PDA

Επιστροφή στο Forum : renault kangoo service and repair manual



paganis
01-01-11, 20:52
οπως λεει και ο τιτλος, ψαχνω για καποιο βιβλιο -cdrom...με επισκευες και σερβις σε ρενω κανγου 1,4 2000 μοντελο! οποιος εχει οποιαδηποτε πληροφορια...θα μου ηταν πολυτιμη! ...

paganis
02-01-11, 10:51
ενα up...με καιει το θεμα!

nikos1400
02-01-11, 10:56
εψαξες online ??
(θα ριξω μια ματια)

paganis
02-01-11, 10:58
εψαξες online ??
(θα ριξω μια ματια)

εψαξα...αλλα δυστηχως δεν βρηκα κατι.! ειμαι και λιγο ασχετος με αυτα οποτε...πιθανον να μην εψαξα με σωστο τροπο! ευχαριστω...

Stathis
02-01-11, 11:03
https://www.rapidmanuals.co.uk/index.php?route=product/product&product_id=133

nikos1400
02-01-11, 11:15
https://www.rapidmanuals.co.uk/index.php?route=product/product&product_id=133

"Our Mechanic Workshop Manuals are the same ones used by all worldwide dealers. They are on the very same lines as the 'Haynes Manual' but are in electronic format and are in even more extraordinary specific detail which covers every part of the car with great diagrams. Simply choose your exact model and it shows split diagrams of how parts go together and come apart. It is very user friendly with a step by step guide on finding your cars problem. This identifies every problem which could be wrong from complicated engine problems to seat belts. Explanation's of all parts with details of what they do with actual photos."
7 ευρω.
Καθολου ασχημα για νομιμη πληρη εκδοση !
thumb

Κωνσταντίνος
02-01-11, 14:21
Βρήκα ένα. και σχετικά μεγάλο pdf. Πρέπει να είναι πλήρης. Το κατέβασα κιόλας.
Αλλά εεχμμμ πριν στο στείλω, να ήθελα να σε ρωτήξω πως είναι τα Ισπανικά σου...:whistle::doh:

paganis
02-01-11, 14:57
"Our Mechanic Workshop Manuals are the same ones used by all worldwide dealers. They are on the very same lines as the 'Haynes Manual' but are in electronic format and are in even more extraordinary specific detail which covers every part of the car with great diagrams. Simply choose your exact model and it shows split diagrams of how parts go together and come apart. It is very user friendly with a step by step guide on finding your cars problem. This identifies every problem which could be wrong from complicated engine problems to seat belts. Explanation's of all parts with details of what they do with actual photos."
7 ευρω.
Καθολου ασχημα για νομιμη πληρη εκδοση !
thumb

σιγουρα θα ειναι καλο...αλλα δεν εγω αγορασει ποτε απο ιντερνετ και δεν γνωριζω την διαδικασια!

paganis
02-01-11, 14:59
Βρήκα ένα. και σχετικά μεγάλο pdf. Πρέπει να είναι πλήρης. Το κατέβασα κιόλας.
Αλλά εεχμμμ πριν στο στείλω, να ήθελα να σε ρωτήξω πως είναι τα Ισπανικά σου...:whistle::doh:

δυστηχως δεν μιλω ισπανικα....αλλα τα διαγραμματα μια χαρα θα με βοηθουσαν! οποτε αν δεν σου κανει κοπος θα το ηθελα...

Κωνσταντίνος
02-01-11, 15:11
Μισό. Το ανεβάζω στο sendspace και θα σου δώσω το link για να το κατεβάσεις. Είναι 22Mb περίπου και δεν ανεβαίνει εδώ

Κωνσταντίνος
02-01-11, 15:15
https://www.sendspace.com/file/kbm666

Stathis
02-01-11, 17:45
gracias senor! :th_Laie_67-1:

Κωνσταντίνος
02-01-11, 17:47
gracias senor! :th_Laie_67-1:

parakaliente, lostromos se sela vespas :hystericalbs1:

paganis
02-01-11, 21:49
αυτο ακριβως ψαχνω,,,αλλα δυστηχως θα το χρειαστω στα αγγλικα! αν υπαρχει στα αγγλικα...θα σου ημουν υποχρεως!

