθως και το bt δεν τους απασχολησαν καθολου.
10/100 απο τους ερωτηθεντες ειπαν μαλιστα πως θα επαιρναν το iphone ακομα και αν δεν ειχε καν τη δυνατοτητα ληψης φωτογραφιων.
30/100 απο αυτους θα επελεγαν ενα blackberry εναντι οποιουδηποτε Νοκια και ενα 20/100 (στη Σουηδια) εχει ακομα το 2g! Και το χρησιμοποιει αποκλειστικα για να ακουει τραγουδια!

stratos
09-01-11, 11:32
Το μηλόφωνο είναι ένα εναλλακτικό ipod που παίρνει και τηλέφωνο και χωρίς πολύ προσπάθεια μπορείς να περάσεις άπειρες εφαρμογές, είτε σπασμένες είτε αγορασμένες. Το φλάς δεν μου έλειψε ποτέ, η φωτογραφική ελάχιστα χρησιμοποιήθηκε αφού έχω την ψηφιακή, το ipod που έχει έπαιξε ατελείωτες ώρες, το μπλέ δόντι δεν χρησίμευσε ποτέ. Αρα και πάλι iphone την επόμενη φορά

Χρίστος
09-01-11, 18:24
Λοιπον, εδω και καιρο δειλα δειλα προσπαθω ως ios developer.
ποιο πολυ για customizing και λιγο σε δικα μου tweaks/θεματα.

Σκεφτομαι να φτιαξω ενα(ή και περισσοτερα) θεματα ή tweaks με το BMWfans!!

Αρχικα να ρωτησω αν υπαρχει προβλημα με το να χρησιμοποιησω τα logo και δευτερον θα ηθελα τη βοηθεια καποιου admin για να μου δωσει λιγο υλικο για να ξεκινησω.

spar@
09-01-11, 19:16
ρε χρηστο να σε χρηματοδοτησω να μου φτιαξεις ενα αιφον μονος σου, και θα γραψουμε πισω i-chris και αντι για μηλο θα βαλουμε μια στρογγυλη φωτογραφια με το προσωπο σου...χαχαχααχαχχαχααχαχαχ ααχ
θα παραγγειλουμε μπαταρια, καπακια, οθονη, ακουστικο, επεξεργαστη και θα μου τα φτιαξεις!

Vasilis
09-01-11, 21:22
iAlign


Description

ialign is an iPhone app developed by the team from 18000RPM intended for those with an interest in racing whether it be the amateur or professional in such arenas as radio-controlled cars, go-karts or race cars. (https://itunes.apple.com/app/x/id334573404?mt=8#)

vasilis e46
10-01-11, 15:36
Παιδια καλησπερα...την περασμενη εβδομαδα αγορασα ενα iPhone 4 και θελω να με βοηθησετε σε κατι...για την ενεργοποιηση του κινητου δικτυου δεδομενων απαιτειται η συνδεση μεσω wifi και ενεργοποειται αυτοματα ή χρειαζεται και αλλες παραμετρους; :thnx:

Nino
10-01-11, 15:45
πας ρυθμισεις -γενικα- δικτυο
ενεργοποιεις δεδομενα και 3g αλλα θα καιει περισσοτερο μπαταρια
αυτα για δικτυο κινητων δεδομενων δηλαδη του παροχου της κινητης ,
Το wi fi ειναι αλλη ιστορια για συνδεση σε ασυρματα δικτυα (ελευθερα ή οχι με χρηση κωδικου πχ καφετεριες -σπιτι κλπ)

vasilis e46
10-01-11, 15:55
πας ρυθμισεις -γενικα- δικτυο
ενεργοποιεις δεδομενα και 3g αλλα θα καιει περισσοτερο μπαταρια
αυτα για δικτυο κινητων δεδομενων δηλαδη του παροχου της κινητης ,
Το wi fi ειναι αλλη ιστορια για συνδεση σε ασυρματα δικτυα (ελευθερα ή οχι με χρηση κωδικου πχ καφετεριες -σπιτι κλπ)

Γνωριζω τη δουλεια κανει το wifi απλως οταν θελω να μπω σε μια εφαρμογη οπως για παραδειγμα χαρτες,καιρο κλπ μου βγαζει ενα πλαισιο το οποιο λεει οτι δεν ειμαι συνδρομητης σε υπηρεσια δεδομενων κινητου δικτυου και υπεθεσα μηπως χρειαζεται να γινει καποια ενεργοποιηση μεσω wifi...ολα τα υπολοιπα που ανεφερες ειναι ενεργοποιημενα.

Vasilis
10-01-11, 17:57
εφοσον εχεις ρυθμισει την δυνατοτητα να χρησιμοποιεις ιντερνετ μεσω 3g απο τον παροχο σου

δεν θα πρεπει να στο βγαζει το μηνυμα που λες

εχεις δεδομενα data στο πακετο που χρησιμοποιεις απο τον παροχο σου δωρεαν?

αν ναι...τοτε χρειαζονται κ ρυθμισεις απο αυτον για να μπορεις να σερφαρεις!

vasilis e46
11-01-11, 00:26
εφοσον εχεις ρυθμισει την δυνατοτητα να χρησιμοποιεις ιντερνετ μεσω 3g απο τον παροχο σου

δεν θα πρεπει να στο βγαζει το μηνυμα που λες

εχεις δεδομενα data στο πακετο που χρησιμοποιεις απο τον παροχο σου δωρεαν?

αν ναι...τοτε χρειαζονται κ ρυθμισεις απο αυτον για να μπορεις να σερφαρεις!

ειναι καρτοκινητο και δεν εχω δεδομενα data δωρεαν...φανταζομαι οτι θα εννοεις οτι πρεπει να γινουν καποιες ρυθμισεις απο το παροχο ετσι ωστε να εχω προσβαση...

stef
11-01-11, 01:19
Ερώτηση : ξέρει κανείς πού και εάν μπορώ να βρω φτηνότερα τα original earphones του iphone ή αγοράζω τα κανονικά με 33-34 ευρώ περίπου....?

Vasilis
11-01-11, 07:57
ειναι καρτοκινητο και δεν εχω δεδομενα data δωρεαν...φανταζομαι οτι θα εννοεις οτι πρεπει να γινουν καποιες ρυθμισεις απο το παροχο ετσι ωστε να εχω προσβαση...

αν δεν εχεις δωρεαν data...ΞΕΧΝΑ το ιντερνετ μεσω 3G
Ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ η πλοηγηση!!!!!:shok::shok::shok:


Ερώτηση : ξέρει κανείς πού και εάν μπορώ να βρω φτηνότερα τα original earphones του iphone ή αγοράζω τα κανονικά με 33-34 ευρώ περίπου....?

θα τσεκαρα κ στο ebay...αλλα προσοχη

κυκλοφορουν πολλες μαιμουδες

Nino
11-01-11, 09:38
ειναι καρτοκινητο και δεν εχω δεδομενα data δωρεαν...φανταζομαι οτι θα εννοεις οτι πρεπει να γινουν καποιες ρυθμισεις απο το παροχο ετσι ωστε να εχω προσβαση...

για να υπαρξει internet πρεπει να υπαρχει χρεωση ή δωρεαν ογκος δεδομενων διαμεσου καποιας προσφορας ή πακετου, με καρτοκινητο... λιγο δυσκολο το βλεπω να λυθει ασε που οι χρεωσεις ειναι τελειως "παλαβες".
Με το wi fi δεν θα εχεις κανενα προβλημα ειτε απο το δικο σου δικτυο,ειτε απο αλλα... ετσι και αλλιως παντου υπαρχουν και "ελευθερα" ή στα κεντρα ψυχαγωγιας (ταβερνες καφετεριες κλπ) ακομα και να μην ειναι ελευθερο ζητας τον κωδικο και σου τον δινουν.
Προσωπικα δεν θα τους εκανα ποτε το χατηρι να τους χρυσοπληρωσω μια συνδεση (αργη) και να βγαλω και τα ματια μου απο το κινητο.

stef
11-01-11, 10:10
θα τσεκαρα κ στο ebay...αλλα προσοχη

κυκλοφορουν πολλες μαιμουδες

Ναι, απλά εκεί μπορεί να λένε οriginal αλλά να είναι μαιμού..

Nino
11-01-11, 13:36
δεν ξερω... εγω δυο φορες που τα χρησιμοποιησα μια για μουσικη και μια στην εφαρμογη inception δεν καταλαβα και καμια διαφορα.
Ασε που η ενταση για καποιο λογο δεν ανταποκρινεται (μπορει να ειναι μονο για τη λειτουργια της ομιλιας).
Η ιδιαιτεροτητα τους ειναι το χρωμα (ασπρο)αλλα νομιζω οτι η ιδια δουλεια θα γινει στο ιδιο χρωμα με αγορα απο ebay στο ενα δεκατο της τιμης.
Βεβαια αν καποιος τα χρησιμοποιει πολυ...

Samaro
11-01-11, 14:13
CarTrip: Ένα διαγνωστικό για το αυτοκίνητό σας, στο iPhone!
By Ananiadis Vasilis
Posted on Monday January 10th, 2011 / 18:24

Μεταμορφώστε το iPhone σας σε ένα διαγνωστικό για το αυτοκίνητό σας με το εκπληκτικό CarTrip της Griffin.

Συνδέοντας το CarTrip στην θύρα OBD-II του αυτοκινήτου σας μπορείτε να παρακολουθείτε την κατανάλωση καυσίμου, την ταχύτητα και την επιτάχυνση αλλά και σημαντικές διαγνωστικές πληροφορίες του κινητήρα:

CleanDrive monitors your carΆs performance, collecting data like fuel consumption, acceleration, top speed and engine diagnostic codes as you drive. CleanDrive crunches the numbers and displays your “Carbon Score” in an easy-to-understand format on your deviceΆs screen. Instantaneous trip and long-term averages are recorded to give you a clear picture of how your driving habits impact the environment and the efficiency of your car over time.

In addition, CleanDrive will display and reset the diagnostic codes sent by your carΆs on-board computer, so you can know what the “Check Engine” light is really saying.

Η εφαρμογή η οποία απαιτείται για την εμφάνιση των δεδομένων, θα προσφέρεται σύντομα δωρεάν μέσω του iTunes με την ονομασία CleanDrive και θα είναι συμβατή με iPhone, iPad και iPod touch με iOS 4.x.

Stamatis
11-01-11, 15:39
Και πως μπριζωνει ρε μαστορα το εργαλειο στη θυρα ;

///M3L
11-01-11, 15:43
https://cgi.ebay.com/GL1-formerly-goLINK-OBD-II-iPhone-iPad-iPod-touch-/190488541876?pt=Other_MP3_Player_Accessories&hash=item2c5a007ab4#ht_2273wt_1139

Με αυτό εδώ Mr. Stamatis!

Stamatis
11-01-11, 15:52
ΩΩΩΩ σας ευχαριστωωωωωωωωω....

το τσιμπάω αυτή τη στιγμή.

Χρίστος
11-01-11, 16:38
υπαρχει και ασυρματο σταματη.

Vasilis
11-01-11, 16:43
σαν το δικο μου...χεχεχεχε

stef
11-01-11, 16:52
Η ιδιαιτεροτητα τους ειναι το χρωμα (ασπρο)αλλα νομιζω οτι η ιδια δουλεια θα γινει στο ιδιο χρωμα με αγορα απο ebay στο ενα δεκατο της τιμης.
Βεβαια αν καποιος τα χρησιμοποιει πολυ...

Εκεί είναι το θέμα...
Να δώσω 33 να ξεμπερδέψω ή από ebay κ ό,τι να ναι...?

Vasilis
11-01-11, 17:10
εχω ενα σπεαρ....νομιζω...απο ebay


περιμενε λιγο

Vasilis
11-01-11, 17:12
κατεβαινεις αυριο Συνταγμα?

να το χω μαζι μου να στο δωσω....το βρηκα!

κανε την δουλεια σου κ πετα το....δεν το χρειαζομαι!

Nino
11-01-11, 17:23
Εκεί είναι το θέμα...
Να δώσω 33 να ξεμπερδέψω ή από ebay κ ό,τι να ναι...?

ισως ειναι και η εποχη, παλια κασι εγω μπορει χωρις δευτερη σκεψη να αγοραζα τα μαμα.
Τωρα ομως δεν τους κανω τη χαρη,ειδικα με τετοια διαφορα τιμης
κοιτα εδω
https://cgi.ebay.com/New-Earphone-Headphones-Mic-iPhone-2G-3G-3GS-4-/380290658054?pt=PDA_Accessories&hash=item588b16ef06#shId

Χρίστος
12-01-11, 11:03
Το iPhone 4 CDMA της Verizon μας επεφύλαξε μία ευχάριστη έκπληξη, αυτή της προσθήκης του WiFi Hotspot στις ρυθμίσεις τις συσκευής. Έτσι, θα μπορούμε να δημιουργήσουμε ένα ασύρματο δίκτυο μεταξύ (ως και) 5 συσκευών οποίες θα συνδέονται στο Internet μέσω του iPhone!
https://www.iphoneclub.nl/wp-content/uploads/2011/01/internet-tethering.jpg

https://www.iphonehellas.gr/wp-content/uploads/2011/01/vzw-iphone-4.jpg

Το iPhone 4 CDMA, όπως πληροφορούμαστε από τα Αμερικανικά μέσα ενημέρωσης, έρχεται με το iOS 4.2.5 ωστόσο σύμφωνα με αξιόπιστες πληροφορίες το χαρακτηριστικό αυτό αναμένεται να προστεθεί και στα "δικά μας" iPhone 4 με το επερχόμενο iOS 4.3.

https://www.iphonehellas.gr/wp-content/uploads/2011/01/vzw-iphone4.jpg

Την πληροφορία επιβεβαιώνουν και οι συνεργάτες μας στο iPhoneclub.nl (https://iphoneclub.nl.feedsportal.com/c/720/f/9413/s/11851751/l/0L0Siphoneclub0Bnl0C10A13130Cios0E40E30Ekrijgt0Eni euwe0Efunctie0E3g0Epersoonlijke0Ehotspot0C0Tutm0Is ource0Frss0Gutm0Imedium0Frss0Gutm0Icampaign0Fios0E 40E30Ekrijgt0Enieuwe0Efunctie0E3g0Epersoonlijke0Eh otspot/story01.htm)

Αναμένουμε λοιπόν...

stef
12-01-11, 11:25
ισως ειναι και η εποχη, παλια κασι εγω μπορει χωρις δευτερη σκεψη να αγοραζα τα μαμα.
Τωρα ομως δεν τους κανω τη χαρη,ειδικα με τετοια διαφορα τιμης
κοιτα εδω
https://cgi.ebay.com/New-Earphone-Headphones-Mic-iPhone-2G-3G-3GS-4-/380290658054?pt=PDA_Accessories&hash=item588b16ef06#shId


Ναι αλλά δεν είναι original αυτά!

stef
12-01-11, 11:26
κατεβαινεις αυριο Συνταγμα?

να το χω μαζι μου να στο δωσω....το βρηκα!

κανε την δουλεια σου κ πετα το....δεν το χρειαζομαι!

Sorry τώρα το είδα!
Έχεις original spear?

stef
12-01-11, 11:29
Πρόβλημα!
Πάω να περάσω την 4.2 και μου βγάζει message αφού κάνω download

"There was a problem downloading the software for the iphone. The network connection timed out. Make sure your network settings are correct and your network connection is active, or try again later"

Το έχω δοκιμάσει 4-5 φορές από το ΣΚ...
Τι κάνω..?

Vasilis
12-01-11, 11:34
Sorry τώρα το είδα!
Έχεις original spear?

δυστυχως στεφανε , original εχω μονο ενα!

spear οπως σου πα εχω ενα που ειναι μαιμου...τη δουλεια του την κανει ομως!

κ φυσικα ξαναλεω οτι αν το χρειαζεσαι μπορω να στο δωσω!thumb

stef
12-01-11, 11:36
δυστυχως στεφανε , original εχω μονο ενα!

spear οπως σου πα εχω ενα που ειναι μαιμου...τη δουλεια του την κανει ομως!

κ φυσικα ξαναλεω οτι αν το χρειαζεσαι μπορω να στο δωσω!thumb

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και μόνο που το λες παρόλο που δεν γνωριζόμαστε προσωπικά !
Θα ψαχτώ λίγο για οriginal και θα σου πώ
Ώρες ώρες με κάνετε και συγκινούμαι εδώ μερικοί παρόλο που δεν σας ξέρω!

Χρίστος
12-01-11, 11:37
Πρόβλημα!
Πάω να περάσω την 4.2 και μου βγάζει message αφού κάνω download

"There was a problem downloading the software for the iphone. The network connection timed out. Make sure your network settings are correct and your network connection is active, or try again later"

Το έχω δοκιμάσει 4-5 φορές από το ΣΚ...
Τι κάνω..?
ισως ειναι θεμα του server τους.
Δοκιμασε να κατεβασεις χειροκινητα το ispw και να κανεις shift+restore.

stef
12-01-11, 11:42
Δοκιμασε να κατεβασεις χειροκινητα το ispw και να κανεις shift+restore.

Τι είναι αυτά που μου λες...?
ISPW??

Vasilis
12-01-11, 12:43
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και μόνο που το λες παρόλο που δεν γνωριζόμαστε προσωπικά !
Θα ψαχτώ λίγο για οriginal και θα σου πώ
Ώρες ώρες με κάνετε και συγκινούμαι εδώ μερικοί παρόλο που δεν σας ξέρω!


Stefane...

βαλε οτι πρωταρχικος στοχος του φορουμ εχει γινει να αλληλοεξυπηρετουνται τα μελη του (οπως κ οσο μπορει ο καθενας)...

