PDA

Επιστροφή στο Forum : Ψάχνω δουλίτσα...



Jimmakos
07-01-11, 18:48
Παιδιά μην με παρεξηγήσετε αλλά δυστηχώς κάθε μέρα επι μήνες είμαι πάνω απο την χρυσή ευκαιρία και δεν βρήσκω κάτι.....

Ξέρω: απο ηλεκτρολογικά, ηχοσυστήματα, multimedia, Η/Υ, Δίκτυα και επίσης απο μηχανολογικά έχω δουλέψει μαζί με ένα φίλο μου σαν βοηθός στο παρελθόν, οπότε ξέρω κ απο αυτά αρκετά πράγματα.....

Αν ακούσετε κάτι ή χρειαστούν κάπου άτομα μην με ξεχάσετε γιατί τώρα στα 24 να ζητάς απο τους δικούς σου δεν λέει thumb

Stamatis
07-01-11, 19:11
βιογραφικό σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση hr@mediamarkt.gr, στον αριθμό φαξ 210 9978559, στην διεύθυνση Media Saturn Administration ΑE, ∆ιεύθυνση Ανθρώπινου ∆υναμικού, Λέοντος 4 & Ελευθερίας, 16452 Αργυρούπολη
Προσλαμβανουν νεους, το εχεις ψαξει;

Jimmakos
07-01-11, 19:22
Δεν το χα ψάξει αυτό.... Για να στείλω ένα βιογραφικό και ο Θεός βοηθός :thumbsup:

gyiama
07-01-11, 19:31
εχω στειλει σε ολα αυτα τα μαγαζια κλπ κλπ βιογραφικα αλλα δυσκολα τα πραγματα!!ψαχνω και γω δουλεια εδω και 2 χρονια κοντα και εχω τελειωσει και γω ηλεκτρονικος και τεχνικος Η/Υ οποτε ψαχνουμε πανω κατω τα ιδια πραγματα αλλα πολυ δυσκολα τα πραγματα!!! προς το παρων την βγαζουμε με part time και εξωτερικες δουλειες κανενα μερεμετι κλπ κλπ!!!

Jimmakos
07-01-11, 19:34
εχω στειλει σε ολα αυτα τα μαγαζια κλπ κλπ βιογραφικα αλλα δυσκολα τα πραγματα!!ψαχνω και γω δουλεια εδω και 2 χρονια κοντα και εχω τελειωσει και γω ηλεκτρονικος και τεχνικος Η/Υ οποτε ψαχνουμε πανω κατω τα ιδια πραγματα αλλα πολυ δυσκολα τα πραγματα!!! προς το παρων την βγαζουμε με part time και εξωτερικες δουλειες κανενα μερεμετι κλπ κλπ!!!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.....

Panos 316T
07-01-11, 20:57
ρε Δημήτρη ρε Δημήτρη...
πανάθεμά σε,
διαβάζω ότι
ψάχνεις για δουλειά και στεναχωριέμαι και από την άλλη μου γράφεις για πρότζεκτ.
δε λέω,καλά τα πρότζεκτ αλλά άλλα έχουν προτεραιότητα.
(φιλικός και εγκάρδιος ο λόγος μου,μην με παρεξηγήσεις)

πάντως θα σε έχω και γω υπόψιν μου...

Samaro
07-01-11, 20:58
Δύσκολες εποχές για όλο τον κόσμο παιδιά !!
Υπομονή και Επιμονή!!!
Σας εύχομαι καλή τύχη με το νέο χρόνο !

:original:

SuperSonic
07-01-11, 21:11
ρε Δημήτρη ρε Δημήτρη...
πανάθεμά σε,
διαβάζω ότι
ψάχνεις για δουλειά και στεναχωριέμαι και από την άλλη μου γράφεις για πρότζεκτ.
δε λέω,καλά τα πρότζεκτ αλλά άλλα έχουν προτεραιότητα.
(φιλικός και εγκάρδιος ο λόγος μου,μην με παρεξηγήσεις)

πάντως θα σε έχω και γω υπόψιν μου...



Με προλαβες..:original:

Ακριβως αυτο ηθελα να αναφερω,δημητρη βρες δουλεια και ασε τα τουρμπισματα γιατι η εποχες που ερχονται ειναι πολυ δυσκολες και εμεις εδω σαν χωρα κοιμομαστε.
Μπαινε στο φορουμ και γενικα στην παρεα εδω να μιλαμε και να διαβαζεις διαφορα και οταν εισαι ετοιμος κανε την μετατροπη που θες.