Κωνσταντίνος
02-01-11, 23:19
Εψαξα, έψαξα, αλλά τζίφος. Ισπανικά και Πολωνικά το βρήκα μόνο.
Το μόνο που βρήκα και κατέβασα είναι όλα τα ηλεκτρικά διαγράμματα (και έχει και Ελληνικά κιόλας). Αν χρειάζεσαι και κάτι τέτοιο πες μου να το στείλω.

paganis
03-01-11, 20:41
Εψαξα, έψαξα, αλλά τζίφος. Ισπανικά και Πολωνικά το βρήκα μόνο.
Το μόνο που βρήκα και κατέβασα είναι όλα τα ηλεκτρικά διαγράμματα (και έχει και Ελληνικά κιόλας). Αν χρειάζεσαι και κάτι τέτοιο πες μου να το στείλω.

βρηκα απο σαιτ της ρενο..το πληρες επισημο αρχειο της ρενω..αλλα ειναι περιπου 30 αρχεια συνολικα με μεγεθος 11 giga! προσπαθησα να τα κατεβασω,,αλλα θελει περιπου στο μισαωρο το καθενα...(δεν βοηθα η συνδεση μου)...οποτε το ακυρωσα!
οπως και να χει σημερα ξεκινησα για την αλλαγη της φλαντζας , λυνοντας την κεφαλη..εστειλα το καπακι για πλανισμα και παρηγγειλα ολες της φλαντζες...! αυριο αφου παραλαβω θα αρχισω να δενω ...και ο θεος βοηθος....

m-power_01
04-01-11, 04:51
Λευτέρη στο λυσιμο εντάξει και αν δεν έχεις το manual , κρατάς ότι σημείωση χρειάζεται , ταξινομεις τις βιδες κλπ , και αν δεν υπάρχει κανένα τρικ ή ειδικό εργαλείο όλα καλά ... Αλλά στο δέσιμο χρειάζεσαι manual για να δεις με τι ροπή θα αφίξεις τα μπουζονια , για να έχεις σίγουρα αποτελέσματα ... Πρόσφατα φίλος έκοψε μπουζονι γιατί το δυναμοκλειδο του στα χαμηλά ήταν κουκουρουκου ...

paganis
04-01-11, 18:15
σημερα τελειωσα με το δεσιμο.. ολα καλα ,μη το ματιασω δουλευει ρολοι! στο σετακι με τις φλαντζες κεφαλης ..αναφερει τις ροπες σφιξιματος ..οποτε μου λυθηκε και αυτη η απορια!

m-power_01
05-01-11, 04:59
Άρα λογικά δεν θα έχεις κανένα θέμα ! καλά χιλιόμετρα

spar@
12-01-11, 01:32
καλα ποιος καθυστερημενος εκοψε μπουζονι...(μπουζονι δυσκολο) μηπως ηταν βιδα απο τα κοκορακια του βρωμοκιτρινιαρη.....οταν εχεις μουφα εργαλεια αυτα παθαινεις!!!

m-power_01
12-01-11, 01:45
ο βοηθος μου φιλε... δεν τον ξερεις!

spar@
12-01-11, 01:54
μηπως θα πρεπει να χωσεις χρημα στην επιχειρηση να παρεις δυναμοκλειδα κλπ, γιατι πρωτον εχεις κινεζικα εργαλεια, 2ον δεν γινεται με το ιδιο δυναμοκλειδο που δενεις την κυλινδροκεφαλη, να δενεις και βιδες που χρειαζονται λιγοτερη ροπη, 3ον ο βοηθος σου απ οτι καταλαβαινω προσπαθησε να κανει την δουλεια του ολοσωστη γιατι χρησιμοποιησε δυναμοκλειδο μεχρι και στις βιδες των αξονων των ζυγοθρων,εκει που αλλοι χρησιμοποιουν αεροκλειδο...
τελικα ο βοηθος σου γ..μω τα παιδια πρεπει να ναι!!!!!αχαχχαααχαχαχαχ
παγκανι οπου κολλησεις πες εε..γαλλοι ειμαστε ολα ιδια ειναι, ιαπωνικα μην ακουμπησεις ποτε, μια μερα ολοκληρη κυνηγουσα τα κοκορια...