βαλε κ τους δυσκολους καιρους που ΘΑ διανυσουμε...κ ο Ελληνας ''μονιαζει'' κ τον πιανει το φιλοτιμο κ η αλληλεγγυη...:original:

ε...ολα αυτα συντελουν στο να μπορεσει ο καθενας μας απο δω μεσα με τον τροπο του να βοηθησει...παλιους αλλα κ νεους φιλους!:thumbsup:

Χρίστος
12-01-11, 15:20
Τι είναι αυτά που μου λες...?
ISPW??
οκ εξηγω αναλυτικοτερα.
μπαινεις εδω: iPod, iPhone and iPad Firmware Download (https://www.felixbruns.de/iPod/firmware/)
βρισκεις και κατεβαζεις το αρχειο (ispw) του κινητου σου στην εκδοση που θες. (στη προκειμενη:4.2.1/8c148)
Το αποθηκευεις στη επιφανεια
συνδεεις το κινητο
ανοιγεις itunes
αν σου βγαλει μνμ να κανεις Update πατας cancel
κρατας πατημενο το πληκτρο "shift" στο πληκτρολογιο και πατας "restore" στο itunes
σου ανοιγει παραθυρο που πας και επιλεγεις το ispw που κατεβασες πριν στην επιφανεια.
κανει τα κολπα του το itunes
και τελος.
thumb

Χρίστος
12-01-11, 15:26
Stefane...

βαλε οτι πρωταρχικος στοχος του φορουμ εχει γινει να αλληλοεξυπηρετουνται τα μελη του (οπως κ οσο μπορει ο καθενας)...

βαλε κ τους δυσκολους καιρους που ΘΑ διανυσουμε...κ ο Ελληνας ''μονιαζει'' κ τον πιανει το φιλοτιμο κ η αλληλεγγυη...:original:

ε...ολα αυτα συντελουν στο να μπορεσει ο καθενας μας απο δω μεσα με τον τροπο του να βοηθησει...παλιους αλλα κ νεους φιλους!:thumbsup:
+1000000000
Οπως τα λεει ο Βασιλης και η υπογραφη μου(:original:)
Αυτη η περιοδο της ζωης μας που διανυουμε ειναι ισως η καταλληλοτερη για αλληλοβοηθεια.



Το καλο που κανεις το βρισκεις μπροστα σου στη ζωη.
Το κακο σ ακολουθει και στην επομενη...

stef
12-01-11, 17:37
κρατας πατημενο το πληκτρο "shift" στο πληκτρολογιο και πατας "restore" στο itunes
σου ανοιγει παραθυρο που πας και επιλεγεις το ispw που κατεβασες πριν στην επιφανεια.
κανει τα κολπα του το itunes
και τελος.
thumb

Αν κατάλαβα καλά αυτός είναι ένας άλλος τρόπος να βάλω το update
Εαν πατήσω το restore μήπως χάσω τίποτα αρχεία....?????
Αφού πατήσω το restore με shift μαζί , μετά που ανοίγει το παράθυρο δεν συνεχίζω να έχω πατημένο το shift, σωστά...?

Vasilis
12-01-11, 17:39
παιδια συννενοηθειτε απο το τηλ καλυτερα


μη κανεις καμμια πατατα ετσι...χεχε

stef
12-01-11, 17:45
Ακόμη δεν κάνω τίποτα μην αγχώνεσαι...

Nino
12-01-11, 18:55
Ακόμη δεν κάνω τίποτα μην αγχώνεσαι...

Ένας σοφός (stamatis) είπε...
Ότι δουλεύει δεν το πειραζουμε
Εγώ έχω μείνει στη 4.0 και είναι στιγμές που λέω καλύτερα να είχα μείνει στη 3.2

Χρίστος
12-01-11, 19:27
Αν κατάλαβα καλά αυτός είναι ένας άλλος τρόπος να βάλω το update
Εαν πατήσω το restore μήπως χάσω τίποτα αρχεία....?????
Αφού πατήσω το restore με shift μαζί , μετά που ανοίγει το παράθυρο δεν συνεχίζω να έχω πατημένο το shift, σωστά...?

το αφηνεις μετα!!
Απλα στη μια περιπτωση το κατεβαζεις απο την apple kαι στην αλλη απο server αλλουνου.

Μετα το restore οταν τελειωσουν ολα θα σου πει
set up as:
-new
-"stef iphone" ή οπως τελωσ παντων το εχεις ονομασει.
αν εχεις παρει πριν κανεις το restore καλο back up με οτι χρειαζεσαι, μετα επιλεγεις το δευτερο (stef iphone) και στο ξανασυγχρονιζει συμφωνα με οτι ειχε κρατησει απο το τελεφταιο σου back up.


Ένας σοφός (stamatis) είπε...
Ότι δουλεύει δεν το πειραζουμε
Εγώ έχω μείνει στη 4.0 και είναι στιγμές που λέω καλύτερα να είχα μείνει στη 3.2
γκουχ γκουχ....3.2 βγηκε μονο για ipad νινεεε....3.1.2 ηταν για σενα...γκουχ γκουχ!!!

Οσο για τον σοφο συμφωνω με 1000 αν και στο gs θα περναγα 4.1.Δουλευει καλα.Το g ειναι που δε κανει δουλεια με ios4

Samaro
12-01-11, 21:49
Ένας σοφός (stamatis) είπε...
Ότι δουλεύει δεν το πειραζουμε
Εγώ έχω μείνει στη 4.0 και είναι στιγμές που λέω καλύτερα να είχα μείνει στη 3.2
Συμφωνώ Γιάννη !!! Εγω εχω ακόμα την 4.0.1. !!!!

ΑΣΧΕΤΟ !!!

Ακούτε μουσική και θέλετε να μάθετε ποιό τραγούδι παίζει ;;;

Το SoundHound προσφέρει πλέον απεριόριστα Music IDs και στην δωρεάν έκδοση!

Το SoundHound, το αντίπαλο δέος του Shazzam και κατά πολλούς η κορυφαία εφαρμογή αναγνώρισης τραγουδιών (sic), κυκλοφορούσε μέχρι σήμερα σε 2 εκδόσεις: Μία έκδοση με απεριόριστα Music IDs δλδ αναγνωρίσεις τραγουδιών (3,99¤) και μία δωρέαν έκδοση με περιορισμό στα 5 IDs ανά μήνα.

Ωστόσο, τα δεδομένα άλλαξαν με την τελευταία αναβάθμιση καθώς πλέον και η δωρεάν έκδοση του SoundHound προσφέρει απεριόριστα IDs! Το μοναδικό χαρακτηριστικό που διαχωρίζει τις 2 εκδόσεις είναι η ύπαρξη διαφημίσεων στην δωρέαν έκδοση… δοκιμάστε το λοιπόν!

Χαρακτηριστικά του SoundHound:

♪ The worldΆs fastest music recognition: name tunes playing from a speaker in as little as four seconds – now unlimited
♪ The worldΆs only viable singing and humming recognition
♪ Instant lyrics and artist info for your iPod songs
♪ Split-second Say search: just speak a title or band name to check it out
♪ An included iPad app with beautiful, full-size lyrics and YouTube pages
♪ NEW: Unlimited IDs – get SoundHound ∞ for an ad-free experience and more features

[iTunes link - Τιμή: Δωρεάν]
By Ananiadis Vasilis
Posted on Wednesday December 29th, 2010 / 14:01
www.iphonehellas.gr
:original:

Samaro
16-01-11, 09:59
iOS 4.3 και υποστήριξη αναβαθμισμένης Μονάδας Επεξεργασίας Γραφικών (GPU)

Οι developers συνεχίζουν να επεξεργάζονται το iOS 4.3 beta 1 με σκοπό να εντοπίσουν στοιχεία που αποκαλύπτουν τα μελλοντικά σχέδια της Apple, και όπως φαίνεται τα καταφέρνουν μιά χαρά με νέα ευρήματα να εντοπίζονται κάθε μέρα!

Τα στοιχεία που έρχονται στη δημοσιότητα, αυτή τη φορά από το macrumors, θέλουν το νέο λειτουργικό του iPhone να περιέχει drivers για το νέο GPU της Imagination Technologies, το POWERVR SGX543! To iPhone 4, όπως και το iPhone 3GS πρωτύτερα, έκαναν χρήση του POWERVR SGX535.

Όπως αναφέραμε σε προηγούμενό μας δημοσίευμα, το επόμενης γενιάς iPhone αναμένεται με μεγάλες αναβαθμίσεις στο επίπεδο του hardware (βλ. iPhone 5, iPad 2 και νέο μοντέλο iPhone 4 CDMA εντοπίζονται στο iOS 4.3).

Ποιές είναι διαφορές μεταξύ του SGX543 και του SGX535; Το macrumors έχει την απάντηση:

The SGX543 is said to deliver performance of 35 million polygons per second and a filtrate of 1 billion pixels per second when running at 200 MHz, compared to 28 million polygons per second and a filtrate of 500 million pixels for the SGX535 running at the same clock speed.

In addition, the SGX543 offers support for the Apple-backed OpenCL specification that allows applications to harness untapped potential of both CPUs and GPUs for processing purposes.

Finally, the SGX543 support multi-core configurations allowing for even greater performance.

πηγή :www.iphonehellas.gr
By Ananiadis Vasilis
Posted on Saturday January 15th, 2011 / 20:36

Χρίστος
17-01-11, 12:16
Αλλη μια εφαρμογη του iphone για αυτοκινητα ερχεται απο τη denso αυτη τη φορα.

Η Denso παρουσίασε μια πρωτότυπη ιδέα για το iPhone σαν άμεσο οδηγό.
https://www.macstories.net/wp-content/uploads/2011/01/dashphone.jpg
https://www.macstories.net/wp-content/uploads/2011/01/dashphone.jpg
Everyone owns a smartphone so why not integrate it into your future car? Many automobile companies are already integrating them because it could be the next big thing. Skip the built-in GPS screen, plug in your iOS device and do more! Denso is showing a futuristic dashboard, with an iPhone embedded in the center of the steering wheel. Sounds distracting and dangerous but it controls the infotainment system and a small, circular LCD above with some widgets you can flick & bounce with a touch from the iPhone. It also communicates with traffic lights to inform you what speed to drive in order to meet them when theyΆre all green. Weird I know, but the idea is to save fuel (and money) by not stopping and starting all the time.
https://www.viddler.c...et/videos/2376/ (https://www.viddler.com/explore/engadget/videos/2376/)
One other important feature the dash can do is detect when youΆre about to fall asleep at the wheel. How it works: one of the widgets is a coffee cup that ΅virtuallyΆ empties as youΆre dozing off; a web cam on top of the dash tracks your face and eyes to check your alertness. The dash starts blinking red when your eyes close for too long and your head begins to drop. Sounds a little too freaky but I guess it could keep you awake. Maybe they should also install a built-in Espresso machine to help with your lazy driving.

το συστημα δεν εχει κυκλοφορησει ακομα..περιμενουμε να δουμε αν καποια αυτοκινητοβιομηχανια το ενσωματωση στα αυτοκινητα της...


πηγη https://www.macstories.net (https://www.macstories.net/)

Samaro
17-01-11, 12:36
Αλλη μια εφαρμογη του iphone για αυτοκινητα ερχεται απο τη denso αυτη τη φορα.
.........................................
το συστημα δεν εχει κυκλοφορησει ακομα..περιμενουμε να δουμε αν καποια αυτοκινητοβιομηχανια το ενσωματωση στα αυτοκινητα της...

Σε μιά τετοια περίπτωση, είμαι περίεργος που θα βάλουν τον αερόσακο !!!!

:original:

yannisv
17-01-11, 15:41
Σε μιά τετοια περίπτωση, είμαι περίεργος που θα βάλουν τον αερόσακο !!!!

:original:

Μάλλον το iphone γίνεται ιντεργρέητηντ με τον άνθρωπο σε περίπτωση στούκας. Η πλήρης εξέλιξη του χομο ντίτζιταλις. :p

gyiama
17-01-11, 15:47
Σε μιά τετοια περίπτωση, είμαι περίεργος που θα βάλουν τον αερόσακο !!!!

:original:

ελα μωρε σιγα σε τετοια περιπτωση απλα μετατρεπεις σε ipod/phone dock το κεφαλι σου και το εχεις μονιμα ενσωματωμενο πια!!!!:hystericalbs1::hystericalbs1:

Samaro
19-01-11, 22:33
Οι top εφαρμογές όλων των εποχών στο Ελληνικό App Store

Με αφορμή την επερχόμενη συμπλήρωση των 10 δισ. downloads, η Apple έκανε διαθέσιμη μια λίστα με τις πιο δημοφιλείς εφαρμογές του App Store από την έναρξή του σε κατηγορίες για iPhone και iPad, δωρεάν και μη.

Σύμφωνα, λοιπόν, με αυτά τα στοιχεία το Facebook καταλαμβάνει την πρώτη θέση στο iPhone App Store στις δωρεάν εφαρμογές και το Angry Birds την πρώτη θέση στις paid εφαρμογές

H εφαρμογή Google Earth καταλαμβάνει την πρώτη θέση στο iPad App Store στις δωρεάν εφαρμογές και το SoundHound την πρώτη θέση στις paid.

Αναλυτικά:

Greek Top Paid iPhone Apps


* Angry Birds
* AppBox Pro
* Ραδιόφωνο
* iRadio GR
* Shazam Encore
* SoundHound
* WhatΆsApp Messenger
* iSteam
* Tap Tap Revenge 3
* Motion X GPS

Greek Top Free iPhone Apps


* Facebook
* Skype
* Shazam
* Google Earth
* iTranslate
* TA NEA
* AthensBook
* Paper Toss
* Google Mobile App
* iHandy Level

Greek Top Paid iPad Apps


* SoundHound
* IM+ Pro
* Activity Monitor Touch
* NAVIGON Europe
* iGammon
* PDF Reader Pro
* 1Password Pro
* Wunder Radio
* Home Budget
* Tesla Toy

Greek Top Free iPad Apps


* Google Earth
* Google Mobile App
* Adobe Photoshop Express
* Bluetooth Photo Share
* IM+
* Booking.com
* iBooks
* BlocksClassic Lite
* Remote
* Battery Free HD

πηγη :www.iphonehellas.gr
By Souris Harris

Nino
20-01-11, 17:01
Εισαγωγη
Αφου μπαχτηκε καλυμα καρμπον απο ebay σε τιμη μαζι με εξοδα αποστολης 12 ευρω περιπου ξεκινησε η διαδικασια τοποθετησης του.
Στη συσκευασια υπηρχαν δυο,ενα "carbon" και ενα δευτερο vinyl και τα δυο ειναι αυτοκολλητα της 3Μ
Υλικο -μεθοδος
θα χρειαστει ενα πιστολακι για τα μαλια για να ζεσταθει το υλικο και να επιταχυνθει η διαδικασια και υπομονη
με προσεκτικες κινησεις ξεκιναει η τοποθετηση απο τη πανω μερια του iphone και στη συνεχεια κεντραρουμε με το μηλαρακι
Συμπερασματα
Απλο και ευκολο λιγη προσοχη στις γωνιες (εμενα σε ενα σημειο εκανε μια μικρη τσακιση..)
στις φωτο φαινεται και η διαδικασια απο τηναρχη εως το τελικο αποτελεσμα.

ΥΓ. Το δευτερο αυτοκολλητο προστατευτικο απο vinyl ειναι διαθεσιμο σε οποιον το γουσταρει (φυσικα δωρεαν)
οταν χρειαστει ωα βγει δεν αφηνει υπολειματα..3Μ για!!!

Χρίστος
20-01-11, 17:05
νινο πριν το δωσεις θελω μια χαρη!

Nino
20-01-11, 17:08
νινο πριν το δωσεις θελω μια χαρη!

οτι θελεις παρε τηλ!!

Vasilis
22-01-11, 10:44
ανταπτορας για 2 sim στο iphone 4 (https://www.eaggelies.com/?p=3336)

Με τον ανταπτορα αυτον θα έχετε την δυνατότητα για dual SIM στο iPhone 4 ώστε να χρησιμοποιείτε και τα δύο

σας νούμερα (όχι ταυτόχρονα) χωρίς να χρειάζεται να αλλάζεται κάρτα SIM. (λεει ο κυριος στην αγγελια του)

Προυποθεση να εχετε πλαστική θήκη.



χρηστακο ... τσεκαρα..τα φωτα σου!

Χρίστος
22-01-11, 13:35
παιζει βασιλη απ οσο εχω δει στο γιουτουμπι.
Η ενσταση μου ειναι η εξης.
Εχεις ενα διαμαντι της τεχνολογιας που κοστολογειται σημερα 700ε.Σ αρεσει να σου κρεμεται ενα παπαρι απο το πλαι??? Ή να εισαι αναγκασμενος να εχεις τη συγκεκριμενη θηκη που το κρυβει??? Που συμειωτεων ο συγκεκριμενος δν στην δινει και θα πρεπει να την αγορασεις ξεχωριστα...

Επεισης αυτο το κιτρινακι ειναι καλωδιοταινια(σαν αυτη που ειχες χαλασει:whistle:) και ειναι υπερευαισθητη σε τσακισματα/λυγισματα.

Συμπερασμα(δικο μου):Αν εχεις αναγκη για δυο σιμ και σου ειναι κουραστικο να κουβαλας συσκευες δοκιμασε το ΑΛΛΑ οχι απο ΕΛΛΗΝΑ.Ψαξε ebay και θα βρεις τον ανταπτορακο ΜΕ τη θηκουλα του σε κανονικη τιμη....
Και για του λογου το αληθες.Με 10sec search:

2sim:
https://cgi.ebay.com/Dual-SIM-Card-Adapter-Apple-iPhone-4-4G-generation-/120674080643?pt=SIM_Cards&hash=item1c18bc5783

3sim:
https://cgi.ebay.com/Dual-SIM-Card-Adapter-Apple-iPhone-4-4G-GEN-NEW-/120671302095?pt=SIM_Cards&hash=item1c1891f1cf

2sim+θηκη:
https://cgi.ebay.com/Dual-SIM-Card-Adapter-Back-Case-Phone-4-4G-/280614545910?pt=PDA_Accessories&hash=item4155ee29f6

Χρίστος
22-01-11, 13:48
Έτσι απλά, το App store ξεπέρασε τα 10 δισ. δownloads και πλέον όλοι μας περιμένουμε την ανακοίνωση του υπερτυχερού που θα κερδίσει το μεγάλο έπαθλο των $10.000 (gift card)

https://www.iphonehellas.gr/wp-content/uploads/2011/01/app-store-10-billion-downloads.jpg


Υ.Γ:Αν εχω κερδισει κερναω ολο το fans οτι apps θελει!!!!

Nino
24-01-11, 17:20
ερωτηση?
αν κανω jailbreak απο το jailbreakme.com (που ειναι ο πιο απλος τροπος, κανεις ενα slide to jailbreak και τελος το cydia εγκαθισταται μονο του)
αν το κανω λοιπον θα χρειαστει μετα και unlock?
το μηλοφωνο εχει αγοραστει απο voda... και ειναι το 3gs με την 4.0

mitsos_chania
24-01-11, 17:24
Ερωτηση παιδια, υπαρχει προγραμμα για το i phone να εκπεμπει σε σταθμο ραδιοφωνου?

Samaro
24-01-11, 18:51
ερωτηση?
αν κανω jailbreak απο το jailbreakme.com (που ειναι ο πιο απλος τροπος, κανεις ενα slide to jailbreak και τελος το cydia εγκαθισταται μονο του)
αν το κανω λοιπον θα χρειαστει μετα και unlock?
το μηλοφωνο εχει αγοραστει απο voda... και ειναι το 3gs με την 4.0
Γιάννη, οι συσκευές που πωλουνται στην Ελλαδα απο Voda @ Cosmo δεν ειναι κλειδωμένες. Αρα δεν χρειάζονται unlock.



mitsos_chania: Ερωτηση παιδια, υπαρχει προγραμμα για το i phone να εκπεμπει σε σταθμο ραδιοφωνου?
Μήτσο εννοείς να παίζει ραδιόφωνο ;;;

mitsos_chania
24-01-11, 19:20
Aντωνη εννοω να λειτουργει σαν πομπος ουτως ωστε να μπορω να ακουω τραγουδια απο το μηλοφωνο στο αυτοκινητο

Samaro
24-01-11, 19:44
Aντωνη εννοω να λειτουργει σαν πομπος ουτως ωστε να μπορω να ακουω τραγουδια απο το μηλοφωνο στο αυτοκινητο
Δεν γνωρίζω να υπάρχει πρόγραμμα που να επιτρέψει στη συσκευή να εκπεμψει σε ραδιοφωνική συχνότητα.
Πάντως σε ipod clasic που έχω, αγόρασα για αυτο το σκοπο, ένα πρόσθετο αξεσουάρ/πομπό της BELKIN. (https://www.belkin.com/iphone/)
Το πρόβλημα σε κάθε περιπτωση είναι, οτι δεν υπάρχει ραδιοφωνικη συχνότητα ελευθερη, με αποτελεσμα αντι μουσικής να ακούω παντου παρασιτα.
Ετσι κατέληξα στην καλωδιομένη λύση της DENSION με την οποία λυθηκε το πρόβλημα.

Vasilis
24-01-11, 21:28
https://www.appstorehq.com/imoto-iphone-190444/app


πολυ καλο app για τους δικυκλιστες!thumb

Vasilis
26-01-11, 08:39
https://i760.photobucket.com/albums/xx248/bmw330vasilis/iphone_screw_627_355.jpg



Μία από τις αλλαγές που αποφάσισε να κάνει η Apple, είναι να αλλάξει τις βίδες στα iPhone 4 για να κερδίσει λεφτά και να έχει τον απόλυτο έλεγχο των συσκευών που πουλάει.
Είναι γνωστό πλέον σε όλους, οτι η Apple θέλει να έχει τον απόλυτο έλεγχο των προϊόντων της.

Έτσι σύμφωνα με πληροφορίες αποφάσισε να αλλάξει τις βίδες που χρησιμοποιούνται στα iPhone 4 για να μην μπορούν οι χρήστες ή κάποιος εκτός εταιρίας να το ανοίξει.

Όταν λοιπόν κάποιος χρήστης πάει το κινητό του για service, ο αρμόδιος τεχνικός αλλάζει, χωρίς την συναίνεση του κατόχου, τις υπάρχουσες βίδες με καινούργιες (“Pentalobe”) οι οποίες χρειάζονται ειδικά κατσαβίδια που δεν είναι διαθέσιμα στο ευρύ κοινό.

Σύμφωνα με την εταιρία iFixit, που επιδιορθώνει και παρέχει εξαρτήματα για τις συσκευές της Apple, ο σκοπός των νέων βιδών είναι να αποτρέπεται η εύκολη πρόσβαση στο εσωτερικό της συσκευής, για να μην μπορεί ο χρήστης να αντικαταστήσει τη μπαταρία.

H αντικατάσταση της μπαταρίας κοστίζει 79$ σε κάποιο εξειδικευμένο κατάστημα της Apple αν έχει λήξει η εγγύηση, αλλιώς είναι δωρεάν.

Χρίστος
26-01-11, 15:53
τριτη μεγαλυτερη κατασκευαστρια στον κοσμο η apple

μαζι με τα iPad η Apple ειναι η τριτη μεγαλυτερη κατασκευαστρια στον κοσμο σε υπολογιστες..

https://www.9to5mac.com/wp-content/uploads/2011/01/Screen-shot-2011-01-26-at-11.14.20.jpg

σύμφωνα με τα τελευταία Canalsys στοιχεία, που δημοσιεύονται σήμερα. Η βιομηχανία PC είδε γενική ανοδο της ταξης του 19 τοις εκατό - σαφώς ωθούμενη από την ισχυρή απόδοση της Apple.

η Canalsys συμφωνεί ότι οι πωλησεις των iPad θα πρέπει να υπολογίζονται ως πωλήσεις Η/Υ.
η apple εχει μια αυξηση καταπληκτική 241 τοις εκατό το 2010 (συμπεριλαμβανομένων των iPad).

τα "iPad έδωσαν στους καταναλωτές περισσότερες επιλογές προϊόντων κατά την περίοδο των διακοπών," είπε ο αναλυτής Τιμ Canalys Coulling. «Αν και δεν απευθύνονται στους αγοραστές πρώτης κατοικίας ή νοικοκυριά με χαμηλό εισόδημα, έχουν αποδείξει πόσο δημοφιλής ειναι..

https://www.e-radio.gr/repository/2010/Ipad_2_480.jpg


«Κάθε νέα κατηγορία προϊόντων προκαλεί συνήθως μια σημαντική αλλαγή στα μερίδια της αγοράς", δήλωσε ο Chiam. «Η Apple είναι που επωφελειται από αυτο, ακριβώς όπως εκανε η Acer, η Samsung και η Asus με τα netbooks.




πηγη: https://www.9to5mac.com/

Samaro
28-01-11, 20:21
Διαθέσιμο το iTunes 10.1.2

Πριν λίγο (January 27th, 2011) η Apple έκανε διαθέσιμη την έκδοση 10.1.2 του iTunes

H νέα έκδοση προσφέρει αρκετές βελτιώσεις στη σταθερότητα και την απόδοση του iTunes και απαιτείται για τη συμβατότητα με το επερχόμενο Verizon iPhone 4.
Mπορείτε να κατεβάσετε τη νέα έκδοση μέσω του Software Update ή εδώ:https://support.apple.com/kb/DL1103

https://www.iphonehellas.gr/24830/%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B9%CE%BC%C E%BF-%CF%84%CE%BF-itunes-10-1-2/

:original:

stef
28-01-11, 23:57
Και πολύ καλά κάνει!!!
Πάντως εγώ από 3GS περιμένω να πάω μια και καλή στο καινούριο!!!

Samaro
29-01-11, 08:50
Και πολύ καλά κάνει!!!
Πάντως εγώ από 3GS περιμένω να πάω μια και καλή στο καινούριο!!!

Κι εγώ τα ιδια ! Καμμία βιασυνη !!
(Εκτος αν στο μεταξυ λοξοδρομησω προς Android μεριά. :th_Laie_67-1:)

vs316ti
29-01-11, 10:29
παιδιά καλημέρα.! έχω 1 3g σχεδόν 2 χρόνια..το πρόβλημα που αντιμετωπίζω τελευταιαείναι οτι δεν μπορεί να βρει wi-fi δίκτυο (όπου υπάρχει) κ δεν μπορώ να περάσω τραγούδια κ διάφορα apps μέσα. Πάει να συνδεθεί με το i-tunes k αποσυνδέεται. τι να κοιτάξω? να του κανώ 1 restore.? τις αναβαθμίσεις στο i-tunes τις κάνω όταν μου ζητούνται.
ευχαριστώ προκαταβολικά!

Χρίστος
29-01-11, 15:25
παιδιά καλημέρα.! έχω 1 3g σχεδόν 2 χρόνια..το πρόβλημα που αντιμετωπίζω τελευταιαείναι οτι δεν μπορεί να βρει wi-fi δίκτυο (όπου υπάρχει) κ δεν μπορώ να περάσω τραγούδια κ διάφορα apps μέσα. Πάει να συνδεθεί με το i-tunes k αποσυνδέεται. τι να κοιτάξω? να του κανώ 1 restore.? τις αναβαθμίσεις στο i-tunes τις κάνω όταν μου ζητούνται.
ευχαριστώ προκαταβολικά!
ios?
ελληνικο?
jb?
χρησιμοποιεις το μαμα καλωδιο?
σε λαπτοπ η σταθερο πσ?
αν μιλας για σταθερο σε πια θυρα το βαζεις?

vs316ti
30-01-11, 13:24
καλησπέρα φίλε μου.! το ios δεν ξέρω τι είναι , ναι είναι ελληνικό αγορασμένο με σύνδεση , είναι με τα 16 gb to χρησιμοποιώ με το μαμά καλώδιο κ δεν το βάζω σε συγκεκριμένη θύρα..
σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!

vs316ti
30-01-11, 13:25
κ το χρησιμοποιώ σε σταθερό υπολογιστή!

bill_m3
30-01-11, 16:30
ιος είναι το ποια έκδοση έχεις περασμένη δλδ 4.1, 4.2??
jb (jailbreak) λέει αν το έχεις σπασμένο......

vs316ti
30-01-11, 17:33
κοιταξα στις πληροφορίες κ είναι έκδοση 4.0 (8α293)
κ είναι από σύνδεση άρα δεν είναι σπασμένο.!

Χρίστος
30-01-11, 18:11
λογαριασμο στο itunes εχεις?
o υπολογιστης σου ειναι authorize στο account σου?

Απο οτι καταλαβα χανει τη συνδεση με το pc απο οτι λες.
Αν εχεις τη δυνατοτητα δοκιμασε με αλλο καλωδιο μηπως αυτο εχει κοπει τιποτα απο τυλιγμα ή τραβηγμα.
Και ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ το καλωδιο σε πισω θυρα του πσ και οχι στις μπροστινες.

vs316ti
30-01-11, 18:50
έχω λογαριασμό αφού το χρησιμοποιούσα κανονικά.. αλλά που το βλέπω αν είναι authorize o λογαριασμός?

Χρίστος
30-01-11, 19:06
store -> authorize this computer.

Oσο για το προβλημα σου με το wifi υπαρχουν δυο λογοι που μπορει να φτιαχτει.
Ο ευκολος εινα να εχεις κανει κατι και να εχει επειρεασει το ios και να το μη στο "βλεπει" οπως πρεπει ή να ταρακουνηθηκε το κινητο απο πτωση πχ και να εχει ξεκουμπωσει η ακιδα του wifi απο την logic board του κινητου.Οποτε η απλα πατας ενα restore στο itunes και set up as new και φτιαχνει ή βγαζεις μια την οθονη και ξανακουμπωνεις τον κονεκτορα 6 αν θυμαμαι καλα.

Το δυσκολο τωρα ειναι να σου εχει καει το module του wifi.
Αλλαγη και αγορα στο ΕΛΛΑΔΑ πανω απο 50ε συνολο φανταζομαι.
Αγορα απο ebay περιπου 5ε + ενας καφες βλεπωντας tutorial στο youtube για το πως αλλαζει.Χρονος που απαιτειται συνολικα= οχι πανω απο 10λεπτα

vs316ti
30-01-11, 23:05
τελικά το πάλεψα κ το κατάφερα..το μόνο που μου μείνε είναι να δω για το wi-fi ..σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον κ τις συμβουλές σας..θα το κοιτάξω με το μόντεμ στο σπίτι αφού είναι ασύρματο κ μετά αν δεν λειτουργεί θα το ανοίξω.. αφού όντως έχει φάει 1 καλό πέσιμο παρότι έχει θήκη ίσως θέλει κούμπωμα..!κ αν δεν γίνει θα παμε σε coffe αντικατάσταση.!

stratos
05-02-11, 00:00
Ωρα κρίσης και πολλών νεύρων και το 3G έφυγε με μεγάλη ταχύτητα προς τον τοιχο. Διαμελίστηκε σε 4 κομμάτια διαφορετικά. Μισή ώρα αργότερα έγινα κάτοχος iphone 4.

Χρίστος
05-02-11, 16:31
Mε το καλο το νεο.
rip στο παλιο.Φερτο απο δω μηπως σου σωσω τπτ.Ολο και καποιος μπορει να θελει κανα ανταλακτικο!

κατεβα να κερασω τσαγακι(για το λαιμο!) και να στο κανω τουμπανο ρεεε.

stratos
05-02-11, 18:00
Mε το καλο το νεο.
rip στο παλιο.Φερτο απο δω μηπως σου σωσω τπτ.Ολο και καποιος μπορει να θελει κανα ανταλακτικο!

κατεβα να κερασω τσαγακι(για το λαιμο!) και να στο κανω τουμπανο ρεεε.

Μέχρι να πάω να αγοράσω το καινούριο το είχε διαλύσει εντελώς ο πατέρας μου απο περιέργεια. Το μόνο που είχε απομείνει ήταν ο δονητής με την μπαταρία ου δούλευε κανονικά. Ολο το υπόλοιπο είχε γίνει προσάναμα στο τζάκι. Σήμερα η μπαταρία ανακυκλώθηκε. :hystericalbs1:

Χρίστος
06-02-11, 01:42
εχει το μικροβιο και ο μπαμπας ε?
χεχε.

Χρίστος
06-02-11, 03:40
Tο untethered jailbreak iOS 4.2.1 που περιμέναμε όλοι βγήκε..

https://cdn.erictric.com/wp-content/uploads/2011/02/GreenPois0n-Logo-Official.jpg

Το Greenois0n RC5 για Windows μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ :

Greenois0n RC5 (https://www.mediafire.com/?4muura6sab5al8a) ( 477KB )


iPhone 4 από Ελλάδα (ξεκλείδωτο) :

Κάνετε Restore στην 4.2.1 και set up as new για να έχετε "καθαρό" λογισμικό ανεξάρτητα με το σε ποια έκδοση είστε.
Την έκδοση 4.2.1 θα την βρέιτε εδώ

Στη συνέχεια τρέχετε το greenpois0n και κάνετε jailbreak κανονικά σύμφωνα με τις οδηγίες που θα βρείτε στο τέλος του post.


iPhone 4 από εξωτερικό (κλειδωμένο) :

Καλό είναι να μείνετε μακριά από την 4.2.1 προς το παρόν. Θα αναβαθμίσει τη baseband και θα χαθεί το unlock!
Υπάρχει οδηγία για το πως να διατηρήσετε τη baseband, αλλά πραγματικά ούτε την ευθύνη να το γράψω δεν παίρνω και να μείνει κανένας τολμηρός χωρίς τηλέφωνο... Μείνετε μακριά προς το παρόν!


iPhone 3GS από Ελλάδα (ξεκλείδωτο):

Κάνετε Restore στην 4.2.1 και set up as new για να έχετε "καθαρό" λογισμικό ανεξέρτητα με το σε ποια έκδοση είστε.
Την έκδοση 4.2.1 θα την βρέιτε εδώ (https://www.iphonehellas.gr/iphone-firmware-ipsw-files/)

Στη συνέχεια τρέχετε το greenpois0n και κάνετε jailbreak κανονικά σύμφωνα με τις οδηγίες που θα βρείτε στο τέλος του post.


iPhone 3GS από εξωτερικό (κλειδωμένο) :

ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!!! ΣΑΝ ΝΑ ΜΗ ΒΓΗΚΕ ΓΙΑ ΕΣΑΣ! ΔΕΝ ΠΑΤΕ ΣΤΗΝ 4.2.1 ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΕΤΑΙ ΤΟ UNLOCK!!!
ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ PWNAGE TOOL!!!! ΤΟ GREENPOISON ΔΕΝ ΔΙΑΤΗΡΕΙ ΤΗ BASEBAND KAI ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ HACKTIVATION!!!

Οι συσκευές οι οποίες υποστηρίζονται είναι οι εξής:

* iPod Touch 2G (όλα τα bootroms)
* iPod Touch 3G
* iPod Touch 4G
* iPad 1st gen
* iPhone 3Gs (όλα τα bootroms)
* iPhone 4
* iPhone 4 Verizon (δεν έχει δοκιμαστεί)
* AppleTV 2 (θα υποστηριχθεί στη επόμενη έκδοση RC6)

Να επισημάνουμε ότι το Greenpois0n αφορά ΜΟΝΟ το Jailbreak και δεν συνίσταται για τους χρήστες που έχουν στην κατοχή τους κλειδωμένες συσκευές από το εξωτερικό καθώς αναβαθμίζει την baseband του κινητού ενώ επίσης δεν υποστηρίζει και το απαραίτητο hactivation. Αν έχετε συσκευή κλειδωμένη σε κάποιον πάροχο ΜΗΝ προχωρήσετε σε Jailbreak με το Greenpois0n και αναμένατε στην οθόνη σας για νεότερες πληροφορίες...

Συμβουλές:
-Αν η συσκευή σας ειναι ηδη jb με iPhone Dev Team's Monte,κάντε restore to fresh 4.2.1. πρωτα
-Αν το cydia δεν ανοίγει μετά τον Loader,μπορεί να χρειαστεί να κάνετε ένα reboot την συσκευή σας
-this version of greenpois0n doesn't include a patched activation system. You'll need to activate your device using iTunes
- WE DO NOT SUPPORT PIRACY !

Οδηγός εγκατάστασης από την Chronic Dev Team:

1.Συνδεστε την συσκευη σας στον υπολογιστη μεσω του USB καλωδιου
2.Κλειστε το iTunes αν αυτο ανοίξει
3.Ανοιξτε το greenpois0n.exe
4.Ακολουθηστε τις οδηγιες
5.Η συσκευη θα εκκινησει την πρωτη φορα με λεπτομερες κειμενο. Με αυτη την διαδικασια η συσκευη σας θα γινει jailbreak.
6.Η συσκευή θα επανεκιννησει
7.Ανοίξτε την εφαρμογή Loader(το πράσινο εικονιδιο στο SpringBoard), ακολουθήστε της οδηγίες και εγκαταστήστε το Cydia.

Z4 DCT
06-02-11, 08:30
Mε το καλο το νεο.
rip στο παλιο.Φερτο απο δω μηπως σου σωσω τπτ.Ολο και καποιος μπορει να θελει κανα ανταλακτικο!

κατεβα να κερασω τσαγακι(για το λαιμο!) και να στο κανω τουμπανο ρεεε.

Nα δω ποτε θα περασεις απο το γραφειο να κανεις τουμπανο και το δικο μου ρε???

Χρίστος
06-02-11, 09:59
Nα δω ποτε θα περασεις απο το γραφειο να κανεις τουμπανο και το δικο μου ρε???
Aφου οποτε σε περνω κοιμασαι :hystericalbs1: ή δν εισαι εκει

stratos
06-02-11, 13:04
εχει το μικροβιο και ο μπαμπας ε?
χεχε.

Απο εκεί το κόλλησα και εγώ ρε :)

stratos
06-02-11, 18:53
Το τηλέφωνο έφτασε σε 20% μπαταρία. 2+ ώρες μετά σε σύνδεση με τον υπολογιστή είναι στο 97%. Το 3G φόρτιζε σε λιγότερο απο ώρα. Είναι φυσιολογικό αυτό?

Samaro
06-02-11, 20:56
Το τηλέφωνο έφτασε σε 20% μπαταρία. 2+ ώρες μετά σε σύνδεση με τον υπολογιστή είναι στο 97%. Το 3G φόρτιζε σε λιγότερο απο ώρα. Είναι φυσιολογικό αυτό?
Λογικό αφου η μπαταρία του 4 πρέπει να εχει αρκετά περισσότερα mAmp χωρητικότητα!

spar@
07-02-11, 20:25
σημερα παρελαβα το iphone, οποτε μπαινω και εγω στην παρεα......
ευχαριστωωωωωωωωωωωωωω πολυ τον Χρηστο (Aceman1925) γιατι και μου το βρηκε το κινητο και μου το βελτιωσε και μου το ετοιμασεεεεεε... γιατι εγω ειμαι στο χωριο!χιχιιχ
Σιγα σιγα θα μαθω και γω τα κολπα
υ.γ το κινητο ειναι αψογο!!!!!

Z4 DCT
07-02-11, 20:52
σημερα παρελαβα το iphone, οποτε μπαινω και εγω στην παρεα......
ευχαριστωωωωωωωωωωωωωω πολυ τον Χρηστο (Aceman1925) γιατι και μου το βρηκε το κινητο και μου το βελτιωσε και μου το ετοιμασεεεεεε... γιατι εγω ειμαι στο χωριο!χιχιιχ
Σιγα σιγα θα μαθω και γω τα κολπα
υ.γ το κινητο ειναι αψογο!!!!!

Ολους σας εχει φτιαξει η κοτα η λυρατη,,,,,,:gun_bandana::hyper:

Samaro
07-02-11, 21:46
Ολους σας εχει φτιαξει η κοτα η λυρατη,,,,,,:gun_bandana::hyper:
:th_Laie_67-1:
Οχι ρε Γιαννη, μια χαρα παιδι ειναι !!!

nikos-Mpacket
07-02-11, 22:18
σημερα παρελαβα το iphone, οποτε μπαινω και εγω στην παρεα......
ευχαριστωωωωωωωωωωωωωω πολυ τον Χρηστο (Aceman1925) γιατι και μου το βρηκε το κινητο και μου το βελτιωσε και μου το ετοιμασεεεεεε... γιατι εγω ειμαι στο χωριο!χιχιιχ
Σιγα σιγα θα μαθω και γω τα κολπα
υ.γ το κινητο ειναι αψογο!!!!!


Μαλλον μιλας για τον doctror Aceman1925,γιατι ειναι επιστημονας και σε αυτον τον τομεα.

Καλοριζικο και παντα να ακους χαρουμενα πραγματα.

stratos
08-02-11, 02:05
Η μπαταρία του 4 είναι απαγοήτευση. Εχω κάνει όλα όσα πρέπει για να μην την καταναλώνει και με φυσιολογική χρήση εξαντλήται σε 2 μέρες ενώ στο 3G κράταγε 4 μέρες άνετα.

Χρίστος
08-02-11, 05:10
4 μερες στο 3g???????

εμενα το 4ρι κραταει 2.5 με 3.
Μηπως ξεχνας να κλεινεις εφαρμογες απο το multitask?????

Z4 DCT
08-02-11, 06:28
4 μερες στο 3g???????

εμενα το 4ρι κραταει 2.5 με 3.
Μηπως ξεχνας να κλεινεις εφαρμογες απο το multitask?????

Εμενα κραταει 1,5 μερα το πολυ???:shok::shok::shok::shok:

bimmer-corfu
08-02-11, 08:21
4 μερες στο 3g???????

εμενα το 4ρι κραταει 2.5 με 3.
Μηπως ξεχνας να κλεινεις εφαρμογες απο το multitask?????

αυτό το έκανες Στράτο?
Στη τελική μη ξεχνάς και τι σου προσφέρει το 4. Ειδικά η οθόνη (να μη πω και για άλλα) είναι θυσαυρός

Samaro
08-02-11, 08:33
Η μπαταρία του 4 είναι απαγοήτευση. Εχω κάνει όλα όσα πρέπει για να μην την καταναλώνει και με φυσιολογική χρήση εξαντλήται σε 2 μέρες ενώ στο 3G κράταγε 4 μέρες άνετα.
Στράτο,
Χαμηλωσε και τη φωτεινοτητα οθονης .

bimmer-corfu
08-02-11, 08:37
και μη παίζεις need for speed όλη μέρα. Είσαι μεγάλο παιδί :th_Laie_67-1:

Z4 DCT
08-02-11, 09:13
4 μερες στο 3g???????

εμενα το 4ρι κραταει 2.5 με 3.
Μηπως ξεχνας να κλεινεις εφαρμογες απο το multitask?????

?????? τι ειναι τουτο??? βοηθα το βλαχο...:whistle:

stratos
08-02-11, 11:26
Λοιπόν σε ρυθμούς σπιτιού το κινητό βγαίνει για 4-5 μυνήματα και 10 λεπτά κλήσεων την ημέρα. Το multi-tasking που ήταν αποθημένο το ελέγχω συνέχεια και όλα είναι κλειστά, όπως 3G και τα άλλα παρόμοια. Επισης η φωτεινώτητα είναι περίπου στο 1/3 σταθερά. Το 3G κράταγε άνετα πολύ περισσότερο. Σε συνθηκες στρατοπέδου και παίζωντας κανένα παιχνιδάκι θα κρατάει 1 μέρα το πολύ.


Χριστοοοοοο...... jailbrake 4.2.1? :whistle:

stratos
08-02-11, 11:29
?????? τι ειναι τουτο??? βοηθα το βλαχο...:whistle:

Οταν πατάς το κεντρικό κουμπί στο κινητό, η εφαρμογή δεν κλείνει αλλά ελαχιστοποιήται όπως στον υπολογιστή (multi-tasking = πολλές εργασίες ταυτόχρονα). Κάνοντας διπλο κλίκ στο κουμπί ανοίγουν απο κάτω οι ανοιχτές εφαρμογες. Κρατάς μια οποιαδήποτε εφαρμογή κρατημένη και αρχίζει να τρεμοπαίζει και εμφανίζεται ενα "Χ" κλεισίματος. Μόνο έτσι κλείνει οριστικά η εφαρμογή

Z4 DCT
08-02-11, 11:33
Οταν πατάς το κεντρικό κουμπί στο κινητό, η εφαρμογή δεν κλείνει αλλά ελαχιστοποιήται όπως στον υπολογιστή (multi-tasking = πολλές εργασίες ταυτόχρονα). Κάνοντας διπλο κλίκ στο κουμπί ανοίγουν απο κάτω οι ανοιχτές εφαρμογες. Κρατάς μια οποιαδήποτε εφαρμογή κρατημένη και αρχίζει να τρεμοπαίζει και εμφανίζεται ενα "Χ" κλεισίματος. Μόνο έτσι κλείνει οριστικά η εφαρμογή

αααααχαχαχααχαχαχα

τι λες τωρα το εκανα!!!!!!! ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΑΝΟΙΧΤΑ...ΤΑ ΠΑΝΤΑ:shok::shok::shok:

Να σαι καλα ρε Στρατο γιατι αυτη η οχια η ξεδοντιαρα ο Χρηστος δε μου ειπε ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!:ranting2::ranting2:

Samaro
08-02-11, 20:01
Λοιπόν σε ρυθμούς σπιτιού το κινητό βγαίνει για 4-5 μυνήματα και 10 λεπτά κλήσεων την ημέρα. Το multi-tasking που ήταν αποθημένο το ελέγχω συνέχεια και όλα είναι κλειστά, όπως 3G και τα άλλα παρόμοια. Επισης η φωτεινώτητα είναι περίπου στο 1/3 σταθερά. Το 3G κράταγε άνετα πολύ περισσότερο.
Σε συνθηκες στρατοπέδου και παίζωντας κανένα παιχνιδάκι θα κρατάει 1 μέρα το πολύ.


Χριστοοοοοο...... jailbrake 4.2.1? :whistle:
Ρε Στράτο μου 'ρθε φλασιά τώρα.
Μήπως εκει που βρήσκεσαι στο στρατόπαιδο, δεν καλή ληψη και κάνει συνέχεια αναζήτηση στο σήμα ;;;:think:

Χρίστος
08-02-11, 21:32
αααααχαχαχααχαχαχα

τι λες τωρα το εκανα!!!!!!! ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΑΝΟΙΧΤΑ...ΤΑ ΠΑΝΤΑ:shok::shok::shok:

Να σαι καλα ρε Στρατο γιατι αυτη η οχια η ξεδοντιαρα ο Χρηστος δε μου ειπε ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!:ranting2::ranting2:
βρε γιδοβοσκε ποτε με ρωτησες????

Αυριο το πρωι θα σε παρω ρε τενεκε τηλεφωνο να ερθω στο γραφειο σου.
Καφε και ζεστη πολυθρονα ετοιμασε.(θα στο κανω πιο γρηγορο απο του Βασιλη):whistle:

stratos
08-02-11, 23:57
Ρε Στράτο μου 'ρθε φλασιά τώρα.
Μήπως εκει που βρήσκεσαι στο στρατόπαιδο, δεν καλή ληψη και κάνει συνέχεια αναζήτηση στο σήμα ;;;:think:

Με την Cosmote έχω απίστευτο σήμα και full 3G στο στρατόεδο. Ενα άλλο φιλαράκι έχει άλλη εταιρία και 30Gb δωρεάν ίντερνετ απο την εταιρία του αδερφού του και μετατρέπει το κινητο σε wifi router με αποτέλεσμα να έχουμε όλοι τζάμπα ίντερνετ στον θάλαμο. Αλλά δεν πιάνει 3G και σέρνεται

stratos
09-02-11, 03:12
Tο untethered jailbreak iOS 4.2.1 που περιμέναμε όλοι βγήκε..

https://cdn.erictric.com/wp-content/uploads/2011/02/GreenPois0n-Logo-Official.jpg

Το Greenois0n RC5 για Windows μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ :

Greenois0n RC5 (https://www.mediafire.com/?4muura6sab5al8a) ( 477KB )


iPhone 4 από Ελλάδα (ξεκλείδωτο) :

Κάνετε Restore στην 4.2.1 και set up as new για να έχετε "καθαρό" λογισμικό ανεξάρτητα με το σε ποια έκδοση είστε.
Την έκδοση 4.2.1 θα την βρέιτε εδώ

Στη συνέχεια τρέχετε το greenpois0n και κάνετε jailbreak κανονικά σύμφωνα με τις οδηγίες που θα βρείτε στο τέλος του post.


iPhone 4 από εξωτερικό (κλειδωμένο) :

Καλό είναι να μείνετε μακριά από την 4.2.1 προς το παρόν. Θα αναβαθμίσει τη baseband και θα χαθεί το unlock!
Υπάρχει οδηγία για το πως να διατηρήσετε τη baseband, αλλά πραγματικά ούτε την ευθύνη να το γράψω δεν παίρνω και να μείνει κανένας τολμηρός χωρίς τηλέφωνο... Μείνετε μακριά προς το παρόν!


iPhone 3GS από Ελλάδα (ξεκλείδωτο):

Κάνετε Restore στην 4.2.1 και set up as new για να έχετε "καθαρό" λογισμικό ανεξέρτητα με το σε ποια έκδοση είστε.
Την έκδοση 4.2.1 θα την βρέιτε εδώ (https://www.iphonehellas.gr/iphone-firmware-ipsw-files/)

Στη συνέχεια τρέχετε το greenpois0n και κάνετε jailbreak κανονικά σύμφωνα με τις οδηγίες που θα βρείτε στο τέλος του post.


iPhone 3GS από εξωτερικό (κλειδωμένο) :

ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!!! ΣΑΝ ΝΑ ΜΗ ΒΓΗΚΕ ΓΙΑ ΕΣΑΣ! ΔΕΝ ΠΑΤΕ ΣΤΗΝ 4.2.1 ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΕΤΑΙ ΤΟ UNLOCK!!!
ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ PWNAGE TOOL!!!! ΤΟ GREENPOISON ΔΕΝ ΔΙΑΤΗΡΕΙ ΤΗ BASEBAND KAI ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ HACKTIVATION!!!

Οι συσκευές οι οποίες υποστηρίζονται είναι οι εξής:

* iPod Touch 2G (όλα τα bootroms)
* iPod Touch 3G
* iPod Touch 4G
* iPad 1st gen
* iPhone 3Gs (όλα τα bootroms)
* iPhone 4
* iPhone 4 Verizon (δεν έχει δοκιμαστεί)
* AppleTV 2 (θα υποστηριχθεί στη επόμενη έκδοση RC6)

Να επισημάνουμε ότι το Greenpois0n αφορά ΜΟΝΟ το Jailbreak και δεν συνίσταται για τους χρήστες που έχουν στην κατοχή τους κλειδωμένες συσκευές από το εξωτερικό καθώς αναβαθμίζει την baseband του κινητού ενώ επίσης δεν υποστηρίζει και το απαραίτητο hactivation. Αν έχετε συσκευή κλειδωμένη σε κάποιον πάροχο ΜΗΝ προχωρήσετε σε Jailbreak με το Greenpois0n και αναμένατε στην οθόνη σας για νεότερες πληροφορίες...

Συμβουλές:
-Αν η συσκευή σας ειναι ηδη jb με iPhone Dev Team's Monte,κάντε restore to fresh 4.2.1. πρωτα
-Αν το cydia δεν ανοίγει μετά τον Loader,μπορεί να χρειαστεί να κάνετε ένα reboot την συσκευή σας
-this version of greenpois0n doesn't include a patched activation system. You'll need to activate your device using iTunes
- WE DO NOT SUPPORT PIRACY !

Οδηγός εγκατάστασης από την Chronic Dev Team:

1.Συνδεστε την συσκευη σας στον υπολογιστη μεσω του USB καλωδιου
2.Κλειστε το iTunes αν αυτο ανοίξει
3.Ανοιξτε το greenpois0n.exe
4.Ακολουθηστε τις οδηγιες
5.Η συσκευη θα εκκινησει την πρωτη φορα με λεπτομερες κειμενο. Με αυτη την διαδικασια η συσκευη σας θα γινει jailbreak.
6.Η συσκευή θα επανεκιννησει
7.Ανοίξτε την εφαρμογή Loader(το πράσινο εικονιδιο στο SpringBoard), ακολουθήστε της οδηγίες και εγκαταστήστε το Cydia.

Το έκανα και είναι πανεύκολο να γίνει. Κατεβάζουμε το καινούριο λογισμικό απο greenpois0n.com και αφού το τρέξουμε γυρνάμε το iphone σε DFU mode σύμφωνα με τις οδηγίες και αυτό ήταν. Κάνουμε restart την συσκευή και εγκαθηστούμε το cydia.


Κατέβασα μερικές εφαρμογούλες να δούμε αν μπορεί να τις περάσει στο κινητο και ως έκπληξη αρνήται να τις εγκαταστήσει απο το itunes παρόλο που έγινε το jailbrake.

Χρίστο καμιά βοήθεια?