Φιλικα.thumb

Stamatis
07-01-11, 21:55
Κανενας δεν μπορει να μας στερησει το ονειρο παιδια.
Μπορει να προετοιμαζεται οσο χρειαστε για το προτζεκτ του, και οταν μπορεσει να το κανει πραγματικοτητα.
Μακαρι να ηταν οι εποχες διαφορετικες, κατι θα καναμε και για δουλιτσα και για το προτζεκτακι, αλλα....
Τεσπα, αν ακουσει κανεις κατι....

kplc16
07-01-11, 22:01
Παιδιά μην με παρεξηγήσετε αλλά δυστηχώς κάθε μέρα επι μήνες είμαι πάνω απο την χρυσή ευκαιρία και δεν βρήσκω κάτι.....

Ξέρω: απο ηλεκτρολογικά, ηχοσυστήματα, multimedia, Η/Υ, Δίκτυα και επίσης απο μηχανολογικά έχω δουλέψει μαζί με ένα φίλο μου σαν βοηθός στο παρελθόν, οπότε ξέρω κ απο αυτά αρκετά πράγματα.....

Αν ακούσετε κάτι ή χρειαστούν κάπου άτομα μην με ξεχάσετε γιατί τώρα στα 24 να ζητάς απο τους δικούς σου δεν λέει thumb


εχω στειλει σε ολα αυτα τα μαγαζια κλπ κλπ βιογραφικα αλλα δυσκολα τα πραγματα!!ψαχνω και γω δουλεια εδω και 2 χρονια κοντα και εχω τελειωσει και γω ηλεκτρονικος και τεχνικος Η/Υ οποτε ψαχνουμε πανω κατω τα ιδια πραγματα αλλα πολυ δυσκολα τα πραγματα!!! προς το παρων την βγαζουμε με part time και εξωτερικες δουλειες κανενα μερεμετι κλπ κλπ!!!


ευχομαι και στους δυο συντομα να βρειτε μια καλη δουλεια
για να μπορεσετε να χτισετε σιγα σιγα και τις οικογενειες σας.

Ειμαι σιγουρος οτι θα τα καταφερετε!!!!:original:

Panos 316T
07-01-11, 22:39
Κανενας δεν μπορει να μας στερησει το ονειρο παιδια.
Μπορει να προετοιμαζεται οσο χρειαστε για το προτζεκτ του, και οταν μπορεσει να το κανει πραγματικοτητα.
Μακαρι να ηταν οι εποχες διαφορετικες, κατι θα καναμε και για δουλιτσα και για το προτζεκτακι, αλλα....
Τεσπα, αν ακουσει κανεις κατι....

και βεβαίως κανείς δεν θα μας στερήσει να ονερευόμαστε ή να στοχοθετούμε.

απλώς μου φάνηκε οξύμορο.

τέσπα, χρίουουουουου τα προσπερνάμε :)

nikos1400
07-01-11, 22:58
Υπομονη, επιμονη και κουραγιο παιδια.
:original:

gant
07-01-11, 23:39
Παιδιά τι να πώ! Οπλιστείτε με υπομονή, κουράγιο και αισιοδοξία πως κάτι καλύτερο θα γίνει.

Κατάντησε μπουρδέλο η χώρα. 22 μηχανικοί απολύθηκαν απ το μετρό της Θεσσαλονίκης, παραμονές Χριστουγέννων.
Ο μεγάλος μου γιός, πολ. μηχανικός, δουλεύει 3 χρόνια σε μεγάλη εταιρία παραγωγής δομικών υλικών, χωρίς να πάρει αύξηση ούτε 1ε.
Στην χριστουγεννιάτικη γιορτή ο πρόεδρος τους είπε πως η εταιρία στέκεται καλά παρ όλη την κρίση, και είναι κερδοφόρα, εξ αιτίας των εξαγωγών της.
Μετά τα Χριστούγεννα όμως, έχει πάρει ήδη 4 μέρες άδεια ανευ αποδοχών με το αιτιολογικό, ότι δεν είναι αναγκαίο να εργαστεί, επειδή η κίνηση είναι σπασμένη τέτοιες μέρες. Βλέπω άσχημα προμηνύματα.

EVERGET
08-01-11, 00:09
Παιδιά τι να πώ! Οπλιστείτε με υπομονή, κουράγιο και αισιοδοξία πως κάτι καλύτερο θα γίνει.

Κατάντησε μπουρδέλο η χώρα. 22 μηχανικοί απολύθηκαν απ το μετρό της Θεσσαλονίκης, παραμονές Χριστουγέννων.
Ο μεγάλος μου γιός, πολ. μηχανικός, δουλεύει 3 χρόνια σε μεγάλη εταιρία παραγωγής δομικών υλικών, χωρίς να πάρει αύξηση ούτε 1ε.
Στην χριστουγεννιάτικη γιορτή ο πρόεδρος τους είπε πως η εταιρία στέκεται καλά παρ όλη την κρίση, και είναι κερδοφόρα, εξ αιτίας των εξαγωγών της.
Μετά τα Χριστούγεννα όμως, έχει πάρει ήδη 4 μέρες άδεια ανευ αποδοχών με το αιτιολογικό, ότι δεν είναι αναγκαίο να εργαστεί, επειδή η κίνηση είναι σπασμένη τέτοιες μέρες. Βλέπω άσχημα προμηνύματα.

Δεν ξέρω για ποια εταιρεία μιλάς πάντως τα μηνύματα είναι δυσοίωνα για τη βιομηχανία γενικά αλλά και πιο ειδικά για το κομμάτι που επηρεάζεται από τις κατασκευές. Εδώ, ο πάντα κραταιός Τιτάνας έχει αρχίσει να κάνει περικοπές, πολύ πιθανόν να αναφέρεσαι και σε αυτόν. Σαν γρανάζι και γω της ελληνικής φάμπρικας που βλέπω τι γίνεται εκ των έσω, έχω να πω πως σε μια τέτοια δύσκολη εποχή πρέπει να ψαχνόμαστε συνέχεια και να μην επαναπαυόμαστε με καμία πραγματικότητα! Μαχητικότητα!

Jimmakos
08-01-11, 01:15
Ειλικρινά με συγκινήσατε ρε παιδιά χωρίς πλάκα!!

Όπως είπε και ο Σταμάτης τα όνειρα είναι όνειρα και δεν κοστίζουν, και κάποτε γίνονται πραγματικότητα όταν το θές τόσο πολύ ;)
Φυσικά και έχω προτεραιότητα να βρώ δουλειά να σταθεροποιηθώ οικονομικά και μετά να κάνω την μετατροπή απλά ακόμα βρήσκω ιδέες, είμαι στο "ψάξιμο" thumb

Τα πράγματα είναι δύσκολα και οι καιροί χαλεποί αλλά ο καλός ο καπετάνιος στην φουρτούνα φαίνεται, θα το παλέψουμε και αυτό :original:

PANOS-E60
08-01-11, 09:58
Δεν ξέρω για ποια εταιρεία μιλάς πάντως τα μηνύματα είναι δυσοίωνα για τη βιομηχανία γενικά αλλά και πιο ειδικά για το κομμάτι που επηρεάζεται από τις κατασκευές. Εδώ, ο πάντα κραταιός Τιτάνας έχει αρχίσει να κάνει περικοπές, πολύ πιθανόν να αναφέρεσαι και σε αυτόν. Σαν γρανάζι και γω της ελληνικής φάμπρικας που βλέπω τι γίνεται εκ των έσω, έχω να πω πως σε μια τέτοια δύσκολη εποχή πρέπει να ψαχνόμαστε συνέχεια και να μην επαναπαυόμαστε με καμία πραγματικότητα! Μαχητικότητα!

Νάσο, ο Τιτάνας κάνει περικοπές δαπανών σίγουρα, αλλά πιστεύω πως θα είναι η τελευταία ελληνική επιχείρηση που θα αναγκαστεί να κάνει απολύσεις. Είναι γνωστό πως το μεγαλύτερο κομμάτι του τζίρου προέρχεται από εξαγωγές. Εχει δε αφεντικά με μυαλό και ήθος και δεν είναι νεόπλουτοι που τρέχουν να βγάλουν στο εξωτερικό ότι προλάβουν.

Να ευχηθώ με τη σειρά μου καλή τύχη στα παιδιά που αγωνιούν γιά εξεύρεση σταθερής δουλειάς. Και εμείς που έχουμε ακόμα δουλειά, η αγωνία μας γιά το αύριο είναι δεδομένη.

Thomelef
08-01-11, 10:23
υπομονή...αυτή την στιγμή γίνεται ένα καλό ξεσκαρτάρισμα των επιχηρείσεων...τα
πράγματα θα είναι λίγο πιο σφιχτά, αλλά να είστε σίγουροι πως θα αλλάξει το τοπίο.
όλοι μα όλοι είναι λίγο επιφυλακτικοί, μέχρι να ξεκαθαρίσει η κατάσταση. να δούμε
τι άλλο θα χάσουμε, και μόλις ξεκαθαρίσει, να είστε σίγουροι πως θα είμαστε πολύ
καλύτερα...γιατί???γιατί όλο αυτό το πράγμα ήταν ένα πολύ καλό μάθημα για όλους
μας. πιστεύω πως πλέον κινούμαστε πολύ πιο προσγειωμένα...υπομονή λοιπόν και
όλα θα στρώσουν...υπομονή μέχρι το καλοκαιράκι...
υγ. γνώμη μου πάντα, μην ρίχνεται ελπίδες σε εταιρείες εμπορικές του εξωτερικού...
οι μέρες τους είναι μετρημένες. όχι τπτ άλλο μην ξαναβρεθείτε στην ίδια κατάσταση
αναζήτησης μετά απο κάποιους μήνες...

