PDA

Επιστροφή στο Forum : DKG βαλβολινες



Z4 DCT
05-01-11, 11:52
Σε κάποια φόρουμ του εξωτερικού είχα διαβάσει κάποιες αντικρουόμενες απόψεις όσον αφορά την αλλαγή η Όχι των βαλβολινων του dkg .
Θα ήθελα να ρωτήσω την άποψη σας πανω στο θέμα αυτό....της συντήρησης....
Και θα ήθελα και την γνώμη των κατόχων Μ με Dkg αφού στην ουσία Είναι το ίδιο Σασμαν ( εκτός των ηλεκτρονικών)

Konstantinos E60
05-01-11, 11:59
Δεν έχεις τι να μπάξεις και είπες να αλλάξεις βαλβολίνες ????? :th_Laie_67-1:

Vasilis
05-01-11, 12:03
ρε Γιαννακο...

καντο καμμια βολτιτσα ρε , καινουργιο αμαξι , απο τωρα για αλλαγη βαλβολινων ψαχνεις????

αντε εχει ωραια μερα σημερα, ξεσκεπαστο κ ορμα κ ασε τις βαλβολινες γι αργοτερα!

stratos
05-01-11, 12:04
Δεν νομίζω οτι υπάρχει λόγος να τις αλλάξεις αν δεν μαζέψεις τουλάχιστον ένα αξιοσέβαστο ποσό χιλιομέτρων. Είναι ευαίσθητο σημείο του αυτοκινήτου και καλό είναι να μην γίνονται επεμβάσεις σε αυτό. Είσαι ο πρώτος που το σκέφτεται και μην ξεχνάς οτι τα αμερικάνια ψάχνονται γιατί μαζεύουν πολλά μίλια

Z4 DCT
05-01-11, 12:07
Οκ!!!!!

gnx
05-01-11, 12:15
Σε κάποια φόρουμ του εξωτερικού είχα διαβάσει κάποιες αντικρουόμενες απόψεις όσον αφορά την αλλαγή η Όχι των βαλβολινων του dkg .
Θα ήθελα να ρωτήσω την άποψη σας πανω στο θέμα αυτό....της συντήρησης....
Και θα ήθελα και την γνώμη των κατόχων Μ με Dkg αφού στην ουσία Είναι το ίδιο Σασμαν ( εκτός των ηλεκτρονικών)

Μου αρέσει που γραφεις με κεφαλαία μέσα στην πρόταση σαν τον Γιωργάρα τον 850!

Νομίζω ότι πρέπει:

1. Να μαθεις τι βαλβολινη συνιστα η εταιρεια για το DKG του Μ3
2. Να μάθεις εάν το service schedule του Μ3 εχει αλλαγή βαλβολίνης στα 2000 χλμ
3. Εαν εχεις την ιδια βαλβολίνη, και το Μ3 εχει αλλαγή στη βαλβολινη στα 2000 χλμ, αλλαξέ τα.
4. Εαν οχι, σκεψου ενα διαστημα αλλαγής που ταιριαζει στη φιλοσοφια του Πυτζαμα.

Kostas_1
05-01-11, 12:16
Δεν νομίζω οτι υπάρχει λόγος να τις αλλάξεις αν δεν μαζέψεις τουλάχιστον ένα αξιοσέβαστο ποσό χιλιομέτρων. Είναι ευαίσθητο σημείο του αυτοκινήτου και καλό είναι να μην γίνονται επεμβάσεις σε αυτό. Είσαι ο πρώτος που το σκέφτεται και μην ξεχνάς οτι τα αμερικάνια ψάχνονται γιατί μαζεύουν πολλά μίλια

Καλα εσυ εισαι αλλου.... Για τον Γιαννη 6000 χλμ ειναι τεραστιος αριθμος χλμ. Σχεδον η μιση ζωη του αυτοκινητου :th_Laie_67-1:

stef
05-01-11, 12:16
Για εμένα που έχω steptronic στα 45.000 χλμ πρέπει να το σκέφτομαι ή και εγώ να κατεβάσω κουκούλα και να πάρω τον Γιάννη για καμια βόλτα....? :p

bill_m3
05-01-11, 12:41
Καλα εσυ εισαι αλλου.... Για τον Γιαννη 6000 χλμ ειναι τεραστιος αριθμος χλμ. Σχεδον η μιση ζωη του αυτοκινητου :th_Laie_67-1:

Σωστός ο Κώστας, η μισή ζωή του αυτοκινήτου, μάλλον πρέπει να κάνεις και μια ανακατασκευή του κινητήρα, άλλαξε τα όλα!! :thumbsup:

Nick bmwlover
05-01-11, 13:37
Σωστός ο Κώστας, η μισή ζωή του αυτοκινήτου, μάλλον πρέπει να κάνεις και μια ανακατασκευή του κινητήρα, άλλαξε τα όλα!! :thumbsup:
Βασιλη ετσι την πατησε κ με το E92 320ci,απο ανακατασκευη ξεκινησε κ τελικα το πουλησε...:hystericalbs1: