PDA

Επιστροφή στο Forum : [E46] BLUETOOTH key



Z-man
05-01-11, 18:46
Εσεις που εχετε Ε46 με εργοστασιακο bluetooth μπορειτε να βοηθησετε..?Αν χασει καποιος το κωδικο εισοδου επικοινωνιας του τηλεφωνου με την συσκευη του αυτοκινητου ,υπαρχει τροπος να βρεθει ? Μηπως αναγραφεται στην συσκευη ?Αυτη που βρισκεται ?

individual
05-01-11, 19:11
ειχα το ιδιο προβλημα στο δικο μου.....και αφου ειχα ''φαει'' ολο το αμαξι (525d e39)..
τελικα το βρηκα στο πορτ-πμαγκαζ....οπως το ανοιγουμε,απο την αριστερη μερια..
ειναι ενα ορθογωνιο μεταλικο κουτι,οπου εχει ενα ορατο ασπρο αυτοκολλητο...
που γραφει πολλα και διαφορα.....και μεταξυ ολων αυτων καπου γραφει

BLUETOOTH PASS KEY

ειναι συνηθως ενας 4ψηφιος αριθμος

δες εδω

https://www.m5board.com/photopost/data/531/bluettothmodule.JPG

individual
05-01-11, 19:21
μολις το βρεις...διαβασε στο βιβλιο σου πως γινεται η συνδεση....
μολις το κανεις....καθε φορα που θα ανοιγεις τον διακοπτη της μπεμπας σου...
θα συνδεεται μονο του....εφοσον φυσικα εχεις ανοιχτο το μπλουτουθ στο κινητο σου!!!

Z-man
06-01-11, 22:28
Ευχαριστω! Αν καταλαβα καλα πρεπει να βγει η ταπετσαρια απ την αριστερη πλευρα του πορτ μπαγαζ κ λογικα θα ειναι καπου εκει...Πιστευω πως ειναι ευκολο να γινει κατι τετοιο...

ΔημήτρηςΜ3
06-01-11, 22:30
ενα θεμα που με ταλεπωρησε αρκετα και στο τελος δεν εβγαλα ακρη και τα παρατησα...
δε μπορουσα να βρω καλωδια χαμος..

Z-man
06-01-11, 22:51
ενα θεμα που με ταλεπωρησε αρκετα και στο τελος δεν εβγαλα ακρη και τα παρατησα...
δε μπορουσα να βρω καλωδια χαμος..

τι εννοεις φιλε ?πες μας λιγο πιο αναλυτικα...

ΔημήτρηςΜ3
07-01-11, 00:06
δεν μπορεσα να βγαλω ακρη ποτε...
αλλα καλωδια μου εβγαζε το ετκ αλλα στη bmw τελικα βαρεθηκα αν και πιστευω ημουν κοντα στη λυση.. το ειχε εσενα η ειναι εξτρα??

individual
07-01-11, 07:45
εγω ειχα παει στην bmw της πολης μου.....δεν ηξεραν τιποτα!!!!
Διαβασα στα βιβλια του αυτοκινητου (με οσα αγγλικα ξερω) οτι αυτον τον κωδικο σου τον δινουν,οταν σου παραδινουν το αμαξι......ως καινουριο φυσικα.....τρεχα γυρευε!!!!
Και μια μερα ανοιγωντας τυχαια την αριστερη ταπετσαρια για να δω και να καταλαβω τι ειναι ολα αυτα που εχει εκει,ψαχνωντας βεβαια και για τον κωδικο.......ειδα τελικα το ασπρο ταμπελακι!!!!

gyiama
07-01-11, 08:55
ο Μητσος λεει οτι προσπαθησε να βαλει σαν ρετροφιτ το bluetooth στο αμαξι του και δεν εβγαλε ακρη!!!!!! δλδ ασχετο με το θεμα κωδικου!!!!!! μην μπερδευεστε παιδια απλα το εγραψε λιγο ''ποντιακα'' ο φιλος