PDA

Επιστροφή στο Forum : Τα "καλα" της κρισης! στις οικοδομες....



Stamatis
04-01-11, 13:40
Σημερα εψαχνα λαστιχα για το smart.
Τιμη camskill 296 euro + τοποθετηση
Τιμη elastika online 328 + τοποθετηση
Τιμη εμπορου- ποσο τα βρηκες να σου τα δωσω το ιδιο!
Πηγα, του εδειξα τις τιμες, ειπαμε και 10 ευρω για τον κοπο του παιδιου και την ζυγοσταθμιση και δωσαμε τα χερια.
Ερχεται ο βοηθος και λεει: μαστορα τα ΧΧΧΧΧΧ τελειωσαν σε αυτη τη διασταση.
Γυριζει ο μαστορας κανει κατι υπολογισμους και μου λεει: στην ιδια τιμη που ειπαμε σου βαζω τα ΨΨΨΧΨΨ (τιμη καμσκιλ + 40 ευρω παράπανω).
Φυσικα εβαλα τα ακριβοτερα.
Εσεις τι λετε; Θα φτηνηνουν και οι οικοδομες στην Ελλαδα (αλλα ντ αλλων να αγαπιωμαστε)

PANOS-E60
04-01-11, 13:48
Σωστός. Πάντως στις μεγάλες διαστάσεις (18,19 ...) οι τιμές του camskill δεν πλησιάζονται από κανέναν εγχώριο λαστιχά. Σηκώνουν τα χέρια ψηλά.

Monsta
04-01-11, 13:51
Λεωφορείο Αθήνα-Πάτρα 25/12: 17.ΧΧ
Λεωφορείο Πάτρα-Αθήνα 2/1 : 19.ΧΧ

Αιτιολογία: Αύξησεις νέου χρόνου.


Go figure...

GEORGE316
04-01-11, 14:02
παιδια...αυτες ειναι εποχες για αυτους που εχουν χρηματα.που εχουν καλα εισοδηματα η που εχουν καβαντζες...
τωρα ενα σπιτι που πριν 6 χρονια πουλιοταν 200.000 τωρα το χτυπας ΑΝΕΤΟΤΑΤΑ στα 120...και μαλιστα ο εργολαβος που στην αρχη θα σου το παιξει βαρυ πεπονι στο τελος θα σου κανει και το τραπεζι..
εχθες το βραδυ μιλωντας με παιδικο μου φιλο που ετνςο ολιγου θα κανει την προταση γαμου,οτι παζαρευει μεζονετα στο παλιοκαστρο θεσσαλονικης με το αστρονομικο ποσο των 83.000....(τη στιγμη που οταν κοιτουσα εγω πριν 3 χρονια ηταν απο 160 και πανω και μαλιστα απο θεμελια....)
οποιος εχει λεφτα τωρα ειναι η εποχη του....οι υπολοιποι θα βρασουμε στο ζουμι μας μεχρι να ψοφησουμε

Ptboul
04-01-11, 14:06
παιδια...αυτες ειναι εποχες για αυτους που εχουν χρηματα.που εχουν καλα εισοδηματα η που εχουν καβαντζες...

οποιος εχει λεφτα τωρα ειναι η εποχη του....οι υπολοιποι θα βρασουμε στο ζουμι μας μεχρι να ψοφησουμε

Έτσι ακριβώς είναι, η καλύτερη εποχή να αγοράσεις κ η χειρότερη να πουλήσεις.

ps: Πες στον φίλο σου να το ξανασκεφτεί πριν κάνει το βήμα στο κενό.

GEORGE316
04-01-11, 14:13
βασικα πιτμπουλ ο φιλος εχει μια σχετικη οικονομικη ανεση και ετσι παζαρευει τη μεζονετα.83.000 για ενα διοροφο 110 τμ με ιδιωτικο παρκινγ δυο τζακια φυσικο αεριο και θεα τη θεσσαλονικη χωρις ποτε να σε κοψει κανεις ειναι καλο.......
αλλα αυτος εχει ρευστο!!!!θα παει με τα τουβλα και μη σε πω οτι θα του κοψει μεχρι και την τελευταια στιγμη κανα 200ρικο για τις "βενζινες"!!!!και ο εργολαβος θα του πει και ευχαριστω απο πανω...

zaharias
04-01-11, 14:22
Σωστός. Πάντως στις μεγάλες διαστάσεις (18,19 ...) οι τιμές του camskill δεν πλησιάζονται από κανέναν εγχώριο λαστιχά. Σηκώνουν τα χέρια ψηλά.

Ετσι ειναι.. Στις μικρες διαστασεις δεν συμφερει το camskill...

Ptboul
04-01-11, 14:42
βασικα πιτμπουλ ο φιλος εχει μια σχετικη οικονομικη ανεση και ετσι παζαρευει τη μεζονετα.83.000 για ενα διοροφο 110 τμ με ιδιωτικο παρκινγ δυο τζακια φυσικο αεριο και θεα τη θεσσαλονικη χωρις ποτε να σε κοψει κανεις ειναι καλο.......
αλλα αυτος εχει ρευστο!!!!θα παει με τα τουβλα και μη σε πω οτι θα του κοψει μεχρι και την τελευταια στιγμη κανα 200ρικο για τις "βενζινες"!!!!και ο εργολαβος θα του πει και ευχαριστω απο πανω...

Για τον επικείμενο γάμο εννοούσα :D

αλλά μιας κ κάνουμε αναφορά σε σπίτια, η τιμή είναι εξαιρετική, στην Αθήνα με αυτή την τιμή δε παίρνεις ούτε 2 άρι σε 10 όροφη πολυκατοικία στα Πατήσια.

Επειδή πέρυσι έκανα κ εγώ έρευνα αγοράς για σπίτι, οι μηχανικοί πάντως δεν ήταν κ τόσο διατεθειμένοι για φοβερά παζάρια ακόμα κ με ένα σημαντικό μέρος του αρχικού ποσού στο χέρι. :wassat: Ίσως τώρα τα πράγματα να έχουν αλλάξει κ άλλο στην αγορά κατοικίας.

gant
04-01-11, 15:07
Δεν είναι απόλυτο αυτό.
Όσοι έχουν πρόβλημα, τα κατεβάζουν πολύ η και τα σκοτώνουν ακόμα. Όσοι "κρατιούνται" γερά, αναμένουν.
Φίλος που αγόρασε πριν λίγες μέρες εξοχικό στην Νικήτη, η έκπτωση του ήταν όλο κι όλο 10000ε, από 130 κατέβηκε στα 120. το ίδιο έκαναν και άλλοι 3-4 εργολάβοι για κάτι άλλα που του είχαν αρέσει κι εκείνα.
Αντίθετα στην Θεμ. Σοφούλη, ρετιρε 90τ.μ. με φάτσα όλη την Θεσσαλονίκη, πλάι στο κύμα, από 145000, το έριξε στις 95000.

m-power_01
04-01-11, 15:07
Παιδιά σε ακριβές περιοχές Βόρεια και Νότια προάστια , που πολλοί κατασκευαστές πουλούσαν με υπεραξία και αέρα λόγω περιοχής αυτοί έχουν περιθώριο τα 800.000 να τα κάνουν και 600.000 ακόμα ... Αλλά σε περιοχές με τιμές της τάξης των 200.000 μην περιμένετε να σας το χαρίσει ο άλλος με 150k . Το ότι μπορείτε να βρείτε κάποιον πνιγμένο υπερχρεωμενο σε τράπεζες , και να τον πατησετε στον λαιμό ,δεν σημαίνει ότι αυτή είναι η αντικειμενική αξία του σπιτιού. Δηλαδή αν αύριο βαρεσει κανόνι ένα αντιπρόσωπος BMW και πάρω εγώ m3 με 50k κουτα ... Τι σημαίνει αυτό ; Ότι αυτός έβγαλε ; Όχι ! Απλά περιόρισε την χασουρα !

Παρακαλώ πολύ , ναι είναι κρίση , υπάρχουν ευκαιρίες να εκμετευτουμε . Μπορούμε να κάνουμε παζάρια , είναι το κλίμα τέτοιο που βοηθά ...
Αλλά σας παρακαλώ να το κάνετε με κόσμιο και ευγενικό τροπο !

deepBLUE
04-01-11, 15:11
Σωστός. Πάντως στις μεγάλες διαστάσεις (18,19 ...) οι τιμές του camskill δεν πλησιάζονται από κανέναν εγχώριο λαστιχά. Σηκώνουν τα χέρια ψηλά.

Νομιζω πως κανεις Λαθος.
Εξαρτατε που θα πας.thumb
Παντα θα υπολογιζουμε πως η τιμη του εδω λαστιχα ειναι με τοποθετηση και σε αυτη του camskill θα υπολογιζουμε μεταφορικα+τοποθετηση.

m-power_01
04-01-11, 15:18
Νομιζω πως κανεις Λαθος.
Εξαρτατε που θα πας.thumb
Παντα θα υπολογιζουμε πως η τιμη του εδω λαστιχα ειναι με τοποθετηση και σε αυτη του camskill θα υπολογιζουμε μεταφορικα+τοποθετηση.

πολύ σωστά όσον αφορά για το τι πρέπει να προσέξουμε ... Και να προσθέσω ότι ένας επαγγελματίας της γειτονιάς μπορεί να σας παρέχει υποστήριξη μετά την αγορά ! Ζυγοσταθμισεις μπαλώματα Κλπ.

GiannisRob
04-01-11, 17:17
Λεωφορείο Αθήνα-Πάτρα 25/12: 17.ΧΧ
Λεωφορείο Πάτρα-Αθήνα 2/1 : 19.ΧΧ

Αιτιολογία: Αύξησεις νέου χρόνου.


Go figure...

Την επόμενη φορά που θα έρθεις Πάτρα, σφύρα ένα ΠΜ να κεράσω καφέ!

:cheers:

SuperSonic
04-01-11, 17:47
Aυτοι που εχουν δωσει πολλα χανουν και πολλα{σπιτια-αυτοκινητα-οικοπεδα}βεβαια στα αυτοκινητα ακσιζει να σημειωθει οτι απο 1400 κυβικα και κατω οι τιμες κρατανε καπως θα ελεγα..

m-power_01
04-01-11, 17:59
Για αυτοκίνητα συμφωνώ ... Αν και πάλι όταν έχεις ένα καλό αυτοκίνητο , δεν υπάρχει λόγος να το πουλησεις και να χάσεις τόσα λεφτά . Αλλά σπίτι και οικόπεδο δεν βγαίνεις χαμένος ...

SuperSonic
04-01-11, 18:06
Ενα διαμερισμα 150 τεμ παραδειγμα στο καβουρι που ειναι η ποιο ακριβη περιοχη στην ελλαδα ανα τετραγωνικο μετρο ειναι δυσκολο να πεσει η αξια του οπως και το ιδιο ισχυει σε Εκαλη- πολιτεία που κανενας απο εκι δεν πουλαει.

Σε ποιο χαμηλα στρωματα απο αυτα που ανεφερα κατι διαμερισματα στην γλυφαδα που ζηταγαν καποτε για 100 τεμ κατι 500αρες τωρα δεν υπαρχουν αυτα.

PANOS-E60
04-01-11, 18:14
Νομιζω πως κανεις Λαθος.
Εξαρτατε που θα πας.thumb
Παντα θα υπολογιζουμε πως η τιμη του εδω λαστιχα ειναι με τοποθετηση και σε αυτη του camskill θα υπολογιζουμε μεταφορικα+τοποθετηση.

Βαγγέλη, εννοείται πως την τιμή τη συγκρίνω με μεταφορικά και τοποθέτηση. Την έκανα την έρευνά μου στην Αθήνα πριν ψωνίσω τελικά από τον cam. Η διαφορά τιμής άξιζε με το παραπάνω την αναμονή της 1 βδομάδας. Ξέρω ότι ανάλογη έρευνα έκανες και εσύ πρόσφατα και σωστά κατέληξες στα avon που η τιμή ήταν κοντά στου cam.


πολύ σωστά όσον αφορά για το τι πρέπει να προσέξουμε ... Και να προσθέσω ότι ένας επαγγελματίας της γειτονιάς μπορεί να σας παρέχει υποστήριξη μετά την αγορά ! Ζυγοσταθμισεις μπαλώματα Κλπ.

Σπύρο γενικά συμφωνώ με αυτό που λες. Ομως ο λαστιχάς μου με υποστηρίζει άριστα, παρότι αγοράζω από cam. thumb

Nino
04-01-11, 18:20
Για αυτοκίνητα συμφωνώ ... Αν και πάλι όταν έχεις ένα καλό αυτοκίνητο , δεν υπάρχει λόγος να το πουλησεις και να χάσεις τόσα λεφτά . Αλλά σπίτι και οικόπεδο δεν βγαίνεις χαμένος ...

Σπυρο παντα αυτος που πουλαει ειναι ο χαμενος...

S8N
04-01-11, 19:14
Ενα διαμερισμα 150 τεμ παραδειγμα στο καβουρι που ειναι η ποιο ακριβη περιοχη στην ελλαδα ανα τετραγωνικο μετρο ειναι δυσκολο να πεσει η αξια του οπως και το ιδιο ισχυει σε Εκαλη- πολιτεία που κανενας απο εκι δεν πουλαει.

Σε ποιο χαμηλα στρωματα απο αυτα που ανεφερα κατι διαμερισματα στην γλυφαδα που ζηταγαν καποτε για 100 τεμ κατι 500αρες τωρα δεν υπαρχουν αυτα.

Είμαστε εντελώς off-topic αλλά θα 'θελα να σε διορθώσω σε κάτι:

Ειδικά σε Εκάλη-Πολιτεία φεύγουν ακίνητα σε τιμές-σκότωμα. Χαρακτηριστικές περιπτώσεις:

1. Μεζονέτες σε συγκρότημα μονοκατοικιών στην Εκάλη, παραπλεύρως της Ε.Ο. και πολύ κοντά στο MEGA AB επωλήθηκαν σε τιμές κάτω της αντικειμενικής.

2. Φίλος φίλου που αγόρασε μεζονέτα στην Θέτιδος (Εκάλη) προς 1.200.000 πριν 2 χρόνια, αναγκάστηκε να την πουλήσει φέτος (όχι για οικονομικούς λόγους αλλά για λόγους υγείας της μητέρας του). Η τιμή που έπιασε μετά από πολύμηνη αναμονή ήταν 800.000 ευρώ.

3. Οικόπεδο (αδόμητο) πελάτου μου στην Εκάλη: Aγοράστηκε προς 2.000.000 ευρώ πριν 2 χρόνια και σήμερα αναζητά αγοραστή απεγνωσμένα (και με οικοδομική άδεια των ISV).


Για Γλυφάδα μη μιλάς καθόλου: 100 τετραγωνικά + παράνομο κτίσμα στο δώμα = όχι 500άρες αλλά 700άρες και βάλε. Είμαι εκτιμητής για το ΤΤ και δεν πιστεύω αυτά που βλέπουν τα ματάκια μου. Το πολύ χρήμα δεν ήταν ΠΟΤΕ στα Β.Π. αλλά στα Ν.Π. Το τελευταίο που είδα ήταν 95 τετραγωνικά στο Καβούρι να πωλείται προς 1,5 μύρριο. Είπε κανείς τίποτα?

Stamatis
04-01-11, 19:22
Ειστε πλεον ον τοπικ.
Αλλαξα το θεμα.

m_power_lunatic
04-01-11, 19:37
Είμαστε εντελώς off-topic αλλά θα 'θελα να σε διορθώσω σε κάτι:

Ειδικά σε Εκάλη-Πολιτεία φεύγουν ακίνητα σε τιμές-σκότωμα. Χαρακτηριστικές περιπτώσεις:

1. Μεζονέτες σε συγκρότημα μονοκατοικιών στην Εκάλη, παραπλεύρως της Ε.Ο. και πολύ κοντά στο MEGA AB επωλήθηκαν σε τιμές κάτω της αντικειμενικής.

2. Φίλος φίλου που αγόρασε μεζονέτα στην Θέτιδος (Εκάλη) προς 1.200.000 πριν 2 χρόνια, αναγκάστηκε να την πουλήσει φέτος (όχι για οικονομικούς λόγους αλλά για λόγους υγείας της μητέρας του). Η τιμή που έπιασε μετά από πολύμηνη αναμονή ήταν 800.000 ευρώ.

3. Οικόπεδο (αδόμητο) πελάτου μου στην Εκάλη: Aγοράστηκε προς 2.000.000 ευρώ πριν 2 χρόνια και σήμερα αναζητά αγοραστή απεγνωσμένα (και με οικοδομική άδεια των ISV).


Για Γλυφάδα μη μιλάς καθόλου: 100 τετραγωνικά + παράνομο κτίσμα στο δώμα = όχι 500άρες αλλά 700άρες και βάλε. Είμαι εκτιμητής για το ΤΤ και δεν πιστεύω αυτά που βλέπουν τα ματάκια μου. Το πολύ χρήμα δεν ήταν ΠΟΤΕ στα Β.Π. αλλά στα Ν.Π. Το τελευταίο που είδα ήταν 95 τετραγωνικά στο Καβούρι να πωλείται προς 1,5 μύρριο. Είπε κανείς τίποτα?

Noμιζω οτι υπερβαλεις λιγο,υπαρχουν και μεγαλα ''τζακια'' στα B.Π....νοτια ηταν παντα η ''εδρα'' της ναυτιλιας/εφοπλιστων αλλα και Π.Ψυχικο-Εκαλη εχει ''βαρια χαρτια''.

Monsta
04-01-11, 20:07
Έχει δίκιο ο Άρης και δεν υπερβάλει. Η δουλειά του είναι άλλωστε.

Οι τιμές ακόμα και στην Α. Γλυφάδα που ανέκαθεν ήταν β' διαλογή, έχουν ξεφύγει εντελώς.

SuperSonic
04-01-11, 20:13
Είμαστε εντελώς off-topic αλλά θα 'θελα να σε διορθώσω σε κάτι:

Ειδικά σε Εκάλη-Πολιτεία φεύγουν ακίνητα σε τιμές-σκότωμα. Χαρακτηριστικές περιπτώσεις:

1. Μεζονέτες σε συγκρότημα μονοκατοικιών στην Εκάλη, παραπλεύρως της Ε.Ο. και πολύ κοντά στο MEGA AB επωλήθηκαν σε τιμές κάτω της αντικειμενικής.

2. Φίλος φίλου που αγόρασε μεζονέτα στην Θέτιδος (Εκάλη) προς 1.200.000 πριν 2 χρόνια, αναγκάστηκε να την πουλήσει φέτος (όχι για οικονομικούς λόγους αλλά για λόγους υγείας της μητέρας του). Η τιμή που έπιασε μετά από πολύμηνη αναμονή ήταν 800.000 ευρώ.

3. Οικόπεδο (αδόμητο) πελάτου μου στην Εκάλη: Aγοράστηκε προς 2.000.000 ευρώ πριν 2 χρόνια και σήμερα αναζητά αγοραστή απεγνωσμένα (και με οικοδομική άδεια των ISV).


Για Γλυφάδα μη μιλάς καθόλου: 100 τετραγωνικά + παράνομο κτίσμα στο δώμα = όχι 500άρες αλλά 700άρες και βάλε. Είμαι εκτιμητής για το ΤΤ και δεν πιστεύω αυτά που βλέπουν τα ματάκια μου. Το πολύ χρήμα δεν ήταν ΠΟΤΕ στα Β.Π. αλλά στα Ν.Π. Το τελευταίο που είδα ήταν 95 τετραγωνικά στο Καβούρι να πωλείται προς 1,5 μύρριο. Είπε κανείς τίποτα?



Nαι ενταξει εγω δεν ειμαι τις οικοδομης αλλα γνωριζω καποια πραγματα και για αυτο ανεφερα ποιο πανω το καβουρι ως την ποιο ακριβη περιοχη της Ελλαδας η εστω τις Αττικης!

Απλα για Εκαλη και πολιτεια που ανεφερα λεω οτι ΔΕΝ πουλανε οι τυποι εκει πανω εκτος και αν ειναι περιπτωσεις οπως ανεφερες.

m-power_01
05-01-11, 04:47
Σπυρο παντα αυτος που πουλαει ειναι ο χαμενος...

Γιάννη με τα μέχρι τώρα ισχύοντα μέτρα θεωρώ πως ένα σπίτι δε πρέπει να πωλείται παρά μόνο όταν υπάρχει καλό ντιλ για να αγοραστεί κάτι καλύτερο .
Σαφέστατα ο μεταπωλητης πάντα χάνει . Εγώ είπα ότι αυτός που επένδυσε σε οικόπεδα και σπίτια δεν θα βγει χαμένος ! Το μεν οικόπεδο μόνο να πάρει αξία μπορεί , πλην συγκεκριμένων περιπτώσεων , ενώ ένα σπίτι μπορεί να ενοικιαστει και να αποφέρει έσοδα . Ενώ το αμάξι είναι το μόνο που δεν μπορεί να αποφέρει έσοδα !

zaharias
05-01-11, 07:12
Ενώ το αμάξι είναι το μόνο που δεν μπορεί να αποφέρει έσοδα !

Το αμαξι μπορει να αποφερει μονο ΕΞΟΔΑ!!! :th_Laie_67-1:

Stamatis
05-01-11, 07:50
Εκτος αν ειναι ταξι η νεκροφορα.

Konstantinos E60
05-01-11, 08:37
Οι περισσότεροι εργολάβοι-κατασκευαστές είναι διατεθημένοι να "σκοτώσουν" ενα-δυο διαμερίσματα ή μεζονέτες ΄για να πληρώσουν τις υποχρεώσεις τους αλλα μεχρι εκεί.
Αν κάποιος είναι τυχερός και πέσει σε μια τέτοια περίπτωση έχει καλώς ειδάλως το παζάρι που θα μπορέσει να κάνει δεν θα ξεπεράσει τις 10-15.000 !!! Εξαρτάται βέβαια και απο την περιοχή,την αντικειμενική αξία αλλα και απο τον αν είναι μονοκατοικία ή όχι καθώς και απο τα μέτρα που φαίνονται.
Κάτι που μπορεί να φαίνεται ευκαιρία μπορεί να αποδειχθεί μεγάλη πατάτα γι'αυτό μεγάλη προσοχή !!!!

GEORGE316
05-01-11, 08:46
Παιδιά σε ακριβές περιοχές Βόρεια και Νότια προάστια , που πολλοί κατασκευαστές πουλούσαν με υπεραξία και αέρα λόγω περιοχής αυτοί έχουν περιθώριο τα 800.000 να τα κάνουν και 600.000 ακόμα ... Αλλά σε περιοχές με τιμές της τάξης των 200.000 μην περιμένετε να σας το χαρίσει ο άλλος με 150k . Το ότι μπορείτε να βρείτε κάποιον πνιγμένο υπερχρεωμενο σε τράπεζες , και να τον πατησετε στον λαιμό ,δεν σημαίνει ότι αυτή είναι η αντικειμενική αξία του σπιτιού. Δηλαδή αν αύριο βαρεσει κανόνι ένα αντιπρόσωπος BMW και πάρω εγώ m3 με 50k κουτα ... Τι σημαίνει αυτό ; Ότι αυτός έβγαλε ; Όχι ! Απλά περιόρισε την χασουρα !

Παρακαλώ πολύ , ναι είναι κρίση , υπάρχουν ευκαιρίες να εκμετευτουμε . Μπορούμε να κάνουμε παζάρια , είναι το κλίμα τέτοιο που βοηθά ...
Αλλά σας παρακαλώ να το κάνετε με κόσμιο και ευγενικό τροπο !

συμφωνω και επαυξανω μαζι σου.
εγω ομως αυτο που ξερω ειναι πως μειωση στο μισθο μου εκαναν(και ειμαι ιδωτικος υπαλληλος),ο πατερας μου ειναι ανεργος 6 μηνες,ημητερα μου 3 χρονια...το ενοικιο του πατρικου μου δεν επεσε ουτε ενα ευρω το ρευμα αυξηθηκε,τα τελη ανεβηκαν,οι ασφαλειες ανεβηκαν η βενζινη μας εσκισε το πετρελαιο μας ξεπατωσε το ψωμι ανεβηκε τα φπα ανεβηκαν μεχρι και η οδοντογλυφιδα ανεβηκε...
αν υπαρχει τροπος να γλυτωσω εστω και ενα ευρω θα το κανω χωρις να το πολυσκεφτω...
και να σου πω και την αλλη αποψη...οι δυο φιλοι του πατερα μου ειναι του χωρου της οικοδομης και μεσα απο τα λεγομενα τους,ανακαλυπτω οτι ενα στο ενα εκατ. ειναι σωστοι επαγγελματιες και δεν καταχραζονται ακομα και το ενα ευρω....
ζουμε στην ελλαδα τη χωρα της ψευτιας...
δε λεω να τα χαρισει,προς θεου,ομως οταν στις χρυσες εποχες εβγαζε χρηματα με τις νταλικες,πιστευε οτι ανεβαζοντας 5 ακομα πολυκατοικιες θα εβγαζε...ε τωρα αυτες τις πολυκατοικιες η θα τις κοιταει,η θα τις πουλησει σε τιμες πολυ πιο συμφερουσες στον αγοραστη δεδομενου οτι και ο αγοραστης θα του βγει η παναγια για να το παρει..
μην το παρεις προσωπικα..δεν απευθυνομαι σε εσενα.
και για του λογου του αληθες...
μεζονετα ξανα στο παλιοκαστρο...
φιλος ρωταει για ενικοιο...550....
ωραια..ξερετε ποσο το εκλεισε?360......αυτα τα 200 θα πηγαιναν στη τσεπη του ιδιοκτητη 100% μαυρα...εγω με αυτα τα χρηματα βγαζω μηνα.....

Panos 316T
05-01-11, 09:03
Γιάννη με τα μέχρι τώρα ισχύοντα μέτρα θεωρώ πως ένα σπίτι δε πρέπει να πωλείται παρά μόνο όταν υπάρχει καλό ντιλ για να αγοραστεί κάτι καλύτερο .
Σαφέστατα ο μεταπωλητης πάντα χάνει . Εγώ είπα ότι αυτός που επένδυσε σε οικόπεδα και σπίτια δεν θα βγει χαμένος ! Το μεν οικόπεδο μόνο να πάρει αξία μπορεί , πλην συγκεκριμένων περιπτώσεων , ενώ ένα σπίτι μπορεί να ενοικιαστει και να αποφέρει έσοδα . Ενώ το αμάξι είναι το μόνο που δεν μπορεί να αποφέρει έσοδα !

Σπάιρους, πλέον όπως έχουν γίνει τα πράγματα ούτε αυτό συμφέρει γιατί έρχεται ο νταβάς το κράτος και σου λέει σχεδόν "μισά-μισά" λες και το αποκτήσαμε το σπίτι από κοινού.που να χεις και 2 διαμερίσματα προς ενοικίαση...

Panos 316T
05-01-11, 09:09
Εκτος αν ειναι ταξι η νεκροφορα.

:hystericalbs1:

είσαι... μακράν....περί μεγάλου παίχτου....
που θα λεγε και ο Αλέ.

A8hnaios
05-01-11, 09:11
Είμαι εκτιμητής για το ΤΤ και δεν πιστεύω αυτά που βλέπουν τα ματάκια μου.

για πες οικοπεδο 300 τμ στην ανω Ηλιουπολη ποσο πιανει τωρα? με συντελεστη 1,2 Αστυνομικα ψηλα με θεα...