Χρίστος
09-02-11, 06:34
γκουχ appsync 4.2 περασες μπoυφο απο το cydia???

m-power_01
09-02-11, 08:08
γκουχ appsync 4.2 περασες μπoυφο απο το cydia???

Χρηστο αν καταλαβα καλα, τωρα θα μου περασεις την 4.2.1 ?

Χρίστος
09-02-11, 08:22
Ενας ενας παιδια.

Ολους θα σας περασω μια :p

bimmer-corfu
09-02-11, 08:24
Ενας ενας παιδια.

Ολους θα σας περασω μια :p

μόλις τελειώσεις Αθήνα έλα και απο επαρχία:thumbsup:

Χρίστος
09-02-11, 08:26
Ναι.jailbreak toor.

Σα τη παττυ θα κανω και συναυλιες!!!

m-power_01
09-02-11, 08:28
Ενας ενας παιδια...καντε ουρα απο πισω μου

Χρίστος
09-02-11, 08:35
εσενα θα σε αφησω λιγο να κανουμε ενα συγκριτικο με τον τουρμπισμενο μολις ερθει και μετα θα σε φτιαξω.

Λιγο εμεινε.

m-power_01
09-02-11, 08:42
μαλλον το θεμα με το μσν δεν σε ταρακουνησε... καθυστερησε με εσυ και αλλο, και θα δεις!!! ενος κακου ... μυρια επονται

bimmer-corfu
09-02-11, 08:44
Πηγή: www.in.gr

Μια εφαρμογή για το iPhone που καθοδηγεί τους πιστούς στο μυστήριο της εξομολόγησης κυκλοφόρησε με τις ευλογίες της Καθολικής Εκκλησίας στις ΗΠΑ.

Η εφαρμογή Confession (εξομολόγηση) δεν μοιράζει ψηφιακά συγχωροχάρτια, προσφέρει όμως μια «εξατομικευμένη εξέταση της συνείδησης του κάθε χρήστη».

Περιλαμβάνει για παράδειγμα λίστες με αμαρτήματα και ατοπήματα για να γνωρίζει ο χρήστης αν μπορεί να έχει τη συνείδησή του καθαρή.

Όπως αναφέρει το Reuters, το Confessions πιστεύεται ότι είναι η πρώτη εφαρμογή που εγκρίνεται επίσημα από εκπροσώπους της Ρωμαιοκαθολικής Εκκλησίας.

Η μικρή εταιρεία Little iApps που ανέπτυξε το πρόγραμμα αναφέρει ότι συνεργάστηκε με καθολικούς ιερείς, και τελικά εξασφάλισε τις ευλογίες του επισκόπου Κέβιν Ρόαντς, επικεφαλής της Επισκοπής του Φόρτ Ουέιν στην Ιντιάνα.

«Επιθυμία μας είναι να προσκαλέσουμε τους καθολικούς να ενασχοληθούν με την πίστη τους μέσω της ψηφιακής τεχνολογίας»δήλωσε στο Reuters ο Πάτρικ Λέινεν, ένας από τους τρεις εργαζόμενους της Little iApps στην Ιντιάνα.

Ο Λέινεν τόνισε ότι η εφαρμογή σέβεται το πνεύμα όσων επισήμανε ο Πάπας σε ομιλία του στις 24 Ιανουαρίου, στην οποία αναγνώρισε ότι η Καθολική Εκκλησία δεν μπορεί να απουσιάζει από τον ψηφιακό κόσμο.

Ο Πάπας Βενέδικτος ΙΣΤ' διευκρίνισε επιπλέον ότι η χρήση υπηρεσιών κοινωνικής δικτύωσης δεν είναι αμαρτία, αρκεί να μην οδηγεί στην αποξένωση από τον πραγματικό κόσμο.

Η αξιοποίηση των νέων τεχνολογιών ίσως πράγματι αποδίδει: Σύμφωνα με την Little iApps, η νέα εφαρμογή ενέπνευσε έναν άνδρα να πάει να εξομολογηθεί για πρώτη φορά έπειτα από 20 χρόνια.

Και όλα αυτά, για μόλις 1,99 δολάρια.

stratos
09-02-11, 10:33
γκουχ appsync 4.2 περασες μπoυφο απο το cydia???

Τι σε έχουμε εσένα αγόρι μου? Το περνάω αμέσως :)

stratos
09-02-11, 13:50
Εδώ ένα βιντεάκι για το ώς γίνεται το σπάσιμο με greenpois0n. Το κάνει σε ipad αλλά είναι ακριβώς το ίδιο στο iphone

https://www.youtube.com/watch?feature=iv&annotation_id=annotation_604266&v=Wh0Iw47j0Tw


Τώρα, για να παίζει σπασμένες εφαρμογές χρειάζεται το appsync 4.2 όπως έγραψε ο Χρίστος πιο πάνω. Για να το εγκαταστησουμε:

Ανοίγουμε το cydia, πάμε στο manage και μετά επιλέγουμε sources. Επιλέγουμε edit και μετά add. Εισάγουμε την διεύθυνση https://cydia.hackulo.us και επιλέγουμε add source. Μετά απο το search στο cydia ψάχνουμε για το AppSync for OS 4.2 και το εγκαθηστούμε. Πλέον μπορούμε να περάσουμε οποιαδήποτε εφαρμογή σπασμένη

Χρίστος
09-02-11, 15:05
στρατο αν θες να κανεις καλη οικονομια στη μπαταρια χψρις να χρειαζεται να ανοιγωκλεινεις το 3G, κατεβασε το "My 3G"και στις ρυθμισεις βαλε.
-on
-on
-3g
-edge
-3g
-edge

Για θεμα στο τεσσαρι δοκιμασε τα: classified hd, elite pro hd

μετα περνα:
chatpic(σου εμφανιζει τη φατσα οποιου σου στελνει μνμ σα το msn)
cyntact(στις επαφες εχεις πλεον και εικονες στη λιστα)
fakeClockUp(επιταχυνει τα visualations του κινητου.Βαλτο στο χ3.3)
quickLock 2 (on screen button κλειδωματος για να μη κουραζεις το sleep)


Ξεκινα μ αυτα να δουμε αν θα τα βρεις και μετα βλεπουμε...

Z4 DCT
09-02-11, 18:35
στρατο αν θες να κανεις καλη οικονομια στη μπαταρια χψρις να χρειαζεται να ανοιγωκλεινεις το 3G, κατεβασε το "My 3G"και στις ρυθμισεις βαλε.
-on
-on
-3g
-edge
-3g
-edge

Για θεμα στο τεσσαρι δοκιμασε τα: classified hd, elite pro hd

μετα περνα:
chatpic(σου εμφανιζει τη φατσα οποιου σου στελνει μνμ σα το msn)
cyntact(στις επαφες εχεις πλεον και εικονες στη λιστα)
fakeClockUp(επιταχυνει τα visualations του κινητου.Βαλτο στο χ3.3)
quickLock 2 (on screen button κλειδωματος για να μη κουραζεις το sleep)


Ξεκινα μ αυτα να δουμε αν θα τα βρεις και μετα βλεπουμε...


ΟΛΑ αυτα τα θελω και γω!!!!!!! ΤΑ ΘΕΛΩ ΡΕΕΕΕΕΕ

Χρίστος
09-02-11, 19:06
εσυ παρε ενα backup τις επαφες σου πρωτα μη στις σβησω και με κυνηγας μετα.

Καποιος αλλος τις εχασε....

Nino
09-02-11, 19:17
εσυ παρε ενα backup τις επαφες σου πρωτα μη στις σβησω και με κυνηγας μετα.

Καποιος αλλος τις εχασε....

αυτο πως το κανουμε και μη μου πεις στο outlook γιατι σε μενα αυτο δεν δουλευει...
α και κατι αλλο στο νεο lap top παρα το synch δεν μου εμφανιζει την βιβλιοθηκη των app γιατι?

stratos
09-02-11, 19:21
αυτο πως το κανουμε και μη μου πεις στο outlook γιατι σε μενα αυτο δεν δουλευει...
α και κατι αλλο στο νεο lap top παρα το synch δεν μου εμφανιζει την βιβλιοθηκη των app γιατι?

Μπορείς να αντιγράψεις την βιβλιοθήκη του itunes απο τον παλιό υπολογιστή στον καινούριο. Εναλακτικά όταν πας να συγχρονήσεις το iphone με τον καινούριο υπολογιστή θα σου ζητήσει να αντιγράψει τις εφαρμογές στον υπολογιστή

Nino
09-02-11, 19:45
θα το δοκιμασω... με τις επαφες πως μπορουμε να τις αντιγραψουμε καπου...

Vasilis
09-02-11, 19:45
χρηστακο...

ποσο παιζουν τα 4αρια ? (απο αναβαθμισεις που τα πουλανε?μηπως βρουμε καποιο?)


σορυ για το οφτοπικ!

Χρίστος
09-02-11, 20:48
αυτο πως το κανουμε και μη μου πεις στο outlook γιατι σε μενα αυτο δεν δουλευει...
α και κατι αλλο στο νεο lap top παρα το synch δεν μου εμφανιζει την βιβλιοθηκη των app γιατι?

oθοραιζ τον εχεις κανει το νεο πσ?
Αν θες να αντιγραψεις τα απς απο το παλιο πσ ειναι στη "μουσικη μου > ιτουνς


θα το δοκιμασω... με τις επαφες πως μπορουμε να τις αντιγραψουμε καπου...

Αν εχεις xp δε θυμαμαι.
Αν εχεις seven, κανε ενα sync βαζοντας windows contacts και οχι αουτλουκ.
Μεσα στα εγγραφα σου θα εχεις ενα φακελο contacts(επαφες).Εκει μεσα μετα το sync θα εχεις ολες σου τις επαφες.Καντες ενα κοπυ-πειστ σε ενα μικρο φλασακι ή σε εναν εξωτερικο σκληρο μαζι με τα απς σου και εχεις το τελειο μπακ απ!


χρηστακο...

ποσο παιζουν τα 4αρια ? (απο αναβαθμισεις που τα πουλανε?μηπως βρουμε καποιο?)


σορυ για το οφτοπικ!
Δεν εισαι οφτοπικ ρε βασιλη!!!!

Να υπολογισεις απο 60 μεχρι 150 κατω.
Αναλογα φυσικα αν ειναι πριν τον 12ο ή μετα.
Τα μετα τα εχουν αλλαξει καπου........



Aσχετο.Ψηνεται κανεις για ασπρο 4ρι??????

nikos-Mpacket
09-02-11, 21:30
.................................................. .....

Δεν εισαι οφτοπικ ρε βασιλη!!!!

Να υπολογισεις απο 60 μεχρι 150 κατω.
Αναλογα φυσικα αν ειναι πριν τον 12ο ή μετα.
Τα μετα τα εχουν αλλαξει καπου........



Aσχετο.Ψηνεται κανεις για ασπρο 4ρι??????

Πες μια τιμη γιατι θελει να παρει μια φιλη μου απο την δουλεια και της ειπαν οτι θα εχουν τελος του μηνα.

Χρίστος
09-02-11, 21:49
αγορα νικο εχει 20-30ε πανω απο το μαυρο.:thumbsdown:
Εγω μιλησα για convert.Απλα το διατυπωσα λαθος.



αν ψηνεται κανεις να κανει το δικο του ασπρο ας μου πει.

Χρίστος
09-02-11, 21:52
H καινούρια έκδοση που έρχεται στο Cydia για το WiFi Sync θα μας επιτρέπει να συγχρονίσουμε το iPhone με το iTunes χωρίς να χρειάζεται να συνδέσουμε το USB καλώδιο αλλά μόνο να βρίσκεται συνδεδεμένο στο ασύρματο μας δίκτυο.

https://www.ispazio.net/wp-content/uploads/2010/12/wifi_sync_icon_large.png

Ο developer της εφαρμογής αρχικά είχε αποφασίσει να κάνει διαθέσιμη την beta έκδοση μόνο σε καινούριους χρήστες που έχουν αγοράσει την εφαρμογή, ενώ αυτοί που την έχουν ήδη θα συνεχίσουν να χρησιμοποιούν την έκδοση 1.1 η οποία δουλεύει μια χαρά.

Τώρα όμως, η beta είναι διαθέσιμη για όλους τους χρήστες (συμπεριλαμβανομένων των παλιών) που θέλουν να δοκιμάσουν αυτή την καινούρια έκδοση. Μπορείτε να την κατεβάσετε από το Cydia από το repository:

https://dl.wifisyncapp.com/apt

Θυμηθείτε ότι το καλύτερο σε αυτή την καινούρια έκδοση είναι η δυνατότητα να συγχρονίζετε τις συσκευές σας είτε μέσω WiFi αλλά και μέσω 3G και Bluetooth! Το tweak είναι ακόμα στην beta έκδοση του και η έκδοση του client διαθέσιμη μόνο για Mac, μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ (https://dl.wifisyncapp.com/osx/osx-beta-b68.zip).

https://www.ispazio.net/wp-content/uploads/2011/02/cvkz.jpg

Η πρώτη έκδοση για Windows θα κυκλοφορήσει σύντομα. Η εφαρμογή του client δεν χρειάζεται καθόλου ρυθμίσεις αφού επικοινωνεί άμεσα με το εγκατεστημένο tweak.

πηγη:iSpazio (https://www.ispazio.net/167074/wifi-sync-ecco-la-repository-che-vi-permette-di-diventare-beta-tester-della-nuova-versione-2-0-per-la-sincronizzazione-tramite-3g-e-bluetooth)

Υ.Γ: το δοκιμασα και δουλευει μια χαρα

stratos
09-02-11, 22:59
αγορα νικο εχει 20-30ε πανω απο το μαυρο.:thumbsdown:
Εγω μιλησα για convert.Απλα το διατυπωσα λαθος.



αν ψηνεται κανεις να κανει το δικο του ασπρο ας μου πει.

Εγώ :whistle:

Vasilis
09-02-11, 23:07
Με γνήσια ανταλλακτικά;


Αν ναι ...Πόσο το μαλλί;



Sent from my iPhone using Tapatalk

Χρίστος
09-02-11, 23:50
παντα μιλαμε για οτι καλυτερο υπαρχει Βασιλη.
Δε συμβιβαζομαι με κατι κατωτερο.

Το μαλι παει πανω κατω κανα 150ρι και η δουλεια ειναι πολυ χειρουργειο με πανω απο 30 βιδακια διαφορετικης διαμετρου.
το κιτ περιλαμβανει τα ΠΑΝΤΑ.
Aσπρο backplate, Digitizer + οθονη LCD, , ασπρο home button, εργαλεια, και το ασπρο original κουτι.
Φυσικα τα δικα σας μαυρα τα κρατατε και εδω να σημειωσω οτι οποιος μετα θελησει να τα δωσει πιανουν πανω απο 200-230ε και τα δυο.
Αν θελετε με ενοιμερωνετε το συντομοτερο.


Αν και οι περισσοτεροι με ξερετε, τονιζω οτι δε το κανω για λογους εμποριου.
Εχω μια τρελα την οποια τη πληρωνω πολυ ακριβα, πιστεψτε με.
Αυτο που θα ζητησω ειναι να χρεωθειτε τα μεταφορικα.(αν ειστε 2 μιλαμε για περιπου 10$)
Ειμαι διατεθημενος να ασχοληθω και να περασω προσωπικα τα κιτ αν φυσικα μιλαμε για 2 ατομα χωρις να ζητησω το παραμικρο για το χρονο μου.



Υ.Γ:Toυ γιαννη δε το ασπριζω γιατι με λεει κοτα.:ranting2:

stratos
10-02-11, 01:41
Καλα για 150 ας μείνει και μαύρο

Χρίστος
10-02-11, 03:46
ειναι πολλα, το ξερω στρατο

m-power_01
10-02-11, 05:06
Καλα για 150 ας μείνει και μαύρο

Παρε λιγο blanco και φτιαξτο μονος σου...

Ο Χρηστος ετσι και αλλιως εχει πολυ δουλεια αυτες τις μερες

spar@
10-02-11, 06:37
απο τοτε που την εφαγες απο το 3g μου ρολλαριστα wifi ψαχνεις τον μηχανικο μου για βελτιωση....φτου σου!!!

m-power_01
10-02-11, 06:49
απο τοτε που την εφαγες απο το 3g μου ρολλαριστα wifi ψαχνεις τον μηχανικο μου για βελτιωση....φτου σου!!!

Αμα θες τα παμε μια απο σταση, 400μ φωτογραφια!!! Εκει να σε δω ...Με 2MP που πας?

Χρίστος
10-02-11, 06:53
αμα περνεις εσυ iphone για τις φωτογραφιες........

Samaro
10-02-11, 08:01
................
...........................
Ειμαι διατεθημενος να ασχοληθω και να περασω προσωπικα τα κιτ αν φυσικα μιλαμε για 2 ατομα χωρις να ζητησω το παραμικρο για το χρονο μου.

Υ.Γ:Toυ γιαννη δε το ασπριζω γιατι με λεει κοτα.:ranting2:
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::hystericalbs1:


Αρχικό μήνυμα απο ΓΙΑΝΝΗΣ
Ολους σας εχει φτιαξει η κοτα η λυρατη,,,,,


Αρχικό μήνυμα απο Samaro
Οχι ρε Γιαννη, μια χαρα παιδι ειναι !!!:th_Laie_67-1:

Χρηστάκο εμένα που σε υπερασπίζομαι θα με φτιάξεις ;;;:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Χρίστος
10-02-11, 10:11
τι εχεις στο μυαλο σου?

Nino
10-02-11, 11:36
τι kit και ιστοριες βαλτους απο ενα αυτοκολλητο και τελος!!!χαχαχαχα
αληθεια τα back cover ειναι ετοιμα?