Stefanos_Cool
08-01-11, 17:04
Παιδιά μην με παρεξηγήσετε αλλά δυστηχώς κάθε μέρα επι μήνες είμαι πάνω απο την χρυσή ευκαιρία και δεν βρήσκω κάτι.....

Ξέρω: απο ηλεκτρολογικά, ηχοσυστήματα, multimedia, Η/Υ, Δίκτυα και επίσης απο μηχανολογικά έχω δουλέψει μαζί με ένα φίλο μου σαν βοηθός στο παρελθόν, οπότε ξέρω κ απο αυτά αρκετά πράγματα.....

Αν ακούσετε κάτι ή χρειαστούν κάπου άτομα μην με ξεχάσετε γιατί τώρα στα 24 να ζητάς απο τους δικούς σου δεν λέει thumb


Κερνάω καφέ, πάρε τηλ. από Δευτέρα για λεπτομέρειες. 2108160700
www.lasermark.gr

Jimmakos
08-01-11, 18:47
Έγινε Στέφανε θα μιλήσουμε Δευτέρα :original:

nikos-Mpacket
08-01-11, 20:58
Αν και δεν ειναι και η καλυτερη περιοδος για το μαγαζι,οσοι ψαχνετε δουλεια και εχετε ορεξη να κανετε μια βολτουλα στο βουνο,ανεβειτε στο Καζινο της Παρνηθας,στον 1ο οροφο ειναι το γραφειο προσωπικου,καταθεστε ενα βιογραφικο,ποτε δεν ξερεις που μπορει να κατσει η τυχη σου.

Δεν σας λεω οτι θα σας προσλαβουν αλλα μια προσπαθεια δεν κοστιζει τιποτα.

Την συγκεκριμενη περιοδο ειναι η μονη βοηθεια που μπορω να προσφερω......

Οσο για τα ονειρα καντε οσα θελετε ΤΣΑΜΠΑ ειναι.

Jimmakos
23-05-11, 06:37
Παιδιά μην με παρεξηγήσετε αλλά δυστηχώς κάθε μέρα επι μήνες είμαι πάνω απο την χρυσή ευκαιρία και δεν βρήσκω κάτι.....

Ξέρω: απο ηλεκτρολογικά, ηχοσυστήματα, multimedia, Η/Υ, Δίκτυα και επίσης απο μηχανολογικά έχω δουλέψει μαζί με ένα φίλο μου σαν βοηθός στο παρελθόν, οπότε ξέρω κ απο αυτά αρκετά πράγματα.....

Αν ακούσετε κάτι ή χρειαστούν κάπου άτομα μην με ξεχάσετε γιατί τώρα στα 24 να ζητάς απο τους δικούς σου δεν λέει thumb

Επαναφέρω το θέμα γιατί πάλι χωρίς δουλειά ξέμεινα
Υ.γ. A8hnaios παίρνω τηλ φίλε αλλά λέει οτι δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή :shok:

Να ενημερώσω πως σε εταιρίες kotsovolos, media markt, saturn, multirama, wind, vodafone κλπ όπως και σε σουβλατζίδικα, κρεπερί, καφετέριες κλπ δεν έχει γίνει κάτι απλά περιμένω να με ειδοποιήσουν (που δεν πρόκειται αλλά λέμε τώρα :th_Laie_67-1: )

Δεν ψάχνω και θέση προέδρου ένα μεροκάματο ψάχνω :original:

Για πληροφορίες ενα ΠΜ να συννενοηθούμε αν έχει κανείς κάτι :original:

A8hnaios
23-05-11, 08:20
βρε δημητρη ειχα μιλησει μπροστα σου στη συναντηση με τον ανθρωπο ειπε να τηλεφωνησεις... μαλλον δε σημειωσες το τηλ σωστα! στο ξαναστελνω με P.M....

Jimmakos
23-05-11, 11:49
βρε δημητρη ειχα μιλησει μπροστα σου στη συναντηση με τον ανθρωπο ειπε να τηλεφωνησεις... μαλλον δε σημειωσες το τηλ σωστα! στο ξαναστελνω με P.M....

Ναι μαζί ήμασταν άλλωστε! Σε ευχαριστώ!