Samaro
10-02-11, 12:29
τι εχεις στο μυαλο σου?
Αναβάθμιση απο την 4.0.1 που εχω !!!

spar@
10-02-11, 19:47
Αμα θες τα παμε μια απο σταση, 400μ φωτογραφια!!! Εκει να σε δω ...Με 2MP που πας?

Βασικά τα ανοίγματα τα κανονίζει ο μηχανικός μου!

Χρίστος
10-02-11, 20:44
τι kit και ιστοριες βαλτους απο ενα αυτοκολλητο και τελος!!!χαχαχαχα
αληθεια τα back cover ειναι ετοιμα?
τα αυτοκολλητα ειναι ετοιμα για το 4.
Εχω ακομα 3-4 ασπρα.
Για το 3gs δεν εκανα.Ηταν ποιο δυσκολο στην εφαρμογη.


Αναβάθμιση απο την 4.0.1 που εχω !!!
Οποτε θες αντωνη ελα να σe βαλω και σενα στη 4.2.1

Samaro
10-02-11, 21:21
...........................
Οποτε θες αντωνη ελα να σe βαλω και σενα στη 4.2.1
Σ'ευχαριστώ πολυ φίλε Χρηστο !!! Νάσαι καλά !!!!!
Θα επικοινωνησουμε :original:

Samaro
10-02-11, 22:58
Η Navigon ΅οδηγείΆ 2 εκατ. smartphones και το γιορτάζει με εκπτώσεις της τάξεως του 50%

Ευχάριστα τα νέα για τους κατόχους iPhone καθώς από σήμερα και μέχρι τις 13 Φεβρουαρίου 2011 η NAVIGON παρέχει έκπτωση της τάξεως του 50% σε όλες τις πλήρεις εκδόσεις του MobileNavigator. Επιπλέον, μέσα στο ίδιο χρονικό διάστημα παρέχεται έκπτωση 25% σε όλα τα NAVIGON In App.

NAVIGON MobileNavigator

* MobileNavigator iPhone Europe στα ¤44,99 (αντί ¤89,99)

In App Purchases – Highlights

* The MICHELIN Red Guide: ¤14,99 (αντί ¤19,99)
* The MICHELIN Green Guide: ¤10,99 (αντί ¤14,99)
* Panorama View 3D: ¤6,99 (αντί ¤9,99)

By Ananiadis Vasilis
https://www.iphonehellas.gr

vasilis e46
12-02-11, 15:02
Παιδια σκεφτομαι να κανω jailbreak με greenpoison αλλα παλι εχω τις επιφυλαξεις μου μιας και δεν εχω ξανακανει και φοβαμαι μην κανω καμια πατατα.Εχω εναν οδηγο ωστε να προχωρησω στη διαδικασια...αν τον εφαρμοσω λετε να μην αντιμετωπισω κανενα προβλημα και να γινουν ολα οπως πρεπει ή χρειαζεται και κατι αλλο; Ευχαριστω

bill_m3
12-02-11, 15:04
Παιδια σκεφτομαι να κανω jailbreak με greenpoison αλλα παλι εχω τις επιφυλαξεις μου μιας και δεν εχω ξανακανει και φοβαμαι μην κανω καμια πατατα.Εχω εναν οδηγο ωστε να προχωρησω στη διαδικασια...αν τον εφαρμοσω λετε να μην αντιμετωπισω κανενα προβλημα και να γινουν ολα οπως πρεπει ή χρειαζεται και κατι αλλο; Ευχαριστω

Βασίλη αφού έχεις τον οδηγό προχώρα!!!

Ότι και να συμβεί έχουμε τον Γιατρό Aceman να το λύσει :original: :original: :original:

stratos
12-02-11, 15:47
Παιδια σκεφτομαι να κανω jailbreak με greenpoison αλλα παλι εχω τις επιφυλαξεις μου μιας και δεν εχω ξανακανει και φοβαμαι μην κανω καμια πατατα.Εχω εναν οδηγο ωστε να προχωρησω στη διαδικασια...αν τον εφαρμοσω λετε να μην αντιμετωπισω κανενα προβλημα και να γινουν ολα οπως πρεπει ή χρειαζεται και κατι αλλο; Ευχαριστω

Είναι εξαιρετικά εύκολο να γίνει. Μην κολλάς πουθενα

vasilis e46
12-02-11, 17:34
Είναι εξαιρετικά εύκολο να γίνει. Μην κολλάς πουθενα

Aυτο διαπιστωσα και εγω...ολα τελειωσαν μια χαρα...τωρα μου μενει να εγκαταστησω το cydia μεσω loader και ξεμπερδεψα ετσι?

stratos
12-02-11, 17:43
Aυτο διαπιστωσα και εγω...ολα τελειωσαν μια χαρα...τωρα μου μενει να εγκαταστησω το cydia μεσω loader και ξεμπερδεψα ετσι?

Ναι και μετά απο το Cydia κάνε search το Appsync 4+ για να βάζεις όποια εφαρμογή θες σπασμένη

Samaro
15-02-11, 12:48
iOS 4.3 στις 28 Φεβρουαρίου ( ; )

Η κυκλοφορία του iOS 4.3 μάλλον θα καθυστερήσει ακόμα περισσότερο από αυτό που περιμέναμε σύμφωνα με νέες ενδείξεις.

Συγκεκριμένα, υπήρχαν πληροφορίες ότι το iOS 4.3 θα κυκλοφορούσε σήμερα αλλά μέχρι στιγμής κάτι τέτοιο δεν έχει συμβεί και είναι μάλλον απίθανο. Η πεποίθηση αυτή ενισχύεται από τη σημερινή επέκταση της δωρεάν συνδρομής στη The Daily μέχρι τις 28 Φεβρουαρίου.


Αρχικά, η δωρεάν συνδρομή, ως προσφορά της Verizon, έληγε σήμερα όπου υποθέταμε ότι θα γινόταν διαθέσιμη η iOS 4.3 με την υποστήριξη των in-pp subscriptions. Ωστόσο, αυτή η δωρεάν περίοδος πήρε παράταση μέχρι τις 28 Φεβρουαρίου, όπου και υποθέτουμε ότι θα κυκλοφορήσει και η iOS 4.3

By Souris Harris
https://www.iphonehellas.gr/25332/ios-4-3-february-28-rumor/#more-25332

A8hnaios
15-02-11, 18:28
Η μνήμη που θα χρησιμοποιεί θα είναι όση χρειάζεται για buffering δεδομένων

Πάρτε βαθιά ανάσα και ετοιμαστείτε για γερή δόση φημολογίας σύμφωνα με την οποία η Apple δουλεύει στο iPhone mini ή αλλιώς iPhone nano πολύ καιρό τώρα και ετοιμάζει σημαντικές εξελίξεις. Το νέο smartphones υποτίθεται ότι θα κυκλοφορήσει μέσα στο 2011 χωρίς καθόλου μνήμη γιατί όλα τα δεδομένα θα είναι αποθηκευμένα στο cloud, δηλαδή το MobileMe. Η μόνη μνήμη που θα χρησιμοποιεί το iPhone mini/nano θα είναι τόση όση χρειάζεται για buffering των δεδομένων και προβολή των βίντεο και οποιασδήποτε άλλης πληροφορίας από το internet στο iPhone. Κάπου εδώ κολλάει και η εξαγορά του Lala με την streaming τεχνολογία για μουσική που υποτίθεται ότι θα χρησιμοποιηθεί ως η βάση της τεχνολογίας για streaming περιεχομένου στο iPhone mini/nano.

Με λίγα λόγια οι φήμες κάνουν λόγο για ένα Apple TV με μπαταρία και οθόνη που μπορεί να πάει παντού ενώ παράλληλα θα επικοινωνεί με το cloud κάθε στιγμή. Είναι εξαιρετική ιδέα στα χαρτιά αλλά εντελώς ανέφικτη στην πράξη. Με τα δεδομένα αποθηκευμένα στο cloud και την ανάγκη για συνεχή επικοινωνία μέσω WiFi ή 3G, η μπαταρία του iPhone mini/nano δεν θα διαρκούσε ούτε 2-3 ώρες λειτουργίας. Αν μάλιστα οι διαστάσεις του νέου τηλεφώνου είναι μικρότερες η Apple θα πρέπει να βρει επιπλέον τρόπο για να χρησιμοποιήσει ακόμα καλύτερες και πιο εξωτικές τεχνολογίες για την μπαταρία που δυστυχώς δεν υπάρχουν.

Ξεχάστε για μια στιγμή το iPhone mini/nano χωρίς μνήμης και διαρκή σύνδεση στο MobileMe για συγχρονισμό των δεδομένων και θυμηθείτε τι συνέβη με την εμφάνιση του iPhone 3G και την δραματική μείωση της αυτονομίας του iPhone από την χρήση του chip. Η διαφορά στην διάρκεια της μπαταρίας σε σύγκριση με το πρώτο iPhone ήταν τόσο μεγάλη που κάποιοι έκλειναν το 3G για να μπορούν να χρησιμοποιήσουν το τηλέφωνο για περίπου μια ημέρα. Δύο γενιές μετά και το νέο iPhone 4 είναι 50% μπαταρία και 50% ηλεκτρονικά, ώστε η Apple να καταφέρει να προσφέρει μια συσκευή αρκετά γρήγορη και με αρκετά καλή αυτονομία χωρίς να αυξήσει σημαντικά το κόστος από χρήση εξωτικών τεχνολογιών στις μπαταρίες που έτσι και αλλιώς δεν υπάρχουν. Αντίθετα αυτό που έκανε η Apple ήταν να επενδύσει στο hardware και να μικρύνει όσο μπορεί την πλακέτα του iPhone 4 ώστε να αφήσει ελεύθερο χώρο για μια μεγαλύτερη μπαταρία.

Πως θα καταφέρει να λειτουργήσει για περισσότερο από μερικές ώρες το υποτιθέμενο iPhone mini/nano χωρίς μνήμη και με σύνδεση στο cloud είναι ένα μυστήριο που μόνο η φημολογία μπορεί να εξηγήσει.

Samaro
17-02-11, 21:34
Μία πρώτη πρόγευση του Navigon 1.8.0

Η NAVIGON εξέδωσε τη Δευτέρα δελτίο τύπου με το οποίο ανακοίνωσε δύο νέες λειτουργίες που πρόκειται να προστεθούν σύντομα στην επόμενη αναβάθμιση του δημοφιλούς προγράμματος πλοήγησης.

Οι χρήστες θα μπορούν σύντομα, λοιπόν, να χρησιμοποιούν το “Reality Scanner” και το “NAVIGON Camper and Caravan Navigation” στο iPhone ή/και iPad τους.

Ο Vice President World-Wide Mobile Phone Business της NAVIGON, Gerhard Mayr, δήλωσε:

The increased utility value for our customers is not solely due to the new features. It is often the case that a combination of new and tried-and-trusted features results in improved application possibilities. The planned upgrade of pedestrian navigation to include the Reality Scanner is a good example of this.

Reality Scanner
Με αυτή τη νέα λειτουργία, μία απλή βόλτα μετατρέπεται σε ξενάγηση. Χρησιμοποιώντας την camera του iPhone και τον GPS δέκτη, θα εντοπίζονται τα αμέσως εγγύτερα σημεία ενδιαφέροντος. Το όνομά τους, το σύμβολο και η απόσταση θα εμφανίζονται επάνω από την φωτογραφία. Εάν ο χρήστης επιλέξει το σύμβολο του POI, ένα νέο παράθυρο θα εμφανίζει τις επιπρόσθετες πληροφορίες και φυσικά την δυνατότητα απευθείας πλοήγησης στο συγκεκριμένο σημείο ενδιαφέροντος.

NAVIGON Camper and Caravan Navigation
Αυτή η λειτουργία θα προσφέρεται μέσω In App Purchase, και απευθύνεται στους κατόχους τροχόσπιτων. Οι ειδικοί αλγόριθμοι πλοήγησης που θα ενσωματώνει θα προτείνουν μόνο διαδρομές κατάλληλες για πιό ογκώδη οχήματα και με μεγαλύτερα ανοίγματα. Μάλιστα, θα προσφέρεται κι η δυνατότητα δημιουργίας προφίλ οχήματος, εισάγοντας τις διαστάσεις του: μήκος, ύψος και βάρος. Με αυτό τον τρόπο θα αποκλείονται δρόμοι με χαμηλές γέφυρες ή μικρά φάρδη.

Τέλος, η Navigon υποσχέθηκε νεότερες εκδόσεις χαρτών αλλά και περισσότερες εκπλήξεις αναβαθμίσεων μέσω In App Purchases

By Moustakas Epameinondas
https://www.iphonehellas.gr/25434/navigon-1-8-0-foretaste/#more-25434

Χρίστος
19-02-11, 07:27
Το iPhone 4 κέρδισε το Βραβείο Καλύτερης Συσκευής στο Mobile World Congress

Η Apple είναι το μόνο μεγάλο όνομα για φορητές συσκευές αλλά δεν εμφανίστηκε στο Mobile World Congress (MWC) στην Βαρκελώνη αυτή την εβδομάδα, αλλά αυτό δεν σταμάτησε το iPhone 4 να κερδίσει το βραβείο της καλύτερης φορητής συσκευής.

https://cultofmac.cultofmaccom.netdna-cdn.com/wordpress/wp-content/uploads/2011/02/iphone4-100607-02.jpg

Σύμφωνα με τις κριτικές, το iPhone 4 κέρδισε γιατί έχει μια μεγάλη οθόνη, αιχμηρή σχεδίαση, φανταστικά υλικά, και πρωτοφανής περιβάλλον για προγραμματιστές. Σε έναν αμφίρροπο αγώνα, το iPhone 4 δίνει τα φώτα του στους προκατόχους του για να το ακολουθήσουν.

Η εταιρία δεν εμφανίστηκε καν στο MWC και κέρδισε το πρώτο βραβείο, μια HTC συσκευή κέρδισε επίσης το βραβείο του κατασκευαστή συσκευής της χρονιάς το οποίο πιστεύουν πως επίσης έπρεπε να κερδίσει η Apple.



[via] (https://www.cultofmac.com/iphone-4-wins-mobile-world-congress-best-mobile-device-award/82608)

deepBLUE
21-02-11, 07:22
Αυτο το ειδατε ?

https://www.dealmyday.gr/121-Newsletter.html?af=44ca44508a2d3edfe348c32cb231264 2&utm_source=senditnews&utm_medium=email&utm_term=sendit&utm_content=sendit&utm_campaign=senditnews

Χρίστος
21-02-11, 09:37
free στο appstore κυκλοφορησε το kontratv.
Προγραμμα εβδομαδας και live streaming του κοντρα channel ειναι τα πρωτα χαρακτηριστικα του.

Το δοκιμασα και μπορω να πω οτι παιζει μια χαρα.

Mακαρι να ακολουθησουν και αλλα καναλια με apps που να μπορεις να βλεπεις live την αναμεταδοση τους.

liakos
23-02-11, 18:16
Η πληροφορία περί event παρουσίασης του νέου iPad στις 2 Μαρτίου επιβεβαιώθηκε πριν από λίγα λεπτά και για του λόγου το αληθές το Engadget δημοσίευσε την πρόσκληση την οποία έλαβε από την Apple:
https://www.iphonehellas.gr/wp-content/uploads/2011/02/ipad-2-event.jpg
Το νούμερο 2 το οποίο καταλαμβάνει το μεγαλύτερο μέρος του γραφιστικού της πρόσκλησης υποδηλώνει όχι μόνο την ημερομηνία (2 Μαρτίου) αλλά και το νέο iPad το οποίο θα αποτελέσει την 2η γενιά tablet της Apple.thumbthumb

Πηγή:Iphonehellas (https://www.iphonehellas.gr/25488/ipad-2-event-on-march-2-confirmed/)

ΦΑΝΗΣ
23-02-11, 19:49
Sorry παιδιά που χαλάω το Thread,αλλά λόγω οικονομικής κρίσης τώρα δεν μπορώ να πάρω i-phone,μπορεί να πάρω κανένα απ'αυτα τα κινέζικα να παίξω https://www.dealextreme.com/c/cell-phones-511 έχετε καμιά γνώμη για αυτές τις απομιμήσεις ή αστο καλύτερα!Ευχαριστώ:thumbsup:

Χρίστος
24-02-11, 13:01
χωρις να γινομαι υπερβολικος και εκτος του οτι θα το πεταξεις πανω στη βδομαδα, μη ξεχασεις να παρεις και ενα μικρο πυροσβεστηρα να τον εχεις διπλα στο κομοδινο σου την ωρα που το φορτιζεις....

Απο κατασκευη ειναι μια λεπτη πλαστικουρα, ειναι παναλαφρο, ανεβαζει θερμοκρασιες και το λογισμικο ειναι ενα κινεζικο που φορανε σε ΟΛΑ τα τηλεφωνα τετοιας ποιοτητας.

Για να περνεις κανα τηλεφωνο και να κανεις και το κομματι σου, πεταξε τα και παρε ενα.

ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΗ ΤΟ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ Ή ΣΕ ΜΠΡΙΖΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΑ ΧΡΗΣΙΜΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ.
Σε καποιο blog ειχα διαβασει οτι σ αυτα οι κινεζοι δικαιολογουν περιπου 5-9% ελλατωματικα parts οταν οι εταιριες (νοκια-σαμσουνγκ) ειναι κατω απο 2%

Samaro
24-02-11, 13:17
Μάζεψε τα λεφτά σου και περίμενε στις αρχές καλοκαιριού το iphone 5.
Μήν τα σκορπάς σε φτυνές απομιμήσεις. :original:

Χρίστος
24-02-11, 13:20
ή 4s .........
που μαλλον φιλε αντωνη βλεπω να αργει λιγο παραπανω αυτη τη φορα.....

ΦΑΝΗΣ
24-02-11, 17:12
Ok παίδες,ήσασταν κατατοπιστικοί,ίσως βρώ κανά 4άρι!!!!:thanks:

mitsos_chania
25-02-11, 18:24
Παιδια μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να μεταφερω αρχεια απο τον υπολογιστη στο μηλοφωνο χωρις να κανω sync?

Χρίστος
25-02-11, 21:02
μεσω "open ssh" μπορεις, αλλα αυτο απαιτει jb κ δν κανει για μουσικη

Χρίστος
04-03-11, 23:16
https://www.newapps.gr/

Μια προσπαθεια να μαζευτουν ολα τα apps που φτιαχτηκαν απο ελληνες.
+1 απο μενα στο παλικαρι!

bill_m3
08-03-11, 16:22
Αγαπητοί συνάδελφοι γεια σας!!!!

Θα ήθελα να μου προτείνεται μια θήκη για το iphone4 που να το προστατεύει δεξιά αριστερά, πάνω κάτω, προς πίσω κτλ, το κόστος δεν είναι πρόβλημα (εδώ είναι το σημείο που γελάμε!!) :th_Laie_67-1:

Για πείτε....

fanisk
08-03-11, 16:28
Αγαπητοί συνάδελφοι γεια σας!!!!

Θα ήθελα να μου προτείνεται μια θήκη για το iphone4 που να το προστατεύει δεξιά αριστερά, πάνω κάτω, προς πίσω κτλ, το κόστος δεν είναι πρόβλημα (εδώ είναι το σημείο που γελάμε!!) :th_Laie_67-1:

Για πείτε....

Εσυ το ειπες..
Αντε καλοριζικη Βασιλη!!

https://most-expensive.net/iphone-case


...The pictured “Golden Delicious” (ha-ha) case is €77,777—US $108,981. As a customizable luxury item, however, prices may vary widely based on the materials needed.



https://cdn.most-expensive.net/wp-content/uploads/2008/02/expensive-iphone-case-gng.jpg

bill_m3
08-03-11, 16:31
Ρε Φάνη έτοιμο το είχες????? :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

fanisk
08-03-11, 16:39
Ρε Φάνη έτοιμο το είχες????? :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Το ζαχαρωνω τοσο καιρο και ολο το αφηνω.. ισως παρω ενα μεσα στο μηνα, ετυχε να ριξω μια ματια τωρα σε θηκες και ειχα ανοιχτο το tab:th_Laie_67-1:

stef
08-03-11, 18:04
https://www.iphonedownloadblog.com/2011/03/07/iphone-5-to-have-aluminum-back-and-new-antenna-design/

bill_m3
08-03-11, 20:04
Αγαπητοί συνάδελφοι γεια σας!!!!

Θα ήθελα να μου προτείνεται μια θήκη για το iphone4 που να το προστατεύει δεξιά αριστερά, πάνω κάτω, προς πίσω κτλ, το κόστος δεν είναι πρόβλημα (εδώ είναι το σημείο που γελάμε!!) :th_Laie_67-1:

Για πείτε....

Θήκη βρέθηκε μάλλον
https://www.lifeproof.com/lifeproof-store/apple-cases/iphone-4

Λέτε να το κάνει θηρίο????

deepBLUE
08-03-11, 20:22
Θήκη βρέθηκε μάλλον
https://www.lifeproof.com/lifeproof-store/apple-cases/iphone-4

Λέτε να το κάνει θηρίο????
Αψογη !!!!

Χρίστος
08-03-11, 20:42
εξαρταται βασιλη τι θες απο τη θηκη.
Αμα θες μονιμα να ειναι προστατευμενο ακομα και την ωρα της χρησης πας σε κατι τετοιο που δυστυχως χανεις το κινητο(γινεται κοινως πατατα)
Μετα υπαρχουν μαλακες και σκληρες θηκες που απλα μπαινει το κινητο μεσα και οταν το θες το αφαιρεις και το χεις γυμνο που σε συνδιασμο με ενα ζευγαρι ZAGG μπρος πισω εισαι κομπλε.

deepBLUE
08-03-11, 20:51
Θήκη βρέθηκε μάλλον
https://www.lifeproof.com/lifeproof-store/apple-cases/iphone-4

Λέτε να το κάνει θηρίο????

Το θεμα ειναι τι γινεται με το τελωνειο ?

stef
08-03-11, 21:27
Θήκη βρέθηκε μάλλον
https://www.lifeproof.com/lifeproof-store/apple-cases/iphone-4

Λέτε να το κάνει θηρίο????

Μπορεί να το κάνει θηρίο αλλά γλιτώνεις πολλά.....
Σου πέφτει και δεν μασάει μία, έχει έξτρα τζάμι, ενίσχυση τα πάντα όλα...
Μίλησες μαζί τους?

Χρίστος
08-03-11, 21:49
ριξε μια ματια

https://cgi.ebay.com/Apple-iPhone-4-slim-fit-chrome-carbon-fiber-hard-case-/150574097132?pt=PDA_Accessories&hash=item230eea62ec

https://cgi.ebay.com/TOUCHABLE-Black-Crystal-Hard-Case-Apple-iPhone-4-/200577669040?pt=PDA_Accessories&hash=item2eb35c57b0

https://cgi.ebay.com/Rain-Proof-Protector-Skin-Cover-Case-Apple-iPhone-4-/310300635143?pt=PDA_Accessories&hash=item483f5bf007

https://cgi.ebay.com/APPLE-IPHONE-4-4G-HARD-SHOCK-PROOF-CASE-WHITE-NEW-/120655649244?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesP ouches&hash=item1c17a319dc

mitsos_chania
09-03-11, 01:16
Παιδιά κανένα προγραμμα να κλείνει μόνο του το μηλοφωνο υπάρχει ;

mitsos_chania
09-03-11, 13:34
Επίσης χρειάζονται τπτ ειδικές ρυθμίσεις για να δουλέψει προγραμμα πλοήγησης;

bill_m3
09-03-11, 14:18
Αψογη !!!!


Ναι ναι το πετάς κάτω και δεν καταλαβαίνει τίποτα! :original: :original: :original:


Μπορεί να το κάνει θηρίο αλλά γλιτώνεις πολλά.....
Σου πέφτει και δεν μασάει μία, έχει έξτρα τζάμι, ενίσχυση τα πάντα όλα...
Μίλησες μαζί τους?

Όχι Στέφανε δεν έχω μιλήσει, την βρήκα από αναζήτηση και δεν έχω αποφασίσει ακόμα.


Το θεμα ειναι τι γινεται με το τελωνειο ?

Αν του πούμε για μικρότερη απόδειξη και ως δώρο, δεν πιστεύω να έχουμε θέμα!

Vasilis
09-03-11, 14:34
Μπιλη

Η θήκη που πήραμε δε σε κάλυψε;


Μητσο...
Για να κλείνει το μηλοφωνο δε γνωρίζω κάτι
Όσον αφορά το ναβι...δεν χρειάζεται ρυθμίσεις...τα Κάνει μόνο του!



Sent from my iPhone using Tapatalk

deepBLUE
09-03-11, 17:42
Αν του πούμε για μικρότερη απόδειξη και ως δώρο, δεν πιστεύω να έχουμε θέμα!

Δε το κανει !!!

bill_m3
09-03-11, 17:48
Δε το κανει !!!

Τον ρώτησες??????????????????

deepBLUE
09-03-11, 17:49
Τον ρώτησες??????????????????

yep:thumbsup:

stef
09-03-11, 18:44
Παιδιά ηρεμήστε, υπάρχει ένα άλλο site που αναλαμβάνει αυτό να στα στείλει χωρίς να πληρώσεις τελωνείο...
Δεν θυμάμαι το site τώρα...

Nino
13-03-11, 18:57
https://cgi.ebay.com/New-BMW-Home-button-Sticker-iPhone-4-4G-3GS-/170615219274?pt=PDA_Accessories&hash=item27b975a44a

A8hnaios
13-03-11, 23:15
Στην παρουσίαση του iPad 2 ο Steve Jobs ουσιαστικά ανακοίνωσε τα βασικά χαρακτηριστικά του νέου iPhone 5 που θα δούμε σε μερικούς μήνες. Νέος επεξεργαστής Α5, χαμηλότερο βάρος, μικρότερο πάχος κλπ είναι μερικά από τα χαρακτηριστικά που θα δούμε στο νέο iPhone 5. Φαίνεται ότι η Apple θα παραδώσει αυτό ακριβώς, ένα καινούριο iPhone βελτιωμένο στα σημεία, με μεγαλύτερη οθόνη, μικρότερες διαστάσεις και φορτωμένο με το iOS 5.0.

Οι φωτογραφίες που βλέπετε υποτίθεται οτι απεικονίζουν το iPhone 5 σε σχέδια που έχουν κατασκευαστές θηκών στα χέρια τους, ώστε να προετοιμαστούν από τώρα για τον Ιούνιο. Το design παραμένει το ίδιο με το iPhone 4 (αναμενόμενο), η θέση της κεραίας έχει μετατοπιστεί και το grip of death δεν βρίσκεται πλέον στο ίδιο σημείο (αναμενόμενο), η οθόνη έχει μεγαλώσει σε διαγώνιο (αναμενόμενο), για την ανάλυση θα μάθουμε αργότερα.

Ναι, αυτό θα είναι το iPhone 5 γιατί ακολουθεί την φιλοσοφία σχεδιασμού της Apple όχι μόνο σε προϊόντα αλλά στην λογική της εξέλιξης για τα νέα μοντέλα. Μικρές αλλαγές στα σημεία, απίστευτη προσοχή στην λεπτομέρεια και ομογενοποίηση των διαδικασιών και παραγόντων που επηρεάζουν το τελικό αποτέλεσμα. Το iPad 2 όχι μόνο έδειξε την εμμονή σε αυτή την φιλοσοφία σχεδιασμού αλλά έθεσε τις βάσεις για τα χαρακτηριστικά του iPhone 5 σε ό,τι αφορά την CPU, GPU, την οθόνη, το βάρος και την αυτονομία. Το μόνο που απομένει να δούμε είναι τα υλικά κατασκευής, η ανθεκτικότητα του γυαλιού, η επιλογή για GSM/CDMA υποστήριξη στο ίδιο κινητό με το ίδιο chip και διάφορες άλλες «λεπτομέρειες» παρόμοιου τύπου.

Χρίστος
16-03-11, 17:05
:mpaks::mpaks::mpaks:

σημερα παρελαβα ενα πακετακι.

https://img46.imageshack.us/img46/3832/50988117.jpg

να δω ποιος θα βρει τι εχει μεσα...

Z4///M
16-03-11, 17:07
λευκο ?

Χρίστος
16-03-11, 17:14
ooo yeap.
κουτατο

deepBLUE
16-03-11, 17:40
Ναι ναι το πετάς κάτω και δεν καταλαβαίνει τίποτα! :original: :original: :original:



Όχι Στέφανε δεν έχω μιλήσει, την βρήκα από αναζήτηση και δεν έχω αποφασίσει ακόμα.



Αν του πούμε για μικρότερη απόδειξη και ως δώρο, δεν πιστεύω να έχουμε θέμα!


Δε το κανει !!!


Τον ρώτησες??????????????????


yep:thumbsup:

Τελικα Βασιλη τι εκανες με τη θηκη ?
Την παρηγγειλες ?

bill_m3
16-03-11, 17:41
Τελικα Βασιλη τι εκανες με τη θηκη ?
Την παρηγγειλες ?

Όχι Βαγγέλη με φόβισες και εσύ με το τελωνείο, δεν την είχαν ετοιμοπαράδοτη και παρήγγειλα μία άλλη απλή!



ooo yeap.
κουτατο

Βγήκε σε άσπρο?????

Z4///M
16-03-11, 17:54
ποσο αν επιτρεπεται ? και απο που ?

καλοριζικο

deepBLUE
16-03-11, 18:41
Όχι Βαγγέλη με φόβισες και εσύ με το τελωνείο, δεν την είχαν ετοιμοπαράδοτη και παρήγγειλα μία άλλη απλή!


Εγω θα την αγορασω οταν με το καλο θα ειναι διαθεσιμη δλδ τον Απριλιο.
Τοτε ειπαν πως θα την εχουν διαθεσιμη !!!

Χρίστος
16-03-11, 19:36
Βγήκε σε άσπρο?????


ποσο αν επιτρεπεται ? και απο που ?
καλοριζικο
Είπα αρχικά να πάρω τ καπακια αλλα κατέληξα να βρω μια ευκαιρία για ολόκληρο μέσα από τη foxcom.
Το δικό μ έφυγε σε blink of an eye όπως καταλαβενετε σε πολυ Καλή τιμή κ Έτσι πήρα τ ασπρο.
Το κόστος του είναι περίπου όσο κ το μαύρο(οχι τιμη Ελλάδας) + κάποια "λαδακια" για να βγει από τ εργοστάσιο λίγο πιο νόμιμα κ να δηλωθεί .....
2 έφερα

Χρίστος
17-03-11, 12:38
το μονο που μπορει καποιος να προσαψει στα ios ειναι η απουσια δυνατοτητας να αποστελονται απο αυτα αρχεια μεσω bluetooth προς αλλες συσκευες.
Ηρθε η ωρα και για το ios4 να εμφανιστει λυση που ακουει στο ονομα celeste.

To Celeste , είναι ενα νέο tweak απο την CocoaNutApps το οποία θα ενσωματώσει τη λειτουργεία Bluetooth στις συσκευές μας, ανταλλάζοντας αρχεία μέσω Bluetooth μεταξύ των iDevice μας και με οποιαδήποτε άλλη συσκευή.

https://lh3.ggpht.com/_E63ZXh24Wls/TUqI_sy-5XI/AAAAAAAAAJk/XHkLB-PFbjE/s288/17.jpg

For the first time ever in the history of the iPhone, with the upcoming release of Gremlin, you will be able to sync downloaded songs and videos back to iTunes! And because Celeste comes with Gremlin for free, that means any songs and videos you receive over Bluetooth will act exactly as if youΆd bought them from the iTunes store. WeΆre really excited about this!

If you own YourTube or YourTube HD, this means you will also be able to sync back downloaded YouTube videos to watch them on your Mac or PC. The next YourTube update will feature an audio export feature if you want to keep the audio and throw away the video.

Μόλις κυκλοφόρησε το πρώτο επίσημο βίντεο.

https://www.youtube.com/watch?v=MhD85FZbgx4&feature=player_embedded

Μετά από αρκετούς μήνες ανάπτυξης, το Celeste τελικά θα κυκλοφορήσει στις 22 Μαρτίου.Είναι ένα νέο tweak από την Cocoanuts η οποία θα ενσωματώσει τη λειτουργία Bluetooth στο iOS 4.xx.

https://www.callingallgeeks.org/wp-content/uploads/2011/03/celeste-bluetooth-file-sharing-iphone.png

Υ.Γ: Υπομονή λοιπόν τέσσερις μέρες έμειναν για να δούμε το bluetooth στης συσκευές μας


πηγή:cocoanuts (https://cocoanuts.co/?p=160) & getceleste (https://getceleste.com/)

stratos
17-03-11, 15:13
Πάντως το τελευταίο ibluenova είναι γτπ. Ολο κολλήματα τρώει και δεν μπορεί να στείλει τίποτα. Οσο το αγάπησα στο 3G αλλο τόσο μάπα είναι στο 4άρι

dark_niaou
17-03-11, 15:41
Εγώ μόλις παρέλαβαν το iPad, αργησα λιγάκι αλλά το εμπαξα! Δεν έχω ιδέα πως μπορώ να μεταφέρω τα applications του iphone4 που έχω στο ipad αλλά ούτε και πως μπορώ να βάλω στο τηλ την 4,2... Help plz

dark_niaou
17-03-11, 15:45
Στο iTunes έχει μόνο σαν επιλογή τι 4.3....

deepBLUE
17-03-11, 16:05
Και γιατί δε βαζεις την 4.3

stratos
17-03-11, 16:10
Και γιατί δε βαζεις την 4.3

Γιατί ακόμα δεν έχει βγεί σπαστήρι. Στην 4.2.1 μπορούμε να την ξεκλειδώσουμε

Stathis
17-03-11, 16:29
καινουργιες θηκες για 4αρι...

https://i465.photobucket.com/albums/rr20/mobistar3/bmw/monst.jpg

https://www.case-mate.com/iPhone-4-Cases/White--Red-iPhone-4-Monsta-Case-1259_2455-opt.aspx?utm_medium=email&utm_source=20110317-product-mon#


:whistle::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

dark_niaou
17-03-11, 16:58
Strato, τι να κάνω ρε φίλε; Καμία ιδέα;

stratos
17-03-11, 17:25
Strato, τι να κάνω ρε φίλε; Καμία ιδέα;

Κατεβάζεις απο το ίντερνετ το αρχείο με το firmware 4.2.1 και το εγκαθιστάς μέσω itunes. Δεν θυμάμαι ακριβώς την διαδιακασία αλλά φαντάζομαι ο aceman θα μπορέσει να σε καθοδηγήσει μόλις δεί το thread

Stathis
17-03-11, 18:32
Στο iTunes έχει μόνο σαν επιλογή τι 4.3....

δυστυχως δεν υπαρχει πια ευκολη επιλογη στην εγκατασταση της παλιοτερης βερσιον.
νομιζω εχει αναφερθει αυτο σε προηγουμενα ποστς.

η λυση ειναι να σπασεις την εκδοση αυτη που εχεις τωρα, να κρατησεις μεσω cydia καποιους κωδικους που ειναι απαραιτητοι και ακολουθως να επιλεξεις (πατωντας το shift αν θυμαμαι καλα) την βερσιον που θες αφου την εχεις κατεβασει στο pc σου).
για να παρει αυτη η βερσιον την ψηφιακη υπογραφη που απαιτειται πλεον αλλαζεις τον προξυ ωστε το itunes να συνδεθει με το σερβερ του cydia (oπου εκανες την αρχικη διαδικασια και κρατηθηκαν οι κωδικοι σου), και οχι με αυτον της apple ωστε μπορεσει να προχωρησει η εγκατασταση της βερσιον που επελεξες.

ολη η διαδικασια περιγραφεται πολυ αναλυτικα στο www.iphonehellas.gr απο οπου μπορεις να διαβασεις.
εγω την ειχα κανει μια φορα (τοτε που η apple αλλαξε τη διαδικασια και εβαλε περιορισμο) τη δουλεια αυτη, αλλα τη βρηκα πολυπλοκη και απο κει μετα απλα περιμενω καθε φορα να σπασει η επομενη εκδοση χωρις να μπαινω στη λογικη να κανω πειραματα ωστε να χρειαστει να κανω downgrade.

Χρίστος
17-03-11, 21:48
καλοριζικο το ipad αγγελε.
Το να περασεις apps του iphone στο ipad γινεται μεν αλλα να ξερεις οτι οσες δεν ειναι φτιαγμενες για ipad θα παιζουν σε ενα μικρο κοματι της οθονης σαν να εχεις downscalling.θα εχεις τη δυνατοτητα του χ2 πανω στην οθονη αλλα αυτο πιξελιαζει το app(υπαρχει λυση να λυθει αυτο).
Απο κει και περα καταλαβα οτι τωρα το πηρες αλλα εχεις μεσα 4.2.1
Αν θες να εκμεταλευτεις στο επακρο τις δυνατοτητες του Μην αναβαθμισεις σε 4.3
Για να κρατισεις τους "κωδικους" που ειπε ο σταθης παραπανω δε μπορεις με τον απλο τροπο τωρα πια αλλα μονο με τον δυσκολο που δε προτεινω να ασχοληθεις.Η αποθηκευση των shsh καλυτερα να μη γινεται απο ατομα που δε γνωριζουν τι κανουν.
Εσυ απλα αυτο που εχεις να κανεις ειναι να ακολουθησεις την απλη διαδικασια στη σελιδα 10, ποστ 95 αυτου του θρεντ και να μετα ξαναελα εδω!

dark_niaou
17-03-11, 23:18
Στάθη, thanks αλλα είμαι σκράπας κ τα μισά μόνο καταλαβαίνω... Ελπίζω στην λουκανομαχια να έρθει κάποιος που να με βοηθήσει...
Aceman> το διάβασα αλλα... Τρίχες!! Είμαι άσχετος!

Χρίστος
17-03-11, 23:29
δε ξερω αν θα καταφερω να ερθω.
εχω ομως εκπαιδευσει αρκετους αγγελε. xaxaxa
σιγουρα καποιος θα ξερει να στο σπασει 5 λεπτακια επι τοπου σε ενα pc.απλα εχε μαζι σου το καλωδιο.

stratos
18-03-11, 00:32
PC θα έχω εγώ και καλώδιο για το αυτοκίνητο. Φαντάζομαι θα βρούμε λίγο χρόνο να το σπάσουμε αν είναι 4.2.1. Για αλλες εκδόσεις δεν θα ήθελα να δοκιμάσω.

Χρίστος
18-03-11, 04:54
ημουν σιγουρος για σενα!!

by the way.Τη λιστα τη τελειωσες εσυ?
εγινε κομπλε?

mitsos_chania
18-03-11, 10:26
Το iphone5 το περιμενουμε κατα τον ιουνιο Αμερικη?

stratos
18-03-11, 11:17
ημουν σιγουρος για σενα!!

by the way.Τη λιστα τη τελειωσες εσυ?
εγινε κομπλε?

Σχεδόν την τελείωσα αλλά έχει κάποια πραγματάκια ακόμα να περάσω. Το έριξα στα παιχνίδια λόγω στρατού και το έχω γεμίσει.

Ρε... κάτι γίνεται με το folder enhancer και τελείωσε το license του. Απο το λίγο που το έψαξα για να σπάσει θέλει απο WINSCP να αντικαταστήσουμε κάτι αρχεια αλλά βαριέμαι να το κάνω. Ασε που δεν θυμάμαι τους κωδικούς για το log in απο winscp.

Το folder enhancer είναι μια εφαρμογή που δεν σε περιορίζει να βάλεις μέχρι έναν αριθμό apps σε ένα φάκελο αλλά μπορείς να βάλεις όσες θες, αλλά να κάνεις και υποφάκελους εντώς ενός φάκελου

Χρίστος
18-03-11, 12:06
root-alpine ειναι στο winscp τα μαμα.

για μενα πετα το και περνα Infinifolders.(OXI KAI TA ΔΥΟ ΜΑΖΙ)

panos90
18-03-11, 12:32
Το iphone5 το περιμενουμε κατα τον ιουνιο Αμερικη?

Λογικα τοτε πρεπει να βγει (αν λεγεται 5)

πιστευω το επομενο iphone - οπως και αν λεγεται - θα ειναι και το πιο σημαντικο
καθως μεχρι τωρα τα Iphone δεν ειχαν κατι παραπανω απο τα smartphones, αν συγκρινες μονο τα τεχνικα χαρακτηριστικα τους.
Με το 4 συμπληρωθηκαν τα "αναμενομενα" που μπορει να ειχε (3g Κλησεις- καλυτερη καμερα)

Πιστευω με το 5 θα ερθουν καινουργια κολπα :original:

πχ. κατι ειχε ακουστει οτι θα φορτιζει ασυρματα (πως γενειν αυτο) η θα φορτιζει απο τον ηλιο ... περιμενουμε steve...

deepBLUE
18-03-11, 12:54
Λογικα τοτε πρεπει να βγει (αν λεγεται 5)

πιστευω το επομενο iphone - οπως και αν λεγεται - θα ειναι και το πιο σημαντικο
καθως μεχρι τωρα τα Iphone δεν ειχαν κατι παραπανω απο τα smartphones, αν συγκρινες μονο τα τεχνικα χαρακτηριστικα τους.
Με το 4 συμπληρωθηκαν τα "αναμενομενα" που μπορει να ειχε (3g Κλησεις- καλυτερη καμερα)

Πιστευω με το 5 θα ερθουν καινουργια κολπα :original:

πχ. κατι ειχε ακουστει οτι θα φορτιζει ασυρματα (πως γενειν αυτο) η θα φορτιζει απο τον ηλιο ... περιμενουμε steve...

Γιατι το 4 εχει 3g κλησεις ?
Το μονο που εχει ειναι facetime που λειτουργει μεταξυ iphone4

Χρίστος
18-03-11, 13:14
περνας skype και εχεις βιντεοκλησεις με οσους φιλους εχεις :)

///M3L
18-03-11, 15:14
https://www.inews.gr/133/i-BMW-prosferei-kai-exeidikevmenes-efarmoges-iPhone-gia-chrisi-se-aftokinita-BMW.htm

Χρίστος
20-03-11, 11:39
Ο συνιδρυτής του Geek Squad, Robert Stephens, χρησιμοποίησε το iPhone 4 και το iPad 2 του για να βιντεοσκοπήσει ζωντανά και να επεξεργαστεί αργότερα μια έκρηξη που συνέβη ενώ αυτός βρισκόταν στην περιοχή. Το πρωτότυπο βίντεο τραβήχτηκε με το iPhone 4 και αργότερα μεταφέρθηκε στο iPad 2 μέσω του USB Camera Connection Kit. Εκεί με τη βοήθεια του νέου iMovie προστέθηκαν κάποια transitions, ο χάρτης και το voice over για να ολοκληρωθεί το «ρεπορτάζ». Όλο αυτό έγινε εύκολα σε περίπου τέσσερα λεπτά.


Ο Stephens ανέβασε το βίντεο στο YouTube απ' όπου και έκανε το γύρω του κόσμου αφού μεταδόθηκε από το CNN, με την άδεια του ιδιοκτήτη φυσικά. Όλο αυτό αποδεικνύει για άλλη μια φορά ότι βρισκόμαστε στην έναρξη μιας νέας "post-PC" εποχής όπου οι tablet συσκευές θα διαδραματίσουν τον πρωταγωνιστικό ρόλο.

Μπορείτε να δείτε παρακάτω το εν λόγω βίντεο:


https://www.youtube.com/watch?v=BN8J_gpu8v0

https://www.iphonehellas.gr/26107/iphone-4-ipad-2-video-used-by-cnn-in-news-broadcast/

stratos
20-03-11, 14:02
Όλο αυτό αποδεικνύει για άλλη μια φορά ότι βρισκόμαστε στην έναρξη μιας νέας "post-PC" εποχής όπου οι tablet συσκευές θα διαδραματίσουν τον πρωταγωνιστικό ρόλο.


Ωραίο..... Αυτό είναι απο κάποιο άρθρο στο νετ ή δικά σου γραφόμενα Χρίστο?

Γιατί δεν το βλέπω post-pc εποχή απο την στιγμή που οποιοδήποτε tablet είναι σε μέγεθος και αξία όσο η κάρτα γραφικών ενός σταθερού υπολογιστή. Οπότε, μπορεί να μεγαλώνει η αγορά τους αλλά όχι οτι θα φτάσουν και σε σημείο να κάνουν video editing τόσο καλά όσο ένα pc. Τουλάχιστον όχι τόσο σύντομα

Χρίστος
21-03-11, 00:16
ξεχασα τη πηγη.Thnks stathi.

Συμφωνω στρατο.Παρατηρησε ομως τη κινηση των τελευταιων 3 ετων που θελουν μειωση εξεληξης στα desktop και αυξηση στα smartphones/tablets.
προσωπικη αποψη και ισως το χω ξαναπει.δε πιστευω οτι αργει η ωρα που θα αλλαζουμε ram και gddr στα κινητα...Ηδη αλλαζουμε σκληρο(flash) και επιρεαζουμε cpu(root)...

Χρίστος
22-03-11, 13:35
βγηκε

https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=6956&d=1300797308

Nino
22-03-11, 15:29
βγηκε

https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=6956&d=1300797308

και που το βρισκεις?

bill_m3
22-03-11, 15:54
και που το βρισκεις?

????????????????????????

Έλα ρε Χρήστο για πες..................

Χρίστος
22-03-11, 17:09
η εφαρμογη βγηκε την ωρα που το ποσταρα.ημουν απο τους πρωτους που μπηκε.

Δωθηκε λοιπον στο cydia πριν λιγο και αναμενουμε εγκριση και διαθεση στο κοινο.

Για οτι νεο θα σας κραταω ενημερους

Χρίστος
24-03-11, 10:07
οπως ειπα χθες, το celeste ειναι ετοιμο και περιμενε να εγκριθει. Πριν λιγη ωρα λοιπον εγκριθηκε και κυκλοφορει κανονικα στο cydia στη τιμη γνωριμιας 7,99$ αντι για 9,99$ για τις πρωτες 3 μερες.(οσοι το θελουν πιο φτηνα ας περιμενουν λιγο....) Μεχρι το ios5 το καλυψαμε και αυτο!

Samaro
24-03-11, 16:43
οπως ειπα χθες, το celeste ειναι ετοιμο και περιμενε να εγκριθει. Πριν λιγη ωρα λοιπον εγκριθηκε και κυκλοφορει κανονικα στο cydia στη τιμη γνωριμιας 7,99$ αντι για 9,99$ για τις πρωτες 3 μερες.(οσοι το θελουν πιο φτηνα ας περιμενουν λιγο....) Μεχρι το ios5 το καλυψαμε και αυτο!
Προσοχη ομως !! Υποστηρίζει το iOS 4.2 και πάνω…
Οσοι εχετε κατωτερη εκδοση iOS (οπως εγω) πρεπει πρωτα να κανετε αναβαθμιση ! thumb

Χρίστος
24-03-11, 17:16
υπαρχει και για 4.1....
Αλλα ακομα ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ CR@CKED.

μολις εχω νεοτερα για κατι σταθερο θα ενοιμερωσω

Χρίστος
25-03-11, 10:18
t i p

οσοι θελετε πιο γρηγορο cydia.
περαστε το ακολουθο repo,
κλειστε το cydia,
ξανανοιχτε το και καντε την ενοιμερωση που θα σας βγαλει.
https://cydia.iphone-blog.gr/

Το εχω εδω και μερες και δουλευει σφαιρα πλεον.Πανω απο 50% ταχυτερο.

deepBLUE
25-03-11, 11:40
οπως ειπα χθες, το celeste ειναι ετοιμο και περιμενε να εγκριθει. Πριν λιγη ωρα λοιπον εγκριθηκε και κυκλοφορει κανονικα στο cydia στη τιμη γνωριμιας 7,99$ αντι για 9,99$ για τις πρωτες 3 μερες.(οσοι το θελουν πιο φτηνα ας περιμενουν λιγο....) Μεχρι το ios5 το καλυψαμε και αυτο!

Για να καταλαβω ...στο app store δε πουλιεται ?
Κανω αναζητηση αλλα δε βγαζει κατι σχετικο .
Το προγραμμα αυτο ειναι μονο για σπασμενα τηλεφωνα η για ολα τα iphone ?

Χρίστος
25-03-11, 13:21
η apple δε μπορει να "ανοιξει το bluetooth.
η μουσικη για παραδειγμα αγοραζεται απο το itunes.Αν ανοιγε θα πεφτανε οι πωλησεις αφου θα μπορουσε ο καθενας να παρει κατι απο τον διπλανο του....
Ετσι θα χανοταν ενα απο τα δυνατοτερα χαρτια της εταιριας.

Το celeste για το ios4 οπως και το ibluenova για το ios3 απευθυνονται μονο σε jb τηλεφωνα.

Z4///M
26-03-11, 16:48
https://www.iphonehellas.gr/26343/cydia-1-1/

αναβαθμιση cydia

Z4///M
28-03-11, 16:02
μια ερωτηση... ξερετε ποιο ειναι καλο app για να μετραει ποσο κατεβαζεις απο internet , θα βαλω προγραμμα επιτελους για ιντερνετ 3g και δεν θα θελα να το ξεπερναω το οριο... ξερετε καποιο αξιοπιστο ??

mitsos_chania
28-03-11, 16:17
Αμα πας ρυθμισεις δικτυο πληροφοριες τερμα κατω εχει μετρηση ογκου δεδομενων.Τωρα δεν ξερω εαν ειναι ακριβειας

Χρίστος
29-03-11, 13:25
Ευχάριστα νέα σήμερα!!!
H νέα ενημερωμένη έκδοση που προσθέτει στο Viber δωρεάν γραπτά μηνύματα κυκλοφόρησε...!!!

Η νέα έκδοση 2.0 VIBER το οποίο συζητείται ευρέως τις τελευταίες ημέρες, έφτασε επιτέλους στο AppStore!

https://img827.imageshack.us/img827/8599/382617920screen1small.jpg
https://img130.imageshack.us/img130/5155/382617920screen2small.jpg
https://img717.imageshack.us/img717/8452/382617920screen3small.jpg

Ένα πολύ σημαντικό στην ενημερωμένη έκδοση ανάμεσα στα πολλά νέα χαρακτηριστικά είναι η ανταλλαγή άμεσων μηνυμάτων δωρεάν.


Το Viber είναι συμβατό με το iPhone, το iPod touch και iPad. Απαιτεί IOS 3,1 ή νεότερη έκδοση.


[Via] (https://www.ispazio.net/186035/e-finalmente-disponibile-il-nuovo-aggiornamento-di-viber-che-aggiunge-i-messaggi-di-testo-gratuiti-ecco-tutte-le-novita)

A8hnaios
29-03-11, 20:45
Εικόνες από το παρελθόν «ζωντανεύουν» μπροστά σας

Η εταιρεία brothers and sisters δημιούργησε για λογαριασμό του μουσείου του Λονδίνου, μια εφαρμογή με την οποία ο χρήστης μπορεί να δει εικόνες από το παρελθόν σε όποιον δρόμο του Λονδίνου κι αν βρεθεί. Η εφαρμογή ονομάζεται Streetmuseum, και περιέχει φωτογραφίες και πίνακες από τη συλλογή του μουσείου, από τη μεγάλη πυρκαγιά του Λονδίνου το 1666 μέχρι τη δεκαετία του Ά60. Η ιδέα έχει ως εξής, βρίσκετε τη θέση σας στο χάρτη και με ένα κλικ βλέπεται μέσω της οθόνης του iPhone εικόνες από το τότε, κάτι σαν ένα παράθυρο σΆ ένα καλλιτεχνικό, ίσως ασπρόμαυρο Λονδίνο του παρελθόντος.
Ας ευχηθούμε σύντομα να δραστηριοποιηθούν και Έλληνες μαζί με τα αντίστοιχα ιδρύματα και να δούμε τον Παρθενώνα ολόκληρο από «κοντά». Ως τότε όσοι είναι ή σκοπεύουν να πάνε Λονδίνο καλές… «χρονοβόλτες»!.... :thumbsup:
Πηγή: maga.gr

Stathis
29-03-11, 21:22
νεα θηκη Kayla για το iphone! :hystericalbs1:

https://www.case-mate.com/Universal-Kayla-Clutch-Combo/Case-Mate-Universal-Kayla-Combo-Clutch.asp?utm_medium=email&utm_source=20110329-product-leath

Vasilis
29-03-11, 21:57
χρησταρα..

εμαθες αν εσπασε η 4,3 ρε συ?

την φορτωθηκα κ δεν μπορω ...θα το σπασω λεμε...χεχε

Χρίστος
30-03-11, 01:52
ναι βασιλη.
4.3 ή 4.3.1 εχεις ?
shsh δεν εχεις απο αλλες για να κατεβεις?

Vasilis
30-03-11, 06:55
χρηστο

4.3 εχω

δεν θελω να κατεβω..να σπασω αυτην θελω..

ωστοσο δεν εχω τα shsh που μου λες απο προηγουμενη!